De schok van Schaeck Lonend countervoetbal! Eric Wuytackx: twee goals en dan gekwetst Doelpunten vielen in de laatste vijf minuten «Zo kunnen we niet buiten de eerste drie» De volgende speeldag en pronostlek Baasrode lost de rol VOETBAL 2' Provinciale 34 - 28.10.1982 - De Voorpost Driehonderdvijftig toeschouwers waren In Moerzeke getui ge van een in tweede provinciale hoogstaande verrichting. In belde kampen was men na afloop blijkbaar tevreden met het winstpunt. Ook klublelder Freddy De Maere van Robur Moerzeke had terzake zijn oordeel. «Ik moet eerlijk zeggen dat misschien gevleid, maar ook St.-Gillis-Waas tijdens het eer- dat zijn nu eenmaal zaken die ste halfuur de betere ploeg tellen in voetbal. Walter Coen was. Toch zijn we er in die nam een vrijschop op zijn slof, periode in geslaagd om op en Eric Raemdonck nam die voorsprong te komen. Dat was op zijn beurt met het hoofd over. waarbij de bal in doel verdween. Minder dan vijf mi nuten later kwamen de bezoe kers op gelijke hoogte. Dat was zeker niet onverdiend. Dat moet ik trouwens toege ven. Maar in de tweede helft hebben onze spelers de wed strijd naar hun hand gezet. We zijn toen bestendig blijven do mineren. Daarenboven wisten we reële kansen te scheppen. Robur - Sint-Gillis-Waas 2-2. Erik Saerens (Robur) wordt van de bal gehouden door een Wase verdediger, (vh) Robur - St.-Gillis-W. 2-2. De bezoekende doelman is snelst bij de bal. (vh) Eric Raemdonck bracht ons al vroeg op voorsprong, nadat hij een terugkaatser van Wuytack had hernomen. Kort na dit doelpunt hebben we Wuytack moeten vervangen. Hij kwam in botsing met de bezoekende doelman en hield er een kwet suur aan over. De jonge De Vos is toen in zijn plaats geko men Die liet zich al onmiddel lijk gelden, toen hij tot twee keer toe de bezoekende por tier onder vuur nam Op dat ogenblik dachten we dat de zege in ons bereik lag, maar we hadden deze keer zonder de waard gerekend. Ik ben grosso modo wel tevreden met een punt. maar ben toch van oordeel, mocht er een winnaar zijn geweest, dan hadden wij het moeten zijn. Nu zondag krijgen we Klauwaerts Kemze- ke op bezoek. Ik verwacht niet alleen een overwinning, maar ook veel volk. Je mag niet vergeten dat er in de hogere afdelingen niet wordt gevoet bald. Ik verwacht voetballief hebbers op ons veld. die an ders de weg naar het Vigor Wuitensstadion in Hamme in slaan. In dat opzicht bekeken moeten we er zeker voor zor gen, dat we die gelegenheids- toeschouwers niet ontgooche len. Het kunnen later vaste supporters worden.» E.D.M. FC Baasrode heeft de leiders plaats moeten afstaan aan Heikant Zele. Het verloor im mers op eigen veld, wat ge heel tegen de verwachtingen was. Maar het speelde tijdens de eerste helft minderwaardig. Dat kon ook van de bezoekers worden gezegd. Globaal ge nomen werden het vijfenveer tig minuten die weinig met voetbal te maken hadden. Na de rust is Baasrode de forcing gaan voeren, maar het botste op een uitstekende doelman Troch. Tot overmaat van ramp voor de thuisploeg, werd ze met nog een kwartier voor de boeg gecounterd door Maes. die een tegenaanval van de Waaslanders met een doel punt verzilverde. Sekretaris Moens over de match «Over de eerste helft valt er bitter weinig te vertellen Het was beneden alle peil Van een voortreffelijke kombinatie was er nauwelijks sprake en bovendien werd er zelden ge dreigd. Aan de rust was ieder een de mening toegedaan dat men het over een andere boeg moest gooien. Dat zou ook gebéuren Onze spelers heb ben toen bestendig gedrukt De bezoekende doelman ver richtte in die periode mirakels. Slechts één keer braken ze uit. Dat liep voor ons falikant af Ook na dat doelpunt zijn onze spelers blijven jagen. Maar de meer dan verdiende gelijkma ker kwam deze keer niet tot FC Baasrode heeft Gino Ringoot in het doel staan, (c) stand. Meteen zijn wij ook de leiders plaats vertoren. Een drama mogen we daar zeker niet van maken. Het is aan de spelers om zo vlug mogelijk opnieuw aansluiting te Krijgen met de leider. Al met al is het wel spijtig dat het op eigen terrein tot een nederlaag is gekomen. Dergelijke dingen gebeuren beter buitenshuis,» aldus se kretaris Moens. Baasrode is in ieder geval z supporters een revanche vi schuidigd. Nu zondag krijgt daartoe de gelegenheid teg Moorsel. Een kans die moet waarnemen. Voor de zoekers uit het Waasland w de onverwachte zege een g legenheid om het toch niet beste klassement wat te vi beteren. Zij krijgen thans Mi dert op bezoek. E.DJ Buggenhout - Wieze 3-2 Er Is blijkbaar enig licht ge komen aan de Buggenhout- se horizon. Vorige week was de hoop op beterschap vrij wel totaal verzwonden. Nu Is de sfeer helemaal anders. Een tevreden oefen meester Jan Jacobs hierover: «De winst tegen Wleze heeft veel goedgemaakt. We hebben ontegensprekelijk de wed strijd verdiend gewonnen. Het was trouwens hoogtijd dat we punten wonnen. De terugkeer van Ronny Schaeck heeft een gunstig effekt gehad. HIJ liet zijn In vloed gelden. Dat vond een positieve weerklank bij zijn collega's, die meer vertrou wen kregen. In de eerste helft zijn we twee keer tot scoren gekomen. Dat was zeker niet onverdiend. In die periode waren we duidelijk de betere ploeg. Nu moet Ik er toch onmiddellijk aan toe voegen dat het geen hoog staande verrichting werd. In dat opzicht heeft Wleze me blezonder sterk ontgoo cheld. Ik moet eerlijk zeggen dat Ik er meer had van ver wacht. Ook na de hervatting waren mijn spelers door gaans In balbezit. Wleze heeft, vla Delsin, wel even kunnen terugslaan, maar kort daarna kon Mare Ver- eecken de afstand weer gro ter maken. Nadien hebben we nog zeker drie tot vier kansen gekregen om de wedstrijd een definitieve wending te geven. Die gele genheden lieten we spijtig genoeg onbenut. Toen Wleze dan toch via de counter aan een tweede doelpunt kwam (dat Paul Thoen tot stand bracht), hebben we nog enige tijd op de tanden moeten bijten. Be grijpelijk dat de bezoekers in die momenten nog de for cing gingen voeren. Wij zijn echter overeind gebleven. Door de winst van deze twee punten kunnen we ons klas- Buggenhout-Wieze 3-2. Haasje over tussen tegenstanders, (ks) sement wat verbeteren. Ho- post In de middenmoot van ken er voor F.C. Wieze maar pelljk winnen we nu zondag de rangschikking. Van één pover uit te zien. Het krijgt opnieuw aan huls tegen Ap- zaak ben ik nu al overtuigd: nu Wetteren op bezoek en pelterre. Deze keer gaat het degraderen doen we dit sei- dat is een titelkandidaat. Of om een vierpuntenwedstrijd, zoen niet, hoewel velen dat het hiertegen In staat zal zijn Kunnen we ook deze match voorspellen», aldus de Bug- om te winnen is een ander met een batig saldo afslul- genhoutse oefenmeester. paar mouwen, ten, dan vatten we allicht Inmiddels beginnen de za- E.D.M. E. Meldert - Sint-Gillis-Dendermonde 1-1 E. Meldert overtreft totnogtoe de stoutste verwachtingen: het prijkt samen met Standaard Denderleeuw aan de leiding. De nieuwe trainer J. Van den Bergh houdt er alleszins de moed in: «Onze jongens zijn gemotiveerd, ledereen staat klaar om in de bres te sprin gen. Zo groeien we stilaan tot een sterk geheel. Al was de start van het seizoen niet den derend, stilaan wisten de spe lers hun opdrachten keurig uit te voeren zodat we voldoende vertrouwen kregen Onze plaats in de rangschikking is zeker niet verrassend als men weet dat onze verdediging de minst gepasseerde van de reeks is. Het zijn wij niet alleen die al eens een steekje laten vallen Dat doen de groten uit de reeks, zoals Denderleeuw en Wetteren, ook.» Trainer Van den Bergh heeft er opnieuw zin in gekregen na twee jaar KAVD en één jaar assistentschap van Heylens. «Kwetsuren zouden ons heel- wat kopzorgen kunnen bezor gen. Onze kern is werkelijk te klein om een gans jaar vlot te kunnen draaien. We hopen dus dat dame Fortuna ons gunstig gezind is, zolang is er nog niets gezegde- Deze match tegen Sint-Gillis heeft wel duidelijk getoond dat meedingen naar de leiders plaats geen gemakkelijke kar wei is Sint-Gillis aarzelde niet om de verdedigende toer op te gaan en de kansen die E. Meldert kreeg, werden ofwel door een uitstekende keeper De Bruyne gestopt ofwel aan flarden geschoten Als coun terende ploeg kwam het zelfs af en toe gevaarlijk opdagen. De rust werd ingegaan met een blanco-score, maar amper één minuut na de koffie was het al zo ver. Meldert werd verrast door een ver maar goed gerichte doeltrap van de bezoekende midvoor. Met man en macht begon E. Mel dert toen aan te vallen. Het middenveld met Christiaens, De Nis en Van Mol zowat de motor van Meldert pro beerde de spitsen te bereiken of ging regelmatig mee fn de aanval. Sint-Gillis moest wij ken voor dit geweld en zo kon Van Herreweghe, na hoek schop van Christiaens, mooi inkoppen. Hierdoor verdween de druk om zeker niet te verlie zen. Daar de match eindigde op een draw, houden beide ploegen de kans op een mooie ereplaats. (dka) Frankie Van Beveren van Eendracht Sint-Gillis-D. (v) E. Meldert - E. Sint-Gillis-D. 1-1 De thuisploeg die een paar mooie kansen onbegrijpelijk mute, kreeg in de slotfaze het deksel op de neus. (per) Excelsior - Kallo 1-1 De groen-zwarten zijn er niet in geslaagd om de degelijke reputatie van buitenshuis (verleden week 0-2 winst bij SK-Aalst) nu eens in eigen omgeving te bevestigen. Toch leek het allemaal zeer rooskleurig voor de knapen van trainer Guido Bres- sinck want in de 86s" minuut, dus naar het einde van de match toe kwamen ze aan de leiding en keerden de plaatselijke suppor ters zich reeds verheugd naar de dichtstbij zijnde kantine. Anticlimax echter wanneer bijna in reservetijd Alain Verdoodt een «dodelijk zwaar schot afvuurde en Mark Bosman zich de eerste en enige, maar beslissende keer gewonnen moest geven. Meteen prijkte een rechtvaardiger skore op de tabellen omdat de tegenstanders uit het naburige Kallo zich nooit ingroeven en waar dat mogelijk was op zoek gingen naar een doelpunt. Excelsior mocht dan wel het grootst aantal doelkansen opeisen maar de jonge bezoe kende doelman Cool pakte als de beste en hield vooral Mark De Breucker van enkele zeer kansrijke situaties. Daaruit mag men niet begrijpen dat Excelsior het niet moeilijk kreeg met de Kallo-aanvallers, want wan neer dat kon braken Franky Rotthiers, Van Remoortel en de reeds geciteerde Alain l Verdoodt gevaarlijk uit maar ook zij werden door Mark Bosman het skoren belet Zo Ij bleef het kruid in de vorm van doelpunten tijdens deze pittige match lange tijd achter- if wege, tot Bombeke van een dekkingsfout 5 kon profiteren en onder de ver uitgekomen Kallo keeper kon binnenzetten. De gast- heren waren door deze wat geflatteerde li treffer danig verrast en lieten in hun euforie de Kallonaars wel erg veel vrijheid. Dat dit j net op de valreep nog falikant uitdraaide werd reeds vermeld en zo kwam na alles een juiste drawn op het bord. Na afloop verklaarde trainer Bressinck wel h wat ontgoocheld te zijn omdat zijn mannen dat kleine greintje matchkontrole niet meer konden opbrengen en sprak oefenmeester Erik Smet niet voor niets over het verdiend puntje dat door zijn elftal (S.K. Kallo) in extremis was binnengehaald Door deze puntendeling blijven beide oppo nenten van zondag voorlopig op de schei- I dingslijn hangen van hoog en laag en kunnen beide mits enkele puntjes uit de eerstvolgende wedstrijden een tochtje ho- ij gerop ondernemen. Sportief Stekene - Red Star Haasdonk 1-0 Dat was de globale indruk die door Steke- nevoorzitter Thysbaert na afloop van de zoveelste gewonnen wedstrijd dit seizoen werd gespuid in de wandelgagen. «Ga maar zelf na. op verplaatsing en gedurende een aantal matchen bijzonder kundig spel ontwikkelen en zeer sterk gewaande ploe gen in het verlies drukken en zondag dan een duidelijk mindere partij afleveren waar bij met een geluksdoelpuntje de puntjes toch werden toegevoegd aan ons aktief» In deze zienswijze moeten we de Sportief- praeses zeker bijtreden: met deze gang van zaken kan de nieuwkomer in derde provinciale het ook in dit voetbaljaar nog ver brengen. Zondag was het in de Stationsstraat even goed uikijken wie nu wel Sportief Stekene was en wie Red Star Haasdonk. Dat niet alleen door de gelijkaardige kleuren maar ook door het feit dat de bezoekers bijna de ganse wedstrijdduur het beste spel lieten bekijken en zo hun klassement meer dan waard waren. Dit laatste dan in direkte tegenstelling met de thuisploeg welke ken nelijk een off-day had en bijlange niet het peil bereikte van voorgaande matchen. Misschien zit daar de kwetsuur van Lieven De Cock voor veel tussen maar dat ver klaart nog niet het lang uitgesponnen mid denveldspel van de Sportief spelers. De Red Stars speelden veruit hun meest volledige kompetitiematch en kwamen in de eerste helft enkele keren goed voor de dag met pogingen van Lieven Verhelst. Eddy Maes en Flory De Witte. Dat was echter zonder de waard gerekend en dat was zondag zeker doelman Luk De Roos die zijn ploeg meerdere keren voor een pandoering behoedde In de 42" minuut wist thuisverdediger Edilbert Saman niet naar waar hij moest afspelen dan schoot hij maar van lieverlee zelf op doel en zie de bal week af op de overigens erg sekuur akte- rende Karei De Beule en viel in de linker hoek van het doel waar keeper Van Moese- ke het zeker niet had verwacht. Juist voor de pauze dreigde Stekene dan voor de tweede keer maar het was niet meer dan billijk dat een goed getrapte vrijschop van Saman op de dwarslat terecht kwam. Nu waren de mannen van trainer Raymond Roos ondanks het betere spel weer op achtervolgen aangewezen en lieten de gastheren alles maar rustig betijen. Geel rood beheerste ook de ganse tweede helft maar hun voortdurende druk op het thuis- doel bleef zonder resultaat. Een keiharde vrijschop van Catthoir verdiende beslist beter maar De Roos was er weer met een schitterende duik op duivelse wijze bij. Door deze volkomen bedriegelijke cijferver houding houdt Steke het voorste komparti- ment nog bij en nestelt meer dan stevig op een gedeelde tweede plaats. Red Star Haasdonk daarentegen koppelt aan de ver diende lofbetuigingen van hun Stekense wedstrijd geen beterschap in punten en blijft in de penibele laagste rangen waar nu zelfs een kloof dreigt te ontstaan met de direkte voorgangers Toch kunnen we be zwaarlijk geloven dat de overwinning verle den week tegen Sombeke niet de nodige dosis aan nieuw vertrouwen heeft teweeg gebracht en dat moet dan nu maar eens definitief blijken in de eerstvolgende veer tien dagen waarin de Ster ploeg eerst uit moet naar Berlare en vervolgens thuis mag optornen tegen Moorsel. Indien in deze beide wedstrijden niet minstens de helft van de puntjes worden gepakt beland Red Star in wel zeer netelige papieren, maar zo lang zijn ze lang nog niet. Stekene moet het zondag zien te rooien te Kallo, een ploeg waarvan men met 1 punt zeker tevreden weerkeert temeer daar de melkfabriekman- nen een stevig geheel en een te duchl tegenstander zijn (geworden). De laatste dag in oktober heeft wel bijzon der te volgen partijen op de kalender omdat de provincialers nu eenmaal onverdroten in de clinch moeten terwijl men op hoger vlak een verdere bekerronde betwist. Eendracht Bazel verwezenlijkte zondag zeker de stunt van de dag door Baasrode, het onvolpre zen leidersteam, gedurende de ganse wed strijd aan het lijntje te houden De magi straal sterk spelende doelman Guido Troch speelde zich in de absolute vedettenrol. en Robby Maes zette nog een goaltje tegen de touwen bij het ingaan van het laatste kwar tier Bazel speelde dus nu wel eens resul taatvoetbal en had daar al dadelijk succes mee. Het moet geel-blauw dan ook niet verbazen dat het zondag waarschijnlijk moeilijker zal worden tegen het op de voorlaatste plaats toevende Thor Meldert. Dat is immers een tegenstander die nooit zelf een match do mineert en louter en alleen op de nul speelt il om zo nog een puntje in te rekenen. Red Star Haasdonk gaat naar Beriare en kan j| misschien met het goeie voetbal dat ze I doorgaans spelen daar wel potten breken. Excelsior mag het van zijn kant weer op ll eigen veld opnemen tegen Racing Boon- wijk dat in de jongste weken zeer moei zaam tot skoren komt en bijlange geen I potten breekt in de klassering. Over de J derby tussen S.K. Kallo en Sportief Steke ne kunnen we kort zijn want daarover vindt I U volgende week alles in geuren en kleuren J in deze kolommen, en een derby blijft onvoorspelbaar. Tot slot onze pronostlek: Bazel - Meldert 1 I Berlare - Haasdonk 1 Excelsior - Boonwijk 1 Kallo - Steke x Manll Waa - eiger Robur - St. Gillis Waas 2-2 3e Provinciale Baasrode - Bazel 0-1 Robur - Sint-Gillis-Waas 2-2. Erik Raemdonck maakt hier een mooie aanvallende beweging maar werkte slecht af. vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 6