STADSBERICHTEN CONCERT FEESTNAMIDDAG VOOR DE DERDE LEEFTIJD 1 schrijnwerker meubelmaker 3 gegradueerde verpleegkundigen Auto-arme zondag op 14 november 1982 Huwelijksjubilea oktober 1982 DENDERMONDE SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER 11.11.11: Vrede en ontwikkeling 11.11.11-aktie Grembergen steunt de Filippijnen 11.11.11- aktie Baasrode steiC Nicaragua met ONGEHOORD Dat 11.11.11- aktie Oudegem 11.11.11-aktie Guatemala St.-Gillis steiC 11.11.11- aktie Dendermonde steunt Nicaragua SPECIALE 20 - 5.11.1982 - De Voorpost 0 OemderMO^0 1* jaargang - nr. 40 Dienst Secretariaat - A. De Decker Ophaling groot huisvuil November 1982 Donderdag 25.11 1982: Oudegem en Mespelare ZATERDAG 6 NOVEMBER 10.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger N. De Batselier in zaal Volkshuis te Dendermonde, ingericht door C.S.C.-Vorminqs- werk. Tot 11.30 u. 12.00 u.: Verrijken van kennis over munten en penningen door de Numismatische Kring Dender monde in zaal Nadia. Mechelsesteenweg 28 te Dendermonde. Tot 18.00 u. 14.00 u Kunstconcert t.g.v. Week van de Derde Leeftijd, door de Kon. Harmonie St.-Cecilia Grem- bergen, in het Rusthuis voor bejaarden, Dr. Haek- straat 11 te Grembergen. 15.00 u.: Opvoering van «De zwarte piet van Sinterklaas» door het Marionettentheater Kalleke Step, t.g.v. het kinderfeest personeel R.V.A., in de lokalen van de R.V.A., Geldroplaan. 17.00 u Optocht nationale fakkelloop N.S.B. door de Muziekkapel van de Sted. Brandweer te Den dermonde. 19.00 u.: Viering 10-jarig bestaan van K.W.B.-St - Gillis-center, met H. Mis in de Kerk O.-L.-V. van Zwijveke opgeluisterd door het Zwijvekekoor, re ceptie, toespraken, prijsuitreiking, in zaal Boonwijt, Serbosstraat te St.-Gillis. 20.00 u.: Kaarting: K.W.B.-Grembergen tegen Zogge, in zaal Gildenhuis te Grembergen. 20.00 u.: Toneelvoorstelling «De kat op het spek» door de Kon. Rederijkerskamer De Leeuwercke- naers in het V.T.I., Em. Van Winckellaan 6 te Dendermonde, o.m. bijgewoond door C.M.B.V.- Oudegem. ZONDAG 7 NOVEMBER 11.45 u.: Volleybal trainingen door vzw Den Heksenketel, in de Sporthut te Baasrode. Tot 13.00 u. Ook op 14 - 21 - 28 november. 14.30 u.: Volksdanslnstulf ingericht door V.V.K.B. Reynout, in lokaal Reynout. Toegang vanaf 14 jaar. 14.30 u.: Wandelconcert te Appels t.g.v. het jaarlijks St -Maartenfeest, door de Kath. Muziek maatschappij St.-Cecilia. Vertrek: zaal Half-Af om 14.30 u. 14.30 u.: Feestvergaderlng: algemene ledenver gadering met voordracht, goedkeuring programma, eetmaal, ontspanning, voor K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske. 15,00 u.: Concert van meerstemmige liederen t.g.v. de viering 10 jaar raadpleging N.W.K., door het koor Cantecleer in het Parochiehuis Boonwijt. 15.00 u.: Geleide wandeling in het Travaalbos te Hekelgem, door het Davidsfonds Oudegem. 17.00 u.: Wandelconcert en optocht met St.- Maarten door K.F. De Ware Belgen, t.g.v. het kinderfeest van de Vrouwenbond in de Paro chiezaal te Oudegem. 19.30 u.: Concert door het Koperensemble «Reli- gioso» o.l.v. Luc Van Den Broeck en Frans Doorns, piano, m.m.v. Christina Guirlande, in het Stadhuis te Dendermonde. 20.00 u.: Toneelvoorstelling «De kat op het spek» door de Kon. Rederijkerskamer De Leeuwercke- naers in het V.T.I., Em. Van Winckellaan 6 te Dendermonde. MAANDAG 8 NOVEMBER 19.00 u.: Voordracht en vraaggesprek «Hoe ver zekeren? Wat verzekeren? ingericht door K.A.V.- Dendermonde-centrum in de Mariakring. 19.00 u. Kookles door K A V -Schoonaarde in de Meisjesschool te Schoonaarde. 19.30 u.: Voordracht en debat «Kinderverwaarlo zing» ingericht door S.V.V.-Dendermonde in het Hobbycentrum, Veerstraat 2 te Dendermonde 19.45 u.: Voordracht en debat «Zachte alternatie ve geneeswijzen eens onder de loep nemen» ingericht door K.V.L.V.-Lutterzele in het St.-Lutgart- centrum, Spoorwegstraat 200. 20.00 u. Zangavond ingericht door het Davids fonds Dendermonde, in het stadhuis, met mede werking van het St.-Jozefskoor, de St.-Gregorius- gilde en het St.-Lutgardiskoor. 20.00 u. Vormingscursus «Rol de rollen om»: 1ste avond in reeks van drie met als onderwerp «Vrouw en arbeid», ingericht door de Linkse Soc. Vrouwen Dendermonde in zaal Bond Moyson, Noordlaan te Dendermonde. 20.15 u Vergadering met projektie en bespreking van dia's, door V.T.B.-V.A.B.-St.-Gillis. in het oud gemeentehuis te St.-Gillis. DINSDAG 9 NOVEMBER 14.00 u Ontspanningsnamiddag: Sint-Maarten komt op bezoek, voor Hobbyclub 50-plussers en B.G.J.G., in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis. Tot 17.30 u. 19.00 u.: Voordracht «Zelf speelgoed maken uit resten» door K.V.L.V.-Baasrode in zaal Scaldis- Ontmoeting te Baasrode. 20.00 u.: Voordracht «Hoe beleggen en belas tingen besparen?» door senator Cooreman, inge richt door C.M.B.V.-Dendermonde in het stadhuis. 20.00 u.: Gespreksavond «Het erfrecht van de langstlevende echtgeno(o)t(e)» door notaris De Wulf, ingericht door C.M.B.V.-St.-Gillis, in het Gil denhuis, Otterstraat 130 te St.-Gillis. 20.00 u.: Voordracht en debat «Andere genees wijzen ook waardevol» ingericht door K.A.V.-Lutter- zele in het St.-Lutgartcentrum, Spoorwegstraat 200. 20.00 u.: Gespreksavond en debat «De Medische encyclopedie van de vrouw» ingericht door K.A.V. Schoonaarde in de Parochiale zaal te Schoon aarde. 20.30 u.: Praatavond: Kennismakingsavond onder spelvorm, ingericht door V.Z.W. Den Heksenketel in het Vrouwenhuis, St.-Jorisgilde 20 te Dender monde. WOENSDAG 10 NOVEMBER 13.30 u.: Reis naar Brussel: Europalia, met be zoek aan de drie grote tentoonstellingen «Kunst der Cycladen»; «Luister van Byzantium»; «Hellas Go den en Mensen» door C.M.B.V.-Oudegem. 20.00 u.: Binnenbrengen van 1 foto wit/zwart voor de tweemaandelijkse wedstrijd, door de Fotografi sche Kring in de Nijverheidsschool te Dender monde. DONDERDAG 11 NOVEMBER Plechtige Eucharistieviering t.g.v. Wapenstil- standfeest. 9.30 u.: Kerk St.-Gillis-buiten - St.-Gregoriuskoor. 9.30 u.: St.-Margaretakerk - St.-Margaretakoor. 10.00 u.: O.-L.-Vrouwekerk - St.-Gregoriusgilde. Opluisteren van de 11-novemberplechtigheden en dodenherdenking. 9.30 u.: Kon. Harmonie St.-Cecilia te Grembergen. 9.30 u.: Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia te Appels. 9.30 u.: Muziekmaatschappij De Brandweer te Oudegem. 10.00 u.: K.F. De Ware Belgen te Oudegem. 10.00 u.: Kon. Fanf. De Kinderen van de Schelde te Appels. 10.00 u.: Kon. Blauwe Fanfare te St.-Gillis. 10.30 u.: Muziekkapel Sted. Brandweer te Dender monde. 12.00 u. Opluisteren van de rondgang der oud strijders in de deelgemeente Appels door de Kon. Fanf. De Kinderen van de Schelde. Tot 15.00 u. 19.00 u.: Filmvertoning «Brubaker» ingericht door het Willemsfonds Baasrode in zaal Casino te Baas rode. 19.00 u 11.11.11-avond met Hamse cabaret groep «Ongehoord» in de gemeentelijke jongens school te Baasrode. Inkom 50 fr. 19.30 u.: 3de les van de reeks «Eigentijdse huis houding» voor K.A.V.-Grembergen in het Paro chiaal Centrum te Grembergen. VRIJDAG 12 NOVEMBER 20.00 u Grembergs C.S.C.-kwistornooi: 20 deelnemende ploegen bestaande uit 5 pers./ploeg. 1schifting 12.11.82 - 2: schifting 20.11.82 - B finale 27.11.82 - A finale 4.12.82. Organisatie: Centrale voor Soc. Cultuurbeleid afd. Grembergen in zaal Ros Beiaard, Grootzand te Grembergen. DENDERMONDE STADHUIS Zondag 7 november 1982 te 19.30 u, Koperensemble Religioso o.l.v. Luc Van Den Broeck Frans Dooms, piano m.m.v. Christina Guirlande Werken van Desprez, Mozart, Boekei, Bartok, Verdi, Bach. Onder de auspiciën van het stadsbestuur Dender- mcnde en met medewerking van de stedelijke dienst cultuur en toerisme. Kaarten aan 60 fr.: V.V.V. onthaalbureel stadhuis. ledereen zal wel door heb- te brengen om de uitbui ben dat 11.11.11 een soli- af te bouwen die de D»« dariteitsaktie is voor de Wereld arm houdt. Derde Wereld, solidariteit De overbewapening I van mens tot mens. Deze de ontwikkeling van I aktie wordt op touw gezet grote massa mensen te| door het nationaal centrum omdat ze de grondstof voor ontwikkelingssamen- de energie, de werking dat geen enkele schap, de arbeid... band heeft met de staat of die veel beter kunnen (voll regering. Het N.C.O.S. is steed worden. Slechts tj„Al een V.Z.W. waarin alle filo- te ontwapenen komei>Ter sofische overtuigingen zijn middelen vrij die kurftia vertegenwoordigd. en gebruikt worden voor we vooral werkt met vrijwilli- ontwikkeling van de DfBa Wereld. Via de politieke] rugzendkaart die u weT in uw bus zal vinden, kil uw stem laten horenf gunste van de Derde f reld, meer specifiek de Zaïrese bevolking. Het projekt dat Grember gen steunt tracht een basis programma voor gezond heidszorg onder de Filip pijnse bevolking uit te bou wen, het gebruik van medi- canale planten te stimule ren, ter beschikking stellen van medicijnen en didak- tisch materiaal. Op zaterdag 13 en zondag 14 november zal er o.a. een kerkdeuraktie gehou den worden om dit projekt te steunen. gers. De 11.11.11-aktie heeft dit jaar plaats onder het the ma: «Vrede en ontwikke ling». In de Derde Wereld vech ten meer dan één miljard mensen dag na dag tegen deze petitie veroordeelt ondervoeding, ziekte, ver- 111111-aktie het Mobl nedering en brutale repres- regime en de steun diet] sie. De voortwoekerende achtereenvolgende armoede vermoordt ieder sche regeringen aan dit jaar 15 miljoen kinderen. In gime verlenen. Opdat dodencijfers omgerekend einde zou komen aaneJ is dat een Hiroshima-bom Belgische medeplicir' om de drie dagen. Wraak- heid eist de 11.11.11-af roepende slachtoffers van hieromtrent een parlertf een systeem, dat materieel tair onderzoek, relatief gemakkelijk de ar- Via uw handtekening tq*J moede kan uitroeien, maar U uw solidariteit met weigert de politieke wil op Zaïrse bevolkinq. spr gen ven Baasrode steunt dit jaar vember. Men kan een vsub een projekt in Nicaragua bijdrage geven; wenska dat de landelijke ontwikke- ten of ingangskaarten p ling beoogt in de streek van pen, beide aan 50 F/st Somotillo. Somotillo is een Met de ingangskaarten b Dergachtige streek waar men dan vanaf 19 u. men de voedselsituatie van optreden bijwonen van| de kleine boeren wil verbe- Hamse cabaretgroep teren door het introduceren GEHOORD in de gamel van groenteteelt. Daar- telijke jongensschool^ naast wil men nieuwe Baasrode, eveneens f werkgelegenheid creëren donderdag 11 noveml» door het uitbouwen van ar- ONGEHOORD bre| tisanale aktiviteiten. spektakel en muziek. T Om dit projekt te steunen dens de pauze wordt 1 houdt men in Baasrode de diareeks «Ontwapenen I gebruikelijke huis aan huis- te ontwikkelen» getool aktie op donderdag 11 no- ledereen weze er bij. In Oudegem werkt men voor het ganse 11.11.11- projektenprogramma. Hier voor zal men op verschil lende standjes wenskaar ten verkopen en op zater dag 13 en zondag 14 no vember met omslagen aan de kerk staan. Tevens wordt iedereen uitgenodigd op de grote Derde Wereld- kwis op vrijdag 5 november in jeugdhuis MOVE. Door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen werd het initiatief genomen om op zaterdag 14 november e.k. een auto-arme zondag te organiseren. Het stadsbestuur van Dendermonde steunt dit lovens waardig initiatief. Deze aktie beklemtoont het mi lieu-vriendelijk karakter van de fiets en het open baar vervoer en is bovendien omwille van de energiebesparing aan te bevelen. Tevens is deze aktie volledig in overeenstemming met de zienswijze inzake het te voeren beleid ten voordele van fietsers en voetgangers. De Gemeen schapsminister van Binnenlandse Aangelegenhe den heeft aan de Vlaamse Executieve voorgesteld de volledige subsidiëring toe te staan voor het aanleggen en verbeteren van fietspaden, verkeers drempels en andere voorzieningen ter bevordering van de verkeersveiligheid in woonkernen. Guatemala heeft inder daad iets te verwachten van St.-Gillis. Acht bewe gingen, met name KSA Ar- nout, Jeugdclub Zenith, Frans Masereelfonds, Chi rojongens Boemerang, Chiromeisjes Kreole, Jong Socialisten, KAV Centrum en onafhankelijke mede werkers werken samen in het 11.11.11 -aktiecomitee. St.-Gillis steunt in Guate- mala de boerenorganisi C.U.C. die werkt aan Sil bewustmaking en de v dediging van de boeren.— Het C.U.C. speelt eD enorme rol in de strijd vc de ontvoogding van IT"| Guatemalteekse volk. Op zaterdag 13 novemt- zal iemand aan huis |Q( bijdrage vragen voor i projekt te steunen yy Dendermonde-centrum steunt de economische al- fabetisatie in Nicaragua. Hiermee beoogt men de bevolking te informeren over de werking van de economie, zowel de fami liale, lokale als wereldeco nomie. Het pedagogisch materiaal dat hiervoor ge bruikt wordt, is aangepast aan de huidige kennis van de bevolking. Voor de deelgemeenten van Dendermonde waar- wor stad stad explic k"1* voor geen 11.11.11-aktie wordt voerd, wordt gevralrii rechtstreeks een bijdr te storten op postrekerivan 002. Hiermee steunt ritiew dan het ganse projekt De c programma. Tevens wijmse nog eens de aandacht vraagd voor de politieke rugzendkaart, om deze te vullen. Hiermee oe men druk uit op regering parlement om tot een der Zaïre - beleid komen. Volgende echtparen vierden hun Gouden hu welijksjubileum: 7.10: Ludovicus Timmerman - De Haeck Maria, Jef Scheirsstraat 13, Oudegem; 8.10: Edmond Penninger - De Wilde Elza, Kolve- nierslaan 32, Dendermonde; 14.10: Raymond Van Den Bossche - De Man Delphi- na, Denderbellestraat 47, St.-Gillis; 15.10: Petrus Cools - Verdoodt Yvonne, Dorpsplein 5, Baasrode; 15.10: Alphonsus De Cock - Van Lierde Caroline, Lindanusstraat 18, Dendermonde; 21.10: Edmond Segers - Verhavert Paulina, Ganze- gavers 44, Grembergen; 21.10: Jozef Hendrickx - Audenaerde Elza, Volkswel- zijnstraat 9, St.-Gillis; 22.10: Jozef Opalfvens - Van De Velde Francisca, Pater Ruttenplein 32, Dendermonde; 25.10: Louis De Visscher - Van der Vekens Germana, Hullekenstraat 26, St.-Gillis; 28.10: Raymond De Beul - De Goeyse Hilda, Leliën- laan 1/30, St.-Gillis; 29.10: Joannes Heyvaert - Van Damme Adelina, Gentsesteenweg 19, Dendermonde. OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN DENDERMONDE Volgende betrekkingen zijn te begeven Tevens worden wervingsreserven aangelegd geldig tot 30 juni 1984 voor gegradueerde er gebrevetteerde verpleegkundige en voor ver pleegassistent(e). Aan de voorwaarden moet voldaan zijn op december 1982. Voor inlichtingen en voorwaarden ziel wenden tot het secretariaat van he O.C.M.W., personeelsdienst. De aanvragen, vergezeld van de nodigi bewijsstukken moeten onder aangetekert de omslag gezonden worden aan he1 O.C.M.W., Sas n.g. te 9330 Dendermondd, waar zij uiterlijk op 30 november 1982 moeten toekomen. mi si kun steil Vla* «trij ri 1! Dez< wor PÜ I 1* meii 12 j. 2» meii 15] 3* meii 18 j De opei 'loos De gedi vooi het kan leng gen perl blad met ruir De ster ten a s Bek sch' SOIT Nik de ren het CULTURELE AKTIVITEIT, INGERICHT DOOR DE «STEDELIJKE RAAD VOOR DE DERDE LEEFTIJD VAN DENDERMONDE.» In de stedelijke sporthal te Appels (Steenweg op Aalst) op donderdag 18 november 1982 te 15 uur (deuren open vanaf 14 uur) PROGRAMMA: «Waar is de tijd door het gezelschap «Jo Nell» Met de medewerking van de Dienst Volksontwikkeling van de Vlaamse Gemeenschap. Toegankelijk voor iedereen, mits deelname in de kosten. Toegangsprijs: 60 fr. Houders Plus-3-Pas: 30 fr. Toegangskaarten zijn te bekomen in de gepensioneerden- en bejaardenbon den van Dendermonde, alsook bij het secretariaat van de Raad (Stadhuis, 1ste verdiep), op werkdagen in de voormiddag, tot zolang de voorraad strekt. 3de leeftijd VOORWAARDEN OP VERTOON VAN DE

De Voorpost | 1982 | | pagina 20