Te gast bij William Hereman, Aalsters karnavalist in hart en nieren Europaklub Sint-Niklaas zet nieuw werkjaar in Vii Jempi I kandidaat prins van Oost-Vlaanderen JRhHHHHMi Karnavalkwis schot in de roos Pii laar ET Spitstechnologie: zegen of ramp? Kursus over, voor en door vrouwen te Dendermonde «Rol de rollen om» Weet je 't al Cardijn honderd: feest in Sint-Niklaas ■j' Nieuw vaandel voor VOS-Sint-Niklaas Aktie 11.11.11 te Hamme 8 - 5.11.1982 - De Voorpost Jempi I, prins Karnaval Aalst 1982, voorstellen is voor de insiders zeker niet meer nodig. Nochtans willen wij ter gelegenheid van de 9* Verkiezing te Aalst van een Oostvlaamse Karnavalprins en dit op 13 november a.s. in de feestzaal van het HRITHO Aalst. Jempi I, de Aalsterse kandidaat voor de titel van Karnavalprins van Oost-Vlaanderen. niet nalaten deze kandidaat eens even nader toe te lichten. Jempi I. alias Jean-Pierre Timmermans, is een jongeman die in het karnavalgebeuren van Aalst, zijn eerste sporen verdiende in de goedgekende karnavalgroep «De Mattotten». Hij is er geen meeloper, hij zit er in de werkgroep voor de bouw van de praalwagen en is er steeds bij als de groep moet aantreden op de Aalsterse Karnavalkwis. Deze aktiviteiten raakten zelfs bekend tot in Gal maarden. bij het komité van de Pauwelommegang. vereniging die reeds tweemaal op hem een beroep deed om de beroemde Pauwelhoed te vervaardigen (een folkloregebruik dat reeds eeuwen bestaat). Buiten zijn karnavalhobby is Jean-Pierre tevens een bekend Bonsai-boompjeskweker. U ziet, een veel zijdig talent. U onthouden dat Jempi geen rasechte Aalstenaar is doet zeker geen afbreuk aan zijn verknochtheid aan zijn nieuw vaderland de Kamavalstad Aalst. Jean- Pierre verwierf de zobegeerde titel van Prins Karna val Aalst, in 1982. Titel die menig Aalstenaar hem wellicht benijdt en die velen uit het Aalsters Karna- valmilieu nooit konden grijpen. Dat deze vriendelijke en ambitieuze karnavalist nog andere pijlen op zijn boog heeft bewijst zijn kandi datuur voor de titel van Prins Karnaval van Oost- Vlaanderen. Volgens de mening van velen in de karnavalmiddens is hij de te kloppen man. Persoon lijk is Jempi van mening dat men zijn dromen niet steeds gerealizeerd ziet. De jaren die wij Jean- Pierre al kennen, hebben ons geleerd dat hij en zijn «Mattotten» steeds met hun voeten op de grond bleven staan, steeds in alle omstandigheden «nuch ter» bleven denken en in die geest nu de nieuwe begeerde titel aan het voorbereiden zijn. Jempi «Good luck». Aalst en ook Ninove duimen voor U. HJM. Het dekenijbestuur van de Koolstraat en «Schiefregt oever» mogen terugblikken op een geslaagde vernieuwde kwis voor karnavalgroepen. Een attente jury met als voorzitter Frans VVauters (feestkomitee). Herman Lowies (feestkomitee), bijzitter Simon d'Hondt (Prinsencaemere), Bert Verbestel (ajuinboer). tijdopnemer en mevrouw september (Aalsterse Gillis) zorgden dat alles feilloos verliep en kwismaster Antoine Van der Heyden boeide het karnavalvolkje zoals we dat van hem gewoon zyn. De V. ren en een rebus met als rj*ers antwoord Adolf Eeckhout, de overleden stadstromme- rc e' voldoe Als derde kwamen de Lod- Moeilijke vragen In Aalst verscheen een paar jaren geleden het kar- navalboek. Je zou kunnen zeggen de bijbel van de karnavalist. alles van onze zotte driedaagse staat erin en ook plaatselijke week bladen bieden stof voor kwisvragen. Het dekenij- bestuur en Schief rechtoe- ver hadden hun kwisvragen uit dit arsenaal gehaald dat wisten de meeste groe pen bij voorbaat maar zelfs met dat gegeven was het oplossen der vragen niet altijd eenvoudig. Stu pide vragen als waarom «Oeiren en poeiten» in een bepaalde kavalkade niet met hun paarden in de stoet opstapten, leverden humoreske antwoorden op. Vrijdagavond waren de lodderoeigen de groot meesters. Ze behaalden 496 punten. De andere uit slagen na de eerste ronde: 2. De Matotten 478, 3. Kornissesloipers 470, 4. De Sjiepeerekes 456 p., 5. Gaa Lowies 420 p., 6. Schra- moellekrabbers 410 p., 7. Voesj 402, 8. Koerskemels 380, 9. Destereers 368. 10. Toisers 364. 11. De Snotte bellen 340, 12. Kweit nie Wie 240, 13. De Poipeplek- kers. Zaterdag waren de dertien groepen opnieuw van de partij. De stemming m de zaal was des tr groter, de minder goede prestatie van vrijdag kon nog verbeterd worden als je wat meer supporters hebt. of het suk- ses van vrijdag kan alleen met veel volk gevierd wor den waren misschien de ar gumenten die zoveel men sen deden komen. Na de tweede ronde waren de finalisten bekend: de Matotten (tot. 1013), Kor nissesloipers 985 en de Lodderoeigen 966. Zij kre gen als finalevraag de na men van alle kandidaat prinsen van 1972 tot 1982 te zoeken (tot 37). De juiste naam van alle Draekenie- deroeigen uit de bus (tot 1026 p.), tweede De Matot ten (1043) en laureaat van de karnavalkwis 1982: de kornissesloipers (1075 p.). Ze kregen een geldprijs van 5.000 fr. De Schaal van de Prinsencaemere ging I naar de Lodderoeigen - de laureaten van de eerste avond. Vermeldenswaardig is ook het optreden van «de nieu we koalitie», het drietal dat tijdens de zomerkarnaval in de Koolstraat verkozen werd tot Missen Voil Jean- net. Ze wisten met hun ge peperde teksten het pu bliek te boeien. Ajoin en Incognito Dale t Naar aanleiding van de verkiezing van de Prins van Oost- Vlaanderen te Aalst gingen we even een kijkje nemen by organisator William Hereman. Zelf is hij een groot karnavalist die wel van wanten weet. De Europaklub Sint-Niklaas laat weer van zich horen. Op 29 mei van dit jaar gaf men een rytje kongresbesluiten rond het energievraagstuk uit. Energie, dat was ook het thema van het vorige werkjaar. Karei Poma, Ebes- direkteur Maurice Potemans, Prof. Dutré en Rudy Rue- tens bekeken de problematiek elk vanuit hun eigen hoek. Ondertussen zyn de leden, onder voorzitterschap van Marc Van Kerckhove er al weer in geslaagd het nieuwe werkjaar met enkele veelbelovende voordrachten, een panelgesprek ook, te stofferen. De thematiek ponst zich deze genlijk al bij voorbaat rhetori- keer vast op de technologische vernieuwing, het belang van de mikro-elektronika. Niet zo ri- gied als vorig jaar echter: men wil tegelijk ook inspelen op de aktualiteit. Zo b.v. heeft mi nister van buitenlandse zaken Leo Tindemans het op maan dag 29 november a.s. over «Zes maand Belgisch voorzit terschap in de Europese Ge meenschap» Mikro-Elektronika Marc Van Kerckhove bazeert zich op *Le Défi Mondialvan Jean-Jacques Servan-Schreiber alshij in de inleiding van een nieuwe informatiebrochure volgende vragen rangschikt: «Heeft Europa momenteel te weinig deel in de technologi sche revolutie die de mikro- elektronika heeft teweeg ge bracht? Zal Europa de moge lijkheden. haar menselijke rijkdom, de know-how in een gezamenlijke inspanning be nutten en te gelde maken? Of zal men toezien hoe de nieuwe industriestaten en Japan met rasse schreden vooruitgaan zonder dat er met Europa een konstruktieve dialoog en sa menwerking op gang komt?» De behandeling van deze, ei- sche vragen, krijgt twee aksen ten mee: enerzijds de voorbe reiding van de jeugd op deze toch belangwekkende en, lijkt het, onafwendbare «derde golf», de funktie van het on derwijs hierin, en anderzijds de verhouding tot de tewerk stelling. Het zou wel eens kun nen dat een doorgedreven au tomatisering ons eerder naar een ramp dan naar een geluk zalig tijdperk toeleidt. Alhoe wel: de verwachtingen staan algemeen hoog gespannen; men verwacht heel wat van de spitstechnologische vernieu wing. In Vlaanderen hoor je niet voor de eerste keer over de D.I.R.V. of de Derde Indus triële Revolutie spreken. Een recent verslag van de nationale raad voor wetenschapsbeleid adviseert de aanpassing van de industrie aan de mikro-elek- tronika. Rektor Bruyns van de U.F.S.I. Antwerpen pleitte eerder voor een integratie van de mikro-elektronika aan de universiteiten en voor een on langs in de K.U.Leuven ge houden technologische studie dag was flink wat belangstel ling. Voordrachten Maandag 29 september a.s om 20u30 vertelt Leo Tindemans in de feestzaal van het Sint- Niklase stadhuis over zijn er varingen als voorzitter van dc Europese ministerraad. In voorbereiding voor januari van volgend jaar is de voordracht «Vernieuwde technologie en het onderwijs» die Jos Janssen, leraar aan het Sint-Jozef- Klein-Seminarie van Sint-Ni- klaas, voor zijn rekening neemt. De man mag terzake een deskundige genoemd wor den en met hem hoopt de Eu ropaklub ook een jonger pu bliek te zullen aanspreken. «Eigenlijk hebben we onze pij len vorig jaar een beetje ver schoten aan de jeugd», merkt penningmeester Felix Vercau- teren op, «we hebben leerkrachten benaderd, veel informatie en aankondigingen verspreid in scholen, maar toch: de jeugd moet nog ko men». Voor maart plant de Europaklub Sint-Niklaas een panelgesprek over 'Moderne technologie en tewerkstelling'. Wie de panelleden zullen zijn. is nog niet zeker. Wél is be kend wie werd aangeschreven en dat zijn Ignace Lindemans die terzake een parlementaire studiegroep leidt, Ford Genk, een bedrijf dat een grote auto- matisatie heeft doorgevoerd en de heer De Raet van het minis terie voor arbeid en tewerk stelling. En misschien neemt BRT-joernalist Herman Hen- drickx wel de taak van mode rator op zich In april '83 wil men een voordracht wijden aan een aktueel onderwerp. In ons blad leest u bijtijds de nodige informatie. Op het eind van vorig werkjaar telde de Europaklub 49 leden, nu nog 42. Opnieuw heeft men ongeveer 170 mensen persoon lijk aangeschreven. Met het programma van het nieuwe werkjaar hoopt men toch op een ruimere belangstelling. Bij de vorige voordrachten va rieerde het aantal aanwezigen tussen 20 en 60. Dat één ideo logische strekking telkens af wezig was. schrijft de Euro paklub toe aan het feit dat zij een weliswaar sterk gekorri- geerde. maar vrije markteko- nomie voorstaat. «Het lijkt erop dat vooral CVP-PVV-ka- ders met ons sympathiseren», vindt Marc Van Kerckhove. «geen morele burgemeesters. geen groenen ook, helaas. Wij nodigen in elk geval nooit ie mand uit op basis van zijn kleur, wél op basis van ver meende deskundigheid». Voor het werkjaar 1983-84 zijn er alplannen De tweede Euro pese verkiezingen staan voor de deur dan en het ligt voor de hand dat een Europaklub nu al denkt aan de organisatie van informatievergaderingen over werking, funktie en bevoegd heden van het Europese parle ment en nog andere Europese instellingen Wie lid wil wor den. kan 500 frank storten op rekeningnummer 393-0054679- 60. Europaklub Sint-Niklaas. Vlyminckshoekstraat 119. Sint-Niklaas. Studenten beta len 200 frank, ereleden 1.000 frank. Leo DE BOCK Karnavalist in hart en nieren William had reeds vroeg interesse voor onze zotte driedaagse. Zo was hij lid van de vooruitstrevende achteruiten. In 1970 werd hij voorzitter van de komi sche groep de Gaa Lowie's. Deze groep doet het nog steeds goed. Geen grote praalwagens maar echt in spelen op de aktualiteit is hun troef. Om niet verder naar het pijpen van de 'mannen van de stad' te moeten dansen, gaan ze ie der jaar als losse groep in de Aalsterse kavalkade. Zelf zegt hij: karnaval is alles voor mij. Ik doe niet graag mee aan de overkon- sumptie van 'Karnaval- '.Voor mij start het karna valgebeuren met de rond gang van de zomerkarnaval in de Koolstraat. Dan is het wachten tot rond 11 no vember, verkiezing van de prins van Oost-Vlaande ren, in januari de verkie zing van de prins van Aalst en dan als finale de eigen lijke vastenavondviering». Overgecommercialiseerd Hij vindt het ook echt jam mer dat karnaval overge- kommercialiseerd is. Waar om moeten de karnavalpin- ten meer kosten dan de alledaagse glazen gerste nat? Zijn het niet de komi sche groepen die karnaval maken, samen met enkele individualisten? Moeten zij 'als klowns van de Cirk' dan nog eens ekstra uitge buit worden9 Hetzelfde geldt voor de kostumering. In Aalst zijn er personen die op de kap van karnavalist en onder het mom van ik doe het uit sympatie voor de groep, geld verdienen, moet dat zo verder blijven duren? Een klein verwijt ook aan het adres van de karnaval- verenigingen. Waarom moeten er steeds zulke gro te investeringen gebeuren? We zijn karnavalist en we willen in een gezonde naij ver de 'beste' zijn. Doch schaadt dit niet het komi sche effekt in de stoet? Mooie wagens, het kan, Komisch, het moet! Karnaval is vriendschap Als je zoals William Here man ook kontakt opneemt met verenigingen van bui ten onze landsgrenzen, dan kunnen daar echte vriend schapsbanden ontstaan. William is een reizend kar navalist, steeds in dienst van Aalst. Zo was hij o.a. in Gabrova (Bulgarije). Londen. Nice en laatst in Freiburg (Zwit serland). Over dit laatste was hij niet zo enthousiast. Het inter nationaal folklorefestival van Freiburg wil bijdragen tot de vriendschap onder de volkeren. Heel wat ver maarde groepen traden er op uit Zweden. Brazilië, Ópper-Volta. Roemenië, Frankrijk... Aan dit festi val is een wedstrijd verbon den. doch de samenstelling van de groepen is zo ver schillend dat men moeilijk kan spreken van kompeti tie tussen de respektieve verenigingen. Soms heeft men te doen met echte be roepsmuzikanten en soms met gewone mensen die houden van hun folklore. Volgens William Hereman was het folklorefestival van Freiburg als een wielerwed strijd met nieuwelingen en beroepsrenners. Verkiezing Prins van Oost- Vlaanderen Dan komen we eindelijk bij het onderwerp waar over we het wilden hebben 'De verkiezing van de Prins van Oost-Vlaanderen'. Op 13 november heeft in de feestzalen van het H.R.I.T.O. voor de negen de maal deze wedstrijd plaats, steeds ingericht door de Gaa Lowies. Hoe begon het allemaal? Door een klein toeval kwam William te weten dat in 1974 men een organisa tor zocht voor de verkie zing van de Prins van Oost- Vlaanderen. Op zichzelf geen gemakkelijk karwei, doch voor een enthoesiast karnavalist als Hereman die bovendien nog kon re kenen op een schaar mede werkers een haalbare zaak. De eerste prins van O.-VI. verkozen te Aalst was Prins Antoine. In Aalst zijn er buiten prins Antoine nog twee prinsen die ook deze titel behaalden, nl. Prins Enrico en Polle Keiper- noagel. Zal ook de regerende prins Jempi I op 13 november het prinsenlint mogen dragen? We vragen aan alle Aal sterse Karnavalisten om hun karnavalprins te ko men aanmoedigen. Dui men voor Jempi. HJM Surprise Party Voesj In hun lokaal Kaffee 't Brughuis worden we op zaterdag 6 november verwacht door A KV Voesj. Aan de danswedstrijd zijn heel wat waardevolle prijzen verbonden o.a. stereoinstallatie, automati sche grasmachine, een maand gratis zuivelpro- dukten. Herdersemse majoretten Tijdens de verkiezing van de prins van Oost-Vlaan deren op 13 november in H.R.I.T.O. krijgen we het optreden van de kampioenen-majoretten van Heder- sem Veldeman Anja, Berckx Patrick, Vijverman Esmeralda. Trofee orde der Ajuinprinsen Op donderdag 11 november om 20.30 zal de trofee der Ajuinprinsen uitgereikt worden aan verdienstelij- ke karnavalisten. Dit alles gaat door in Kaffee Sportief, Driesleutel- straat 2. Komische groepen op jaarmarkt Zoals ieder jaar zullen de karnavalverenigingen van Aalst de gelegenheid hebben een stand te openen op de jaarmarkt. De Gentlemen nodigen u uit op een tombola. De Gaa Lowies maken promotie voor de verkiezing van de prins van Oost-Vlaanderen en bieden zonnebanden Aalst Karnavalaan. Kaffee spelen A KV De lekhoebellen richten een oud Vlaamse Kaffeespelavond in naar panklare hanen op zaterdag 27 november om 19 uur in Kaffee 't Safken, Korte Zoutstraat. Ajoin-Incognüo Mere vierir led bydri bestai ifdeli hierbi Wa let Iflaan leurs jptrei h Lel pit is je vie liet it Ie kv leid t al D jroep "oesp De Het Vormingscentrum Herman De Vos en de Linkse Vrouwen Dender monde hebben een kursus opgezet over, voor en door vrouwen. In die kursus vindt iedere vrouw, of ze nu buiten huis werkt of huisvrouw is, bepaalde be- langstellingspunten terug. Omdat emancipatie nu eenmaal niet een zaak van vrouwen alleen is, zijn ook mannen op deze kursus toegelaten. Bij de aanvang van deze kursus wordt flink wat aan dacht besteed aan de ken nismaking. Dit omdat men uit eikaars ervaring heel wat kan opsteken. Het is de bedoeling dat de deelne mers rustig, in een kleine groep en vlot hun eigen ervaringen en gevoelens aan elkaar kunnen vertel len. In groepsverband pro beert men dan inzicht te krijgen in de eigen situatie, die ook anderen kan boeien. Men mag niet ver geten dat er duizenden vrouwen rondlopen met dezelfde problemen, maar zeer vaak niet eens de kans krijgen die te uiten. De kursus bestaat uit drie opeenvolgende maandaga vonden. telkens van 19.30 tot 22.30 uur. Volgende on derwerpen komen aan bod: op 8 november vrouw en onderwijs: vrouwen zitten in een bepaald rolpatroon vast. Zou dat te maker, hebben met het onderwijs en de opvoeding die ze krij gen? Op 15 november spreekt men over vrouw en arbeid. Waarom zegt men dat een vrouw enkel voor het geld buitenhuis gaat werken? En de mannen dan? Op 22 november komt het onderwerp vrouw en politiek aan bod. Poli tiek is een mannenzaak. Overigens, vrouwen moe ten niet zoveel komplimen- ten hebben. Van dergelijke uitspraken kan men best kregelig worden. Deze bijeenkomsten heb ben plaats in de Bond Moy- son. Noordlaan 21 te Den dermonde. Laura Vermoe- sen staat in voor de begelei ding. Deze avonden zijn gratis. Men kan inschrijven tijdens de kantooruren bij Jenny De Somer of Ma rianne Anseeuw op het nummer 052/21.29.55 en na 17.00 uur bij Jennv De So mer (052/21.92.20); of schriftelijk op het adres Jenny De Somer, Beuken laan 40 te 9330 Dender monde. Geloof, hoop en liefde. Cardijn werd honderd jaar geleden geboren, het werd al vaker gemeld via dit blad. De Sint-Niklase kajotters en kajotsters vier den mee feest. Op zondag 14 november wordt zowel in de Baenslandwijk als in de Don Boscowijk de geboorte van de stichter en bezieler van de KAJ- VKAJ-beweging herdacht. In de namiddag wordt door alle oud-afdelingen van Sint-Niklaas en de deelgemeenten een feestpro gramma aangeboden. Om 15.30 u. wordt aan de hoek van de Cardijnlaan en de Abingdonstraat een borstbeeld onthuld. Om 16.15 u. plechtige eucharis tieviering in de Don Boscokerk. in koncelebratie met de oud-proosten van KAJ en VKAJ van de stad Sint-Niklaas. Om 17.15 u. receptie in het Dobocen- trum naast de kerk van Don Bosco. (wv) tongc ■erk k ine iteds lag 2 te bi |e op lieuw en er z£ m d< iondt rordt mder lezoi leer sych spek over eel iet c Midden november zet de Sint-Niklase afdeling van het Verbond van Vlaamse Oud-Strijders (VOSl een reeks aktiviteiten op het getouw ter gelegenheid van de in ontvangstname van een nieuw vaandel, geschonken door volksvertegenwoordiger Jan Verniers. De serie plechtigheden wordt ingezet op donderdag 11 no vember te 10 uur met een eu charistieviering in de hoofd kerk. Tijdens de eredienst zal deken Karei Van Kerckhove de nieuwe vlag zegenen. Daar na legt het VOS-afdelingsbc- stuur bloemen neer aan het vredesmonument op dc Hout- briel en wordt deelgenomen aan de receptie op het stad huis, waartoe het stadsbestuur alle oudstrijdersverenigingen uitnodigde Dc eigenlijke overhandiging van de vlag heeft plaats op zaterdag 13 november Te 15 uur worden VOS-Sint-Niklaas en de afgevaardigden van de bevriende verenigingen door burgemeester Paul De Vidts officieel ontvangen ten stad- huize. Daar zal Jan Verniers de vlag aan de vaandrig over handigen, waarna Lieven De- handschutter namens het afde lingsbestuur het dankwoord zal uitspreken Vanaf 16 uur wordt de viering verdergezet in de kalfac van het kollege met een koffieta fel. Gastspreker is algemeen VOS-voorzitter Herman Van- dezande. Het geheel wordt op geluisterd door het Vossen- koor uit Temse o.l.v Simon Waltens 's Avonds wordt te 20 uur een punt gezet achter de VOS- hoogdag met het afdelingsfeest in Hotel De Spiegel, waarvoor men kan inschrijven door voor 9 november 350 frank te bezor gen aan voorzitter Piet Ver meulen Zamanstraat 45. 2700 Sint-Niklaas (tel. 776.07.35). Herdenking Guido Provoost Het afdelingsbestuur van VOS-Sint-Niklaas vestigt ook de aandacht op twee manifes taties die geen onmiddellijk verband hebben met de vlagin- huldiging en allebei op zondag 7 november plaatsvinden. In de voormiddag wordt te 11 uur een mis opgedragen ter nagedachtenis van de overle den Vossen in de kapel van de Arme Klaren aan het Onze- Lieve-VrouwpleinCelebrant is e.h. Sterckx, het VVVG- koor zorgt voor de muzikale omlijsting 's Namiddags vertrekt te 13u45 aan het stadhuis een bus naar Aalter. waar een Heldenhul- dezerkje wordt onthuld op het graf van dr. Guido Provoost, de vorig jaar overleden alge mene sekretaris van het Ver bond VOS. Voor de busreis wordt een bijdrage van 170 frank per persoon gevraagd Te Aalter zelf kan men na de plechtigheid nog aanzitten aan een koffietafel (prijs 150 frank per persoon) Woensdag 17 november om 20.00 uur treedt in het Konink lijk Atheneum in de Nieuw- straat te Asse Jef Eibers op. Toegangsprijs 100 fr In voor verkoop 80 fr Op zaterdag 13 en zondag 14 november heeft dit jaar in de Durmegemeente de 11.11.11.-aktie plaats. De organisatie achter 11.11.11 is NCOS Vlaanderen. Vol gens het NCOS is het Der de Wereld probleem een zaak van strukturele onder drukking. De uitweg uit het probleem bestaat uit drie sleutels: self-reliance, plat telandsontwikkeling en nieuwe internationale eko- nomische orde. Voor 1982 werd het thema «Vrede en Ontwikkeling» gekozen. Dit jaar werkt het 11.11.11- komitee van Hamme rond een projekt voor hulp aan de Palestijnse vluchtelin gen in Libanon. Het pro jekt is ingediend door Ox- fam-België, voor de uit voering werkt Oxfam sa men met de Palestijnse Ro de Halve Maan, het Rode Kruis van de Palestijnen. Het projekt beoogt huma nitaire hulp aan Palestijnse vluchtelingen, meer speci fiek wil het oorlogsslachtof fers en gehandikapten mo gelijkheden geven zich zo goed mogelijk in de samen leving te integreren. Een projekt voor de Palestijnen betekent steun voor hel streven van de Palestijnen naar een eigen, onafhanke lijke staat, voor de terug keer naar hun thuisland P.V.G

De Voorpost | 1982 | | pagina 8