Willy Van Sompel, rond wie het Waas damesvoetbal draait Merckx mist strafschop maar De Meersman scoort Krampachtig SK Oudegem wacht op Mare Rombaut Match duurde honderd minuten 28 - 5.11.1982 - De Voorpost 2' Provinciale VOETBAL Bufgenhout - Appelterre: 0-0 Wieze - Wetteren 1-1 Sp. Buggenhout - Appelterre 0-0. (v) Frankie Roels van Sparta Buggenhout. (c) Buggenhout - Appelterre 0-0. De nagenoeg tweehonderd vijftig betalende toeschou wers hebben op het veld van Sparta Buggenhout maar weinig waar voor bun geld gekregen. Het werd grosso modo een krampachtig be twiste partij waarbij maar zelden opwindende momen ten te noteren vielen. Sparta kon misschien wel verzach tende omstandigheden in roepen. Het kon geen beroep doen op drie titularissen. Hugo Tilley was gekwetst en moest forfait geven. Ron- ny Schaeck. de witte merel van de vorige speeldag, lag met griep in bed. Patrick Verheyden van zijn kant liep enkele boekingen op. en mocht meteen van een vrij weekend genieten. Klubsekretaris Freddy De Bisschop over de wedstrijd: «Zeer aantrekkelijk verliep de partij niet. In de eerste helft werd er nauwelijks op doel geschoten. De enige kans kregen wij net voor het ingaan van de pauze. Mare Vereecken haalde toen ge vaarlijk uit, maar hij zag zijn poging tegen het doelhout stranden. Na de hervatting zijn de bezoekers meer in de wedstrijd gekomen. We heb ben het toen een paar keer zwaar te verduren gekre gen. Doelman Hedwig Tilley speelde zich in die periode een paar keer in de kijker. Vijf minuten voor het einde dachten we dat de neder laag een feit zou zijn, maar toen bracht Jan Vekemans redding op de lijn. Uiteinde lijk hadden we nog kunnen winnen want onmiddellijk daarna kreeg Mare Veree cken aan de overkant nog een kans. die hij echter on benut liet. Algemeen be schouwd moet ik stellen dat de puntendeling de juiste weergave is van wat we te zien hebben gekregen. Het werd geen grootse partij, maar in de tweede helft werd er toch langs weerszij den geknokt. Beide ploegen hebben trouwens punten no dig», aldus Freddy De Bis schop. Sparta Buggenhout krijgt nu zondag andere katten te ge selen. Het moet dan op ver plaatsing naar Olsene. Een ploeg die tijdens de voorbije speeldag met afgetekende cijfers op de zege wist be slag te leggen. (edm) Klubsekretaris De Bisschop ran Sparta Buggenhout. (v) Reeds in tweede kompetitiejaiir... Willy Van Sompel uit de Hovenierstraat in Lokeren is iemand die van aanpakken weet. Enkele jaren terug wilden, bij Lokerse SV, de vrouwen ook eens tegen een voetbal trappen. Er werd wat geoefend en enkele vriendenwedstrijden gespeeld. Maar het was zo moeilijk ploegen te vinden. Wie konden de dames in dat geval beter aanzoeken dan Willy Van Sompel? Willy trok op speurtocht links en rechts. En ja hoor, acht ploegen toonden him belangstelling. Dus waarom geen kompetitie? Dan had elke ploeg vaste datums en was het zoeken naar vrien denwedstrijden gedaan. Willy kon van start gaan met acht ploegen. Bij de aanvang van dit sei zoen vielen twee clubs weg maar er kwamen integen deel vier bij. Een bewijs dat het Waas Damesvoetbal wind in de zeilen heeft. Van Sompel regelt gans alleen de administratie. Elke ploeg moet instaan voor eigen ver zekering maar de winst van het kampioenenbal wordt verdeeld over de verenigin gen. Om de zes weken wordt een algemene vergadering gehouden, waarbij systema tisch elk elftal wordt aange daan. Wie traint nu een da meselftal? Jazeker. een man. Willy verklapt ons dat de dames meer discipline aan de dag leggen dan de heren. Iedere keer de schoe nen en andere uitrusting pikfijn in orde. er wordt ook niet gerookt in de kleedka mers. kortom een buitenge woon goede sportieve geest. Ook tussen de clubs klikt het. Voor de wedstrijd die op de kalender staat wordt tel kens onderling een datum afgesproken. De strafcom- missie komt wel om de 6 weken samen. Elke ploeg levert daarin een afgevaar digde. Maar de commissie heeft heel wat minder werk op de winkel dan bij sommi ge heren tomooien. Spannende wedstrijden Na de 6* speeldag noteren we nog twee ploegen met het maximum der punten: Herleving St. Pauwels en K.A.V.D. De Lokerse SV Girls moeten er dringend wat aan doen want ze zak ken meer en meer in de klas sering terug. Aan de 15* min. was Temse er reeds aan voor de moeite want Sabine Cornelis trof raak. Amper een kwartuur legde Patricia Cleemput de eindcijfers vast. Bij de thuis ploeg moet men dringend de kanonnen eens nazien want die staan tegenwoordig heel slecht gericht. Herleving St. Pauwels- Grembergen: 12-0: De dames van Herleving konden zich naar hartelust uitleven maar werden hier bij flink geholpen door de sportiviteit van Gramber gen. dat toch wel als voor beeld mag gesteld worden. Deden de netten trillen: Ann Samson 5, Ann Bechiels 3. Vander haeghen. De Bock. Kalynoski en Van de Wiele 1. SK Ladies - Rupelladies: 6-1 De Puttenendames hadden het eigenlijk niet moeilijk. Aan de rust was de stand reeds 3-1. Scheidsrechter Roger De Meersman had geen moeite om deze sportieve wedstrijd in goede banen te houden. Voor de thuisploeg scoorden: Bertels Pascal 3. Hertogh Tania, Everaert Crista en Denise Van Brussel. Voor Rupella dies werd de verdiende eer gered door Bea Van Steer- teghem. FC Luitentuit - De Snijrsters Burcht: 0-2 Geen verslag over deze wedstrijd. De twee doelpun ten werden gescoord door Schuddings. Lokerse SV Girls - Wijnveld: 0-1 De lokale ploeg kreeg dade lijk een doelpunt te slikken en dat werkte niet bepaald op het moreel. Trouwens het eerste kwartier was het al Wijnveld wat de klok sloeg. Stilaan begon de thuisploeg zich te hervatten maar tot echt doelgevaar kwam het niet. Door het doelpunt van Anita De Coster haalde Wijnveld de volle buit bin nen. Verdiend. Herleving St. Pauwels - Lo kerse SV Girls: 4-2 De thuisploeg was amper ten aanval getrokken of ze hadden succes, na blunder in de Lokerse verdediging. Hieraan trok St. Pauwels zich tenvolle op en ging door op zijn elan. Rust 3-1. Iden tiek scenario bij het begin van de tweede helft. De Lo kerse verdediging staat weer naar elkaar te kijken en meteen is het 4-1. In de laatste minuut kon Muriel Wittouck de stand nog te rugbrengen op 4-2 maar het kalf was Voor de thuis ploeg scoorden Ann Samson en Kristel Kint elk tweemaal terwijl voor Lokerse Martine Fiers en Wittoeck voor een roos zorgden. Wijnveld - Willy Girls Tem se: 1-1 Evenwichtige partij waarbij beide ploegen om beurten kansen lieten liggen. Aan de 34* min. klom Wijnveld toch op voorsprong via Ani ta De Coster maar amper zes minuten later viel alles te herdoen want Vemimmen maakte voor Temse gelijk. Sportieve wedstrijd met juis te weergave in de uitslag. Rupelladies - Luitentuit: 3-3 Toen het aan de rust 0-3 was dacht iedereen aan een de bacle voor de thuisploeg. Via drie voltreffers van Kris- tine Polfliet was het spel- beeld heel concreet uitge drukt. Maar de Rupelladies kwamen terug en hoe! Door twee doelpunten van Van Cleemput en een van Mari na Jacobs viel alles te her doen voor de bezoekers. Spijtige noot: de rode kaart voor Van Havenberg Vivia- ne die een kopstoot wilde uitdelen maar niet de bal viseerde maar haar tegen- Grembergen - De Snijrsters: 0-8 Een moedig en sportief Grambergen kon niets ver helpen aan de bezoekende stormloop. Katia Schud dings ging er weer eens met de vuile voeten door en nam niet minder dan vijf treffers voor haar rekening op de hielen gevolgd door Tania Soetens die driemaal scoorde. De stand na 6 speeldagen: 1. St. Pauwels 12p. 2. Dendermonde 10 p. 3. Wijnveld 9 p. 4. De Snijrsters 8p. 5. SV Girls 8 p. 6. Willy Girls 5 p. 7. Rupelladies 3 p. 8. SK Ladies 2 p. 9. Luitentuit 1 p. 10. Grambergen 0 p. And ré W. Moorsel - TK Melden 2-10. De juniors C van beide ploegen bekampten mekaar op het Allerheiligenweekend. De derby kreeg reuzecijfers! (per) m Wieze heeft tegen titelkan didaat RC Wetteren een punt gewonnen. Dat is zeker niet onverdiend. Integen deel. De thuisploeg had ze ker recht op de zege. Klub sekretaris Moens hierover: «In het eerste kwartier had den we het niet makkelijk tegen een bezoekende ploeg die een biezonder hoog tem po ontwikkelde. Dat resul teerde na een kwartier in een doelpunt. Hierop zijn wij gaan replikeren en hebben initiatieven genomen. Tot doelpunten heeft dat in de eerste helft niet geleid. Wel tot verschillende kan sen. Toen we net voor de rust een strafschop kregen toegewezen dachten we met een gelijke stand de rust in te gaan. Maar Francois Merckx trapte die unieke ge legenheid naast. Na de hervatting zijn we de forcing blijven voeren. Wet teren kon toen het hoge tem po van voor de rust niet meer ontwikkelen. Dat gaf ons de gelegenheid om meer onze wil op te dringen. Bijna kwamen we tot scoren toen Delsin in de richting van het Wetterse doel kopte, maar een bezoekende ver dediger kon de bal op de lijn wegkuisen. Drie minuten la ter kwam dan toch de gelijk maker tot stand. Een late raal inzenden van Roland Delsin werd door Luc De Meersman op de slof geno men en binnengeschoten. Daarna is het spel verdeeld verlopen. Langs weerszij den werd er toen gedreigd. Ik moet zeggen dat onze doelman Matthijs zich op een gegeven moment flink wist te onderscheiden. Al met al zijn we tevreden over de prestatie en met wat ge luk hadden we alvast een punt meer in de wacht kun nen slepen. Vorige week hadden we onderling van gedachten gewisseld met trainer en spelers. Dat heeft blijkbaar vruahten afgewor pen. Ik hodfc dat dit in de komende wedstrijden be vestigd wordt. We hebben nu zes punten uit negen ont moetingen. Hopelijk kunnen we er daar in de kortste tijd een paar eenheden aan toe- „He1 voegen», besluit de het Moens. Intussen moet F.flJ Wieze nog steeds drie tituld, rissen ontberen. Jan Vermd, blijft sukkelen met de liejaai Hij probeerde wel al met invallers, maar blijkt nci niet zijn gewenste rende sta ment te bereiken. Julien Sio^, card heeft tegenslag. Eerd«jje1 liep hij een polsbreuk ojL^ Thans is het gipsverban|we verwijderd, maar nu blijlwa dat zijn hand niet helemaJjja rechtstaat. Het is niet uitgij^ sloten dat het opnieuw mo4enj gebroken worden. Langs dLe andere kant blijft Mare Vajteu Der Jeugt last ondervindatoc van een emstig rugletsejma Links en rechts wordt al gtznr fluisterd dat er aan de voelffej balloopbaan van de gew«gje zen S.K. Lebbekespits eet^oe einde is gekomen. Hopelijnu voor Mare zijn die inzichten^ al te pessimistisch. Hij stel,jra in ieder geval alles in hf^j. werk om via specialisten ijjg Leuven en Antwerpen tocfte nog zijn voetballoopbaan kunnen hervatten. „ir Oudegem - Nederename: 0-1 Goede wil te over bij SK Oudegem, zowel bij be stuur. spelers als trainer, maar dat brengt momenteel niet de vereiste punten op. Tegen Nederename had Ou degem alvast meer verdiend dan een nederlaag. Een puntendeling was de logi sche weergave geweest. Maar wanneer de scheids rechter dan nog een handje gaat meehelpen om je wat dieper in de put te duwen, ja, dan ben je meteen het einde van de wereld. Trai ner Walter Bauwens geniet nog steeds het vertrouwen van éénieder te Oudegem, maar was ontgoocheld over de gang van zaken. «We waren gestart met de bedoeling om de 0-0 op het bord te houden. Je mag niet vergeten dat we met een tegenstrever te maken had den die zich vooraan in de reeks bevond. Ik hield dan ook vijf pionnen achteraan en hield er vier op het mid denveld. Na minder dan tien minuten werd een tekortko ming afgestraft. Dat was een lelijke streep door onze rekening. Toch zijn we met de tegenstrever blijven wed ijveren. In de tweede helft waren we zelfs de betere ploeg. In die periode meen den we aanspraak te mogen maken op een strafschop. Dat was na duidelijk hands- spel. Maar de spelleider sloot hiervoor de ogen. Wel werden onze spelers bij de minste overtreding getrak teerd op een boeking. Wil liam Vereecken. Goossens. Van Hauwermeiren en Chris Van Cauteren werden hier van de slachtoffers. Voor William Vereecken gaat het om de derde boeking. Dat betekent dat hij eerlang van een vrij weekend zal kunnen «genieten». Uiteindelijk tel len we nu vijf punten uit negen wedstrijden. Dat is te weinig. Onze klassering is weinig rooskleurig. Daar moet in de komende weken iets aan veranderd wor den». besluit trainer Mare Rombaut van SK Oudegem. (vh) Bauwens. luidt bekwaam om Maar de Oudegemse oefen- vatten in een elftal meester heeft het niet mak- gend punten nodig kelijk. Het materiaal dat hij Nevele zal het in ieder voorhanden heeft blijkt on- niet gemakkelijk gaan. toereikend te zijn. Misschien ware er een mirakel zou kan de terugkeer van Mare beuren. Rombaut nieuwe impulsen geven. Hij is hersteld van een kwetsuur, en naar ver- Beker van de Denderstreek Eendracht St. Gillis uitgeschakeld In de wedstrijd voor de beker van de Denderstreek (halve finale) die maandag (Allerheiligen) werd be twist. werd St. Gillis uitgeschakeld. Het speelde 0-0 tegen St. Lievens-Houtem. Bij het nemen van straf schoppen verloor de thuisploeg met 3-4. De wedstrijd op zichzelf was niet denderend. Beide ploegen had den een dag voordien immers een kompetitiewed strijd betwist en dat liet duidelijk sporen na. Bij Eendracht werd een beroep gedaan op enkele inval lers. E.D.M. 3' Provinciale De scholieren van Oranje Erpe. (per) DEFTIHGE - BURST: 2-1 De opgekomen supporters kregen voetbalwaar voor hun geld. De scheidsrechter liet immers zomaar tien mi nuten langer spelen, zonder dat iemand daarvoor een re den kende. Al was Burst in deze wedstrijd veel beter dan de thuisploeg, de Olym- picboys hadden geen geluk. Het was volkomen tegen de gang van het spel in dat de thuisploeg in de 28* minuut op voorsprong kwam. via een treffer van Wymeersch. Deftinge mocht met een ge vleide 1-0 stand naar de ka- bientjes. Na de rust trokken de bezoe kers onmiddellijk op zoek naar de gelijkmaker en die kwam er pas in de 80* mi nuut. De jeugdige De Clercq scoorde zeer verdienstelijk. De thuisploeg liet niet af en kapitein De Poorter zou vier minuten voor affluiten de stand op 2-1 brengen. Net zoals vorige week verloor Burst hier alweer een koste lijk punt in de slotminuten. Er zal uiteraard nog wat na gekaart worden over het feit dat de scheidsrechter hier tien minuten langer liet spelen... Liefhebber Rudy Baeyens kon een positieve eindbalkind opmaken na het seizoen '82. De «bazen» kunnen tevre&e zijn. (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 4