De Voorpost - 12.11 1982 - 15 iteliezaal, CHELPENCLUB VOOR JEUGD et is de bedoeling begin januari 1983 te Aalst van start te gaan et een «Schelpenverzamelaarsclub» voor de jongeren tussen en 18 jaar. Wie belangstelling voor dit initiatief heeft, kan recht bij Jurgen Tack, Pontstraat 27 te Aalst. Het kan ook lefonisch op het nummer 053/21.14.97 maar dan liefst na '.00 uur. VTERDAG 13 NOVEMBER VB-KAV Heilig-Hart organizeert om 14.30 uur in de Kring een nt-Maartensfeest. De kinderen mogen eerst hun hartje opha- i met figuren uit de Sesamstraat en ondertussen worden de iders uitgenodigd op koffie met speculoos Tenslotte zal de nt zijn geschenken uitdelen aan de kinderen. Deelname in de ikosten 20 fr en voor de kinderen 80 fr. Meldert Vrijdag 12 november KVLV: te 20 u gespreksavond in 't Parochiecentrum «Liefde e- lichaam bij grotere kinderen»: het seksueel rijp worden vai dochter of zoon. de ermee gepaard gaande moeilijkheden, C: lichaams- en levensveranderingen. Zaterdag 13 november Etentje-uit: in de Jongensschool van 18 22 u. Ook zondag van 1 1u30 a 16 u. Menu's en klhdermenu's. Steunkaarten (10C fr.) in mindering te brengen bij het etentje, worden aangeboden Papierslag door de scouts. Liefst in pakken binden of in kartonnen dozen of papieren zakken steken. Vanaf 9 u. Parochiecentrum: ontvangen U dit weekend: Godelieve er Jozef Muylaert - Haverals. Zondag 14 november Ceciliavierlng: van de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia met mis te 9.30 u voor overleden leden, optocht en feestmaal. AANDAG 15 NOVEMBER 3 Erembodegem in de Crypte om 20.00 uur een gespreks rond «Thuis... laten we 't werk erbuiten?». Gespreksleider is ans De Loose. Vanuit enkele ervaringen en getuigenissen jijgen we een zicht op de band tussen arbeid en gezin. De Bndacht gaat niet alleen naar hoe het nu is, maar we willen ook iderzoeken hoe het beter kan. Organizatie: KWB en KAV embodegem. ituurgeneeswijzen te Aalst 12 november om 20 uur heeft in de zaal Bristol, Grote Markt te Aalst, een voorlichtingsvergadering plaats met als tema latuurgeneeswijzen brengen vrede en gezondheid». Spreker Luk Verdick. idat men jarenlang de geneeswijzen heeft bestudeerd, werd tdekt dat alle stoornissen in mens en maatschappij een kele grote oorzaak hebben. Door gebrek aan hart in opvoe- ig en onderwijs verloor de mens het kontakt met de natuur. Hij 'aarde te weinig liefde en werd zielsziek. Hij ontving te veel gatieve kritiek en werd geestesziek Ze geraakt de stofwisse- j vertraagd, het lichaam vervuild, ook door chemische lustrie. zieke onwetende patiënten probeerden eerst pillen. Dat ilp niet. Dan zochten ze hun heil in natuurgeneesmiddelen en den via kruiden en vasten, bloemen en liefde terug het echte jurbesef. Zij ontdekten hoe zuiveren van het vervuilde ifmilieu en lichaam, opgekropte en negatieve gedachten. Zo de zelfgeneeskunde. >t Sint-Maartenfeest in jeugdatelier Arend te sist zondag 14 november heeft in het jeugdatelier Arend op de iteroever te Aalst een groot Sint-Maartenfeest plaats Op het ogramma staat een wafelslag, een dia-voorstelling rond .11.11 en de aankomst van Sint-Maarten met natuurlijk het delen van versnaperingen aan de kinderen. Die worden nstreeks 13.30 uur verwacht. De ouders kunnen binnen om 16 r. Een en ander heeft plaats aan het jeugdhuis Kreja, iesleutelstraat 51 te Aalst. ijdag 12 november twerk: tentoonstelling. Nog tot 15 november expositie «Aal- Bnaars stellen tentoon». Dagelijks van 10 tot 20 uur. Gratis egang. Organizatie Netwerk. >espraak: in zaal Bristol op de Grote Markt 22 te Aalst om 20 ir over de «Natuurgeneeswijzen brengen vede en gezond- lid». Spreker is Luc Verdick. ïterdag 13 november il BBC Okapi Home-In speelt volgende wedstrijden in zaal Jules Herremans. Om 13.30 uur tegen Baasrode: om 15 ladetten tegen Hemaco; om 16.30 u miniemen tegen Hema- om 18.45 u beloften tegen Fleurus en om 20.30 u de eerste 2>eg tegen Fleurus. fS^ndbal. Handbalclub Eendracht Vrij Aalst speelt in de sporthal Sn Rozen om 14 u een wedstrijd tegen Don Bosco. Het is een jJdstrijd van de kadettenploegen. jSietbal. Kamillekes Aalst speelt in het sportcentrum Zandberg Jlgende wedstrijden, om 13 uur Kamillekes B tegen Bellem en •li 15.00 uur Kamillekes A tegen Veldegem. J>®tbal. KSC Eendracht Aalst speelt volgende wedstrijden: om u de juniores B tegen Bavegem (Zanberg), om 9 u de •Jiiores D tegen Wieze (Osbroek A), om 10u30 de juniores C ÏSjen Erpe (Osbroek A) en om 10 uur de juniores B tegen ÏBldergem (Osbroek B). ^Ileybal. Volleybalclub VK Aalst speelt in sporthal Ten Rozen jj'gende wedstrijden: om 10 uur de scholieren tegen Wonter en om 16 uur de seniores tegen Ooigem. illeybalclub VK Erembodegem speelt om 17 uur in de irthal Denderdal tegen Vitesse Kruibeke. illeybalclub UFO 78 Aalst speelt in de stedelijke gymzaal om u tegen KWB Echo Steenokkerzeel. illeybalklub Kuklos speelt in de rijkssporthal HRITO volgen wedstrijden: om 15.45 u de reserven tegen Baasrode en om u de eerste ploeg tegen Baasrode. ilezlng Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen om 20 u in de tstzaal HRITO. Toegang 75 fr. Organizatie De Gaa Lowie's. ndag 14 november stbal. KSC Eendracht Aalst speelt volgende wedstrijden: om I u de juniores A tegen OL Wetteren (Osbroek B), om 10 u Ifa's tegen Boom (FFR) en om 15 u de eerste ploeg tegen fest (Pierre Cornelisstadion). Illeybalclub Falos Erembodegem speelt om 10 u in de Torthal Denderdal een kompetitiewedstrijd, istzegelkring Dendria Erembodegem. Clubvergadering van 30 tot 12.00 uur. Mededelingen, ruilboekjes, nieuwigheden, bola, catalogi. In de parochiezaal Termurenlaan 4 te Erem- egem. ntkaartenklub; clubvergadering van 10 tot 12 u in de Kattestraat 33. quarlanen Aalst. Clubvergadering vanaf 10 u in het lokaal stelken. Apostelstraat 1 Aalst. In Aalst werd de eerste afstempeling van een nieuwe postzegel georganiseerd. Dat Aalst. In het Belfort was een postkantoor opgericht. Men kon er een speciale dagstempel bracht een massa filatelisten op de been (per) met het embleem «Pax» bekomen (per) Werk der Volkstuinen. Clubvergadering vanaf 10 u in café 't Landhuis, Grote Markt 27. Wandelzoektocht. In het teken van de auto-arme zondag. Samenkomst zaal Netwerk tussen 13.30 en 14.30 u. Deelname: 30 fr. Talrijke naturaprijzen te winnen. Technische organisatie: BGJG en Netwerk met Via Secura. Maandag 15 november Postzegelkring Philatelia Alosta. Clubvergadering vanaf 19 u in de Filateliezaal, Kattestraat 33. Spreekbeurt in de Borse van Amsterdam, Grote Markt, om 14 u. Teorie en praktische oefeningen voor jong en oud over artrose. In sportkledij komen aub. Meebrengen: mat en schrijf gerei. Organizatie CMBV Aalst Centrum. Dinsdag 16 november Pensioenen. Indien U problemen hebt met uw pensioen, kunt u terecht op de spreekdag van de afgevaardigde van de Dienst voor Werknemerspensioenen te Gent. Vandaag van 10 tot 12 u in het voorlokaal van de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3. Woensdag 17 november Speedy Modelbouwclub Aalst. In het lokaal Gerstenhof in de Gerstenstraat te Erembodegem. Clubvergadering: iedere laat ste woensdag van de maand om 19.30 u. Beoefenen van de hobby: iedere zaterdag vanaf 17 u en iedere zondag vanaf 15 u in hel stadspark te Aalst. Donderdag 18 november Koncert in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3. Om 20 uur Sint-Ceciliakonsert door «Kunst en Vermaak» onder leiding van Albert Veldeman m.m.v. Godelieve De Geyseleer, aan het klavier begeleid door Chris Crombeen. Organisatie Kon. Fan. Kunst en Vermaak. Zwemmen. Elke donderdag van 20 tot 21 u in het zwembad van het Sint-Jozefscollege. Pontstraat 7. Inschrijving ter plaatse. Organizatie CMBV Aalst Centrum. Schoolprogramma in zaal Netwerk. De Ridderstraat 28. Tenta kel met bij minderheid van stemmen goedgekeurd. Organizatie Netwerk. Vrijdag 19 november Kon. Lyceum Aalst organiseert een avond met Hollandse mosselen en Belgische bieren. In de eet- en turnzaal van het Kon. Lyceum, Rijksmiddenschool II, Pontstraat 51 te Aalst. Ceclliakonsert om 20 u in de feestzaal van het stadhuis. Grote Markt 3. Aangeboden door de harmonie Hand aan Hand. Ook huldiging van de jonge verdienstelijke muzikanten. Toespraak met film en dia's in 't Apostelken, Apostelstraat 1 om 20 uur. «Zieke en gekwetste vogels die in het revalidatiecen trum te Essen herstelling vinden», door de heer Broos. Organi satie De Wielewaal Denderland. Muziek in zaal Netwerk, De Ridderstraat 28. Om 20 uur «Nightcap». Organizatie Netwerk. Dinsdag 16 november KVLV: te 19 u in de Parochiezaal kursus «Wit borduren». Erembodegem Baardegem Zaterdag 13 november Toneel: «Noch bloemen noch kransen» kan U in «Ons Huis» nog meemaken vandaag te 20 u. Verder nog op 19 en 20 november eveneens te 20 u en op woensdag 14.11 te 15 u. Reserveren via 052-35.72.96. Een produktie van «Hoop in de Toekomst». Tweede produktie van het seizoen wordt «Onder één dak» van Johan Fabricius. Kerstfeest: 53 jaar lang verzorgde «Hoop in de Toekomst» een kerstfeest ten voordele van missionarissen en missiezusters van Baardegem. Ondanks de lange traditie wordt er nu mee gestopt. De belangstelling taande, wegens spreiding in scholen zijn de kinderen moeilijker bereikbaar, kerstdag werd meer een familiedag. De formule is achterhaald (een klein geschenkje lokt de kinderen niet meer) en technisch dreigt bij de leden van Hoop in de Toekomst oververzadiging tussen twee produkties in, november en februari. Hoop in de Toekomst wil wel elk initiatief ten voordele van de missies volgen en financieel steunen. Exotische kunst: tentoonstelling ten bate van pater Carlé in Zaire en priester Louis Borremans in Chili. Keuze houtsnijwerk, sieraden, sierstukken in ivoor, malachiet en parelmoer. Dit op 27 en 28 november in de parochiezaal. Details volgen. Missieomhaling. De omhaling in de kerk bracht 30.591 fr. op en die in beide schoien 3.939 fr. Pater Lievens kreeg er 10.000 fr. van mee en de rest wordt gestort voor de pauselijke missiewerken. Zondag 14 november Kindermis verzorgd door Kapoenen en Welpen Zaterdag 13 november Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid»: te 15 uur aan lokaal «De Volkskring» aan de Denderbrug: vertrek van de fanfare voor optocht doorheen Erembodegem: Dorp, Alfons Van de Maelestraat, Keppestraat... en bezoek aan de leden herber giers. Te 18 uur: H; Mis, opgeluisterd door de Konkl. Fanfare «Niets zonder Arbeid», in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk. Na de H. Mis. feestbanket in «De Volkskring» T.D. Rally - Team Vonck Everaert: te 20 uur in de Sporthal Denderdal: 2* Rally-TD, met DJ Gertje Gerrits. Volksdansgroep De Eglantler: repetitie van 18 tot 20 uur in de Sporthal Denderdal. Nieuwe leden steeds welkom. Zondag 14 novemberPostzegelklub «Dendria» te 9u30 in het Parochiehuis: vergadering «Dendria» Postze- gelklub. Ruilboekjes, nieuwigheden, materiaal, mededelingen en tombola. De catalogi Yvert-Tellier zijn ter inzage. De catalogus Yvert-Tellier 1982 wordt per opbod verkocht! Ook de jaarlijkse prijs aan de leden die al de vergaderingen van het seizoen 1981-1982 bijgewoond hebben zal uitgereikt worden. Deze zijn: Mejf. Van der Borght Lutgarde, Verleysen Gaston, Couck Raymond, De Cock Edmond en Mevr. De Doncker Jeanne. Tevens wordt een diavoorstelling van onze Belgische zegels gegeven. Let wel: Tentoonstelling Belgica 82 van 11 tot 19 december 1982 te Brussel. Postzegelkring «Dendria» bezoekt de tentoon stelling op zaterdag 18 december 1982. Zo er genoeg deelne mers zijn zou de reis per autocar kunnen doorgaan. Belangstel lenden kunnen inschrijven bij het bestuur van de klub. Vraag inlichtingen! Auto-arme zondag: In Erembodegem-Terjoden: wandeling i.s.m. Bond van Grote en Jonge Gezinnen, KWB. KAV, BKG, WKS-VVKM. Vertrek te 14 uur aan de St. Jozefskerk. Deelname gratis. Na de wandeling gelegenheid tot etentje: 50 fr. per persoon. 120 fr. per gezin. Dadelijk inschrijven! In Erembodegem-Centrum: wandeling, georganiseerd door Davidsfonds Erembodegem. langs «Volkssportroute Dirk Mar tens». Vertrek te 14 uur aan de O.L.V. Hemelvaartkerk? Voor de kinderen aangepaste animatie. Voor wie een gezonde wande ling met het beoefenen van aloude Vlaamse volkssporten wil combineren is dit programma een aanrader! Deelname gratis! Het Stadspoppentheater van Aalst voert op: Paniek in het Waterkasteel: te 10 uur in de Gemeenteschool, Gaston De Schepperstraat 1 te Erembodegem. Toegangsprijs: 30 fr. Heel het stuk speelt in en rond het prachtige 16" eeuwse «waterkas teel». Het is een goede gelegenheid voor jong en oud om interessante informatie op te doen over het «waterkasteel» van Moorsel en de geschiedenis ervan. Leerrijk en echt de moeite waard! Maandag 15 novemberN.W.K.: te 14 uur in de Crypte: N.W.K.-raadpleging. K.A.V. en K.W.B. gespreksavond: te 20 uur in de Crypte: gespreksavond «Thuis laten we 't werk er buiten». Frans De Loose uit Haaltert is de inleider. Welke invloed heeft beroepsar beid en werkloosheid in het gezin, en de krisis op het werk? HRrdersem ledereen is oprecht welkom! Catechistenvergadering eerste jaar: te 20 uur in de boven zaal van het Parochiehuis. Donderdag 18 november A Capellakoor Termuren: koorherhaling te 19u30 in de Crypte; nieuwe leden steeds hartelijk welkom! Vrijdag 19 november KWB belotavond: te 20 uur in de Crypte: belotavond. Wie speelt er nog mee? Uitnodiging aan alle hengelverenigingen De oude Lambiekvissers stellen tot en met nieuwjaar de hengelvijver 't Vissershof gelegen Kleistraat te Erembodegem grats ter beschikking van verenigingen die in klubverband een weekend aan forelvisserij wensen te besteden. De forel wordt geleverd aan kostprijs. De organiserende vereniging regelt zelf de eventuele deelna meprijs van haar leden. Inlichtingen: De Oude Lambiekvissers, Kleistraat 81. Erembo degem, tel. 053-66.65.97. Aalst. Over twee jaar viert de Sint-Jozefskerk haar 50-jarig bestaan. Dat dit niet onopgemerkt zal voorbijgaan, bewijst de restauratie die meer dan één miljoen bedragen, (per) KAV turnen: van 19 tot 20 uur in de sporthal Denderdal. KVLV turnen: van 20 tot 21 uur in de sporthal Denderdal. KAV turnen: turnles van 14 tot 15 uur in de sporthal Denderdal, voor niet-buitenhuiswerkende dames Dinsdag 16 novemberKVLV vormingsavond: te 19u30 in de Crypte: vormingsavond voor langer gehuwden en belang stellenden. KVLV «Liefde en lichaam bij grotere kinderen». KAV volksdans: van 19 tot 20 uur in de sporthal Denderdal. Repetitie Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia Erembodegem: van 20u30 tot 22u30 in het lokaal «De Eeckhoorn», Brussel- baan 155, Erembodegem. Woensdag 17 november KAV-Terjoden: van 19u15 tot 22u15: naailes (naaikursus 1" reeks dameskleding). A.A.-groep «Om Mekaar»: te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis: vergadering A.A.-groep. Werkgroep eerste kommunie: te 20 uur in de wachtzaal van het Parochiehuis, vergadering werkgroep. Vrijdag 12 november Dansavond van BGJG te 19.30 u in het Parochiaal Centrum, oefenavond voor iedereen toegankelijk. Cha-cha-cha. tango, wals. Engelse wals. quickstep, rumba, paso-doble, jive, pop rock, samba, slow en beat-nummers (discodansen). Ook ge- meenschapsdansen worden er aangeleerd Zaterdag 13 november Majorettenbal in zaal «De Kletser» vanaf 20 u met «Black Gold» en DJ Harry. Toegang 60 fr. Sneltombola. Belotting te 20 u georganiseerd door «De Centrumvrienden». Uiteraard in het Parochiecentrum. Dinsdag 16 november KVLV: voordracht in 't Parochiecentrum. Vrijdag 19 november Dia-voordracht te 20 u in 't Brouwershuis door A. Menschaert over «Leven als God in Frankrijk». Organisatie: VTB-VAB Leden betalen 40 fr. niet-Leden 60 fr. Zaterdag 20 november Akademische zitting in zaal «De Kletser» met o.a. minister Poma waarna receptie en koncert door het Eupener Man- nerkwartet. t. De keuring van de katten gebeurt zeer nauwgezet door gekwalificeerd personeel, r keurt de voorzitster samen met mevrouw Van Trimpont (per) Aalst. Mevrouw Cool uit Hekelgem behaalde met deze kat reeds heel wat prijzen. Zij was kandidate buiten kategorie (per) Maandag 15 november Voordracht te 20 u in t Kultureel Centrum Affligem door Zuster Hadewijck Snijdewind, o.p.; over «Vrouw, geweten, kerk, draagkracht en verantwoordelijkheid».

De Voorpost | 1982 | | pagina 15