Juliette wint Grembergs derby Minivoetbal met Maxi-Allures «ie» TOPPER ONBESLIST Burst-Erembodegem 1-1 Kalender minivoetbal Berlare LIEFHEBBERSVOETBAL 46 - 29.10.1982 - De Voorpost Voetbalbeker van Hamme Hoewel het niet In de lijn der verwachtingen lag heeft Grembergen de strijd tegen dorpsgenoot Vlasbloem ge wonnen. Juliette heeft dit seizoen Immers nog niet veel potten gebroken. Het derby tussen Hardy en Hansevelde eindigde In het voordeel van het niet te kloppen Hansevelde dat meteen zijn voorsprong kon handhaven terwijl Stille Vrienden verder wegzakt. Hardy 2 Hansevelde 4 De bezoekers deden het in het begin van de match zeer goed. Zonder verpinken werd Hardy op een 0-3 achterstand gevoetbald. Reeds na zes mi nuten vlamde Heirwegh num mer één tegen de touwen. Vercammen maakte er later 0- 3 van. Toch zou de thuisploeg nog voor de rust terugkomen tot 2-3. Hoewel de bezoekers na de rust enkele spelers moesten vervangen, bleven ze de toon aangeven. Vercam men kon uiteindelijk de zege vastleggen. Coulier 2 Stille Vrienden 0 Reeds in de eerste helft stond de einduitslag op het bord. De Somer kon een te rugkaatsende bal opvangen en afronden. Bonnaerens maakte de tweede goal. Stille Vrienden ging dan wat meer drukken, maar de Coulierver- dediging was sterk genoeg. Vooral doelman Waterschoot speelde een uitstekende wed strijd. Na de rust kregen we hetzelfde spelbeeld. Al bleef Coulier de meerdere, doelpun ten kwamen er niet meer. Appels 3 Klein Zand 4 Deze wedstrijd met veel doelpunten werd ingeluid door de bezoekers die eerst scoor den. Van Doren stelde snel gelijk maar op de 35ste minuut stonden de gasten opnieuw voor. Het antwoord kwam er even vlug via Bautens. Ook in de tweede helft werd het snel 2-3. Maar Baeyens zorgde weer voor betaald antwoord. Aan beide kanten werd er fel achter een doelpunt gejaagd. Dat viel tenslotte vijf minuten voor het einde in het voordeel van Klein Zand. Habotln 1 Moerhelde 3 De leiders hebben het niet gemakkelijk gehad om over eind te blijven. Langs Fred Raemdonck kon de thuisploeg eerst scoren. Kort daarop rit ste hij opnieuw door de verde diging, maar knalde in de han den van de bezoekende kee per. Op de twaalfde minuut werd het 1-1 langs De Mulder, meer nog, voor de rust zorgde Van Der Stockt met twee goals voor een 1-3 voorsprong. Hij was de grote man van deze wedstrijd. In de tweede helft voerden de verdedigers het hoge woord: dus geen doel punten meer. Juliette 2 Vlasbloem 1 Onverwachte winst voor de thuisploeg in het Grembergs derby. Nadat Juliette reeds op de paal had gevlamd, kon ze toch scoren. De Vriendt had op de paal geschoten en Gino Segers kon de terugkaatsende bal opvangen en binnenschui ven. Met wind in de rug kwam de thuisploeg wel aandringen, maar besluiten deed ze niet. Rond het halfuur lukte Vlas bloem een verdiende gelijkma ker. Tijdens de tweede helft kreeg Juliette nog de meeste kansen, waaronder een monu ment van een kans voor Van Hecke. Toch moest Juliette wachten tot de 88ste minuut vooraleer de zege zeker was via een doelpunt van De Ridder. De Snuffel 1 Plaza 2 Reeds in het eerste gedeel te scheen de zege van de bezoekers vast te staan. Via Straetman en De Ridder werd het 0-2. Die rust verdween echter op de 55ste minuut toen De Snuffel tegenscoorde. Plaza bleef de beste formatie en schiep vele kansen. De spelers bleken echter te on mondig om de score op te drijven. Uitslagen 1* reeks Hardy-Hansevelde Juliette-Vlasbloem Snuffel-Plaza Coulier-St. Vrienden VK Hamme-Siera BVD vrij 2* reeks Bonte Os-Spiegel Briel-Leeuwkens 0-1 Habotin-Moerheide 1-3 D. Appels-Moerheide 1 -3 Okapi-Dubbelspel uitg. Post vrij Klassementen 1e reeks 1. Hansevelde 6 11 2. Coulier 6 3. Vlasbloem 6 4. Stille Vrienden 5 5. Plaza 4 6. BVDI/DenTrap 5 7. Snuffel 5 8. VK Hamme 5 2-4 2-1 1-2 2-0 2-1 9. Juliette 4 4 10. Hardy 5 1 11. Siera 5 0 2e reeks 1. Moerheide 5 10 2. Bonte Os 6 10 3. Post 5 6 4. Okapi 5 6 5. Habotin 6 6 6. Leeuwkens 5 5 7. Klein Zand 6 5 8. Dubbelspel 4 3 9. Briel 6 3 10. Appels 6 2 11. Spiegelken 6 2 Wedstrijden voor deze week 1'reeks Hardy-Siera Juliette-Hansevelde Plaza-Vlasbloem Stille Vrienden-Snuffel BVDI Den Trap-Coulier (14 u) VK Hamme vrij 2* reeks Dubbelspel-Klein Zand Spiegelken-Okapi Leeuwkens-Bonte Os Moerheide-FC Briel Post-Habotin Duizend Appels vrij KKSFB Oost-Vlaanderen Toen Paul Van Hoefst enke le minuten op aangeven van D'hoe scoorde voor het bezoe kende Erembodegem. kon geen mens daar graten in vin den. De spits van Hoké had het voordien immers al twee keer zonder sukses gepro beerd, evenals zijn ploeg maats. J. De Greve en Steyle- mans. Ghijsens moest daaren tegen een bal van de lokale midvoor van de lijn weghalen. Na de rust toonde Burst zich de betere, maar wazt hun voorspelers niet vermochten deed scheidsrechter Claes dan maar. Met de bal buiten zijn bereik liet Van den Steen zich dan maar voor dood vallen en Eeckhoudt zette de strafschop drie minuten voor tijd om, en bracht al met al een billijke 1-1 stand op het bord. Tegen Mater komt Hoké zondag a.s. kompleet tussen de lijnen, het Verbond duidde scheidsrechter Beirnaert als spelleider aan en in Erembo degem verwacht men een massa volk voor deze belang rijke ontmoeting. WV Lindenhof, bekende naam in Het Land van Beveren. (Iv) MINIVOETBAL 3) In vorig* artikels werden gelijkenis en verschillen In de struktuur van B.Z.V.B. en N.O.M.B. aan elkaar getoeat. WIJ begonnen eveneens de spelregels, speelwijzen en typisch* eigenheden van belde bonden met elkaar te vergelijken. Daar gaan we even mee door om tenslotte enkele besluiten te trekken. Uit voorgaand artikel (deel 2) Is duidelijk gebleken dat de doelwachters In zaalvoetbal en minivoetbal verschillend van funktle zijn. De N.O.M.B.-keeper houdt best zijn handen thuis, terwijl de B.Z.V.-doelwachter in grote de normen van een veldkee- per aanneemt: hij mag met alle ledematen de bal uit zijn hand- baldoel houden! Corners of hoekschoppen: in de B.Z.V. worden de hoek schoppen aan het hoekschop paaltje onmiddellijk genomen. In de N.O.M.B. worden ze op geteld! Wanneer een ploeg vier corners telt heeft die het recht op een penalty comer of tipcomer. Dit betekent dat alle spelers zich buiten het straf schopgebied opstellen en mi nimum 4 m afstand houden van de twee spelers die de comerbal uitvoeren. De bal wordt naar keuze links of rechts van het doel op het comerbalpunt geplaatst. Dit is aangestipt op 5 m van elke doelpaal. De tweede speler stelt zich op achter de straf- schoplijn, buiten het straf schopgebied; de eerste speler zendt de bal met de voet naar de tweede die de toegespeel de bal rechtstreeks naar het onverdedigde doel kopt. De bal mag met op de grond bot sen vooraleer er gekopt wordt. Na het koppen mag de bal wel de grond raken. Na comerbal wordt het spel hervat als een doeltrap Strafschoppen In de B.Z.V.B. trapt men vanop de strafschoplijn of 9 meterlijn De aanloop mag maximum 2 meter zijn. Er staat een doel wachter in het doel. In de N.O.M.B. daarentegen wordt de strafschop genomen vanop het strafschoppunt (15 m van de doellijn) en trapt de straf schopnemer naar het onver dedigde doel. Duur en straffen In de N.O.M.B. wordt een match in vier perioden van 13' gespeeld, terwijl er in zaal voetbal 2 speelhelften van 25' zijn. Straffen worden in de N.O.M.B. met geel en rood beschilderd, terwijl de andere bond het systeem van ijshoc key toepast, kemphanen voor 2 of 5 minuten laten afkoelen op de bank, zonder vervan ging. Er kunnen echter nooit 2 spelers tegelijk op de bank zitten. De tqeede of derde be strafte mag pas op de bank als de eerste amigo terug op het terrein is. Gelijkenissen: deze zitten vooral in de taktiek en de op stelling der ploegen. De ballen kunne voor beide sporten ge bruikt worden, alhoewel er vol gend jaar ook op dat gebied veranderingen op til zijn. Mr. Gaal (N.O.M.B) komt inder daad met een nieuwe vreem de Japanse bal op de markt. Nu nog in een proefperiode maar later wel verplicht voor de N.O.M.B.-leden. Spijtig, want hierdoor groeit de kloof zienderogen. Beide federaties staan toe dat er maximum dne wisselspelers mogen aantre den die op gelijk welk ogenblik mogen ingeschakeld worden. Wanneer de bal de zoldering raakt wordt in beide bonden een onrechtstreekse vrijshop toegekend tegen de ploeg, die de bal het laatst heeft aange raakt. Amerikaans zaalvoetbal Wanneer de Amerikanen er gens «brood» in zien zijn ze er als de kippen bij om binnen de kortst moqelijke tijd iets groots op het getouw te zetten. Pas in 1974 gestart is deze zaalsport reeds uitgegroeid tot een spektakulaire en populaire happening. De meeste wed- stnjden tellen er zo'n 15 20.000 toeschouwers, terwijl iedere week een wedstrijd op tv wordt uitgezonden. De re gels wijken sterk af met die van b.v. Nederland en België. Het speelveld heeft een afme ting van 60 x 25 m, is van het publiek gescheiden door een hoge, doorzichtbare, op slaande wand, waarvan de spelers volop gebruik kunnen maken; een uitbal, een achter bal, een schietlijn e.d. is niet bekend. Alles is er toegestaan. Harde lichamelijke kontakten, slidings en tackles zijn gewone kost. Er wordt vlugger ge speeld omdat er bijna geen onderbreking is en men mag van de doorzichtige zijwand gebruik maken om de bal door te toetsen. Het is ernst met de zaalvoetbal in Amerika. De aanpak is groots en de popula riteit stijgt! Een toekomst voor de jeugd! Besluit Hopelijk krijgt U een beter in zicht in het zaalvoetbalgebeu- ren in België Beide speelwij zen (N.O.M.B en B.Z.V.B.) lij ken sterk op elkaar en is ont staan als reaktie tegen de ver ruiming van het veldvoetbai. Hierdoor wordt er naar techni sche verfijning gestreefd. Er wordt veel in één tijd ge speeld en één-twee bewegin gen komen veelvuldig voor. In de B.Z.V.B. mikt men vlugger naar de grotere doelen terwijl in de N.O.M.B. de kombinaties langer uitgesponnen worden. Doelpunten, prangende fasen en spanning staan borg voor beide sporten. Het blijft echter volledig een amateurssport en de daaraan verbonden impro visaties moet je er bijnemen. Financieel hebben alle ploe gen het moeilijk om de eindjes aan elkaar te knopen. Ze kun nen alleen rekenen op de goodwill van een sponsor. Publieke belangstelling. We zijn natuurlijk geen Amerika nen die reeds op de professio nele toer zitten. Integendeel! Toeschouwers zijn er niet zo veel te bespeuren in de Aal- sterse zalen. Vergeleken met het Wase en Zeelse publiek zijn onze sportzalen de vrijdagavond heel dun be zaaid. Hopelijk hebben wij de lezers een klein beetje kunnen overtuigen van de belangrijk heid die deze sport stilaan in neemt zodat binnen afzienba re tijd de zaalvoetbal als een volwaardige tegenhanger van het veldvoetbai mag aange zien worden. Het is eveneens de bedoeling dat wij de Aalsterse ploegen die in nationaal en provinciaal verband spelen wat van dich terbij gaan belichten en de uitslagen op de voet volgen. Inlichtingen betreffende beide federaties kunnen gekregen worden bij de administratieve zetels. Voor de N.O.M.B. Heir- weg 6, 9731 Eke-Nazareth, tel.. 091-85.57.26 en voor de BZVB Oost-Vlaanderen, De Cock B, Ooilamstraat 37, 9000 Gent, tel.: 091-25.96.49. Uitslagen B.Z.V.B. 2°* Nationa le A Jette - Z.V.C. Gomar Sport Aalst 10-4 Gomar Sport Aalst bekleedt de zesde plaats in de rangschik king. Opgelet! Op het einde zakken de zeven laatste ploe gen naar derde nationale. N.O.M.B. Duivenmelkers Lede - P. Brugge 3-2 (zie verslag) Mini Elan Lokeren - Resocub Aalst 2-2 (zie verslag) D.K.A. N.O.M.B. 3' Nationale B Mini Elan Lokeren 2 Resocub Keukens Aalst 2 Wat een topmatch moest worden is uitgegroeid tot een behouden wedstrijd waarin beide teams een teruggetrok ken stelling, innamen. Suspens was er tot op het einde van de match! Een logische uitslag volgens beide coaches maar in feite mag Mini Elan Lokeren als de morele winnaar beschouwd worden. Het heeft zijn leidersplaats kunnen behouden en kan nu reeds als een volwaardig titelkandi daat beschouwd worden. Van bij het begin van de wed strijd zag men de verdedigers het meest bij de bal. Langs beide zijden werd er keurig driehoeksvoetbal getoond met af en toe pogingen van ver om de keepers te bestoken. Deze lieten echter geen steekje val len en konden terugblikken op een uitstekende verrichting. Eigenaardig in minivoetbal, maar na twee speeltijden van 13' was de stand nog steeds dubbel blank 0-0. In de derde herneming waag de organisator en spelverdeler Van Der Haegen (Resocub Terjoden) een persoonlijke po ging, veinsde meermaals een één-twee beweging uit te lok ken maar ging plots alleen door en schoot prachtig in de winkelhaak 0-1Terjoden bleef drukken maar kende bij het besluiten weinig meeval. Elan Lokeren liet zich eveneens on betuigd, en het vuur was in de match gesprongen! In de derde periode viel er heel wat te beleven en te zien. Een mooie combinatie tussen Claus Genner en Sterck Etien- ne bracht eerstgenoemde in een uitstekende positie. Gessner scoorde mooi en meteen was de stand in even wicht. Kort daarop kreeg Elan Loke ren een onrechtstreekse vrije trap. Platinck en De Block trok ken de verdedigers van Reso cub Terjoden mooi uit elkaar en listig legde Klaus Gessner de bal in de loop van Sterck Etienne die onhoudbaar in- knalde. Elan leidde met 2-1 en had in een mum van tijd een verloren gewaande situatie onmiddellijk in eigen voordeel omgezet. Resocub Terjoden werd er zo waar zenuwachtig bij en voor aan miste het beheersing en doorzicht om te scoren. Op het einde van dezelfde derde pe riode werd De Kerpel A inge bracht die na een schot van Bruylant de afgeweerde bal verrassend in het doel van keeper Van Acker kon depo neren. Stand 2-2. De laatste periode was terug een herhaling van de eerste twee speeltijden: angstig rond spelen zonder risico's. Een licht veldoverwicht voor Reso cub die na vier corners een penaltycorner mocht trappen. Spanning voor de supporters die angstig moesten toezien hoe de geplaatste kopbal van Chris Van Der Haegen ter gend langzaam op de zijstaak terecht kwam. Tegenslag voor Terjoden die na deze tegen slag bijzonder attent moest zijn op schoten van De Bock en Platinck. Keeper Staelens pareerde echter alles met veel brio de Lokerse pogingen. Even kreeg de aanhang van Lokeren het erg war toen J. P. Martens oprukte en oog in oog kwam met keeper Sterck. De ze kon een gepaste opstelling vinden om de aanval af te weren. Dit alles in de slotminu ten. De topper bleef echter onbeslist. Coach De Shcutter J. -We kunnen terugblikken op een goede partij. We zijn trouwens in de competitie nog nooit de mindere geweest maar onakns op het kritieke moment heeft ons al vijf pun ten gekost. Deze zullen op het einde zeker zwaar doorwegen. We zijn alleszins beter gestart dan in de voorbije jaren! Als onze terugronde even schitte rend is als vorig jaar dan spre ken we zeker nog een hartig woordje mee. Ik ben echtJ niet voorbarig want ik weT maar al te goed dat in mirj voetbal vele uitslagen afhar kelijk zijn van kleinigheden dl beslissen over winst of verliep Daarom is en blijft minivoetb zo attraktief. D-lfl **8 november: Pavo-Joker (20 u.); Melior De Bruyne-Bond d U.) 9 november: Donk A-Wassalon Burm (20 u.); Donk B-Vesko I 12 november: Tijl-Land. Gilde (20 u.); P. De Meyer-Woont reau (21 u.); Famivoc BAC-Pa en Gijs (21 u.) De 15 november: Woonburo-Pavo Sport (20 u.); Land. Gilde.-P. I Meyer (21 u.) 16 november: Vesko-Tijl (20 u Donk B-Famivoc BAC (21 JVlIl 19 november: W. Burm-Pa en Gijs (20 u.); Bond-Donk A (21 t Joker-M. De Bruyne (22 u.) VBI 22 november: Pavo Sport-Land. Gilde (20 u.); Melior D. BruyiL. Woonburo (21 u.) D 8 23 november: Donk A-Joker (20 u.); Pa en Gijs-Bond (21 u.) 26 november: Tijl-Donk B (20 u.); P. D. Meyer-Vesko (21 i0Sj Fam. BAC-W. Burm (22 u.) Ill] 29 november: Woonburo-Donk B (20 u.); Land. Gilde-Melior i Bruyne (21 u.) np 30 november: Vesko-Pavo sport (20 u.); Donk B-Vez. P. P'ö Meyer (21 u.) 3 december: Tijl-Fam. BAC (20 u.); Bond-W. Burm (21 Joker-Pa en Gijs (22 u.) 6 december: Pavo Sport-Donk B (20 u.); Melior De Bruyijn- Vesko (21 u.) ach' 7 december: Donk A-Land. Gilde (20 u.); Pa en Gijs-WoonbJrLn (21 u verb 10 december: W. Burm-Joker (20 u.); P.D. Meyer-Tijl (21 uit-- Fam. BAC-Bond (22 u.) Gjj 13 december Woonburo-Wassalon Burm (20 u.); Land. GikCLJ Pa en Gijs (21 u.) 14 december: Vesko-Donk A (20 u.); Donk B-Melior De BruyfaL <21 ymk 17 december: Tijl-Pavo (20 u.); P.D. Meyer-Fam. BAC (21 ilk,n Joker-Bond (22 u.) f-,r Kompetitie stil van 20.12.82 tot 7.1.83 10 januari: Pavo Sport-P. De Meyer (20 u.); Melior De BruyrtnJ„J Tii' (21 u.) E 11 januari: Donk A-Donk B (20 u.); Pa en Gijs-Vesko (21 u.)Lfi 14 januari: W. Burm-L. Gilde (20 u.); Bond-Woonburo (21 lilv Fam. BAC-Joker (22 u.) Z™ 17 januari: Woonburo-Joker (20 u.); Land. Gilde-Bond (21 uj 18 januari: Vesko-Wassalon Burm (20 u.); Donk B-Pa en G|uttfl <21 u') .Min 21 januari: Tijl-Donk A (20 u.); Ver. Pol De Meyer-Melior Bruyne (21 u.); Fam. BAC-Pavo Sport (22 u.) FC Bridge speelt in de zaterdagreeks van Het Land van Beveren. (Iv) FC Rode Arend speelde voor de eerste plaats in Het Land van Beveren. (dw) FC De Rijcke Beton speelde een topwedstrijd in Het Land van Beveren. (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 18