Vitesse won eerste Kruibeekse volleybalderby... Eindelijk een zege Bazel blijft aan meedraaien in de leiding eerste Sint-Gillis-Waas won in... vier sets Echt té sterk Zelfs mét Luc Breukelaars Stekene probeerde het onmogelijke op Wervik Rekreatievolleybal: Rogiersfreaks verslaan Paapsen Lokeren verloor dankzij... Lokeren op Pitzemburg Aalst versloeg Zele-doder Lichtervelde Temse wil zich revancheren'Na tegen Eupen Rapid Sint-Niklaas K zoekt coach Bij de nationale dames... E* Zele wint woelige match VOLLEYBAL overwir itief aan de wedstrijd waf natuurlijk weer het feit dsj en de lijnen alles sportia if, dat beide ploegen evef waren en dat er zeer lanc tard voor de overwinnini reden werd. Met 15-101 5, 12-15, 15-4 en 16-14 Vosselare. .40- 29 10.1982 - De Voorpost VC Vitesse won tegen Pardaf in het Kruibeekse derby, (dw) Deze Lokerse meisjes volleyballen in 2" provinciale A. (dm) Nivoc - Wachtebeke 3-2 Na een vol jaar van de ene standen 6-0, 9-1 en 11-7. De naar de andere nederlaag te coach van de bezoekers zijn gestapt is het Nivoc gelukt bracht een andere speler in de terug met de overwinning aan ploeg en de match kantelde te knopen. volledig in het voordeel van Na de nederlaag van vorige Wachtebeke van 11-7 naar week op Elversele werden ze 11-13. Ook langs Nivoc zijde afgeschilderd als een recrea- time-out en spelers-wisselin- tie- en holder de bokJer-ploeg, gen die als geslaagd mogen hetgeen duidelijk een stimu- worden gezien want de set lans was om deze boze uit- werd gewonnen met 16-14. drukking de kop in te drukken. De beslissende set was gelijk- De bezoekers namen noch- opgaand tot 2-2, doch bij het tans een goede start 0-2 en 1 - wisselen van terrein was het 4- 3, maar Nivoc liet zich niet 8 en de bezoekers deden er doen en kwam terug tot 8-4, nog eentje bij 4-9 en meteen puntenverschil dat zonder rustig op weg naar de match- moeite werd behouden 15-10. zege. In een bijna hopeloze De tweede en derde set waren stand voor Nivoc werden de volledig in het voordeel van rollen omgekeerd en werd het Wachtebeke dat Nivoc oppeu- 14-9. Bij de derde setbal werd zelde met 6-15 en 5-25. het matchwinst met 15-9. In set vier daarentegen was Guldo G. het een briljant Nivoc tot de Het routinerijk Bazel haalde een 1-3 overwinning op het veld van het jonge Kemzeke. In de eerste set kwam de thuisploeg in het geheel niet in het stuk voor (2-15) maar in de tweede set ging het volledig de andere richting uit tot 8-2. Kemzeke kreeg nog vier set- ballen, kon er niks mee aan vangen en Bazel kon op 0-2 komen via een 14-16 stand. Kemzeke pikte dan toch zijn setje binnen. Bazel diende met 15-6 aan een vierde set te beginnen maar maakte er vlug komaf van door een 7-15 te laten neerzetten. Meteen blijft Bazel ongeslagen aan de lei ding in eerste provinciale sa men met het vorig jaar uit vierde nationale gezakte Birka Merelbeke. Kontakt Tem se speelde voor aen talrijk publiek zijn derby tegen Hades Temse. Met klep- pers als een Jef Tonck, Hen drik Goris en Peter Maes werd Hades, dat weer ontgoochel de, met 15-10, 15-9 en 15-7 ingemaakt. Voor Hades wordt het tijd dat de enige overwin ning van het seizoen vlug een navolger krijgt. ATB Sint-Niklaas dient nog steeds te wachten op die eer ste overwinning. De ex-vierde nationaler kon het ook nu weer niet klaren tegen het gepromo veerde Heusden. Setstanden waren 17-15, 15-10 en 15-2. Steendorp tenslotte bevestig de al het goeds wat over deze ploeg verteld wordt door op het veld van het weliswaar niet al te best geklasseerd staande Destelbergen te gaan winnen. Steendorp wordt vast en zeker een ploeg die in de bovenste regionen van het klassement zal terug te vinden zijn... Na de pijnlijke en beschamen- verloor. Vandan af begon Sigi- de nederlaag op 't Wipke He- vok echter aan een recital dat rentals diende Sigivok zich de drie beste sets van het voor eigen publiek te re- seizoen opleverde. Met Wim vancheren tegen het Limburg- Braecke aan de pas samen se Achel. Het begon niet bij- met Luk Van Den Bossche, ster leuk voor de ongeveer met Eugène Van Eynde en 100 toeschouwers. De 32-jari- Luk Pierssens en met Rik Ver- ge dubbele meter Willy Claes- braecken en technische direk- sen maakte zo'n scherven dat teur Antoine Kegels deed Sigi- Sigivok de eerste set met 2-15 vok alles wat het wou terwijl Er was een massa volk, zelfs Ronny was er, opgekomen naar de Bazelse Duipop om het eerste officiële derby tus sen Pardaf en Vitesse bij te wonen. De 6 700 supporters zagen wel een hoogstaande wedstrijd maar er ontbrak één element en dat was topspan- r.ing. Vitesse had nu eenmaal ieis meer in huis op die win derige en regenachtige zater dagavond. Pardaf nam in de eerste set het initiatief in handen. Van Gucht leidde zijn ploeg van 3-1 nabr 7-4 maar Vitesse kwam terug tot 7-7. Het ging gelijk op tot 11-11. Vitesse sloeg toen een eerste kloof tot 11-13. Pardaf kwam terug tot 13-13, het spel ging over en weer tot Guy Joossen de set voor zijn ploeg Vitesse binnen haalde (13-15). Tussen set één en twee kwam een weinig sportief intermezzo de sportiviteit ondermijnen. Enkele spelers gingen zich met de gang van zaken be moeien en het duurde even vooraleer de tweede set van start kon gaan. Pardaf met een goede Dirk Remon in de aan val en met Luk De Leenheer als duivel doet al liep uit tot 6- 2. Het sterke Vitesse blok zorgde voor de aansluiting bij 8-8. Kapitein Verstraeten leid de Janssens en Joossen in goede posities en het Vitesse blok deed het nog maar eens Met 10-15 leek Vitesse goed op weg om de nederlaag van vorige week tegen Kavok (2-3) teniet te doen. In de derde set liep Vitesse uit tot 1-5 en 4-8 met Verbruggen in de hoofdrol maar nu was het de beurt aan Pardaf om terug te komen tot 7-8. Vitesse ging weer door tot 7-10 maar nu begonnen De Moor en De Leenheer aan een terugkeer te werken die een 11-10 voorsprong voor Pardaf op het bord toverde. Pardaf kon de klus echter niet klaren en ging volledig in de fout bij de receptie en Vitesse haalde het onverwacht makkelijk met 11-15. Meteen hebben beide Krui beekse klubs één verlieswed- strijd achter hun naam. Was zaterdagavond Vitesse over duidelijk de betere van Pardaf dan betekent dit natuurlijk nog niet dat op het einde van de kompetitie dezelfde waarde verhouding in het klassement zal terug te vinden zijn want het is nog een zeer lange weg alvorens het seizoen 82-83 ten einde loopt... Terwijl De Aalsterse voorzitter Boeykens de marathon van New York afhaspelde dienden zijn mannen het in de vierde nationale volleybalreeks op te nemen tegen Lichtervelde een ploeg die zelfs voor Juvenus Zele al te zwaar was geweest. Aalst diende daarenboven nog de diensten te missen van Wil- fried Doorns wegens werkom standigheden zodat de jonge Pascal Boeykens aan de pas verscheen. Het klikte in de eerste set echter niet bij Aalst. ook super-invaller Luk Van Buynder meer dan bevredi gend werk afleverde. Met 15- 11, 15-6 en 15-9 werd Achel dus bedankt voor de moeite zodat er in het Sigivok huis houden niets dan lachende gezichten zouden moeten ge weest zijn, indien ook Patrick Dierick had meegespeeld. De recepties leken weinig ver zorgd en de passes kwamen dan natuurlijk ook niet aan zoals had gemoeten. Lichter velde won die eerste set met 11-15. In de tweede set, nu met Ronny Lauwers aan de pas, ging het zelfvertrouwen van Aalst stukken omhoog en werd er gelijkgesteld via een 15-12. In de derde set liep Lichtervelde onder impuls van een zeer goede Van De Ca- veye uit tot 9-13. Aalst vond toen het blokantwoord op deze man en sleepte deze set in de wacht met 17-15. In de vierde set was het zeer hard kampen geblazen. Mark Filips was de grote uit blinker bij Aalst terwijl trainer- coach Paskewicz de kloof kon slaan door vier rechtstreekse punten met de opslag te ma ken (15-8). Aalst is het aan zichzelf nu wel verplicht om de kop te spelen. Zaterdag dient er weerom een fameuze ploeg bekampt te worden namelijk Zulte ■De dames van Sigivoc spelen in 2' provinciale A. (dw) Eine - Lebbeke 1-3 Met uitzondering van de eer ste set waarin een 2-8 en 7-13 voorsprong prijsgegeven werd, is Lebbeke nooit be dreigd geweest. Een paar mis verstanden in receptie op een weliswaar goede opslag en minder nauwkeurig set-up- werk waren er de oorzaak van dat Eine in die set terugkwam en hem zelfs met 15-13 inpik te! In die drie andere sets heeft men een superieur Lebbeke gezien. Het domineerde in alle onderdelen: een veel betere opslag, goede receptie, ver zorgd set-upwerk van De Man en De Cock, keihard aanvals- werk van R. en C. Borms, verstandige aanvalspatronen van Baum en Verougstraete, perfekt funktionerend blok en vandaar ook degelijke veldver- dediging (bravo Carol!) zijn voldoende faktoren die aanto nen dat een moedige thuis ploeg in Lebbeke echt de meerdere moest erkennen. Vermelden we nog dat Lebbe ke speelde zonder de gekwet ste R. Hofman en dat de reser- ven van Lebbeke een klinken de 0-3 overwinning lieten noteren! (MDS) Herenvolley 2' provinciale Oudenaarde - Adec 3-1 De al bij al toch wel ontgoo chelende Baasrodenaars ver mochten enkel tijdens de der de set echt te wedijveren om dat het prima set-upwerk van Dirk Nobels en het aanvallend repertorium van Aerts en Ro giers toen echt tot uiting kwa men. Met veel meer strijdlust kwam Baasrode tot 0-5. Goed verdedigingswerk van Moens, Lenssens en Breukelaars brachten setwinst tot stand: 11-15. De eerste sets waren In Wervik moedigt men de da- mesvolleybalploeg aan door met stoelen op de sporthal- grond te slaan. Voeg daarbij nog het vokale geweid en men begnjpt dat Stekene in een heksenketel haar eerste plaats in het klassement diende te verdedigen. De aanmoedigin gen waren zo straf dat zelfs de thuisploeg bijwijlen het noor den verloor. Stekene begon zeer sterk aan de match. Het bouwde een 5- 11 en 8-12 voorsprong op en scheen op setwinst af te steve nen. Plots begon de machine echter te sputteren en Wervik kwam langs (13-13) en over Stekene (15-13). In de tweede set lukte er niks bij Stekene? Van 3-0 over 5-2 ging het naar 9-5. Stekene sloeg alles buiten en verloor met 15-6. Een niet te stuiten Bouten van Wervik leidde haar ploeg van 0-3 over 9-5 en 12-6 naar een 14-10 voorsprong in de derde set. Lag de 3-0 overwinning zo voor het grijpen dan kon de thuisploeg geen gebruik ma ken van 4 sets en matchbal- len. Stekene kwam nu terug 'tot 14-14 en won uiteindelijk met 15-17. In de vierde set werd een identiek scenario op gevoerd. Wervik, met Bouten nog steeds in een glansrol, ging van 8-1 over 10-2 naar 14-10. Stekene begon toen echter zeer degelijk te spelen en kon 5 setballen neutralise ren om weerom met 15-17 te winnen. Dacht men dat Steke ne in de vijfde set van een moreel voordeel kon genieten dan diende er weerom tegen een 9-1 en 10-3 achterstand opgebokst te worden. Nu werd het echter 14-4 en die achterstand bleek onoverbrug baar. De bezoeksters kwamen nog wel terug tot 14-8 maar een derde mirakel zat er niet meer in. Met 15-8 diende er vertrokkn te worden na een wedstrijd die in het totaal twee uur duurde. Stekene dient het volgend weekend uit te komen op het veld van Pardaf Kruibeke, een ploeg die tijdens het voorbije weekend voor de eerste keer kon winnen op hekkesluiter Doornik. De volgende thuis- match van Stekene wordt op 13 november betwist. Tegen stander is dan De Haan. Deze wedstrijd gaat niet door in de Stekense sporthal maar wel in de sportschuur van Si- naai. Het aanvangsuur is 18.45 uur. Pardaf-Vitesse 0-3. Het knappe Pardafblok kwam toch te kort tegen deze smash, (dw) Lokeren startte erg snel bij Pitzemburg en kon onmiddel lijk een kloof van 4 tot 5 punten slaan die ook setwinst zou op leveren (11-15). In de tweede set scheen Pitzemburg het antwoord gevonden te hebben en liep uit tot 11-4. Lokeren gooide het toen over een an dere boeg. Men trok de aanval open, zocht het man tegen man blok op en het lukte. Stelselmatig werd de voorsprong van Pit zemburg kleiner tot het bij 11- 11 gelijk werd. De thuisploeg kon nog even een 14-13 voor sprong opbouwen maar maak te geen gebruik van 3 setbal len en Lokeren leidde met 0-2 (14-16). In de derde set ging het tot 7-7 gelijkopgaand. Een incidentje met Chris Loyez brak de sfeer in de ploeg en Pitzemburg ging door tot 15-7. Chris, een beetje over zijn toe ren, werd niet vervangen en in de vierde set kwam er bij een 5-5 stand weerom discussie op het terrein tussen de Loker se spelers zodat Pitzemburg weerom dankzij een 15-7 kon terugkomen. Het leek nog geen ramp voor Lokeren want een vijfde set wordt doorgaans wel gewonnen door Real Tes ta. De verwondering van Pit zemburg was echter wel groot toen de Lokerse ploeg op nieuw met dezelfde ploeg in dezelfde opstelling aan de start verscheen. De thuisploeg kon van de doorzichtigheid profiteren en won dan ook vrij makkelijk met 15-11, set en match. Volgende week moet Lokeren zich voor eigen volk revancheren tegen leider Schelle. Vrijdagavond werd in de sport hal van Melsele een opge merkte rekreatievolleybalwed- strijd gespeeld tussen de Ro giersfreaks en de Paapsen. Opgemerkte wedstrijd voor de spelers dan want de talrijke opgekomen toeschouwers slaagden er met zijn allen in een moeilijk kruiswoordraad sel op te lossen. Toch schijnt het een spannende vijfsetter geworden te zijn waarbij de Rogiersfreaks bewezen al iets langer het volleybal bekeken te hebben dan de Paapsen. Bij de overwinnaars viel vooral het stemgeluid van de stamva der op terwijl bij de Paapsen de vlotte receptie druk bespro ken werd. Wij houden u natuurlijk op de hoogte van de datum van de revanchewedstrijd. Talent scouts houden best de nog niet gekende datum vrij. Het werd een zwart weekend voor de volleybalploegen uit Temse. De dameslandskampioenen verloren op het aller laatste nippertje hun eerste wedstrijd van het seizoen op aartsrivaal Hermes Oostende en de heren moesten toch ook onverwacht hun meerdere erkennen in Ruisbroek. Dit weekend wordt het dus anders. Slachtoffers van de Temse revanche worden, bij de heren, het mee gepromo- veerde Roeselare. Deze ploeg speelde tot nu toe een [yanti zeer goed seizoen maar die opgang wordt dus «geknakt» in Temse. De dames krijgen op zondagavond 18.00 uur Eupen op la de 1 bezoek en we hebben bijna medelijden met die meisjes eer die een zo verre reis moeten maken om zo weinig te aar t> mogen meespelen van de geprikkelde landskampioenen, dies i trdec Wc V gchtai Rapid Sint-Niklaas staat op dit ogenblik onderaan gerang- schikt in eerste klasse. Vanaf maandag zit het ook zonder we coach. Het meningsverschil over de taktische opstelling lp|a^ kwam tot uiting tijdens de match tegen Ternat. Kozen de y spelers voor 2-4 dan hield Willy Keppens het bij 1-5, het ,j8(erc systeem waarmee Rapid vorig jaar het behoud verzeker- e|^e de en de finale van de Beker van Oost-Vlaanderen Lere bereikte. irzett De spelers verwezen dan weer naar de match van vonge week tegen Chievres waarin de leiders het vuur aan de schenen werd gelegd maar waarin de uitslag tenslotte popei toch ook 2-3 was. Gjlen Rapid Sint-Niklaas weet nog niet wie Willy Keppens jj^yp opvolgen zal. De vroegere coach was aan zijn tweede - voc seizoen als trainer-coach bezig, trainde vier jaar Elversele en speelde voordien jarenlang bij Rapid. |pg c #rgde iruyn Pardaf Kruibeke won eindelijk de eerste wedstrijd van het por c seizoen op het veld van het superzwakke Doornik. Dit p |jnt weekend staat het derby tussen Pardaf en Stekene op het at i_e programma en dit zal ongetwijfeld een zwaarder examen zijn voor de meisjes van coach Danny De Vrieze. Sinda Sint-Niklaas won zijn eerste uitwedstrijd van het seizoen bij medeleider Kortrijk. Setstanden waren 13-15, 8-15 en 13-15. Het werd een tumultueuze wedstrijd waarbij Kortrijk twee speelsters via kwetsuren zag uitval len. De eerste viel uit bij een 0-9 stand in de eerste set en de tweede viel uit in de tweede set. Sinda speelde eindelijk een goede uitwedstrijd en maakt zich sterk dat haar rol in deze kompetitie nog niet is uitgespeeld omdat het om zo'n evenwaardige reeks gaat... echter erbarmelijk: 15-8 en 15-9! In de vierde set liep Oudenaar de uit tot 7-0 en een kramp achtig spelend Baasrode was steeds op de achtervolging aangewezen. Een niet-funktio- nerend blok en dito veldverde- diging zijn de oorzaak van de ze vierde opeenvolgende derlaag. Met dezelfde kracht en de inzet van de de set moeten er toch ningen uit de bus komen. Reserven. Oudenaarde - 0-3... bijvoorbeeld. Twee topploegen uit de vierde nationale reeks Juvenus Zele en Kuros Zulte hebben er een hoogstaande wedstrijd van ge maakt waarbij het spijtig was dat er een verliezer moest val len. Die verliezer was dan Zul te dat daarbij nogal eens in de richting van de zwak fluitende scheidsrechter keek, een man die het inderdaad heeft moe ten verduren. Een onpartijdig iemand vertelde na afloop echter dat het zwakke gefluit geen invloed had op de uitslag omdat het onpartijdig slecht sterk waren en dat er zeer en hard voor de gestreden werd. Met 11-15, 12-15, 15-4 en (na een 6-13 haalde Zele het dus deze wijze de grootste van het tot op dit ongeslagen Vovoc

De Voorpost | 1982 | | pagina 12