Opportunisme zoek Voetbalkalender SK Sint-Niklaas wil zondag thuis winnen Eendracht Aalst: enige overlevende uit tweede nationale. Voetbalnieuws uit de Aalsterse katakomben Akrobaat met zevenmijlslaarzen Op kousevoeten naar de bovenste plaatsen Voetbaluitslagen Luc Schuddinck wellicht meerdere weken out bij VW Hamme 26 - 5.11.1982-De Voorpost VOETBAL Dat was alleszins hetgeen trainer Staf Van den Bergh meerdere keren aanstipte wanneer we hem in het begin van deze week naar de direkte plannen vroegen. «De hoop blijft in onze rangen zeker levendig, en daar was onze jongste oefenwedstrijd tegen Herentals zeker niet vreemd aan. Zaterdag - en dat om het voetballoos weekend enigszins op te vangen - traden we in de Kempense gemeente aan met een sterk gehandicapte ploeg, omdat naast het lijstje van de reeds gekwetste spelers, zoals Verhoosel, Leekens, Truyens en Van Abbeny nu ook nog Van den Hende (afwezig door beroepsomstandigheden), Simoen met verstuikte voet en zelfs drie doublures - met name De Groote, De Daele encodewijckx, niet konden aantreden.» «Daar werd het overigens een sportieve en aangena me oefenpartij waarin de wel aanwezigen speelden voor wat ze waard waren en met twee doelpunten ver schil de wedstrijd afsloten, de doelpuntenmakers wa ren Swat Janssens en Erik Lacroix. Laatstgenoemde moest naar het einde van de match toe ook afhaken om dat hij een enkelblessure had en geen overbodige risi- ko's mocht lopen». Ook blikten we met de Deumese coach van Sport kring even terug op de voor bije wedstrijden en daaruit blijkt natuurlijk dat Staf wel tevreden is met de negen punten en de zesde plaats, maar dat hij zeker de verde ling van drie punten thuis en zes op verplaatsing an ders had willen zien. «Daar waar we buitens huis prima presteerden en onder andere moeilijke ploegen als Hasselt. Harel- beke en La Louvière konden overwinnen, bleven we op eigen terrein tot drie maal toe op onze honger met drie gelijkspelen. In elk van deze matchen traden we zeker als morele overwinnaar uit het strijdperk nadat we steeds tegen een achterstand moesten opboksen, maar kom. gedane zaken hebben geen keer. Het is nu zeker een vereiste dat we zondag tegen staartploeg Overpelt niet verrast worden en we de traditie als zou Sport kring het steeds moeilijk hebben tegen laagge- kwoteerde ploegen wel de gelijk breken, zodat we naar onze eerste thuiswinst toe gaan. Overpelt is overigens een sterke ploeg die ik tot nu toe al tweemaal heb ge volgd en zeker met een ve dette als Willy Van der Kuy- len (ex-PSV), nog aardig uit de hoek kan komen. Tevens is het zo dat een makkelijke tegenstander binnen de tweede nationale niet be staat». Of de gekwetsten tegen zondag zullen gerekupe- reerd worden, was dinsdag nog een groot vraagteken maar de Wase mentor had er toch alle vertrouwen in dat iedereen behalve Ver hoosel, die minstens nog een viertal weken zal ont breken, zal kunnen aanzet ten. Daarbij wil hij ook nog aanstippen dat de jongste kompetitiematch tegen Een dracht Aalst zeker niet on verdienstelijk verliep voor het sterk gewijzigde elftal, omdat iedereen zich voor de volle honderd procent gaf en nooit de armen liet zakken ook niet na het tweede doel punt dat juist voor rust een zware opdoffer betekende. In deze match is alleszins gebleken dat geelblauw nog heel wat talent achter de hand heeft zoals Gino Nijs en Mark Noë, die dan zijn debuut in de eerste ploeg beleefde. Tot besluit wordt het zon dag dus wel degelijk een belangrijke match voor de Wase hoofdstedelingen om dat de supporters op eigen veld ook wel eens waar voor hun geld willen. Stade Leuven - E. Aalst 0-1. Door het inbrengen van Hans Groenendijk kon de aanval op volle toeren draaien, (per) Met een nipte, maar oververdiende zege op Stade Leuven, is Eendracht Aalst erin geslaagd door te dringen tot de achtste finales van onze nationale voetbalbeker. Op zichzelf is dat al een hele perfor matie. Maar er is nog meer: Eendracht Aalst is het enige team uit tweede nationale dat de zestien finales wist te overleven en meteen begrijpt men dat donderdag a.s. een heel interessante aïfiche kan geloot worden in het Bondsgebouw te Brussel. Gans voetbalminnend Aalst is derhalve benieuwd welke eerste nationaler dient bekampt te worden. Met dit voor ogen pakte Eendracht zijn tegenstrever te Leuven eerder «voorzich tig» aan. Sergeant en Co presenteerden in de univer siteitsstad een goed georga niseerd geheel. «Realistisch voetbal» heet dat in het voetbaljargon, ieder risiko vermijdend en alle overbo dige tierlantijntjes aan de voetbalhielen lappend. Men begrijpt dus al dadelijk dat het geen wederuitgave Aalst-SK Sint-Niklaas werd. toen alle offensieve regis ters werden opengetrokken. Het bleef dus enigszins in de lijn van de verwachtingen bij een nipte 0-1 zege, dank zij een fraai doelpunt van Yangara, na een bekijkens- waardige slalom. De Za ïrees kwam nadien nog bij na tot een tweede treffer. Men vond het echter in de Leuvense verdediging toen al welletjes, en Yangara werd met zijn hebben en houwen tegen de vlakte ge werkt alvorens hij een twee de keer gevaarlijk kon aan leggen. Volgens insiders is het nu wel duidelijk gewor den dat Eendrachts zwarte parel zich momenteel een felle reputatie aan het op bouwen is. In het derby te gen St.-Niklaas ontpopte hij zich tot de lieveling van het publiek. Op Stade Leuven bewees hij opnieuw dat hij als spits op het ogenblik het beste element is dat in het Eendrachtpotentieel te vin den is, vooral dan ook mis schien wel omwille van het feit dat de tegenstrever nog te veel respekt opbrengt voor de trefkracht van een Van Roy, waardoor de Za ïrees meer bewegingsvrij heid geniet. Nu is het zo dat men te Leuven al wist welk vlees men in de kuip kreeg met Yangara, vermits hij ook van dichtbij werd be waakt. In zulke omstandig heden er nog in slagen te scoren en voortdurend ge vaarlijk te infiltreren, be wijst dat de man die Yanga- ïHe Kongoland ontdekte, het niet mis vo< had met deze talentvolli knaap. 0-1, het klinkt mi«T schien wel iets naar de maf gere kant. maar laten niet vergeten dat de scorf veel hoger had kunnen ligji gen had Groenendijk tijdenf het eerste kwartier van wedstrijd niet een reu: kans gemist na een idealf voorzet van Geert Van Royf Een pre-miniem had dij" kans niet gemist, de Feyenoorder echter wel. Stade Leuven - E. Aalst 0-1Doelpuntenmaker Yangar\ zorgde ervoor dat Aalst zeker een eersteklasser treft, .phrijv< (per) f» liB Glazer De Hongaarse aanwinst Robert Glazer was er op Stade Leuven niet bij. Trainer Heylens is de mening toegedaan dat hij bijlange nog niet over de gewenste vorm beschikt en hij kan die aanscherpen tijdens de wedstrijden van het reserveteam. Voor Glazer is het de kwestie om zich te kunnen aanpassen aan de stijl en de mentaliteit van het Aalsters voetbal. Terwijl enkelen reeds aan het wanhopen zijn gegaan dat de aankoop van de Magyaar een miskleun is, vertelt Heylens aan al wie het horen wil dat hij Eendracht in de loop van de kompetitie nog heel wat diensten kan bewijzen. Laat ons afwachten. Ferrera Ook Manu Ferrera staat nog niet op peil. In de wedstrijd tegen Stade Leuven werd hij als substituut in de strijd geworpen van de Hollander Hans Groe nendijk die in de universiteitsstad minder aan zijn trekken kwam dan tijdens de wedstrijd tegen Sint- Niklaas. «Ik bracht Ferrera een kwartier van het eindsignaal in. Het zag er naar uit dat we extra-times zouden dienen af te haspelen en meteen kreeg Manu ruim de tijd om zich warm te spelen. Gelukkig kwam het niet zover omdat Yangara uiteindelijk voor de zegetrefier zorgde,» aldus de Eendrachtcoach. Boekingen Voor de volgende thuiswedstrijd tegen Diest zal Heylens niettemin de diensten moeten missen van zijn talentrijke verdedigers Steyaert en Desanghere omwille van boekingen. Zaterdag a.s. op VK Meche- len zullen zijn beide «stoute» jongens er nog wel bijlopen, maar voor de wedstrijd acht dagen later zit Heylens duidelijk opgescheept met een dubbel pro bleem. Een libero en voorstopper van formaat ver vang je niet in een handomdraai. Wellicht krijgen Limpen8 en Van Kemseke tegen Diest nieuwe op drachten te vervullen. (asl) VK Tienen-Eendracht Zele 1-1 Eendracht Zele heeft op het veld van VK Tienen de kans verkeken om zonder nen op donderdag 11 no- problemen afstand te nemen van zijn tegenstander in de halve finale om de vember voor de return naar beker van derde afdeling. Vooral in de tweede speelhelft draaide dit treffen Zele afzakt. «Hadden wij duidelijk in het voordeel van de Zeienaars maar een gebrek aan opportunisme aan vijftig procent afge- hield de puntendeling op het scorebord. De suikerjongens lieten zich in de werkt dan lieten we hier een aanvangsfase niet onbetuigd en kenden vrij vroeg sukses langs Surinx. Hij bleef 1-3 noteren» wou trainer Van meester in een duel met Collewaert en schoot de openingstreffer voorbij Van Lerberghe ^na^ de ^redstrijd kwijt. «In de kompetitie zou een dergelijk glebrek aan opportunisme rampzalig sloeg. Eendracht kwam voor zeilde hij de Tiense defen- zijn. De kans op een finale- rust dichtbij een tweede sie. doelman Houtmeyers plaats blijft reëel. Voor de doelpunt maar Pieters en inbegrepen maar trapte spelersgroep was het beslist Bordui besloten naast de naast de verlaten kooi. Tien een goede training. Ook de Duidelijk gestimuleerd doelmond. Met een gevleide minuten later dook hij op- test met de driemansvoor- door dit doelpunt ging Een- score voor Tienen verving nieuw voor Houtmeyers op. hoede is positief uitgeval dracht verbeten terugvech- trainer Van Lerberghe na de Hoewel hij zelf kon afdruk- len. Wij hielden de touwtjes ten maar verloor na twintig rust Michiels en Bordui door ken leverde hij een onbe- stevig in handen, kregen De Brabander en Pintens. reikbare voorzet af aan Jan uitstekende scorekansen en De driemansvoorhoede Pin- Pieters. Ondanks deze su- in defensie was het rustiger tèns, Blomme en Pieters be- prematie bleef het bij dit spelen vermits de Tiense heerste het wedstrijdbeeld gelijkspel. Een uitstekende flankverdedigers hun kon en dit resulteerde zich in uitgangspositie voor de Ze- centratie nodig hadden om een aantal open doelkansen lenaars nadat een zekere onze vleugelspelers te rin- waarbij vooral Eugène kwalifikatie voor deze finale geloren. Op 11 november Blomme in de afwerking werd verkeken. Het zal zo- maken wij er beslist een minuten kapitein Jaak Goossens wegens en kelkwetsuur. John Chris- tiaens kreeg meteen de kans om het op de liberoplaats waar te maken. Op de 18de minuut kwamen de bezoe kers langszij toen Mare Cooreman in twee tijden doelman Houtmeyers ver- faalde. Rond de 70ste minuut om doende moeten gebeuren op prestigezaak van.» eigen terrein wanneer Tie- Joosr An ENS Onder het bewonderend oog van vriend en tegen stander voert goalgetter Van Herreweghe een ge slaagde turnoefening uit. Hij probeert met gesloten ogen over de bal te springen! (Meldert - Winnik 1-0 (per) Gerda Rupelmonde 2-0 In de eerste helft speelden de Terekenaars goed voetbal en was een doelpunt via Rudy De Sutter na persoonlijke poging maar een matige bekroning. Na de kampwisseling drong Olympia wel goed aan omdat Gerda dan iets teveel aan niet-verliezen dacht. Die lokale onzekerheid viel echter volledig weg wanneer enkele minuten voor het einde een penalty werd toegekend voor fout op de doorgebroken Guy Van Cleemput. die zelf deze nerveuze opdracht tot een goed einde bracht (2-0). Dat er verder geen open doelkan sen meer werden afgedwongen wijt trainer Beimaert aan het feit dat zijn mannen te lang wachten met afdrukken en altijd de bal in het vrijandige doel willen lopen. De ingreep van voor een maand die erin bestond om enkele minder goed renderende jongemannen uit de ploeg weg te halen en de wel regelmatige jongeren te koppelen aan enkele routine rijke spelers is overigens bijzonder goed uitgevallen. In zoverre zelfs dat trainer Beirnaert zelf door het bestuur werd verzocht om voorlopig de taak van laatste man te blijven vervullen. Over de eerstvolgende opdracht naar Klein Laar is de huidige Gerdatrainer eerder voorzich tig maar denkt wel dat een gelijkspel in de lijn van de mogelijkheden ligt. «Klein Laar is er immers de jongste weken bovenop gekomen maar we kunnen zeker met de huidige foatie en opstelling iedere tegenstander in de reeks aan», stipt de Waasmunsteraar aan, die er tenslotte zijn verwondering over uitspreekt dat in de reeks alle ploegen aan mekaar gewaagd zijn. Te Aalst: Supportersklub Per Frimann In het lokaal Tramhalte, Denderstraat 34 te Aalst, werd onlangs een Anderlechtse supportersklub opge richt. waarvan het peterschap wordt opgenomen door de jonge Deen Per Frimann. Belangstellenden kun nen zich wenden tot de uitbater J. Kieckens die hen alle inlichtingen betreffende deze supportersklub zal verstrekken. Beker van België 4» provinciale 16*" finale Meerdonk-KI. L. Vrasene 2-3 St.-Truiden-SC Lokeren 0-3 Klinge-Kruibeke 1-2 SK Beveren-SV Oudenaar- Sinaai-Kieldrecht 0-1 d® 4-0 Hoogeinde-Tielrode 0-1 St. Leuven-E. Aalst 0-1 Waasmunster-Verrebroek 0-1 1* provinciale WB St.-Niklaas-Moerbeke 1-2 Dendermonde-Lovendegem Gerda-Rupelmonde 2-0 3-0 SK Lebbeke-Denderhoutem >k no< >f to ebbel VW Hamme heeft al een gans seizoen met gekwet sten af te rekenen. Iedere week stelt zich een nieuw probleem bij de vierdeklasser. Daar blijkt momenteel nog geen einde aan te komen. Voor de match op Lauwe moet het drie titularissen missen. Ronny De Beule zit nog twee speeldagen schorsing uit. Rudy Maes werd vorige week wel verlost uit een gipsver band. maar bij nader toezicht bleek de kniekwetsuur nog onvoldoende genezen. Een nieuw gipsverband voor een periode van twee weken drong zich dan weer op. Minder gunstig nieuws is er ook in verband met Luc r"iT" Schuddinck. Hij sukkelt aan de knie en die kwetsuur blijkt erger te zijn dan algemeen was verondersteld. ovent Hij is momenteel in behandeling. Het zou wel eens m' kunnen gebeuren dat hij voor meerdere speeldagen in»g®c onbeschikbaar blijft. Dat is uiteraard een streep door !.A.V.l de rekening van de vierdeklasser. Een speler als ondag Schuddinck vervang je zo maar niet zonder kleer- tnjd g scheuren. Met Chris Van Dam gaat het wat beter. Hij traint et we volop en speelt met de invallers. Daar laat hij een behoorlijke indruk. Algemeen werd dan ook verwacht dat Willy Meersman en trainer Eddy Maes op hem zouden beroep doen voor de verplaatsing naar het Westvlaamse Lauwe. Willy Meersman hierover: «Lauwe is een sterke ploeg. Ik heb haar al enkele keren aan het werk gezien. Bovendien werden we ermee gekonfronteerd in de Beker van België. Wij werden uitgeschakeld. Toch hoop ik op puntenwinst. We verloren aan huis tegen Gullegem. Die achterstand moet opgehaald worden. We hebben deze week onderling van ge dachten gewisseld. De spelers beseffen dat eventueel verlies een achterstand van zes punten zou kunnen betekenen op de leider. Dat wordt al een serieuze kloof. Ik heb hen ook op hun tekortkomingen gewe zen. Die zijn nu al voldoende bekend. Iedereen blijkt nu wel gemotiveerd en dat is hoopgevend. Onze kracht ligt trouwens in een algehele inzet. Een gemo tiveerde ploeg is dan ook een eerste vereiste. Ik hoop dat dit in Lauwe zal tot uiting komen,» aldus de Hamse oefenmeester. De opstelling: Eric Amelinckx. Bruno Marin, Omer Van Praet, Guido loos, Dirk Verbustel. Chris Van Dam, Dirk Van Buyten. Paul Vermeir, Robbie Smet, Frankie Vanhaecke. Eddy De Malsche (Baert, De Wilde). Overzicht en pronostiek In de resultaten van zondag valt zeker op dat er maar één thuisspelend team was dat aan enige punt raakte en dat was Gerda. Verder deden Moerbeke. Kieldrecht en natuur lijk Kruibeke een goede zaak en bewees Verrebroek dat Waasmunster zeker niet de te kloppen formatie is die het wel leek bij de seizoensaanvang. Volgende week mag Klinge in eigen huis geen twee keer in de fout gaan tegen Hoogeinde. en kunnen de runners-up evenmin van makkelijke karweitjes spreken: Kruibeke tegen Rupelmonde. Gerda bij Klein Laar en een onderlinge strijd tussen Kieldrecht en Moerbeke. Voor Waasmunster en de White Boys worden het trouwens ook belangrijke uitjes naar Meerdonk en Straatje Stekene. De pronostiek Vrasene - Gerda X Kruibeke - Rupelmonde 1 Klinge - Hoogeinde 1 Straatje - White Boys 2 Kieldrecht - Moerbeke X Tielrode - Verrebroek 1 Meerdonk - Waasmunster X Lokerse-Geraardsbergen 0-2 2* provinciale A Ol. Gent-Melsele 0-3 Destelbergen-H. Vrasene 0-0 Evergem-St.-Gill.-W 0-1 Robur-Kemzeke 1-1 Sint-Pauwels-Waarschoot 3-1 Temse-KV Ertvelde 1-2 2* provinciale B St.-Gill.-Dend.-Nevele Wieze-RC Wetteren Buggenhout-Appelterre E. Meldert-Winnik Oudegem-Nederename 3* provinciale Nieuwerkerken-T erjoden 3* provinciale D SK Aalst-Heikant Bazel-TK Meldert Herdersem-Sombeke Berlare-Haasdonk Baasrode-Moorsel Schellebelle-Grembergen 4-4 Excelsior-Boonwijk 1 -0 Kallo-Stekene Sp. 2-2 4* provinciale C Val. Overmere-Edeboys 0-2 SK Lokeren-SK Overmere 0-7 4* provinciale G Mere-Hillegem 4-2 Serskamp-Westrem 3-1 Erpe-E. Houtem 1-0 4* provinciale H Eremb.-Baardegem Gijzegem-Opstal S. Moorsel-Opdorp Welle-Rp. Lebbeke Appels-Lutterzele Wichelen-Schoonaarde 3-2 2-0 1-0 1-0 3-0 1-2 2-11 Zondag 7 november 1982 1* Nationale SC Lokeren-KV Kortrijk (Costantin) Standard Luik-SK Beveren (Verhaeghe) 2* nationale VK Mechelen-Eendr. Aalst (Cocalko) (zaterdag 6 november om 20 uur) SK Sint-Niklaas-Overpelt (Van den Wijngaert) 3* nationale Dottignies-Eendracht Zele (Willems) (zaterdag 6.11.82 om 19u30) VC Jong Lede-FC Izegem (Bosschaerts) Bevordering Lauwe-Hamme (Vekemans) 1* provinciale RC Gent-Lokerse (De Saedeleer) Dendermonde-Lebbeke (Vemiers) zaterdag 6 november 1982 om 20 uur 2* provinciale A Melsele-Temse (Bockstaels) H. Vrasene-Ertvelde (Staes) St.-Gillis-Waas-Waarschoot (Van Ex- tergem) FC Oostakker-Robur (Anica) Ol. Gent-Kemzeke (Lauwereys) Gandasparta-Sint-Pauwels (Lambrecht) 2* provinciale B Nevele-Oudegem (Mas) Wieze-Zultse (Eeckeman) Olsene-Buggenhout (Vervaeke) St.-Gillis-D.-Sp. Petegem (Leeman) St.-Lievens-Houtem-E. Meldert (Devis- scher) 3* provinciale D Heikant-Excelsior (Van Imschoot) TK Meldert-Boonwijk (Van Hoey) Sombeke-Grembergen (Segers) Haasdonk-W. Moorsel (Van de Winckel) Herdersem-Stekene Sp. (Vancoillie) Bazel-Berlare (Vazn Renterghem) SK Aalst-Baasrode (Kielemoes) Kallo-Schellebelle (Speleers) 4* provinciale C Edeboys-SK Lokeren (Drieghe) Heusden-SK Overmere (Raveel) Val. Overmere-Azalea (Burm) 4* provinciale G Erondegem-Serskamp (Dierickx) Mere-Aaigem (Van der Kelen) Erpe-Massemen (Cooremans) 4* provinciale H Baardegem-Wichelen (De Waele) Opstal-Schoonaarde (Lambrechts) Opdorp-Lutterzele (Verriest) R. Lebbeke-Iddergem (De Maere) Gijzegem-Welle (De Vliegher) Hofstade-Appels (Heiremans) 4* provinciale I K.L. Vrasene-Gerda (Heirman) Kruibeke-Rupelmonde (Boeykens) Kieldrecht-Moerbeke (Nijs) Tielrode-Verrebroek (Melis) Klinge-Hoogeinde (Van den Eede) Meerdonk-Waasmunster (Van Mieghem) Str. Stekene-WB Sint-Niklaas (Bracke)

De Voorpost | 1982 | | pagina 2