JUWELEN CLAEYÉKOPEN IN VERTROUWEN /rf; Liliane St. Pierre: «In feite was ik een voorloper van de punkers!» J 24 - 5.11.1982 - De Voorpost Vervolg van blz. 10 Even koffie zetten. «Mijn grootste is dus wel mijn plaat die jij niet kentlacht ze plagerig «en achteraf het nummer van Can- zonissima, Wat moet ik doen?», dan de Franse plaatjes en enkele jaartjes terug was er «Brussel» en er zijn er nog die het goed hebben gedaan.. Ze tilt er blijkbaar niet zo zwaar aan. «En nu wacht ik weer af» zegt ze. Maar ik hang niet zozeer van pla ten af en dat is mijn geluk. Krijg ik de kans er nog eentje te maken dan doe ik het beslist, maar het hoeft niet echt. Ik heb dus onlangs met Sa- mantha samengewerkt en ik kan me best voorstellen dat als je alleen optreedt zoals zij, je af en toe een plaat nodig hebt die marcheert om regelmatig werk te hebben. Bij mij liggen de dingen heel anders door het feit dat ik in een groep zit. 't Zou natuurlijk wel prettig zijn als ik een plaat lopen had. 't is fijn, 't is ook ten voordele van de groep, maar 't is niet broodnodig. «Ik heb het al verteld» Het doel van dit gesprek was te weten hoe Liliane St. Pierre het tegenwoordig maakt en dat weten we nu ook alweer... «In vroegere interviews heb ik noch tans al verteld wat ik doe, dat ik in de groep zit van Serge Popovski en toch zijn er nog altijd mensen die niet weten waar ik mee bezig ben. Ergens begrijp ik het. dan weer niet. Ik denk dat veel afhangt van het feit dat je regelmatig eens op televisie bent of je regelmatig gedraaid wordt op de radio. Dan denken de men sen: ho, die heeft veel werk. die is altijd bezig en wanneer ze je niet zien of horen denken ze dat je niks omhanden hebt en dat klopt natuur lijk niet. Maar het is toch normaal dat ze het denken... «Ja, want wij spreken ook zo over buitenlandse artiesten. Ik heb bij voorbeeld altijd een grote bewon dering gehad voor Tom Jones en nu is het al een tijdje geleden dat je van hem iets hebt gehoord en automa tisch ga je dan denken: wat doet die man, terwijl hij toch in Amerika wel druk bezig zal zijn met optredens. Dus ligt het voor de hand dat de mensen van mij hetzelfde denken, maar gelukkig zijn er journalisten, die af en toe eens komen informeren wat we doen, hé!»lacht ze. Toeval speelt een grote rol Er kan soms ook door 'n toeval heel wat op gang worden gebracht, zoals het draaien van een oud plaat je of zo... «Ja, zo ging het ook met Eurosong, dat was helemaal niet voorzien, hé, twee jaar geledendat is heel toeval lig gekomen. Ik wist helemaal van niets, door vrienden uit Diest heb ik dat dan vernomen en dat war precies acht dagen voordat de liedjes moes ten ingezonden worden. We hebben nog heel vlug een bandje gemaakt, zo van ja, we kunnen het maar proberen, maar 't zal toch wel niks zijn, 't is gewoon een kwestie van erbij te zijn. Nu viel het mee. maar je had er evengoed twee maand mee bezig kunnen zijn en dan tenslotte niet uitverkoren worden... 't Is alle maal zoals het toeval wil...» Dit jaar pakt de BRT-televisie op nieuw met een Eurosong uit. ver telt ze. maar ze heeft nog altijd niks ontvangen. Als ze zin heeft doet ze opnieuw mee. Onlangs heeft ze opnamen gemaakt voor een uitzen ding van het programma «Die goeie ouwe tijd» dat in december wordt uitgezonden. Ze brengt er een medley van Brenda Lee-liedjes en een nummer met Jacques Raymond. Hé. Liliane. las je enkele maanden geleden het interview dat we met Jean Walter hadden? Die had heel wat woorden van waardering voor jou... «Dat is wederkerig. Jean is van een heel andere generatie, maar als kind al. lang voor ik aan zingen dacht, kende ik zijn liedjes «Met je han den», «Venetië», prachtig vond ik het. De manier waarop Jean Walter ze bracht was grandioos. Jean Wal ter en La Esterella, daar had ik bewondering voor.» Geen buitenissigheden meer... We drukken de knop van het band- rekordertje in, want we zijn zo ongeveer rond. «Ik hoop maar dat alles erop staat», zegt Liliane met een angstige blik «het is eens gebeurd dat na een lang interview het bandje het liet afweten en ik moest het overdoen! Griezelig! Je kan het onmogelijk een tweede keer even spontaan doen. Ons bandje verrichtte echter flink werk en registreerde nauwgezet ie der woord van ons gesprek met Liliane. We praten nog even na en Liliane zegt nog «Als de naam vedette inhoudt dat je jezelf niet mag zijn. dan verkies ik gewoon artiest te worden genoemd of zo iets... Ze kan zich nu gewoon artistiek uitleven, zonder al die buitenissige dingen te moeten doen ten gerieve van het publiek. En ze kan nu ook zorgen voor haar Denis en zoontje Philip (11) en dat vindt ze gewoon heerlijk. Liliane St. Pierre heeft ons geen sensationele dingen verteld, maar sensatie is niet wat we zoeken in deze krant. Wél willen we peilen naar de mens achter de vedette, ook al werd ze dat tegen wil en dank. We nemen hartelijk afscheid, blij nader kennis te hebben kunnen maken met het meisje dat zeven tien jaar gelegen op slag ons hart veroverde met haar stem... Buiten geurt het naar herfst, het scherpe aroma san de ontbinding, dat je wat weemoe dig stemt. We stappen binnen in een discotent in de buurt, waar een jonge \rouw met de kont haast bloot rondloopt, het licht schaars is en de muziek oor»erdo»end. Aan de muur is een naaktfoto van de meid opgehangen, er is een doorlopende vertoning van videofilmpjes en een teeveetje produceert klankloze beelden. We blijven er niet lang, want het is onmogelijk om er een gewoon gesprek te voeren. Op een kleine oppervlakte zijn alle mogelijke kommunicatiemiddelen in volle werking, doch kommunikatie is onmogelijk. De jongens sta ren sprakeloos naar de heen en weer bewegen de bips van het deerntje, wier reuzeslee voor de deur staat. Een eindje verder woont een jonge vrouw, die ooit een heuse vedette is geweest en vandaag gelukkig is omdat ze gewoon haar eigen levent je mag leven en de grillen van het publiek aan haar laarsjes mag lappen. Liliane St. Pierre is Liliane De Coster gewor den en al vinden we het jammer dat haar hese stemgeluid misschien niet meer op plaat komt, het geluk gunnen we haar van harte... Cyriel Temmerman Het oude station van Eksaarde is goud waard. Was het vroeger een veilige thuishaven voor iedereen die van de zware dagtaak weerkeerde, dan is het nu een droomwereld van goud en diamant, waar het heer lijk toeven is en waar men bovendien ook kan genie ten van de gouden raad van een vakman. In dat oude station is inderdaad een unieke zaak «Juwelen Claeyé» gevestigd. En wan neer we zeggen uniek, dan is dat niet in het minst over dreven. Er worden niet al leen juwelen van de topklasse te koop aangebo den aan een betaalbare prijs, maar bovendien moet men er zich laten onder dompelen in de toch wel aparte sfeer. Gezellige ze tels zijn een ware uitnodi ging om er eens bij te gaan zitten en ondertussen van gedachten te wisselen. Het kan ook aan een tafel op een krukje en zo genieten van de wonderbaarlijke gouden juwelen die stuk voor stuk unieke kunst werkjes zijn. Of moet men eerst eens niet gaan kijken in het uitstalraam en in de vitrinekasten binnen in de winkel? Je bent toch wel even verrast wanneer je in de Dorpstraat te Eksaarde de winkel wilt binnengaan. De deur is namelijk gesloten en wordt alleen maar geopend wanneer men heeft aangebeld. Een niet overbodige veiligheids maatregel. Maar eenmaal binnen wordt men over rompeld door de pracht en de praal van de allermooi ste sierraden. Je kan vrijuit rondlopen in de ruime win kel, waarin twee veelhoeki ge vitrinekasten je een klein idee geven van wat er te koop wordt aangeboden Al heeft de kliënt natuur lijk in het uitstalraam zich er kunnen van vergewissen dat alleen topkwaliteit te vinden is bij «Juwelen Claeyé». Gouden familie De hele familie Claeyé zit al jaren in de branche van de juwelen en het goud. Vader was al van kort na de tweede wereld oorlog een gerenommeerd snijder. Het was zijn voor naamste taak ervoor te zor gen dat een ruwe steen vol gens de meest ideale lijn werd gesneden. Een soort diamantarchitekt dus. Hij is gewoon bezeten door al les wat met juwelen en edelstenen te maken heeft. Het is niet alleen zijn be roep geworden, het maakt ook essentieel deel uit van zijn leven. Geen wonder dus dat zijn kinderen die liefde van hun vader zou den erven. Temeer daar ook mevr. Claeyé verliefd was op het schitterend fon kelen van een zuiver gesne den en geslepen edelsteen. De oudste zoon werd dia mantslijper en hersteller van uurwerken, de tweede zoon bracht het tot goud smid en huwde met een jongedame die eenzelfde beroep uitoefent. Een dochter van het gezin Claeyé vertoeft momenteel in Zuid-Afrika en zit ook al in de branche. Kortom, de familie Claeyé is helemaal geen onbekende terzake Dat houdt heel wat in. Dat wil ondermeer zeggen dat men in de diamanthandel liet volste vertrouwen heeft in deze familie, vertrouwen dat trouwens de hoeksteen is van deze hele tak. Zon der dat staat men nergens en wanneer men eenmaal dat vertrouwen heeft ge schaad, dan is het voorgoed gedaan. Met de nodige be kommernis wordt dan ook gewaakt over de juwelen die men te koop aanbied. Het zijn stuk voor stuk pa reltjes van hoogstaande kwaliteit. Je persoonlijk juweel Een juweel maakt deel uit van je persoonlijkheid. Het geeft je een gevoelen van voornaamheid, van waardigheid. Dus moet je het ook met de nodige zorg kiezen en passen. Dat kan bij «Juwelen Claeyé» waar speciale aandacht aan jou wordt besteed. Je bent er geen zoveelste klant die er over de vloer komt, maar omdat het verkopen van een juweel het scheppen van een vertrouwensrelatie is. wordt ook de nodige tijd genomen om de klant het aangenaam te maken. Een gezellige stoel aan een makkelijke tafel, een ge sprekje in een afgescheiden ruimte waar men dan rustig en ongestoord kan praten over een belangrijke aan koop. Juwelen moet men kiezen en kopen in alle rust. Men moet er zich la ten begeleiden door een kenner, een vakman, een beroepsbekwame juwelier. En die raad is er nodig, want juwelen zijn kostbaar heden die men in het volste vertrouwen moet kunnen kopen. Voor wie echt iets persoonlijks wil, die kan best bij «Juwelen Claeyé» terecht. Ook wanneer men oud goud meebrengt en dat wil laten herwerken tot een nieuw juweel, dat wordt uitgevoerd naar het model en de vorm dat de klant voor zich heeft gedroomd. Op die wijze komen won derbaarlijke unieke juwe len tot stand, sierraden die slechts een keer worden ge maakt en die een ware trots zijn. Trouwens, de zoon Christian en de schoon dochter die kunstsmeden zijn van beroep, hebben naam en faam. Ze nemen deel aan de drie jaar duren de tentoonstelling van Egyptische kunst die een flink deel van Europa zal aandoen de komende maanden. Naar alle waar schijnlijkheid zal men eer lang deze wonderbaarlijke tentoonstelling kunnen be wonderen in Lokeren en misschien ook in Sint-Ni- klaas. Voor volgend jaar staan de Brakke Grond en ook Keulen en Dusseldorf op het programma en nog een jaar later Parijs en na tuurlijk ook Kairo. Het on betwistbare hoogtepunt. Oosterse beelden Niet alleen juwelen bezet met briljanten, diamanten, parels en edelstenen zijn er te koop. men kan er ook terecht voor het inzetten van een steen, er zijn rin gen en oorbellen, kortom alle mogelijke juwelen in goud. Een paar keer per jaar wordt er een juwelenshow ten beste gegeven. Niet een show waarbij op een po dium een mannequin ver van het publiek af, juwelen toont, maar een show waarbij het publiek zelf mannequin wordt, zelf de juwelen kan vastnemen en mevrouw bijvoorbeeld de ring van haar dromen aan haar vinger kan schuiven. Daarnaast zijn er ook nog oosterse beelden in kostbare materialen. In ja- de, in hout en met blad goud belegd, oude. antieke en meer recente beelden uit het Verre Oosten die telkens weer een prachtig sierraad vormen voor het interieur. Trouwens, wanneer men een kijkje gaat nemen bij «Juwelen Claeyé» dan wordt men al onmiddellijk verrast door de sobere maar uiterst mooie uitstal ramen. Die werden ge maakt door de kunstenaar Marcel Vervoort. En ten slotte nog dit: bij Juwelen Claeyé ben je volstrekt vei lig. Kogelvrij glas, flink wat veiligheidsvoorzieningen en natuurlijk de politie die altijd wel in de buurt is, zorgen ervoor dat je deze juwelen van schitterende kwaliteit kommerloos kunt gaan bewonderen en wie weet, kopen. Want juwelen zijn niet alleen een beleg ging, ze zijn bovendien een geschenk voor eeuwig. IN HET KORT Juwelen Claeyé Dorp te Eksaarde Tel.: 091/46 94 13 ol 46 84 04. Open van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 12 en van 13.30 u. tot 19 u. (ook op afspraak). Zondag en maandag ge sloten.

De Voorpost | 1982 | | pagina 24