I Ivan De Baerdemaecker debuteert en scoort Ski#- Moerzeekse motorvrienden organiseren tiende herfstrit Al scheen de zon, het regende doelpunten... Thuisploeg klimt op naar tweede plaats Doelman Biebaut houdt punt thuis Scoren alleen telt Viering van 15-jarig bestaan 36 - 29.10.1982 - De Voorpost VOETBAL SK Lokeren - SK Kalken 5-4 SK Lokeren Is In een produktieve bul maar ook In een vrijgevige. De aanval draalde op volle toeren maar nu stond de defensie op losse schroeven. Al met al. de twee punten zijn binnen en de ploeg van Puttenen klimt steeds hogerop In de klassering. FC Lutterzele versloeg Opstal, (ks) Lutterzele - Opstal 1-0 «Ik heb het gevoel dat we vandaag voor de eerste keer gaan verliezen». Dat zei ons doelman Marino Spruyt van Eendracht Opstal toen we hem een paar uur voor het begin van de wedstrijd ontmoeten. Marino's voorgevoel is werkelijk heid geworden. Voor de Eendrachters uit Opstal werd Lutterzele een struikel blok. Maar toch tilt men niet zo zwaar aan dat verlies. Eendracht blijft momenteel nog altijd de rangschikking aanvoeren en dat is in de huidige kontekat dan toch wel het belangrijkste. SK Lokeren - Kalken 5-4. Luc Marchand brengt een nieuwe Lokerse aanval op gang. (dm) SK Lokeren - Kalken 5-4. met het hoofd, (dm) Kalken was niet gekomen om te verdedigen. Integendeel, het speelde vrank en vrij. Een ideale tegenstrever om voor spektakel te zorgen. Aan de 10* min profiteerde Mare Car- don van een geharrewar in de bezoekende defensie om de stand te openen. Wie dacht dat de lokalen gelanceerd wa ren had het mis voor. Rond de 20e min. kwam er een vrij schop voor Kalken. De lokale muur dacht dat ze stevig ge noeg was maar ze doolde: 1 -1 De bezoekers draaiden nu op vol toerental en kwamen op Marc Van Damme probeert het een 1-2 voorsprong. Een zwaar schot op links waarbij Patrick Demul niet teqyolle kon wegwerken. Patrick Van Hoecke zag het zo niet zitten. Hij tikte de bal in de loop van Marc Van Damme en meteen stonden de ploegen gelijk. De thuisploeg ging nu op haar elan door. Theo Milliau scho telde voor aan Luc Marchand en tegen diens schot was geen kruid gewassen: 3-2. De tweede helft was amper gestart of de bezoekers ston den terug gelijk door een mis verstand in de lokale verdedi ging. Mare Cardon bleef door bijten. Hij schoof de bal in de voeten van Jef D'Haen en die liet er geen gras over groeien. Met een gekruist schot in de verste hoek liet hij 4-3 noteren. Vijf minuten voor tijd trok Mil liau nog eens voor. Mare Van Damme misleidde de Kalken- doelwachter en dreef de lokale score op. In de laatste min. buitte Kalken nog een aarze ling tussen Rudi Pauwels en de lokale doelman uit: 5-4. Dus doelpunten genoeg. Zon dag komt Overmere op be zoek op de Puttenen. Dat moet wat worden. De twee Marcen, Cardon en Van Dam me op scherp maar de verde diging zal uit haar ogen moe ten kijken. André De Den UltZ( deel vrij Het; het volg p.)J puni P-), 1 Uita Meli ge bi In Lutterzele hadden na afloop van de ontmoeting de tapgas- ten de handen vol om de dors tige kelen te laven. Ook klub- leider Paul Roels bleek deze keer meer dan gewoonlijk trek te hebben in gerstenat. De promillegrens was evenwel nog niet bereikt toen hij ons het verhaal deed over de ont moeting. «We hebben verdiend gewon nen». zegde de Lutterzeelse klubleider. «Onze ploeg heeft met inzet gestreden. De wil om te win nen was voor de wedstrijd al aanwezig, ledereen was van oordeel dat er niet mocht ver loren worden, gezien anders de afstand van de leiders te groot zou zijn. Maar toch zijn we gehandikapt aan de match begonnen. We konden geen beroep doen op Eddy Van Puyvelde en Willaert. Eerstge noemde was ziek. Willaert van zijn kant sukkelde met een kwetsuur. In diens plaats ver trokken Ivan De Baerdemae cker en Luc De Bruyn. Ik moet zeggen dat die invallers hun werk naar behoren hebben verricht. Al van bij het begin hebben onze spelers de wed strijd naar hun hand gezet. Tijdens het eerste kwartier trouwens hadden we al ver schillende hoekschoppen af gedwongen. Op één van die hoekschoppen zijn we op voorsprong geklommen. Au teur van die openingstreffer was Ivan De Baerdemaecker. Daarna zijn we bv. een andere spelkonceptie gaan toepas sen. We begonnen meer aan dacht te besteden aan onze defensie, zonder ons in te gra ven. Anderzijds hanteerden we het wapen van de counter. Dat heeft de bezoekers gere geld pijn gedaan. Rivera en Moyens hebben meerdere ke ren doelman Spruyt op de proef gesteld. Onmiddellijk na de hervatting zijn we enige tijd op zoek ge gaan naar een tweede doel punt. In dat opzet zijn we niet geslaagd. Maar ook langs de overzijde werd er zelden ge dreigd. Trouwens doelman Van De Sompel heeft slechts één keer moeten tussenbeide komen. Voor ons werd het dan ook een verdiende zege Ik moet zeggen dat Opstal me heeft ontgoocheld. Ik heb al betere ploegen aan het werk gezien. Voor ons staat er nu komende zondag terug een zware dobber op het program ma. We moeten het in Appels trachten te rooien. Die ploeg verloor op eigen veld, en ik ben ervan overtuigd dat we het er hard zullen te verduren krij gen», aldus de Lutterzeelse klubleider. Eendracht Opstal was van oordeel dat een puntendeling een logischere weergave was geweest. «Tijdens de eerste helft was Lutterzele beslist de gevaar lijkste ploeg. Dank zij een dek- kingsfout zijn ze toen op voor sprong gekomen. Na de her vatting was het al Opstal wat de klok sloeg. De thuisploeg is toen nog zelden in ons doelge bied verschenen. Ik moet wel toegeven dat de Lutterzeelse verdediging in die periode het hoofd koel gehouden heeft. Vooral doelman Dirk Van Damme speelde zich toen en kele keren in de kijker. Hij had daarbij ook geluk. Met al deze faktoren rekening houdend ben ik van oordeel dat we beslist aanspraak hadden kun nen maken op een puntende ling aldus sekretaris Van Mol die er nog aan toevoegt dat zijn ploeg gehandikapt was, vermits het geen beroep kon doen op de gekwetste Peter Mol. Ondanks de nederlaag blijft Eendracht Opstal nog steeds de rangschikking aanvoeren. Nu zondag moet het opnieuw op verplaatsing, deze keer naar Gijzegem. In de Opstalse voetbalkringen beseft men dat het ook daar niet makkelijk zal gaan. Wanneer de leider op bezoek komt wil iedereen zich blijkbaar extra inzetten. Dat is een ervaring die men al ver schillende keren heeft opge daan. E.D.M. FC Moerbeke - Kruibeke 2-2 Het werd een gelijkopgaande genietbare partij waarin Krui beke wel een gelijkspel verdiende maar Moerbeke toch de zege In de laatste minuut op de paal zag uiteenspatten... HUIS it si -'.i Baardegem. (c) Vooral de eerste helft was zeer geanimeerd. Beide par tijen gaven het beste van zich zelf, meteen de toeschouwers waar voor hun geld biedend. Aan de 25e min. klom Moerbe ke op voorsprong. Een typisch Engelse voorzet van Keith Ba ker en Karei Gijsel kopte onder de keeper door, binnen: 1-0. Kruibeke bleef gevaarlijk aan dringen. Dhert moest zelfs een gemaakt doelpunt van de lijn wegkuisen. Rond het halfuur was het toch raak. De Braban ders kon met moeite een voor zet wegboksen en Amelinckx maakte daar dankbaar gebruik van 1-1. Kort daarop werd het 1 -2. De lokale portier aarzelde bij het uitkomen maar Peter Degein twijfelde niet. Na de rust zat er bij beide ploegen minder snee in. Invloed van de late najaarszon? Het hoge tempo van de eerste helft lag nu heel wat lager. Was Kruibe ke er zo gerust in? Een kwart- uur voor tijd schoot de thuis ploeg weer wakker. Op alge mene aanval werd Dullaert ge haakt en hij zette zelf de pe nalty om: 2-2. Dat was het sein voor een lokaal slotoffensief De lokale supporters sprongen de laatste minuut bijna over het suikerfabriek, maar he laas... De forse kopbal van Baker spatte uiteen op de paal. De puntendeling leek ons een juiste uitslag. André Juventus Sc hoonaarde, (c) Schoonaarde - Baardegem 0-0 Juventus Schoonaarde heeft op zijn veld een punt aan Baardegem moeten prijsge ven. Dat ene punt hadden de bezoekers verdiend. Dat gaf men trouwens toe in de plaat selijke klubmiddens. Men voegt er nog aan toe: «Het is eigenlijk dankzij doelman Jean-Pierre Biebaut dat de nul op het scorebord is gebleven. Hij heeft zich verschillende ke ren in de kijker gespeeld. Vooral dan in de tweede helft, toen de bezoekers uitzicht kre gen op een zege en in die periode ondervonden dat be slag leggen op twee eenheden tot de mogelijkheden behoor de. Ze vonden echter een uit stekende doelman op hun weg. Overigens liet Juventus Schoonaarde geen te beste indruk. Het mocht zich dan ook gelukkig prijzen met de halve inzet. In ieder geval zal men het nu zondag in Wichelen beter moeten doen, wil men het deksel niet op de neus krijgen. Tenware andermaal Jean Pierre Biebaut zijn ploeg voor een nederlaag zou be hoeden. Baardegem daaren tegen gaat in de clinch bij S.K. Erembodegem. Dat wordt ze ker geen klusje. S.K. Erembo degem bewees vorige zondag flink gewapend te zijn toen het Sparta Appels in eigen nest een rammeling kwam geven. E.D.M. MOTORCROSS FC Hoogeinde Sinaai Klubsekretaris Van Mol van Duel tussen twee ploegen die de puntjes best kunnen gebruiken. Bij Hoogeinde werd doelman Drumont, die een feil loze partij keepte op Waas munster, terug vervangen door eerste doelman Mare En gels. Verder had coach Pau wels gekozen voor een 4-3-3 opstelling waarbij spelverdeler en smaakmaker de Marok kaan Salah naar de bank werd verwezen. Ze startten met een gelijkopgaande eerste helft met wisselende kansen. Zo ondermeer toen stopper A. Smet van Hoogeinde zich ach teraan een fantasietje veroor loofde doch keeper Engels redde schitterend. Rusten dus met 0-0 cijfers, waarmee beide ploegen zich moesten tevre den stellen. In de tweede helft kregen we dan een meer gemotiveerd Hoogeinde te zien. Het kon nu wel pressie voeren op het doel van Sinaai. In de 60ste minuut dan, een prachtig samenspel op rechts door Beek-Van den Berghe en door Beek mooi naar doel gebracht waar Leo Smet hoog opveerde en de bal naar doel kopte, waar slechts de paal redding bracht. Niet uitgesteld echter, want de goed gevolgde Verlackt kon in de rebound afwerken. 1 -0 dus voor Hoogeinde. In het daar opvolgende kwartier al Hoog einde wat de klok sloeg waar bij het uitsluitend aan zichzelf te wijten had dat de score niet verder uitliep. Zo onthouden we een prachtige kans voor Marc Vercauteren die alleen voor doel kwam, maar de Si- naaise doelman in de schiet baan vond. Trainer Luc Pro venier van Sinaai stuurde nu al zijn manschappen vooruit, wat resulteerde in de 82ste minuut met de gelijkmaker. Bij een afgeweerde corner kon voor stopper Guido Smet door een tros van spelers de bal toch netten: 1-1. Ontgoocheling bij Hoogeinde, maar zoals eerder al gemeld had het dit uitslui tend aan zichzelf te wijten. Willen de discipelen van speler-trainer Guido Beek zoals in het begin vooropge steld in de eerste helft van de rangschikking eindigen dan zullen de kansen beter benut moeten worden Zondag krijgt Hoogeinde Tielrode op bezoek en men rekent in de Molen straat op beide punten. Anji (c) 1.P( Hum Cloo berg ra, Saer scha wae; Cam dra, man Robl len Katn que, men Krist Nimi Anja Ann* Com DeS Evy, per Diar reys ie. C An. I nick, na, I tine, Ann Krie; Gau Luci berg geb 1. c cent Eecl De herfstrit van de Motorvrienden Moerzeke is traditiegetrouw een van de laatste grote toergebeurtenlssen van het jaar. Het is een van die gelegenheden die zeker geen enkele motorrijder zal willen missen, aldus stichter- en bestuurslid Jean D'Hollander tijdens een persbijeenkomst te Moerzeke. Dit jaar heeft de grote rondrit naar de Zwalmstreek plaats op zondag 31 oktober. Zoals de voorgaande jaren hebben de Inrichters vooral kleine toeristische wegen uitgezocht, waarop een volledig bewegwljzerd parcours Is uitgestip peld. E. Opstal: eerste nederlaag op Lutterzele. (ks) De lengte ervan is 175 km met als centraal punt de Zwalm streek. De deelnemingspnjs bedraagt slechts 250 fr. Hier voor krijgen de deelnemers naast de rondrit, een zeer ori ginele medaille, een lunch na aankomst, een drink en een tombolatiket. Onder de deel nemers die de rondrit uitrijden wordt een reuzetombola geor ganiseerd met als prijzen: een bromfiets, waarde 43.000 fr., een radiocasetterecorder, waarde 5000 fr., twee banden, drie integrale helmen en nog een 30-tal andere prijzen. Woordvoerder Jan D'Hollan der wees erop dat er vorig jaar meer dan 800 deelnemers wa ren voor deze grote herfstrit. Dit jaar verwacht hij er min stens 1000 indien de weerma- ker van de partij is. Daar is biezonder veel aan gelegen, voegde hij eraan toe. Tevens is er te Moerzeke een grote tentoonstelling waarop ook de moto van prins Albert zal te zien zijn. Hoe de klub tot stand kwam? In 1967 kwamen drie mensen, Henri en Leo Willaert, Jules Cles met Jean D'hollander op het idee een motorklub op te richten. Vrij vlug groeide het ledenaantal en werden er rit ten georganiseerd. Momenteel telt de Moerzeekse motor klub 100 leden. Men telt nu twee afdelingen: toerisme en trial. In deze laatste afdeling zijn er momenteel 50 leden. De initia tiefnemers zorgden immers voor een groot oefenterrein waar tevens elke jaar ritten worden georganiseerd. Dit is gelegen te Waasmunster nabij de Durmebrug. Tevens is de klub gedurende het seizoen aktief in gans het land waar dergelijke wedstrijden worden ingencht. Zo werd dit jaar deel genomen aan de wedstrijden te Gent, Kruibeke, Leuven, Maasmechelen, Bielstain, Waasmunster, Korbeek-Lo, Oostende, Torhout, Zwartberg en staat op 11 november Bras- schaat op hun programma. Praktisch elke zondag een wedstrijd, stelde organisator en medestichter Jean D'hol lander. Tevens hebben we ook een Japanner in onze klub. Een ander lid namelijk Marcel Lievens uit Erpe-Mere doet per moto momenteel een reis rond de wereld. Dit met een Honda 500 cc. Hij is vertrok ken op 15 september jl. en schikt terug te zijn einde 1985. Volgens de h. D'hollander is deze niet aan zijn proefstuk. Nu voorziet deze aJobetrotter een penode van 3 jaar, daar waar hij vroeger de trip op twee jaar aflegde. Naast talrij ke prijzen die de klub reeds won. werd ook de tweemaal 24 uren van Francorchamps gewonnen door de Moerzeek se motorvnenden. Dit met 5 teams. «Op het vlak an Trial trekken we momenteel veel jonge mensen aan bij de klub, stelde de h. D'hollander. Trial is een behendigheidssport die niets te maken heeft met cross of snelheid. Het is uitsluitend traag rijden met hindemissen die moeten aangedaan worden. Speciale attrakties te Moer zeke. De tiende herfstrit biedt spe ciale attrakties. Bij de BSA owners club zijn prachtige old timers te bezichtigen. De zeer landelijke wegen leiden de tal rijk verwachte deelnemers langs gerestaureerde nostalgi sche watermolens. De wereld kampioen Trial 1982 Eddy Le- jeune zal zijn eigen posters tekenen en uitdelen. Aan de trialwedstrijd nemen deel: Ed dy Lejeune. de japaner Kiyo Hattori, Bernard Cordonnier, Jean-Luc Colson, Jean-Marie Lejeune, Eric Coolen en Dan ny Baeten. De inschrijvingen hebben plaats op zondag 31 oktober vanaf 9 tot 10.30 u. in het lokaal café De Klok Dorp 17 te Moerzeke. De eerste deelnemers vertrekken vanaf 9.30 u. en de aankomst is voorzien tussen 14 en 15.30 u. Zoals gebruikelijk worden be kers geschonken aan de meest verdienstelijke klubs. De kilometers van de rondrit en de weg heen- en terug komen in aanmerking voor het nationaal klassement van de B.M.B. voor de officiële klub, de vrije klubs genieten zoals steeds van dezelfde voorde len. De inrichters zijn ervan overtuigd dat velen dit rendez vous niet zullen willen missen. (P.V.G.)

De Voorpost | 1982 | | pagina 8