Derby was dubbeltje op zijn kant Sintemerten dan toch beter dan Sinterklaas... 4' SPORTMANNEN5 SCHRIJVEN ONS Voetbaluitslagen Blazer middenvelder? De Voorpost - 29.10.1982 - 29 De Voorpost VOETBAL 3 Nationale Eendracht Zele-Jong Lede 2-1 Het gewestelijk derby met Jong Lede is niet uitgegroeid tot een voetbaltopper, toch verliep de wedstrijd na de rust in een echte derbysfeer waaraan de toeschouwers zich konden opwarmen. Inzet en spankracht kruidden dit treffen waarin de bezoekers de kans verkeken op een billijke puntendeling. In de aanvangsfaze trok de thuisploeg de aanvallende kaart maar Lede miste de openingstreffer vanop de penaltystip. reken m Aalst' DflSVE 2' Nationale Miskende Scheiris Als sportluitenant van het 6' Liniebataljon te Antwerpen wil ik toch wel iets vertellen over een jongen uit uw streek. Omdat ik hem in het leger heb leren kennen en hem iets verschuldigd ben, meen ik dat er best wat meer aandacht aan hem kon besteed worden. Al vele jaren hebben we in de kazerne een voetbalploeg. Die ploeg wijzigt uiteraard steeds van samenstelling en in die lange periode heb ik veel goede en minder goede spelers leren kennen. In de legerkompetitie hebben we het echter nog nooit verder dan twee matchen gebracht. Vorig jaar echter heb ik een jongen ontmoet die niet alleen de faam van onze kazerne maar ook mijn eigen naam fel heeft omhooggetrokken. Ik ben hem daarvoor zeer dank baar. Doelman Danny Scheiris. op dat ogenblik van KAV Dendermonde. heeft bij ons echte wonderen verricht. Ik heb heel wat keepers gekend uit veel verschillende klassen o.m. Dieltjens, Van Rethy, De Swarte enz., maar nog nooit een wonderkeeper als deze Scheiris. Dankzij hem hebben we de kwartfina le bereikt met een ploeg die op papier nog nooit zo zwak was geweest. De eerste wedstrijd wonnen we tegen Sint-Truiden met 1-0. Haasdonk ging met 1-5 de boot in, maar in de derde wedstrijd liep Danny een hersenschudding op en we verloren met 5-0 tegen Wilrijk. Tijdens trainingen heb ik die kerel echte mirakelen zien doen! Daarom kan ik het nog steeds niet begrijpen dat zo'n talent bij KAV Dendermonde nooit erkend is, hij is zelfs te goed om in provinciale te spelen. Nu hij bij SK Aalst is, wordt hij alweer miskend. Hoe is zoiets mogelijk? Lt. C.S., Deurne anleeds m het prilste begin van ■chto match had Yangara ge- iertond wat er van hem die dag tseon verwacht worden. Swat inlanssens verloor een paar leer de bal en daardoor kre- |en de ajuintjes enkele kan en. Van Rooy kon Janssens n4>'n bal ontfutselen en die ^ijeam bij Groenendijk terecht. Meteen was van Eenennaam r^jeklopt. De klaasjes deden het 'eijalm aan. Zij wisten dat hun ieiffektieven verzwakt waren. "a baardoor kreeg Aalst het spel 'e-n handen en haalde nog ver- jcheidene keren gevaarlijk uit, llleen vergetend dat er nog aaien Limpens bijliep die af en ;iepe zeer goed gemarkeerd Hond. Een sluwe Sergeant nttad dat wel in de gaten en hij g.inceerde Limpens die in de ze Male zone door Bevers werd ,k|ekortwiekt. Een zelfzekere ran Roy maakte er 2-0 van. iRkalst zou zowaar een kopie temen van de vorige situatie m stuurde opnieuw Limpens laar voren maar Bevers had _jem nu iets vroeger te grazen, tl zorgde Sint-Niklaas in de weede helft voor verse man- Ichappen, de aanval bleef rder inspiratie. Toen kwam puikste aktie van de wed- Rrijd. Sergeant bediende Yan- jara die op rechts vrij stond, urtte naar voren en kwam jiist gepast toe om met een pie kopstoot Aalst definitief een zetel te zetten. Aalst ichtte dat blijkbaar voldoende toen mocht ook Sint-Ni- ns komen. Simoen zijn draai en Van Den ende kon zelfs scoren, maar lat was een magere troost. De Waaslanders hadden de moed I lang laten zakken. Ze zoch- dan tevergeefs een straf- te lokken en Horvath st zelfs nog eens ingrij pen. maar de jongens van Van pen Bergh geloofden er blijk baar niet meer in. Meer vertrouwen fedwig Sergeant, de onopval- wide werker, lag aan de basis fan verscheidene mooie ak- ies. Al is hij misschien iets te raag, hij blijkt van onschatba- e waarde voor de ploeg. Zon- ter de aandacht te trekken, lehoort hij dikwijls tot de uit- ilinkers. Zijn aktie, sómen met fangara, was de mooiste van Ie wedstrijd. Zijn kopstoot was een afdruk van wat Rubesch kan. Hij ver- tolkte na de wedstrijd wat er nu "leeft in het Eendrachtteam: «Gelukkig voor ons hebben we het vertrouwen terugge vonden. Dat komt vooral om dat Yangara zich op een vlotte manier kan vrijkopen en de verdedigers hun kluts doet verliezen. Met deze zege heb ben we goede moed op de bekermatch tegen Leuven». De Bolle Georges Heylens was biezon- der tevreden over zijn ploeg. Inzonder De Bolle heeft aan genaam verrast. Hij was de echte veldheer op het terrein. Zorgde voor mooie uitbraken en brak de Wase aanvallen. Hij komt nu stilaan op niveau, bewijzend dat zijn transfer van vorig jaar een goede aankoop was. Hij speelt snel en zijn tempo vermindert niet. Groenendijk-Yangara vormt een gevaarlijk duo. Yangara is snel maar werkt nog niet pre- cies genoeg af. Groenendijk vecht voor elk balletje en geeft het nooit op. Wat wil een trai ner als Heylens nog meer? Gehandlkapt De Wase trainer Staf Van den Bergh moest drie van zijn vas te pionnen missen. Verhoosel, Truyens en Leekens ver scheen niet op de Eendracht- mat. Daarbij kwam nog dat Van Abbeny na ongeveer twin tig minuten moest vervangen worden en bij de rust moest ook Janssens eruit. Het lijkt wel op de plagen van Egypte op Van den Bergh afstormden. Hijzelf meent dat zijn ploeg niet beter kon. Zijn spelers hebben inderdaad hun best gedaan en zich totaal ingezet. Mirakelen waren er echter niet te verwachten. Voor Sint-Niklaas komt de rust nu wel gelegen. Daarmee ko men er enkele bedden vrij in het Wase ziekenhuis. Wellicht kan men Leekens en Truyens fit krijgen, terwijl op Leekens nog even moet gewacht worden. Tijdens de wedstrijd tegen SInt-NIklaas heeft Heylens geen beroep gedaan op de hongaar Glazer. De trainer wacht liever tot die helemaal op punt staat maar er is ook het goed komblnerend trio Yangare-Groenendijk- Van Roy en wat kan Heylens zich nog meer wensen? Of Glazer dan definitief wordt afgeschreven, zeker niet. Misschien kunnen ze hem goed gebruiken in het middenveld, een plaats die hij in zijn thuisploeg bezette en waar hij goed presteerde. _Jalst - St.-Niklaas 3-1 E. Aalst - Sint-Niklaas 3-1. Yangara kan niet meer bijgebeend worden en is hier op weg laar een doelpunt, (per) i Aalsterse supporters waren voor de eerste keer dit seizoen in de wolken, I gferwend als ze waren door mooi samenspel van hun Eendrachters, door het |jne spel van Yangara en de drie doelpunten die nu ook eens thuis werden v- scoord. De Klaasjes daarentegen beroepen zich op het aantal afwezigen dat |K^||jW i een zware handicap op hun prestaties heeft gedrukt. Toch was deze S& jntmoeting alleszins de moeite waard. De kijkers hebben waar gehad voor hun III ~x Bl)eld en dat telt! Aalst domineerde vrijwel de hele wedstrijd dankzij een hard lttwoegende De Bolle die samen met de reeds vermelde Yangara mooi werk kSx, |j >r"rh,f ,e9en8,0,en ,enzll het laa,S,e kwartler' ^'i0de E. Aalsl - Sin,-Niklaas 3-1. Edtnond Lodewijck kan de bal ^rnarln Aalst de trossen vierde. afsnoepen van een opgerukte De Bolle, (per) Hl 1e nationale SK Beveren-SV Waregem 2-2 Waterschei-SC Lokeren 2-0 2e nationale E. Aalst-St. Niklase 3-1 3e nationale E. Zele-Jong Lede 2-1 Bevordering VW Hamme-SK Gullegem 1-2 1e provinciale Lokerse-Heirnis 1-1 St. Wetteren-Denderm. 0-3 SK Lebbeke-Olsa 2-2 2e provinciale A T emse-Gandasparta 1 -0 St. Pauwels-Olympia Gent gesch. Kemzeke-Destelb. 0-0 Robur-St. Gillis-Waas 2-2 Waarschoot-H. Vrasene 2-3 KV Ertvelde-Melsele 5-1 2e provinciale B Oudegem-St Lievens -H, 0-8 E. Meldert-St. Gillis-D. 1 -1 Buggen hout-Wieze 3-2 3e provinciale C Etikhove-Kerksken 0-2 Bambrugge-Nieuwerk. 1-2 Ede-Terjoden 3-1 3e provinciale D Excelsior-Kallo 1-1 Schellebelle-SK Aalst 0-0 Baasrode-Bazel 0-1 Berlare-Herdersem 2-0 W. Moorsel-Sombeke 4-0 Grembergen-TK Meldert 3-0 Boonwijk-Heikant 0-1 Stekene-Haasdonk 1 -0 4e provinciale C SK Lokeren-SK Kalken 5-4 Zaffelare-Val. Overmere 3-0 SK Overmere-Edeboys 2-1 4e provinciale G Serskamp-Erpe 1 -0 Vlierzele-Mere 3-1 4e provinciale H Wichelen-Hofstade 1-1 Appels-Erembodegem 1-4 Doggen-Gijzegem 2-2 Welle-S. Moorsel 6-0 Iddergem-Opdorp 9-3 Lutterzele-Opstal 1 -0 Schoonaarde-Baardegem 0-0 4e provinciale I Gerda-Str. Stekene 1 -0 WB Sint-Niklaas-Meerd. 0-1 Waasmunster-Klinge 0-2 Hoogeinde-Sinaai 1 -1 Moerbeke-Kruibeke 2-2 Rupelmonde-KI. Vrasene 1-1 Verrebroek-Kieldrecht 2-4 FARMS IE BEUIE Eendracht Zele - Lede 2-1. De Leedse doelman Veyt komt gepast tussen om de Zeelse aanvaller het scoren te beletten, (bvw) Rond het kwartier haakte Mare Cooreman Uyttenho- ve in de fatale zone waarop de scheidsrechter de zwaarste sanktie trof. Van Puyvelde bezweerde de geplaatste bal van Van Haevere met een knappe reflex. Pogingen van Filip Plaetinck en van Dirk De Ferrerre bleven zonder sukses tot Lede na een halfuur uit zijn egelstelling kroop. De forse aanpak om de blanco score aan de rust te vrijwaren, resulteer de in drie boekingen toen de bezoekers tweemaal Pieters en eenmaal Coore man hardhandig aanpak ten. Na de rust streden bei de ploegen met wisselende kansen. Guido Christiaens, technisch uit de kluiten ge wassen, verkeek na vier minuten een open doel kans toen hij door Strobbe ideaal werd aangespeeld. De sfeer klom naar het kookpunt wanneer Mare Cooreman op de 53ste mi nuut in het strafschopge bied bij de trui werd gegre pen en de referee reaktie- loos bleef toekijken hoe Geeraerts het schot van Qois Michiels op de lijn keerde. Een minuut later dreigde er opnieuw gevaar bij oen kopstoot van Ml chiels op een vrijschop van Theo Bordui. Na een knap pe aanvalsbeweging kwam Eendracht toch op voor sprong. Eugène Blomme op links doorgedrongen bezorgde Bordui een afleg gertje en ditmaal zaten de Zeienaars schijnbaar op rozen. Voor niet lang ech ter want de pas ingekomen Dieltjens zorgde voor be taald antwoord. Deze kwie ke spits zou vier minuten later een nieuwe doelkans onbenut laten wanneer Van Puyvelde zijn doel had verlaten. Velen verzoen den zich in deze wedstrijd- faze reeds met een pun tendeling tot Jantje Pieters, goed uit de match gehou den, in de strafschopzone neerging. Het Zeelse pu bliek schreeuwde om pe nalty maar scheidsrechter Van Bever plaatste het ron de ding net buiten de be wuste zone. De ingekomen Mare De Brabander trapte de vrijschop feilloos voorbij de muur, pardoes tegen doelman Vijt die het leder niet onder kontrole kreeg. Frangois Michiels liet deze gelegenheid niet liggen en rondde suksesrijk af met het hoofd. In al deze furie gingen Bordui en Michiels nog op het boekje en kwam trainer Hervé Van Lerber- ghe er eerlijk voor uit dat zijn ploeg kon rekenen op de nodige dosis geluk. «Wanneer je de doel kansen bekijkt kon Lede aanspraak maken op een punt, maar de onkans heeft eindelijk eens opgehou den. De bezoekers hadden begrijpelijk hun wedstrijd afgestemd op een punten deling, hun inzet en moti vatie was er het beste be wijs van. Gelukkig voor ons kon Danny Van Puyvelde de strafschop stoppen en ons van dat gevreesde eer ste doelpunt houden. Wij kamen toch op voorsprong na een zeer mooie goal en eerlijkheidshalve hadden wij recht op minstens één strafschop. Lede bleef ge vaarlijk op de counter zo dat ik verplicht was mini mum drie spelers te behou den in de verdedigtngszo- ne. Mijn hoop op een 6 op 8 is nu bewaarheid zodat wij toch iets vrijer mogen ademen. Hopen nu maar dat wij het goede in de komende weken kunnen blijven bevestigen. Joost Arens Eendracht Zele - VC Jong Lede 2-1. De Leedse verdediging onder zware druk. (bvw) 2' Provinciale Oudegem - St. Lievens Houtem OS Komplete afgang van de Ou- degemse tweede provincialer. Aan de rust stond het al met 0- 2 in het krijt na evenveel flaters van verdediging en doelman. Tijdens die eerste helft dreigde het bovendien zelden of nooit. Aan de rust werd Aldo De Smedt vervangen door Willy Van Sande. Een verdediger minder en een middenvelder meer dus, om zogezegd meer stootkracht te geven aan de aanval. Maar dat viel niet te best mee voor de thuisploeg. Onmiddellijk na de hervatting werd het via een penalty op een 0-3 achterstand geplaatst. Toen was het liedje uit voor de thuisploeg die er volkomen in spiratieloos ging bijlopen, le der schot op doel van de be zoekers resulteerde telkens in een doelpunt, zodat het voor Vereecken en zijn maats een echt Waterloo werd. De Oudegemse spelers moe ten in ieder geval niet fier zijn op dit resultaat. O.K., dat men een wedstrijd verliest, maar dan moet men in ieder geval de afstraffing vermijden. Door een dergelijke aftakeling in de hand te werken heeft men de supporters die nog de moed opbrengen om de wedstrijden te komen volgen, een kaak slag van belang toegediend. Men moest er rood van schaamte bij worden. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 1