Exil Staf Van den Bergh, komst van Leon Noliet [V Mechelen: tetine en kracht. Sportkring in diepe put Voetbalnieuws uit de Aalsterse katakomben E. Aalst Zware zorgen voor Heylens VOETBAL De Voorpost - 12.11.1982 - 27 de wedstrijd was Staf Van den Bergh, slecht verliezer als hij is zeer kordaat in zijn beoordeling: «U a: hebt het allen zelf kunnen zien dat Sportkring vooral in de verdediging te kort schoot. Toch bracht dat veel loelpunten mee maar die vielen dan weer hoofdzake- ijk aan de verkeerde kant. De verdienste van mijn ipelers was hun overtuiging dat de situatie nog kon «chtgezet worden, alleen bleef een eerste doelpunt ammerlijk lang uit in de eerste twintig minuten van ie tweede helft en viel het derde tegendoelpunt op een bijzonder slecht moment. Het was natuurlijk zo dat vooral in de eerste helft de wedstrijd verloren na werd, er werd immers teveel kans gelaten om gedo- >limineerd te worden en tevens werd er te weinig s bewogen. Dat namen me niks zeggen werd wel ill duidelijk toen ik in de rust Truyens verving en vooral m de zwakke Burgelman aan de kant liet.» Over de inbreng van deze laatste wou Staf ook niet teveel kwijt alleen stelde hij «dan breng je eens een reserve n en dan blijkt toch eens te meer dat deze de snelheid van aktie in de eerste ploeg helemaal niet aankan». Ook viel de onvermijdelijke opmerking dat Ton Van w tenenenaam eens te meer ontgoochelde, iets wat een opvallende wrevel bij Staf Van den Bergh veroorzaak te, die zich dan meende te moeten verdedigen met rerwijzingen naar een Bundesligamatch van daags levoren waar een keeper 11 doelpunten moest slik- 3 *en. Toch moet het ons van het hart dat de Deume- laar daar waar hij eerder stelde dat hij geen namen tent, zeker niet die zwakke prestaties zou kunnen imaken hebben van minder gerenommeerde doel- nannen als Stickens en Smet. Mnsdag: trainer Van den Bergh ontslagen ,)at de zoveelste wanprestatie op eigen veld en ko evens de eerste nederlaag tegen het totaal onmondi- :t i je Overpelt gevolgen ging hebben in de vorm van tvi en hartig woordje tussen bestuur en sportieve lei- liing hadden we wel verwacht, maar dat het geel- ilauwe bestuur zo drastisch zou ingrijpen komt toch wel als verrassing. Inderdaad vanaf dinsdag werd rainer Staf Van den Bergh op non-aktief gesteld en ?erd in al zijn funkties opgevolgd door Leon Noliet. n9 ten wellicht zware slag voor de man die het nieuwe 00 iportkring gestalte gaf en de ploeg verleden jaar ook 9° ia een bijzonder suksesrijk seizoen vanuit derde naar 2 Ie tweede klasse terugbracht. :htl 'och was het reeds lange tijd duidelijk dat er meerde- e misverstanden en twistpunten bestonden tussen itaf en zijn bestuur, wat vooral tot uiting kwam in de ufitoat hautaine (zeg maar minachtende) houding van fan den Bergh voor de jeugdploegen. Het is zeker niet pnze bedoeling na te trappen jegens de ex-S.K.-coach naar feit is dat zijn optreden jegens de pers van ■H waad naar erger ging en dat een open dialoog ilden of nooit door hem werd toegestaan. Leon Noliet, nieuwe trainer, van SK Sint-Niklase, naden kend over de toekomst van zijn miljoenenploeg, (arch.) Van bij de dinsdagavondtraining nam Leon Noliet de sportieve leiding over bij de Sintniklazenaars. Leon is zeker geen onbekende in het ligavoetbal en kan terugblikken op een trainerscarrière bij onder andere Lokeren, A.A. Gent en Beerschot. Bij laatstgenoemde klub werd hij tijdens de beslissende eindronde van jongstleden seizoen aan de dijk gezet en bleef sinds dien op de keien staan. Reeds eerder hadden de. Wase hoofdstedelingen kontakten met de Antwer penaar die zich zeker in de ambities van Sportkring kan erkennen. Of hij voor zijn debuutmatch nu zater dagavond in Sint-Truiden zich reeds in een eerste zege kan verheugen is de vraag, maar feit blijft dat binnen de ploeg wel enkele bepalende wijzigingen worden verwacht. Dag Staf, welkom Leon, of hoe de voetbalrealiteit ook in tweede nationale zijn harde wetten stelt. M.N. 2e Nationale S.K. Sint-Niklaas - Overpelt 2-3 Wat voor de wedstrijd bezien was als mogelijkheid op ruime winst werd achteraf een trieste afgang voor de geel-blauwen die pas op peil speelden wanneer de marge opgelopen was tot drie doelpunten ver schil. Bij het bekijken van de basisopstelling was er immers nogal wat kritiek aan het adres van trainer Staf Van den Bergh want als verdedigend midden velder had hij niemand anders dan Mare Burgelman in de ploeg gehaald, toevallig de man die de jongste weken een zwakke indruk liet bij de reserven. Verder bleef ook John Van Abbeny uit de ploeg wat dan weer een herschikking van de verdediging tot ge volg had met Gino Nijs als laatste man en Georges Leekens als voorstopper. Ji MOt ;- Sint-Niklaas-Overpelt 2-3. De doelman van Overpelt legde de basis voor de zege van zijn team. (dw) Sint-Niklaas-Overpelt 2-3. En weer was de Sint-Niklase aanval te zwak. De Overpeltse doelman mocht zich echter gerust meten met zijn Nederlandse overbuur, (dw) helen-Eendracht Aalst 1-0 ht Aalst heeft de volle inzet achter de ten te Mechelen moeten laten. Ondanks het Eendracht, na de uitsluiting van Steyaert kriek in de minderheid stond, wisten de Een- jbters voor een waardige repliek te zorgen t.o.v. dat duidelijk een sterk geheel vormt en lijk over voldoende routine en kracht beschikt ïieuw te gaan postvatten in eerste nationale, helen is op dat gebied professioneel inge- L iets wat voorlopig althans nog niet kan gezegd len van Eendracht Aalst, dat qua houding de :ken nog langs een amateuristische bril 1 bekijken. knokken tegen een KV Me chelen dat na een uur blijk baar aanvallend althans, de beste pijlen had verschoten. Een nieuwe tegenslag ken de Aalst toen Dierickx, na een enkelblessure diende vervangen te worden. Hey- lens bracht een nieuwe spits in de arena in de persoon van Ferrera en trok de Ne derlander Groenendijk als verdediger terug. Over die beslissing vertelde de Aal- sterse trainer ons na de wedstrijd het volgende: «Ik hoopte met de inbreng van Manu Ferrera nog iets te forceren. Maar het is duide lijk gebleken dat Manu nog niet aan het ritme en het tempo speelt zoals we dat verleden jaar van hem ge woon waren. Het opstellen van Groenendijk als verde diger werd een pluspunt, zo dat ik ernstig ben gaan na denken om de Hollander op die plaats te laten postvat ten voor de wedstrijd tegen Diest zondag a.s. Vergeet niet dat ik de diensten zal moeten missen én van De- sanghere én van Steyaert, beiden voldoende strafpun- ten. Ik zal derhalve serieus moeten sleutelen aan mijn verdediging. Aan de reser ven nu om te bewijzen dat ze paraat zijn om zich als waardige vervangers te eta leren.» Aldus Georges Hey lens. (abl) Op de derde minuut kreeg Sportkring al een doelpunt te slikken omdat Jef Bei- rinckx de bal recht in Over- peltvoeten speelde. en Scheepers deze geboden kans in de kleine hoek naast een slecht reagerende Van Eenennaam in doel plaat ste. Zes minuten verder kon den de Limburgers weer juichen omdat Smolders een vrijschop inschoot welke via de tippen van Gino Nijs over Toms hoofd heen in de net ten viel. Door deze dubbele opdoffer was de thuisploeg begrijpelijkerwijs even van de kaart maar algauw werd het duidelijk dat het voor aan ook niet zo bijzonder gunstig verliep. Na een slecht getrapte vrijschop joeg Bevers de bal nog over het pak waar Van den Hen- de net niet bij kon. Rond de twintigste minuut een mooie omhaal van Danny welke door Simoen net naast werd getrapt, gevolgd door een puik gestrekt schot van Wil ly Van der Kuylen aan de overzijde. Zo kon Overpelt redelijk on bedreigd de rust in met twee doelpunten voorsprong en was het zonneklaar dat Van den Bergh moest vervangen. Dat deed hij ook door Swat Janssens en Mark Noê in de ploeg te brengen in de plaats van de ontgoochelen de Burgelman en de nog niet totaal herstelde Truyens. Onmiddellijk brachten deze twee echte middenvelders wat meer zwier in de akties maar konden toch niet belet ten dat na enkele kleine plaagstootjes, die zonder succes verliepen, Overpelt een keertje over de middel lijn kwam. Van der Kuylen legde hierbij de linkerflank van de Wase defensie open en schoot de bal met een op zicht houdbare schuiver in doel. Met deze stand van zaken had Overpelt wellicht gewonnen spel met nog slechts 25 minuten voor de boeg. Nu ontwaakte de thuisploeg en drong de roodhemden met de rug te gen het doel. Van den Hen- de deed met een schitte rende aktie goed afgemaakt door Simoen de hoop nog even herleven en zette in omgekeerde rolverdeling, na goed getrapte hoekschop van Jantje de bordjes op een 2-3 stand. Wat Liwerski, de bezoekende doelman, ech ter in de slotminuten liet bekijken aan fraaie parades op schoten van Janssens en Noë was onbetwistbare klasse en meteen ook ge noeg om zijn ploeg aan de eerste overwinning van het seizoen te helpen. M.N. Beveren eventjes op zijn nummer zetten i p< lechelen-E. Aalst 1-0. Steyaert, de nieuwe aanwinst Aalst, zal een paar zondagen niet meer te zien zijn i n uitsluiting, (per) denken bijvoorbeeld •ij terug aan de uitslui- van de stoere jongen ■Steyaert na een fout op De Nederlandse ireeuwde het uit van lof hij gevierendeeld De scheidsrechter >es in dat stukje die la De Boer. en jen kon zijn belager zich [tijdig gaan aankleden, racht stond tijdens de I Je helft onder een zware len het is vooral dank zij iorzicht van een oude s Desanghere dat toen >ekers, het doelpunt i a vrijschop buiten kijf n, niet zwaarder wer- telagen. Jttemin kreeg tijdens .teriode Aalst enkele bele kansen langs Ser- en Limpens op even- uitbraken. Na de uit- Ug van Steyaert speel- lalst, herleid tot tien Bden. opmerkelijk be let ging vlotter, zonder Complexen. Het ging Gerarj Desanghere Geen opgetogen gezichten op de Wase bank... (dw) Sint-Niklaas-Overpelt 2-3 (dw) Vermeulen: zei weken Eddy Vermeulen die tijdens de reservenwedstrijd op SK Sint-Niklaas werd uitgesloten inkasseerde zes speeldagen vanwege het sportkomitee. dat blijkbaar de hoogste sanktie toepaste omwille van het feit dat hij vertikte te verschijnen voor zijn rechters. Psycholo gisch een blunder van hem. Johan Dierickx ont Johan Dierickx inkasseerde tijdens de wedstrijd op KV Mechelen een harde trap tegen de enkel. Dat kwam zo hard aan dat coach Heylens zich verplicht zag hem te vervangen. Johan bleef na de wedstrijd zwaar doorhinken zodat zijn deelname aan de wed strijd tegen Diest flink in het gedrang komt. M«rk Steyaert: stoute jongen Mark Steyaert werd op Mechelen vroegtijdig naar de kleedkamers gezonden door de scheidsrechter. Waarom dat geschiedde verhaalden we reeds in een andere bijdrage. Feit is dat de stoere Mark zich doorlopend liet intimideren door de gewiekste De Boer, een prof die al enkele jaren het klappen van de zweep kent en perfekt de kunst verstaat hoe een scheidsrechter kan beïnvloed worden. Honrat: oersterk karakter De Eendracht-goalie Horvat werd bij een kontakt zwaar geraakt aan het kaaksbeen. De Zuidslaviër bewees uit het goede hout gesneden te zijn, want na verzorging vatte hij opnieuw manmoedig plaats tus sen lat en staken. Hadden alle Eendrachtakteurs maar zoveel karakter. Beleefde trainers Vóór de wedstrijd en na de match op KV Mechelen wensten beide trainers, in casu Leo Canjels en Georges Heylens, op een beleefde manier mekaar veel sukses toe. Daarmee was de kous af, ofschoon Canjels er nog aan toevoegde dat Eendracht zeker een kans maakt om naar het einde van het seizoen post te vatten tussen de kanshebbers voor de eind ronde. (abl) Georges Heylens zit geplaagd met zware zorgen. De Eendracht-coach dient ingevolge het forfait van De sanghere en Steyaert, beiden geschorst, en de kwet suur van Johan Dierickx, ernstig te timmeren aan zijn verdediging. Nu is het zo dat Luk Limpens zou kunnen in aanmerking komen om als laatste man te funge ren. Heylens is echter niet happig om hem die funktie toe te bedelen. Het heet dat Luk Limpens te traag uitvalt en organizatorisch nog wat te bewijzen heeft om achteraan de ganse boel op de helling te houden. Hoogstwaarschijnlijk zal Sergeant als libero uitge speeld worden, hoofdzakelijk om zijn rijke routine. Ingevolge 3e gegeven omstandigheden krijgt Jefke Comelis de kans om zijn wederoptreden te vieren en zal Ferrera vanaf het startsein in de arena gebracht worden. Die moet dan maar bewijzen dat hij voldoen de tempo in de benen heeft. Zelfs een Glazer, die tenslotte zijn juiste plaats in het fanionteam nog niet gevonden heeft, behoort tot de mogelijkheden. Verder zal Heylens dienen te graaien in het reservenpoten- tieel. Daar huizen een paar knapen die geroepen zijn om te bewijzen dat ze het voetbal van tweede natio nale aankunnen. «Aan hen om te bevestigen wat ze waard zijn» vertelde ons Heylens in de loop van de week. «We treden tegen Diest aan met een gehandi capte ploeg, maar met dat probleem zullen we allicht in de loop van de kompetitie nog wel meer gekonfron- teerd worden. Aan de substituten om te bewijzen dat ze over genoeg morele kracht beschikken om zich gunstig te laten opmerken». In ieder geval wordt Diest voor Eendracht geen gemakkelijke opdracht. De grote zorg is en blijft hoe de ersatz-defensie de gevaarlijke spitsen van Diest zal kunnen opvangen. (abl)

De Voorpost | 1982 | | pagina 3