Vlaamse zwemweek te Dendermonde Zwemweek te Lokeren Roger van Daele, algemeen kampioen van de Zeelse Vogelvrienden Tafeltennis Winst voor Dynamica Oostvlaamse kampioenentandem op de Belgvluchten «Vlaamse Zwemweek» te Lebbeke il Segers-Jonssens uit Beveren: 40 -12.11.1982 - De Voorpost ZWEMMEN Van 13 tot 20 november worden in het nederlandstalige landsgedeelte de 'Vlaamse Zwemweek' georganizeerd, nu reeds voor de vierde maal. Zwemmen doe je regelmatig, of doe je... helemaal niet. Daarom kan de Vlaamse Zwemweek een extra-motivatie zijn om toch eens te komen zwemmen, want er is voor elk wat wils, zoals mag blaken uit het bijgaand programma. Iedereen kent intussen wel de doelstellingen van de Vlaamse Zwemweek, maar wij willen deze graag in 't kort eens herhalen. In de eerste plaats de individuele inspanningen, akties en prestaties voor zwempro- motie koördineren over het Vlaamse landsgedeelte door de BZSR (Belgische Bond voor Zwem-, Sport en Rekreatiecentra). Éi de tweede plaats wensen wij het diplomazwemmen en het gekleed zwemmen extra te promoveren en openbaar te maken. Het is immers reeds vaak geble ken dat gekleed zwemmen, zelfs voor een goede zwem mer soms problemen ople vert. Nu krijgt iedereen eens de kans zichzelf te testen door gekleed te zwemmen. Tevens willen wij door de Vlaamse Zwemweek de be volking sensibiliseren om 'meer het zwembad te be zoeken, en eventueel som migen heipen de drempel vrees te overwinnen. Zwemmen heeft immers een grote waarde zowel op medisch, terapeutisch, pe dagogisch als op sportief vlak, om niet te spreken over het rekreatief aspekt van het zwemmen. Dit laat ste bieden wij ook aan door de zweminstuif en de schat tenjacht. Iemand die dit reeds heeft meegemaakt, zal zeker weer van de partij zijn. Welke initiatieven er ver der nog in het programma verweven zijn, zoals het discozwemmen en de diver se demonstraties waaraan ook U kan deelnemen, leest U in bijgevoegd pro gramma. Programma Vlaamse Zwemweek - Internationaal zwembad Olympos Dender monde Zaterdag 13.11.1982 - 13.00 tot 14.00 uur: zwemmen voor minder-va- liden; - 14.00 tot 17.00 uur: zweminstuif - schatten jacht. Dinsdag 16.11.1982 - 8.30 tot 16.00 uur: diplo mazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen; - 17.00 tot 18.00 uur: de monstratietraining door zwemklub Olympos; - 18.00 tot 21.00 uur: ge kleed zwemmen voor ie dereen. Woensdag 17.11.1982 - 8.30 tot 12.00 uur: diplo mazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen; - 14.00 tot 16.00 uur: zweminstuif; - 13.30 tot 16.00 uur: scho lencross voor lagere scho len, met nadien gratis zwembeurt voor alle deel nemers die in het bezit zijn van een bon welke uitge reikt wordt aan de aan komst. Donderdag 18.11.1982 - 8.30 tot 16.00 uur: diplo mazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen; - 18.00 tot 20.00 uur: ge kleed zwemmen voor ie dereen; - 17.00 tot 18.00 uur: zwemmen voor minder-va- liden. Vrfjdag 19.11.1982 - 8.30 tot 16.00 uur: diplo mazwemmen en gekleed zwemmen voor scholen; - 17.00 tot 22.00 uur: ge kleed zwemmen voor ie dereen; - 21.00 tot 23.00 uur: de monstratie diepzeeduiken door duikklub 't Zeepaard je, met mogelijkheid tot deelname door geïnteres seerden. Zaterdag 20.11.1982 - 13.00 tot 14.00: waterpo lo, met mogelijkheid tot deelname voor iedereen; - 14.00 tot 19.00 uur: dis cozwemmen, in samenwer king met radio TROS. Dagelijks - Iedereen die jarig is op één van deze dagen, km op vertoon van zijn identiteits kaart gratis zwemmen. - Stickeraktie: dagelijks zullen drie nummerplaten van auto's, brommers of fietsen genoteerd worden, welke een sticker dragen 'VI. Zwemweek'. Deze krijgen een gratis zwem abonnement aangeboden. - Demonstratie DYB: dagelijks trainen de ijsbe ren in de vijver naast het zwembad, met mogelijk heid tot deelname voor iedereen (echter wel op ei gen verantwoordelijkheid) om 19.00 uur stipt. - Promotie 6 tot 12-jari- gen: iedere zwemmer tus sen 6 en 12 jaar, ontvangt aan de kassa een formulier dat hij kan invullen en in een bus deponeren die aan de kassa staat. Op het ein de van de Vlaamse Zwem week worden uit die bus 200 winnaars getrokken. De prijzen zijn: badpak ken, badmutsen, strandbal len, dolfijnen, abonne menten... Zwembad-tarieven 1. Volwassenen: 45 fr. 2. Kinderen: 35 fr. Volwassenen Bond Grote en Jonge Gezinnen: 35 fr. (op vertoon van spoorweg kaart). Sportzwemmers Zwemklub (woensdag en zondag): 35 fr. Leden duikklub 't Zee paardje (dinsdag en vrij dag): 35 fr. 3. Kinderen Bond Grote en Jonge Gezinnen: 30 fr. (op vertoon van spoorweg kaart) Studenten (universitair of gelijkgesteld): 30 fr. Miliciens: 30 fr. 3 pas: 30 fr. Leden van zwemklub (-31 jaar) tijdens publieke uren: 30 fr. Scholen: 25 fr. Leden van zwemklub tij dens trainingsuren: 25 fr. Mindervaliden: 25 fr. 5. Abonnementen volwas senen (10 beurten): 400 fr. Abonnementen kinderen (10 beurten): 300 fr. 6. Zwemlessen georgani zeerd door SV Olympos: volwassenen (10 lessen): 1.000 fr. Kinderen (10 lessen): 600 fr. 7. Bezoekers: 15 fr. Huur badmuts: 15 fr. Openingsuren: Voorbehouden uren: Dinsdag: 17.00-18.00 uur: zwemklub Olympos. Woensdag: 18.00-19.00 uur: zwemklub Olympos. Donderdag: 17.00-18.00 uur: mindervaliden. Zaterdag: 13.00-14.00 uur: mindervaliden. 20.00-21.00 uur: zwemklub Olympos. Publieke uren: Dinsdag: 08.30-12.00 en 13.00-21.00 uur (behalve 17-18 u.). Woensdag: 08.30-12.00 en 14.00-20.00 uur (behalve 18-19 u.). Donderdag: 08.30-12.00 en 13.00-20.00 uur (behalve 17-18 u.). Vrijdag: 08.30-12.00 en 13.00-22.00 uur. Zaterdag: 08.30-12.00 en 14.00-19.00 uur. Zaterdag 13 november 1982 13-14 u.: zwemmen voor minder-validen 14-15 u.: zweminstuif - schattenjacht (2000 fr. prijzen), presentatie «Radio Speedy» Zondag 14 november 1982 10-12 u.: aperitiefzwemmen met mede werking van de fruitsappen «Granini» Maandag 15 november 1982 15-18 u.: gratis zwemlessen Dinsdag 16 november 1982 15-18 u.: gratis zwemlessen èl-21 u.: gekleed zwemmen Woensdag 17 november 1982 Zwemwedstrijden Cat. 6-8 jarigen te 14 u.; 8-10.jarigen te 14.30 u.; 10-12 jarigen 15 u.; 12-14 jarigen te 15.30 u.; 14-16 jarigen 16 u.; 16 en ouder 16.30 u. De drie eerste geklasseerde ontvangen een zwemabonnement Donderdag 18 november 1982 16-21 u.: inkomtarief aan halve prijs Vrijdag 19 november 1982 16-18 u.: gratis zwemlessen 19-21 u.: pyjamazwemmèn (de me< originelen ontvangen een zwemabonne-P" ment) Kali Zaterdag 20 november 1982 14-19 u.: discozwemmen met Rat «Speedy» onder het motto: «Het gezin en het zwembad» gratis zwemmen voor alle leden B.G.J.G. op vertoon spoorwegkaart Gedurende de «Vlaamse Zwemweek»: doorlopend diplomazwemmen Organisatie: B.Z.S.R. en Gemeentelijke Sportdienst Medewerking: Gemeentebestuur en Per soneel Sportcomplex nds 1 ro he irbon it be emb De Zeelse Vogelvrienden koppelen hun jaarlijks klubkam- pioenschap aan een uitgebreide tentoonstelling in de Zaal De Kroon aan de Markt te Zele. De 20* editie van die reuzetentoonstelling werd een sukses. Het was voor de drie keurders een uiterst moeilijke taak om tussen de prachtige Inlandse en exotische veren dekampioenen aan te duiden. Zowel in klas A als in klas B kwam Roger Van Daele als de onbetwistbare kampioen naar voor, al kreeg hij heelwat oppositie. Voor de vierde maal wordt er in het Durmebad te Loke ren in het kader van de Vlaamse Zwemweek (een initiatief van de Bond der Zwembaden, Sport- en Re creatiecentra) een ganse reeks van activiteiten inge richt die tot doel hebben: het stimuleren van de zwem- sport of de watersport in het algemeen. Door middel van deze zwemweek wil men aantonen dat een zwembad perfect aan de behoeften van de vrije tijd, waarover iedereen beschikt, kan tege moetkomen. Hoofdtema van deze zwemweek wordt dan ook het recreatief zwem men, met onder andere voor donderdag het verkleed zwemmen, begeleid door disco-muziek van disco-bar «Ruro». Prins Karnaval zal prijzen toekennen aan de origineelst verkleedden. Vrijdag van 19 tot 22 uur zal er initiatie gegeven worden aan iedereen die wat meer wenst af te weten van zwemmen, diepzeeduiken, surfen of kayak. Zaterdag tussen 9.30 en 11 uur peuter- en kleuterzwem- men, onder leiding van een bevoegd lesgever. Alle peu ters en kleuters tot en met de leeftijd van 4 jaar mogen gratis deelnemen. In de na middag van 14 tot 16 uur is er voor de jeugd tot 14-15 jaar een geleide zwem-in- stuif met allerlei waterspe- len en heel veel speelmate riaal. Ook dit jaar wordt er daarenboven speciaal aan dacht geschonken aan de 6- tot 12-jarigen, die via een promotie-actie tal van mooie prijzen in de wacht kunnen slepen. Bij elke zwembeurt tijdens de zwem week krijgen zij een deelne merskaart waardoor zij kun nen meedoen aan de prij- zentrekking die zal gehou den worden onmiddellijk na de zweminstuif op zaterdag 20 november. Om deze zwemweek te besluiten met een feestelijk tintje wordt er op zondag 21 november van 10.30 tot 11.30 u. aparitief- zwemmen gegeven. Elke deelnemer die minimum 50 meter zwemt ontvangt ach teraf aratis één aperitief. uursl >reke IW n gc tstek houw Wij hopen dat ons progra ir. ma voldoende keuzemr-*® lijkheden geeft, zodat meeste mensen aan één andere activiteit graag z len deelnemen. Hierna volfn nu nog het volledig gramma van deze Lok* zwemweek: Woensdag 17.11: 13-17 Waterspelen in wedsl vorm, Interscolair. Donderdag 18.11: 19-22 zwemmen met discomi en verkleed zwemmen. Vrijdag 19.11: 19-22 uur: tiatie: zwemmen, kay< surfen, diepzeeduiken, d< LZV, LDZ, Orka en de Zaterdag 20.11: 9.30 u.-lll Peuter- en kleuterzwemnj (gratis zwembeurt) 14-16 q Zweminstuif met waters len. Nadien prijzenuiti king voor de promoties maktie voor 6 tot 12 jarigt Zondag 21.11: 10.30-ll.30j aperitiefzwemmen. 50 m# 1 aperitief gratis! M Voor voorzitter Luc Van den Bossche, zijn sekretaris laak Sterckx en het ijverig be stuur van de Zeelse Vogel vrienden was het enthou siasme voor hun vogelshow een stimulans om ermee door te gaan. Algemeen kampioen klas A 1. R. Van Daele 276 p., 2. A. Van Cleemput 275 p., 3. M. Van Cleemput, 4. G. Smet 273 p.. 5. A. De Nul 272 p., 6. T. Mannaert 269 p., 7. A. De Craene 268 p., 8. D. Van Driessche 267 p., 9. J. Sterckx 266 p., 10. R. De Kegel 265 p., 11. I. De Beule 262 p., 12. B. De Clippelaire 261 p. Klas B: 1. R. Van Daele 460 p., 2. A. De Nul 458 p., 3. M. Van Cleemput 456 p., 4. R. De Kegel 456 p., 5. G. Smet 455 p., 6. A. Van Cleemput 455 p., 7. A. De Craene 454 p., 8. T. Mannaert 454 p., 9. D. Van Driessche 450 p., 10. L. Van den Bossche 447 p., 11. J. Sterckx 446 p., 12. I. De Beule 446 p., 13. F. Samson 444 p., 14. A. Van Hecke 443 p., 15. A. Roosendans 439 p., 16. B. De Clippeleire 443 p. Kampioenen 1982 Inlands klein: A. De Craene, inlands groot: G. Smet, in lands klas a klein: R. Van Daele, inlands klas A groot: R. Van Daele, exoten zebra- vinken: A. De Nul, exoten- kleine: R. Van Daele. exo- ten-grote: F. Samson, exoten klas zebravinken: R. Van Daele, exoten klas A grote kleine: A. Van Cleemput, parkieten-kleine met spots: T. Mannaert, parkieten klei ne zonder spots: I. Sterckx, parkieten grote: R. De Ke gel, parkieten klas A kleine: T. Mannaert, parkieten klas TAFELTENNIS De Zeelse Vogelvrienden vierden hun klubkampioenen tijdens een unieke vogelshow in zaal De Kroon (bvw) A grote: R. Van Daele. klas A. gepigmenteerd: A. Kanaries gepigmenteerd: A. De Nul, kanaries klas A De Nul, kanaries vetkleurig: vetkleurig postuur: M. M. Van Cleemput, kanaries Van Cleemput. - nieuwe kleuren: I. De Beule, Kruisingen met kanarie: A. Ie hoenders: A. De Craene, kanaries postuur: A. De Ke- De Craene, kruisingen zon- hoenders klas A kleine en gel, kanaries klas A nieuwe der kanarie: R. Van Daele, grote: G. Smet. kleuren: A. De Nul, kanaries kruisingen klas A met kana- BENO rie: A. Van Cleemput. krui singen klas A zonder kana rie: R. Van Daele, kleine hoenders: R. Van Daele, gro- DUIVEN Daivenspoitmagaziiie Op de provinciale Belgvluchten steekt het Waas land er met kop en schouders boven. Segers-Jans- sens hebben twee duiven, een jaarlingduiver en een jong duivinnetje, met de laagste koöfficiënt, maar er kan maar één duif geklasseerd worden. De eerste czksessiet gaat naar Baetens-Van Boven uit Sint- Niklaas en verschillende Waaslandse tenoren staan jp verdere ereplaatsen. Segers-Janssens uit de Lt. an Epoelstraat te Beveren, idden in het Gaverland, is n kweekstal van provin- zie kampioenen. De Belg- ucht-titel is voor hen geen euws meer. In 1973 troon- m ze ook bovenaan bij de ovinciale viering. Hun Aerckx» haalde toen 5,70% i omgordde zijn titel van aste Oostvlaamse Quié- rainduif met vijf eerste prij- an. De kolonie Segers-Jans- ens heeft zich al die tijd als één der betere hokken van het Waasland gemanifes teerd en kende in 1982 een uitschieter zowel op kollek- tief als individueel vlak. Bij ons bezoek aan Gaver- land Sportief, dat is de naam van het café waar de beste twee Oostvlaamse duiven op de Belgvluchten huizen, vonden een bijzon dere sportieve en toerage. De duiven stonden uiteraard centraal als gespreksonder werp. De supporters van Johnny De Dobbelaer. die er zijn lokaal heeft en de zater- dagnamiddagkaarters moesten wijken voor de dui- venexploten van de familie Seger s-J anssens Het kampioenentrio is ge vormd door Julien Janssens. zoon Roland Janssens en de derde partner is Julien So gers, schoonbroer van vader Janssens. Een tandem, die bijna een kwarteeuw stand houdt. Hun sportieve suk- sessen danken ze aan hun strenge benadering van het duivenspel. De «melker» Ju lien Janssens heeft in zijn omgeving de naam van een bijzonder strèng zifter te zijn, soms wel eens te streng. De strengheid van de meester is meer dan waarschijnlijk de reden waarom Segers-Janssens hoge toppen blijven scheren en door intensieve selektie een kampioenenkolonie hebben opgezet. De Oostvlaamse kampioe nen beschikken bij het se- lektiewerk nog over een ex tra-hulp. Hun trouwste sup porter bij het vallen van de duiven is de blinde Jos Aerts uit Melsele. die het gevoel voor kwaliteit in de vingers heeft en ieder jaar als de piepers beginnen rond te vliegen laat hij de Segérs- Janssens kwekelingen door zijn haast magische handen passeren en zijn vaststellin gen zijn niet alleen een vin gerwijzing, maar meestal ook nog de goede richting die de liefhebbers moeten bewandelen om hoog te sco ren op de uitslagenlijsten. Weinig duiven, hoge kwaliteit Een berg aan prachtresul- taten kan men alleszins vin den aan het Beverense Ga verland, maar het aantal duiven wordt tot het uiterste minimum beperkt. Hier wordt de strenge lijn van Julien Janssens doorgetrok ken, die bevestigt dat hij op de hokken geen plaats heeft voor renteniers. Zes koppels kwekers en maximum 14 weduwnaars is de komposi tie van de Oostvlaamse kampioenenkolonie. Ook de origines zijn beperkt tot een paar afstammingen, waarin de laatste jaren geen nieu we inbreng meer kwam. De basisrassen zijn Mon De Bruyne uit Melsele, Van den Broeck Berlaar-Lier en Jef Boel uit Hamme. Zowel de «Merckx» kampioenen in 1973, als «de Witten Jaar ling», kampioen in 1982 heb ben een ruim deel Boel-ori- gine. Met de oude duiven opte ren Segers-Janssens voor het traditioneel weduw schap met dien verstande, dat de weduwnaars twee ronden jongen grootbrengen en op het derde broed aan het weduwschapspel begin- neh. Velen staan nogal af wijzend tegenover twee kweekbeurten voor het sei zoen, maar aan de Lt. Van Epoelstraat lijden de presta ties er niet onder. Het we duwschapspel wordt van maart tot september volge houden. Om als prijsvlieger op de hoklijsten van Segers-Jans sens te blijven staan moet men een mooi palmares kunnen voorleggen. Een we duwnaar die twee keer tere- ke mist wordt thuisgelaten. Tijdens een weekvlucht krij gen ze een nieuwe kans, indien er heel vroeg gevlo gen wordt, komt men op nieuw in de running. In het andere geval wordt men uit de kem geweerd, om het in voetbaltermen uit te druk ken. Met de jonge duiven wordt op dezelfde wijze te werk gegaan. Ook uit de jongskens wordt wekelijks geselekteerd. De ganse be schikbare groep gaat niet mee. alleen die duiven die bewezen hebben een gum- mi-ring waard te zijn, wor den ingekorfd. De Beverense toppers be steden heel wat tijd en moeite om de jonge duiven in optimale omstandighe den aan de prijsvluchten te laten deelnemen. «Jonge duiven kan men niet genoeg lappen. Ze moeten in zwier blijven,» oordelen de Oost vlaamse kampioenen. «De piepers worden dan ook meerdere keren in de week weggevoerd voor een korte vlucht. Het is de beste ma nier om hen de nodige roeti- In de KKSFB-tafeltennis- k'ompetitie heeft Patro geen moeilijkheden gehad om de eigen B-formatie met 8-2 vast te spijkeren. Paul De Schoesitter en Johan Van Hecke wonnen de twee wed strijden voor de B's door Pe ter Van Cauteren neer te knuppelen. Pardaf B heeft Baasrode B een toontje lager doen zingen door het met forfaitcijfers te verslaan. Aan de verliezers werd zelfs geen enkel setje gegund. Grembergse A kreeg in ei gen midden Patro C op be zoek. Een klusje voor de thuisploeg die met 8-2 won. Vermeir en Van Boven won nen alles, alleen De Smedt hoorde de trein tweemaal fluiten. Pardaf A is er met de grove borstel vandoor ge gaan toen Baasrode op visi te kwam. Aanvankelijk kon Baasrode wat weerstand bieden via Mestdagh, zodat het 2-2 werd, maar van dan af gingen de bezoekers door de knieën en Pardaf A won zoals het wou. Patro D is thuis niet overeind gebleven ne te geven. Met de jonge duiven passen we het sys teem van de gescheiden ge slachten toe. Maar ook de weduwnaars worden getest op hun trainingen tijdens de week. De goesting om te vliegen is de waardemeter voor de konditie. Bij ons wordt er zelden een duif in de hand genomen. De pres taties zijn de waardemeter.» Segers-Janssens voederen het ganse seizoen vlucht- mengeling, zowel voor de weduwnaars als de jonge duiven. Maar de wijze van voederen heeft wel zijn be lang. Julien Janssens heeft ze goed in de hand en bij hun thuiskomst duiken ze naar het hok als echte raket ten. De Oostvlaamse kam pioenen behoren ook tot het gild van de melkers die het houden bij een perfekte ver zorging gebaseerd op hygië ne. Kraaknette hokken waar de Boomse pannen voor de goede verluchting en de dui ven tweemaal per jaar via een voorbehoedende kuur. een extra steuntje krijgen, om het ganse seizoen fit te krijgen. De «Witte» primus Een gezegde dat witte me rels rare vogels zijn, is ook wel in de duivensport van toepassing. De jaarling, duiver van eigen kweek uit eraard, is van witte pluima- tegen Lebbeke. De zegedrift van de bezoekers was niet te stuiten en het werd 3-7, een resultaat dat werd bewerkt door De Man en Van Biesen die moeilijk te verschalken waren. Na vier wedstrijden was het pleit vrijwel be slecht: 0-4. Heyvaert kon dan voor Patro een eerste keer milderen. De Keyzer en Heyvaert zouden het later nog eens overdoen. Vlier- kouter heeft voor de tweede keer naeen klop gekregen. Deze keer was het Triumf A dat ervoor zorgde dat Van de Velde en zijn maats met een 7-3 naar huis mochten. Men zou kunnen denken dat het gemakkelijk ging. Toch heeft Van de Velde kunnen stand houden tot 2-2. Pardaf C mocht tegen buur KWB A de zegevlag hijsen. Het werd 7-3. De KWB-jongens scoorden langs Benny Van Bogaert die drie keer aan de winst bleef. Voor Pardaf C zijn dit welkome matchpun- ten. Dynamite A deed het goed tegen Pardaf D. De lo kalen wonnen de drie eerste wedstrijden: 3-0. Toen Hendrickx een eerste milderen. Vooraleer het i gende tegenpuntje op bord kwam was de zege j Dynamica al een feit: Pardaf kon nog mildereni Walschaerts. Freddy morgen was echter nie kloppen. Bac C mag op flinke prestatie terugblik tegen Baasrode C. Het w 7-3. Aanvankelijk bleef gelijkopgaand met 2-2, de bezoekers behaald d De Vadder en Van Lan ghem. Toen brokkelde bezoekende weerstand Boel en Muylaert zorgt d k< meestal voor de Pardafp *ld. I ten. Bac D heeft het met nette 6-4 gehaald tegen delon B. Het werd een 1 aan-nek-race waarin g Bakte van beide ploegen ook m a mt iets toegaf. Zo werd het ien. In de laatste twee wedsfi me den konden Verspecht Van den Bossche de w« niks schaal definitief voordeel doen overhellens n; ?en eden Sint- wen* zate In c Het Oostvlaamse kampioenentrio uit Beveren, St Janssens, met de beroemde Witten(bvw) ge en is voor de Beverenaars het jonge duivenhok, dc dan ook zowel letterlijk als figuurlijk de witte merel. De uitslagen die goed wa ren voor de provinciale titel waren de volgende: QuiévTainprestaties 18 april: 1ste prijs van 383 duiven. 25 april: 6de van 407 duiven; 2 mei: 2de prijs van 278; 9 mei: 3de van 392; 16 mei: 2de prijs van 302 duiven; 23 mei: 2de van 217 duiven; 30 mei: 2de prijs van 197 duiven: 27 juni: 1ste van 109 duiven. Het duivinnetje dat twee de eindigde met 13,72% was een kombinatie van een Van den Broeck-duiver X duivin, zuster van de kampioen. Dat duifje werd 31 keer inge korfd en won 29 prijzen. Het was uiteraard de ster van ganse seizoen een kontfl konditie aan de dag 1st Op 4 juli 7 prijzen duiven. Op 10 juli 6 pil van de zes, op 17 juf prijzen van 12 ingekd duiven. Op 24 juli een 12 en op 31 juli zelfs 101 zen van evenveel ingeko duiven. De eerbetuigingen c gers-Janssens op de f ciale dag te Gent mo< in ontvangst neen, wai start van een lange i ringen. De Waaslai werden aangeduid om (I Vlaanderen woordigen met hun I kampioenen op de nat dag te Hasselt.

De Voorpost | 1982 | | pagina 16