Standaard wint toptreffen en Atlanta herpakt zich Bonte Os houdt stand Het Land van Beveren vor g mmfm Men is nooit zeker al ai 42 - 12.11.1982 - De Voorpost Liefhebberstomooi der Stad Lokeren LIEFHEBBERSVOETBAL Voor Sinterklaas of het Kerstmannetje is het nog te vroeg. Dat dacht jel Witte Pen oordeelde er anders over en strooide kwistig eigen doelpunten rond. Tot genoegen van Standaard, mede door het verlies van Smet. Ook Atlanta zit hopelijk terug op het goede spoor. Een indrukwekkende remonte? Standaard - Witte Pen 3-2 Zoals gezegd, de Sint was op bezoek. Aan de 11* min. bokste keeper Van Kerkhove wel naar de bal maar wel in de verkeerde richting: 1-0. De thuisploeg nam met dank het geschenk aan. Rond het halfuur maakte Herreman dan toch gelijk voor de bezoekers. Van He- melrijck van Witte Pen wil de niet onderdoen in de vrij gevige bui. Van in de mid dencirkel wou hij terugspe len op zijn doelman. Een perfekte lobbal... in eigen doel: 2-1. Weer knikte de thuisploeg dank u. Dezelfde Van Hemelrijck moet be rouw gehad hebben over zijn zonde want aan de 60e min. knalde hij zijn ploeg weer op gelijke hocnyte. Aan de 74e min. wilde De Borger een ongevaarlijke bal op zijn borst doen afwijken naar zijn doelman. Deze be greep het zo niet en dook gezwind over de bal: 3-2. Standaard heeft nog nooit in dankbaarder omstandighe den gevoetbald, maar de plinten zijn vast binnen. Everslaar - Altemaïf 0-8 Everslaar, dat de laatste tijd sterk speelde, heeft een pil van formaat geslikt. Laat ons er aan toevoegen dat bij de bezoekers nu eenmaal al les lukte. Van Acker (2) - Versele - Boone - Ketels - Vervaet en Van Eetvelde scoorden voor de bezoekers terwijl De Messemaecker zijn duit in het bezoekend zakje deed door tegen eigen ploeg te scoren. Atlanta - Daknam 3-1 Blanke stand aan de rust en laat ons eerlijk bekennen, Daknam speelde toen beter. Maar ja, de bal moet nu eenmaal tussen de doelpa len. Aan de 60* min. flitste Van Hemelrijck van Atlanta voorbij twee verdedigers en schoof door naar Schiette- catte: 1-0. Amper vijf min. later kon Patrick Van Hemel rijck mooi binnenkoppen: 2- 0. Bij Daknam was de moed eruit. Daarvan profiteerde Franky Van Bastelaere om Atlanta op 3-0 te schieten. Luc Podevijn kon nog de be zoekende eer redden. Ruilare - Juvenes 1-4 Sportieve en aantrekkelijke wedstrijd waarbij de bezoe kers tot 0-3 uitliepen via een eigen doelpunt en treffers van Luc Arens en André Ver- cauteren. Ruilare gaf niet toe en kwam terug tot 1-3 langs Rudi Snoeck. Op alge mene aanval bekwam Ju venes nog een strafschop: 1-4. Koven - Turk Gucu 8-1 Koven pakte direkt uit met drie spitsen en dat kende sukses. 4-0 aan de rust en 8- 1 bij de afrekening. Haki kon de bezoekende eer redden. Bij de thuisploeg stonden aan het kanon: André Ro giers (2) - Van Boxclaer (4) en Venet (2). Kings Erotica - Titanic 12-1 Doelpuntenparade van de thuisploeg maar laat ons te rug de sportiviteit van de bezoekers niet vergeten. Fi- lip Buyle zorgde voor het eerreddend doelpunt. Bij Erotica kwamen volgende spelers op de scorerslijst: Steven De Jonghe (4) - Mare Van Acker (5) - Marc De Bruyne (3). Scheidsrechter Edgard Schelfhout zal admi- nistratiewerk gehad hebben. Bonaparte - Oude schuur 0-2 Nadat Erik De Mey aan de 7e min. de bezoekers op voor sprong had geschoten werd de partij woelig. Scheids rechter De Weeze moest op al zijn autoriteit beroep doen om de gemoederen te bedaren. Aan de 50e min kon Freddy Van de Voorde Oude Schuur op 0-2 bren gen. Bonaparte kreeg nog verschillende kansen maar die werden telkens ver kwanseld. KWB Blauwen Duiver - Bos- bie 1-4 Sportieve wedstrijd met overdreven cijfers. De be zoekers profiteerden van het windvoordeel en liepen via Geert De Mulder uit tot 0-2 aan de rust. Na de pauze trok Blauwen Duiver reso luut in de aanval en kende sukses in de 67e min. Verder kwamen ze echter niet want de bezoekers speelden ge past de counter en verhoog den tot 1-4 langs Foriers en Lammens. Jeugdhuis T74 - De Jos 3-5 Als je aan de 51e min nog leidt met 2-0 mag een wed strijd nooit verloren worden. De thuisploeg was aan die voorsprong gekomen via Van Winckel en Frankowicz. Maar aan de 60e min. schoot Erwin Temmerman van de Jos uit zijn sloffen. Hij scoor de driemaal in een tijdspan ne van tien minuten. Hel- muth De Smet deed daar met twee treffers nog een schepje bij: 2-5. Johan Van de Velde kon nog milderen tot 3-5. Uitslagen: Eerste klaBse Standaard - Witte Pen Atlanta - Daknam 3-1 Bospark - Tivoli 0-3 Everslaar - Altemaïf 0-8 Witte Steen - Prior 2-2 The Cup - Reinaart 4-1 Smet - Etna Wiel 0-1 Tweede klasse Jeugdhuis T74 - De Jos 3-5 BIDuiver - Bosbie 1 -4 Koven - Türk Gücü 8-1 Bonaparte - O. Schuur 0-2 Ruilare - Juvenes 1 -4 K. Erotica - Titanic 12-1 Klassering: 1. Standaard 10 17 2. Tivoli 10 14 Smet 10 14 4. Witte Pen 10 12 Everslaar 10 12 6. Prior 10 11 Etna Wiel 9 11 Alt erna ief 10 11 9. Reinaert 10 10 10. Daknam 10 6 Bospark 10 6 12. Cup 10 5 Atlanta 9 5 14. WitteSteen 10 4 André De Dendermondse bank volgt van nabij wat er op het veld gebeurt, (c) Bonte Os-Grembergen heeft op eigen terrein de aanval van Moerheide kunnen afweren en dat betekent dat beide ploegen samen aan de kop van de rangschikking blijven. SK VTB-TAB - SAT 3-1 wmmm SK Aalst-Baasrode 2-2. De aanvaller van Baasrode wordt onderuit gelopen: strafschop! (per) Zoterdag WV Lindenhof-FC Baanvr. 3-3 SV De Snyrs-De Poldervr. 2-2 FC Soulfinger-FC. Valen cia 1-5 FC Bridge-FC Reinaart 2-2 VSK J. Leeuwen-FC. Poen- jaard 2-4 J. KWB OLV.-V.K. 78 4-2 De Nieuwe Stad-VC Weyn's T. 5-4 't Smiske-J. Edelweiss 2-1 Zondag FC. Poldervr.-FC Drive-In 4-3 FC St. Elisabeth-SK De Ryc- keB. 2-1 KWB OL. Vrouw B-FC. Poenjaard 3-3 SK. R. Arend-FC. Alum Spray 2-0 FC. ST. Michael-FC. Mus tangs 2-1 FCUnion TB. -MMC82 6-5 SVS Beveren-K. Edelweiss 2-6 SK. Smoutpot-Eldoradovr. 2-1 Baert Keukens: vrij Zaal Beker 1/16 finale Col. RMS-Un. Wembley 4-3 St. Elisabeth-Beestenboel 12-1 SVS - Welkomboys 3-1 PROGRAMMA Zaterdag 13 november De Poldervr.-WV Lindenhof FC. Valencia-SV. De Snyrs FC Reinaart-FC Soulfinger: 14.30 u. FC. Baanvr.-FC. Bridge V.K. 78-VSK J. Leeuwen VC Weyn's Tuning-J. KWB OLV. J. Edelweiss-De Nieuwe Stad FC. Poenjaard-'t Smiske Zondag 14 november KWB OL. Vrouw B-FC. St. Michaelm FC. Poldervr.-SK. R. Arend FC. St. Elisabeth-Baert Keukens FC. Union T.B.-FC. Mustangs SVS Beveren-FC. Alum Spray M.M.C. 82 - FC. Poenjaard Kamer Edelweiss-FC. Drive- in Eldoradovr.-SK. De Rijcke Beton VTB-VAB vertrok enigszins zenuwachtig, dwong wel sterk veldoverwicht af, dat echter vooreerst steriel bleef. Een der zeldzame counters van SA F. noopte doelman Neefs overi gens tot een spektakulaire reflex Het spel werd geleidelijk iets evenwichtiger, maar nu werd eens temeer bewezen tot welk een hecht blok de verdediging van de thuisploeg al uitge groeid is, zulks ook wanneer men rekening houdt met de vervanging van D. Smeyers. Omringd door een rusteloze, nooit afgevende Hugo Van der Helst, een kwikzilveren Yves \'erhaert en een Tony Carels wiens konditie pijlsnel de hoogte ingaat, keerde een souvereine Ludo Mertens met olympische kalmte alles weg wat nog tot hem doorsijpelde. Niet alleen dat laatste, ook anticiperen was er bij. In weerwil van alle inspannin gen bleef de stand blank tot na de herneming. Terwijl de alles- gevende Jan Wuyts vooral oog had voor de defensieve kant van het middenveldwerk, kapitein Eddy Staal en Ray mond Wuyts de aanvallende en verdedigende facetten van de halflijn sober en efficiënt doseerden, stormde Rudi Bae- ten steeds meer naar voor. Na amper tien minuten bracht men hem in het strafschopge bied zodanig uit evenwicht dat de degelijk leidende scheids rechter Claessens niet anders kon dan naar de stip wijzen. Baeten zélf zette de penalty onberispelijk om: 1-0. Nauwelijks vier minuten later gebeurde dan het volgende: Eddy Staal trapte een vrij schop tot bij Lucien Goo- vaerts, deze verlengde tot bij Jan Wuyts en meteen was het 2-0. Een kwartier later werd nog maals bewezen dat men zich ook bij een 2-0 voorsprong in voetbal niet veilig kan voelen: de referee kende nl. een kwar tier voortijd een penalty toe aan S.A.F. Deze werd prompt omgezet. En meteen ging de thuisploeg aan het vlotten... Eigenlijk een. normaal ver schijnsel in de gegeven om standigheden: men ziet het ook in 1* Nationale. En wat met dit vlotten gepaard ging: het leek alsof S.A.F vleugels kreeg. Na een tiental minuten werden die evenwel verlamd. Daar gingen briljante saves van Frank Neefs aan vooraf die zich ook tevoren al in de kijker had gespeeld. VTB-VAB kwam terug in de wedstrijd en, bij een hoekschop vijf minuten vóór tijd, schilderde Lucien Goovaerts de bal op de krullen van Rudi Baeten die met een prachtige kopstoot de doel man van S.A.F. het nakijken gaf. Vermeld dient hier zeker nog dat Chris Wehenkel ook ditmaal behoorlijk presteerde op de voor hem niet vertrouw de linksbuitenplaats, terwijl tij dens de tweede helft van der Helst en Carels vervangen werden door resp. Colignon en van Winckel. Sportverbond Waasland Strijdlustig Meteoor FC Sport - Meteoor: 2-4 En toch begonnen de Den- dermondenaars deze wed strijd schitterend. Joris De Nijs bracht binnen de twee minuten zijn doelpuntensal- do van 11 op 13. Reeds na 15 minuten opende hij de stand, toen hij een bal voor trok die nadien door Martis in eigen doel werd getipt. Twee minuten later speelde hij zich mooi vrij en verraste de-bezoekende doelman van dichtbij: 2-0! Op de 22* min. schoot De Nijs nog net over. wat Bon- naerens hem even later nadeed. De bezoekers zouden enkele minuten later bijna aan een doelpunt geraken toen doel man Minnebo geklopt was, maar Verschuëren kon de bal op de lijn keren. Op het halfuur mocht Robberecht aanleggen, doch Minnebo voorkwam een doelpunt met een prachtige reflex. Vier minuten later was ij echter kansloos tegen een knal van Van Roeyen. Aan de rust was de stand 2-1. Onmiddellijk na de rust liet Meteoor offensieve bedoe lingen blijken. Moskens mocht reeds op de 48* min. inschieten van dichtbij. FC Sport kraakte in alle voegen en na 70 minuten spel kwam er de verdiende derde goal van Meteoor. Robberecht bracht de stand op 2-3. Die zelfde Robberecht zou de overwinning nog meer afte kenen: 2-41 FC Sport speelde met G. Minnebo, J. Frangois, A. Walraevens, M. De Jaegher (L. Barth), debutant F. Cal- laert, D. Emanuel B. Bon- naerens, D. Bonnaerens J. De Nijs en E. De Moor. P. Emanuel en R. Jacobs speel den niet. (Jr) BONTE OS 1 MOERHEIDE 1 Het was voor beide ploegen een belangrijke opgave. De bezoekers namen de eerste helft voor zich en dat werd bekroond door een doelpunt rond de 20 min. 0-1. In het tweede gedeelte was Bonte Os op zijn minst de evenknie van de bezoekende Hamme- naars. Toch zou Bonte Os moeten wachten tot de 82* min. om de draw te kunnen vastleggen. KLEIN ZAND 3 SPIEGELKEN 2 Arijs kon al in de 8* min. de bezoekers op winst schie ten. De lokalen zouden nog verder in verdrukking gera ken toen Spiegelken er 0-2 van maakte. Gelukkig voor Klein Zand toch nog een mil derend doelpunt vlak voor de rust langs Smekens: 1-2. In het tweede gedeelte kon na 5 min. spel de thuisploeg de stand gelijk brengen. In de 65* min. maakte de thuis ploeg nog een doelpunt en meteen sloot ze de deur. OKAPI 5 LEEUWKENS 2 Het duurde niet lang of Van Haecke kon Okapi op voor sprong brengen: 1-0. Even later een mooi doelpunt van Vercammen en 2-0. Leeuw- kens kon echter voor de rust nog milderen 2-1. De bezoe kers zouden nog op gelijke hoogte komen vlak na de rust 2-2. Toen was hun liedje uitgezongen. Okapi kreeg zijn tweede adem en doel punten bleven niet uit. H. Vijt joeg nummer drie tegen de touwen en daarna was het twee keer Vander Meer- sche die de netten deed trillen. BVDI-DEN TRAP 0 COULIER 1 De leiders hebben het niet gemakkelijk gehad om over eind te blijven. De lokalen verdedigden zich zeer goed. Herman Plettinck kon op de 40 min. voor Coulier scoren. Daarbij is het dart gebleven. Dat lag gedeeltelijk aan de goede verrichtingen van de lokale doelman Van de Voorde die er alles uithield. BVDI/Den Trap kwam twee maal dicht bij een doelpunt toen de staak redding bracht. Trots dit alles toch een verdiende bezoekende overwinning. VLASBLOEM 0 STILLE VRIENDEN 2 Verrassende nederlaag van Vlasbloem dat een sterke formatie op bezoek kreeg. Toch heeft Vlasbloem zich fel verdedigd en de lokalen hielden stand tot de laatste minuut van de eerste helft toen Vermeire een misver stand van de lokale verdedi ging uitbuitte om te scoren. Vóór die periode had Vlas bloem een paar kansen ge kregen, maar ze werden niet benut. Het tweede gedeelte was een kwartier oud toen Vlasbloem definitief alle hoop mocht opgeven Via geharrewar voor doel zag Peelman de kans om de Vlasbloemdoelman op nieuw te verslaan. De be zoekende overwinning was meteen een feit. HANSEVELDE 1 PLAZA 2 Plaza heeft de lokale forma tie een pad in de korf gezet. Aanvankelijk was de thuis ploeg via Van Aevermaet op winst gekomen en die nipte voorsprong kon ze behouden tot een kwartier na de rust. Toen trapte Plaza de gelijk maker tegen de touwen: 1-1. Toen iedereen zich verzoen de met deze verdienstelijke gelijke stand kogelde Plaza in de slotminuut het over- winningsdoelpunt tegen de touwen. toch De Snuffel die het et scoorde via De Wolf. In tweede gedeelte scht BVDI/Den Trap toch nog w in zijn mars te hebben. Mc toen hun achterspeler V Hoeyweghen uitviel stuil ten de bezoekers echt in e e kaar. Tassijns maakte 2-0 e dat goede voorbeeld wei j0 daarna door De Commer gy volgd: 3-0. Naar het eincL j toe zou Ketels voor BVDI/De Trap nog de eer redden. REEKS I Siera-Juliette Hansevelde-Plaza Vlasbloem-St. Vrienden Snuf f el-B VDI/Den Trap V.K. Hamme-Hardy BVDI/Den Trap-Coulier Reeks 2 Klein Zand-Spiegelken Okapi-Leeuwkens Bonte Os-Moerheide Briel-Post Appels-Dubbelspel KLASSEMENTEN •2 SIERA JULIETTE De bezoekers hadden de hekkensluiters onderschat en daarbij kwam nog dat ze met een sterk gewijzigde ploeg moesten aantreden. Het een en ander bracht me de dat de Grembergse for matie op een 2-0 achter stand werd geplaatst. Een paniekerige bezoeker begon dan eindelijk te drukken. Gino Segers leek de redden de engel te zijn. Voor de rust zou hij nog twee keer scoren: 2-2. Voor de Julietteploeg klaarde de horizont op. Ju liette dat een zwakke wed strijd speelde kon in de slot minuten dan toch nog het winnend doelpunt aanteke nen en weer, u raadt het al, langs Gino Segers. SNUFFEL 3 BVDI/DEN TRAP 1 Met een aanvankelijk gelijk- opgaande wedstrijd was het 1* 1. Coulier 2. Hansevelde 3. Vlasbloem 4. St. Vrienden 5. Plaza 6. Juliette 7. De Snuffel 8. BVDI/Den Trap 9. Hardy 10. V.K.Hamme 11. Siera 2* Reeks 1. Moerheide 2. Bonte Os 3. Post 4. Okapi 5. Klein Zand 6. Habotin 7. Leeuwkens 8. Briel 9. Dubbelspel 10. Appels 11. Spiegelken Wedstrijden voor deze week: rome ak. 2 otio wkk olst rst€ omt vij ome: untje 3ihte: S ts. Ifrok 0 t U cret ingi ntlop 1* Reeks: Juliette - Hardy Plaza - Siera St. Vrienden-Hcmsevelde BVDI/Den Trap - Vlasbloe j 'at i K M ltste rhaa de kr diem iastii laat Coulier-V.K. Hamme 2* Reeks Spiegelken-Dubbelspel Leeuwkens-Klein Zand Moerheide-Okapi Post-Bonte Os Habotin-Appels FC. Briel: vrij KKSFB Oost-Vlaanderen Sint-Anna Hamme-Erembodegem: 2-2 ftraa scl ston tag o nie er te •Jozt 56.01 V.-E .000 .000 .000 Het zit de Hoké-jongens de jongste tijd niet erg mee in de kompetitie. Om diverse redenen wisten ze uit de laatste drie wedstrijden am per twee puntjes te puren. Op het veld van Sint-Anna kreeg het een licht toege kende strafschop tegen, ter wijl een identieke fout van de thuisploeg onbestraft bleef. Was Hamme het eer ste kwartier erg gevaarlijk, dan was het daarentegen Hoké dat de laatste vijftien minuten van de eerste helft voor zijn rekening nam. Maar een doelpunt van Staels werd weggewuifd en De Nil miste onbegrijpelijk. Toch zou Staels er net voor de rust toch nog in slagen om gelijk te stellen. Tijdens de tweede helft was Erembodegem het gevaar lijkst, doch Staels en J. De Greve faalden bij de afwer king en het was integendeel bij een tegenstoot van de Hammenaars dat Van Nieu- wenborgh het nakijken kreeg. Drie minuten voor het ultieme fluitsignaal slaai 1st Heiremans er toch nog in de meer dan verdiende lijkmaker tegen het net prikken. Door de nieuwe oven ning van Mater kijkt nu al tegen drie punten terstand aan, doch als me Fortuna hen eindt rders wat gunstiger gezind irdej zijn, kunnen de Erembc ef gemnaars beslist weer fl ,000 sluiting krijgen! Herr em Ai rtinu Gij itad K - Koninklijke Katholieke Sportfederatie van België - De laureaten van de zesde wintersportwedstrijden te Kruibeke. (dw) Uitslagen Nationale St. Anna-Eremb. RC Mater-Burst Herdersem-Velzeke Overgangsklasse A EJ Welle-Bevergem La Lorraine-DB Welle Overgangsklasse B Astene-Daknam Lembeke-VK Hamme Eerste B Elversele - RC Doorsl. SC Doorslaar-Appels Joso-Destelbergen Dammen-Kalken Eerste klasse D ZW Impe-lddergem Papegem-Herdersem II Sparta Royen-Mere Moorsel-TV Herzele 4-1 4-1 2-3 3-1 A.T. Wedstrijden voor 14 november 1982 Nationale KR Brakel - DH Welle Erembodegem - Hansbeke Burst - St. Anna RC Mater - Herdersem Overgangsklasse A Hag Nederhoutem - EJ Welle DB Welle - Elene Overgangsklasse B Nazareth - VK Hamme Daknam - H. Kerst SK Dendermonde - Astene Baasrode - Merendree Eerste klasse B RC Doorslaar - Heizijde Joso Lebbeke - Dammen Den dermonde Eerste klasse D Iddergem - Meerbeke Herdersem II - Zw. Impe TV Herzele - Royen Lebbeke Fonteintje - Moorsel A.T. WAOD-huldiging te Erpe-Mere. De wielrenners der openbare diensten hielden gewoonte hun kampioenendag in feestzaal Zanzibar waar de gevierden in de b'"" werden gezet, (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 18