het zat er in voor Sporting, maar WOW. Urbain Braems optimistisch voor topper tegen Standard VK Mechelen-Aalst: match van de waarheid Supporters van Lokeren opgelet Uit de Lokerse wandelgangen redt doel. Preben ontwijkt SK Beveren bekert verder. De 4-0 zege tegen Kidenaarde laat daar geen twijiel over bestaan, laar die eindcijfers zeggen niet alles. Tweedeklas- sr Oudenaarde mocht ruim een halve wedstrijd sloven in een voetbalmirakel en de plaatselijke anhang toonde zich duidelijk niet tevreden met de restaties van de Waaslanders. In het vooruitzicht an de topper op Standard werd het helemaal geen ositieve herhaling. ilddenveld Het geelblauwe midden- eld, ook in de kompetitie al nkele malen op een minde- prestatie betrapt, lag in 9 greep van Johan Siau, inderijckx en Notteboom. usto akteerde bijzonder ze- uwachtig en Schönberger lijkt het peil van het seizoen- begin maar niet weer te vin den. Gelukkig was er nog Patrick Stalmans die bijna in zijn eentje de bezoekende middenlijn bekampte. Ou denaarde kreeg echter kan sen en indien Siau rond het kwartier een strafschop niet hoog over het doel had ge trapt. was Beveren waar schijnlijk aardig in de pro blemen geraakt. Trainer Braems besefte dat maar al te goed: «Oudenaarde was hier een lastig te maneuvre- ren tegenstander, een sterk middenveld met mannen als Hinderijckx en Notteboom. Indien de penalty wordt om gezet krijgen we het hier erg lastig.» Kusto Beveren kwam dan toch op voorsprong langs Mar tens maar de Waaslanders slaagden er toch niet in echt de overhand te krijgen. In tegendeel. Oudenaarde her stelde zich van de penalty- klap en ging weer kansen scheppen. Gelukkig veran derde trainer Sanders na de rust zijn opstelling en stuur de hij zijn spelers met ande re opdrachten in het veld. Wanneer Martens vroeg in die tweede helft een tweede maal scoorde was de Oude naardse hoop definitief voorbij. Beveren ging echter niet beter spelen. Kusto was slechts een schim van wat we in de voorbije kompeti tiewedstrijden te zien kre gen. Hij liet weer een ver moeide indruk, speelde erg nerveus en kende blijkbaar verschillende ontmoedigen de momenten. Toch bleef de Pool op de mat. «Wellicht wordt het voor Marek alleen maar erger wanneer we hem uit het veld halen. Het is waarschijnlijk ook een kwestie van vertrouwen. Kusto loopt op Freethiel al verschillende weken achter een eerste doelpunt aan. Het wil maar niet lukken. Het wordt nu even doorbij ten voor Beveren». Ook zondagnamiddag beet Beveren door. Albert, de bedrijvigste aanvaller bij de Waaslanders, rondde aardig werk van Martens en dan toch Kusto af en vijf minuten voor affluiten ver zwaarde de Duitser nog het verdikt voor de moedige tweedeklasser. Beveren won dus met 4-0 cijfers. Maar cijfers zeggen niet alles. Het was zondag toch wel duidelijk dat de Waaslanders over hun beste periode heen lijken. Met de zware novembermaand voor de boeg ligt er dus heel wat werk klaar voor het trainers duo Braems-Pauwels. Maar zoals Braems het na de wed strijd zelf zei: Tegen een topploeg kan Beveren toch altijd wat meer. Ik ga niet ontkennen dat Standard een zware dobber is maar na de veren-OudenaardeSchönberger waagt zijn kans op doel. (dw) Beveren - Oudenaarde. Een kopduel met Albert als toeschouwer, (dw) kompetitieonderbreking te- gebrek aan motivatie zijn. gen de Luikenaars voetbal- En dat blijft toch steeds een len is ook een voordeel. Er delikaat punt.» zal bij Beveren zeker geen Hugo Aefts Al is de match niet zo moeilijk, de Beverse bank volgt toch met spanning, (dw) Zaterdagavond om 20 uur dient Eendracht Aalst leider VK Mechelen repliek te geven. Voor de pou- lains van Georges Heylens wordt die ontmoeting met de Maneblussers een harde dobber. In feite kan die ontmoeting voor Eendracht bestempeld worden als «de eerste match van de waarheid», tijdens dewelke de werkelijke waarde van het Eendrachtteam kan te voorschijn treden. Het is een publiek geheim dat Georges Heylens mikt op een punt. «Het veroveren van de halve inzet beschouw ik als een sukses en taktisch zal ik VK Mechelen aanpakken zoals iedere andere tegenstander op verplaatsing, t.t.z. geen overbodige risiko's nemen en zoveel moge lijk een realistisch voetbal demonstreren. De zou moeten gek zijn om blindelings in de val te lopen. Tegen een sterk geheel als VK Mechelen, dat zich voor het nieuw seizoen aanzienlijk versterkte in alle kompartimenten. moet men een even kollektief spe lend team kunnen plaatsen. Mentaal kan Eendracht dcf zeker aan. vooral na de fraaie wedstrijd tegen Sint-Niklaas en het verder doorstoten in de bekerkom petitie. Iedereen is bereid zich tenvolle te geven achter de Mechelse kazerne zodat men zich kan verwachten aan een echte cupwedstrijd.» aldus Geor ges Heylens. Aan de basisformatie zal niet gesleuteld worden. Iedereen is paraat en gevechtsklaar Alleen wat de wisselspelers betreft zal Heylens slechts een beslis sing treffen na de reservewedstrijd van vrijdagavond. Voor de twaalfde en dertiende substituut heeft hij keuze tussen Stallaert. Ferrera. Vermeulen en Glazer. Sporting Lokeren-Benfica 1-2 Sporting is vrijuit zijn kans gegaan en het is geen jsneer tegen dit Benfica uit de beker te vliegen. De ptwalifikatie is, geloof ik. in Lissabon verspeeld. Met wat meer durf zat er ginds een doelpunt in. Gedane laken nemen geen keer, zodus Gesteund door onge- eer 18.000 toeschouwers tak Sporting geestdrif- g van wal. Aan de 6de linuut reeds een vrij- :hop. Iedereen ver- rachtte Verheyen maar >t is Somers die op de tuur knalt. Uitgesteld is iet verloren. Een minuut zendt René Ver- iyen Van der Gijp weg pe hoek raak: 1-0. De sfeer zat er meteen in en Daknam stond op zijn kop. Maar Benfica deed ook mee. Aan de 9de minuut moest Bob Hoogenboom in de voeten van Alves om onheil te voorkomen. Rond het kwartier schiet Gudjohnsen weg op de vleugel en bedient Van praentig diens zwaar schot. Enkele minuten la ter verkijkt Carlos Ma nuel een grandioze kans door eenvoudigweg over de bal te trappen. Het spervuur bleef aanhouden. Tolmie stuurt Van der Gijp weg maar Bento gooit zich te rug in de schietbaan. Kort daarop een vrij schop voor Verheyen. Ideaal uitgemeten naar het hoofd van Van der Gijp, die kopt terug maar weer is Bento paraat. Verheyen wil van geen liefde weten en stuurt Larsen in de breedte voor lokeren - Benfica 1-2. Gudjohnsen speelde opnieuw een merkwaardige wedstrijd. Ook jij vermocht echter niets tegen het Portugese voetbaltalent, (dm) okeren - Benfica 1-2. Van der Gijp tijdens de voorbereiding van het eerste doelpunt lm) paar tegenstrevers en bedient Gudjohnsen. Diens schicht gaat naast de winkelhaak buiten. De tweede helft is amper begonnen of Humberto moet Larsen foutief stop pen. Ze moeten Verheyen al kennen want de muur was weer heel oordeel kundig opgesteld. Het psychologisch moment kwam er in de 51ste mi nuut. Van der Gijp ont wijkt een tegenstrever en schotelt voor naar Ray mond Mommens. Die neemt in de vlucht over. Een echte loeier maar en kele centimeters over de dwarslat. Bij Sporting begon nu de moed weg te zinken. De beste man op het veld, Chalana, trekt voor naar Filipovic en te gen diens kopstoot was Bob reddeloos verloren. Benfica was nu gelan ceerd en dat voelde Car los Manuel goed aan. Hij stuurde Filipovic weer vooraan en terug stond Hoogenboom voor een hopeloos feit: 1-2. Benfica wilde nu de toeschouwers waar voor hun geld geven maar Al- vez viseerde het publiek achter het doel. Cesar deed beter, een grond- scherend schot maar weer was Hoogenboom paraat. Kortom, een wedstrijd waar de kijkers waar voor hun geld gekregen hebben. Daknam is geen dorp der mirakelen ge worden, maar iedereen zal er graag terugkeren, zondag al tegen Kortrijk. Sporting Lokeren: Hoogenboom, Van Cau- ter, Dobias, Tolmie (Christofte), De Schrijver, Gudjohnsen, Verheyen, Somers, Vqn der Gijp, Mommens en Larsen. Benfica Lissabon: Be nto, Pietra, Humberto, Veloso, Bastos Lopez I, Carlos Manuel (Diaman- tino), Nene, Filipovic (Cesar), Alvez, Chalana, Bastos Lopez II. Scheidsrechter: Krchnak (Tsjech.) Mommens en Gudjohnsen deden wat ze konden maar het mocht niet baten. Tegen dit Benfica was Lokeren niet opgewassen, (dm) In de jongste editie van het klubblad van SC Lokeren «De Sportinger», is het aanvangs- uur van de wedstrijd Lokeren-KV Kortrijk foutief vermeld. Lokeren speelt tegen Kortrijk op zon dag 7 november om 15 nar en niet om 20 uur. Lokeren - Benfica 1-2. Van der Gijp en Gudjohnsen trachten tevergeefs de Portugese verdedigers te verschal ken. (dm) Trainer Eriksson van Benfica: «Lokeren heeft een fantastische eerste helft gespeeld. Toen Van der Gijp scoorde was ik bang. Ik vreesde direkt een tweede treffer. Vooral het pressing- voetbal van Sporting imponeerde me. Steeds die lange ballen naar voren. Na de rust kwam Benfica meer en meer op de proppen. De gelijk maker deed voor de thuisploeg volledig de deur dicht. Alle lof voor Sporting Lokeren, het is een sterk elftal.» Trainer Waseige: «Ik vind het geen oneer door Benfica uitgeschakeld te worden. Lukt Mommens na de rust zijn vluchtschot dan wordt het 2-0 en dan is alles nog mogelijk. Na de gelijkmaker van de Portugezen was er geen organisatie meer in de ploeg. Toch wil ik Van Cauter, Somers en De Schrijver vermelden die er voor gezorgd hebben dat we geen afstraffing kregen in de laatste minuten.» Urbain Haesaert: «We hebben een zeer posi tieve eerste helft van Lokeren gezien. De gelijk maker deed de deur dicht. De toeschouwers hebben allicht voetbal gezien!» ANDRÉ Vóór de wedstrijd... Zelfs vraag om kaarten bij RVA Lokeren Zelfs op de wekelijkse marktdag vallen de roodwitte kleuren van Benfica op. Portugese gastarbeiders tonen duidelijk dat de Benficaspelers niet alleen zullen staan op het terrein. Sommigen stoppen aan het RVA-kantoor in de Roomstraat. Zij zien een ganse rij personen aanschuiven en denken dat er kaarten voor de wedstrijd verkocht worden. Men goochelt daar wel met kaarten maar met een gans ander doel. Misschien een tip voor het Sporting- bestuur om daar volgende keer lokatie te houden SK Beveren bekert verder De Voorpost - 5.11 1962 - 25 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052 21.40.60

De Voorpost | 1982 | | pagina 1