Luc Eeckhoudt doet het goed in Bloemisterij Vincent BLOEMISTERIJ Waar kenners mekaar ontmoeten 20 - 12.11.1982 - De Voorpost Luc Eeckhoudl spreekt met liefde over zijn vak. Deze prachtige planten worden ook verhuurd voor feestelijke gelegenheden. Meermaals per dag worden de bloemen en planten verzorgd. Bloemen Vincent, in het Dendermondse een echt enige zoon trouwens, hij rondplanten en allerlei en bruidsruikers, ze be- begrip geworden, was vroeger bereikbaar via de werd in zijn jeugd om- accessoires blijft na- horen zelfs tot de specia- Donckstraat. Men zwaaide toen een kleine par- zwermd door zusters, tuurlijk de 1100 m2 gro- liteiten. king op en zo belandde men direkt in de kweek- Luc heeft het via A3 en te kweekserre bestaan. Het voordeel voor de serren. In de nog vrije plaatsen werden ook A2 tot regent gebracht Daarin komen dan voor- klanten van deze grote snijbloemen en bloemstukken verkocht. Luc in de tuinbouw en hij al de seizoenplanten te- oppervlakten aan serres Eeckhoudt die nu drie jaar de zaak heeft overge- heeft een jaar les gege- recht. In het voorjaar is natuurlijk dat de bloe bomen, meende dat het anders kon. Hij bouwde ven in Lokeren, tot hij zijn dat de geraniums en men en planten er bij een nieuwe serre naast de bestaande en laat zijn de kans kreeg om de in het najaar de chry- zonder fris en gezond klanten nu de Hof ter Bremptstraat gebruiken Bloemisterij Vincent santen Azalea's vindt zijn. Omdat het hier gro om te parkeren. Daar is veel meer plaats en de over te nemen. men er vrijwel het hele tendeels om eigen pro- nieuwe serre is ook aantrekkelijker als toonzaal. Toen hij amper 22 jaar jaar. Deze seizoenplan- dukten gaat is niet al- Wat niet wegneemt dat de vroegere toegang nog was, werd hij zelfstandi- ten zijn een echte specia- leen de kwaliteit beter steeds open blijft. ge en dat viert hij op 6 liteit'. maar ook de prijs voor- Hij is trouwens een ech- zoon van Willy Eeck- december. Nu hij 25 jaar Naast deze seizoenplan- deliger. Men kiest er te Dendermondenaar, houdt, ook wel Willy de is kent hij het klappen ten herbergt de nieuwe zeer gemakkelijk. Tus- die Luc Eeckhoudt, een melkboer geheten. De van de zweep, doet niets serre een ganse reeks sen de verschillende overhaast en berede- andere artikelen. Er zijn «bedden» is er ruimte neert elke kleine veran- niet alleen de snijbloe- genoeg om rond te neu- dering in zijn bedrijf. In men en de bloemstuk- zen en de namen en prij- de periode van de over- ken die ter plaatse ge- zen van de planten staan name ging hij eerst een kocht of vooraf kunnen er netjes aangegeven, tijdje bij Vincent Van besteld worden, er staat Een afdeling centrali- den Eede inwerken, na- een prachtige verzame- seert alles wat nodig is dien is Vincent ook nog ling cactussen in alle voor het onderhoud zo wat bij hem gebleven, formaten en gedaanten als mest- en sproeistof- Elke tuinbouwspeciali- en gedroogde en zijde- fen en ergens anders teit heeft immers die bloemen. Bloeiende bloe- vinden we de nieuwste specifieke dingen die men en kamerplanten in dingen om planten in te men moeilijk in de boe- alle afmetingen gedijen bewaren. Het gamma ac- ken kan leren. er in een ideale tempera- cessoires is werkeüjk Na enkele jaren voor- tuur en vochtigheids- ongelooflijk en breidt zichtig de sporen van graad, dat alles be- gestadig uit. Vincent te hebben ge- schermd door de serre in Luc vertrouwde ons toe drukt, meende Luc dubbel glas en een uit- dat er binnen afzienbare Eeckhoudt dat er toch stekende verwarming. tijd misschien nog een wel wat meer komfort Buiten bloemen en plan- afdeling tuingereed- voor de klant mocht ko- ten zijn er uiteraard al- schappen zal bijkomen, men en daarom bouwde lerlei dingen te koop die Want ook de tuin inte- hij de nieuwe serre met iets met het verzorgen resseert hem. Parkplan- een oppervlakte van 700 en bewaren ervan te ma- ten zoals bijvoorbeeld m'. Die serre ligt dichter ken hebben. Men vindt petunia's en salvia's die bij de Hof ter Brempt- er potgrond en meststof- een gans seizoen mee- straat en daardoor wor- fen, cache-pots en plan- gaan worden er recht- den vele parkeerproble- tebakken en zelfs de streeks van de kweker men opgelost, hoewel naaste nieuwe sproei- gekocht. Het zijn na- Luc eraan denkt om de stoffen die totaal on- tuurlijk lange dagen parkeermogelijkheden schadelijk zijn voor de voor Luc Eeckhoudt die nog te vergroten. Naast omgeving. minstens tien uur per deze nieuwe serre waar- Bij bloemen Vincent kan dag in zijn serres door- in de verkoopruimte is men ook nog steeds te- brengt. Daarbij komt Een prachtige verzameling cactussen. van snijbloemen, jaar- recht voor rouwkransen noe de seizoenarbeid in de lente en de herfst, de voortdurende zorg om de «jaardoor»-planten en de bijkomende evene menten als het maken van adventkransen en kerststukken bijvoor beeld. Voor de liefheb bers van planten in huis of voor degenen die graag in hun eigen tuin tje werken is het in Bloe misterij Vincent een echt paradijs. Men wordt er trouwens graag te woord gestaan en Luc Eeckhoudt wil steeds goede raad geven als er ergens een pro bleempje is. Geen enkele plantenliefhebber laat de andere in de steek. In tegendeel, dan is het mo ment gekomen om erva ringen uit te wisselen. Amper vijfentwintig en ongehuwd is Luc Eeck houdt bezig aan de voor tdurende uitbouw van een reeds bloeiende zaak. Voortaan moeten de klanten dus niet meer eng gaan parkeren. Aan het eind van de Donck- straat is rechts de Hof ter Bremptstraat q daar kan men de eersj open plaats op de reci terkant parkeren. j bent er reeds. Onder tui sen heb je al een deel gezien van een moBB stukje Dendermonde afsffl inleiding tot wat je m£È Luc Eeckhoudts serre^ allemaal te zien krijgt. PublirepDC-MDB en E°to STEEKKAART BLOEMISTERIJ VINCENT Luc Eeckhoudt Donckstraat 118 Tel. 21.14.04 Toegang Hof ter Bremptstraat Open alle dagen van 8 tot 20 u. ook op zondagvoormiddag linis lie vc ie inf fegge Beid latte a beii -ten Als regent landbouwkunde kent Luc Eeckhoudt de knepen van het vak. Luc Eeckhoudt pekl Oud «Eei eige met seer Dirh In fc dit 1 waa: I Vooi I dag I zone I zulk Wie well Aala lezei een I Er v oors 1 to exen 600 wore 293- teyn De afdeling sierplanten en bloemstukken Er is een uitgebreid assortiment toebehoren zoals deze mooie potten in terra-cotta Onafzienbare rijen azalea's in de kweeks

De Voorpost | 1982 | | pagina 20