Drukke novembermaand voor de Fanfare van Erembodegem-Terjoden Een en al drukte in en om de school Tinnenhoek-Moorsel ^.eTiiTüfelnS: Herder semse Harmonie start jubeljaar «Azymuth» nu ook te Aalst Koncert in het stadhuis te Dendermonde Ballet van Vlaanderen in Sint-Niklaas Josée Standaert dirigeert al veertig jaar Zeels koor Makeblyde Davidsfonds Hofstade brengt «The Rose» Koncert en grinzingavond in Beveren De Voorpost - 5.11.1982 - 45 I In deze stille novembermaand geeft de muziekmaatschappij van Terjoden echt blijk van haar werkkracht en geestdrift. I Het aktieve fanfarebestuur noteerde immers voor de 32 spelende leden een rijk I gevarieerd maandprogramma. «Ons ledenaantal gaat voortdurend in stijgende lijn» zie ons erg entoesiast, voorzitter Robert Van der Stockt. 4fn onze vereniging is de jeugd goed vertegen woordigd: twaalf geschool de spelers zijn jonger dan 20 jaar... We hebben reeds ernstig nagedacht over de I mogelijke oprichting van een jeugd-fanfare van De Terjodenaren. We hopen verder op een ruime be langstelling en een aktieve medewerking van alle n leden». 1115 Zondag 31 oktober, voor- aanwijzen in de al te kleine parochiezaal. Maar geen nood, we hebben al voor hetere vuren gestaan» zei ons lachend een aktief be stuurslid. Zondag 7 november zijn alle fanfareleden dan op nieuw paraat om samen met de Scouts van Terjo den St.-Maarten af te ha len. en te begeleiden tij dens zijn rondgang op Ter joden. Op 11 november herden ken we de wapenstilstand. Te 10 uur wordt er een H. Mis opgedragen, gevolgd door een Te Deum. in de St.-Jozefskerk. Na de dienst volgt aan het monu ment van de oorlogsslach toffers vóór de kerk, de naamafroeping van militai re en burgerlijke oorlogs slachtoffers, en een bloe menhulde. En nadien is er een optocht, begeleid door de muziekmaatschappij De Terjodenaren. door de Ge- raardsbergsesteenweg en de Ninovestraat. Op 13 november verlenen De Terjodenaren hun me dewerking aan een door de Erembodegemse Modder- duivels-motorencrossklub geprogrammeerde huldi ging van een Belgische mo torcrosskampioen Op 20 en 21 november staat een groot mosselfeest op het programma, 's Za terdags vanaf 17 uur tot 22 uur en 's zondags van 's middags tot 10 uur 's avonds, kan er in de Paro chiezaal van Terjoden lek ker gesmuld worden, aan een spotprijs van 150 F per portie (1 kg), 't Wordt be slist een festijn voor groot en klein! En om de novembermaand te besluiten trekken De Terjodenaren naar het Gentse Kuipke waar ze uit genodigd zijn om de slui tingsmeeting van «de 6 Da gen van Gent» muzikaal op te luisteren: een initiatief van de sport- en muziek- minnende Terjodenaar Gil bert Ghijsens. 't Wordt dus voorwaar een drukke novembermaand voor deze aktieve fanfare van Erembodegem-Terjo den. Maar het entoesiaste bestuur en de goed samen werkende muzikanten ma ken er zeker en vast iets goeds van! DB. Kulturele week in Lokeren. Tijdens de opening musiceerde de Blue Jazz Band dm avond van Allerheiligen, Mis «gespeeld» in de St.- Jozefskerk van Erembode gem-Terjoden. De muziek hiervoor werd gekompo- neerd door de ere-dirigent van de Terjodenaren, Ro- chus De Decker. Het is een kompositie vol geloof, hoop en aanvaarding van de dood die tot leven leidt. De geslaagde uitvoering werd verzorgd door de fan- •fare in haar geheel, onder de kundige leiding van diri gent K.L. De Schrijver die ook voor de arrangemen ten heeft gezorgd. Een pluimpje toch voor solist J. Mertens! Zaterdag 6 november viert de fanfare haar jaarlijks St. Ceciliafeest in de Paro chiezaal van Terjoden. Dit belooft een sukses te worden! «Die dag zitten we met de voetjes onder tafel... We maken ons nu reeds zorgen om iedereen een «Goed» plaatsje aan tafel te kunnen De Koninklijke Harmonie «Concordia et Docilitas» Herdersem wil haar 200- jarig bestaan op passende wijze vieren. Zulks met een hele reeks aktiviteiten gedurende het nakende jubeljaar. Inzet wordt de akademische zitting met receptie en koncert door het Nationaal Voka&lensemble W. Mommer uit Eupen o.l.v. Prof. H. Schoonbroodt. Op zaterdag 20 november worden de festiviteiten in gezet met te 17.25 u. een optocht met de harmonie au grand complet vanaan 't Klubhuis» naar zaal «De Kletser», Grote Baan waar naast prominenten uit de politieke en muziekwereld genodigden van burgerlij ke. rechterlijke en admini stratieve overheden worden ontvangen met als blikvan ger kuituurminister Poma, vice-voorzitter van de Vlaamse Exekutieve. Een prominent die de laatste pe riode herhaaldelijk in het brandpunt van de belang stelling kwam via de pro blematiek van vrije radio's, het monopolie van de BRT en niet in het minst de Am sterdamse «Brakke Grond». Zoon van de burge meester van Wilrijk, erf zelf gemeenteraadslid aldaar is hij doctor in de scheikunde (RUG) en licentiaat in de bakteriologie (ULB). Van 1965 tot 71 was hij tevens senator. Vanaf 1971 is hij volksvertegenwoordiger en sinds 22.11.81 minister voor Nederlandse kuituur. Akademische zitting Op de akademische zitting spreken achtereenvolgens gewezen burgemeester An- toine Muylaert, voorzitter van het Huldekomitee 200, Maurice Torrekens. voor zitter van het Muziekver- bond van België, kuituur minister Karei Poma en tot slot Gustaaf Lambrecht, voorzitter en jaren lang duivel-doet-al van de jubile rende vereniging. Als inlei der fungeert Hubert Mi- chiels en voor muzikale om lijsting zorgt de Harmonie o.l.v. dirigent Remi Van den Abbeele die de jubi leummars komponeerde. Koncert Na de receptie te 19.30 u. volgt het Koncert door het Nationaal Vokaal ensemble uit Eupen o.l.v. prof. Schoonbroodt Dit koncert dat plaats heeft onder de auspiciën van het ministerie van nederlandse kuituur, Dienst Volksont wikkeling. werd als dub- belkwartet in 1926 opge richt onder de benaming «Mannerquartett Eupen» door Willy Mommer die er grote suksessen mee beleeft in binnen- en buitenland Willy Mommer junior volg de vader op en maakte kon- certreizen o m. naar Zwit serland, Luxemburg, Duitsland, Italieë, Frank rijk, Joegoslavië, Enge land. Portugal en Skandi- navië. Het kreeg dan de nieuwe benaming «Natio naal Vokalenensemble Wil ly Mommer». In 1974 werd de gekende musicus Hubert Schoon broodt aangetrokken, ho bo-solist van het Nationaal Orkest, leraar orgel aan het konservatorium te Luik. stichter van het Kameror kest «Camerata Leodiensis» en dirigent van het Luiks Universiteitskoor Talrijke langspeelplaten, optredens in binnen- en buitenland en voor de radio getuigen van de waarde van dit ensemble dat met het optreden te Her dersem de tweede maal in Vlaanderen koncerteert. Vlaggewijding Op Ceciliazondag 21 no vember is er te 10 u. een plechtige dankmis in de pa rochiekerk met als voor gangers Hoogeerwaarde Heer Abt Jan Goetghebeur, Pastoor Mussche en Supe rior Van Spaendonck en op geluisterd door de Harmo nie en het Parochiaal Ge mengd Zangkoor o.l.v. Jef Coppens. De Affligemse Abt, Dom Jan Goetghebeur O.S.B., wijdt er de nieuwe vlag naar een ontwerp van Polydor Sonck en met als meter Hedwig Muylaert- Bourgeois en als peter ere voorzitter Achiel Cayet. Oo8tendenaar Abt Goetghe beur (31.01.1925), zoon van volksvertegenwoordi ger Karei Goetghebeur, trad te Affligem in de abdij in 1943 en ontving er de monnikswijding in 1947 Ondertussen deed hij zijn studiën filosofie en theolo gie en werd door Mgr. Cen to, apostolisch nuntius, tot priester gewijd Na een jaar helper van de novicenmees- ter te zijn geweest werd hij door abt Dom Franco de Wyels naar Rome gestuurd om er de licentiaatsgraad kerkelijk recht te behalen Terug in Affligem werd hij novicenmee8ter en op 14 april 1962 werd hij door de kommuniteit tot opvolger van Franco de Wyels geko zen waarop de abtswijding volgde door Mgr. De Smedt. bisschop van Brugge. Na een optocht heeft dan te 13 u. in het Parochiaal Cen trum het feestbanket plaats. Tijdens het banket spreekt erevoorzitter Ac hiel Cayet en worden erete kens van het Muziekver- bond uitgereikt. Na het banket gezellig samenzijn en dans Het centrum voor internationale kulturele be trekkingen, instelling van openbaar nut «Azy muth», een richtingaanwijzer, krijgt nu onder impuls van de relatie tussen Jean-Pierre Van Aver- maet en het Aalster se Cantate Domino ook te Aalst vaste voet aan de grond. Er komt inderdaad een plaatselijke afdeling en als kontaktadressen gelden reeds Peter Leroy, Baron Moyersoenpark 4 (053/ 70 40 44) en Dirk De Groeve, Dirk Martensstraat 38 (053/21 19 17), beiden te Aalst. Op zondag 7 november 1982 te 19.30 uur heeft in het stadhuis te Dendermonde een koncert plaats door het koperensemble «Religioso» en de pianist Frans Dooms. De presentatie van het geheel is in handen van Christina Guirlande. Dit koncert vindt plaats onder auspiciën van de 8tad Dendermonde en in samenwerking met de stedelijke dienst kui tuur en toerisme. Het koperensemble «Re ligioso» werd opgericht en staat onder leiding van organist Luc Van Den Broeck. Bezetting: Alain Van de Velde, trompet; Hans Scholliers, trompet; Luc Wielandts, hoorn; Geert Vercau teren, trombone en Philip Windey, tuba. Tijdens het koncert voe ren zij werken uit van J. Desprez, A. Holborne, G. Farnaby, W.A. Mozart, B. Bar tok, M. Boekei en G. Verdi. Religioso trad deze zo mer op te Knokke-Heist, Blankenberge, Oostende en in het Dendermonds Begijnhof. De bekende pianist Frans Dooms, leraar aan de stedelijke Muziekaca demie zal werken uitvoe ren van J.S. Bach, W.A. Mozart en B. Bartok. De presentatie is in han den van de bekende jeugdschrijfster Christi na Guirlande. Zij won dit jaar maar liefst vier belangrijke prijzen als de poëzieprijs van de stad Blankenberge, de premie van de Bladen van de Poëzie voor de cyclus Testament, Spec traal Poëzieprijs en de Albert de Longieprijs voor Poëzie. In 1980 was zij laureaat van de Persprijs van Dendermonde. Kaarten voor dit uniek koncert kunnen beko men worden aan 60 fr. bij de stedelijke dienst cultuur en toerisme. Tel. 052-21.39.57. Met het koncert vandaag vrijdag in de O.L.Vrouw- kerk te Mij lbeke-Aalst, door de Capelle Bydgostien- sis, bestaande uit een ma- drigalistenensemble, een ensemble voor oude instru menten en een kameror kest, krijgt de plaatselijke afdeling haar vuurdoop Over dit optreden las U reeds meer uitvoerig in dit blad. Daarna, meer bepaald op 5 december komt te Aalst het beroemd knapenkoor «De nachtegalen van Po len», dit reeds voor de derde maal. Het koncert heeft plaats op zondag 5 decem ber in de parochiekerk te Hof stade, om 20u30 en ver der wordt opgetreden te Ze- Ie op 4 december, te Wette- ren 12 december en te Sint- Niklaas 28 december. Azy muth organiseert verder tien Messiasprodukties met «De Nachtegalen van Poz- nanbegeleid door de Staatsfilharmome van Poz- nan en vergezeld van vier solisten. Dit in de periode tussen 20 april en 21 mei 1983 Te Lokeren heeft Azy muth een volwaardig servi cecentrum uitgebouwd qua organisatie van koncertrei zen met buitenlandse en sembles, koren en orkes ten. Verder verzorgt men e> tevens sekretariaatswerl en public relations voor ei gen musici en beschikt e over een dokumentatiecen trum met eigen diskoteel en gespecialiseerde partitu ren. In amper 12 jaar tij< wist Azymuth immer reeds ruim 20OO kulturel manifestaties te organ seren Voor het Festival va) Poznan koördineert Azy muth alle kontakten ii West-Europa. Dit is een fes tival gewijd aan knapenko ren en van Belgische zijdt komen er Dulci Jubilo van Sint-Niklaas en Cantate Do mino uit Aalst aan bod met «de Messias» van Haendel en de Missa Paeble Marcel- li» van Palestrina. Koreografische topper op dinsdag 9 november (20ul5) in de Sint-Nikla- se sporthal ofte het ste delijk sportcentrum De Witte Molen: het Ballet van Vlaanderen, is te gast. Het programma ver meldt «Allegro brillan- te» (koreografie George Balanchine. kompositie van Peter Tsjacihowski, instudering Patricia Neary), «Drinklied» (ko reografie en instudering Jeanne Brabants, kom positie van Gustav Mah ler), «La cathédrale en- gloutie» (koreografie en scenario Jiri Kylian, in studering van Arlette Van Boven, kompositie van Claude Debussy) en «De wonderbare manda rijn» (koreografie van André Leclair, komposi tie van Bela Bartok). (wv) Op vrijdag 5 november ver toont de Davidsfonds afde ling van Hofstade de beken de film «The Rose» met in de hoofdrol de onvergetelij ke Bette Midler. De film wordt vertoond in de zaal van de meisjesschool om 20. OO uur stipt. Leden, kunnen op vertoon van him gezinskaart gratis binnen. De andere filmliefhebbers betalen 50 fr. The Rose heeft twee belang rijke pluspunten: het on weerstaanbaar akteertalent van de debuterende Bette Midler en de vrij kritische analyse van het Ameri kaans rockmilieu uit de ja ren zestig. The Rose beschrijft inder daad de laatste levensdagen van een roek-zangeres die op punt staat een grandioze triomf te beleven in haar geboortestad Er ontstaat echter een konfliktsituatie wanneer ze haar impressa- rio meedeelt dat ze na een reuzekoncert een jaartje va kantie gaat nemen. The Ro se is sinds jaar en dag zo een nukkig en grillig kind dat ze naar geen enkel ar gument wil luisteren Haar drama is dat ze alleen maar kan zingen en niet kan leven. Het schoolkoor Makeblyde is in Zele steeds een begrip geweest. Zeker en vast in het Onze Lieve Vrouw Insti tuut, waar het koor jaren geleden ontstond en er fu rore maakte. Nu leeft bij de oud-koorleden de drang om samen nog eens op te tre den, zoals dat vroeger zo vaak gebeurde. Het is een ideaal moment om nog eens herinneringen uit vroeger dagen op te halen. In het koorleven heeft Josëe Standaert een voorname rol gespeeld. Al veertig jaar is zij de dynamische dirigent van dit koor. Al haar vrije tijd heeft ze er voor veil gehad Het zou ook voor haar een enorme genoeg doening moeten zijn haar eerste «zangeresjes» terug onder haar hoede te kun nen nemen. Die mogelijk heid bestaat Want het veer tig jaar koorleven van Joeée Standaert wordt herdacht met een optreden van Ma keblyde zoals het koor 40 jaar geleden aantrad: met dezelfde mensen en dezelf de liederen. Vanaf dinsdag 23 november telkens van 20.00 tot 21.30 uur wordt er gerepeteerd om het uit gebreide repertoire van toen weer onder de knie te krijgen. De repetities heb ben plaats in het Instituut van Onze Lieve Vrouw te Zele en de koorleden van eertijds worden er talrijk op verwacht. Uit een door de inspektie gesuggereerd gemeenschappe lijk belangstellingspunt voor heel Groot-Aalst in de Tin- nenhoekschool te Moorsel een konkrete realisatie. Hamme. De liberale harmonie van Hamme gaf haar winterkoncerl (vh) Hamme. Er was heel wal volk aanwezig op hei koncert van de liberale harmonie, (vh) Wat niemand voor mogelijk achtte zeven jaar geleden, is nu toch bewaarheid ge worden. Het V T B -koncert met daaraan gekoppeld een gezellige «grinzing» is tra ditie geworden te Beveren. Aimé Thiron en Geo.-ges Van Geystelen, de p»omo- tors van deze hoog-kult ïre- le ontspanningsavond, heb ben voor dit jaar zelfs een bijzonder interessant pro gramma voor mekaar ge kregen Drie van de beste operavokalisten en een kin derkoor, ondersteund door een symfonisch orkest van de muziekschool van Beve ren, treden op De «plaatselijke vedette» Emmy Thiron is natuurlijk van de partij. Als sopraan treedt zij op naast Nick Du- mont, tenor, en Eric Raes. bariton Frans Van den Berghe. de direkteur van de plaatselijke muziekschool, leidt een symfonisch orkest dat reeds bij andere gele genheden sukses oogstte Zij moeten ervoor zorgen dat de «Weense sfeer» neer daalt in het Beverse Paro chiecentrum aan het IJzer- hand, en dit op zaterdag 13 november te 19.55 u stipt Na het verbüjf in de «ope ra» komen alle genodigden samen in de «Grinzingzaal» om er verder te genieten van een lekker etentje bij een demokratisch glaasje wijn, terwijl de bekende melodieuze muziek over de hoofden heen dwarrelt. Een orgel, een bas en een viool staan borg voor hartver warmende melodieën Kaarten aan 400 F zijn te bekomen bij de VTB-Beve- ren (wvdv) Schoolhoofd Fred Van Biesen wist de ouders warm te maken voor een projekt waarbij zou ge tracht worden de vrees voor Sint-Maarten weg te werken, vrees die bij klei neren alvast een realiteit is. De kleuters zouden hun ei gen Sint-Maarten maken en zelf een grotere leerling schminken en aankleden en ouders zouden voor truffels en marsepein zorgen. Ei gen fabrikaat. Leerlingen van de eerste graad maak ten zelf de troon voor de Sint en via huishoudelijke spelen kwam men tot berei ding van spekulaas, rauw kost en zelfs hutsepot. Leerlingen van de tweede graad boetseerden poppen voor de poppenkast en die van de derde graad maak ten er een vijftal korte pop- penkastverhaaltjes voor die ze zelf zouden spelen en zorgden tevens voor een passend dekor. Nadat op maandag 8 no vember alle klassen samen worden versierd gaat het Sint-Maartensfeest door op dinsdag 9 november en wordt de zelfgemaakte snoep bedeeld, samen met een mooi stuk speelgoed waarvoor het ouderkomi- tee zorgde. Op woensdag 10 novem ber volgt dan een licht- stoet. een naar oude geplo- gendheden door de leerlin gen zelf na te snuffelen in allerlei boeken "ontdekt, met vciichting uitgesneden uit bieten. Tocht die aan vangt om 18 uur en gaat langs Tinnenhoek, Hou tenkruis, Hollestraat, Ra- venakker. Kok- en Her bergstraat. Begeleid door een radiowagen waar ge zorgd wordt voor Sint- Maartensliederen. Op don derdag 11 november ne men de leerlingen dan deel aan een veldloop in het Osbroekstadion, een inter- scholenwedstrijd waar Tin nenhoek steeds flinke re sultaten haalt. Tenslotte wordt op zater dag 13 en zondag 14 no vember in de Tinnenhoek- school het jaarlijks super- mosselfestijn georgani seerd. Er is keuze tussen een koude schotel, of mos selen op «gewone» of «deli cieuze wijze» door dè plaatselijke chef-kok be reid aan de demokratische prijs van 200 fr. Dit op zaterdag 13 van 18 tot 21 uur en zondag 14 november van llu30 tot 14u30 en van 17 tot 20 uur Een «vakantieperiode» waarin schoolhoofd Fred Van Biesen het zich alles zins niet makkelijk heeft gemaakt als promotor van deze reeks aktiviteiten.

De Voorpost | 1982 | | pagina 21