Weer nummertjes van Larsen en prachtgoal van Mommens Beveren leider af Voetbalkalender Uit de Lokerse wandelgangen Paul Theunis: «Geen van beide verdiende zege» rerwi evor« ling ilauv rel c ie» rerd :I} ?m9ten v bekroa iportl lden go a nooit zïj. fw s mocht „h OPTIE 26 - 12.11.1982 - De Voorpost 1* Nationale VOETBAL Sporting Lokeren-KY Kortrijk 4-0 Sporting Lokeren was de les van vorig jaar indachtig. Trainer Waseige pakte uit met drie aanvallers. De linies sloten zo kort bij elkaar aan dat KV er eenvoudig niet moest aan denken op de counter te jagen. Integendeel, de bezoekende verdediging had van bij de aanvang de handen vol. Schwabe en Vergote wisten niet waar eerst ingrijpen. Dat maakte doelman Van der Schommen tamelijk nerveus in het eerste kwartuur. Hij diende enkele schoten te lossen maar mag de eer opeisen Kortrijk van een katastrofe gered te hebben. Bij Sporting geen enkel spoor van vermoeidheid na de loodzware wedstrijd te gen Benfica. Ook geen mo rele gevolgen, want de thuisploeg sloeg eensgezind de handen, of liever de voe ten samen en begon aan een razend tempo. Reeds aan de derde minuut bediende Van der Gijp Laroy. Rony viseer de de hoek maar zijn schot werd geblokkeerd. Uit deze hoekschop kwam voorlopig geen gevaar. Aan de 6de minuut was het raak. Lar sen, duidelijk geprikkeld, fusilleerde Van der Schom men. Deze moest de bal la ten glippen en René Van der Gijp had geen moeite: *1.-0. Hollandse René gaf de KV- verdediging niet de minste rust. Hij ontsnapte op rechts, trok voor maar zijn voorzet kwam iets te scherp Lokeren-Kortrijk 4-0. Larsen was zondag opnieuw in konditie en maakte het de bezoekende defensie knap lastig, (dm) Lokeren-Kortrijk 4-0. Vergote heeft de handen vol met Van Cauter en Van der Gijp (dm) Lokeren-Kortrijk 4-0. Van Cauter in duel met Vergote (dm) Lof voor de verdediging, maar anders niets Stamierd-Beveren 2-0 Aan de 9de minuut kregen we een doelpunt om van te watertanden. Gudjohnsen (hoeveel kilometers weer af gelegd?!) zag Verheyen vrij. René kontroleerde het leder in een fraktie van een se- konde en gaf dan een puur karaat voorzet op halve hoogte naar binnen draai end. Precies getimed kwam Raymond Mommens opdui ken en plofte in één tijd zijn linker tegen de bal. Van der Schommen had zelfs geen tijd om even met de ogen te knipperen: 2-0. Een ju weeltje! En het festival ging ver der. René Verheyen haakte zich voorbij twee bezoekers maar de bal kwam voor zijn rechter. Jammer! Gudjohn sen ging weer eens de bal ophalen achteraan en zag Larsen vertrekken. Preben schudde daar nog een num mertje uit zijn Doorslcarse mouw, zette een paar Kor- trijkzanen op het verkeerde been, maar Luc Van der Schommen redde prachtig. En kortrijk? Ja, daar viel heel weinig over te vertellen. KV had zelfs de tijd niet om aan de aanval te denken. Trou wens, bij de weinige door stoten liep Zidane regelma tig in de oordeelkundig op gezette val. Bert De Lamper predikte in de woestijn. De jeugdige Maxim Van Dam me wroette wel veel maar dat was pure energiever spilling tegen de Lokerse routiniers. Ook De Volder viel op maar dan in de nega tieve zin. Aan de 30ste mi nuut werd eerst Larsen ge torpedeerd en Verheyen van de sokken gelopen. Als dat geen strafschop was, me neer Costantin!? Karol Dobias, uitstekende wedstrijd, deed vervolgens zijn duit in het zakje. Samen met Verheyen bouwde hij «Bevaren was geen echte leidersploeg. We heb ben trouwens nooit met de idee gespeeld de rang schikking aan te voeren. Dat is normaal iets voor Anderlecht of Standard. Alleen als die beneden hun mogelijkheden presteren komt er plaats voor een ander team.» zuchtte Urbain Braems na de wedstrijd van Beveren op het veld van Standard Luik. De Waaslandse voetballers werden op de twaalf de speeldag van de leiding verdrongen en alles wel beschouwd is dat nog niet zo verwonderlijk ook. Beveren speelde de laatste tijd minder fris en vooral de uitwedstrijden wekten al eens de wrevel op van de supporters. Op Sclessin wist geel-blauw trou wens nooit een vuist te maken en de 2-0 zege van Standard is hoe dan ook onaanvechtbaar. De Wilde Niet dat de Luikenaars dan zo bijzonder goed speel den. Beveren verscheen met Weihrauch als vierde mid denvelder, Martens kon op de bank blijven. Het was onmiddellijk duidelijk dat Braems voorzichtig wou be ginnen en dat kon niemand hem zondag kwalijk nemen. Standard leek aanvankelijk echter weinig zin in aanval lend voetbal te hebben en speelde behoudend. Wel was het de thuisploeg die de gebeurtenissen hoe langer hoe meer kontroleerde en de 0-0 ruststand was vooral het werk van de stoere Waas landse verdediging. Daar over was Braems na de wed- strijd trouwens bijzonder te vreden. «We speelden geen goeie wedstrijd. Akkoord. Maar als trainer ben ik toch niet helemaal ontevreden. Onze achterhoede was een niet in de nemen burcht. De Wilde was haast onklop- baar en ook Baecke en Lam- bricht8 speelden op hoog niveau.» Lof voor de verdediging dus. Maar anders niets. Zeer weinig wel voor een ploeg die de leiding van ons va derlands voetbal waar neemt. Luik zou echter waarschijnlijk nooit aan een eerste doelpunt geraakt zijn wanneer precies op het uur scheidsrechter Schoeters niet voor strafschop had ge blazen. Paul Lambrichts. met De Wilde de beste Waaslander op het Luikse gras. kleefde aan Benny Wendt en de Zweed ging gemakkelijk neer. Tahama- ta zette de strafschop om. Standard kreeg waar het een dubbele een-twee op met het hoofd maar strand de spijtig genoeg op het Kor- trijkse blok. Even later fout op Somers. Deze gaf zelf de vrijschop. Rik Van Cauter legde schitterend terug bij Verheyen, maar weer voor diens rechter en dan weet U het al... Kort voor rust haalde Cos tantin toch zijn boekje boven voor Van Damme, wegens fout op Mommens. René Verheyen voelde toen aan dat het zijn beurt was voor een nummertje. Hij schoof voorbij een paar tegenstrevers. Gudjohnsen liep zich gepast vrij, kreeg op het gepaste moment de voorzet en diens afstands schot keilde via de paal bin nen. «De Witten» verdiende het! 3-0. Vers bloed bij de bezoekers Henk Houwaart moest er wel wat aan doen en ver koos ineens twee verse krachten in de wei te sturen. Van Damme en Verspaille werden vervangen door Rik Van Mechelen en Jantje Pe ters. Schijnbaar zat er toch wat meer fut in bij roodwit. Bob H oogenboom moest zelfs tot buiten de grote backlijn een hands komen maken. Maar de daaropvol gende vrijschop van Zidane was een lachertje. Sporting wilde de 5.500 toeschouwers waar geven voor hun geld. Larsen en Gudjohnsen tik ten een paar biljartnum mertjes samen waarbij Pre ben met een listig hieltje Arnor vrijspeelde. Deze vlamde in één tijd maar weer was daar die duivelse Van der Schommen om het onheil uit zijn hok te ran selen. De IJslander wilde van geen liefde weten en bleef maar beuken. Twee man in de wind en dan naar Van der Gijp. René bediende Larsen en diens schicht werd weer door de Kortrijkse doelman geweerd maar hij moest de bal lossen. Daar van maakte de Deen dank baar gebruik om 4-0 op het bord te schieten. Een doel punt dat hem veel deugd zal gedaan hebben. Zidane voelde Hoogen- boom nog eens aan de tand maar dat was voor Bob maar opraapwerk. Aan de 59ste minuut Verheyen achter een vrijschop juist buiten de backlijn. René borstelde de bal prachtig in de winkel haak. Maar wat dacht U? Luc Van der Schommen bracht daar weer een stukje trapezewerk om een circus- fan te doen kraaien van pret. Enkele minuten later toch een doorbraak van Kortrijk, maar Hoogenboom gooide zich onvervaard in de voeten. Bert De Lamper wilde toch de bezoekende eer redden maar Bouke toonde weer zijn talenten en kon met de voet redding brengen. Trainer Waseige liet dan de bankzitters opdraven. Patrick Van Veirdeghem in plaats van Van der Gijp en Luc Van Bergen verving de geraakte Somers. Scheidsrechter Costantin had weinig moeite met vol gende elftallen: Sporting Lokeren: Hoo genboom, Van Cauter, Do bias, De Schrijver, Ver heyen, Somers (Van Ber gen), Van der Gijp (Van Veir deghem), Mommens, Gud johnsen, Laroy en Larsen. KV Kortrijk: Van der Schommen, Vanneste, Ver gote, Schwabe, De Volder, Pomini, Zidane, De Lamper, Van Damme (Van Meche len), Quain, Verspaille (Pe-_ ters). ANDHÉ recht op had. Twintigdui zend toeschouwers dachten toen nog een half uurtje mooi voetbal te krijgen maar het bleef allemaal even saai. Verdedigen voor Beveren en steriel overwicht voor Standard. Of toch bij na. De Wilde kon zich nog een paar maal onderschei den en werd na de partij in de twee kampen als de fi guur beschouwd. Alleen in de laatste vijf minuten, toen honderden toeschouwers de staking van het Luikse openbaar vervoer al gingen trotseren, zagen we nog ech te sport. Mariens, door Braems in de plaats van de weer benedenmaats spelen de Kusto geplaatst, kreeg de bal, drong het Luikse straf schopgebied binnen en schoot hard naar de hoek. In de 87ste minuut van de top per kreeg doelman Preud'- homme zijn eerste schot te verwerken. Gelukkig voor de logica deed hij dat voor treffelijk. Geuris zou de logi ca in cijfers trouwens duide lijker uitdrukken want net voor affluiten maakte de eeuwige invaller een twee de Luiks doelpunt. 2-0 en het einde van Beveren aan kop. Braems hierover: «Een echte leider moet' na 12 speelda gen zo een twintig punten hebben. Wij hebben er nu vijftien. Dat betekent echter niet dat we geen ambities Zondag 14 november 1* nationale SK Beveren - Beerschot (Schoeters) Antwerp - SC Lokeren (Verhaeghe) 2* nationale Sint-Truidense - Sint-Niklaas SK (Gillet) (zaterdag 13.11) E. Aalst - FC Diest (Thirion) 3* nationale E. Zele - SV Bornem (Salembier) SC Menen - Jong Lede (Willems) Bevordering VW Hamme - Moeskroen (Pollet) 1* provinciale Lokerse - Latem (Bockstaele) SK Lebbeke - Heimis (Taeleman) Borsbeke - Dendermonde (Devisscher) 2* provinciale A Temse - Sint-Gillis-W. (Mestdagh) Sint-Pauwels - Vrasene (Tanghe) Kemzeke - Melsele (Vermassen) Waarschoot - Robur (Lefevre) KV Ertvelde - Oostakker (Kneuvels) 2* provinciale B Oudegem - RC Wetteren (Loeman) E. Meldert - Pollare (De Meyer) Buggenhout - St.-Lievens-Houtem (Annó) Wieze - Sint-Gillis-D. (Sogers) 3* provinciale C Bambrugge - Burst (Lambrecht) Herzele - Terjoden (Matthijs) Voorde - Kerksken (Vervaeke) Eist - Nieuwerkerken (De Clippeleer) Ede - Meerbeke (Burm) 3* provinciale D Excelsior - Sombeke (Lievens) Schellebelle - TK Meldert (De Keyser) (zaterdag 13.11 om 17 u) Baasrode - Heikant (Staes) Berlare - Kallo (Van Imschoot) Herdersem - SK Aalst (Van Zande) Grambergen - W. Moorsel (Wauters) Boonwijk - Haasdonk (Speleers) Stekene Sp. - Bazel (Van Leuven) 4* provinciale C SK Lokeren - Lochristi (Van de Winckel) SK Beervelde - Val. Overmere (Van Mieghem) SK Overmere - Kalken (Vercruyssen) 4* provinciale G Serskamp - Ol. Wetteren (Vervondel) Aaigem - Erpe (Weytens) E. Houtem - Mere (Leroy) 4* provinciale H Wichelen - Opdorp (Heirman) Appels - Opstal (Opdecam) Doggen - Baardegem (Hertveldt) Welle - Hofstade (De Meulenaere) S. Moorsel - Erembodegem (Ryndszye- wics) Lutterzele - Iddergem (Van Goethem) Schoonaarde - R. Lebbeke (Van Damme) 4* provinciale I Gerda - Kieldrecht (Fierens) WB Sint-Niklaas - Kruibeke (Cooreman) Waasmunster - KI. L. Vrasene (Heer- wegh) Hoogeinde - Str. Stekene (De Waele) Sinaai - Meerddnk (Vermeersch) Moerbeke - Verrebroek (Philips) Rupelmonde - Tielrode (Vermeirsch) meer hebben. We zijn al naar Gent, Antwerp, Ander lecht en Standard geweest. Voor nieuwjaar moeten we nog naar Lokeren en naar Club Brugge. We kregen dan zowat alle zware uit wedstrijden. Als we halfweg op een goede plaats staan dan moet men met Beveren nog rekening houden.» Trainer Waseige: zeer tevreden «We mochten ons niet laten verrassen ditmc Daarom drie aanvallers en dichtaansluitende linii De twee vroege doelpunten waren de vrucht van dq taktiek. Die duivelse Luc Van der Schommen h( nog een drietal gemaakte doelpunten gered. 0 tevreden over Larsen. Dat doelpunt zal hem we opjutten.» «Wat heeft het publiek toch tegen Tan Cauter?» Alois sloot zich aan bij vorige kommentaar betreurde de afkeurende houding van het pub] tegen Rik Van Cauter. «Die jongen voert steeds opdrachten uit zoals gevraagd. Zeker bij kopballidi kan hij enorme diensten bewijzen. Bij hem ziet m alles negatief. Dat is toch geen mentaliteit!: Rony Somers: met voet in de ijsbak Rony kon zich nog niet uitspreken over zijn suur. «Door onze vroege doelpunten moest KV open beginnen spelen. En dan moet ge ons pramen om volop in het offensief te gaan. De keling in de Europabeker tegen Benfica is nu vergeten. Nu volop koncentreren op kompetitie nationale beker.» de tw een t dat v ia{werd, bewo- luide de zv nbrei kwijt «Liever dat doelpunt gelukt tegen Benfica!» Raymond was dik tevreden met de vlotte vooral met zijn droomdoelpunt. «Toch zag ik tegen Benfica die bal erin. Dan stonden we misschien een Europabekerronde verder. Maar zo'n goals komen niet op bestelling. Kortrijk heeft enigszins ontgoocheld. Vooral bij het centraal dedigen lieten ze heel wat steken vallen.» Maurice De Schrijver «We hekken Kortrijk vermocht door hoog ritme» «Ons hoog ritme waarmee we van start heeft KV de das omgedaan. Zeker omdat het werd met twee vroege doelpunten. We speelden de pressing zodat de ploeg van Houwaert normaal peil kon bereiken. De toeschouwers toch weer niet klagen. Een massa doelkansen doelpunten en spektakel!» Lokeren-Kortrijk 4-0. Verheyen in strijd met de bezoekende defensie (dm) Weinig ontgoochelde gezichten bij de Beverenl voetballers na de wedstrijd tegen Standard. Zijn I Waaslanders de mindere prestaties in al zo gewoon geworden? Alleen Paul Theunis maar moeilijk verwerken dat Beveren van de plaats naar de zevende in de rangschikking valtl staat geel-blauw natuurlijk op slechts een punt de nieuwe leiders Standard en Waterschei. «Geen van beide ploegen verdiende hier te winnen. Beveren heeft hier verdedigend Maar dat is ons goed recht. Offensief waren wc Slechts één doelkans helemaal aan het einde wedstrijd. Onvoldoende voor een leidersploeg. ook Standard stelde aanvallend weinig voor. schoten. Ja, maar echt inventief voetbal, neen. doorlopend overwicht, maar gevaarlijk niet. Onze achterhoede was het beste onderdeel Wilde speelde zonder foutje. Als die strafschop gefloten wordt blijft de 0-0 haalbaar. En over de penalty heeft Theunis ook zijn «Erg dubieus. Wendt ging diep door, voorbij brichts en toen ging de Zweed gemakkelijk denk nooit dat dat strafschop was maar was ook verbaasd dat er gefloten werd. Er waren al een twijfelgevallen geweest.» Het Beveren van voorbije Jaarlijks worden in ons land zondag op Sclessin kan ech- vijf miljoen winkeldiefstallen ter moeilijk nog langer bij gepleegd. De rijkswacht heeft de top van het Belgisch voet- nu een campagne opgezet om bal gerekend worden. Of is deze tendens tegen te gaan. De de nivellering naar beneden campagne gaat in samenwer- dan zo ver gevorderd? king met de gemeentelijke po- hugo aerts ütiekorpsen en het Belgisch Komitee voor Distributie. Eddy Van Keer van FC. Baasrode (c)

De Voorpost | 1982 | | pagina 2