su wffibZSm I Si'^SSiSSifi r i iMiisali' ■i t^vuinS 111 iiaiiMww iiftiy.:iHM! iH SlSSi§«*5|iss ■«•to Positieve algemene vergadering van het Oostvlaamse volley Kontakt Temse houdt voeling met de provinciale top Onkundige reis De wanhoop nabij Tien jaar volleybal K.W.B.-verbond Dendermonde w' Op een draf door nationale Temse zorgde voor zijn supporters tegen Roeselare In h j ornoo lich e ling edere bet let vei foor c lompe Uigd c tlopte rordei nelijk bet zc lit div lit he ndien «and. ilaats litntxut VOLLEYBAL De verwachte moeilijkheden in het Oostvlaamse scheids- rechterkorps zijn er niet ge komen. De dreiging met ont slag die door de scheids- rechterskommissie gegeven weid, werd tijdens de alge mene vergadering van za terdag ingetrokken. Wel diende de heer Autreve zijn ontslag in voor in het PK. Hij had indertijd meegestemd voor de schorsing van de heer Callebaut en dat werd niet in dank afgenomen door de Oostvlaamse scheidsrechters. Voor Mark De Lee en co lag meteen de weg open om aan te blijven alhoewel de voorzitter van de provinciale scheidsrech- terskommissie duidelijk stelde dat voor hem Autreve niet weg moest. De appre ciatie die uit dit alles blijkt voor een eerlijke en korrekte houding is al meer dan vol doende. aldus de heer De Lee. Sekretaris van het PK Oost- Vlaanderen blijft de heer Herman met 59 stemmen te gen 52 voor de heer Van Hove (Beveren) die met 52 stemmen het pakt statuten en reglementen van Willy Autreve overnam. Een motie van wantrouwen voor schatbewaarder Ray mond Bague ingediend door Patrick Ghys werd onont vankelijk verklaard. Een tweede algemene ver gadering zal doorgaan op 28 november. Zij zal dan meer bepaald reglementen en statuten bespreken. TWEEDE PROVINCIALE HEREN lovendkem - mvoc: 3-1 Traditiegetrouw, moeten wij wel zeggen, werd Nivoc wei nig of niet in de eerste set betrokken en langs 2-2, 10-3 naar 15-5. De twpede beurt daarente gen namen ze een bijzonder goede start; 0-4 en 2-7. Op ait moment nam de trainer- coach van Lovendegem zijn plaats in op het terrein en dit bracht meteen de kenter ing, 7-7 en 13-8 voor de thuisspelers. Nivoc, dat moest optronen tegen een fel aandrinaende thuisploeg en het bijzonder moeilijk had met de scheidsrechters die, laten wij aannemen de thuisploeg niet bevoordeel den. doch door onkunde de match werkelijk onmogelijk maakten. De stand werd toch gelijk (14-14). Tenslotte werd deze set verloren door Nivoc door 2 services in 't net. 17-15 voor Lovendegem. Nivoc liet zich beïnvloeden 2-5. 4-7 en 5-10. Bij deze stand verloor men welis waar Jan Opgenhaffen (ver zwikte voet) doch wisselspe ler Ivo De Mulder deed het bijzonder goed en zonder problemen setwinst 11-15. De vierde herneming begon voor de thuisploeg, die an dermaal op een ongeloofba re manier werd geholpen door de scheidsrechters, op zijn best 3-1 en 7-3. Nivoc dat nu werkelijk op zijn sterkst begon te spelen veegde Lo vendegem van het terrein en 9-12. Doch setballen bij 12-14 resulteerden in niets. Bij 14- 14 waren de zenuwen zo ge spannen dat er aan Nivoc zijde een gele kaart viel, en set- en matchnwinst voor de Bazel blijft aan de leiding in eerste provinciale samen met Merelbeke maar Kon- takt Temse mag zich na zes wedstrijden de naaste ach tervolger noemen. Er werd nochtans verwacht dat Kon- takt het niet makkelijk zou krijgen tegen de jonge en talentvolle ploeg uit Kemze- ke maar niks was minder waar. In de eerste set liep Kontakt uit tot 8-3. Kemzeke kwam nog even terug tot 8-6 maar liet de thuisploeg toen rustig begaan en met 15-6 kon men aan de tweede set gaan denken. In die tweede set kon Kem zeke met 0-2 en 3-4 even de neus aan het venster steken maar voor de rest liet Kon takt zich het initiatief niet meer uit de handen nemen. Via 8-4, 12-6 en 14-8 werd het tenslotte 15-9 zodat er nog weinig problemen schenen te bestaan over de winnaar. En ook in de derde set kwam de Kemzeekse ploeg niet verder dan een komaan. he jongens» alhoewel de be zoekers even de indruk ga ven iets beter te kunnen toen ze met 4-9 voorkwamen dankzij de regelmaat van Jo- han Lybeert. Hiermee was de kous echter af voor Kem zeke want Kontakt begon onder impuls van Peter Maes de achterstand in te halen en Kemzeke kon geen enkel puntje meer skoren zo dat de wedstrijd in nauwe lijks 1 uur met 15-9 beëin digd werd. Bazel blijft dus aan de lei ding in eerste provinciale. Het startte, zoals gewoonlijk zeer snel. zodat Evergem de eerste set met 15-4 verloor. In de volgende sets werd er iets meer tegenstand gebo den maar met 15-12 en 15-13 bleef Bazeel aan de leiding. Steendorp won de derby te gen Hades dat de eerste set kon binnenhalen met 14-16. In de volgende sets was Steendorp echter de betere ploeg. Met 15-6, 15-7 en 15-10 werd de uitslag beslist. Was VC De Klinge. (dw) Wilfried Palsmans bij de thuisploeg in een mindere dag. dan viel de slaagkracht van Johan Pee- ters weer op en werd de leiding van het duo Camb- re-Burm geprezen. ATV Sint- Niklaas wacht nog steeds op de eerste overwinning. Ge- raardsbergen kon die echter behalen op het veld van de Klaasjes en dat met duidelij ke 7-15 en 4-15 cijfers 6-15, thuisploeg 16-14. Kortom na 11 jaar volleybal hebben wij nooit zulk kundige leiding maakt. meege- HEREN VOLLEY 2* PROV. ADEC - APPELTERRE: 1-3 Met de komst van Appelterre en de volgende kompetitie match tegen laatst geklasseerde Kuklos Aalst, hoopte Mare De Smedt 4 punten binnen te rijven. Deze hoop bleek ijdel en een vrij talrijk publiek moest lijdzaam met coach en bestuur ontgoocheld toezien hoe de Adec ploeg terug de boot inging. Het begon nochtans hoopgevend met vlotte l ombinaties tussen Nobels-Rogiers en Meskens - Aerts - De Meersman domineerde Adec zeer duidelijk (8-3). De takti- sche richtlijnen werden korrekt uitgevoerd en moeilijke, vlottende opslagen lagen aan de basis van een verdiende setzege (15-7). De tweede set was de meest spannnende. Een zij aan zij (tussenstanden 8-7 en 10-9) bracht Adec uitzicht op een tweede zetzege en zelfs veel meer! Een 14-12 voorsprong was inderdaad riant maar een onregelmatig akterend Adec (briljante zaken afgewisseld met de meest domme fouten) kon niet afronden. De bezoekers daarentegen kregen moed en werden door de foutenlast van de thuisspelers onver wacht in de wedstrijd gebracht. Resultaat 14-16. Op deze élan gaat Appelterre verder in de derde set en een sputterende Adec-motor kon niet meer op gang gebracht worden. Ingekomen wisselspelers K. Moens, K. Meert en Y. De Cocker kunnen het tij niet doen keren. Appelterre speelde enthousiast en knap verdedigend verder en een 7-15 zege was dan ook verdiend. De vierde set hervat Adec zich prima en een 7-1 en 8-2 voorsprong leek hoopgevend voor een beslissende set. Helaas, helaas. Een zwakke receptie maakt het de spelver delers moeilijk om degelijke aanvallen op te bouwen. Regelmatig werd de Adec-ploeg afgeblokt en in één ruk werd het 8-11 en zelfs 8-13. Twaalf rotaties zijn onvoldoende om 1 puntje te scoren. De net- en veldverdediging was te zwak om de toestand te herstellen en een nieuwe neder laag was onvermijdelijk. Pijnlijk en ontgoochelend zonder meer. De Adecploeg is ons een klinkende revanche verschuldigd en dat kunnen ze bewijzen zondag 7.11.82 in de Sporthoeve te Baasrode waar ze vanaf 14 u. in tomooivorm uitkomen voor de tweede ronde van de Beker van Oost-Vlaanderen tegen nationaler White Star St. Amandsberg en 3* provin- cialer Hofstade. Real Testa - Schelle 0-3. Real Testa uit Lokeren was op eigen veld niet opgewassen tegen een goed draaiend Schelle, (dm) Zaterdag 6 november Zaterdag 6 november viert net Volleybal van het K.W.B.-verbond Dender monde feest. Inderdaad, dit seizoen «leeft» het volley bij dit verbond 10 jaar en zoals de zaken er nu voorstaan is men duidelijk op weg om er log tientallen jaren bij te G. Van Wezemael en zijn medewerkers willen deze gelegenheid dan ook niet la ten voorbijgaan zonder het feesttenue aan te trekken. Het feestprogramma dat plaats grijpt in de zaal Boon- wijt, Serbosstraat, 8, Den dermonde (Boonwijk) ziet er uit als volgt: 19 uur H. Mis in het teken van 10 jaar Volleybal 20 uur receptie 20.15 u. Toespraak G. Van Wezemael, verbondsveran- twoordelijke Volleybal 20.30 u. J. Verbaecken, Na tionaal verantwoordelijke Falos - K.W.B. - Sport in K.W.B. 20.45 u. Uitreiken trofeeën voorbije kamoioenschaD door Jos De Block - ver bondsvoorzitter 21-u. Uitreiken trofeeën aan de afdelingen die 10 jaar in kompetitie spelen door minjster Jan Lenssens. 21.30 u. bal met disco-bar. Toegang: 100 F (vanaf 21 u.30 - 60 F) EVA wj De tweede ploeg van FC De Dammen kreeg nieuwe truitjes van discoteek The Golden Gate uil Dendermonde. (foto 15. In de derde en vierde Temse neerlegde maar toch Piet Hermans) was er weerom geen kruid kon pronken met het feit een meer gewassen tegen de s®tj® gewonnen te hebben. De Klinge-Schellebelle. De smash van Antheunis werd door de Schellebellenaar Uyttenhove gehouden, (dw) fit div lit he iverigi ndien len da weedï n aam link v fan H rerd lieuwe waait loch n «rijder lel vai lan Fo 'an de lagen ®1 pui tng. Ir rant v aaide errass Ie ove eeuw. lochtai iode t< ien dc len ze itlantii itgegr etere De gi orspra lit da leven te maf igd te peelde 'en da tiding atuurl Maar »n de oetbal inker 1 eetje e en em een ar Ifere D oen. untje Sint-Niklaas (Rapid) deed het meer dan goed op Sint- Janskring Herentals hoewel een eerste overwinning weerom uitbleef. Met 7-15, 13-15, 15-5. 15-13 en 15-9 werd toch nog verloren. In tweede diende Sigivok onverwacht zijn meerdere te erkennen in Molenbeersel dat daarmee samen met Sigivok in het midden van het peleton postvat. In derde diende Lokeren voor de derde maal dit seizoen de overwinning uit de handen te geven. Na Bissegem kon nu ook Schelle van de ploeg van het duo Meersman - Thienpondt winnen. Het ongelukje van vorige week zullen we maar met de mantel der liefde bedekken. In vierde C dient Vitesse nu te wachten op het eerste gasbek van Kavoc om mee aan de leiding te komen VC Mortsel werd met sprekende 3-0-cijfers naar huis gestuurd. Buur Pardaf verloor wel op Lessen voor de tweede opeenvolgende keer maar het was duidelijk dat het beste paard de haver niet kreeg. Werd de eerste set met 16 18 gewonnen dan zag in de tweede set bij een 11-12 stand alleen de scheidsrechter dat de bal het plafond geraakt had zodat het ipv. 11-13, bal voor Lessen werd en deze ploeg maakte uit met 15-12. In de derde set liep Pardaf uit van 0-7 tot 7-12 en kreeg bij 13-14 zelfs een setbal maar de scheidsrechter had weer eens een netfout van Karei Van Gucht gezien 171*5* ®een '3-15 werd maar uiteindelijk 2-2 via De derde set werd een formaliteit. Met 15-7 kon lassen winnen en zich zodoende in de kopgroep handhaven. In vierde D moest Zele de duimen leggen op het niet zo hoog geklasseerde staande maar fel gewaardeer de Ooigem. een ploeg die. zo zegt men in 4D. nog vele ploegen in het zand zal doen bijten. Dat de dames van Pardaf Kruibeke hetzelfde zouden doen met de dames van Stekene is toch wel een verrassing. De 0-2 voorsprong volstond niet voor de Stekenaars die na deze 3-2 nederlaag tot de zeer brede middenmoot van het klassement zijn terugge vallen. middenmoot waar het herboren Pardaf na twee opeenvolgende overwinningen opnieuw kan postvatten. Sincia Sint-Niklaas tenslotte zorgde eveneens voor een verrassing door het hoog gekwoteerde Merelbeke met 3-1 te verslaan. Met 15-13, 13-15, 15-12 en 15-12 werd het een zege voor de Sinda's waarop de Gente naars niets willen afdingen. Sinda speelde weinig spektakulair waar heel sober en Merelbeke kon de gepaste tegenzet niet vinden, zodat er verloren werd iets wat twee dagen later tegen Den Haan zou herhaald worden zodat Merelbeke op één weekend méér dan alleen maar twee matchen verloor. mins ad h dus vach onele aarma rilskrac eïnspir end ge ende IET0K kit Grcx ver hes ust al i land. I eeckmi ol aan Q Veec og de li drijv luisploi Temse is een moeilijk te ma- noevreren tegenstander voor Roeselare dat bleek vo rig jaar al. Ook dit jaar dien de Roeselare op te passen voor het niet zo hoog gekwo teerde Temse. Maar toen de eerste set makkelijk werden gewonneiLmet 10-15 en 9-15 was er akweel vrees verdwe nen bij de Westvlamingen. In de eerste set viel Ludwig Van Hecke uit bij Temse en werd vervangen door Jan Flies. Aerts was immers aan de wedstrijd en zijn weder- optreden begonnen en zou het gedurende de ganse wedstrijd tot ieders voldoe ning uithouden. Tot 6-8 kon Temse nog even mee met Roeselare maar daarna was er geen houden meer aan en Verhelst, keurig aange speeld door Iwaniak maakte er 10-15 van. In de tweede set kon Temse uitlopen tot 7- 2 maar daar bleef het bij want Roeselare kwam weer om opzetten en liet Temse kansloos (9-15). De derde set werd de meest spannende van de wedstrijd. Temse liep uit tot 10-£ maar Roese lare kwam terug tot 11-10. Een blok van Heyninck en Flies, een opslag van Flies en een outbal van Roeselare zorgden voor een 14-10 stand en enkele setballen maar Carette trok zijn ploeg weer dichterbij en bij 14-14 was alles te herdoen. Een outbal bracht Temse opnieuw op 15-14 maar daar bleef het zeer lang bij. Dat Roeselare niet kon scoren was op dat ogenblik zeker en vast ook te danken aan Van Eynde, een man die ettelijke keren de opslag voor Temse kon terughalen. Een blok Aerts- Flies bracht de setwinst uit eindelijk naar Temse (16-14 en 1-2). In de vierde set liep een ontketend Temse uit tot 5-0 maar Roeselare, u raadt het al. kwam terug tot 9-7 zelfs tot 11-11. Twee bezoekende fouten brachten Temse op 13-11 maar het bleef beleefd en Roeselare kwam weer terug en gelijk bij 13-13. Aerts en Van De Velde zorgden nu echter voor een 15-13 stand zodat er midden een weinig sportieve sfeer aan de vijfde set kon begonnen worden. Bosserez en Heyninck aan de pas zorgden ervoor dat Temse al met een 8-3 voor sprong kon draaien. Van De Velde en co zorgden voor 13- 4. Roeselare mocht nog eventjes milderen tot 13-6 maar daarmee was het ook afgelopen want Benny Hey ninck zorgde voor het ultie me punt. Niet alle suppor ters van Roeselare waren daarmee tevreden zodat er nog wat vocht door de Tiel- roodse sporthal keilde maar dat kon de pret van Temse echt niet drukken. Real Testa Schelle 0-3. Het Lokerse blok kon een bezoekende aanval afslaan, (dm) Toen het nog 0-2 was leek de spanning te snijden op de Temse-bank. (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 16