lelgisch disco-free style ampioenschap in Waasmunster Meldertse gemeenschap steunt geamputeerde 11.11.11 Hamme werkt rond Libanon BELGISCHE KONFEKTIE KAN ECHT HEEL WAT GOEDKOPER anstopper op 21 november «Bij minderheid van stemmen goedgekeurd»... te LOKEREN De Voorpost - 12.11.1982 - 3 Belgische Bond van professionals uit de danswe- a i besliste onlangs dat het Belgisch disco- en free falie kampioenschap dit jaar in het Waasland zal lecht worden. De enige kandidaat-organisator ir dit oogstrelend spektakel op hoog niveau die Jlt ir de nationale bond weerhouden werd is de Sint- 'I lase Dansschool Van Sebroeck met de eraan bonden dansklub Sebra. ,n ds 1978 wordt dit dans- ;ri npioenschap voor non- 11; ifessionals jaarlijks inge- Gezonde sport zonder kuiperijen Dansen in klubverband is it. Vong jaar werd deze nQg een echt gezonde sport ip van formaat voor so- naar lichaam en geest. paren en groepen te Geen kuiperijsport als sselt georganiseerd. Dit voetbal of wielrennen. zakken de kandidaat- Want wat staat nu precies iskampioenen op 21 no- de winnaar van zo'n Bel- ïber af naar het Ge- gisch kampioenschap te entehjk Ontmoetings- wachten? Een eretitel, trum te Waasmunster. noch min noch meer. En om een en ander nu waar tot vorig jaar toe de Waasmunster landskampioenen mochten :t plaatshebben is louter deelnemen aan het Euro- il. Het is een feit dat Pees kampioenschap (inge- elke zaal voor een der- richt door de B.B.C.) is manifestatie ge- ze'fs dit er niet meer bij. :t is, vooral wanneer Om financiële redenen kan weet dat om en bij de deze wedstrijd vanaf dit ionderd kijklustigen Jaar °P Europees niveau iet ganse land er een n'et meer ingericht »je moeten vinden, worden, een dansparketvloer je niet zo maar in één Dansschool Van Sebroeck idere hoek neer. Het binnenste buiten iek moet rondom kun- Al wie aangesloten is bij plaatsnemen. Precies om het even welke dans- deze reden kon men sch°°l kan op zondagna- niet terecht in de zaal middag 21 november (aan- hotel Serwir. Omdat vang te 14u30) deelnemen bovendien allemaal ta- aan genoemd Belgisch jk snel moest gaan, kampioenschap, waaraan ,nl men de organisatoren zelfs ook een «Rock and .trein te laat voor de rollwedstrijd» verbonden ~:ifeestzalen. En in de werd- Wel dienen de kandi- ,ei D klubzaal aan de Mgr. daten zich ten laatste tegen ren cmansstraat kon men maandag 15 november in te -^tns plaatsgebrek al schrijven bij de dansschool di imin terecht. «Daarom Van Sebroeck te Sint-Ni sten we het wel gaan klaas (tel. 777.38.96 of Waasmunster, 777.45.93) de zaal van het Het staat buiten kijf dat .C. aan de Nijver- deze Sint-Niklase dans- slaan ons voldoende school de wind in de zeilen g0imodatie biedt» aldus heeft. Van de 200 leden ,4 leraar Dré Van Se- zullen er een viertal deelne- ck tijdens de perskon- men aan het kampioen- itie die aan dit op schap '82. Daartoe behoren it zijnde sportevene- Marc en Nora Baert uit leu gewijd werd. Sint-Niklaas, die vorig jaar de ge[tn géi de kampioenstitel voor pa ren in de wacht sleepten en dit jaar met een volledig nieuw programma zullen uitpakken om hun titel te verdedigen. Hoelang zit je al in dit vak? Dré Van Sebroeck: «Ik heb eerst enkele jaren dansles gegeven in klubverband te Wetteren, Zottégem. Den- dermonde en Aalst. Oor spronkelijk was het mijn bedoeling me te Aalst te vestigen, maar uiteindelijk werd het twee jaar geleden dan toch Sint-Niklaas. On ze dansschool ging in sep tember 11. haar zesde dans- seizoen in.» Het spreekt voor zichzelf dat enkel een echte dans school kan instaan voor een kwalitatieve opleiding on der optimale omstandighe den. Tot nog toe moest men zich in het Waasland maar al te vaak tevreden stellen met danslessen die in één of andere paro chiezaal gegeven werden ofwel zich naar Antwerpen of Gent begeven om daar een echte dansschool te be zoeken. Met de dansschool Van Sebroeck is dit nu wel niet meer nodig. In een ruime zaal van maar liefst 360 vierkante meter, een parketdansvloer van 152 vierkante meter, en een aangepaste spiegelwand wordt de leden de garantie geboden, ongestoord te le ren dansen en dat zonder op eikaars tenen te moeten staan trappelen. En met een ervaren dansleraar als Dré Van Sebroeck erbij is die garantie er echt. Al 15 jaar lang staat hij op de dansvloer. Eerst als ge woon amateur, naderhand als wedstrijddanser en ten slotte als professioneel wedstrijddanser. Als deel nemer aan tal van buiten landse wedstrijden weet hij echt waarover hij praat! Welke dansen worden in uw school aangeleerd? D.V.S.: «Enerzijds de klas sieke dansen zoals quick step, Engelse wals, cha- cha, rumba, samba, tango, Weense wals enz. en ander zijds en dat is bij het grote publiek nog onvol doende geweten de he dendaagse dansen zoals free style disco, swing en rock and roll.» Komt men als professional in de danskunst goed aan de kost in België? D.V.S.: «Vergeet dat maar. In an dere landen zoals in Enge land is dat echter wél het geval. Daar ken ik een twintigtal professionals die met hun danslessen een rij kelijk bestaan leiden.» Wat is de reden dat men in ons land zo weinig kandi daat-organisatoren vindt voor het inrichten van dam kampioenschappen D.V.S.: «Omdat het inrich ten ervan nauwelijks kos tendekkend is. Wanneer je wat serieuze dansers over de vloer wil krijgen, kost dit al vlug tweehonderddui zend frank aan premies. En om daar dan een duizendtal toeschouwers voor bij el kaar te krijgen in onze kon- treien moet je wel je beste beentje voorzetten. Het grote publiek moet immers steeds uit de eigen omge ving komen. Neem als voorbeeld Berchem. Daar werd vorig jaar het Euro pees kampioenschap voor standaarddansen ingericht. Door gebrek aan interesse bij het grote publiek kon den de organisatoren niet eens de kosten dekken. En wat doe je dan?» In welke mate wordt in hel Waasland de danssport be oefend? D.V.S.: «Niet om naar huis over te schrijven, waarmee ik dan echter ook niet wil zeggen dat er helemaal niet gedanst wordt. Er zijn een tiental dansklubs in het Waasland: twee te Sint- Niklaas en te Hamme en één te Lokeren. Temse, Eksaarde, Beveren en De Klinge. In Melsele is een niet erkende dansschool aktief.» De dansklub Sebra We vernamen dat in de maand mei van dit jaar ook een dansklub aan deze dansschool werd verbon den. D.V.S.: «Sinds 15 mei or ganiseert dansklub Sebra elke zaterdagavond een oe fenavond. Zowel beginne lingen als gevorderden kunnen samen in een gezel lige uitgangssfeer en met de juiste muziek hun danspas sen inoefenen. En mits voorlegging van hun lid- kaart zijn leden van andere dansscholen er ook toege laten. Tijdens deze avon den kunnen de kursisten met dansmoeilijkheden te recht bij de aanwezige dansleraar.» Hoeveel leden telt de klub momenteel? D.V.S.: Om en bij de twee honderd. We zijn dit jaar in de klub ook gestart met een speciale kursus voor disco en free style. Daar hebben 24 leden voor ingeschre ven, allen tussen 14 en 23 jaar oud. Ons oudste klub- lid is 61 jaar.» Organiseert Sebra daarbui ten nog andere dansmani- festaties? D.V.S.: «Het lente- en herfstbal met dansdemon- straties, een vedetter.bal met de Kokkelbeekbrade- rie, een kerstfeest met koud buffet, een interscho- lenploegenwedstrijd en nu deze maand het Belgisch kampioenschap '82 voor disco en free style en een rock-and-roll wedstrijd Rock and roll weer uit de verdrukking Dank zij het werk van een generatie veranderde er de voorbije jaren heel wat op het gebied van de dans. Wil je ons, leken in het vak, eens heel precies uitleggen wat men dient te verstaan onder «disco style»? D.V.S.: «Deze stijl omvat alle dansvormen, uitgezon derd het ballroomdansen (quick step en Engelse wals), de Latijns-Ameri kaanse dansen (cha-cha en samba) en de rock and roll. Elementen als handstanden en akrobatie ontbreken bij deze stijl zeker niet. Aan improvisatie en persoonlij ke dansen zijn immers geen grenzen te stellen.» Hebben we het verkeerd voor wanneer we de aan hangers van de rock-style als half-immorele «barba ren» beschouwen? D.V.S.: «De geschiedenis van die rock-style ving zes tig jaar geleden in Amerika aan met de swing and blues. In de loop der jaren kreeg deze manier van dan sen verschillende namen. In de dertiger jaren sprak men van boogie woogie of jitterbug. Tien jaar later werd deze versie wat gemil derd in Engeland met de jive. In '45 sprak men van Bebop en pas in de vijftiger jaren is men deze dansstijl rock and roll gaan noemen. Met Bill Haley's «Rock around the clock» kwam de doorbraak, maar meteen ook ontstonden konflikten. zodat men de aanhangers van deze muziek ging aan zien als wilden èn barba ren. Deze schaduwzijde heeft de rock-style in de verdrukking gebracht. Veel dansscholen weigerden zelts deze dans aan te leren en opteerden voor de cha- cha, die ook rond die tijd ontstond. Maar sindsdien rock-muziek en de ermee gepaard gaande dansvorm weer in de belangstelling. Dit laatste uit zich dan voornamelijk in de rush naar de dansscholen, die op deze rage inpikken en spe ciale rock and roll-kursus- sen organiseren, gaande van de gewone rock met de vlakke basispas via de ge sprongen basispas tot de akro-rock (of akrobatische rock and roll).» Wat kr(jgt de toeschouwer op 21 november te zien? Het Belgisch Kampioen schap '82 voor disco en free Vorig jaar won het Sint-Niklase danspaar Marc en Nora Baert het Belgisch disco- en freestyle kampioenschap. Op 21 november a.s. pakt het duo met een nieuw programma uit en volgens insiders zit de kans er dik in dat beide leraars lichamelijke opvoeding in Waasmunster andermaal laureaat worden. style zal te 14u30 aanvan gen en de proklamatie wordt voorzien rond 19 uur. Er zal gedanst worden in verschillende katego- rieën. Eerst krijgt men de solo's te zien (zowel jon gens als meisjes), daarna de paren en tenslotte de groepen. Zowel de paren als de groepen brengen een ingestudeerd dansnummer op zelf geselekteerde mu ziek. Er wordt bij de paren en groepen buitenlandse deelname vanuit Neder land en Duitsland ver wacht. Scholen uit Ham burg, Wiesbaden, Rotter dam en Utrecht zullen zich op de Waasmunsterse dansvloer laten vertegen woordigen. Vanzelfspre kend kunnen deze groepen of paren niet in aanmerking komen voor de Belgische titel! Volgens de organisa toren betreft het hier deel nemers van hoog niveau in de danssport, mensen die doorlopend shows verzor gen voor twee- driedui zend toeschouwers en die bijzonder thuis zijn in spe cialisaties zoals b.v. jazz- ballet. De jury zal bestaan uit volgende vijf erkende dansleraars: mevr. De Smet-Camby (Herent), de heer Ramon (Brugge), de heer Hendrickx (Borger- hout), de heer Libert (Has selt) en de heer Matthys (Brugge). De rock and roll wedstrijd zal onderver deeld zijn in vier katego- rieën: D,C,B en A. Uit de A-klasse (hoogste katego- rie) worden vier paren uit Verviers verwacht, van wie bekend is dat ze op Euro pees niveau bij de top horen. Zo rond 19 uur hopen de organisatoren die zondag avond over de einduitslag te beschikken. Het wordt vast geen gemakkelijke taak voor deze vijfkoppige jury die zoweh presentatie, choreografie als muzikale omlijsting zal moeten beoordelen van tientallen dansers die wekelijks acht uur trainen, gewoon zijn van voor duizenden ogen de show te stelen en zich beter dan palingen in de meest ondenkbare houdin gen weten te wringen. P.V. Op 13 en 14 november gaat ook dit jaar weer de 1111.11-aktie door. De organisatie achter 11.11.11 is NCOS Vlaanderen. Volgens het NCOS is het Derde Wereld-probleem een zaak van strukturele onderdrukking. De uitweg uit het probleem bestaat uit drie sleutels: self-reliance, plattelandsontwikkeling en Nieuwe Internationale Ekonomische Orde. fo-avond door over Libanon en Vertentenstraat. Met spreker 13 en 14 november, de Palestijnen, in de bovenzaal van Oxfam en diareeks NCOS. P.V.G. van het Parochiehuis, Pater De omhaline zelf gebeurt op fans De Baerdemaeker door een "verkeersongeval werkonbekwaam geworden, !eS van zijn makkers een stevige financiële steun (ad) an Frans de Baerdemaeker, te Meldert wonende in de nieuwe wijk en vader twee kinderen die als vrachtwagenchauffeur op 6 mei slachtoffer werd van dramatisch ongeval werd verleden zondag door zijn werkgever Paul De Gols tevens de initiatiefnemer van de benefietaktie is een som van 301.000 fr erhandigd. Het resultaat van een uiterst geslaagde tombola waarbij een 10.000- loten van 25 fr. aan de man werden gebracht en van twee feestavonden in een it aan de Stevensveldstraat. !t ongeval had plaats op de beruchte «nationale sept» de hoofdweg die Parijs •t Marseille verbindt en op vele plaatsen zowat parallel of zelfs gewoon vlakbij autoroute loopt. Meer bepaald dan op het vak Aix-en-Provence naar hgnon, de gekende pausenstad. Ongeveer te midden tussen beide steden, bij allemort, in de buurt van Cavaillon gekend wegens zijn speciale soort iloenen, reed Frans met zijn vrachtwagen even van de weg en raakte daarbij 't minder dan 5 bomen. Door een voorbijrijdende chauffeur werd dadelijk ar Paul De Gols getelefoneerd en via een telex kreeg deze meer details, ide benen moesten worden geamputeerd en momenteel behelpt de wel op- istische chauffeur zich met rolstoel of kunstbenen. last de «nacht van de vrije radio's» en de tombola was er nog een festiviteit pland die echter letterlijk en figuurlijk in 't water viel; een benefietmatch van a ildertse voetbalveteranen zowel van Thor Kokerij als van Eendracht Meldert :n oude gloriën van Anderlecht met niemand minder dan Pol Van Himst, ion, Jurion, Plaskie en niet in het minst Eddy Merckx. Match die Paul De 'Is wist te organiseren wegens zijn lange goede relaties met SC Anderlecht. De ermaker was echter ongenadig en de match kon niet doorgaan, litgesteld is alleszins niet verloren», zegt ons Paul de Gols die momenteel op de kijk naar een gepaste gelegenheid om ook via deze aktiviteit de nood te :n lenigen in zoverre men via financies nood kan lenigen. LH ebn i( Jclijni; ;ebi i -< gei 'non, W e. 1,60 ren lp^, Voor 1982 werd het tema «Vrede en Ontwikkeling» ge kozen. De grote lijnen van het probleem zijn stilaan gekend: een bitsiger wordende oost west tegenstelling en een ver breding van de noord-zuid kloof; de wereldkrisis, die vooral op de Derde Wereld wordt afgewenteld; de jaarlijkse 500 miljard dollar voor overbewapening, terwijl 800 miljoen mensen in absolute armoede leven; de bewapening van de Der de Wereld verhoogt nog de uitbuiting en wordt vaak ge bruikt om de bevrijdingsstrijd van volkeren te smoren. Dit jaar werkt het 11.11.11 komitee van Hamme rond een projekt voor hulp aan Pales tijnse vluchtelingen in Libanon. Het projekt is ingediend door Oxfam-België, voor de uit voering werkt Oxfam samen met de Palestijnse Rode Halve Maan, het Rode Kruis van de Palestijnen. Het projekt beoogt humanitaire hulp aan Palestijnse vluchtelingen, meer specifiek wil het oorlogs slachtoffers en gehandikapten mogelijkheden geven zich zo goed mogelijk in de samenle ving te integreren. Waarom een projekt rond de Palestijnen? Sinds de Israëlische invasie zijn er 15.000 doden gevallen, er zijn 20 000 gewonden en tussen de 100.000 en 300.000 vluchtelingen. Zes Palestijnse vluchtelingenkampen zijn vol ledig verwoest. En dan is er nog de moordpartij op 2 kam pen door de milities van Had- dad, gesteund en getraind door Israël. Een projekt voor de Palestij nen betekent steun voor het streven van dc Palestijnen naar een eigen, onafhankelijke staat, voor de terugkeer naar hun thuisiend. De Israëlische kolonisatie van Palestina kon en kan alleen slagen met militaire middelen In het begin van deze eeuw werden de Palestijnse boeren gewapenderhand van hun grond verdreven. De staat Is raël moest een zuiver Joodse staat worden, voor de Palestij nen was er geen plaats. De grootmachten hebben de zionisten steeds gesteund. Tot na de tweede wereldoorlog werkten de zionisten samen met de Britten. Nu zijn de VS de Israëlische beschermheer. In het strategisch belangrijke Midden-Oosten heeft de VS nood aan een basis om haar belangen te verdedigen. En Israël is daar een geschikte staat voor. Praktisch: er gaat op vrijdag 12 november om 19.30 u. een in- In de reeks «schoolpro- grammatie» komt op don derdag 18 november voor jongeren van 16 tot 18 jaar in «Netwerk», De Ridder straat 28 Aalst, een nieuwe produktie van Temtakel rond het tema «werkloos heid»: «Bij minderheid van stemmen goedgekeurd». Stuk waarin vergelijkingen worden gemaakt met de dertiger jaren. Aanschui ven voor het stempello kaal, opkomend racisme, ongeregeldheden, repres sie. Alles keert terug. Oorlogsdreiging, het ver langen naar een «sterke man» die het allemaal gaat oplossen. We gaan weer de goede kant op. 't Verleden heeft ons blijkbaar niets geleerd. Een beeld van onze samen leving, subtiel doch ver vreemdend. LH Kwaliteitsmantels in rechtstreekse distributie zijn veel goedkoper dan je denkt... Superlama 3.995 F Shetland 3.295 F (met sjaal) FABRIEKSBOETIEK E5MODE op de industriezone langs de E3 OPEN: Effce namiddag van 13.30 u, tot 19 a: Zaterdag van 9.30 u. tot 12,30 u. en van 13.30 a tot 18 u. OP 11 NOVEMBER - 12 NOVEMBER - 13 NOVEMBER OPEN VAN 9.30 UUR TOT 18 UUR (gesloten van 12.30 u. tot 13.30 u.)

De Voorpost | 1982 | | pagina 3