M iVj Onbeslist Brabo Denderbelle wint gouden punten HBC Dendermonde alleen leider Ondanks zwak wedstrijdeinde Een overwinning die op tijd komt Handbalkalender Beker van Oost-Vlaanderen tc Ris Verest in goede doen IvA HANDBAL 5.11.1982 - De Voorpost Bnfco DemUrb. 20 Jochewoa 16 Zowel voor Brabo als voor Jochewoa was deze wed strijd in verband met het degradatiedebat van groot belang. Beide klubs staan inderdaad onderaan ge rangschikt en het ziet er naar uit dat zij samen met Izegem Sasja 3 tot de voornaamste degradatie kandidaten behoren. Dank zij de 20-16 zege heeft Brabo zich uit dit minder geschikt gezelschap weggewerkt maar voor jochewoa ziet de toekomst er na 6 wedstrijden en 0 punten niet al te best uit. Tijdens de eerste helft kreger de toeschouwers een gelijkopgaande wedstrijd. Langs Uyttersprot en Van Lembergen had Brabo on middellijk een 2-0 voor sprong verworven maar Jo chewoa kon langs Petré en Eckeman toch aanpikken (5- 4) en met een 9-8 ruststand kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Brabo startte de tweede helft echter sterk en na 37' was de definitieve kloof geslagen (14-8). Bou- teille maakte er zelfs 15-6 van na 41' maar daarna kon Jochewoa opnieuw meer in de wedstrijd komen. Brabo bezondigde zich tijdens de slotfazen wel af en toe aan balverlies maar hoewel Jo chewoa nu kwam aandrin gen langs Huybrechts en J. Diependaele kwam de Bra- bo-overwinning niet meer in het gedrang. Brabo Denderbelle: Hey- vaert en Van Goethem. Ver- poest 2. D. Van Goethem 5. Heuvinck, D. Uyttersprot 2. Bouteille 7. Uyttersprot 1, Huylebroeck, Van Lember gen 2. De Smedt 1. Jochewoa Aalst: Van Meert en De Gusseme, Ecke man 3, J. Diependaele 2, P. Diependaele 1, Moens 1, Van Herzele 1, De Ketelbut- ter 1. Huybrechts 2, Petré 5, Van de Vijver. Sparta Aalst 24 Izegem 14 Een vrijwel volledig aan tredend Sparta ondervond weinig tegenstand van de Westvlaamse hekkenslui ters die duidelijk onder la gen bij de technisch sterkere Spartanen. Na een eerder gelijkopgaande eerste tien minuten (4-3) leidde Sparta reeds met 8-5 10' later en aan de rust wees het score bord 11-8 aan. Tijdens het eerste kwartier van de twee de helft kwam de thuisploeg dan voorgoed los en via 13-9 werd het 16-10 10' voor het einde. F. Bomon en een ver rassende Rottiers zorgden vSr" de^verdere'temgvd De handbalploeg van Brabo Denderbelle (foto Piel Hermans). van de toch wel zwakke be zoekers. Meteen sluit Sparta aan bij de sub-top en wij zijn van ening dat sommige ti telkandidaten nog een har de noot zullen te kraken krij gen bij Sparta. Sparta Aalst: W. Van Del- sen en Van Den Brempt, K. Bomon. 3, Mens 2. F. Bomon 6. S. Bomon 2. J. Bomon 1. Troch 3, Rottiers 5, Kieckens 2. Gies, Van Snick. Ajn Lebbeke 13 Ir.Hechiel 13 Het treffen tussen de twee ongeslagen leiders in 1ste landelijke is dus onbeslist geëindigd. Voor Ajax wel licht geen uitstekende zaak maar al bij al niet onlogisch want Hechtel is zeker een ploeg die haar goede rang schikking niet toevallig ver overd heeft. Inderdaad, de Limburgers onder de leiding van D. Put. spelen een goed gestoffeerd handbal en vooral tijdens het eerste kwartier van de tweede helft was er een uitstekende keeper De Bruyn nodig om Ajax voor een definitieve achterstand te behoeden. Dirk stopte in die periode inderdaad drie penalty's sa men met 2 reddingen die normaal de bezoekers een doelpunt moesten opleveren hield hij Ajax op 10-9 13' voor het einde. Ajax hervatte zich echter uitstekend tijdens het laat ste wedstrijdkwartier en het is een vaststaand feit dat de Lebbekenaars in deze perio de de zege zouden gegrepen hebben indien Mare Huyck niet was gekwetst geraakt 14' voor het einde (9-8). Ajax speelde knap en langs een opportune Dirk Huyck en een allesgevende M. Hen- drickx - pas vader gewor den van een flinke zoon - werd het 13-11 met nog min der dan 7* te spelen. Even later kon Hechtel dan toch nog eens keeper De Bruyn verschalken (13-12) en het was enkel minder dan 30 sekonden voor het einde dat Hechtel in numerieke meer derheid een gelijkspel in de wacht kon slepen. De wed- Het team van Jochewoa Aalst (foto Piet Hermans). Avanti Femina wint gemakkelijk Uilenspiegel 7 Avanti Femina 17 Keeper De Bruyn van Ajax-Lebbeke speelde een knappe tweede helft tegen Hechtel. (v) Het volledig verjongde Ui lenspiegel heeft een dege lijk spelend Avanti op geen enkel ogenblik kunnen be dreigen. Wat in het verleden steeds een topwedsqtrijd was, is zondag een walk over geworden voor de ploeg van trainster Thissen die inderdaad in dit Uilen spiegel een te zwakke tegenstander trof. Vanaf het wedstrijdbegin nam Avanti het initiatief en ondanks de eerste 10' Lebbeke moeilijk tot scoren kwam (0-1) kon Uilenspiegel geen enkel ogenblik de indruk wekken het de Leooeekse meisjes moeilijk te kunnen maken. Van den Borre en Cools trof fen in een tijdspanne van 2' driemaal (0-4) raak en het duurde tot de 15de minuut vooraleer de thuisploeg een waakzame Lebbeekse ver dediging kon verschalken. Lissens. Bleyaert. Callens maakten dan de eerste helft rond met een 1-7 score. On middellijk na de rust maak te Bleyaert er 1-9 van en aangezien goalie Van Lan- genhove nog een penalty stopte duurde het tot de 35ste minuut vooraleer Ui lenspiegel het tweede thuis- doelpunt kon scoren (2-10). Avanti. zonder de gekwetste Biesemans en met een door een armkwetsuur gehinder de Van Damme. liet toen de teugels wel losser zodat een kwartier voor het einde Ui lenspiegel kon milderen tot 5-12. Bleyaert Lissens en Cools vonden toen opnieuw de goede richting zodat het uiteindelijk nog een ruime 7- 17 zege werd voor Avanti Femina dat na vijf wedstrij den steeds ongeslagen lei der blijft. Avanti: Van Langenhove en Hauwelaert, Bleyaert 7, Van Damme 1, Cools 3, Van Den Broeck 1, Callens 2, De Geest. Muylaert, Lissens 2, Van Den Borre 1, Moonen. strijd was nochtans slecht begonnen voor de thuis ploeg die na 10 minuten met een 0-3 achter stond. Vooral tijdens de eerste helft bleek duidelijk dat bei de ploegen over een sterke verdediging beschikten zo dat men echt moeilijk tot scoren kwam. Na 25' bracht M. Huyck Ajax voor het eerst gelijk (4-4) en een 5-5 rust stand bewees de zwakte van beide aanvallen. Ajax miste in die periode op de koop toe nog twee penalty's. Niette min is het nu reeds duidelijk dat de strijd om de titel zal beslecht worden tussen het trio Houthalen. Ajax Lebbe- ke-Hechtel, en Ajax blijft ook nu nog ongeslagen. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn en F. Dierick, Van Geel, M. Huyck, 3. D. Huyck 3. Quidé. J. De Proft, Hendrickx 5. D. Vermeiren 2, P. Vermeiren. Holbrecht. Reserven Ajax Lebbeke 15 Hechtel 17 Erg gelijkopgaande wed strijd (rust 9-9) waarin Ajax naar het wedstrijdeinde toe enige schietkracht ont beerde. Scoorden: Wesemael 3, Van Biesen 2, Jacobs 2, De Wit 1, P. Vermeiren 4, Hol brecht 3. 2' Landelijke HBC Dendermonde Zandvliet 9t Grenkerjen r2 25 23 SK Grembergen heeft te gen Stenor een rare wed strijd gespeeld. Inderdaad, zowel in de eerste als de tweede helft speelde G.S.K. de bezoekers gedurende een xwartier van het kastje naar de muur. Het tweede wed strijdgedeelte van elke helft werd daarentegen de thuis ploeg in de problemen ge- oracht door een sterk aan dringend Stenor en vooral het wedstrijdeinde was hier voor tekenend. Een sterk spelend G.S.K. was inder daad 25-16 voorgeraakt 12' voor het einde maar zoals ijdens de eerste helft viel G.S.K. toen stil. Nu was het zelfs zo erg dat de thuis ploeg helemaal niet meer tot scoren kwam terwijl de oezoekers nog naderden tot 25-23 langs de jonge maar opportune Proost. Mogelijk is deze wedstrijdevolutie het gevolg van de weinige va riatie die het 2-4 aanvals- rpel van G.S.K. met zich meebrengt zodat trainer- speler Krogstrup wellicht de konklusie zal trekken dat riet aanvalspatroon in de oekomst meer gevarieerd moet worden. Ook tijdens de eerste helft was het opvallend dat GSK .angs Dauwe, Krogstrup en H. Van Haute eerst tot 8-3 voorsprong nam vooraleer Stenor de rust bereikte met 13-9. Tijdens het eerste ge deelte van de tweede helft riep GSK opnieuw verder uit ■»n via 21-14 werd het 25-16 vooraleer Stenor opnieuw 'ton replikeren. SK Grembergen: W. De onghe, Krogstrup. 9, Segers o, Dauwe 5. H. Van Haute 3. T. Van Haute. Doorns, Mer ens 1. Heirman 1, Ver glimmen. HBC Dendermonde speel de een geweldige wedstrijd tegen titelkonkurrent Zand vliet. De ploeg van trainer Trienpont bleek vooral ver dedigend enorm gekoncen- treerd te spelen en aanval lend werd de bezoekende verdediging verstandig af getast vooraleer op doel werd besloten. Van bij het begin liet HBC niets aan het toeval over. Nadat Gyssels de stand had geopend werd het 3-0 na een kwartier en het duurde tot 10' voor de rust vooraleer Zandvliet het eerste en enige doelpunt voorbij een uitstekende keeper Quisquater kon krij gen (3-1) Langs De Swaef Van de Velde en Van Cau- wenberghe replikeerde Den dermonde gepast en met een 6-1 stand kon de thuis ploeg nog weinig gebeuren. Onmiddellijk na de rust maakten De Bock en Van de Velde er 8-1 van en een eveneens uitstekende kee per Mannaert tijdens de tweede helft ingekomen moest zich slechts na 40' spelen gewonnen geven. Scheidsrechter De Cuyper, toch wel op zijn retour, ging kort daarop meermaals in de fout zodat de wedstrijd nu bitsiger werd. HBC liet zich echter niet van de wijs brengen en via 8-3 en 9-4 werd het 13-4 vooraleer Zandvliet 3' voor het einde de eindscore kon vastleg gen. Een brutale fout van Voorzitter Verleyen van HBC Dendermonde mag tevre den zijn over de zege van zijn poulains tegen Zandvliet, (v) een bezoekende speler op P. seis 1. Van Cauwenberghe De Swaef. tijdens de slotse- 4, De Swaef 1, Van de Velde konden, zorgde nog voor 3. De Bock 1, Van Damme 1. heel wat tumult bij het eind- Verleyen 1, Trienpont 1, signaal. Hoorelbeke. HBC Dendermonde: Quis- EVA quater en Mannaert. Gys- Tony Dauwe van SK Grembergen was weer goed voor twee treffers tegen Stenor 2. (eva) V Landelijke Rob. Bnggenh. 22 Genk 21 Na de katastrofale neder laag tegen Sasja 2 was het duidelijk dat bij Robuco iets verkeerd liep. De klubver- antwoordelijken gingen dan ook rond de tafel zitten met de afgevaardigden van de spelers en zaterdag tegen Genk bleek dat dit initiatief vruchten afwierp. De ploeg werkte opnieuw voor me kaar en hoewel de prestatie verre van «af» was bleek dat Buggenhout opnieuw «groeit». De zege tegen Genk kwam dus duidelijk op tijd. Robuco startte met een vrij onuitgegeven opstel ling, van Nuffel als spelver deler met M. De Proft als linker- en Brouillard als rechter-opbouwspeler. vrij sterk en na acht minuten prijkte op het scorebord een 6-3 voorsprong. Het fysisch sterke Genk kon echter ge lijkstellen (6-6) en hoewe Buggenhout taktisch er technisch beter was slaagdr men er toch niet in een defi nitieve kloof te slaan. Rus 14-12. Ook tijdens de tweede helft toonde Robuco zich de betere ploeg maar aange zien zij zich regelmatig hel loop- en werpspelpatroon van Genk lieten opdringen, slaagde zij er nooit in meer dfan twee doelpunten voor te geraken. Via 18-16 en 19- 17 10 minuten voor het einde zag het er zelfs even beden kelijk uit voor de thuisploeg. Twee minuten later stonden de ploegen opnieuw gelijk (21-21) en het was Van Rom- pay die er 22-21 kon van maken. Niettemin bleken nog twee opvallende para des van keeper Vermaesen nodig om de Buggenhoutse zege veilig te stellen. Robuco Buggenhout: Ver maesen en J. Vermeir. Brouillard 1, Van Nuffel 5, Van Rompaey 1, M. De Proft Vercammen. J. Van Damme 1. De Vuyst 10, Van Damme 1, De Maerschalck 3. Reserven Buggenhout 25 Genk Rust 11-5. Scoorden: P. Vermeir, 4. Vrij- ders 1, Verheyden 2, Moeyersoon 2, De Maeyer 1, Vercammen 3, P. Van Keer 4. Van Rompaeye 5. Merckx 3. Jeugdhandbal Miniemen Ajax Lebbeke 14 Avanti Lebebke 5 Ajax: Moens en Buytaert, Verheyden 4. Bosmans 3. Cooreman 2. De Vlieger. Bo- gaerts. De Busschere. Hey- vaert. Said 3, Cleymans 2. Parewijck. Avanti: Van Rossem. Gillio. Van der Jeught 3. Smekens 2. De Nil, Walraevens, Os- selaer. Van Weyenbergh. Kadetten Buggenhout 15 DB Zwijnaarde 14 Buggenhout: Van Moer, Ver- eecken 7, Mertens, De Sitter 1, Heymans 1. De Wolf 2. Verbelen, Volders. De Leeuw, Verhulst. 4. De Vos. Zwijnaarde: De Lille 7. Jans- sens 5. Colle 1. Schiepers 1 Ajax Lebbeke 5 Avanti Lebbeke 23 Ajax: Maas. Buytaert. Abbe- loos. Parewyck. De Bussche re. Miel. De Decker. 3. Ver heyden 1, Crombez 1, Verha- vert. Cleymans. Avanti: De Proft 6. Meert 1. Walraevens 4. Van Hove 1. Coppens 4, Van Biesen 4. Thissen 3, K. Keppens. J. Keppens. Scaldia Dendermonde 12 Avanti Lebbeke 2 30 Scaldia: Van de Steen, Ver- haevert 1, Van Rossem. As- saert 5, Goossens 4. Pennin- ger 2, Delannov Mannen le nationale zaterdag 6 november: 20u30: Mechelen-Avanti Lebbeke 2de nationale zaterdag 6 november: 20u45 EV Aalst-Villers le landelijke zondag 7 november: 17u45: Rosis Aalst-Antwerp zaterdag 6 november: 19u45: Robuco Buggenhout- Mechelen 65 zaterdag 6 november: 20ul5 Lebbeke Ajax-Frama Beerse 2de landelijke zaterdag 6 november te 21 uur: Sasja 3-Jochewoa Aalst zondag 7 november te 18ul5 HBC Gent-Dendermonde zondag 7 november te 15 uur Sparta Aalst-Menben zondag 7 november te 14u45 Denderbelle-SK Grem bergen le provinciale zaterdag 6 november te 15ul5 DB Zwijnaarde 2-Avanti zaterdag 6 november te 19u30: Waasmunster-Dender- monde 2 Vrouwen le nationale zaterdag 6 november: 17u30 E. Herstal-Avanti Femina le landelijke zondag 7 november te 14u45 Aalst Sportief-Houthalen zaterdag 6 november te 18ul5: EV Aalst-Haachtse 3de landelijke zaterdag 6 november te 18u45 Ap. Kortrijk-Hamme GSK zaterdag 6 november te 17 uur Buggenhout-Olympia Aalst Zaterdag 6 november: 16u30: RB Dendermonde-Menen Wedstrijden 11.11 le landelijke te 20u30 Mechelse-Ajax Lebbeke Beker van België EV Aalst-Menen. Ier< he oes nki er Ie v incii libc ëaa Na het sukses van deze bekerkampagne tijdens het seizoen 1981-1982 met onverwachte maar zeer ver diende laureaten Robuco Buggenhout bij de heren en RB Dendermonde bij de dames richt het PK Oost-Vlaanderen dit seizoen opnieuw een bekerkom petitie in. Het wedstrijdstramien is ongeveer hetzelf de als tijdens het voorbije seizoen t.t.z. een voorronde die gespeeld wordt in de periode van 13-12-82 tot 7-1- 83. de halve finales met de reekswinnaars worden gespeeld van 21.2.1983 tot 11.3.1983 en de finales zijn voorzien op 2 april 1983. De klubs die wensen deel te nemen moeten inschrij ven bij de sekretaris van het P.K.O. (W. Van Hove) vóór 15 november 1982. le i rond Hipp -uk »n 1 lage tom< roorc »en 1' landelijke EV Aalst 11 Nelveren 16 Tegen het ongeslagen Meiveren kende EV Aalst een katastrofaal wedstrijd- begin. De ploeg van trainer Van Eyghem kende welis waar enige tegenslag in de afwerking maar toch bleek er iets mis te lopen want naast enkele doelkansen werden er ook nog 2 penal ty's gemist. Na 20 minuten keek EV Aalst dan ook op naar een 0-6 achterstand vooraleer Simal dan toch een opening in de Limburg se verdediging vond. Langs een doelpunt van Wauters werd de rust bereikt met een 2-7 score. Tijdens de tweede helft met een wederoptre- dende Van Wezemael in het doel. speelde Eendracht heel wat beter. Aalst hield nu gelijke tred met de bezoe kers en langs Lievens. Bas- cour en Wauters werd de tweede helft afgesloten met een 9-9 score. De achter stand. opgelopen tijdens het wedstrijdbegin, kon echter nooit meer opgehaald worden. EV Aalst: Mathys en Van Wezemael, Simal 1, Lievens 3, Wauters 4, Bascour 2, Buyle 1, Cl. Simal, N. Moens, Vinck, De Schrijver. 'erkc tvon jepr. aars fare lig o ■erzc 2* landelijke Menen 3 Buggenhout 16 Buggenhout, dat het we- deroptreden begroette van Van de Velde, won moeite loos van Menen. De snelle Ria Verest maakte er dan ook een one woman show van en lag met 9 treffers aan de basis van de ruime Bug genhoutse zege. Bij de rust wees het scorebord reeds 2-7 aan en de thuisploeg, die bij het wedstrijdbegin opteerde voor een persoonlijke bewa- RB Dendermonde 11 Ol. Aalst 5 Olympia Aalst heeft enkel tijdens het wedstrijdbegin voor enige tegenstand ge zorgd te Dendermonde. De Ros Beiaardmeisjes raakten inderdaad moeilijk op gang en er was een degelijke goa lie Broothaerts nodig om Aalst van een vlugge voor sprong af te houden. In de 13de minuut scoorde Hof man dan toch de openings treffer voor Ros Beiaard en nu vlotte het plots heel wat beter bij de thuisploeg die kon gaan rusten met een 5-1 H 4 Send Hot letitii ijn. oor lit te ilijve sag 90s a lass* bg an V bt he I. Eic Ijk ers. ioldcx fcoorc tinne a het tapei r ge: Hing ers I laar voorsprong. Tijdens de^n tweede helft verliep de wed"jjnut, strijd dan vrij gelijkopgaand|et j maar ondanks men bij de thuisploeg moest rekening. houden met het feit dat Heir man wegens kwetsuur niet|« np( over al haar mogelijkheden beschikte, kwam de Dender- mondse overwinning niet, meer in het gedrang. M. Anseeuw debuteerde JJ! erg goed bij Ros Beiaard. RB Dendermonde: Broothaerts. Heirman 3, Van Boven 4, KJ Hofman 3, Van Der Jeught 1, Tas. Moonen, Anseeuw. king van Van de Velde, vond geen verhaal op de tegen stoten van het duo Verest- Bleyaert. Nog te vermelden dat Robuco Buggenhout geen beroep kon doen op de spelverdeelster Van Damme wegens kwetsuur. Buggenhout: Van Keer, Calewaerts, Van Den Berghe, Verest 9. Mathysen, Van de Velde 1, Van Ingel- ghem. Bleyaert 4, L. Calu- waerts. Perneel 1, J. Perneel 1. Avanti 2: Bourgeois, Pau wels 2. De Man 6. De Hau- were 8. De Batselier 2. De Donder 4. Michiels 3. Vlas- senroot 4. De Wolf 1. Wedstrijden op 6/11 Miniemen te 15 uur: Buggenhout-Scaldia Den dermonde Kadetten te 14 uur: EV Aalst-Avanti 2 14 uur: DB Zwijnaarde-Avan- ti 1 16 uur: Buggenhout-Scaldia 16 uur: Ajax Lebbeke-Loke- ren IBCI femsi II Titei Beeft SK Grembergen 2 DB Zwijnaarde SK Grembergen kon enkelBn. tc tijdens de eerste helft weer-®1'00 stand bieden aan De Bus-?®*?r schere en Co. Rust: 9-13. Tij-P. dens het tweede wedstrijd- s^>e gedeelte kon enkel P. Heir-'010®.1 man 10 treffers nog al?" en toe replikeren op het non-r®, stop offensief van de bezoe-l~ kers. ®ns c SK Grembergen: G. Ds WP< Smedt, G De Jonghe, M.P°. Impens, Heirman 10, T. Van91^® Haute 4, C. Peleman 1, P.j" Impens 1. De Vilder 2. P.'1^® Everaert. 'P®ni n|ds.

De Voorpost | 1982 | | pagina 12