meer Wuitens hadden recht op Juiste uitslag maar meer kansen voor thuisploeg Frank Schepers, de centrale figuur Lebbeke scoort vier keer, maar... DMENfe OTCH Rap en Vlug ontvangen op het Hamse gemeentehuis ALLDMIMIUM fill tlkWS «BA* WAfU* Frank Braeckmans van SK Lebbeke. (vh) VOETBAL 1* Provinciale Lokerse SV-Heirnis 1-1 Danny Verstrepen, teruggehaald in uiterste nood, maar nu onvervangbaar in het toch wel labiele KA VD-geheel. M KAATSEN Kaatsklub Rap en Vlug uit Moerzeke-Kastel Is een zeer aktieve vereniging die dankzij een Intensieve jeugdwerking weer heel wat gewestelijke titels In de wacht sleepte. Daarom werd de klub weer eens ontvangen op het gemeen tehuls. Schepen van sport Van de Casteele verwelkomde de kaatsers en onderstreepte het belang van een goede jeugdwerking. De titels die elk jaar werden behaald, bewe zen dat Rap en Vlug het belang beseft. Jeugdwerking heeft ook op voedende facetten. De jeugd leert luisteren naar trainer en afgevaardigde, leert zichzelf iets ontzeggen en zelfs verlie zen. Er wordt dus gewerkt aan de toekomst. Nu reeds worden de ploegen gesmeed die het over enkele jaren moeten waarmaken en dat betekent een wissel voor de toekomst. De klub ontving een tinnen schotel van de gemeente als erkenning van haar prestaties en als herinnering aan deze ontvangst. Voorzitter Baert meende dat het behalen van titels bij Rap en Vlug vrijwel een gewoonte is geworden, want elk jaar op nieuw moet de klub naar het gemeentehuis. Het lijkt uitein delijk wel een sleur en slenter te worden, meende hij, maar iedereen hier weet welke in spanningen er daarvoor gele verd worden door het bestuur, de ouders, de spelers, de trai ners en de andere verantwoor delijken. «Misschien moeten we door de goede zorgen van het ge meentebestuur binnenkort niet meer op straat spelen, zei hij nog, maar dan zullen we be schikken over een nieuw ter rein met maximum afmetin gen, wat ongetwijfeld de kaatssport meer zal stimu leren» Burgemeester Baert sloot zich aan bij alles wat reeds gezegd was. Hij meende dat dergelijke resultaten alleen kunnen be haald worden als iedereen zich opgenomen voelt in een hechte groep van vrienden. Hij was er trouwens van overtuigd dat Rap en Vlug volgend jaar opnieuw op het gemeentehuis zal ontvangen worden. «Dat noemt men pech», zegt klubleider Eric Buytaert. We speelden geen grote wed strijd. Maar toch hadden we recht op de zege, gezien het hoog aantal kansen dat we tot stand brachten. De bezoekers waren wel sterk op het mid denveld, waar Raman zowat de spelbepalende figuur was. Bij ons liep het niet zo ge smeerd. Vooral vooraan, waar Frank Van Den Broeck blijk baar niet in zijn dagje was. Ook Chris Ferket gaf al betere prestaties weg. In die eerste helft kregen we toch een paar kansen. Net voor het ingaan van de rust zijn we dan toch op voorsprong geklommen. Dat was na een inzenden van Frank van Den Broeck en een kopstoot van Frankie Braeck mans. Dat was op dat ogenblik een ideale uitgangspositie. Begrijpelijk dat we aan de rust al droomden van een overwin ning. Ook in de tweede helft kwamen er langs onze kant een paar kansen. Een koud stortbad was het evenwel toen Frank De Grauwe te sterk naar doel terugspeelde, en Janse- gers verschalkte. Kort nadat doelpunt hebben we Frank Braeckmans die ook al niet te best in zijn sas was, vervan gen door de jonge Heirbaut. Die maakte een bevredigend debuut want al vlug onder schepte hij de bal en bracht ons op voorsprong. Metéén dacht iedereen dat de zaak op dat ogenblik zou rond zijn. Maar ook deze keer hadden we zonder de waard gere kend. Met nog zowat zeven minuten te spelen verrastte Danny Vermeir iedereen toen hij op zijn beurt zijn eigen doel man te grazen nam. Dat de bezoekers met dergelijke gang van zaken in hun nopjes wa ren hoeft geen betoog. Je zou het voor minder. Globaal ge- spraak mochten maken op houtem op bezoek en staan nomen werd het voor ons een punt. Maar gedane zaken we opnieuw voor de realiteit, geen te beste verrichting, niet- nemen geen keer. Nu zondag Met wat meeval hopen we tegenstaande we toch aan- komt Verbroedering Dender- minstens op een puntendeling. De Moerzeekse kaatsers van Rap en Vlug werden op het Hamse gemeentehuis ontvangen omdat zij verscheidene kampioenentitels behaalden, (vh) Bevordering 32 - 2g.10.1982 De Vooipost Hamme - Gulle gem 1-2 De 1-1 stand waarmee VW Hamme naar de kleedka mer trok was helemaal niet de weergave van het vertoonde spel. Frankie Vanhaecke en zijn maats hadden voortdurend de bezoekende defensie be stookt maar die bleef overeind met hulp van de grensrechter. Die wuifde na zeven minuten de gelijkmaker weg die Frankie Vanhaecke tot stand bracht. Buitenspel! vlagde de man. Dat was zeker niet het geval. diende de bezoekende doel man nog een kopbal van Van haecke en een zwaar schot van Robbie Smet te parreren. Het toeval wou dat we ons net De ontnuchtering kwam er in het verlengde van deze faze halfweg de eerste helft toen bevonden. Wij meenden ge- Vandille moederziel alleen zien te hebben dat Vanhaecke mocht oprukken zonder dat ie- tussen twee verdedigers door, mand reageerde. Het werd de bal in het net trapte, metéén een tweede West- Scheidsrechter Javaux had vlaams doelpunt. Korte tijd blijkbaar ook niets verkeerd daarna kwam op een haast bemerkt. Hij wees naar de identieke wijze een derde goal middenstip. Maar de vlagge- tot stand, maar de bal sloeg man aan de overzijde bleef de tegen de paal. stok omhoog houden. Voor de Manager Willy Meersman was Waalse spelleider zat er dan ontgoocheld over de verrich- ook niets anders op dan, na tingen. konsultatie met zijn grensrech- «We hoeven deze nederlaag ter, op zijn stappen terug te in geen geval te verdoezelen, keren. Toch kwamen we tot de Er zijn tal van oorzaken voor. bevinding dat de plaatselijke Eerst en vooral hadden de defensie nogal onzeker van twee doelpunten best kunnen stapel liep. Zij moest na drie vermeden worden. Het was minuten ai een doelpunt toe- hemeltergend hoe in de twee- staan dat er nooit mocht geko- de helft bezoeker Vandille al- men zijn. Ons inziens had Dirk leen vanuit het middenveld Verhutsel alle kans van de mocht oprukken, zonder dat wereld om de bal tijdig uit het iemand van ons ook maar rea- doelgebted te koppen. geerde. Men had beslist alle Hamme zou evenwel blijven kansen van de wereld om die drukken. Een kopbal van Van- kerel tijdig te stuiten. Ook het haecfce verdween in het net, eerste doelpunt mocht nooit maar ook hier had de lijntjes- gemaakt zijn. man vooraf gevlagd. Sommi- Ik had de indruk dat Dirk Ver gen meenden dat er ook hier butsel voldoende uitzicht had van buitenspel geen sprake om de bal uit het doelgebied te was. Langs de andere kant koppen. Naar zijn zeggen moest ook doelman Amelinckx bleek het eerder om een mis- een paar keer tijdig tussenbei- verstand te gaan. Hij had im- de komen. Niet veel voor de mers op doelman Eric Ame- rust kwam de thuisploeg dan linckx gerekend. Een andere toch op gelijke hoogte, langs en misschien wel een hoofd- Frankie Vanhaecke nadat hij oorzaak ligt hem op het mid- door Omer Van Praet was be- denveld. Daar is men onver diend. De lokalen hielden ook standig gaan reageren op een na de hervatting de druk aan, ogenblik dat we op achter maar moesten na enige tijd het stand waren geplaatst. Men middenveld prijsgeven. Wel heeft toen het verdedigende Standaard Wetteren - K.A.V.D. 0-3 De Wetterse penningmeester heeft vorige zondag gouden zaken gedaan. Vooreerst bracht K.A.V.D. weerom een ganse schare supporters mee. Ander zijds wou iedere Wetterse voetbalfan Frank Sche- pens aan het werk zien. Frank is een Wetteraar die in Dendermonde een tweede thuis heeft gevonden. Twee seizoenen geleden kwam hij nog uit voor Standaard. Na afloop van de ontmoeting bleek hij de gelukkigste Dendermondse voetballer te zijn. «Ik droomde al geruime tijd van deze match en natuurlijk van een overwinning. Mijn vroegere ploegmaats, die ik nog iedere week ontmoet, had ik een pandoering beloofd. Ik rekende daarvoor op de inzet an de strijdlust van mijn colle ga's. Die hebben het beste van zichzelf gegeven. De droom die ik had werd metéén werkelijkheid. Daarenboven werd ikzelf auteur van het der de doelpunt. Ik voel me mo menteel de gelukkigste mens ter wereld. Wat gaat het van avond prettig worden in de Wetterse voetballokalen», al dus Frank Schepens vrijwel onmiddellijk na de konfrontatie tussen Standaard Wetteren en KAV. Dendermonde. Frank was nochtans erg onze ker over zijn deelname: «Ik heb vrijwel een ganse week het bed moeten houden wegens griep. Ik vroeg de dok ter, die me behandelde alles in het werk te stellen om mij tijdig fit te krijgen. Ik kreeg een paar- demiddel toegediend: een glas Stout vermengd met dooiers van eieren. Lekker was dat niet. Ik had zeker meer trek in een glas bier. Maar toch heeft die remedie geholpen». In de Dendermondse voetbal middens was na afloop ieder een tevreden over wat men een verdiende zege noemde. Paarsblauw heeft trouwens slechts ruim een kwartier zijn meerdere in de thuisploeg moeten erkennen. Danny Ver strepen werd in die periode wel een paar keer onder vuur genomen. Maar het is nu al langer dan vandaag geweten dat de man uit de Volkse Donkstraat met alles raad weet. Nadien is K.A.V.D. het initiatief gaan nemen. Het heeft enkele keren fors ge counterd. Voor de rust bracht dat nog twee doelpunten op. Het waren goals die er beslist mochten zijn. Eerst rondde Eddy Van Den Driessche een voorzet van Dirk Catrysse met een prachtig vluchtschot af. Daarna voerde Stephaan De Wolf zijn nummertje op. Hij schakelde enkele tegenstre vers uit en bediende dan Ja cques Joris. Die het niet bijster moeilijk had om de bal over de doellijn te schuiven. Wetteren poogde na de hervatting om met vier aanvallers het tij te keren. Maar al na twee minu- Kavd mag rekenen op een beste Frank Schepens. (v) Omer Van Praet (VW Hamme). (c) aspekt volkomen uit het oog verloren. Hierdoor kregen de bezoekers gelegenheid om hun spel op te dringen, kwam er daarenboven ruimte en kon men geregeld de spitsen aan spelen. Ook achteraan akteerde men geenszins zoals gewoonlijk. Daar kwam dan nog bij dat verschillende «opgelapte» spelers naarmate de match vorderde niet meer hun gewo ne rendement konden opbren gen. Ik zou zo nog verder kunnen doorgaan. Feit is dat we thans twee kostbare pun ten hebben prijsgegeven. Daarenboven hebben de ploe gen die zich in de algemene rangschikking in onze omge ving bevinden allemaal winst opgestreken. Wij hebben ook onze tweede plaats moeten prijsgeven. Dat is een dikke streep door de rekening. De afstand met leider Deinze be draagt momenteel al vier pun ten. Dat had ik in het huidig stadium van de kompetitie niet verwacht», aldus Willy Meers man. Voor V.W. Hamme is er thans een periode van bezinning aangebroken. Het geniet nu zondag van een vrije dag. In tussen kunnen de spelers die nog niet helemaal fit zijn ge bruik maken om ofwel nog wat rust te nemen en zich ander zijds voor te bereiden op wat nog komen moet. Op zondag 7 november moet de vierde klasser op verplaatsing naar het Westvlaamse Lauwe. Ook dat zal voor Van Praet en zijn maats geen makkelijk klusje worden. - E.D.M. Lokerse kreeg meer kansen in de wedstrijd maar Heirnls doelkansen. Al met al, tevre- genoeg.» komblneerde technisch beter. Bij de bezoekers stokte het den met het punt.» Een uitstekend leidende echter aan de grote backlijn. Bij de thuisploeg ontbreekt Trainer Patrick Orians van scheidsrechter Daniël Van der duidelijk een geroetineerd spelverdeler. Heimis was dezelfde mening Eecken had weinig last met In de aanvangsminuut lan ceerde Permentier de snelle Costa Vervaet, maar keeper Van den Bossche kon met de voeten het onheil voorkomen. De bezoekers lieten zich zeker niet onbetuigd en begonnen technisch hun stempel op de wedstrijd te drukken. Vooral Stefaan De Neve kreeg een zee van ruimte in het midden veld en kon naar hartelust aanvallen opbouwen. De ge vaarlijke Dirk Van Impe werd goed aan de klap gehouden. Vooral Marc Van Rumst stak daar menig voetje voor. De Neve legde dan maar zelf aan voor een loeier die Marc Van den Bogaert met de vuisten moest wegboksen. Rond het kwartuur leed SV fataal balver lies in het middenveld. De Ne ve, weeral hij, ging aan de haal, trok voor naar Dirk Tho mas die met een prachtig draaiende kopbal in de boven hoek de stand op 0-1 bracht. Drie minuten later kon de ge lijkmaker reeds zitten maar Peter Van Tongerioo verkeek de unieke kans door over te koppen, enkele meters voor doel. Na de rust ging SV als de bliksem van start. Aan de 48ste minuut zat de gelijkma ker. Ivan Van Rompaey had zich losgewerkt en zond voor doel. Keeper Vein den Bos sche kon de bal wel wegwui ven maar dan in de voeten van Costa Vervaet die geen gena de kende: 1-1We dachten SV voorgoed gelanceerd maar de middenmotor sputterde teveel. Er lag teveel ruimte tussen Lokerse - Heirnis 1-1. Opnieuw een gevaarlijke situatie voor het Lokerse doel. (dm) verdediging en aanval. Aan de toegedaan. «Dik tevreden met volgende ploegen: 65ste minuut was Vervaet nog het gelijkspel op verplaatsing. Lokerse SV: Marc Van den eens gevaarlijk op inzenden In 't begin van het seizoen Bogaert, Marc Van Rumst, van Van Rompaey en vijf mi- waren we een beetje ons ver- Jean-Paul Meerschaut, Etien- nuten voor tijd moest de be- trouwen kwijt. We haalden nu ne Everaert, Claude Van zoekende doelman in de voe- 4 op 6 en met twee thuiswed- Bocxlaer, Peter Van Tonger ten van Hugo Michielsen. De strijden voor de boeg zitten er loo, Yvan Permantier, Ivan bezoekers drukten nog eens voor ons mooie perspektieven Van Rompaey, Hugo Michiel- door met een zwaar schot van in.» sen, Costa Vervaet, en Chris- Bert De Schrijver juist over de Oefenmeester Baert van tian De Cock (Stanny Wit- dwarslat. Verdiend gelijkspel. SV: «De toeschouwers heb- toeck) Dit beaamde ook Antoine ben vandaag een aangename Helmis: Van den Bossche, De Nul: «Toch mocht dat be- partij gezien, een van de beste zoekende doelpunt er nooit tot nu toe. De match werd aan gekomen zijn. Onze verdedi- een hoog tempo betwist. Er gers waren nog niet aange- ontbreekt een routinier om ons (Marc Goethals), Pierre Lip- past. Heimis is technisch sterk middenveld te dirigeren. De pens, Bert De Schrijver, Kurt maar wij kregen toch de beste akties zijn nog niet geordend Migon, Dirk Thomas en Dirk Van Impe. Freddy Van Kets, Martin Fo- ket, Dirk Ghyselinck, Dirk Lemmens, Stefaan De Neve ten kreeg het de kous over de kop, toen Frank Schepens uit haalde en een derde doelpunt op het bord prikte. Metéén was de zaak definitief bekeken. K.A.V.D. heeft tijdens die tweede periode nog de beste kansen gekregen. Uiteindelijk bleek iedereen toch tevreden met de zege. De mindere ver richting tegen Ronse ver dween metéén in de vergeet hoek. E.D.M. Lokeren - Heirnis 1-1. Claude Van Bocxlaer komt te laat om in te grijpen, maar het schot van Van Impe gaat over de dwars lat. (dm) Lebbeke heeft tot nogtoe in deze kompetitie al acht doelpunten moeten inkasseren. Je kan het geloven of niet, maar het nam van die acht goals er zelf vier voor zijn rekening. Dat was eerder op Standaard Wetteren het geval en nu op eigen veld tegen Olsa Brakel. Lebbeke - Olsa Brakel 2-2

De Voorpost | 1982 | | pagina 4