Rum en «Flandria Tropical»: boeiend en aangrijpend Wél «Bloemen» voor «Hoop in de Toekomst» Baardegem Weet je 't al Muzikale rit met «Nightcap» in «Netwerk» Aalst Berlaarse kuituurkring zoekt nieuw embleem ^4 - 12.11.1982 - De Voorpost Aalst. Rum zoals steeds, steengoed (ad) Zaterdagavond was de groep Rum met «Flandria Tropical» in het Aalsterse Netwerkcentrum te gast. Deze gedegen lui brachten aangrijpende muziek; troeven waren zonder meer de sfeer en levendigheid, maar ook de nauwslui tend muzikaal samenspel, verrassende klankkleur en ontroerend stemban den werk wisten zij met stijl, orginaliteit en een zekere charme aan de mnn te brengen. Zonder meer is hun recentste LP een pareltje en nochtans is er relatief weinig drukte rond, en dit valt te betreuren omdat sommige andere groepen platen afleveren met wat tijdsgebonden werk en dit in tegenstelling met hun dat borg staat voor jarenlang luistergenot. In ieder geval begreep het publiek de waarde van Rum: met een dankbaar en langdurig applaus dwongen zij op het einde van de fraaie avond nog 2 bisnummers af. ten, o.a. Frans leven (con trabas en E-bas). Johan Vanden Driessche (saxofoon). Frank Michiels (percussie). René Desmaele (trompet), Roger Derongé (trompet), Alfredo Marcuc- ci (bandoneon). Rum zelf bestaat uit: Dirk Van Esbroek (zang, gitaar, hobo), J.P. Van Hees (dwarsfluit, piccolo, doedel zak), Frakke Arm (trombo- Orde der Ajuinprinsen Gisteren werden de trofeen van de orde der ajuin prinsen uitgereikt aan karnavalisten die het verdien den doch geen erkenning van de stad kregen. Voor de verdienstelijke karnavalist uit Aalst koos men de heer Peirlinck, vader van Luc Peirlinck. Prins Karnaval van Aalst, hij kreeg de trofee voor zijn inzet als Aalsters karnavalist. zijn werking bij het Davidsfonds waar hij reeds jaren instaat voor het kinderkarnaval en zijn humor die hij dagdagelijks verkondigt in de straat. de trofee voor groot Aalst ging naar mevrouw Hofman-Clothmandie als kantinière, ex-prinses van de derde leeftijd, zowat het hele jaar zich inspant om de kledij van verschillende groepen, individualisten te ontwerpen met de nodige spiritua liteit en een onmetelijke vakkennis. De trofee voor iemand van buiten Aalst ging naar William Hereman, voorzitter van de Gaa Lowies. organisator verkiezing Prins van Oost-Vlaanderen en reizend karnavalist ten dienst evan de Keizerlij ke stede. Kafee spelen AKV De Iekhoebbellen richten een oud Vlaamse kafeespelenavond in naar panklare kippen op zater dag 27 november om 19 uur in hun lokaal Kafee 't Safken, Korte Zoutstraat. Voeisj mag Voeisj doeng In hun lokaal kafee 't Brughuis bij Prins Polle Keipernoagel gaven de mannen (en vrouwen) van AKV Voeisj hun Dans Party. In het bijzijn van heel wat prinsen o.a. Jempi I, Michel I, Herman I, kandidaten prinsen Jean Pierre De Neef, Rik van de Toisers... en heel wat komische groepen als de Pikante Kastaars, Weir, De Gillis, De Toisers, De Schramoeillekrabbers.Wie we niet zagen was Kandidaat prins Bolsu van AKV De Destereers. Spijt, een kampagne moet overal gebeuren. Mocht Jeannine heel wat pinten serveren, gelach was er te over, zeker toen men met de prijzen van danswed strijd te voorschijn kwam. Geen stereoinstallatie maar twee zingende parkieten, geen volautomati sche grasmachine, maar een levend konijn, en de maand gratis zuivelprodukten worden door een legkip bezorgd. Een warm applaus voor de jeugd prins en jeugdprinses van de arend die een ge smaakt dansoptreden maakten. AKV De Kornissesloipers Prins Michel nodigt uit op het 5' karnavalbal met het orkest van de FS Band op zaterdag 20 november 1982 in de zaal Roklijfstraat, Aalst. Verkiezing Prins van Oost-Vlaanderen Zaterdag 13 november gaat in HRITO Welvaart straat de verkiezing van de prins van Oost-Vlaande ren door, ingericht door AKV de Gaa Lowies. Zal onze kandidaat prins Jempi van Aalst het prinsenlint mogen dragen? Ajoin en Incognito Met een verschillende muzi kale achtergrond, maar met een gemeenschappe lijke liefde voor de muziek in al zijn vormen hebben de vier muzikanten Dirk Van Esbroek, Jan-Pierre Van Hees, Frakke Arm en Juan Masonto een konkelende raaklijn gevonden door heen deze diverse muziek stijlen. Rum vermeed de diepgevroren dogma's en opteerde voor een muzikaal panorama vol fantasiën. Het resultaat: een groep die geen kopie van een andere groep is en die zichzelf een eigen repertoire niet eens herhaalt. Een weinig wijze houding in een muzikale wereld waar men alles graag in kastjes stopt. De liederen van Rum vinden him teksten bij hedendaag se dichters (Stefaan Van Den Brempt, Jan Van Nij- len. Jan Slauerhofof bij tekstschrijvers als Wannes Van de Velde, hoewel Dirk Van Esbroek ook niet bang is om een woordje op papier te zetten. Het bleek al gouw dat deze muzikanten van Rum geen mensen zijn die op inspira tie zitten te wachten; het hele werk getuigt van een zeldzame perfektie: een rits prima nummers, zeer goed in elkaar gezet, die lang zaam openbloeien, en van een volkse vreugde zijn doordrongen. We ontkwa men niet aan de indruk dat deze groep Rum een spon tane en vrolijke bende vormt. Na de pauze kwamen ook nog Johan Vanden Dries sche (saxofoon), Frans le ven (contrabas), Frank Mi chiels (percussie), René Desmaele (trompet), Roger Derongé (trompet) en Alfre do Marcucci (bandoneon) de erg goede bezetting vervoe gen, deze instrumenten schonken een extra kleur aan het toch al rijke palet van Rum. Him muziek zit in elkaar elegante Ronny en zijn I echtgenote Betty De Pauw als het meisje aan de bar die het Dries wel even moeilijk maakte. Typisch voor het stuk wa ren wel «de droomscènes», keurig ingelast via gepaste geluids- en lichttechnische vondsten. Flash-backs maar ook blikken in de toe- Aalst. Rum boekte heel wat sukses met zijn Flandria Tropical (ad) met de precisie van een Zwitsers uurwerk en is daarbij nog enorm veelzij dig, afwisselend en zelfs dikwijls amusant De grootste prestatie daarbij is ongetwijfeld de arrange menten zo is «Flandria Tro pical», en op vijf door Dirk Van Esbroek gezongen nummers na, volledig op gebouwd uit instrumentale nummers op Latijnse rit mes. Voor de nummers kunnen we moeilijk afzon derlijk pluimpjes uitdelen, ze spreken ons bijna alle maal even sterk aan: uit zonderlijk is echter wel «Calypso Factowaarbij een doedelzak tegen kopers opspeelt. Ook «Mijn Vaderland», «Heverlee» en het bisnum- mer «Café zonder naam» vormden een vette kluif voor de aandachtige luis teraar. Besluit over het prima con cert; Rum heeft het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt; zij serveerden muziek die het publiek op een persoon lijke wijze kon beleven. Mu ziek waarin alle ingrediën ten aanwezig waren met het logisch geval dat het pubhek zich naar hartelust kon verkneukelen. De elpee Rum heeft deze keer duide lijk de juiste mensen te pak ken gekregen; niet alleen waren het musici die tech nisch voldoende onderlegd waren om moeilijke stuk ken aan te kunnen; het wa ren eveneens kreatieve lui die een weinig alledaagse kombinatie in de muziek wisten te brengen. Zo loste de LP zo goed als helemaal de verwachtingen in die naar aanleiding van hun vroegere vinyl kon gekoes terd worden. Die LP «Flan dria Tropical» verscheen op het Nederlandse Stoof-la- bel. Rum heeft voor deze opnamen ook beroep ge daan op vrienden-muzikan- ne, tuba, elektrische bas) en Juan Masonto (gitaar, bou- zouki en requinto). Ook deze plaat zal Rum geen groot pubhek aan de voeten brengen, daarvoor is hun muziek te zuiver, te weinig opzichtig en zonder suikergoed die nodig is om een groot spectrum aan oren te bevallen. In ieder geval is de kost prijs voor «Flandria Tropi cal» nog een zeldzame ver antwoorde uitgave in onze krisistijd. Heel waarschijn lijk zal het behang in jullie kamer ook meeluisteren. Ten slotte nog even vermel den dat de organisatie van het optreden in handen was van Mallemolen. Zij wisten Rum, dat regelmatig rond toert in West-Europa en er het publiek bespeelt, zelfs met liederen in een vreemde taal, te strikken voor een uniek concert in ons Aal sters Netwerkcentrum (jdb) Op vrijdag 19 november te 20 u kan U in «Net werk», De Ridderstraat 28 Aalst, Nightcap mee maken. Bekijken. Be luisteren. Een viertal. Jerrit Caudron die er te xat aan dacht dat hij iet een 6-snaren-gitaar aet overweg kon en dit uvel oploste door een verstap naar de basgi taar. Gitarist Dirk De Troyer is een muzikaal regent die door zijn smachten de vokalen een bepalen de sound aan de groep verleent. Derde man Mon Janse- gers Mong voor de vrienden is houthan delaar van beroep, sla ger van hobby en denkt het beste drumstel ter wereld te hebben en dan ook in die maatstaven speelt. Ex-beroepsmuzikant Ge ne Vandenostende her kent men makkelijk om dat hij geen nagels meer heeft Die beet hij im mers af bij herhaald mislukken in zijn pogin gen om de eigen erva ring en gezonde kom- Na de rockrally heeft omschrijven als nerveu- merciële gerichtheid Nightcap zich in snel ze stadsmuziek. Hun over te dragen op de tempo ontwikkeld tot eerste single wordt groep. Hij speelt tweede een groep met eigen stijl eerstdaags verwacht. gitaar. en eigen sound Best te LH De bijna 60-jarige Ba&rdegemse toneelgroep «Hoop in de Toekomst», elk jaar goed voor twee produkties met ieder 5 of meer vertoningen, steeds voor eivolle zalen, bracht nu als eersteling van het seizoen «Send me no flowers» van Norman Barasch en Caroll Moore in een Nederlandse tekst van «Hoop in de Toekomst» zelf. Afgeweken werd van de traditie daar men nu eens met een drama begint als tweede produktie volgt dan wel op 19, 20, 25 en 26 februari «Onder één dak» van Fabricius doch het publiek van Baardegem en tevens van de hele regio wil vergasten op een komedie. Een «zachte» dan. Geen burleske klucht. Niet een in de verf zetten van personages en toestanden door overacting. Gewoon beheerst de diverse rollen typeren en zorgen voor een homogeen geheel. Een taak waarin regisseur Erik De Corte andermaal zeker niet te kort schiet. «Noch bloemen noch kran sen» heeft trouwens geen al te nadrukkelijke beklemto ning nodig Het stuk is reeds goed op zichzelf en dat Baardegem het niet vroeger bracht men heeft het reeds jaren «in reserve» ligt er enkel aan dat de spelersploeg er zich pas nu echt toe leent. In tegenstel ling met Aalst waar «Send me no flowers» quasi ge lijktijdig liep het het OCAT, de Overlegcentrale voor Aalsters Toneel waar bij ook Baardegem aange sloten is een steek(je) vallen of stuurde men gewoon aan op een mogelijkheid tot ver gelijking? doet Baarde gem het niet met een volle dig team professioneel ge schoolde akteurs en aktri- ces maar heeft het alleszins voldoende talent in huis om een vergelijkbare realisatie te kunnen brengen. De pe- riode van de «koncerten» AalsL Toneel te Baardegem. Het begon met een misverstand, de draad doorheen het hele door üefst twee plaatselijke verhaal. De dokter, die het zichzelf niet gemakkelijk maakte, hoort de patiënt zijn kringen vaak op niveau pa- geweeklaag aan (per) tronagetoneel schijnt in derdaad voltooid verleden 'MHappH tijd en door selektie en goe- de wil trekt het liefhebbers- toneel zich hoger op naar de «betere toneelkringen» en komt er neiging tot eni- ge ni vel lat ie. JjL 4ÊÊÊËBKSÊ P Waar men het te Aalst bij W gCL.' Angelsaksische benamin- "ffSf ff gen liet heeft men te Baar- 9^t |l,l| 'k>~ degem de tekst verneder- >if' Jsjf s W&jfjjgm landst. Niet alleen de eigen- fÊKttK/Êt/Bm - *WÊ5m. JbÜ m ■SCnSl namen maar ook een aantal j *Ê$£rm JËsB zinssneden laten ons ver- i "'Wbm JÊÊm moeden dat gezorgd werd 'wgm JÊtitÊem... voor aanpassing aan de ei- -WL jÊÊr gen regio. 'T®* JflBBfl Wij, en naar we aan de ova- I jjB| k tie konden vaststellen, de Y f "k hele zaal. hebben ons in elk geval een zeer genietbare M vertoning meegemaakt. m^fjjjj^^H Goed stuk, goede vertol- king en uiterste zorg voor 'V- de technische begeleiding die hoge eisen stelde. Het stuk zelf is de aanpas- t^rerfvanall^thdm^door Aa^' Toneel te Baardegem. De vrouw van de op stervens na dode echtgenoot met de Molière reeds behandeld door haar alles vooruitziende man uitverkorene (per) met zijn «Malade Imaginai re». Dries Van Brandt, een ingebeelde zieke die van de dé vereniging, tone^lschrij- ene kwaal in de andere ver en nationaal in de be- meent te vallen alhoewel langstelling met zijn TV- zwierigheid op de planken en het zich veroorloven van komst die de akteurs en ak- trices quasi ogenblikkelijk Het bestuur van de Ber laarse kuituurkring wenst verder in kon takt te blijven met de deelne mers van de kunstten toonstelling tijdens de kermis van dit jaar. De reakties op deze tentoon stelling bleken zeer posi tief. Daar het bestuur ze ker geen Berlaarse aka- demie kan beloven, wor den misschien wel enke le werkvergaderingen in het vooruitzicht ge steld waarop iemand zijn werk (visie en tech niek) kan komen be lichten. Nu reeds kunnen de be langstellenden zich kreatief uitleven in het ontwerpen van een em bleem dat speciaal voor de Berlaarse kui tuurkring moet dienen. Het huidige embleem is immers dat van de Heemkunde. Dat em bleem zal gebruikt wor den voor al het druk werk en moet dus zeer treffend zijn. Het for maat van het ontwerp heeft geen belang, maar wel wordt een zwart-wit tekening gevraagd. Ver mits de ontwerpen moe ten binnenzijn voor 15 november is er wel enige spoed geboden. Het bes te ontwerp zal worden uitgekozen op de verga dering van dinsdag 16 november. Indien er wel goede ideeën zijn, maar problemen met de uit voering kan er steeds kontakt opgenomen worden met voorzitter Jozef Vanderschot, St. Annaplein te Berlare of met het sekretariaat, Em. Hertecantlaan 83, tel. 42.30.17. zijn echtgenote Ria hem wil stukken, is de geknipte zijn zuiders. De dokter overtuigen dat het allemaal man voor de rol van de in- wiens patiënten voor 90% voorbijgaand is raakt volle- gebeelde zieke. Beheerst in toch niet ziek waren, 5% dig stuurloos als hij bij toe- zijn spel zonder enig toe ge- bijna niet adekwaat te be val dokter Van Doorslaer ven aan drang naar makke- handelen en de rest toch hoort telefoneren met de lijk haalbaar sukses, vlot zou sterven kon het alle- paar vrijpostigheden op voor totale wijziging van de toestand van hun persona ge stelden Pluspunt voor Baardegem is alleszins dat de groep maandenlang kon beschikken men repe teert het stuk reeds sinds cardioloog die de patient van tekstzegging en maal niet zoveel schelen en juli over het dekor zoals nog slechts een paar weken plankvast als niet een, met Paul Van Rossem ging dan het er bij de voorstelling uitzag met alles derop en deran. Een dekor dat volle dig ingesteld was op de ge wone scènes als op de droom taferelen waarvoor Louis De Troy en zijn mede werkers dan ook alleszins een dikke pluim verdienen. Van maandag 29 november tot deel. zoals B)orn Borg. McEn- en met zondag 5 december roe, en vele anderen Men kan heeft in het Antwerpse kaarten reserveren bij de kan- Sportpaleis het European toren van de Kredietbank en Champions Championship de Firma Number One, Quel- plaats. Daaraan nemen de bes- llnstraat 48 te Antwerpen te tennisspelers van de wereld te leven geeft Vanzelfspre- daarbij de geschikte fysiek, maar tijdens het weekend kend ging dat telefoontje droeg het stuk. Samen met vissen Ziek worden op za- over een andere patiënt Marie-Jeanne De Ridder, terdag of zondag is ook doch Dries neemt het abso- een vlotte verschijning, ook daar een riskante bedoe- luut op zijn rekening vestimentair, die spontaan ning. De gevolgen ervan zijn ka reageerde op de vele knieze- Een naar ons gevoel opmer tastrofaal en het echtpaar rijen van haar brombeer en kelijke prestatie bracht be valt van de ene tribulatie in niettegenstaande de steeds grafenisondememer Van de andere Een wespennest veranderende situaties de Kerkhof (Luk Schoon- waarbij de toeschouwer die steeds zichzelf bleef Roger zich even in de plaats van De Rop was een bezorgd de ingebeelde zieke stelt buurman die zich aan de zich afvraagt hoe hij er zelf situatie makkelijk aanpaste we nog heel wat mogen ver- 052-35 72.90 kan U het zou uitraken. Een opeen- en praktiache regelingen volging van steeds wisse- uitdacht waarbij hij het lende toestanden die er de paard wel eens voor de wa- spanning optimaal in hou- gen spande. Zoals we van den Dat het «end» dan uit- hem gewend zijn steeds ad eindelijk toch «happy» is, rem. Geert De Clerck, de alhoewel wordt dan uit- loopjongen van de wasserij eindelijk nog dé verras- toonde zich een authentieke sing. Marc De Bie, ziel van Italiaan waardig door zijn jans) van de Firma «Rust Zacht». Als U het ons vraagt een belofte van wie Als U spoedig belt naar wachten. Ook in de kleinere stuk nog meemaken op za- rollen maakten Lisette Put- terdag 11zondag 19 en teman als verpleegster, zaterdag 20 telkens te 20 u. voorbij gangster en «meis- Ook op zondag 14 novem- je» en Louis De Troy als ber maar dan te 15 u. voorbijganger zich zeker verdienstelijk met dan nog een eresaluut aan Freddy Guldolf voor zijn losse en

De Voorpost | 1982 | | pagina 24