1 Chris Buydts lukt hattrick VOETBAL 4* Provinciale Brutale bezoekers - Matthijs en Van Hauwe de laan uit m a Trainer De Schrijver moet er wat aan doen. Thuisploeg pechploeg 8 mmMi V7 v De kloof breidt uit tot drie punten Bezoekers komen for tuinlijk White Boys maken alweer geen te beste beurt Gerda pikt zijn wagonnetje aan De vooruitzichten 3* Provinciale Grembergen - TK Meldert 3-0 De Voorpost - 29.10.1982 - 35 Wichelen - Hof stade 1-1 |TK Meklert heeft in Grember- I gen nauwelijks kans gehad om I uit te halen. Het werd al van bij I het begin overtroefd door een 3 wilskrachtig S.K. Grembergen I dat absoluut wilde winnen. I Aan de rust al had de thuis- I ploeg drie keer gescoord. I Voorzitter Herman Burghgrave I hierover: «Al vroeg in de match kwamen we op voorsprong. Jan Van jjDamme plaatste een center. Chris Buydts nam die op zijn Islof en schoot via de paal in I doel. Hierna heeft Meldert één ■keer gedreigd, maar dat was I ook het enige wapenfeit dat er I over hen in deze eerste helft te vertellen viel. Wij waren duide- I lijk meester van de situatie en I halfweg de eerste periode ver- nlverde Chris Buydts een per- 1 soonlijke poging met een doel punt. Vijf minuten later her haalde hij dat nummertje. Met een schreef hij een hattrick op zijn naam. Dat men het met een 3-0 voorsprong aan de rust, in de tweede helft wat rustiger zou opnemen, lag in de lijn van de verwachtingen. Op dat ogenblik is het aarts moeilijk om een ploeg nog meer te motiveren en de cijfers te verhogen. De tweede helft zou dan ook geleidelijk aan gaan venwateren. Wel werd er in die periode nog een doel punt afgekeurd van Chris Buydts en besloot Jan Van Damme tegen het kruis. Verder werd het een magere bedoening. In deze kompetitie komen we totnogtoe wel goed uit de verf. We totaliseerden momenteel tien punten uit acht wedstrijden, waardoor we uit zicht blijven hebben op de koplopers. Nu moeten we twee keer op verplaatsing, na melijk naar S.O.S. Schellebel- le en Sombeke. Daar gokken we alvast op één punt. Daarna krijgen we Moor se! als gastploeg, en nadien Grembergen - TK Meldert 3-0. Al was de thuisploeg meestal in de aanval. De bezoekers trachten hier nog de schade te beperken. Grembergen - TK Meldert 3-0. De lokale opportunist Buydts scoort met het hoofd de eerste treffer voor de thuisploeg, (bvw) en 20 Berlare - Herdersem 2-0 Invallersdoelman Jef De Kegel en over het verloop van de ont- Br- IF.C. Bedara heeft tegen Herdersem In leder geval een moeting. «Bij iedereen bleek >ut gedaanteverwisseling ondergaan. Hoe minderwaardig het van bij het begin de wil aanwe- en (vorige week presteerde, des te beter verliep het deze keer. zig om beslag te leggen op de st- De thuisploeg was doorlopend de betere en kwam twee punten. We waren doorgaans de keer tot scoren. de betere ploeg. Dat was zo wel het geval in de eerste als in de tweede helft. Voor de rust kwamen we op voor sprong. Dat was langs Ja cques Schreurs, die eerst de buitenspelval omzeilde, om nadien zelf binnen te schieten. K Berlare kreeg het bezoek van Herdersem en won met 2-0. (ij) 1 Herdersem, op bezoek te Berlare, moest de puntjes in de puitenkloppersgemeente laten, (jj) 4* Provinciale Waasmunster dit seizoen kampioen spelen dan zal er toch iets moeten veranderen op de Helde. We bemoeien ons niet met de takt lek die trainer De Schrijver aankleeft maar bij een 0-1 achterstand op eigen terrein gooit men zo maar geen elftal ondersteboven. Waasmunster - Klinge 0-2 Wtkoord, Klinge is een sterke iloeg. Maar een elftal als Vaasmunster moet ieder aam aankunnen. Zeker op ei- jen terrein en als men met itelambities is gestart. Beide iloegen waren aan elkaar ge- jd. Om beurten werden de twee doelmannen aan het werk gezet. Als de bezoekers dan voor de rust op een 0-1 voorsprong komen dan mag Sparta zeker niet in paniek geraken. Waarom daarvoor een gans elftal door elkaar gooien? We twijfelen hoege naamd niet aan de kwaliteiten van trainer De Schrijver. Hij zal waarschijnlijk zijn redenen ge had hebben. Toch is het zo dat na de rust de thuisploeg wel voet aan de grond kreeg maar nooit haar aanvallen in effek- tieve doelkansen kon omzet ten. Van zodra de bal achter aan verscheen was er paniek. Bewijs daarvan de strafschop- fout op een Klingeaanvaller met het fatale gevolg. Sparta is ons een klinkende revanche verschuldigd zondag a.s. te gen Verrebroek André Waasmunster - De Klinge 0-2. De bezoekende doelman grijpt gepast in. (dm) Appels - S.K. Erembodegem 1-4 «Je kan het geloven of niet. hervatting waren we de betere Maar Sparta Appels speelde ploeg. Maar weer werden we een behoorlijke partij tegen gecounterd. Een dergelijke S.K. Erembodegem», dat is wedstrijd maak je niet ieder het oordeel van klubleider Ju- seizoen mee. Bij ons ging de- les van Hoorde. ze keer alles tegen. Voor de «De bezoekers, aldus Van bezoekers was het net anders- Hoorde zijn zelden in ons doel- om. Door deze gang van za- gebied verschenen. Maar toen ken zijn we nu op drie punten ze opdoken was het bijna in achterstand gekomen van de alle gevallen een doelpunt, leiders. Komende zondag krij- Onze ploeg was nochtans gen we Lutterzele op bezoek, overwegend in het offensief Er staat ons maar één zaak te Nadat de bezoekers op voor- doen en dat is winnen. Daar sprong waren geklommen, kunnen we deze keer niet kon De Bleser gelijkstellen, naast, willen we ons woordje u/ r% tn- n-% Aii r Maar het '"gaan van de rust in een eventueel titeldebat blii- w aasmunster - De Klmge 0-2. Al drukte Waasmunster fel de doelpunten vielen langs de had Erembodegem nog twee ven meepraten }rigen rijde, (dm) keer toegeslagen. Ook na de De einduitslag stond reeds tij dens de eerste helft op het bord. In het begin van de match leken de ploegen zeer gelijkwaardig. Wichelen kwam eer op voorsprong langs Heestermans. Kort daarop hadden de bezoekers veel ge luk toen een verdediger de bal op de lijn kon wegwerken na dat de doelwachter totaal ver slagen was op een prachtige harde kopbal van Herman Muylaert. De Wichelse keeper Strings moest wel twee keer stijlvol ingrijpen om onheil te voorkomen maar moest zich uiteindelijk toch gewonnen ge ven op een hard schot van een Hofstadenaar. 1-1 dus aan de rust. Na de koffie zouden de bezoekers er niet meer aan te pas komen. Ze werden volle dig in de verdediging gedron gen. Wichelen leverde mooie aanvallend werk, meestal na voorbereidende akties van de wederoptredende Muylaert die Stremans en De Winter ver schillende kansen bood. Wi chelen was nu de betere ploeg en Hofstade schakelde eerst over op hard en nadien zelfs brutaal spel, waarvoor alleen maar Johan Boskamp verant woordelijk kan tekenen. Deze amateurs moeten de dag na dien toch gaan werken... Naar het einde van de match toe kreeg een uitstekend spelende Jo De Winter zo n schop dat hij moest weggebracht worden naar de kliniek, waar men vreest voor een breuk van het scheenbeen. Voor deze jonge speler en zijn ploeg een kwalij ke zaak. De wichelse trainer Erik Wauters was absoluut niet te spreken over de manter waarop Hofstade een punt mee naar huis nam. (gm) staan er weer twee uitmatchen op het programma. Zoals de zaken thans evolueren ben ik ervan overtuigd dat we dit sei zoen dicht zullen eindigen, tenminste, wanneer ze ge spaard blijven van gekwet sten». Voor T.K. Meldert staan de zaken er maar somber voor. Met dne punten uit acht wed strijden mag men ronduit van een slecht resultaat wagen. Tot nu kende men slechts één keer de ovenwinning. Zondag moet men het in Bazel probe ren. Allicht wordt het daar al een evengroot probleem als in Grembergen. E.D.M. Na de hervatting kreeg men nagenoeg eenzelfde spel- beeld te bewonderen. Ook toen waren wij meester van de situatie. Toen Gino De Wilde met een vrije trap een tweede goal tot stand bracht, was de zege een zekerheid. De be zoekers waren nauwelijks be kwaam om te reageren. Ze blekn gehandikapt. Al na tien minuten verdween Matthijs, hun meest gevaarlijk heer schap, wegens natrappen van het toneel. Maar ook wij moes ten het in de tweede helft met tien manschappen rooien. Net voor het ingaan van de rust inkasseerde Danny Van Hau we een tweede boeking. Hij mocht meteen zijn voetbal plunje voor burgeridedi) gaan omwisselen. Globaal genomen werd het voor ons een verdiende zege. De cijfers hadden trouwens nog forser kunnen zijn. We kregen tijdens het laatste wed strijdgedeelte nog een paar reële kansen. Dat er na afloop tevredenheid heerste hoef ik niet te zeggen. Wij vatten nu post op de vijfde plaats in de algemene rangschikking. Ten opzichte van vorig seizoen is dat een flink stuk beter. Het komt er nu opaan dat we zon dag aan huis tegen Red Star Haasdonk aan de winnende hand blijven. Deze knappe verrichting mag geen een dagsvlieg zijn. We zijn in ieder geval bekwaam om met de beste ploegen van de reeks te wedijveren. In dat opzicht heb ben we al bewijzen op talel gegooid», aldus de Berlaarse invallersdoelman. E.D.M. \*t-, Oranje Erpe - Wilskracht Moorsel 3-1. De oranjen bleven, hoewel drijfnat, het bezoekende doel voortdurend bestoken, (per) Dat is de voorsprong die leider Klinge na de jongste voetbaldag heeft veroverd en dat lijkt een veilige marge te worden. Op Waas munster kwamen de oranje-blauwen wel heel goedkoop weg met doelpunten van Cocquyt en Reyns (uit strafschop) en werd het plaatselijk Sparta dus weer te licht bevonden. Die andere topmatch tussen Moerbeke en Kruibeke was over de hele lijn genomen best genietbaar en kende oen billijke gelijke eindstand met 2-2 cijfers, ook pas bekomen nadat de suikerjongens via een penalty van Guido Dullaert langszij raakten. Over drie matchen geven we een iets uitgebreider relaas: Verrebroek - Kieldrecht: 2-4 Het sinds jaar en dag gigantisch duel tussen de twee polderploegen uit de reeks verliep zondag in de beste sfeer en gaf een zeer gelijkopgaand spelbeeld te zien waar bij beide opponenten vele degelijke akties tentoon spreidden. Kieldrecht deed het in direkte tegenstelling met zijn voorgaande wedstrijd nu wel met goaltjes en klauterde bij rust reeds naar een 1-2 voorsprong via doelpunten van Van Camp en Verplancke. Eendracht reageerde heel even met een gelukte lobbal uit de tweede lijn en voerde na de pauze zeer zeker het hoge woord maar raakte niet verder dan een gelijkstel lend doelpunt omdat de bezoekende defen sie zeer soiled was en doelman Bosman uiterst betrouwbaar opereerde. Tien minu ten voor tijd prikten de Sportknngers dan nog eens suksesvol tegen via invaller Tore- mans en meteen waren de Verrebroeke- naars uitgeteld. De vele meegereisde rood-witte fans schreeuwden hun ploeg dan naar een vier de treffer en lievelingsspeler Erwin Van Camp mocht dat verdikt ook voltrekken (is zijn vijfde treffer van het seizoen). Meteen houden de manschappen van trainer Ivens zich heel goed voorin het klassement, hoe wel er kwestie van spelpeil en automatis men nog heel wat kan bijgeschaafd wor den. Toch is de inplanting van de jeugdige elementen die met de nodige omzichtigheid moest gebeuren tot nog toe een sukses gebleken en moet er zeker op de ingesla gen weg worden voortgewerkt. In de ko mende weken waarin heel wat ploegen uit de voorste helft van de reeks het onderling moeten uitvechten kan S.K. Kieldrecht nog beter uit de verf komen omdat nu eenmaal tegen alles behalve kleppers als Herleving Sinaai op verplaatsing en Hoogeinde thuis mag gesjot worden, waaruit zeker een maximale puntenbuit moet gepuurd wor den. Voorzitter Bosmans zegt dan ook: «Het is de bedoeling ons voorin het klasse ment te handhaven en in de terugronde gebruik te maken van dé vele thuisbeurten. Als dat lukt, zien we wel verder...». Voor de derde achtereenvolgende keer zijn de groen-witten van de Puitvoet er niet in gelukt om aan puntjes te raken, en dat dan nog wel tijdens hun thuiswedstrijd tegen het allesbehalve als sterk aangeschreven Meerdonk. De White Stars hebben dan wel in het tussenseizoen nogal wat inspannin gen gedaan om een ploeg op te bouwen die haar woordje kon meepraten maar tot op dit moment bleef de formatie in haar totaliteit onder de verwachtingen. De Boys serveerden een voetbal waarbij de voorlijn doodgewoonweg totaal onmondig bleef en ook het middenveld grotendeels verloren ging aan de gasten. Enkele minu ten voor rust glipte Ronny Cappaert veruit de beste bezoeker vanaf de mid dellijn op en gaf een atoomschot waarop doelman Piessens nauwelijks kon reage ren. Ook in de tweede helft bracht de ploeg van trainer Behiels er bitter weinig van terecht en kregen voor de tweede keer een doelpunt tegen wanneer Cappaert opnieuw een onnauwkeurigheid in hun defensie af strafte. Het wordt nu wel bedenkelijk voor de Sint-Niklazenaren want na een fortuinlij ke aanhef van zeven punten uit vier wed strijden blijven ze de jongste drie weken niet alleen zonder punten maar komen ook zeer moeizaam aan doelpunten, waarvoor Van der Aa eigenlijk gans alleen staat. Of er zondag, alweer in eigen vertrouwde omgeving tegen de runners-up uit Moerbe ke een half of een heel sukses inzit zal dan wel blijken, maar zeker is dat de kentering bittere noodzaak wordt. En dit lukte dan na een allesbehalve schit terende prestatie tegen Straatje Stekene waarbij de groen-witten nooit hun meesterschap konden opdringen. Dat was ook moeilijk tegen een bezoekende ploeg die enkel geïnteresseerd leek in een gelijk spel. Trainer Beimaert had dan wel geen wijzigingen aangebracht in de ploeg van verleden week die won bij Meerdonk, maar dat nam niet weg dat er nooit venijn kwam in de opgezette akties. Het moest dan ook niet verwonderen dat middenvelder Guy Van Cleemput (een van de heropgevisten) het zo belangrijke enige doelpunt van de match lukte wanneer Erik De Wegheleire diep in de tweede helft een fraaie center voorlepelde. Even later mocht de thuis ploeg dan nog van enige piech gewagen wanneer een keurig hakballetje van Heir- baut door Van Cleemput wel goed werd ingeschoten maar het leder tegen het hout werk afkaatste. De Terekenaars staan nu wel voor enkele belangrijke weken waarin wordt bepaald of ze nu nog hun woordje kunnen meepraten bovenaan ofwel veroor deeld zijn om een seizoen in de midden moot vastgeprikt te blijven. Met een thuis wedstrijd tegen Olympia Rupelmonde, een ploeg die overigens steeds goeie repliek biedt aan de Klokkedreef, en een verplaat sing naar Klein Laar Vrasene voor de boeg kan men dan wel alle kanten uit. Mits uit deze twee konfrontaties een drie op vier wordt gehaald hebben de Gerda-speiers een bekaaide seizoensaanvang keurig om gebogen. Zondag staat er één absolute topper op de tabellen en wel de wedstrijd tussen leider De Klinge en het eveneens ongeslagen Jong Vlaanderen Kruibeke. Als de Wauw- witten van trainer Hugo Marin hun tegen standers de das kunnen omdoen dan lig gen hun kaarten meer dan ooit uitstekend maar of dat zal gebeuren dat is wat anders. De Klingenaars maken op eigen veld im mers steeds korte metten met welke tegen stand dan ook en zullen nu vooral het onderste uit hun kan willen halen om de hegemonie op te eisen. In tweede instantie lijkt het ook wel niet onaardig om het resultaat te volgen dat Moerbeke behaalt bij de White Boys en Kieldrecht weghaalt in Sinaai. Neem daar nog bij dat Waasmuns ter zich weer geen nieuwe misstap tegen Verrebroek kan veroorloven en dan is het wel duidelijk dat het aanvoerend kwintet een moeilijke zondag tegemoet gaat. Van één of andere misstap kan Gerda wellicht profiteren, indien ze dan weer de maat nemen van Rupelmonde: of bewijst Meerdonk ook zijn aspiraties tegen Klein Laar op eigen veld? Resteert dan nog een match, welke we onder de noemer «onbelangrijk» rang schikken en gaat tussen Hoogeinde en Tielrode met een plaatsje in de midden moot voor de winnaar in het verschiet. De prognose: Meerdonk-Vrasene 1 Klinge-Kruibeke 1 Waasmunster-Verrebroek X Sinaai-Kieldrecht 2 Hoogeinde-Tielrode x White Boys-Moerbeke X Gerda-Rupelmonde 1*

De Voorpost | 1982 | | pagina 7