Lutterzele mee aan de leiding De Winne, Vereecken en De Wolf in de kijker Hurt j«t haalt 4-0 achterstand op Aanvallend Erpe kon weer niet scoren mflPELLEKEN PEGEM SOLVO ATS UlSf. TOtVO ATS 32 - 5.11.1982 - Do Voorpost VOETBAL 3* Provinciale 4* Provinciale niet dat Herman Vereecken met de hand het doelpunt verhinderde. Penalty uiter aard maar ook protest van wege de lokalen die de spel leider erop opmerkzaam maakten dat de tijd al lang verstreken was. Maar die man liet zich niet vermur wen. Uiteindelijk is het al leen zijn klok die telt. Chris Buydts plaatste zich achter de bal en metéén was het 4- 4. Een resultaat dat nie mand nog had verwacht. Grembergen beschouwde na afloop het resultaat te recht als een overwinning. Je zou het voor minder. E.D.M. i run i r GREMBERGEN: 4-4 D* ontmoeting tussen Schellebelle en S.K. gekend. Na Grembergen Titularis Bonnaerens arri- uur stond veerde ingevolge treinver- óm thuisploeg met 4-0 aan de winst. Natuurlijk was op dat traging te laat op het veld. ■?jt"t>lllr vrijwel iedereen zeker van de lokale zege. Maar Intussen was de «feuille» in- dat een wedstrijd negentig minuten duurt en dan pas gevuld en werd zijn plaats afgelopen is werd duidelijk bewezen. Nochtans had Schel- lebelle af te rekenen met tegenslag. Jan Van Damme. (SK Grembergen door Guido Janssens inge nomen. Anderzijds had trai ner Roland Huylebroeck aan Norbert Van Royen een schorsing opgelegd. Hij had moeilijkheden gezocht na de midweekwedstrijd tegen S.K. Oudegem. In zijn plaats speelde Braem. In het begin ging het alle maal goed voor de thuis ploeg. Zoals al eerder ge steld stond die na een uur komfortabel aan de winst na twee doelpunten van Peter Van Poucke en Willy Meert. Maar ook na die 4-0 achter stand lieten de bezoekers geensizns de armen zakken. Dat was een verdienste die. naar later zou blijken, resul taten afwierp. Toen Chris Buydts een tegendoelpunt scoorde werd de onzeker heid groot in de lokale de fensie en toen Alfons Van Mele een tweede goal voor zijn rekening nam, was de koncentratie volledig weg bij de gastheren. Paniek was aan de orde! Pauwels leverde daar het bewijs van toen hij tekort naar doel te rugspeelde en Jan Van Dam me met sukses het leder kon onderscheppen. In de laat ste minuut gebeurde dan wat niemand nog had ver wacht. Bij een inworp liep doelman Dauwe onder de bal door. Die zou in doel verdwenen zijn, ware het Appels - Lutterzele: 1-2 Winst voor FC Lutterzele dat door het verlies van Een dracht Opstal mee aan de leiding in de algemene rangschikking is gekomen. In Appels won het met 1-2 cijfers na een vrij harde kon- frontatie. Speler André Temmerman hierover: «Het ging er onge looflijk hard aan toe. De thuisploeg speelde naar mijn oordeel op sommige ogenblikken op het randje van het vuile. Dat kwam ze ker het spel niet ten goede. Wij kwamen nochtans vrij vroeg op voorsprong. Ikzelf werd auteur van dat eerste doelpunt. De thuisploeg stelde daarna gelijk, maar nog voor de rust bracht Rive ra ons opnieuw op voor sprong. Ik moet zeggen dat we in die eerste helft aan spraak mochten maken op een duidelijke penalty, maar de scheidsrechter leg de de bal net buiten het strafschopgebied. Ook na de hervatting kregen we de beste kansen. Rivera kreeg zowat tien minuten voor het einde een uitstekende kans. Al met al zijn we door deze zege mee aan de leiding ge komen. Wie had dat twee weken geleden gedacht, toen we nog vier punten achterstand hadden op lei der Opstal? In Appels won nen we hoe dan ook ver diend de wedstrijd.» Klubleider Jules Van Hoorde was van oordeel dat een ge lijkspel een juistere weerga ve ware geweest: «We wa ren zeker do evenknie van ERM -v de bezoekers. We hebben echter met tegenslag moe ten afrekenen. Vooral toen het tweede Lutterzeelse doelpunt tot stand kwam. Dat was het gevolg van een misverstand. Daarvoor had Alois De Blezer ons op gelij ke hoogte gebracht. In de tweede helft kregen we nog enkele kansen die we niet konden benutten. In Appels verloopt het de laatste weken blijkbaar niet meer zo gesmeerd. Het heeft al verschillende punten moeten prijsgeven. Of het komend weekend in Hofsta- §ÉÉlÉËiÉSlÉ|É de een kans maakt op pun- tenwinst is een vraagteken. Lutterzele moet op verplaat- sing naar Opdorp. Daar moet het aan de lopende ÜNH band kunnen skoren. „„„„Mv. T (edm) Appels-Lutterzele 1-2. De Lutterzeelse doelman speelde werkelijk de match van zijn leven. jj Appels-Lutterzele 1-2. Al dook de Appelse rechtsbuiten geregeld zeer gevaarlijk op v. het Lutterzeelse doel, Chou De Bleeckere en zijn maats konden toch de volle buit r. naar Sint-Gillis nemen, (jj) Zoals we reeds meldden in de hoofding loopt bij F.C. Erpe de laatste weken alles gesmeerd tot aan de doel- poort van de tegenstander, doch de afwerking laat te wensen over. Met dat alles in het achter hoofd liepen de Erpse spe lers storm naar het Houtem- se doel. Wij noteerden doel- gevaar op de 2', 3' en 4' minuut en dan in de 5' mi nuut was het de jonge Wal ter Van Hauwermeiren die de stand op 1-0 bracht. Erpe was daarmede niet tevreden en we melden U nog doelge- vaar op de 8'. 10', 12', 15' en 17' minuut. Tot dan toe wa ren de bezoekers genood zaakt mede te spelen maar dan zonder enig doelge- vaar. In de 19' minuut kwam er een mooie aanval van Houtem doch de plaatselijke doelman tipte de bal gepast over de lat. We noteerden nog voor Erpe twee gevaar lijke schoten op doel maar ofwel was het er juist over ofwel er naast. De spelers van St.-Lievens-Houtem kre gen wat meer vat op de wed strijd en we noteerden ook voor hen nog twee gevaarlij ke akties die echter ook niet konden worden afgewerkt. Het was de plaatselijke voorlijn die voor de rust nog het meest gevaarlijk was doch echter zonder dat ge ruststellend tweede doel punt. Tweede helft Wie gedacht had dat Erpe zijn beste pijlen had ver schoten in de eerste helft kwam bedrogen uit, want onmiddellijk na het fluitsig naal was het terug Erpe dat ten aanval trok met als re sultaat reeds een tweede doelpunt, dit werd echter af gekeurd voor buitenspel. Er was weinig protest daar de lijnrechter op tijd gevlagd had. Zonder morren zetten de Er- penaren aanval na aanval op doch zonder sukses. Het onvermijdelijke gebeurde dan. In de 24' minuut was het Eendracht - Houtem die tegen de gang in van het spel scoorde 1-1. Versuft en aangetast door dat tegen doelpunt werd Erpe onge veer een tiental minuten overspeeld. Doch het was de speler-trainer van Erpe Jean-Batist Pfaff die zijn spe lers tot de orde riep en dat gaf reeds een minuut later resultaat. Terug waren het de lange vingers van de be zoekende doelman die een gemaakt doelpunt overtipte. De hoekschop die hierop volgde was er een om een hartinfarkt op te doen. im mers weer was de doelman geklopt en nu was het een verdediger die de bal op de lijn weghaalde. Wij schrij ven dit euvel op de 36' nuut. Nog eenmaal was Houtem gevaarlijk en dat in de 42' minuut doch de kee per van Erpe was klem vast. Boekingen Vermelden we nog dat er twee boekingen waren, één langs beide zijden, verder was het een sportieve ont moeting. Bij het eindsignaal zei een Erpse supporter het volgen de: «De dag dat Erpe beter afwerkt wordt het iedere match een doeltjesfestival». Ik kan hem daarin bijtreden want talent zit er genoeg in de plaatselijke club. Eindstand: F.C. Erpe - V.C. Eendracht-Houtem 1-1 f De Ploeg: voor Erpe:flCI] Goossens H.. V. Keymolen, Bael Patrick, Verhofstadt, m Leuze. Pfaff J.B., Baeyens, Walter V. Hauwermeiren, Moreels Rudy, Van Gyse- |tg]a ghem E en De Smet Eric de^.^ man van de boeking. md,, Voor Houtem: Franceus. fi Bourgeois. Hermie, De Smet, Samyn, Morreels, D'hauwere, De Mulder, De-.8", Spiegeleer. V.D. Sijpe en Schelpe de man van het z tegendoelpunt. ns (Vervanging 2de helft V.d. Zande in plaats van De Muder). G.E.M. r Eerste ploeg van F.C. Erpe (P. Cl.) ook na de hervatting het ge val, hoewel de druk van Gij- zegem niet biezonder groot Opstal 1-0 meer was. Wel bleef het de meest gevaarlijke partij. Tweede opeenvolgde nederlaag van Eendracht Opstal, dat metéén de leidersplaats moet Ongelukkig hebben we in delen met Lutterzele. Het verloor bij Gijzegem en de winst van de thuisploeg is verdiend. ,weede periode een Dat gaf men ook na afloop bij de bezoekers toe. Bij Gijzegem lieten twee spelers zich 06 RJ"1'?>O0}0n in'ca®se" opvallend gelden: Philippe De Winne en Frank Vereecken. Zij waren de gangmakers op f®" T-6. schamP*® a' °P het mlddébveld. waar ze de bezoekers maar weinig gelegenheid gaven om hun ideeën te 9. ,van enne ontwikkelen. Net na de hervatting werd Luc De Wolf bij de thuisploeg in het veld an 001 Vre*en e" vej' gebracht. Hij verving zijn voorganger Berloo. die een kniekwetsuur opliep, met brio. delhjk daa'ma ^rege^we Dat is althans de mening geloof niet dat we in al de onze doelmond. Tijdens het nochtans een kans zo groot van onze woordvoerder uit vorige wedstrijden al zoveel laatste gedeelte van de eer- als een wolkenkrabber. Gijzegem: op doel hebben geschoten ste helft is men bij ons het Maar die gelegenheid lieten «De ploeg speelde globaal als vorige zondag. In de eer- initiatief gaan nemen. Dat onze voortwaartsen onbe- goed. Maar deze drie spe- ste vijfentwintig minuten was onder impuls van Phi- nut. Dat was onbegrijpelijk. Iers verdienen toch wel een hebben we het initiatief aan lippe De Winne en Frank Enkele minuten voor tijd extra-vermelding. Ik moet de bezoekers moeten laten. Vereecken. Zij voerden de werd onze doelman Marino zeggen dat we allicht de Die kombineerden wel regie op het middenveld en Spruyt gekwetst. Hij botste beste partij hebben wegge- goed, maar zelden konden brachten geregeld de voor- tegen de paal. We hebben geven in deze kompetitie. Ik ze gevaar opbrengen voor waartsen in schietstand. voor die resterende minuten Ook na de herneming heb- beroep gedaan op invaller ben we het initiatief in han- Werner Van Der Jeugt. Al Éden gehouden. Halfweg de met al verliezen we vier tweede helft zijn we ver- punten in twee opéénvol- diend op winst gekomen, gende wedstrijden en dat is Een doelpunt dat Marcel nu wel een dikke streep door Van Nuffel uit een vrije trap onze rekening. We moetn nu tot stand bracht, maar waar- aan de top van de klasse bij de bal in laatste instan- ring het gezelschap dulden tie nog op het lichaam van Lutterzele dat echter kwam van een bezoekende een match meer heeft ge- verdediger en hierdoor van speeld. Ik wil aan dit alles richting veranderde. Opstal nog toevoegen dat we tij- is nadien nog gaan risiko's dens de laatste vijf weken nemen, maar dat had voor niet minder dan vier keer op gevolg dat we nog het ge- verplaatsing hebben ge vaarlijkst konden counteren speeld. Wat dan nog de en zelfs nog het dichtst bij jongste wedstrijd op zichzelf een tweede doelpunt kwa- betreft, moet ik er nog bij men. Ik geloof niet dat ie- vermelden dat we geen be mand deze zege in vraag zal roep hebben kunnen doen stellen. Die mag je trouwens op Heter Mol en Dirk Van meer dan verdiend noemen, Muylders, twee titularissen aldus de Gijzegemse woord- wiens afwezigheid een han- voerder. dikap betekent», aldus de Sekretaris Van Mol van Een- Dpstalse klubsekretaris. dracht Opstal geeft grif toe Opstal krijgt thans Juventus dat Gijzegem de gevaarlijk- uit Schoonaarde op bezoek, ste ploeg was en in dat op- Wil het verder een kansheb- zicht bekenen verdiend aan- ber blijven dan mag het zich spraak mocht maken op de geen derde opéénvolgende beide punten. nederlaag permitteren, ze- «Alleen tijdens de eerste ker niet. nu het, uiteindelijk, vijfentwintig minuten waren weer eens op eigen veld is. wij de betere ploeg. Wij heb- Gijzegem geniet opnieuw ben toen niet kunnen toe- het thuisvoordeel en krijgt slaan, gewoon omdat we thans Welle als gast. Dat vrijwel geen kansen konden zou geen problemen moe- Werner Van der Jeughl EOpstal) scheppen. Nadien moesten gen opleveren. we het initiatief laten aan de thuisspelers. Dat was E.D.M. Wilskracht Gijzegem won vorige week een vierpuntenmatch tegen Opstal en nu staan beide aan de leiding, (per) Oranje Erpe - E. Houtem 1-0. Tegen Houtem werd opnieuw bewezen dat de oranten z#[" moeilijk kunnen scoren, (per) De nieuwe aanwinsten van Erpe met in 't midden Trainer J.B. Pfaff, links van hem Janssens (komende van Bursten rechts van hem keeper Goossens (van S. K. Aalst). Oranje Erpe - E. Houtem 1-0. De Poorter kan deze bezoekende aanval nog keren.

De Voorpost | 1982 | | pagina 8