6 - 12.11.1982 - De Voorpost insdag 16 november aamweven en spinnen van 20 22 u, Groenstraat 3 te iekelgem, met Veerle Van den Berghe en Rita Daenen. 'rijdag 19 november ieschenken uit vreemde landen: opening van deze einde- aarstentoonstelling te 20 u ten voordele van Affligemse missio narissen met o.a. Pater Andreas Baert. Toegankelijk tot en met 31 december. Moorsel Bakschieting naar kippen, worsten en varkenskop in café J.P. Coppens. Dorp 7, ten voordele van de kaatsklub «De Dorpvrien den» op zaterdag 20 en zondag 21 november telkens vanaf 19 Berlare B.G.J.G. Berlare De aanvragen om hernieuwing van de reduktiekaarten (spoor- kaarten) kunnen ingediend worden op zaterdagen 13 en 20 november a.s.. telkens van 10 tot 12 u. in het Parochiehuis. i Zele. Gehandicapten stellen hun werkjes tentoon. De opening geschiedde in aanwezigk heid van de schepenen K. Hoppe en M. De Waele. Heel wat kijkers kwamen eens /angjeld (gb) rij he Zele. Diamanten bruiloft van Leonard Van den Bossche en Mathilde De Brandt. Ruim 150 familieleden woonden he feest bij (gb) t. Sa BC Erpe-Mere: Pupillen (J) Leiedal om 10.30 u Miniemen (m) - Leiedal om 14.00 u Pupillen (m) - Tissac om 15.30 u Erpe-Mere I - Melle om 18.45 u Erpe-Mere II - Melle om 20.30 u FC Mere scholieren - TK Meldert om 15 u Kaarten Op zaterdag 13 november heeft in het Volkshuis de maandelijk se kaarting plaats van de socialistische gepensioneerdenbond om 19.30 uur. Kaartersclub Troef kaart om 20 uur in het Patronaat op vrijdag 19 november en kaartersclub Octopus om Maandag 15 november 20 uur dezelfde dag in café Octopus. Allerlei Op zaterdag 13 november organiseert de KWB een mosselsou per in het patronaat. Begin om 19.30 uur. Inschrijven vooraf is onontbeerlijk. Op zondag 14 november brengt de KWB een bezoek aan het rust- en verzorgingscentrum van Mere. De bejaarden worden er met iets lekkers bedacht. Op dinsdag 16 november tussen 14 en 16 uur kunnen de CMBV-leden terecht in 't Mereland voor kantklossen en hand werk. Leren ontspannen zijn Op woensdag 17 november, donderdag 2 en woensdag 15' december telkens om 20.30 uur organiseert de JKAV in het Patronaat een cyclus «Leren ontspannen zijn». In die korte reeks van drie doe-avonden doen wij een poging om ons lichaam en onze geest te ontspannen. Bedoeling van deze reeks is: een aantal basisvaardigheden leren waardoor je je kunt ontspannen. We worden hierbij deskundig begeleid door dhr en mevr Frank De Meirleir - Ria Raman. Sportieve kledij is aan te raden (lange broek, trainingspak of dergelijke). Meebren gen: mat. grote badhanddoek of beter nog een slaapzak. Auto-arme zondag De werkgroep Schildpad-aktie van de kulturele raad Erpe-Mere organiseert in samenwerking met het wijkkomitee Groendal en de afdeling BGJG Mere een aktiviteit in het kader van de Nationale auto-arme zondag van 14 november eerstkomend. Om 13 uur is het bijeenkomst voor alle deelnemers (met fiets) aan het Chiroheem in de Daalstraat te Mere, vanwaar een korte fietstocht zal vertrekken door enkele bijzondere straten van Mere naar de wijk Groendaal toe. In deze wijk zullen talrijke gelegenheidsaktiviteiten plaatsvinden, allen in het kader van verkeersvrije straten waar de kinderen (en de ouderen) onge hinderd kunnen opgaan in hun spel. hun behendigheden. Naast een aantal volksspelen, behendigheidsproeven enz. zal ook het verkeerspark van de Vereniging van de Ouders voor de Bescherming van de Kinderen op de Weg opgesteld staan. Elkeen zal gratis aan deze aktiviteiten kunnen deelnemen. Het spel, zonder kompetitiegeest doch ontspannen, veilig en... zoals het kinderen gegund wordt, primeert die dag. Zelfs al speelt u niet mee, dan zal uw aanwezigheid zeker geapprecieerd worden en als een steun aangezien worden voor onze gezamelijke aktie om Erpe-Mere meer verkeersvriendelijk en veilig te maken. Hamme Vrijdag 12 november 18 u.: Judoclub Jitsu Kwaï: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 u.: Gezinssport B.G.J.G., training volleybal. Turnzaal Broek straat. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Boogschuttersmaatschappij Den Bond: schieting. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Spoorthal De Wuiten. 20 u.: 't Klokhuis: instuif. Zaterdag 13 november Boogschuttersmaatschappij De Vier Gekroonden: koningschie- ting. Vier Gekroonden. 9.30 u.: Tentoonstelling «Boekenbeurs en opvoedend speel goed» Feestzaal Gemeentehuis. 10 u.. Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. 14 u.: De Trouwe Hond: af richtingstraining. Vlierkouter Jefi: filmvoorstelling voor 6-12 jarigen: «Tereza, de kleine Chimpansee». Zaal De Ring. 15 u. 1* grote herfstkaarting op het V.P 1.000 F vooruit plus de inleg 20 F perkaarter Inschrijvingen vanaf 15 u. De wedstnjd begint om 15.30 u. 20 u. 't Klokhuis: instuif. Hospitaalstraat 63. Kon. Toneelkring «Voor God en de evenmens» opvoering van «De mens wikt» van A. Cronin. Zaal De Ring. Zondag 14 november 9.30 u. Tentoonstelling «Boekenbeurs en opvoedend speel goed» Feestzaal Gemeentehuis. Kon. Toneelkring «Voor God en de evenmens» Jeugd- en mimeatelier «Aksiedent» Individuele klankverbetering Zaal De Ring. 10 u.. 't Klokhuis voetbal: De Jager - Klokhuis. Filatelieclub Ruilbeurs, ruilen van postzegels, sigarenbanden. prentkaarten enz. Zaal Tivoli. V.A.B. Jiu Jitsu-training. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten. 14 u. K.V.L.V. Moerzeke «Mijn kind in school en gezin»>ngc Raiffensenkas. et ge 15 u.: Gezinssport B.G.J.G. St. Niklaasfeesten voor de kindeerns ren. V.P. Voetbal K.F.C. V.W. Hamme - Moeskroen. Voetbafch je plein. ede 18.30 u.: K.W.B. Moerzeke:1* wedstrijd «kaarten en bakschiensda ten» Vier Gekroonden. >mee 't Klokhuis: instuif. Kon. Toneelrking «Voor God en de evenmens» opvoering vaiordu «De mens wikt» van A. Cronin. Zaal De Ring. j twe I K.L het i 13.45 u.: Vrouwenhuis: wandeltocht. Vertrek Neerstraat 68 14 u.: K.B.G. Center: wandeltocht ndei 19 u.. K.V.L.V. St. Anna: huishoudtechnische vergadering, ,jjn kantklossen. St. Annacentrum. n 19.30 u.: K.A.V. Center: «Het nieuwe erfrecht van de langstl% n vende» door notaris Janssens. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal D< Wuiten. IB-D 21 u.: K.A.V. Moerzeke: zwemkursus. Olympos Dendermonde;, vrjj. Dinsdag 16 november 'j® va 9 u K.V.L.V. Zogge: bezoek zuivelfabriek Inza en bezoel stadhuis Antwerpen, met gids. nt-Ci K.A.V. Moerzeke: «Leren praten en omgaan met elkaar» doc^,. 2 Jo Van Dijck. Vier Gekroonden n tj 13 u C M.B V. Moerzeke: namiddaguitstap naar Antwerpen. Jrove 13.45 u.: Vrouwenhuis: Joggen. V.P. plein. 14 u.: K.B.G. Center kaarting. Den Bond. 18.30 u. V.A.B. Jiu Jitsu: training Den Bond. 19 u.: Gezinssport B.G.J.G. training volleybal. Turnzaal Broek straat. K.W.B. H. Familie: volleybaltraining. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai training voor volwassener Sporthal De Wuiten. 20 u.: 't Klokhuis: volleybaltraining. Jong C.M.B.V. «Het kind helpen studeren» door de h. Ca?1 11 Jassogne. Zaal De Ring. 1818 S K.V.L.V. Moerzeke: ontspanning: beter bewegen, door de Pesl<( Roland Willox, Meisjesschool Killestraat. stere mem Woensdag 17 november K.A.V. H. Hart: vervolg van de 13-delige kookreeks. Zouaaf. f 9 u.: Vrouwenhuis: vrouwen bekijken hun eigen situatie «Hoj gaan we om met ons lichaam?» Inkom 60 F. I K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kookles. Theorie en praktijk. HÉ| 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf 14 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 18.30 u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. ens Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal DNieu* Wuiten. ènst Karateclub Chikara: training. Turnzaal Broekstraat. in je 19 u.: K.V.L.V. Moerzeke: huishoudtechnische opleiding «Ik Ie4 14 u koken» Raiffeisenkas. Bdhui Ritmische dans- en tumgroep, Het Korenbloempje: ritmiscfforma dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. Jjemo Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond vol iedereen. Dto-c 20 u.: 't Klokhuis: voetbaltraining. Instuif. Op 1! C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killestraat. ng me K.AV. Moerzeke Club J-K.A.V. «thuis houden wij het werk en w< buiten», door Frans Vijlders. Vier Gekroonden. ntoon Ritmische dans- en tumgroep Het Korenbloempje: ritmiscffn. Fr dans- en turnoefeningen voor meisjes. Zaal De Vrijheid. Loke Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiter^g Donderdag 18 november Bspre 14.30 u.: K.B.G. Rust na arbeid. H. Hart: gespreksnamiddaond c over gepensioneerden met gelegenheid tot vragen stellen. Doii 19.C de h. Roger Lemaire. Zouaaf. 19 u.. K.V.L.V. H. Familie: voorbereiding Kerstfeest. Part chiehuis V.A.B. Jiu Jitsu: training Den Bond. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief handwen Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: 't Klokhuis: kursus over «De nieuwe orde» N.W.K. Educatieve zitting «Open oor en geduld voor de v^ kleine praatjes van kinderen», door Mieke Claus-Vermeire| Zaal De Ring Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal I Wuiten. Vrijdag 19 november 19 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal Wuiten. 19 u Gezinssport b.g.j.g. training volleybal. Turnzaal Bro< straat. Karateclub Chikara training. Lokaal Broekstraat. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai training voor veteranen. S De Wuiten. 20 u.: 't Klokhuis: instuif. 't Fortuintje: voordracht over: keukenkruiden en geneeskur door de h. Messiaens. 't Cruydenhof. Kon. Toneelkring «Voor God en de Evenmens» opvoering vM «De mens wikt». Zaal De Ring. PRIJS VOOR SPORTVERDIENSTE 1982 TE HAMMB De Hamse Gemeentelijke Sportraad organiseert opnieuw I «Prijs voor Sportverdienste». Xkeret Er worden drie evenwaardige pnjzen voorzien, nl. een prijs vasten individuelen, een pnjs voor clubs en een prijs voor groeperll Berlare. De VW Donkmeer hield haar jaarfeest. Net als vorig jaar ging een lid van de politie, Mare Hoentjes, met de hoofdprijs lopen van de grote tombola (jj) Dendermonde Ontspanningsavond Op zaterdag 13 november wordt de derde ontspanningsavond georganizeerd door de Jongerenwerking van het CMBV (Chris telijke Beweging voor de Vrouw in de Middengroepen), het NCMV (Nationaal Christelijk Middenstandsverbond) en het CBDF (Centrum voor Beter Bewegen, Dans en Feestkultuur). De ontspanningsavond heeft plaats in de zaal Scaldis, Sint- Ursmarusstraat, te Baasrode, vanaf 20.30 u. Er is muziek en animatie door Pol en Annie Putman-D'Hondt De deelname in de onkosten bedraagt 60 fr. in voorverkoop en 80 fr. aan de ingang. VRIJWILLIGERS GEVRAAGD Telebouworde Dender-Noord roept studerenden, vaklui, werklo zen, wakkere gepensioneerden, knutselaars op voor vrijwilli gerswerk bij slechte woonsituaties: lekke daken, water in de kelder, slecht behangsel, ongeverfde plafonds, verwilderde tuin en zo meer, op voorwaarde natuurlijk dat de bewoners ziek zijn, minder-valide of onvermogend. In de regel werkt deze uiteraard onbezoldigde depannagedienst de zaterdag, in vakantieperiodes of op vrijdagen; voor studerenden ook de woensdagnamiddag. Zowel de vrijwilligers, als zij die hulp wensen, kunnen kontakt nemen met het sekretariaat: Tele bouworde, Begijnhof nr. 1 te 9330 Dendermonde (tel. 052 21.93.37). (abl) VORMINGSWEEKEND ROND GEWELDLOZE WEERBAARHEID Berlare. Stralenmonstrans in zilver vervaardigd door Gentse zilversmid Jacobus Cachoir in 1674 (jj) Tentoonstelling Kerkschatten in St Martinuskerk te 3erlare 'n de parochiale St. Martinuskerk te Berlare loopt er een nerkwaardige tentoonstelling van Kerkschatten. Dit op vrijdag 12 (van 14 tot 20 u.), zaterdag 13 (van 14 tot 20 uur) en zondag 14 november (van 14 tot 18 uur). Merkwaardigheden zijn er o.a. gegoten geelkoperen «St. Martinus te paard» uit de eerste helft van de 16' eeuw. Stralenmonstrans in zilver vervaardigd door de Gentse zilversmid Jacobus Cachoier in 1674. Vergulde coborie vervaardigd in 1669 door de Gentse edelsmid Jacobus Cachoier Altaarkruis vervaardigd door de Dendermondse zil versmid Philippus Van Den Daele in 1760. Verder drie mooie kelken uit de kerkelijke kunstschat waaronder een van de befaamde Dendermondse meester Hubert Franciscus Willick uit 1722. De tentoonstelling is gratis toegankelijk op de vermelde uren. Een bijgaande kataloog kan er ter plaatse worden aangekocht. Kuituurkring Berlare Dinsdag 16 november te 20 uur is er in de vergaderruimte der Berlaarse Sporthal een algemene vergadering ingericht door de Kuituurkring Berlare. De vergadenng is toegankelijk voor iedereen. Het animatieteam van Jonge Kerk-Dendermonde organizeert op 12 en 13 november eenVormingsweekeind rond geweldloze weerbaarheid voor alle mensen uit de jeugdleiding, studenten en scholieren vanaf 17 jaar. De deelnemers worden vrijdag 12 november tegen 19 uur verwacht in het instituut O.L. Vrouwpre sentatie, Langestraat 66 te Gent-Ledeberg. Na het samen zingen van vredesliederen geeft Jo Hanssens van Pax Christi een diamontage over M.L. King, gevolgd door een bespreking in kleine groepen en avondwijding. Wie slaapzak of lakens mee brengt kan ter plaatse overnachten. Zaterdag 13 november om 9 uur houdt Karei Eilers van Pax Christi een getuigenis rond de geweldloosheid in de bijbel. Op 11 u. volgt een panelgesprek met Dirk Slachmuylders van het El Salvadorkomitee, Frans Clarijs ontwikkelingshelper in Mexico en een jong gezin uit de basisgroepen van West-Vlaanderen, Na het middagmaal maakt Nico Gobert, vroeger verbondsaalmoezenier, nadien missiona ris in Peru. een sintese van het vormingswerk waarna het geheel afgerond wordt met een bijbelviering Inschrijven kan men bij het sekretariaat van Jonge Kerk. Begijnhof 1 te 9330 Dendermonde. Deelname in de kosten bedraagt 250 fr, maar wie als student of stempelaar slecht bij kas zit, betaalt minder (abl) Verminderingskaarten op het spoor voor 1983 worden ver nieuwd op de volgende dagen: zaterdag 27 november en zaterdag 4 december van 9.00 tot 11.45 uur in de bovenzaal van het gemeentehuis van Grembergen. Gelieve mee te brengen: trouwboekje, lidkaart BGJG, de kosten per gezin ongeacht het aantal kaarten bedragen 150 fr. Bezoek aan «Europalia 1982» te Brussel De Berlaarse kuituurkring plant op woensdag 17 november een bezoek aan de prestigieuze tentoonstelling «Hellas Mensen Goden» te Brussel. Men nodigt alle kunstminnenden voor een groepsbezoek aan deze tentoonstelling uit. Er is afspraak te Berlare op het Dorpsplein te 19 uur waar men samen zal vertrekken. Supportersklub Willy De Backer Zaterdag 6 november had bij de supportersklub van liefhebber Willy De Backer het jaarlijks supportersbal plaats. Heel wat streekrenners waren aanwezig nl. beroepsrenners Dirk Heir- weg, Patrick Lemo en Etienne Van Der Snickt. Verder Walter Blanquaert, Johan De Lathouwer, Rony Mettepenningen, Da niel Schuddinck, Luc en Eric Bracke, Dirk Van Moerzeke, Peter Van Huffel, Paul Vergeylen, Mare De Vrieze, Werner De Coninck, Van Haele Beny en Nancy Van Hoecke. De aanwezi ge renners werden met een persoonlijk geschenk bedacht. Verder waren ook aanwezig voorzitter van WS Merelbeke Scheldestreek de heer Freddy Van Der Steen. En BWB afgevaardigde de heer Uitendaele uit Serskamp GESPREKSAVOND In samenwerking met KVLV organizeert KWB Erondegem- Ottergem-Vlekkem een gespreksavond met als tema «Thuis... laten we 't werk erbuiten?». Deze avond vindt plaats op vrijdag 26 november in de parochiezaal van Vlekkem om 19.30 uur. KAARTAVOND Alle kaartliefhebbers worden verwacht op de eerste KWB kaartavond op zaterdag 27 november a.s. in het jeugdhuis te Ottergem. Aanvang 19.30 uur. Vooruit 2.000 fr. Sport Een druk sportweekend te Mere met maar liefst vijf basketbal wedstrijden en één voetbalwedstrijd. Jaarfeest bij Kristen syndikaat van spoor Zondag 14 november is het de jaarlijkse feestvergadering van het Kristen Syndikaat der spoormannen in het café van het parochiehuis. .Aan de dagorde is er spreekbeurt door Paul Verhulst. Gratis <offietafel met belegde broodjes. Tombola en gezellig samen- ijn met prijskaarting voor de mannen en kiemwedstrijd voor de rouwen. B.G.J.G. Berlare doet mee aan de auto arme zondag 4 november 'ondag 14 november werd op initiatief van de Bond voor Grote n Jonge Gezinnen uitgeroepen tot auto arme zondag en ook deling Berlare doet hieraan mee. In de voormidd g met een jieke aktie, in de namiddag met een wandeling, een fietstocht, m super-gezin- star-wedstrijd en geleid bezoek aan de ntoonstelling «Kerkschatten». at lokale initiatief voor deze dag gaat uit van de lokale afdeling 3JG. Onmiddellijk zegde het gemeentebestuur haar aktieve eun toe. Later bleek dat ook verschillende verenigingen zoals AV, KWB, het Rode Kruis, de Kulturele Knng en de jeugdorga- :satie KLJ en JOKO bereid waren om mee te helpen om deze ag vlot te laten verlopen. i de voormiddag zal de autobestuurder er worden op gewezen iat er ook zonder wagen heel wat kan beleefd worden, ferzeIfdertijd zal iedereen worden uitgenodigd voor de namid dag aktiviteiten. Te 14 uur start vanaf de Sporthal een wande ling en een fietstocht doorheen het dorp en door de natuur In de sporthal zelf begint een Super-Gezin-Star wedstrijd Door middel van eenvoudige proeven zoals lopen, verspringen en diverse balspelen zal gezocht worden naar het meest sportieve gezin. Dit gezin zal dan een passende herinnering ontvangen. Tenslot te zullen op verschillende tijdstippen, kleine groepjes geïnteres seerden een bezoek brengen aan de tentoonstelling «Kerk schatten» in de St. Martinus Kerk. De kulturele knng zal in staan voor deskundige begeleiding en uitleg. Berlare. Sint-Martinus te paard, gegoten geelkoperen beeld uit de eerste helft van de 16' eeuw <jj)

De Voorpost | 1982 | | pagina 16