Oe Mazda 323 RENE D'HOUWER ACW-Buggenhout dringt aan op uitvoering gemeentelijke nota Beperkt aanbod. Slechts één oplossing: haast u. Schepenkolleges in Kruibeke en Sint-Gillis-Waas Jan Jacobs legde eed af als kommissaris te Buggenhout PP CVP-Buggenhout vierde overwinning Aalst krijgt miljoenen van Gemeentefonds Géén VMO-betoging in Sint-Niklaas raari Bond Grote en Jonge Gezinnen aktief te Meldert Je 2 - 5.11.1982 - De Voorpost voorgelegd aan het ge- één Tfjdens een algemene vergadering van het partijbestuur van de Buggenhoutse CVP, de partij die tijdens de jongste verkiezingen de absolute meerderheid verlengd zag, werden meentebestuur. Op de schepenen b(j handgeklap verkozen. ACW-Buggenhout zag amper drie van de zeven jaar voor de verkiezingen te begeven ambten in het eigen kamp vallen en is daar niet erg gelukkig mee. Men hoopt (1981) bemerkte men bin- binnen deze koepelorganisatie dat de CVP b(j de verdeling van de OCMW-mandaten rekening zal houden met de vertegenwoordigden van het ACW, met name vraagt men drie van de vijf te begeven zetels binnen de OCMW-raad. Reeds lang voor de verkie- De CVP had het klaar ge- schept wel enig ongenoe- zing had men binnen de speeld om op een tiental gen binnen ACW-kringen CVP de kandidaat-burge- minuten, zonder de minste Tijdens de vergadering die meester naar voren gescho- diskussie de schepenzetels het CVP-bestuur vooraf- ven. De kandidaat hiervoor voor de komende zes jaar ging had men binnen het was natuurlijk uittredend- toe te wijzen. De eenheid ACW besloten dat Henri burgemeester De Landts- van de partij leek gevrij- Baeck zich ook kandidaat heer. Deze zag op 10 okto- waard, was er niet de waar- zou stellen voor het laatste ber zijn mandaat verlengd schuwende en emotionele schepenambt. Maar dat met een periode van zes redevoering geweest van zou hij enkel doen als er jaar. Tijdens de laatste al- Remy Laureys. De voorzit- zich naast de gekende kan- gemene vergadering van ter van het gemeentelijke didaat (Godelieve Van het CVP-bestuur werd de ACW stelde dat het ACW Praet) ook nog andere kan- kandidatuurstelling van zich loyaal achter het CVP- didaten aanboden. Vooraf Adolf De Landtsheer be- vaandel heeft geplaatst en vestigd. De voorzitter van dat zijn koepelorganisatie het OCMW Karei Baeck nu 00k verwacht dat men stelde opnieuw zijn kandi- binnen de CVP ernstig re- datuur voor dit ambt en kening zal houden met de ook hij werd bij handge- gemeentelijke nota opge- klap in deze funktie herko- steid door het ACW. Hij zen. Voor de vijf te bege- besloot zijn rede met de ven schepenambten boden woorden dat men binnen zich slechts vijf kandidaten zjjn organisatie na drie jaar aan. Wat de vier eerste de evaluatie zal maken van schepenambten betreft het gevoerde beleid, werden er ook geen proble- Aan zijn waarschuwende men verwacht, de uittre- woorden was de schepen- dende schepenen hadden verkiezing zeker niet elk een respektabel aantal vreemd, maar ook het feit voorkeurstemmen achter dat de gemeentelijke nota, hun naam. Bij handgeklap opgesteld ten behoeve van ge van burgemeester werden de vier eerste kan- de voorbije legislatuur, am- schepenen. Men hoopt dat didaat-schepenen: Jan De pgr voor 60% werd verwe- de ondervertegenwoordi- nen het ACW dat amper zestig procent van hun items verwezenlijkt waren. Vooral aan het onderwijs beleid en het beleid inzake voet- en fietspaden werd zwaar getild. Nu men zich ondervertegenwoordigd voelt zal men met des te meer aandacht de opvol ging van de nieuwe ge meentelijke nota volgen en al de punten erin naar voorgebracht sterk verde digen. Na drie jaar ge meentelijk beleid zal ACW-Buggenhout de ba lans opmaken. Remy Lau reys bevestigde ons dat aan helst hun kandidatuur zou- zijn uitspraak op de CVP- den stellen. Binnen ACW- bestuursvergadering voor kringen vermoedt men dat lopig geen politieke kon- men er in geslaagd is de sekwenties mogen aan vast- twee eventuele kandidaten te overhalen hun kandida tuur niet te stellen. Dit blokkeerde echter meteen ook de kandidatuur van Henri Baeck. De nieuwe VU-SP-koalitie in Kruibeke wordt, zoals al geruime tijd officieus bekend, aangevoerd door burgemeester Antoine Denert van de Volksunie. Zijn partijgenoot Alfons Claes. de vroegere arron- dissementele voorzitter van de VU. wordt OCMW- voorzitter. De SP vaardigt in de Scheldegemeente Alfons Verbruggen als eerste schepen af. ook Gustaaf Meirte en Herwig Caluwé krijgen een schepenmandaat. De andere VU-schepenen heten Kamiel Van Mieghem en Heinfried Koppen. De nieuwe koalitie wil de inspraak van de bevolking bevorderen via het op het getouw zetten van hoorzittingen en het stimuleren van adviesraden. Kruibeke zou ook een gemeentelijk informatieblad én een gemeentelijk vademecum krijgen. In Sint-Gillis moet de aanduiding van de nieuwe schepenen nog bekrachtigd worden op de CVP- bestuursvergadering van 8 november. Maar het staat vrijwel vast dat Honoré Verstraeten (Meer- donk), Roger Roggeman (Sint-Pauwels). Willy De Rudder (Sint-Gillis) en Herman Lippens (Sint- Gillis) op post zullen blijven naast burgemeester Omer De Mey. Nieuwkomer Karei Vereist zou de plaats innemen van Klingenaar dr. Coucke die géén kandidaat meer was. Vermoedelijk wordt Adelin Janssens als OCMW-voorzitter opgevolgd door me vrouw Adrienne Bollansée-Smet. werd er gefluisterd dat ook Jozef De Baerdemaecker en Christiane Durinck-Ver- Na de besloten vergadering van de jongste gemeenteraad werd een korte plechtigheid gehouden waarbij het laatste punt van de gemeenteraad al dadelijk in realiteit werd omgezet. Jan Jacobs legde in de handen van burgemeester De Landtsheer de eed af als kommissaris van de gemeente Buggenhout. De e Toch de ri ande Ondi Nu voelt het ACW zich duidelijk ondervertegen woordigd binnen het kolle- Ridder, Pierre Stallaert, zenlijkt speelde hierin een Paul Van Malderen en roi. Zetten we de zaken Mare Heymans door het even op een rijtje. CVP-bestuur opnieuw aan- Het ACW kon tijdens de geduid om een schepen- voorbije legislatuur reke- men aan de zetelverdeling ambt waar te gaan nemen. nen Qp vijf van de zeven binnen het OCMW begint Enkel toen de verkiezing belangrijke gemeentelijke te denken. Vanuit deze van het laatste schepen- ambten. Na het wegvallen koepelorganisatie van de ambt op tafel werd gelegd van de betreurde Frans Ja- katholieke arbeiderspar- steeg de spanning. Vooraf cobs resteerden er hun nog tijen vraagt men nu drie waren in de wandelgangen vjer Maar nu zet men de van de vijf te begeven ze- een viertal mogelijke kan- komende zes jaar in met tels (door de CVP) voor didaten genoemd. Maar tot amper drie belangrijke hun mensen. Een ander ieders verbazing stelde en- ambten binnen het ACW- punt waarom het ACW kei Godelieve Van Praet kamp, twee schepenzetels zich niet te gelukkig voelt, (Jan De Ridder en Pierre situeert zich in de gemeen- Stallaert) en het voorzitter- telijke nota. Ook zes jaar schap van het OCMW (Ka- geleden werd een gemeen- rel Baeck). Deze situatie telijke nota opgesteld en geknoopt worden. Men wacht af wat de evaluatie met zich zal brengen. Los van alle partijpolitieke en andere invloeden kan de Buggenhoutse kiezer nu toch tevreden zijn. Zijn wil is gerespekteerd. Allen die zich mochten beroemen het meest aantal voorkeur stemmen behaald te heb ben, binnen de be- De aanstelling van de kom missaris liet in de Bosge- meente wel erg lang op zich wachten. Het is nu immers meer dan twee jaar geleden dat oud-kommissaris De Hantsetter de pet definitief aan de haak hing. In zijn toespraak verheulde burge meester De Landtsheer dan ook niet dat er moei lijkheden gerezen trikolore sjerp ontvangen uit de handen van de bur gemeester. In naam van het admini stratief en technisch perso neel nam toen sekretaris Baeyens het woord. Naast de traditionele gelukwen sen en welkomwoorden voor die nieuwe funktie sprak Roger Baeyens ook de hoop uit vruchtbaar te rond het hele dossier, maar kunnen samenwerken met hij verklaarde nu echt ver- de politiechef. Alois Van zich kandidaat. Haar ver kiezing was na enig hand geklap ook een feit. Naar buiten uit was er dus geen vuiltje aan de lucht. ging (het ACW behaalde 6 stuursmeerderheid, moch- van de 13 zetels binnen de ten zich begiftigd zien met gemeenteraad) zal kunnen een belangrijk ambt. De rechtgetrokken worden als uittredende schepenen. burgemeester en OCMW- voorzitter behaalden alle maal meer voorkeurstem men dan zes jaar terug en zullen zich in hun funktie bevestigd zien. En ook Go delieve Van Praet ziet haar wens in vervulling gaan. Zij wordt de eerste vrouwelij ke schepen in de Buggen houtse geschiedenis. (Ivd) heugd te zijn dat alle pro blemen opgelost waren. Hij wees Jan Jacobs op zijn plichten als kommissaris. De vader en grootvader van Jan werden in de hulde betrokken, beiden hebben zich tijdens hun leven steeds ten dienste gesteld van de gemeente Buggen hout. Na de eedaflegging mocht werd gehouden, de nieuwe kommissaris een den Bergh, oudste politiea gent in dienst, mocht dan de kommissaris in naam van het korps huldigen. Nadat bloemen en geschen ken uitgewisseld werden konden alle aanwezigen zich begeven naar de zaal Rerum Novarum waar op uitnodiging van de nieuwe kommissaris een receptie nanc mee Buggenhout. |«wal I toon Igroe inspi ondc nog resul Jan Jacobs werd aangesteld tot meunfmen| (Ivd) politiekommissaris te Buggenhout. (v) Op voorstel van Gemeen- van het arrondissement ziet schapsminister Mare Galle, de verdeling (afgerond) er bevoegd voor binnenlandse aangelegenheden, keurde uit als volgt: Denderleeuw 12,5 miljoen de Vlaamse Exekutieve op Erpe-Mere 12,9 miljoen woensdag 27 oktober 11. de Geraardsbergen toekenning goed van het definitief aandeel 1982 aan Haaltert de gemeenten van het Herzele Vlaamse Gewest Lede 25,3 miljoen 10,5 miljoen 10,8 miljoen 10,8 miljoen De gewestelijke dotatie Ninove 27,7 miljoen voor Vlaanderen bedraagt St. Lievens-Houtem zowat 29,5 miljard, dit na de wettelijk voorziene voorafnemingen van 5% voor het Speciaal Fonds voor Maatschappelijk Wel zijn en van de 4% ten be hoeve van het Hulpfonds. De Vlaamse Militanten Orde meldt: «De eerder aangekondigde VMO-manifestatie tegen abortus op 13 november te Sint-Niklaas gaat om organisatori sche redenen niet door en werd uitgesteld tot een nog nader te bepalen datum». Zoals men in De Voorpost van vorige week kon lezen werd door een heleboel linksgeoriënteerde groeperingen aange drongen op het verbieden van deze betoging. Tydens de jongste gemeenteraadsverkiezingen zag de den hard toegejuicht. Allen regerende CVP zich gekonfronteerd met een kartel van behaalden ze immers een alle oppositiepartijen. Niettegenstaande de meerder- respektabel aantal stem- heidspartij toch twee zetels moest prys geven, hier speelt men achter hun naam. De het kiesstelsel mee, kon men toch een winst noteren van feestrede werd gehouden Tussen de vele aanwezigen... inWO legd. kom De vi de ru hand 'ken. die doorliep tot een stuk ifverde de nacht en waarbij er noten ak lang werd nagepraat ove de voorbije verkiezingen—— de zaal Rerum Novarun" had nog nooit zoveel voIUl kunnen bevatten dan op 2||I|] 2%. Reden genoeg dus om op vrijdag 29 oktober alle door gemeenschapsminis- partijleden, sympathisanten en medewerkers uit te nodi- ter Lenssens die naast zijn gen op een groot overwinningsfeest. ^gelukwensen in zijn rede Willy Janssens kon tijdens geweest volgens een voor-Viets diePer °P d\zin aklo.ber. bemerkten het feest de gevoerde cam- afbepaald plan. Partijvoor- van gemeenteraadsverkte- naast de Buggenhout! pagne nader verklaren, zitter Eraly kon dan alle z,n8en en he' nut van ™n partijsympathisanten - opmppntp hinnpn npt vprsrnillpnrlp r»arl*»»r>i Kronologisch beschreef hij kandidaten op een humo- hoe woord en wederwoord ristische wijze aan het pu- via het lokale weekblad tot bliek voorstellen. Zij die de kiezers werd doorge- gekozen waren konden op speeld. Ook sprak hij over een flink applaus rekenen de affiches en de borden maar ook de kandidaten die over heel de gemeente die niet zullen zetelen als gemeente staatsbestel. binnen het verschillende parlementslei den en vertegenwoordigeikan dMagl Nadat de gekende BRT- muziekgroep «De Fluwelen Streling» voor een muzi kaal intermezzo had ge- van CVP-frakties buurgemeenten. JeS (Iv^em- «Hop verspreid opeesteld waren gemeenteraadsleden wer- .zorgd startte een receptie 5.6 miljoen 20,9 miljoen Na het uitbreiden van het de maand januari komt er Bij vroegere besluiten van BGJG-bestuur is het leden- een eerste gespreksavond de Exekutieve werden aantal met 35 gezinnen toe- «Kinderen en TV» met voortschotten toegekend genomen en werden in alle Emily Van Droogenbroeck ten belope van plus minus wijken afgevaardigden aan- als gespreksleidster. 21,5 miljard verdeeld over geduid. de Vlaamse gemeenten. Op zondag 7 november Om tegemoet "te komen wordt in het Parochiecen- aan de financiële moeilijk- trum in samenwerking met ge- «De Claerhaegse Come- de die» en de WKS «Hopdu- heden van sommige meenten geschiedde toekenning vroeger dan tot veltjes» te 14u een St - Op het sportieve vlak is Fred Van de Voorde doen de met de organisatie van een mini-voetbalploeg die wellicht met nieuwjaar van start kan gaan. Wie wil aansluiten kan steeds ter echt bij de wijkverantwoor- op heden het geval was. Maartenfeest georgani- Aalst ontvangt op die wijze seerd. Op zondag 14 no- delijken of bij voorzitter 118.261.165 F als saldo op vember, de auto-arme zon- Harrv Rabaut. ondervoor- haar aandeel 1982. dag, volgt dan in samen- zitter Fons De Koninck of Voor de andere gemeenten werking met de WKS een sekretaris Fons Van den wandeldag. In de loop van Bossche. LH Oude Vost 34 te 9330 Deodermonde Tel. 052/2140.60 H. HeymanpWn 16 te Sint-Niklaas Tel. 031/76.43.64 Pontstnud 64 te Aalst Tel 083/70.41.19 Staf Dewachter. Mark De Backer en Wouter Vtoebergh Ood« Ve*f 34 Uitgeverij De Cuyper Oud* Vest 34 te 9330 Deodermonde Tel. 052/21.40.60 Berlare. Op de laatste gemeenteraad te Berlare legde August Wouters de eed af als gemeenteontvanger, (jj) Berline met 4 deuren: 1300 of 1500cc, 4 of 5 versnellingen, of automatisch. Uw Mazda dealer Zandstraat 34-67, DENDERMONDE Tel. 21.45.79 en 21.13.00 lane aarc vaar vord let v le et moet iMat laar e sc lessii iredl nifjo Jet rasti je di be; are en rotii ans n hi satii »en lar ij hak! riter redii evra teds erd< Een len iet c itzo laak aan iren ing I die :r n< dmir n e r irwa irde erkg :eft ijt r tein

De Voorpost | 1982 | | pagina 2