KL Rik Vehent scoort en Heikant leider VOETBAL Reeds drie wit-zwarte doelpunten na een kwartiertje spel Er zat meer in voor de Klauwaerts Bezoekers in tweede helft platgewalst Alweer met minieme winstscore De bezoekers en supporters maakten een «Utrechts» sfeertje Vooruitzichten voor komende zondag Gevaarlijke klip omzeild S.K. Aalst: verjonging De Voorpost - 29.10 1982 - 33 2" Provinciale Waarschoot-Herl. Vrasene 2-3 In de eerste helft konden de mannen van Rudy Goemaere werkelijk alles en kwamen ze tot driemaal toe binnen vijftien minuten tot scoren; een weelde die de Herlevingfor- matie sinds lang niet meer heeft gekend. Reeds in de tweede minuut kwam een allereerste hoekschop vanwege Ludo Lar- denoit goed voor het doel en Luk Janssens wipte hoog genoeg om binnen te koppen. Die opkikker had zeer vlug nieuw sukses tot gevolg: alweer Lardenoit legde de bal tot bij Luk Van de Vijver die rechtstreeks doel trof. Cp de vijftiende minuut kwam Ludo dan zelf met een persoonlijke aktie in ae kijker en dikte meteen aan tot 0-3. De thuisformatie. Waarschoot dus, had in die eerste minuten alle last van de wereld om Herleving tot staan te brengen en moest ook tot en met de pauze de wet van de sterkste ondergaan waarbij keeper D'Hondt en verdedigers vanop afstand konden toe kijken. Bij het begin van de tweede helft kon Herleving definitief zijr schaapjes op het droge hebben indien Guy De Clercq een strafschop - licht toegekend voor een duw- fout op Luk Janssens - in plaats van op de paal in doel had besloten. Deze misser had een averechts effekt temeer aangezien de scheidsrechter op een al te opvallende kompensatietoer ging en de protesterende Waarschotenaars nogal makkelijk hun gang lieten gaan. Op het uur doelde de thuisploeg via de ruw optredende Pauwels na een verre inworp van Bosschaert en een tiental minuten later zette Bosschaert zelf een strafschop om, toegekend na fout op hem. Verder hield een puik kepende Gino D'Hondt gesteund door de autoritair spelende Vlegels en Mark Lardenoit zijn ploeg recht en mag gerust als matchwinnaar vooruit geschoven worden. Ook dient er een verdiende vermelding gegeven aan het routinerijke tno Luk Van de Vijver. Marcel Onghena en Ludo Larde noit die de kalmte in de Herfevingrangen hielden als het effe benard werd. Zegsman Gaston Martens is dan ook niet weinig opgetogen met het goeie resultaat dat nu wel tot stand kwam, maar dat nog heel wat zweet en zenuwen kostte vooral eer de puntjes definitief binnen waren. Hij stipte hierbij niet zonder reden aan dat zijn ploeg in de eerste kompetitieweken door het noodlot werd achternagezeten aange zien wedstrijden zoals tegen Olympia Gent, Ganda Sparta en Adegem wel werden beheerst maar door knullige tegentreffers verloren gingen. «Technisch zijn we nog nooit overspeeld geweest in het lopende seizoen en zelfs tegen hooggekwoteerde ploegen als Robur en Sint-Gillis en Oostak ker werd meer dan verdienstelijk slag gele verd. Het kwam er steeds op neer dat we met pech van doelpunten werden gehou den maar daar is sinds zondag natuurlijk een kentering in gekomen die hopelijk in onze eerstvolgende thuiswedstrijd tegen Destelbergen wordt aangehouden Hierbij zouden we zeker een draw moeten kunnen behalen en weer eens wat reklame maken voor onze trouw gebleven supporters». Op onze vraag of hij nu een betere toekomst ziet aanbreken voor Herleving antwoordt de Hertevingsekretaris resoluut dat Vrasene meer dan ooit springlevend is. En dat zelfs nog enkele eerste ploeg- certitudes als Dirk Cool (gekwetst) en Dirk Kindt (bij de reserven door een mindere forme) nog achter de hand worden gehou den. Ook laat onze gesprekspartner zich bijzonder positief uit over de prestaties van Luk Janssens in het eerste elftal: 'Lucky' staat dan wel bekend als wispelturig kerel tje maar sinds hij opnieuw in de eerste ploeg uitkomt (en dat is sedert de match van voor twee weken tegen Oostakker) heeft Janssens reeds twee keer zijn goaltje gemaakt en is hij een bestendig gevaar voor zijn direkte bewakers. Tot besluit meent Gaston Martens dat het aantrekken van Guy D'Hondt als eerste doelman in de plaats van Willy Buys, die nu hulptrainer is, een transfer is geweest die zeker de klub ten goede komt. aangezien Guy na een korte kwetsuur zijn talenten meermaals reeds heeft bewezen. Het is meteen duidelijk dat Herleving vast van plan is om zich zo gauw mogelijk uit zijn netelige positie omhoog te werken om zodoende een plaats te bemachtigen 'on der de mensen'. Kemzeke-Destelbergen 0-0 Vóór de ontmoeting tegen Destelbergen had trainer Verniers zeker voor één puntje willen tekenen, maar na verloop was René niet zo verheugd met de draw door zijn poulains behaald. Het was inderdaad ont goochelend hoe het harde werken van de rood-zwarten in het eerste wedstrijdgedeel te niet in een verdiende goal word omgebo gen. Een puike kopbal van Gerrit Stre- mersch kwam buiten bereik van de gast- doelman op de dwarsligger terecht, even later schoot Gerrit alweer nipt naast na een uitstekende aktie met Regi De Maeyer; Van Gulck kegelde in de 20ste minuut dan nog rakelings naast en tenslotte stond Regi (De Maeyer) zelf achter het kanon tussen een gans pak spelers maar Destelbergdoelman Gombeir redde op spektakulaire wijze Daarbij moet wel gezegd dat de Klau- waertsdefensie een keertje in verlegenheid geraakte omdat keeper Openeer - overi gens erg efficiënt spelend - een keertje werd uitgespeeld maar Bonte het gevaar bijtijds kon wegkeren. Het vertrouwen van de Kemzekenaars was door de ganse reeks geciteerde missers wat aangevreten en zo raakten de bezoekers ook op kouse voeten in de wedstrijd. Door deze vijfde wedstrijd op rij zonder nederlaag (maar slechts 2 overwinningen ook) behouden de Klauwaerts hun positie in het centrum van de klassering maar kan trainer Verniers niet meer omheen het feit dat zijn ploeg werkelijk ondermaats blijft in de afwerking. Nu was in verband hiermee het heroptreden van de lange tijd met zware verrekking uitgeschakelde Bougha- lem tegen Destelbergen wel hoopgevend, maar bleek anderzijds dat de Marokkaan nog geen volledige wedstrijd aankan. Niettemin beklemtoont bestuurslid Alex De Block dat met alle macht aan een verbetenng van de situatie wordt gewerkt. dat iedereen tevreden is en de aanpak van de trainer ook langs alle kanten wordt aanvaard. «Het is ons objektief dit seizoen 30 punten te pakken en gedurende het verloop van de kompetitie zonder zorgen te blijven. Vergeet immers niet dat we reeds twee seizoenen na mekaar met de waan beelden van de degradatie en dergelijke moesten kampen: twee jaar terug zakten we van eerste naar tweede provinciale, en verleden jaar stelden we ons pas in de laatste matchen veilig. Nu is het vooral de bedoeling om onder de deskundige leiding van René Verniers weer te bouwen aan een nieuwe ploeg waarin nog al wat eigen mensen zonder voorbehoud het vertrou wen krijgen. En dat valt tot hiertoe zeker niet tegen ais we zien dat een jongen ais Regi De Maeyer zich in een minimum van tijd opgewerkt heeft tot spelbepalende fi guur en ook nieuwelingen als William Merckx en Georges Kosslowski zich aan melden als bijzonder bruikbare eiementen voor het basiselftal. De inplanting van laatstgenoemde is immers noodzakelijk ge bleken nadat Mark Yzewijn uitviel met hoofdkwetsuur en ook nog steeds geen beroep kon gedaan worden op Karei Van Hecke (sinds het begin van dit seizoen sukkelt deze met een buikspierkwetsuur, n.v.d.r.).» Over de eerstvolgende klus. de verplaat sing naar Robur (na afspraak met de Moer- zekenaars immers veranderd) is men aan het KriekeDitte eerder zwijgzaam. Toch verwacht Alex geen ploegverschuivingén tenzij oefenmeester Verniers iets in petto heeft om zijn oude ploeg te bekampen. Ertvelde KV-Svelta Melsele 5-1 De Melselenaars kwamen voor de derde achtereenvolgende keer verzwakt aan de aftrap van een wedstrijd, maar raakten eerst toch nog aardig in hun spel waarbij de leiders enkel konden toekijken. Het mid denveld werd gedomineerd door de gasten die hoedanook slecht de brug konden slaan met hun voorspelers. Éénmaal lukte dat wel wanneer Bosman op zijn lijn door schoof naar de kwieke Waem Patrick rukte sterk op en Kon een goeie center afleveren voor de lokale doelmond waar (junior) Dirk Smet met het hoofd binnenduwde en zo een te verantwoorden voorsprong op het bord bracht. Na de koffie, en hoe straf die in de kleedkamer van de thuisspelers was weten we niet, maar feit was dat de KV'ers vanaf het beginsignaal van de tweede periode er ongemeen sterk tegenaan gingen en de bezoekers in alle staten brachten. In de 48ste minuut prikte Buzijn binnen na een gesmeerde aktie van achterin waar geen enkele Sveltaan bijkon. Eventjes later dikte Van Hecke aan na een copycenter van Pauwels en algauw werd het 3-1 nadat de steeds attente Hautekeete een scrimage voor doel abrupt afbrak met een kanjer. De Melseelse achterhoede en niet in het minst keeper Bert Heyvaert werd wel helemaal radeloos wanneer diezelfde Hautekeete in de 75ste minuut vier man voorbijdribbelde en zo De Vetter een gemaakt doelpunt op de shoes deponeerde. Tussendoor leek het Melseledoel wel een schietkraam waarbij Heyvaert wel een speciale vermelding ver diende: hij spartelde dan wel als een vis op het droge, maar moest ook onvoorstelbare reddingen verrichten om weg te slaan wat mogelijk was De wedstrijd werd twee mi nuten voor tijd ook waardig afgesloten door de thuisvoorhoede wanneer kapitein Soens ook zijn doelpuntje mocht inkoppen na vrijschop van Van Hecke. Meteen worden de mannen van trainer Declercq wel bijzonder hard op de (voet- bal)realiteit geworpen na twee nederlagen op rij. Het is natuurlijk archimoeilijk spelbe palende effektieven als Rogiers en Mark Bosmans (beiden out wegens operaties) te vervangen en dat ging wel 1 keertje goed - in de uitmatch bij Gandasparta, met 1 -4 gewonnen -, één keer hield men stand (tegen Robur met 2-2) maar plots stokte het allemaal verleden week in de thuismatch tegen Waarschoot (met 1 -2 verloren) en nu leed men een afgetekende nederlaag, niet toevallig in Ertvelde, omdat te veel krachten opgebruikt werden in de eerste helft en daarna de bal niet meer in Svelta's voor deel wou rollen. Hoe men deze hopelijk tijdelijke malaise gaat aanpakken is natuur lijk een open vraag, maar voor ons lijkt het Temse-Gandasparta 1-0 Een wel bijzonder matige cijferverhou ding die zeker ruimer kon uitgevallen zijn mits wat meer geluk in de eerste en wat meer inzet in de tweede helft van Temse- kant. Het daverende begin deed immers een spetterende K.S.V.-show verhopen. Benny rukte immers in de zesde minuut ongestoord op maar lukte er nog in om vanuit totaal vrije positie het doelvlak te missen. Aan het kwartier kwam de verdien de treffer dan toch tot stand Van Buynder speelde zich zeer behendig vrij op rechts en dropte een gewiekst balletje voor Gan- dadoel. waar Walter Van Haver voor de zoveelste keer zijn tonnstinkt demonstreer de. Temse was dientengevolge zonder enig voorbehoud zegelustig en ging vrijuit zijn kans met een onmiddellijke tweede treffer van Van Buynder. Dit feest ging echter niet door omdat er een offside was gekonstateerd. Nog ettelijke gelegenheden werden onbegrijpelijk naast, over of op hel doel besloten zodat de thuisploeg wat ont goocheld raakte. Door de volledige lokale passiviteit gedurende de eerste speelhelft was er in dit tijdsbestek weinig of niks meer te beleven wat vooral jammer was voor de talrijk opgekomen supporters die natuurlijk wel eens hadden willen juichen voor een wervelende wedstrijd. Wellicht, maar dat wordt heus niet zo makkelijk, doet blauwwit het beter tegen lijstaanvoerder Ertvelde, waarmee men mits winst ook op gelijke hoogte raakt. En aangezien de Temsenaars tegenover op aanval beluste ploegen het best in hun element zijn zit er voor trainer Van Genech- ten wel een heerlijk zondagje in. tenzij duideiijk dat de komende partij - een ver plaatsing naar Olympia - wel enig perspek- tief biedt om aan de ploeg wat te sleutelen en zeker enkele talentrijke jongeren aan de bak te laten komen Sint-Pauwels - Olympia Gent. De Sint-Pauwelse kapitein tracht een aanval op te bouwen tijdens een woelige wedstrijd die later nog zou geschorst worden. (Iv) Herl. St.-Pauwels-Olympia Gent 1-1 Uit onze titel blijkt reeds voldoende dat het zonoag een wedstrijd werd die men zich nog lang zal heugen aan oe Vosse- dreef en waarvan de gevolgen nog lang zullen nazinderen. Nochtans was de wedstrijd, en dan spre ken we over de strijd met de bal, goed begonnen voor de geel-zwarten en was het Flor Van Hoye reeds in de tiende minuut gelukt om de openingstreffer binnen te duwen na slimme doorsteekpas van Moty- ka. De thuisploeg speelde in het eerste halfuur bijzonder sterk maar werd op alle mogelijke manieren afgestopt door de Gen tenaars. Jan Demedts miste dan de kans om de wedstrijd in thuisvoordeel te doen kantelen wanneer hij een wenkende open scoremogelijkheid flagrant naastschoot. Olympia liet zich in de tegenaanval ook opmerken en op één van die uitvallen maakte laatste man Carpentier. hij verving de zieke Fons Bosman, een onnodige fout op de rand van oe fatale zone. Scheids rechter Loeman wees. hoewel hij ver van het gebeuren stond, zonder verwijlen naar de stip. Deze gelegenheid werd gegrepen door de bezoekers om op gelijke hoogte te klimmen. Hierop ging de plaatselijke forma tie met nog meer energie op jacht naar een nieuwe voorsprong, maar dat entoesiasme werd eventjes bekoeld wanneer kapitein Ronny Herremans stevig werd aangepakt als hij de bal reeds had doorgetitst. Ronny moest ook met een diepe vleeswonde wor den afgevoerd. In zijn plaats kwam Gerry Herremans (broer van de Herlevingdoel- man Franky). De thuisploeg reageerde op dit moment nog niet in het minst maar bleef het tegendoel belagen en dat werkte dan weer zware overtredingen in de hand op Motyka en Barthier. waarvoor de zwak leidende arbiter zelfs geen boeking over had. Na de pauze bleef Sint-Pauwels de wed strijd beheersen maar op de tiende minuut sloeg de vlam in de pan: bij een verre hoge voorzet kon de Olympiakeeper zelfzeker ingrijpen, de aanstormende Flor Van Hoye titste hem waarschijnlijk met zijn vooruitge stoken voet even aan (een fout die met werd gefloten) en belandde op snelheid over de doellijn in de netten De Gentse goalie kreeg het hiervan zo op de heupen dat hij het nodig vond om Flor eerst een kopslag toe te dienen en hem vervolgens in het doel zelf te slaan en te schoppen. Gevolg: de plaatselijke supporters storm den het veld op en molesteerden de doel man die pas na een paar minuten kon ontzet worden. Nieuweling-fluiter in tweede provinciale Jo Loeman verloor nu wel aege- iijk de greep over de wedstrijd (voor zover hij dat ooit had) en deed het slimste wat op dat moment mogelijk was. namelijk de match tijdelijk stilleggen. Na een dikke tien minuten, wanneer de gemoederen wat tot bedaren gekomen waren, werd dan op nieuw begonnen maar niet nadat de eerste Gentse keeper zijn matten mocht oprollen en direkt onder de douche mocht. Reserve keeper dus in de ploeg in plaats van een ander veldspelen Okee, opnieuw beginnen in een sfeer waarin normaal spelen on danks alles toch mogelijk werd. Herleving hernam zijn pressie en zowel Van Hoye als Van der Haegen kregen kansen voor de voet. Het venijn zat uiteindelijk in het absolute einde van de partij: bij een gesignaleerde offsidebal liep de reservedoelman tergend langzaam, in de wetenschap dat zijn ploeg een puntje rijker werd. naar de bal en een van de Pauwelse delégués achtte het meer dan nodig deze man met daad en woord aan te porren. Dat vreemd voorwerp op het terrein kreeg van bedoelde Gentenaar lik op stuk en lag algauw horizontaal op de grasmat. De doelman liep terug naar zijn doelgebied waar hij zich niet zomaar de rug liet voischelden en als de beste ant woordde. zodanig zelfs dat er bij de thuis- supporters en Olympiafans meer dan ge roepen werd en de keeper zelf zich op een bepaald moment met de harde vuist maar de zachte handschoenen in de strijd meng de. Nu wist de heer Loeman natuurlijk geen kant meer uit, en floot dan maar wijselijk ietwat vroeg af. De scheidsrechterlijke verslagen en der gelijke moeten dan nog wel afgewacht worden maar zeker is dat de 1-1 uitslag ondanks andersluidende berichten wel de gelijk officieel is en blijft, om de eenvoudige reden dat dit op hvet schoidsrechtersblad werd vermeld en ondertekend. Gelukkig voor de Vossedreefklub was er voor de maidenmatch van de werkelijk bijzonder zwakfluitende scheidsrechter kontrole van hogerhand aanwezig zodat meerdere, ho pelijk objektieve, beschouwingen kunnen worden ingewacht. Feit is zeker en dat is dan ons laatste woord hierover: Olympia Gent kwam met slechts eén punt voor ogen en dat was het goed voetballend spel van de tegenstanders met alle mogelijke geoor loofde en zelfs ongeoorloofde middelen af te breken om zodoende een puntje aan eigen totaal te kunnen toevoegen. Waar is de tijd dat deze van oudsher Gentse forma tie bekend stond als één van de spelbepa lende verenigingen in de provinciale reek sen en het werkelijk een plezier was een wedstrijd met hen te betwisten. Nu denkt men bij Herleving er waarschijnlijk gans anders over. Sint-Pauwels - Olympia Gent. De doelman van Olympia bokst de bal weg en raakt met zijn knie een speler van Sint-Pauwels. (Iv) Herleving Sint-Pauwels kan de wanver toning van jongstleden speeldag zeker wegwerken door nogmaals op eigen terrein de maat te nemen van het overigens niet te onderschatten Waarschoot. Temse mag het eveneens nog eens in eigen vesting proberen tegen lijstaanvoerder Ertvelde. waartegen men kost wat kost een goeie wedstrijd én puntjes moet bemachtigen. De Klauwaerts hebben hun thuiswedstrijd te gen Robur verwisseld voor een korte uit stap naar Moerzeke en lijken zeker in staat om daar meer dan hun woordje mee te spreken. Dat Wase tegenstanders zich niet zondermeer gewonnen geven kon men in Robur steeds ervaren tegenover Sporting Sint-Gillis dat zich daar werkelijk van zijn beste kant liet zien en tot tweemaal toe een doelpunt achterstand wegwerkte. Sporting heeft het zondag alweer niet makkelijk alhoewel in Evergem zeker alle ingrediën ten aanwezig zijn om er een prima verrich ting van te maken. Svelta Melsele gaat naar de ploeg die in dit nummer een niet te beste beoordeling kreeg, namelijk Olympia Gent, en kan denkelijk oe neergaande lijn tot staan brengen. En tenslotte Vrasene trekt met vernieuwde moed naar Destelber gen om zo weg te geraken uit het onderste kompartiment De pronostiek: Olympia-Melsele 2 Destelbergen-Vrasene Evergem-St-Gillis x Robur-Kemzeke 1 St.-Pauwels-Waarschoot 1 Temse-Ertvelde 1 Bambrugge - Nieuwerkerken 1-2 Boonwijk - Heikant: 0-1 Ongeslagen voert de Zeelse derde provinclaler Heikant momenteel de algemene rangschikking aan. Het won nipt bij Racing Boonwijk. Vermits Baasrode op eigen terrein op zijn broek kreeg, namen Van Cauteren en zijn maats thans de kans waar om de leiding over te nemen. Voorzitter De Rljckere van Heikant Is uiteraard tevreden met de gang van zaken. «Het werd in ieder geval een moeilijke wedstrijd. Tijdens oe eerste helft hadden we duide lijk een overwicht. Na de her vatting heeft Rik Venent ons na een noekschop van Johan Van Eetvelde op voorsprong gebracht. Nadien heeft de thuisploeg een offensief ontke tend. Dat heeft echter tot geen doelpunten geleid. Integen deel. Tijdens het laatste kwar tier kregen wi| nog de beste kansen, o.m. langs Herman Van Driessche. Onze doelman Luc Van Doorselaer was naar mijn oordeel de uitblinker. Ook Marc D'Hollander mag met een zeer goed worden gekre- diteerd. Ik wil toch nog onder strepen dat we voor deze wed strijd geen beroep konden doen op titulatis Paul De Ke gel. Zijn taak werd door Johan Fiers overgenomen. We heb ben thans veertien punten uit acht wedstrijden. Dat is een resultaat dat niemand voor de start van de kompetitie had durven vooropstellen. Je mag immers niet vergeten dat we maar pas uit vierde provinciale komen. We hadden vooraf ge tipt op een plaats in de mid denmoot. Nu voeren we de rangschikking aan We koes teren vooralsnog niet de ambi tie op de titel in de wacht te slepen. Daarvoor is het nog te vroeg. Pas rond de jaarwende kunnen we konklusies trekken. Mochten we ooit de kans krij gen om de sprong naar twee de provinciale te doen, dan zullen we die kans zeker aan grijpen. Maar laat ons eerst in de nabije toekomst blikken. We hebben thans drie zware opdrachten voor de boeg. S.K. Aalst, Excelsior St.-Niklaas en Baasrode zijn ploegen die men bij de toonaangevers mag rekenen. Ook zij azen op een ereplaats. Men mag nu al aannemen dat we het er niet onder de markt zullen hebben. Trouwens, vorige zondag had den we het tijdens de tweede helft ook niet onder de markt. Maar onze defensie had toen de verdienste een storm te kunnen trotseren. Bovendien kon onze doelman als match winnaar naar voren treden Dat zijn allemaal faktoren die een Delangrijke rol spelen in het voetbal», besluit de Zeelse voorzitter Ondanks de nederlaag was men bij Racing Boonwijk niet geheel ontevreden Trainer speler Leo Pissens nierover «We hebben tijdens de eerste helft het meesterschap van de bezoekers moeten onderdaan. Maar toch waren ze in die penode niet gevaarlijk. Onze doelman is trouwens zelden moeten tussenbeide komen Op het middenveld draaide net bij ons niet te best. We lieten de bezoekers te veel gelegen heid om hun ideeën uit te wer ken. Met Medard Van Der Meersch gewoonlijk als cen trale figuur zou dat niet het geval geweest zijn. We kon den thans op hem geen be roep doen. Hij is immers ge kwetst aan de knie. Zijn afwe zigheid vormde een handikap Toen we in de tweede helft, na een slecht ontzetten een doel punt moesten inkasseren, zijn we gaan reageren. We heb ben toen verschillende kansen afgedwongen. Bij het besluiten kenden we pech. Bovendien vielen we op een uitstekend spelende Marnix Boeykens. Hij voerde achteraan op een schitterende wijze de regie bij de bezoekers. Het was niet gemakkelijk om hem zomaar te omzeilen. De nederlaag is hoedanook voor ons geen dra ma. Volgens mijn bescheiden mening had een puntendeling wel de logische weergave ge weest. Op een gegeven ogen blik werd ons door de scheids rechter trouwens een doelpunt ontnomen. Volgens mij ten on rechte. Maar gedane zaken hebben geen keer. We moe ten nu trachten om zo vlug mogelijk beslag te leggen op punten. De twee komende ont moetingen zijn weliswaar zwa re dobbers. Het zijn trouwens twee verplaatsingen. Eerst naar Excelsior St.-Niklaas, na dien naar Meidert. Toch hopen we deze wedstnjden zonder al te grote kleerscheuren af te werken.» besluit Leo Pissens. Schellebelle - S.K. Aalst 0-0 De Aalsterse derde provinclaler la met een blezonder jeugdig elftal aan de start verschenen In Schellebelle. Vlncentl, Rivera en Jean Claude Van Oudenhove, alle drie nog junior, hadden de rol overgenomen van Johan Spano- ghe, Renaat Glts en van de gekwetste Dirk Leroy. Over hun optreden was men tevreden. Klublelder Willy Cherretté hierover: «Deze drie jongeren deden een bevredigend debuut. Nochtans verliep de wedstrijd niet zo hoogstaand. Meestal bleef het spel beperkt tot de omgeving van de middencir kel. Er werd zelden gedreigd en de beide doelwachters be leefden een biezonder rustige avond. Een punt voor beide ploegen is volgens mij een juiste verdeling. In de tweede helft zijn we een paar keer in het doelgebied van de oppo nent verschenen. Dat was langs Johan Spanoghe. die in de loop van de tweede helft was ingekomen. Ik moet zeg gen dat Johan biezonder ge motiveerd was. Kort geleden verloor hij zijn plaats in het eerste elftal. Bij de invallers vatte hij zijn taak ernstig op en kwam drie keer tot scoren. In Schellebelle startte hij ais wis selspeler. We zijn tevreden over hem Vooral omwille van zijn voor beeldige inzet. Op dat stuk kan hij ons nog veel diensten be wijzen. Halfweg de tweede helft verlo ren we Garry De Kinder Hij kreeg voor de tweede keer een boeking. Dat had een uit sluiting voor gevolg. Wij waren van dan af numeriek in de minderheid. Dat was een han dikap Al met al waren we toch tevreden met een winstpunt. Toch stemt het tot nadenken dat we tijdens de laatste drie wedstrijden nog geen enkele keer tot scoren zijn gekomen. Tegen Excelsior en Racing Boonwijk hadden we nog uren lang kunnen voetballen. Doel punten scoren bleek een on mogelijke taak te zijn», aldus de Aalsterse klubleider. S.K Aalst dat de laatste jarer flink bergaf is gegaan tracht door verjonging in te brengen ook betere resultaten af te dwingen. Dat is uiteraard posi tief. Maar wanneer men in de toekomst een titel beoogt zal men hoedanook beroep moe ten doen op enkele doorwin terde voetballers. Om de jeugd te begeleiden heeft men in ieder kompartiment zo iemand nodig. E.D.M. De Belgische Autodealers zijn in kongres samengekomen. Uit de besprekingen is geble ken dat de toekomstperspek- tieven van de automobielin- dustne erg somber zijn. In het huis van de Automobiel te Brussel startte de Federatie Automateriaal De federatie heeft tot doel alle ondernemin gen te groeperen die zich be zighouden met de fabrikatie, de in- en uitvoer, de groot- en kleinhandel in onderdelen, materiaal en ondernemingen die gesjjecializeerde beroepen van de automobielbranche uit oefenen. De Eendrachters, die aan de leiding staan in derde provin ciale, waren niet gerust in de verplaatsing naar Bambrugge. Op een zwaar en moeilijk te bespelen terrein ging de strijd gelijk op. Op de veertiende minuut kwamen de bezoekers op voorsprong via een uitste kende De Bosscher. Ook De Petter speelde een goede par tij en gaf heel wat mooie pas ses aan zijn vrienden De toe stand van het terrein deed echter vele mooie kansen te loor gaan. Na een halfuur zou scheids rechter Kneuvens een flater van formaat begaan. Het werd een zeer ingewikkel de situatie toen de bal over de zijlijn ging en de grensrechter zijn vlag omhoog stak. Bam brugge gooide de bal in de strafschopzone waarop kapi tein Danny Roelandt de bal plots met beide handen greep. De plaatselijke aanhang appe leerde voor strafschop maar tot ieders verwondering blies de ref hoekschop. Deze comer werd door keeper De Nayer mooi geplakt maar nu blies de ref strafschop omdat zijn sprong gebeurde met een knie vooruit. Dat veroorzaakte uiteraard heel wat protest bij de bezoekers, doch de scheidsrechter bleef op zijn standpunt en het werd 1-1. Na de rust kon middenvelder Arijs de bezoekers op 1-2 brengen. Al bleef de strijd aan genaam omvolgen, doelpun ten vielen er niet meer. Tijdens de laatste tien minuten hadden de leiders nog heel wat moeite om hun krappe voorspronq te beschermen, doch de verdedi ging hield flink stand. Het werd een verdiende zege voor de jongens van trainer Spittaels, die nu alleen nog Kerksken als challenger hebben. Kerksken won immers de gevaarlijke verplaatsing op Etikhove met 0-2. Men wacht dus benieuwd naar de wedstrijd tussen beide koplopers. (gm)

De Voorpost | 1982 | | pagina 5