'.C. Doggen zet domper p S.K.-ambities Zevende Wintergala van Rijbaan Piet ktueel In de rand België - Schotland Test-Duitsland 90%, elgië 40% en jedederland 0% Voor de Aalsterse tafeltennissers Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 De Voorpost - 12.11.1982 - 25 □I Erembodegem - F.G. Doggen 2-3 belangrijk treffen tussen de dorpsgenoten S.K. Erembodegem en F.C. is uitgegroeid tot een droomderby! i ingrediënten die tot een topmatch kunnen leiden waren aanwezig: veel k, spanning, doelpunten, goede leiding, sportief verloop en op de koop toe, gen de supporters waar voor hun geldl Er werd prachtig gecombineerd, snel effectief gevoetbald. Een match van tweede provinciaal waardigi )oggen in een 4-4-2 op- lebaut. Deze ontwrichtte de neerden Van Hoorde Geert, gestart vingen S.K. defensie en bracht de bal Goetvinck, Callebaut N. en legem vlot op. voor doel. Zoals het een spie- Van Der Biest zich naar het jb beide zijden werd er ler-trainer past aarzelde doelgebied van S.K. laatst- beurt naar doel gescho- Frans een ogenblik om, met genoemde nam de bal mooi In de 19* min. kreeg zijn linker de stand gelijk te mee en met draaibeweging r i mg een vrijtrap toege- brengen. De talrijke Dog- knalde hij de bal tegen de in. Zonder dralen drukte gensupporters kregen waar touwen! 1-3. lanvaller precies de bal ze recht op hadden. Met een winkelhaak: 1-01 gelijke stand kon de match Wie, dacht dat de match zou Doggen liet zich door nu alle kanten uit! uitdoven had het verkeerd achterstand niet pra- Beide ploegen bleven aan- voor! De moedige S.K. spe- nam het initiatief terug vallend spelen wat de Iers zochten zelfs in de laat- anden en het lukte de spelkwaliteit ten goede ste minuten naar de aan- wonderwel om er al kwam. Tevens bleek nie- sluiting. Van Buggenhout en tllend goed uit te ko- mand bereid zich bij deze Gossé bereikten na een dub- Niettemin bleef de stand neer te leggen. belpas prijsschutter Dusang ongewijzigd tot aan De thuisploeg toog met man die met een schuiver de t. en macht ten aanval, maar keeper kansloos liet. De de rust duwden beide de flankverdedigers De Gre- puik leidende scheidsrech- gen wat dieper op het ve Christiaan en Den Dauw ter had de vervanging van Doggen Guy konden telkens gepast Remy Hugo als tijdrovend ingrijpen. Goed gerichte beschouwd en liet de toe schoten van Cassier en Du- schouwers nog even in sang werd door keeper Van spanning. In de laatste mi- Den Bergh mooi gepareerd! nuten ging G. Lassie alleen Het wisselende snelle spel zijn kans met een loeier van van beide ploegen begon uit de grot baklijn maar echter zijn slachtoffers te ei- keeper Van den Bergh, red- sen. Fysisch konden sommi- de puik. ge S.K.-spelers het jonge ge weld van F.C. Doggen niet De score bleef 2-3. Wat met- meer volgen en toen begon een als verdiend mag be- Yvan Goedvinck aan een schouwd worden, ware demonstratie. Ge- Toeschouwers: 500 steund door het ganse team Scheisrechter: zeer goede groeide deze speler boven leiding van Vermassen ïierdoor kon S.K. moei- de anderen uitl Nam initia- Robert, ontsnappen aan de tieven dribbelde uitstekend Doelpunten: 19' Dusang (1- en verlegde het spel gepast 0). 53' De Greef Fr. (1-1), 73' naar de zwakke plekken van Goetvinck Y. (1-2), 82' Van de tegenstander. Zf> kwam Der Biest (1-3), 89' Dusang (2- Yvan op de 73' recht op doel af, schudde met haakbewe- ®.K. Erembodegem: Permen gingen een paar speler van J'er' Daghuyt, Denys, Arijs, zich af en knqlde prompt Drssie, Van Der Weeèn, binnen! 1-2. n— SK Erembodegem-FC Doggen 2-3. Geharrewar voor het doel van de bezoekers, waar een bos spelers de bal maar niet onder kontrole krijgt, (per) «daal. F.C. k'> le zich fysisch sterk ge- om naar een hogere lelling over te schake- Vle Vanuit het middenveld, ipeler-trainer De Greef ra Goetinck Yvan als inkers, werden de snel- litsen Noël Callebaut en Der Biest Octaaf veel- g aan het werk gezet, tl irdediging van Erembo- m had de handen vol it oest hulp inroepen aan [r/, oiddenveld om het ge it. Callebaut te bezwe- van het Doggens mid- J «ld. Het probeerde van- ie verdediging de bal u n verre trappen naar de .i pelers te richten maar ing zo eenvoudig niet nen dacht. Achteraan *.C. Doggen Guy Vel- d. Van Der Burght en Den Dauw Guy in Erembodegem was wat aan langen lopen. geslagen maar onder im- waren in een goede puls van Daghuyt, Denys en ing en wisten wel raad Cassier probeerde S.K. het de verre ballen. Ze in- tij te doen keren. Zo schoot >teerden precies en Dusang op de 79' min. een :elden onmiddellijk kanjer in het zijnet. Drie mi- de aanval over via het nuten later gaf dezelfde spe- enveld. Zo kreeg F.C. Ier een Lozano-hoekschop. |en in dit derby langza- De bal vloog net enkele cen- tand de meerderheid, timeters naast de winkel- klaarkijkende De Greef haak buiten, kte op de 53' Noël Cal- Onmiddellijk daarop combi- Cassier, Dusang, Van Bug genhout, Martens, Gassée. Rombauts. F.C. Dogen: Van Den Ber- ghe. De Greve Christ., Van Der Burght Hans, Veldeman iropees Bekervoethal v' Na AA Gent verliest België nu ook Standard Luik en l Lokeren op het Europees voetbalslagveld. Alleen lp iderlecht en Waterschei bekeren verder. Voor ons nd een somber resultaat, 2 op 5 en het Belgische etbal zakt naar een plaats in de middenmoot van /bl ®t Europees klubvoetbal. Landskampioen Standard 0I ist voor de afreis naar Turijn dat het tegen luventus j «chts een waterkansje had. In de wedstrijd zelf ramen de Luikenaars zelden in het stuk voor en de loeg van Raymond Goethals kreeg van het beste 96"tal van de wereld voetballes. Ook de Waaslanders it Lokeren konden van de tegenstanders uit Lissa- m nog wat opsteken. Speltechnisch was Benfica lukken beter en bij Lokeren leek het vertrek van Lato i Lubanski toch diepe sporen te hebben nagelaten. 3C Blijven dus Waterschei en Anderlecht. Waterschei Welt de derde ronde van de Uefacup voor bekerhou- i ms. Maar in Limburg beseft men maar al te goed dat ifferdange en Kopenhagen echt niet vooraan op de uopese ranglijst staan. De volgende ronde wordt 30 getwijfeld veel lastiger want voor de kwartfinales Kitsten zich ook de Spaanse topklubs Real Madrid FC Barcelona, de Italiaanse topper Inter Milaan, H Schotse Aberdeen, het Duitse elftal van Pfaif, ïyern München, Austria Wien en Paris St.-Germain. ,j J*t wordt een kasstuk voor Waterschei, de ploeg ljgt het echter ontzettend moeilijk. Niet zo moeilijk •ft Anderlecht het. Voor de derde ronde van de ,3t »fa-cup viel Anderlecht tegen FC Serajevo en weini- i geloven dat de Brusselaars ook deze stap niet len nemen. Toppers in deze Uefacup zijn ongetwijfeld FC Keu- B-AS Roma, Spartak Moskou-Valencia en Sevilla- liserslautern. Opvallend is dat de drie Duitse elftal- n, de twee Spaanse en de twee Zwitserse klubs mjes uit elkaar werden gehouden. Het is dus goed ogelijk dat West-Duitsland ook na de volgende oude nog met vijf van de oorspronkelijke zes ver- je genwoordigers in de dans blijft. Engeland houdt •chts twee van de zeven teams in slagorde: Aston Ua en Liverpool bij de landskampioenen. Helemaal de Europese grasmat geveegd zijn de Nederland- WJ»klubelftallen: 0 op 5. Be verschuivingen in het Europees voetbalgebeu- B» lijken wel erg groot. Huao Aebts PAARDESPORT Op 13 en 14 november Op zaterdag 13 en zondag 14 november heeft in Rijbaan Piet, Schoolstraat te Appels-Dendermonde de zevende Wintergala plaats, waaraan nog onbe kende attrakties verbonden zijn. Op zaterdag wordt er 's avonds geshowd, terwijl het 's zondags in de namiddag om doen is. Na de voorstelling zijn er «Mexicaanse Tachos» en kan er gezellig worden samengezeten. Country en Western wordt er ge speeld door Jimmy Lawton and The Hot Bever Band. ZATERDAG Op zaterdag 13 november wordt er gestart om 19.30 u. met een ballet, getoond door de intussen vermaarde bal letschool Hardies uit Den- dermonde. Er is zelfs een speciaal nummer paard- ballet. Om 20.00 u. komen de koetsen en wordt ieder een door de kinderen ver welkomd. Om kwart na acht wordt het publiek begroet door de ruiters te paard. Om halfnegen wordt er voorgoed gestart met een dresuurquadrille door de ruiters van Rijbaan Piet en een kwartiertje later toont de Dressuurschool Ter Wil gen (Bloso) een «Pas de deux». De kadetten van Rij baan Piet demonstreren om 21.00 u. een carrousel onder de mooie titel «Black and White». Grote attraktie is om half- tien de Gipsy Horses Wild West Rodeo, een première voor de streek, waarna te gen half elf het feest beslo ten wordt met een gezellige fakkeltocht, begeleid door de jachthoornblazers van Turnhout. 's Avonds is er een optreden van de westernzanger Jim my Lawton en zijn Hot Bever Band. Men moet nu niet gaan den ken dat het gedaan is, want het programma van zondag is totaal verschillend. ZONDAG Om drie uur komen de koet sen en de kinderen en wordt het publiek door de ruiters verwelkomd. Om half vier tonen de LRV Zandruiters van Appels een carrousel en om vier uur wordt er voltige gedaan, spektakulaire num mers door de Zandruiters, de Ponyklub Zele en Alex Willems. Om 16.30 u. is er de Carrousel Gipsys Seniors door Rijbaan Piet van Den- dermonde en een half uur later komt de Pas de deux. door dezelfde vereniging. Om ongeveer twintig na vijf krijgen we verschillende spelen te paard met o.m. een middeleeuws rozenspel en koppensteken, een india- nenshow en een stoelen dans door de allerkleinsten. Trainer Willy Bellon (S.K. Erembodegem): «Ik kwoteer deze match met èen hoog cijfer. Beide ploegen zijn tot het uiterste gegaan en hebben sportief meegewerkt aan het slagen van zo'n derby. Onze naaste concur renten hebben eveneens een steekje laten vallen zodat het in geen geval dramatisch is. We blijven nog in de running voor de eerste plaatsen. Niemand in deze competitie steekt met kop en schouders boven de anderen uit zodat iedere match nieuwe verrassingen kan meebrengen. Het seizoen is nog lang. Er mag echter geen paniek ontstaan. Volgende week herbe ginnen we terug met dezelfde ijver» aldus een rustige Willy Bellon die de klappen van de zweep kent en op een rijke ervaring kan terugblikken. Speler-trainer Frans De Greef: stond bij al het geweld en gezang van de spelers en supporters glunderend aan een glaasje bier te nippen. De man die met E. Aalst ooit eens J. Jurion naar huis voetbalde was een tevreden man. «Onze spelers verdienen vandaag alle lof! De fysieke inspanningen en motivatie was groot. Onze overwin ning is verdiend te noemen. De tweede helft vielen we fysisch iets sterker uit dan onze dorpsgenoten en de afwerking was af! Noël Callebaut heeft het de verdediging erg lastig gemaakt en Yvan Goetvinck heeft zijn talenten kwistig tentoon gespreid. Onze ploeg begint stilaan een homogeen geheel te worden wat in de komende weken punten moet opbrengen». D.K.A. SK Erembodegem-FC Doggen 2-3. Samen met kapitein Frans De Greef was de doelman van de Doggen de uitblinker op het veld. Hier koncentreert hij zich op de komende hoekschop (per) Guy, Den Dauwe Guy, Goet- lebaut Jos, Callebaut Noël, Maeght André vinck Yvan, Van Hoorde V.D. Biest, Octaaf De Greve Boekingen: 52' De Greef Geert, De Greve Frans, Cal- Hendrik, Remy Hugo, De Frans Op woensdag 15 december om 20 a. voor hef Europees kampioenschap In het kader van de Europese voetbalkampioenschap pen speelt de Belgische nationale ploeg op woensdag 15 december om 20 uur in het Heizelstadion tegen Schotland. Volgende prijzen zullen er gelden: de genummerde overdekte zitplaatsen op tribune 1 kos ten 750 en 900 fr.de genummerde overdekte zitplaat sen op tribune 2 kosten 700 fr. en de niet-overdekte zitplaatsen 400 fr. De niet-overdekte staanplaatsen 150 fr. en de jongeren van minder dan 16 jaar betalen maar 100 fr. Langs postrekening 000-0031104-64 (KBVB-Brussel) kan men tot 6 december kaarten bekomen mits het bedrag te verhogen met 70 fr. voor aangetekende verzending (tot 5 tickets) en met 80 fr. (tot 30 tickets). Gelieve dus duidelijk naam en adres mee op te sturen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar tot 14 december in het buffet van het Heizelstadion en ter bondszetel van de KBVB, Wetstraat 43, 1040 Brussel, alle werkdagen van 9 tot 16.30 u., niet op zaterdag. (mdb) TAFELTENNIS SK Erembodegem was tegen dorpsgenoot Doggen totaal ongeïnspireerd en mag erop rekenen dat trainer Willy Bellon zijn mannen extra zal laten zweten, (per) Om kwart na acht verschijnt de balletschool Hardies op nieuw ten tonele en om kwart voor zeven wordt alles besloten met een fakkel tocht. De leute wordt er nadien ingeblazen door het ver maarde ensemble van Dzjing Boem, waartussen we sedert enige tijd een Dendermondse schepen her kennen. AUTO-ARME ZONDAG Rijbaan Piet is gemakkelijk te bereiken via de buurt spoorwegen en de bushalte aan «den handwijzer». De BGJG heeft immers voor 14 december een auto-arme zondag op het programma gezet. De leden van de BGJG krijgen op zondag mits ver toon van hun lidkaart 10% korting en de kinderen mo gen zelfs gratis van het spektakel komen genieten (alleen op zondag). Het is de bedoeling van de Kon. Kath. Tafeltennisfe- deratie om in Aalst en omgeving een tafeltennisver- bond op te richten in een gezellige sfeer en met weinig administratieve en financiële beslomme ringen. De KKSFB is een tafeltennisbond die erkend is door het ministerie van nationale opvoeding en Neder landse kuituur. Als goed-gestruktureerde organiseert het kompetitiewedstrijden voor volwassenen en jeugd, dames en heren, jongens en meisjes in ploe gen van drie spelers. Er zijn interklubkompetities, beker- en minikompetities, tornooien voor jongeren en volwassenen, provinciale en nationale enkel- en dubbelkampioenschappen, rekreatietomooien, inter provinciale en internationale ontmoetingen, Ficep- kampioenschappen, jeugdkampen en gratis trainin gen door erkende oefenmeesters aan de leden van nieuwe klubs. Er wordt ook steun verleend bij het organiseren van tornooien. Dankzij de samenwerking met Bloso kan sportmateriaal aangekocht worden tegen halve prijs en de verzekering is gratis. Men richt zich in het Aalsterse vooral tot de klubs die willen tafeltennissen in een kreatieve geest. Daarom zijn alle verenigingen welkom: jeugdklubs, jongeren- en volwassenenbewegingen, liefhebberskiubs, fir- maklubs, kortom allen die tafeltennis in een gemoe delijke sfeer willen beoefenen. Om dat allemaal eens te bespreken zouden de ge ïnteresseerden welkom zijn op een informatiebijeen komst op donderdag 25 november om 20 uur in het lokaal van PPC Immerzeel, Sociaal Centrum. Rerum Novarumstraat te Aalst. Het bijwonen van deze ver gadering verplicht tot niets. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen bij Henry Van Couwenberghe, Broek straat 3a, 9160 Hamme - tel. 052/47.00.88. TOEGANGSPRIJZEN De toegangsprijs bedraagt 150 fr. Indien men op de verwarmde tribune wil plaatsnemen (mits reserva tie) dan kost het 200 fr. Wei nig geld voor een show waarin carrousels, fakkel tochten en verschillende at trakties te zien zijn. Ook de Dendermondse Bal letschool Hardies en de LRV Zandruiters van Appels ver lenen hun medewerking ter wijl Proba uit Oudegem voor het klank- en lichtspel zorgt. Alles wordt gepresenteerd door Jos Boudewijn. In uw plaats zouden we ook nog wat blijven om te proeven van de warme «Mexicaanse Tachos» en te genieten van het gezellig samenzijn. Op zaterdagavond luisteren we naar westemsongs en zondag komen de vrolijke kerels van Dzjing Boem op de proppen. (mdb) SPORT

De Voorpost | 1982 | | pagina 1