'Het Neerhof» huldigde kampioenen Primeur: vleesetende vrije radio! Raymond BOOHAERT Voorverkoop Cardijnzegel in Sint-Niklaas Mister Bill Street in Sint-Niklaas Maandelijkse fakturatie van energierekeningen K. Vercouteren K.L. Verstraeten Tiende familiefeest Eliano - lliano te Erpe BLACK NATIVITY - 12.11.1982 - De Voorpost Aalst. De kampioenen van het Neerhof Aalst (per) Met de vechthoenders in vedette, een verzameling van 250 exemplaren waaronder heel wat zeldzame dieren is op Europees niveau alvast een unicum. Met de 16' tentoonstelling gooide de kleinveevereniging «Het Neerhof ▼oor het Land van Aalst» dan ook hoge ogen. Niet minder dan 103 exposanten namen er inderdaad aan deel met liefst ongeveer 1300 dieren. Netjes in kooien tentoonge steld in de spektakelzaal van de Aalsterse Keizershallen. «Het Neerhof» kan ten an- AA over A, BB en B naar dere reeds bogen op een C en D, van extra dier tot gevestigde traditie want na onvoldoende. Gent is deze expo de meest Nadat tijdens het hele toonaangevende en belang- weekend heel wat belang rijkste van de hele provin- stellenden in de Keizershal- cie. Elk jaar is er immers len belandden reikte sche de ontmoeting tussen be- pen Eddy Monsieur in bij zoekers en liefhebbers, het zijn van schepen ,De Maght stellen van vragen en uit- en Willy Van Impe van het wisselen van eigen ervarin- Vrijetijdskomitee trofeën gen en niet in het minst het uit aan de laureaten. Niet smeden van vriendschaps- zonder felicitaties en dank banden. Alleszins in deze aan alle medewerkers, eerder belabberde tijd een «Voor mij voor de laatste verrijkend en vaak ook ver- maal» zegt de schepen reikende hobby. «niet voor U want we ho- Voorzitter Willy Coppens, pen dat de reeks van liefst herhaaldelijk in het buiten- reeds zestien tentoonstel- land, zag nog nergens der- lingen steeds suksesvol ver gelijke realisatie en zette der zal lopen.» de aanwezigen bij de ope- Algemeen kampioen wer- ning aan tot het fokken van (jen q. Ryckaert (park- en neerhofdieren. een alles- watervogels), W. Coppens zins interessante vorm van (hoenders). E. Strijbol vrijetijdsbesteding. Provin- (duiven), G. Ryckaert (ko- ciaal voorzitter Ingenieur nijnen en cavies). Ockerman heeft woorden van dank en felicitatie voor al wie meewerkte aan deze Reekskampioenen zijn: Ba- topper waarna schepen Ed- ten (parkvogels), Fleurus dy Monsieur de tentoon- (watervogels). Van den stelling voor geopend ver- Berghe (Belgische hoen- klaarde namens stadsbe- ders), Kloostermans stuur en vrijetijdskomitee. (vreemde hoenders), E. Onder de tentoonstellers, Franssens (Belgische krie- meestal uit Oost-Vlaande- 'en). K. Walschap (vreem- ren, heel wat van Aalst en krielen), J. Fleurus (Eu- de Aalsterse regio maar te- ropese vechthoenders), G. vens ook uit Brabant en Coppens (Aziatische vecht- zelfs uit Nederland. Naast hoenders), I. Franssens de vele vechthoenders ook (Europese vechtkrielen), J. hele groepen parkvogels, Van Impe (Aziatische watervogels, hoenders, vechtkrielen), E. Strijbol hout (vreemde sportras- (vreemde middenrassen) te, r yan de Putte. A. krielen, duiven, vogels al- (kroopers), M. De Baets sen). A. Achten (Belgische Speciale prijzen gingen Dhondt. C. Tillon. J. lerhande en konijnen. Al- (Belgische nutrassen), A. reuzen). P. De Swaef naar D. Coppens. G. Cop- Maenhoudt en P. De Boe- lemaal dieren die vanwege Dhondt (vreemde nutras- (vreemde reuzen). A. Van pens. A. Achten. G. Ry- Vere. de jury een predikaat moe- sen), J. Mauwels (Belgi- de Vijver (Belgische mid- ckaert, G. Coppens, Strij ten bekomen gaande van sche sportrassen), J. Maen- denrassen), J. Moollijn Aalst. De reekskampioenen (per) bol, Y. Braem, J. De Cor- LH Ook «festival» in 't Gildenhuis Volop feest bij de (V)KAJ in Sint-Niklaas dit weekend. Vorige week werd al bericht over de onthulling, zondagnamiddag, van een beeld aan de Cardijnlaan en een viering in het Dobocentrum. Maar ook de filatelisten komen aan hun trekken. Op 13 en 14 november wordt als apotheoze van de viering twintig jaar Wase Ruilklub een propaganda- tentoonstelling voor filatelisten gehouden, voor postzegelfans dus. Gratis kan je terecht in het Gildenhuis, Heymanzaal, Hendrik Heymanplein. De regie van posterijen geeft een biezondere postze gel uit die tien frank kost en waarvoor dit weekend in het Gildenhuis een voorverkoop wordt georgani seerd. De Wase Ruilklub. als lid van Nicofila (de vereniging van Sint-Niklase postzegelklubs, kreeg de voorverkoop toegewezen. Tegelijk geeft deze vereniging speciale penningen en plaketten uit met de beeltenis van kardinaal Cardijn. Een penning in gepatineerd brons kost 100 frank, een kunstmedaille (te bestellen tot 25 december) kan je tegen 750 frank of 900 frank buitmaken. Een numismatische-filatelistische omslag met de uitgif ten van de Wase Ruilklub kost 200 frank (oplage beperkt tot 250 exemplaren). Terloops herinneren aan die ündere penning t.g.v. het jubileum van de Wase Ruilklub, een munt die «100 Klaaskens» waard is. Zaterdag 13 november om 15 u is het een korte plechtigheid in de eetzaal op de eerste verdieping van het Sint-Niklase Gildenhuis. Na het wel komstwoord van voorzitter Omer De Mey van het Arrondissementswerkersverbond volgt een toe spraak van PTT-staatssekretaris Paula D'Hondt- Van Opdenbosch. Nadien rondgang in de expo van de postzegelklubs en diamontage rond honderd jaar Cardijn. In de hall van de CM, De Castrodreef. is er bovendien een beperkte tentoonstelling rond KAJ en VKAJ. JELG1Ê BELGIQUE 10F mC0F7!fl CM-«Festival» Nog in het Gildenhuiskomplex «loopt» van 11 tot en met 14 november onder de noemer festivaleen totaalprogramma van de Bezigheidsklubs-Zieken- zorg CM. Elke dag te kijk: boeken, diamontage, kunst uit vrije tijd van zieken en gehandikapten, foto's en knutselwerk (van 14 tot 19 u in zowel de CM-Bouw, zaal Renova en Kreatiek, de boetiek voor kreatieve vrijetijdsbesteding). Elke dag ook (14 tot 20 u) liedjesshow en drankjes met hapjes erbij. Uit het programma lichten we: de projektie van de film «Druppels», het schimmenspel «Peter en de Wolf», het poppenspel «Kinderkool», de toneelop voering «'t Is nie van te moeten», een debatavond (vrijdag 12 november om 20 u) rond «Ziek-zijn een streep door de rekening» en het aperitiefkoncert (zondag 14 november. 10u30) door de harmonie Excelsior. Gisteren donderdag werd de revue «Ten voeten uit» naar voren gebracht. Gildenhuis Sint- Niklaas dit weekend: een bijenkorf gelijk. W.V. i de Stationstraat 67 in n kandidaat-schepenen i zoals dra zal Op 26 en 27 november heeft te Brussel het derde Internatio naal Kongres van het Tibe- taans Boedhisme plaats in het Museum voor Oude Kunst. Regentschapstraat. Op dit kongres zullen verschillende vooraanstaande lama's aanwe zig zijn. Het betalingssysteem voor opdracht of, zoals in de de fakturen gas en elektri- volksmond genoemd: een citeit, dat tot nog toe be- bestendige opdracht, te on stond uit drie tussentijdse derschrijven bij een finan- rekeningen met na de jaar- ciële instelling lijkse verbruiksopname, wie reeds eerder een door een eindafrekening, werd lopende opdracht gaf voor aan een zorgvuldig onder- de betaling van gas en elek- zoek onderworpen door de triciteit, kan vanaf nu te- beleidsorganen van de ge- recht in de Informatiekan- Er waren niet zoveel schepenen vorige donderdagavond i Sint-Niklaas. Maar er werd wel veel over schepenen t gepraat. Het dekor en de hele entourage waren groengeel, hamburgerkleun blijken. Kandidaat-schepen Staf Van Daele (CVP) speelde inleider en protokolchef tegelijk. Kandidaat-schepen Lieven Lenaerts (CVP) zag ik ook even. En burge meester De Vidts sprak over twéé schepenen: enerzijds schepen Beke van Sint- Genesius-Rode, van wie de dochter een vogel)winkeltje exploiteert in het straatje in de grote straat: anderzijds kandidaat-schepen Staf Fan Daele van Sint- Niklaas. burgemeester De Vidts noemde hem 'gemeenteraadslid, direkteur van Kontakt, en naar ik hoop toekomstig schepen-. De bal (geen gehaktbal) is in het kamp van de CVP, op 22 november wordt hij gebakken en worden de nieuwe schepenen samengekneed. Geelgroene juffrouwen droegen smakelijke toastjes aan. drankjes ook. Feest in de Stationstraatbis. Nagelnieuw restaurant met liefst 145 zitjes, een toch wel zéér gedurfde projekt, maar Mister Bill (zo heet deze moderne hamburgertent) is het eerste (grote) eethuis in dit genre in Sint-Niklaas en heeft dus sowieso «voor sprong'. Feest ook omdat behalve het door zaakvoerder Jacques De Craene uitgebate restaurant nog een handvol knusse handelszaken iverden opengesteld, ingehul digd zoals je wil. Het juwelenwinkeltje van de heer Pattyn, de boetiek voor dameskleding van de heer Geerinck, de jeansshop van de heer Nuyens, de bloemenzaak van Betjes en het winkeltje voor vogeltjes van juffrouw Beke, die dus in Sint-Niklaas faciliteiten- krijgt. Architekt van het nog immer kleinschalige, maar voor uitbreiding vatbare komplex midden in de Stationstraat is de heer Gevaert. van Waalse origine eigenlijk. Donderdagavond vorige week hield Radio One. één van die onderhand overtalrij- ke - vrije radio's- in Sint-Niklaas. zich nog koest in de Stationstraat. Deze mensen hebben daar één hoog een zaaltje ter beschikking gekregen vanwaar ze zullen uitzenden en de hamburgerverorberaars van sfeer muziek voorzien. Primeur: vleesetende radio! Mister Bill staat voor Serge de BUlowaeys, mocht ik de moeilijke naam toevallig fout schrijven dan zal ik voor mijn straf een dubbeldikke portie hamburgers komen eten. In het Oostjachtpark. het industriepark op de grensscheiding Sint- Niklaas-Temse, worden per dag liefst achtduizend stuks van dit vleesgerecht gefabriceerd, ze zouden bij Bill and His Boys slechts één week nodig hebben om héél Sint-Niklaas van een hamburger te voorzien. But: who pays the bill? No, Bill doesn't! En Sint-Niklaas, de hele bevolking, evenmin: burgemeester De Vidts hoedt er zich wel voor, het mes te zetten in de centen van de belastingbetaler, géén gratis hamburgers voor de werkman derhalve, je moet maar gaan proeven en betalen in de Stationstraat (zowel op de gelijkvloerse als de eerste verdieping). Burgemeester De Vidts: Sint-Niklaas staat of valt met de middenstand. Sint- Niklaas is een distributiecentrum bij uitstek-. Middenstand en distributie, branche waarin de heer De Smedt. partner van Serge de Bill, al twintig jaar aktief is. de heer De Smedt zit in de vleessektor. Fraaie fair daar in de Stationstraat. Knusse gaanderij, hapklare vrije radio: winkelen in Sint-Niklaas wordt weer iets meer kosmopolitischer. gaandeweg is de stad aan 't veramerikaansen. Mister Bill heeft z'n eigen Street. Radio One is The Only One. Wie er nog allemaal was vorige donderdagavond? Schepen De Boever, gemeente raadslid Frans De Coeyere, mevrouw Raemdonck van het Sladskernkomité (als ondervoorzitster, voorzitter Zarnan was verontschuldigd), persmensen natuurlijk, aktief als ze zijn in de media die zich én op drukwerk én op ether toeleggen. Ik zag zelfs een fotograaf van de Vleesetende Radio, de foto's worden binnenkort de ether ingestuurd Paint the city yellow and green! Da's nog een goeie slogan om de Waaslanders meer hamburgers te doen eten. En als Sinterklaas niet oppast stappen er volgend jaar als hamburgers verklede kindertjes in de stoet van Vesiac. W aar een Bill is, is een weg! W.V. ri>lg »prii ot d en Dat al d iver peel Ie/ij Lam tore emt et 938 e o Bj i ieke KANTOOR VAN NOTARIS Ciamberlanidreef 34 BEVEREN-WAAS Tel. 03/775.91.06 KANTOOR VAN NOTARIS Kerkstraat 74 VRASENE Tel. 03 775.75.81 mengde interkommunales. Hierbij kreeg de wens van vele klanten inzake sprei ding van de energie-uitga ven de nodige aandacht. Inderdaad, de gestadig te ruglopende ekonomische omstandigheden brachten toren van de gemengde in terkommunales om er de nodige schikkingen te tref fen voor deze nieuwe beta lingsmodaliteiten. Hebt U nog geen domicilië- ringsopdracht, neem dan kontakt met uw financiële Te erpe werd in de zaal Pax terug feest gevierd. Immers de afstammelingen van deze familie Eliano - lliano zijn er fier op deze feestelijkheden elk jaar te hernieuwen. Door een der afstammelingen werd er in de loop der jaren de stamboom van deze voor ons eigenaardige naam «Eliano - lliano» opgezocht. Terug tot 1694 biertappers, brouwersgas- Uit de eerste opzoekingen ten, schoenmakers, man- blijkt dat deze naam oor- denmakers en spinters) ble- spronkelijk van Italiaanse ven anoniem zoals zovele afkomst is. Er was reeds anderen, een zekere Daniel Eliano Naarmate de mee-groei te vinden die trouwde in van de algemene volksont- het Aalsterse met Josine wikkeling vinden wij gelei- Huijlebroeck en dit rond delijk een overschakeling 1694. naar andere werkkringen In de loop der jaren is deze zoals het onderwijs, verple- familie verspreid geraakt in ging. bedienden en zelf- Erpe, Haaltert, Vlierzele standigen. en Oosterzele. Elk van de ze families verspreidde zich op zijn beurt naar Baarde- Rijkswacht gem, Wichelen, Mere en Ongetwijfeld is de meest zelfs in het Brusselse. bekende lliano onder ons Deze eenvoudige lieden de nu op rust gestelde (landbouwers, thuiswevers, Ri]kswachtkommandant die in het T.V. programma de veiligheid van onze au- «Autorama» het had over tobestuurders. met zich mee dat het be- instelling, onderschrijf een staande betalingssysteem betalingsopdracht en laat voor vele huishoudelijke 0p het dokument duidelijk budgetten minder aange- vermelden dat U om een wezen was. maandelijkse betaling van Zich ten volle bewust van uw gas- en elektriciteitsre- deze toestand opteerden de kening verzoekt, gemengde interkommuna- (jw gemengde interkom les voor een alternatieve munale zal alleszins bij de betalingswijze die er in zou eerstvolgende tussentijdse bestaan de mogelijkheid te faktuur of bij uw jaarlijkse heropenen naar een maan- afrekening zowel bij de delijkse betaling van de bezitters van een domicilie- gas- en elektriciteitsreke- ringsopdracht als bij hen ningen. Dit zou dan onmid- die een dergelijke opdracht dellijk resulteren in een be- nog niet onderschreven tere bctalingsspreiding. een omzendbrief voegen Om de administratieve op- met antwoordkaart, zodat volging van dergelijke kort ook wie dan nog geen be- na elkaar volgende tussen- stendige opdracht gaf, zijn tijdse fakturen soepel te la- wensen kenbaar kan ten verlopen, dient de a- maken, bonnee een domiciliërings- Van 20 tot 29 december heeft een nieuwe tiendaagse winter- expeditie van de Outward Bound School plaats. Er zijn jiog enkele plaatsen vrij voor deze avontuurlijke toer. Tien dagen op stap, waarvan 5 lang laufen, de natuur in, intens leven met jezelf en met je groep. Inlichtingen OBS. Ka pucijnenvoer 217 te 3000 Leu ven (016-23.51.72). VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING MEUBELEN en HUISRAAD te VRASENE Mosselbank 6 Meester Karei VERCOUTE- REN, notans te Beveren éer y Meester Karei Louis VEPo'n STRAETEN, notaris te Vras<er fc ne, zullen openbaar verkopeiaven Prachtige meubelen, sierstujp ken, tapijten, schilderijen, P0|eoev selein, kristallen vazet schouwklok, salonmeubele iny' en oude wijnen 'erd De vendllie zal plaats hebben ole" Donderdag 18 november I982j*ta Te 9.30 uur te Vrasene, Kerk, straat 9, lokaal De Parcf^ chiekring. j^es J Kijkdagen op dinsdag 16 nL°P vember van 13.30 tot 16 uur. Op woensdag 17 novemb/" n( van 13.30 tot 16 uur. Jf va« 4&1027 Ct diei (ch 1 nmid Van 14 tot en met 21 noveiferl0f ber heeft de week van de der£n leeftijd plaats. Deze wcfjnril; wordt georganizeerd door hr Overlegkomitec Vlaamse Ci[eJKai pensioneerdenorganizaties. 300 AUDITORIUM PASSAGE 44 de V.A.C.V. stelt voor VAN 2 DECEMBER 82 TOT 9 JANUARI 83 NA TWINTIG JAAR AFWEZIGHEID TERUG IN BRUSSEL Plaatsbespreking: Paleis voor Schone Kunsten Tel. 512.50.45 Passage 44 - Tel. 218.27.52 .P 1 et d i het anrui 198: dus i een i ken hnktii F De reeks koncerten van Oude Muziek in het Rubenshuis te Antwerpen wordt op zondag 14 november verder gezet met een optreden van «Pandora». Zij brengen werken van P. de la Ruc, Th Crecquillon en C. De Rore. Aanvangsuur 16 uur Mere. Voor de tiende maal kwamen de lliano's in feest bijeen. De oudste van het geslacht is er 84, de jongste amper twee (pel) Kunstgalerij PALET Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERM. Tel. 052/21.46 10 UITNODIGING Kunstschilder van 12 november tot 25 november wett Alle werkdagen van 9 u. tot 19 u Zon- en feestdagen van 10 tot 12 u. en van 14 tot 19 u. 4/1279

De Voorpost | 1982 | | pagina 8