A Dierick: uitblinker - Verstappen is matchwinnaar Thuisploeg faalt in verdediging HL 'OHT tODF f' e benzolen Willy Ivens nieuwe Osiris-trainer Basketbal in een notedop De dames van BBC Erembodegem Danny Davis of het verhaal van een «Aalsterse» Amerikaan Basketbalkalender 11 november- basketbal Ontketende thuisploeg 34 - 5.11.1982 - De Voorpost BASKET kvo Geyin Notneke - Deinze: 74-86 De thuisploeg heeft hoofdza kelijk in verdediging ge faald. Haar zone verdedi ging was niet aangepast om de bezoekende halve af- standshotters op te vangen en ook onder de korf was het geen sluitend geheel. De Muyter en Van Rie zetten Moerzeke reeds na 10 minu ten op een 10 punten achter stand. (1(^6). Het ging van kwaad naar erger toen de thuisploeg enorm veel bal verlies heeft en alle koncen- tratie verloor zodat de tegenstander aan de 19* mi nuut een maximale 28-47 voorsprong nam. Moerzeke kan aanvallend ook niets opzetten tegen de individue le Deinzeverdediging, hoe wel het over enkele spelers beschikt die bekwaam moe- COCA Cöï ten zijn om tot onder de korf te drijven. Van Loey-Van Cleemput konden bij de rust de schade beperken tot 41- 55. In de tweede helft begon de thuisploeg met een kollek- tieve 7 op 8 shotprestatie. Spelmaker Van Haute en Van Loey maakten tempo en lukten ieder een 4 op 4. Aan de 11° minuut is Moerzeke teruggekomen tot 62-67. Geywa is echter aangewe zen op twee spelers. Van Riet vindt de goede richting niet en zowel Colman als Van Broeck zijn aanvallend te beperkt om de inspanning door te zetten. Deinze met foutenlast laat de manver dediging varen. Tegen de bezoekende zone is Moerze ke onmondig en het laat De Muyter te gemakkelijk sko- ren zodat het in één ruk naar 66-79 gaat aan de 15* mi nuut. Alleen Van Cleemput kan naar het einde toe af en toe een korf skoren. maar de voor de thuisploeg belang rijke wedstrijdpunten gaan na een zwakke match ver loren. Punten: Moerzeke: Van Loey 1-11, Van Riet 4-2, Van Haute 4-12, Colman 2-0, Van Cleemput 10-8, Van Broeck 5-0, Claessens 0-0. Deinze: Johan De Bruyne 0-8, De Baere 9-4, De Gelder 10- 3. De Muyter 10-6. Chris- tiaens 9-2, Denoulet 6-2, Van Rie 11-6. (beno) Bavo-Deinze 74-86. Dirk Van Cleemput scoort, (vh) Basketter Dirk Van Cleemput trad in Moerzeke-Kastel in het huwelijk met Tilly Wuytack. (vh) Panters Baasrode - Eeklo 65-64 De thuisploeg heeft de twee nederlagen na een ongeslagen reeks van rijf matchen uitgewist. Tegen de nieuwe leider Eeklo heeft ze opnieuw met de zege aangeknoopt en is meteen samen met Eeklo en Cabrita Zele naar de kop van de klassering geschoven. Ier in haar rangen. Cois Die rick was niet te stoppen op de high-post. In de eerste helft lukte hij een 6 op 10 en zette 6 op 6 vrijworpen op. Hij was in die periode de redder van Panters, dat aan de rust met 34-35 achter stond. De laatste 20 minuten waren bijzonder zwaar voor de thuisploeg. Het werd be stendig gedomineerd door de bezoekers, die doorlo pend vijf punten voorsprong hadden op het score en de wedstrijd onder kontrole schenen te hebben. Aan de 7e minuut viel Vermeersch met een elleboogkwetsuur uit. Invaller Wellekens was voortreffelijk, zodat Ver meersch. nerveus en weinig precies met een 2 op 10 op de bank bleef. Geert Moens was precies op de vrijworplijnen en lukte een driepunter en Panters stond aan de 11e minuut 48- 49 opnieuw langszij. Eeklo liep langs Rijckaert - Breu- gelman nog eens tot 50-55 uit. maar op dat moment was Guido Verstappen pa raat om zijn ploeg bij te trek ken en aan de 17e minuut voorop te brengen 58-57. In Een gemakkelijke opdracht was het niet voor de Baasro- denardn en uiteindelijk is het een dubbeltje op zijn kant geworden, waarbij Da me Fortuna in de slotsekon- den aan de kant van de Pan ters stond. De thuisploeg nam de beste start. Beide ploegen opteer den voor een zoneverdedi ging. De thuisploeg deed het op een zeer beweeglijke manier, zodat Eeklo geen gaatje vond en verschillen de keren op de rand van de dertig seconden een minder goed voorbereide doelpo ging moest ondernemen. De eerste 7 minuten teerde Pan ters op haar reboundkracht en Guido Verstappen was er het exponent van 14-7. De thuisploeg hield de koord en Geert Moens gaf opnieuw blijk van een goede kondi- tie, maar de druk van Eeklo werd steeds groter en Van Kerschaver - Breugelmans - Moerman en spelmaker Mo tet kwamen aan de 15e mi nuut langszij 26-25. Rudy Vermeersch kon zijn zenu wen niet bedwingen en liep tegen een technische fout aan. In de eerste 20 minuten had Baasrode de beste spe de tweede helft was Die- rickx de betere en regelma tige thuisspeler en hij zette Panters na een technische fout van de bezoekende coach bij het ingaan van de 19e minuut met 62-58 voor op. Op 1 min. 30 van het einde leidde Panters nog met 64-60. maar Eeklo kwam terug tot 64-64. Guido Ver stappen miste drie vrijwor pen, maar Moerman deed hem dit na aan de overzijde, zodat het uiteindelijk toch Guido Verstappen was die met één vrij worp op twee, zijn ploeg aan de overwin ning hielp. Panters won de match in feite aan de vrijworplijn. Het lukte 25 uit 62 korven maar 15 op 20 vrijworpen. Eeklo scoorde meer veldkorven met 29 op 67 maar lukte maar 6 op 16 vrijworpen. Punten: Baasrode: Dierick 18-9, Ver meersch 2-2, Verstappen 8- 11. Wellekens 0-0, Moens 6- 9, Stevens 0-0. Eeklo: Motet 8-4, Moerman 9- 6. Rijckaert 0-6, Van Ker schaver 10-4, Breugelmans 8-9. BENO Dat de ploeg uit Denderleeuw na het ontslag van André Cooman ook op het speltechnisch vlak ging veranderen stond als een paal boven water. Speler-trainer De Koster (waar vindt men in derde nationaal een speler-trainer!!!) kreeg de bons en in zijn plaats werd Willy Ivens gekontakteerd om het seizoen af te maken. Na de zege tegen het zwakke Quaregnon kwam de oud Hellas-trainer dan zijn debuut maken tegen Bavi Vilvoorde. Het werd een zege op de valreep langs Temmerman en meteen weet de nieuwe trainer dat er werk op de plank is bij de jongens van sekretaris Roland Le Compte. (wega) Bavo-Deinze 74-86. Colman neemt de verdediging van Deinze te grazen, (vh) Eenrichtingsverkeer Vovka Oudenaarde - BBC Lokeren: 77-56 Hemaco Dendermonde - Sp. Temse: 88-52 Weinig problemen voor de leidersploeg. Tot de 10* minuut kon Sportief langs Van Bruyssel-De Groep gelijke tred houden (15-15). De volgende acht minuten nam de thuis ploeg te baat om haar superioriteit in korven om te zetten. Luc Van Lembergen was nog maar eens de grootste Hemaco-leverancier en 31-17, voorsprong die door Hedwig Verstappen bij de rust werd opgedreven tot 43-21. In de tweede helft konden de bezoekers, niettegenstaande loffe lijke pogingen van Aertgeerts-Gorrebeeck, geen terugkeer meer bewerken, zodat de thuisploeg steeds verder uitliep. Via 51-27 aan de 5° minuut en 63-35 aan de 10° minuut. Coach Versmessen kon zich toen reeds de weelde veroorlo ven om zijn wisselspelers in te zetten, zonder dat de afgetekende cijfers er onder leden. Punten: Hemaco: Hedwig Verstappen 19. Luc Van Lember gen 36, Pat Van Lembergen 8. Lieven Keppens 4. De Decker 7, Leo Verstappen 10, Coppens 2. Vereist 2. Sp. Temse: Gorrebeeck 8, Aertgeerts 8, Van Bruyssel 19, Van Damme 4. Vael 4, De Groep 9. Lochristi - Cibo Zele: 63-72 De bezoekers ondervonden heel wat last van de bloemen-, jongens. In de eerste helft konden ze nooit afstand nemen 35-34 aan de rust. Een nerveuze De Looze vond zijn draai niet en tot de 12* minuut bleef er met 44-46 evenwicht in de match. Coach De Vriese vond dan in reboundkoning Antoine Van Mieghem een matchwinnaar, die samen me Luc Van de Velde (6 op 12 p.) uiteindelijk de punten toch naar Zele konden meenemen. Punten: Van Mieghem 23, De Looze 15, Van de Velde 14 Van Damme 13, De Prouw 2, Colman 4, Goeman 0. (beno Al na enkele minuten was het duidelijk dat de Durmejongens niet konden optornen tegen wellicht de sterkste ploeg uit de reeks. Aanvallend kwamen Vervalle-Margodt het best uit de verf en halfweg stond Loke ren reeds op een onoverkome lijke achterstand van 45-28. In rebound kon Lokeren nooit wedijveren met de plaatselij ken en het enige lichtpunt voor de ploeg van coach Van de Steen was de goede prestatie van spelverdeler Dhaen die bevestigde wat men reeds zo lang van hem weet. Vovka maakte er een gezond heidswandeling van met de monstratie van taktisch welo verwogen basket terwijl Loke ren stilaan weer aan winnen toe is wil het niet wegzinken in de gevaarlijke zone. Punten: Vovka: Ven/alle 28 p.. Verspeeten 15 p., Opstaele 10 p., Margodt 20 p. Lokeren: Verdurmen 10 p., De Meerleer 8 p., Dhaen 10 p., Van Goethem 13 p. (wega) Bij BBC Erembodegem kwam men vorig jaar op het lumineuze idee om naast de heren- ook een dames- ploeg op te richten. En dat bleek helemaal niet zo'n gek ideetje te zijn geweest: momenteel heeft trainer- speelster Hilde D'hondt acht volwaardige titularissen onder haar hoede. De sportieve Erembodegemse da mes hebben zopas de eerste twee punten binnenge haald tegen Hansbeke en willen volgende zondag tegen Lokeren dit saldo verdubbelen. Wie de wilskrachtige en talentvolle damesformatie, samengesteld uit Ann D'hondt, Hilde D'hondt. Mia Doorns, Martine De Smet, Annick Pollet. Marie-Claire Huylebroeck, Sandra Willen. Lieve Troch en Martine Van Hoefs aan het werk wil zien: afspraak op zondag 7 november om 15.15 uur in de sporthal Denderdal in Erembodegem Sportief spektakel verzekerd! (ct) Na heel wat geharrewar en tal van misverstanden is het dan toch gelukt de Amerikaan Danny Davis een paar vragen te stellen. Veel zijn het er niet geweest want de tijd ontbrak immers om tot de kern van de zaak door te dringen. Toch gaf hij wat belangrijke informatie over zichzelf vrij waaruit af te leiden valt dat Danny Davis niet de verlegen persoonlijkheid is zoals hij steeds wordt voorgesteld. le afdeling mannen 20.30 u.: Okapi Aalst - Oostende (6.11) 3e afdeling heren A 20.30 u.: Hermes St. Niklaas - Osiris Denderleeuw (6.11) 4e afdeling A 18.00 u.: Wasocub Waasmunster - Linkeroever 20.15 u.: Beveren - Cabrita Zele (6.11) 19.00 u.: Tissac Gentbrugge - Panters Baasrode le afdeling vrouwen 15.45 u.: Leonidas Aalst - Koksijde 3e afdeling A 16.00 u.: WS St. Amandsberg - Pfaff Beveren le provinciaal 16.15 u.: Osiris - De Pinte 14.30 u.: Aurora Zele - Vovka 2e provinciaal 17.30 u.: Erembodegem - Lokeren 10.30 u.: Hansbeke - Baasrode le provinciaal mannen 20.30 u.: Deinze - Were Di (6.11) 19.15 u.: Lokeren - Scheldejeugd 20.00 u.: Dendermonde - Moerzeke (6.11) 20.00 u.: The Tower Aalst - Vovka 20.00 u.: Wezenvrienden - St. Niklase (6.11) 2e provinciaal A 15.45 u.: Bertino - Melle Vogelhoek 20.30 u. Eenhoorn - Erembodegem (6.11) 15.45 u.: Sp Tems - Melle 20.30 u Melsele - Lede (6.11) 19.00 u.: Erpe Mere - Hemaco 20.30 u.: Grembergen - Velzeke (6.11) 3e provinciaal B 20.00 u.: Modu - Eksaarde (6.11) 18.00 u.: Cibo Zele - Maldegem 10.30 u.: Grembergen III - Rubac 19.30 u.: Assenede - Buggenhout 11.00 u.: Bolas Dendermonde - Lochristi 1* AFDELING HEREN: 20 uur: Standard - Okapi Aalst 3* AFDELING A: 17.15 u.: Pitzemburg - Hermes St.-Ni klaas 20.00 u.: Osiris Denderleeuw - Athlon leper 4* AFDELING A: 18.00 u.: Cabrita Zele - Guco Lier 20.00 u.: Panters Baasrode - Wasocub Waasmunster 11.15 u.: Olsea - Beveren BEKER VAN OOST-VLAANDEREN 10.30 u.: Hemaco Dendermonde (+5) - Red Boys 10.30 u.: Gentson - Melsele 20.30 u.: Sleidinge (+5) - Bertino St.- Niklaas 20.00 u.: Mdu (+5) - Grembergen 19.00 u.: Leiedal - Sportief Temse 10.30 u.: Erpe Mere - Rubac Rupelmonde (+5) 19.30 u.: Eksaarde - Lochristi 19.15 u.: (10.11) Lokeren - Assenede 10) 16.00 u.: The Tower Aalst - Cibo Zele 10) 15.30 u.: De Pinte (+5) - Dendermonde 17.00 u.: Hansbeke - Bazel 20.00 u.: Moerzeke - Oostakker (+5) 14.00 u.: St.-Niklaas - Erembodegem f+5) 15.00 u.: Scheldejeugd - CS Michel (+5) 19.00 u.: Lede - Velzeke Wasocub op den dool Olsea - Wasocub: 81-72 In een vierpuntenwedstrijd kwam nog maar eens duide lijk tot uiting dat Waas munster helemaal niet in ei gen kunnen gelooft. Van den Bossche die van de Tuchtraad één week voor waardelijke schorsing kreeg aangeboden was misschien hierdoor aangeslagen. Feit is dat de Wasocub topschut ter niet in normale doen was. Al na 10 minuten (18- 18) bleek dat Olsea geen dooddoener was. Toch slaagden de bezoekers erin om te knoeien en enkel Acke was op normaal peil. Olsea zag de mogelijkheden en liet van 30-24 naar een 38-30 voorsprong bij de rust. Dit bleek teveel voor Wasocub want tijdens de tweede helft toonde het nooit meer zijn tanden. De vechtlust van vroeger was er met meer en enkel bij 62-54 (10* min.) laaide de hoop even op. Hof man maakte een reeks doel punten maar dichter dan 69- 62 kon Wasocub niet nade ren. De fighting-spirit was niet aanwezig en zonder verontschuldigingen verloor Wasocub een match die het nooit mocht verliezen en die in de eindafrekening zwaar kan doorwegen. Punten: Wasocub: Windey 2- 6. Acke 11-10, Van den Bos sche 7-4, Hofman 4-16, Ver- cruysse 4-8, Van Damme 2-0, Colman 0-2. (pisea: Verbeeck 4-10, Gey- sen 8-8, Van den Bossche 6- 8. Lallieux 13-12. (wega) «Ik ben 23 jaar oud, kom uit de universiteit van North Carolina en behaalde daar mijn revalidatie-diploma hiermee kan ik terecht in centra voor gehandicapten. Ik speelde basket bij «Athlets in Action» samen met de Gentse Amerikaan David Johnsson. Beiden werden wij gedraft door Dal las Mavericks. Maar in no vember vorig jaar werd ik «gecut». Met de Athlets in Action op tournee in Frank rijk werd ik bij de arm geno men door een Belgische be middelaar die mij voorstel de om bij Okapi te spelen. Dit heb ik aangenomen en meteen was het mijn eerste kontakt met een Europese ploeg,» aldus Davis. Over zijn ervaringen met de Aalsterse spelers kon hij alleen maar positief rea geren. «De Okapi-mentaliteit is zeer goed. Ik word daar door iedereen geaksepteerd. Ook al stemmen mijn prestaties niet overeen met wat zij van mij verwachten. Het ergste is dat ik zelf niet weet wat er mij mankeert. Ik doe mijn best maar ik slaag er maar niet in goede resultaten te behalen. Sommigen bewe ren dat het vooral heimwee is dat aan mij knaagt. Mis schien kunnen ze wel gelijk hebben. Het hatelijkste vind ik steeds de reaktie uit het pu bliek als je slecht shot. Dat geroep uit de zaal waar je notabene niets van verstaat kan je wel koude rillingen bezorgen. Ik probeer steeds kalm te blijven en mij te koncentreren op het spel. Okapi bezit zelf goede spe lers die het vooral moeten hebben van fastbreaks o.a. Minnebo, Elias en Schor- reel. Ook de coach is uitste kend. iedereen respekteert hem.» aldus de Amerikaan se kleurling. Op de vraag wat hij zou doen indien hij in de schoe nen van de trainer stond had hij niet direkt een pasklaar antwoord, noch tans replikeerde hij eerlijk over de zaak: «Okapi zit in een netelige situatie, het staan achter aan de lijst van eerste klas se, dus komt het erop aan een doeltreffende maatregel te nemen. Moest ik in zijn plaats zijn dan keek ik uit naar een andere Ameri kaan. echt, misschien ren deert de ploeg dan beter. Persoonlijk lijkt mij dat de beste oplossing. Deze week werd er trouwens met een nieuwe Amerikaan gespro ken. Hij heette Baisely, maar die is weer vertrokken. De ploeg zoekt nog steeds voort en als ze iemand beter gevonden hebben stop ik zonder skrupules. Dan zoek ik werk in Ame rika. Ik heb er zelfs al over nagedacht om definitief te stoppen met basket. Maar dat staat nog niet vast. Overhaast mag je immers nooit een beslissing nemen en zeker niet op een dat je moreel aan de gron< zit. Voor mij was Europa e der een avontuur, een goeit leerschool, al bij al eei L goeie ervaring. Hopelij) Ép winnen wij vanavond tege» BÉk Merksem. de zege zou vasi 5 welkom zijn,» aldus Daim]0r Davis. Maar deze hoop was te vergeefs want de ontmoe ting Merksem-Okapi liep ui op een sisser. Einduitslag 71-70. Cab Weliswaar met één punwer verschil, maar daarmet wordt geen rekening gehou den, alleen de overwinnin|fft4 telt. }i__ Wil de ploeg zich handhc Dl ven in eerste nationale, dal is een doeltreffende ingree) hoogst noodzakelijk. Erg spar Scheldejeugd Temse - The Tower: 104-79 Dat de topper tussen de Pauw draaide rond nummers twee en drie uit de tegenstanders en The Tower Merksem-Okapi. Ook Mark Elias kon het noodlot nl bezweren... (per) rangschikking op zondag- verloren. Gingen ach- avond werd gespeeld bracht tereenvolgens Ivo De Pauw met zich mee dat Temse op en Gosselin (met technische een uitverkocht huis kon re- fout) met foutenlast naar de kenen. The Tower had een bank dan was Scheldejeugd massa supporters bij en kon hierdoor geenszins aange- al na 10 minuten laten zien slagen. The Tower wilde nu dat het menens was. 18-18. met snelheid de match naar De gebroeders De Pauw eigen hand zetten maar dit konden geen lijn leggen op had nefaste gevolgen. Nie- hun prestaties en het bleef mans kan op snelheid Tem- voor Temse storef draaien se in eigen zaal verslaan. tijdens die eerste twintig nuten. De bezoekers vonden De jongeren Van Langenho- -De Troyer konden hier- De Schuepdiijvei weer aan niets verhelpen en na 12 een sekure vleugelspeler en minuten moest ook De ook de jonge De Troyer vestigde zijn mogelijkhe- Schaepdrijver naar de bank 83-69. Het werd de laatste den. Even voor rust kwam er minuten een spel van kat en dan toch enige afscheiding muis met De Burghgraeve want een 31-31 skore werd die zich keer op keer toonde even voor affluiten omgezet en Scheldejeugd dat lang tot 49-44 cijfers omdat de voor het einde aan de ap- thuisploeg een betere af- plausvervangingen begon, werking kon naar voren Punten: Scheldejeugd: De brengen. In een daverende Pauw Chris 18-14, Gosselin tweede helft kwam dan het 2-2, De Pauw Ivo 10-2. Van ware Scheldejeugd op de Lombergen 10-6, Van Wou- proppen. Met Van Wouwe in we 6-12, De Burghgraeve 3- de spits (4 op 4) werd een 59- 12, Verbeke 0-2, Verspecht 0- 50 voorsprong (4* min.) om- 3, De Pauw Guy 0-2. gezet in 75-56. Chris De Merksem-Okapi. Frans Van den Driessche die samen r Jozef Troch Aalst coacht wordt niet gespaard. Nu wi weer één puntje verloren, (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 10