Wilfried Dubois: tekenen om te kunnen wielrennen tudy Thielemans tiet te kloppen »j de A's Met het kleinste verschil. Jeugdhandbal ZWaT6 J/e^s,r'^en waaraan en als i) prijsje i en, is ei nig t« J rudime Nadat BU gelijk ii Jvei iar langs nl« en Van I geworde »ld« Toen Mn iat de e#g kc i werd m >T°9 eg opn houder nd Avai 38 -12.11.1982 - De Voorpost HANDBAL 1- LANDELIJKE HOBUCO BDKEHHOUT - MUSMECHELEX: 16-17 Hoewel Buggenhout zich technisch en ook taktisch de betere ploeg toonde leed zij tegen Maasmechelen een nederlaag met het kleinste verschil. Bij Buggenhout bleek men niettemin vrij te vreden over de prestatie, er werd met heelwat inzet ge speeld en men sprak over een goede wedstrijd die hard maar sportief werd be twist. Jammer voor de thuis ploeg bleek het gerenom meerde scheidsrechtersduo Urban-Van De Neste lang niet in zijn beste doen en de zeer talrijk opgekomen toe- chouwers lieten hun onge- oegen over de wedstrijd m ook overduidelijk blij- n. Het begon slecht voor igenhout dat na 6' naar - 0-3 achterstand opkeek. Langs Brouillard en De Vuyst werd het weliswaar 4- 3 na het eerste kwartier maar via 4-9 na 24' werd de eerste helft afgefloten met een 6-9 score. Buggenhout bleef nochtans in zijn kan sen geloven en na 6' in de tweede helft was de thuis ploeg genaderd tot 9-10. De fysisch krachtige bezoekers bleken echter nog niets van hun schietkracht te hebben ingeboet en 13' voor het ein de wees het scorebord 10-15 aan. Buggenhout bleef niet temin alles geven en mede dank zij een sterk laatste kwartier in verdediging, werd het nog 16-17 tijdens de laatste minuut. Robuco kreeg zelfs nog balbezit tij dens de laatste 40 sekonden maar het verdiende gelijk spel in de wacht slepen zat er jammer genoeg niet meer in. Een duidelijke fout van een Limburgse verdediger werd niet bestraft zodat de laatste Buggenhoutse aan val geen vruchten ople verde. Robuco Buggenhout: Vermaesen en Vermeir, De Maerschalck, Brouillard 4, J. Van Damme 2, De Proft 1, De Vuyst 6, Van Nuffel 2, Van Damme 1, Vercammen, Merckx, Van Rompaye. RESERVEN: BUGGENHOUT 13 MAASMECHELEN 19 Rust: 3-10. Scoorden: P. Vermeir 4, Ver cammen 1, Merckx 3, Vrij- ders 1, P. De Smedt 1, Bas 1, Moyersoon 2. Miniemen Buggenhout 7 Scaldia Dendermonde 17 Rust: 4-9. Buggenhout: Van Moer, Van Damme, De Sit ter, Mertens, Verhelst 3, De Leeuw 1, Vos 3, De Bleser, Volders, Bertin. Scaldia: Van Steen 3, Pen- ninger 6, Van Steen, Van Damme, Delannoy 1, Ver strepen 7, Van Rossem 1. De Visscher. Kadetten Buggenhout 15 Scaldia 11 Rust: 7-6. Buggenhout: Van Moer, Volders, De Sitter 1, Verbelen 1, Heymans 1, Mer tens, Vos, De Leeuw, Ver- helst 2, Vereecken 10. Scaldia: Vernimmen, Goossens 1, Delannoy, Hey- vaerts 3, Penhinger, Van Rossem, Sanders, Claes- sens 2, Bombaye 3, Grijp 1, Verstrepen 1. D.B. Zwijnaarde 12 Avanti I 19 Rust: 7-9. Avanti I: W. Van Hove, J. Keppens 2, Cop- pens. Van Biesen 6, Thissen 2, Meert 1, K. Keppens 1, Walraevens, W. De Proft 6. EV Aalst 13 Avanti II 23 Rust: 8-10. Avanti: De Hou wer 5, Michiels 2, Pauwels 2, De Man 3, Vlassenroot 4, Moyersoon 1, De Donder 1, De Batselier 3, De Wolf 2. Kalender Miniemen zaterdag 13 uur: Avanti-Waasmunster 14 uur: Scaldia-Ajax Kadetten 14 uur: Avanti I-Avanti II 14 uur: EV Aalst-DB Zwijn aarde 15 uur: Scaldia-Ajax Zondag 14 uur: Lokeren-Buggenhout EVA 2* Landelijke Buggenhout zeer sterk WIELRENNEN drijdtn te Stekene - Bosdorp 15 Olympic Aalst 2 Buggenhout, met de we- deroptredende Roman maar zonder het duo Van Damme- Van de Velde, speelde een sterke wedstrijd tegen Olympia Aalst. Vooral via Ros Beiaard: de snelle tegenaanvallen van het duo Verest-Bleyaert werd de eerste helft afgeslo ten met een 8-0 score en het duurde tot 4' voor het einde vooraleer Aalst de sterk spe lende thuisdefensie voor de eerste maal kon ver schalken. Robuco Buggenhout: Van Keer, Van Zeebroeck, Per- neel, Verest 9, Van Den Bos sche, Roman, Caluwaerts 1, Sanders, J. Perneel, Bleyaert 5, Verstappen. uitstekende wedstrijd RB Dendermonde 24 Menen 6 Volgens Ros Beiaardse- kretaris L. Van Der Jeught speelde Ros Beiaard tegen Menen de beste wedstrijd van het seizoen. De bal werd snel rondgespeeld en Menen kwam er gewoonweg nooit aan te pas. Aan de rust leidde Ros Beiaard reeds met 10-3 en via snelle tegen aanvallen langs een opval lend knap spelende Laureys en het duo Van der Jeught- Heirman werd de score steeds hoger opgedreven. De 24-6 cijfers bewijzen vol doende dat de Dendermond- se scoremachine deze maal goed gesmeerd liep. Dat Ros Beiaard ook aan de toe komst denkt valt op te ma ken uit het feit dat zij nu ook over een jeugdploeg be schikken, die weliswaar met 0-14 verloor van Avanti Femina, maar ontegenspre kelijk op de latere ontwikke ling van de klub een positie ve invloed moet hebben. RB Dendermonde: Broo- thaerts, Heirman 8, De Dec ker 1, Moonen, Van Der Jeught 4, Hofman 2, Laureys 9, Hermans. Dames 1* Nationale Zonder tegenstand Hental Avanti Femina Avanti Femina onaenfiafl opvallend weinig te stand van een --J: spelende thuisploeg, gisch gevolg hiervan dat Lebbeke na een toch wel ongekoncenti idat ging spelen. Nadat Blefkrea onmiddellijk raak trof de thuisploeg 5de minuut maar langsk nil sens, Bleyaert en Van Ipksm me was het 1-5 een kwartier. Toen Avanti stil zodat de helft afgesloten werd 11 cijfers. Tijdens het e^t gi kwartier van de 2de drukte Lebbeke opni r*rg< even door en langs Geest werd het 7-15 eer de thuisploeg gelijke tred kon een rustig Avanti laert. Van Der Bleyaert, 9, Lissens Van Damme 2, Den Broeck 1, Calient Den Borre, De Gees' Troetsel. De A- en B-renners aan de start van de Cyclocross te Schoonaarde (v) ch zag het er aanvankelijk niet zo goed uit voor de nderzelenaar omdat André Geirland van bij de start een ime voorsprong nam. Rudy bepaalde echter zijn eigen »ge tempo en kwam bij de eenzame leider in het gezel- :hap van Van Braeckel. Wanneer Thielemans dan om- reeks halfkoers vinnig demarreerde, sloeg hij een lichte loof en reed vooral bij de zware hindernissen waar hij als alge van het veld niet van het zadel moest, ver van zijn luchtgezellen weg. Voor de tweede plaats streed André Jrierland nog ongemeen fel tot Van Braeckel in de aller laatste ronde moest lossen. Ook de andere kategorieën lijk 24ste en 25ste werden, leverden een prima wed- Bij de B's eindigde Patrick strijd af: met bij de B's een Annecour op een goeie ze- bijna Waaslander namelijk vende stek en werd Lucien Erik Vervaet, de kloeke Van Goethem vijftiende. Bij Lochristinaar, aan de eer na de C's werd Luk Joos tweede stevig duel met Hermans achter Stefaan De Coninck dat met ruime onderschei- dus en bij de D's sneuvelden ding in Eriks voordeel werd Leo en Willy Martens op een beslecht. En dan natuurlijk tweede en vierde plaats, zouden we bijna zeggen de Het zal de trouwe cyclo- twee De Coninck-brothers cross fan uit het Waasland uit Nieuwkerken: met Ste- niet zijn ontgaan dat ner- faans vijfde overwinning bij gens de naam opduikt van de C's en een hard bevoch- de Stekense veldrijder Paul ten zege van Walter De Co- Lauwaert. Wel Paul was ninck bij de D's na prima vast van plan zijn reputatie strijd met Leo Martens en hoog te houden maar kwam Raoul De Scheemaecker. bij een laatste verkenning Uit de resultaten van Steke- van de omloop op zondag- le lichten we verder nog ochtend ongelukkig ten val. snkele streekrenners die Waarschijnlijk trekt de al- rich konden onderscheiden: dus opgelopen sleutelbeen- °ieter De Coninck werd breuk een stevige streep 'eertiende bij de A's, daar door zijn veldritseizoen. vaar Benny Vermeulen en M.N. ohan Koppen respektieve- al De A- en B-renners legden er al van in het begin de pees op tijdens de cyclocross te I Schoonaarde. (v) De Herdersemse liefhebber Wilfried Dubois heeft een rotseizoen achter de rug. In het begin van het wielerseizoen kwam hij in de Omloop Het Volk ten val en mocht een week lang niet op de fiets. Een maand later scharrelt hij een zware bronchitis op en terug een maand later krijgt hij een ontsteking in de knie en blijft 14 dagen lang volledig inaktief. Begin juni zit hij met een zware verkoudheid opgescheept en om het geheel te vervolmaken, komt hij op 17 juni ten val en houdt er een armbreuk aan over. Genoeg pech dus om er meteen de J brui aan te geven. Maar Wilfried Dubois is een doorbijter en reikhalzend kijkt hij Ifcn zo ploegen ae cyclocrossen rondom nel Schoonaarde „j, naar het tomend „eizoen. Veel geluk heeft Wilfried Dubois zijn bestaan als liefhebber nog niet gekend. Tot vorig jaar moest hij naar elke weasmju *"n ru"D en als het te ver was met de trein. Nog nooit won hij een wedstrijd. Hij heeft geen supportersklub en al zijn koersmateriaal moet hij zich aanschaffen met de op brengst van zijn overigens P M Prach,ige potloodtekenin- f - afc a .lp 'IjK gen' Wil,ried was een siech- te&IPHf iH te nieuweling, bij de junio- I f flZnjres vlotte het al wat beter en f a - 'WÊMf Wm zi'n 'wee eerste jaren bij de ■BK. f liefhebbers waren voortref- ^tÊt' VLl naar uit dat Wilfried tot 4 betere liefhebbers zou f gen volbracht op dat moment f slaagde hij vooral jBÊ. L, te Geraardsbergen, tien maal moest de muur worden beklommen, domineerde hij rML f aan en er was een oersterke Vander Aerden nodig om Maar van dan af begon de A - miserie. Een ontsteking in „kJÊm* '"mA .-P de rechterknie zorgde ervoor dat- hij dat jaar praktisch Wielertoeristen/club Hoogstraat uit Bazel vierde haar kampioenen: keizer Patrick De Wit, keizer Patrick Verstrueten, geen koersen meer kon rij- Mberic Perman, Benny Van Hoeyweghen, Benny Verhulst, Herman Wittock en André Steur die reeds voor de vierde den- °°k dit jaar bleef het keer kampioen werd... (dw) ongeluk Wilfried achtervol- Adst Sportief 21 Houthalen 22 Aalst Sportief heeft het leider Houthalen bijzonder moeilijk gemaakt. Na een gelijkopgaande eerste helft die eindigde op 10-10 was het Sportief dat langs Hutse- baut en Wijnant kordaat de leiding nam. Onmiddellijk na de rust werd het 11-10 en iets voor het einde van het derde kwartier leidde Aalst zelfs met 17-14. De Limburg se coach trachtte toen het Aalsterse aanvalsspel te ontregelen door M. Van Del- sen en afwisselend Wijnant met een persoonlijke bewa ker te bedenken. Aalst bleef niettemin op voorsprong tot 10' voor het einde (20-19), en 5' later stonden de ploegen gelijk (20-20). In een span nend slot liet Aalst nalty onbenut zodat dersploeg tot 20-22 vooraleer M. Van dens de laatste milderen tot 21-22 Aalst Sportief: Polyn, M. Van. Steenhout 1, Mortier baut 3, M. Verleysen nant 9. 1* Landelijke Knappe tweede helft E? Aalst 13 Hanchtxe 12 EV Aalst was bepaald zwak aan de wedstrijd be gonnen. Vooral aanvallend werd nogal nonchalant ge speeld en dit resulteerde in een 4-7 achterstand bij de rust. Tijdens de tweede helft zag men dan eindelijk Een dracht terug in zijn ware ge daante. Er werd aan de ach terstand geknaagd en 4' voor het einde stonden de ploegen opnieuw gelijk langs een penalty van C. Simal (11-11). Simal en Lie- vens maakten er dan nog 13- 11 van vooraleer wederoptredende Van Wezemael eens moest geven. EV Aalst: Van C. Simal 6, Cl. cour, Lievens 2, Wouters 1. Matthy Schrijver, Vinck. De gen. Het seizoen was noch tans goed begonnen. Wil fried daarover zelf: «Dit jaar was nochtans veelbelovend gestart. Ik moest niet meer per fiets naar de wedstrij den toe. Freddy de Bom, een goede vriend, voerde me dikwijls met zijn wagentje naar de wedstrijden, maar ook van de ouders van Rudy Bayens kreeg ik veel extra- sportieve steun. Nu moest ik dus voorgoed doorbreken. Die eerste valpartij in de Omloop Het Volk bracht me direkt uit het goede ritme. Daarna moest ik te veel for ceren want ik wou de goede vorm zo vlug mogelijk bekomen. Het gevolg daarvan was dat ik nerveus werd en grote fouten maakte en voor ik het goed en wel besefte zat ik tot over mijn óren in de mi serie. Wilfried is een vlotte sympathieke kerel die zich zeker niet zal wagen aan grootsprekerij maar toch meent hij dat hij in staat moet zijn af en toe een koersje te kunnen winnen. Vooral klimkoersen liggen hem goed. Als het noodlot hem volgend jaar niet dicht op de hielen zit, hoopt hiuj een en ander te bewijzen. Wilfried ziet dus met goede hoop het nieuwe wielersei zoen tegemoet, maar eer het zover is zal er nog heel wat water door de zee vloeien. Zo'n jaartje koersrijden kost immers een bom duiten en daar Wilfried niet over een supportersklub beschikt die "f en toe een tombola of een rtIT1 feestje organu>oen nodige fondsen bij elkaar te brengen moet hij potloodte keningen maken om uit de kosten te komen. Een ver gunning voor 1 jaar kost na melijk 6.000 F. Reken daar bij nog de tubes en ander defect materiaal. Een renner moet ook af en toe eens naar een sportdokter, moet vita mines gebruiken, enzovoort. Als je dat allemaal rekent kom je al gauw aan 50.000 F dat moet Wilfried alle maal uit zijn eiyêH ^>e,a" len. Omdat hij telkenjare met dezelfde financiële pro blemen opgezadeld zat be sloot hij een drietal jaar te rug zijn tekentalenten ten gelde te maken. Sinds zijn twaalf jaar maakte hij af en toe een potloodtekening en op een gegeven moment had hij er een vijftien op overschot liggen die perfekt waren afgewerkt. Samen met nog enkele kunstenaars uit Herdersem werd er een tentoonstelling georgani seerd. De deuren waren nog maar pas geopend of Wil fried was al uitverkocht. Dit jaar zal hij echter iets an ders moeten uitvinden om zijn financiën wat aan te spekken. Aan zo'n tekening Wielrenner Wilfried Dubois. werkt hij immers twee volle maanden en als je dan weet dat die voor 4.030 F kader incluis van de hand wordt gedaan, besef je meteen dat hij er niet rijk van zal wor den. «Als ik deze winter een drietal tekeningen I ken ben ik toch w tijdje uit hij zichze af en toe een wacht kan slep< vuiltje meer aan de Een van de prachtige potloodtekeningen van Dubois (ad)

De Voorpost | 1982 | | pagina 14