Baas zonder goals Frankie Vanhaecke de laan uit VOETBAL Turnen fek' Keurgroep Rust Roest r uit Sint-Nikluas te gast in Duitsland.. Wichelse Bond tegen koereurs Frangois Willems maak cross en wordt derde 28 - 12.11.1982 - De Voorpost VOETBAL 2' Provinciale Nationale DoHeniji - Eendracht Zele 0-0 De Zeienaars hebben zaterdagavond de kans gemist op een vlotte zege nadat zij er niet slaagden hun meesterschap in doelpunten om te zetten. Het schoentje neep hem in de1 spits van de ploeg waar de doelrijpe kansen niet werden benut. De zware 4-1 nederlaag van vorig seizoen dwong de bezoekers tot enige voorzichtigheid. Dottenijs van zijn kant be gon sterk met Paulus en Nonkel in de vuurlinie. De Zeelse defensie hield dit duo stevig in de greep en met een goed draaiende 4-4- 2 werd de vaardige Hen- drickx ook aan de klap ge houden. Trainer Van Ler- berghe startte met een ge wijzigde ploeg. Luk Colle- waert en Francois Michiels bleven om taktische rede nen op de bcmk en in hun plaats kwamen Mare De Brabander en John Chris- tiaens. Dirk de Ferrerre kreeg de post van centrale middenvelder toebedeeld en kweet zich keurig van zijn taak. Vooraan werkten Eugène Blomme en Jan Pie- ters opnieuw voor twee en deze positieve aanpak re sulteerde zich in een aantal uitstekende doelkansen. De eerste die aan bod kwam was Theo Bordui. Hij nam een voorzet met het hoofd over van de op rechts door- gespurte Jan Pieters. Een verslagen doelman Santele was beslist niet ongelukkig toen deze kopstoot naast de kooi verdween. Negen mi nuten later bouwde Een dracht aan een kollektieve aanvalsbeweging met Pie ters en Bordui als akteurs. Blomme wachtte aan de ver ste paal maar kopte het in zenden van Bordui op zijn beurt naast de gapende doelman. Bij een onschuldi ge actie kwamen de bezoe kers bijna op achterstand toen een misverstand tussen kapitein Jaak Goossens en doelman Van Puyvelde net naast de kooi belandde. Na de pauze bleven de Zeie naars het hoge woord voe ren met snelle en snedige kombinaties. Rond het vier de kwartier eindigde een kombinatie van de Braban der en Blomme in de voeten van Cooreman. De Zeelse middenvelder haalde met een grondscherend schot uit dat evenwel door Santele en met de hulp van de staander werd gered. Geen geluk voor de bezoekers wanneer Jan Pieters diep in de twee de speelhelft zijn kans ging. De ineen tijd overgenomen voorzet van Blomme miste evenwel preciesheid. De wedstrijd eindigde zoals hij begonnen was met een scoorloze 0-0 stand. Dotte nijs kon' zich biezonder ge lukkig achten met deze gang van zaken maar aan dit resultaat hadden de Ze ienaars ook ditmaal geen boodschap. Hopen nu maar dat zij hun produktiviteit kunnen terugvinden wan neer Bomem zondag naar de Elststraat komt. Jean Jans- sens en co zullen na het koude Jetse stortbad beslist een tweede nederlaag in succesie willen vermijden i- (Joost Arens) Lauwe - Hamme 2-0 De Hamse manager Willy Meersman zat zondag avond met de handen in het haar. Niet zozeer omwille van de nederlaag. Wel om het feit dat hij weldra voor een paar weken geen beroep zal kunnen doen op Frankie Vanhaecke. Die werd in Lauwe al na vijf minuten van het veld verwezen. Willy Meersman hierover: «Tijdens de eerste vijf minu ten van de match had men Vanhaecke al tot drie keer onderuit getrapt. Hij heeft toen ongelukkig gerea geerd. Een reaktie die je ei genlijk nooit van hem had kunnen verwachten. Het is trouwens de eerste keer in zijn voetballoopbaan dat hij wordt uitgesloten. Ik hoop alvast dat men daarmee bij het sportkomitee rekening zal houden. Heel vroeg in de wedstrijd werden we op achterstand geplaatst. De spelers heb ben zich toen voorbeeldig ingezet om die achterstand op te halen. We hebben en kele kansen geschapen. Die werden niet benut. Tot over maat van ramp moesten we voor de rust een tweede doelpunt toestaan. Net zoals de eerste voltreffer, kwam ook dat tot stand uit een stilliggende faze. Ik had er nochtans voor de wedstrijd en tijdens de trainingen op gewezen dat de tegensrever ultra gevaarlijk zou zijn op dergelijke fazen. Die erva ring had ik in het verleden al opgedaan. Bovendien had ik Lauwe al aan het werk gezien. Ondanks die achterstand zijn we in de tweede helft het offensief blijven voeren. Om aan de aanval meer stootkracht te geven bracht ik Peter Baert en Jean-Marie Engels in voor Bruno Marin en Chris Van Dam. We zijn toen niet tot scoren kunnen komen, ondanks de kansen die we hiertoe kregen. Al met al betekent die nederlaag toch dat we weer een paar plaat sen in de rangschikking moeten prijsgeven. Naast de reeks van gekwetste spelers waarmee we reeds werden gekonfronteerd. is daar nu de uitsluiting van Vanhae cke bijgekomen. Iedereen die ons van nabij heeft ge volgd zal het volmondig eens zijn, dat we in deze kompetitie niet van tegen slagen gespaard zijn ge bleven.» E.D.M. Frankie Vanhaecke (VW Hamme) (c) Sporting Sint-Gillis - Waarschoot: 2-0 Vijftien minuien op peil Dat de blauw-witten zich vooral in de eerste helft lieten meedrijven door het rustige balletje-tik-spel van de bezoekers was geen enkele supporter ontgaan en lokte natuurlijk een flinke bolwassing in de rust uit vanwege trainer Daneel voor zijn spelers. Het vierde kwartier was dan ook gekenmerkt door voorbeeldig ploegspel waarbij Sporting al te gauw en spijtig voor de verdere matchduur twee goaltjes kon pakken. Eerst prikte Willy De Kerf goed door na puik aanspe len van Franckaert en twee minuten later vond ook Schelfhout de weg naar de netten na persoonlijk aandringen. Wat daarna werd voortgebracht, stelde weinig of niets voor hoewel de thuisspelers meerdere keren te kort schoten in de afwerking. De vierde thuismatch van het seizoen is daardoor alweer zwakjes verlopen en dat laat trainer Daneel nog steeds met een kater zitten terwijl de fans meer dan ongeduldig worden. Het is natuurlijk wel zo dat Sint-Gillis ondanks minder goed vertoon op eigen terrein geregeld puntjes opstrijkt enkel niet tegen Oostakker dit gekombineerd met de zekere indruk welke blauw-wit nalaat bij haar verplaatsingen maakt dat de Waaslanders niet uit de voorhoede van het klassement kunnen wegvallen. Tenminste indien diezelfde lijn wordt doorgetrokken. Voor de komende weken heeft men echter heel wat streekkatten te geselen in gelijknamige derby's. Zondag reist men reeds naar Temse, waar men tot de tanden toe gewapend is om eens te bekijken welke Wase klub nu het sterkst is binnen de tweede provinciale. Volgens de Sintgillisnaars is het alleszins zaak dat hun klub daar een drawn afdwingt om zodoende niet te veel veld te verliezen aan leidersploegen Robur en Ertvel- de, omdat men met laatstgenoemde formatie de week nadien op eigen veld moet kampen met een mogelijke leiderspositie als inzet. In het laatste weekend van november reist men dan naar het nabijgelegen Sint- Pauwels en dan mag men rond Sinterklaas op eigen veld tegen Kemzeke spelen. Zeker een zwaar pro gramma waaruit duidelijk zal blijken of Sint-Gillis op zijn juiste waarde staat afgedrukt in de reeks. Olympia - Klauwaerts Kemzeke 1-0 Doelpunt in allerlaatste minuut De Kemzekenaars mochten blijkens de titel zeker niet van veel geluk spreken en konden afgaande op de ganse wedstrijd zeker aanspraak maken op de halve puntenwinst omdat ze de gelederen goed gesloten hielden en zelfs waar dat mogelijk was, maar dat was niet zo veelvuldig, gevaarlijk doorraakten. Olympia Gent daarentegen leek zondag wel een goed geoliede en herziene voetbalmachine welke door de terugkeer van enkele belangrijke pionnen heel wat gevaar bracht voor keeper Openeer en zijn verdedigers. Het allereerste echte gevaar kwam evenwel van Saman, die specialist als hij is een vrijschop uitstekend over het muurtje keilde en keeper De Wilde tot een enige parade dwong. Betaald antwoord kreeg rood-zwart bijna onmiddellijk omdat Hoste een vloeiende aktie buiten bereik van de gastkeeper besloot, maar hierbij de dwarsligger op degelijkheid testte. Ook na de warme drankjes liet de thuisploeg geen gelegenheid onbenut om het vijandige doel te belagen. De Klau waerts kregen het verduiveld moeilijk om enige verluchting te bekomen en waren bijna uitsluitend op verdedigen aangewezen. Nadat Notteboom nog eens de paal trof. speelde Gevaert sterk door na massale aanval maar zijn schot werd in extremis op de lijn weggehaald door Yzewijn. Op het moment dat de Kemzekenaars het punt binnen wisten werd er nog een ultieme hoekschop toegekend aan de lokalen, die zelf al opvallend mismoedig raakten door de vele onkans. Die hoekschop werd goed ingetrapt door Blanchart en Gevaert duwde met het hoofd binnen (90ste: 1-0). Door deze nederlaag wordt de formatie uit het Krieke- pitte voorlopig verwezen naar een plaatsje in de tabel welke binnen reikwijdte ligt van de staartploegen. Wanneer we dan de opdrachten voor de komënde weken eens bezien dan valt wel op dat Kemzeke het niet makkelijk zal krijgen want na thuis tegen Melse- le, mag men (gaan winnen) naar Gandasparta om nadien thuis tegen Vrasene en vervolgens op ver plaatsing naar Sint-Gillis uit de rode zone weg te blijven. Welke troeven oefenmeester Rene Verniers voor die komende klussen nog achter de hand heeft, weten we niet, maar feit is dat de Klauwaerts binnen de kortste keren een afwerker moeten vinden. Gandasparta - Herleving Sint-Pauwels 0-0 0m vlag Ie vergeten Na een onvoorstelbaar zwakke partij zijn de geel zwarten er niet in geslaagd om hun goeie thuisbeurt tegen Waarschoot in aanwezigheid van hun trainer te bevestigen. Dit had enerzijds veel met de eigen prestatie te maken maar werd anderzijds door het spel van de tegenstander in de hand gewerkt, een spel dat louter als bedoeling had om een puntje te behalen, maar ook niet meer. Vooral het zwakke middenveld speelde Herleving parten maar was net als vorige week een must omdat naast de nog geblesseerde Ronny Herremans ook Jan Demedts niet in orde was en Motyka eens te meer vooraan moest spelen omdat ook daar enkele man nen ontbraken. Olympia kreeg in de eerste helft welgeteld één kans. maar een keihard besluiten werd door Fons Bosmans op de lijn ontzet. Aan de overzijde zorgde een Gentse verdediger voor een gelijkaardige redding wanneer Germain De Block keihard inschoot. Later schopte Ronny Van der Haegen (de jongste weken niet zo overtuigend) tot tweemaal net over. Ook na de pauze stelde deze match niet veel voor en werd het meer en meer duidelijk dat de plaatselijken best tevreden waren met de gang van zaken, zodat de bal ver wegtrappen en met zes mannen verdedigen geen uitzondering was. Trainer Samson bracht dan in het laatste halfuur Jan Demedts in voor de vierkant draaiende Luk Cerpentier, maar ook de oud-speler van Eendracht Zele kon zich eens te meer niet doorzet ten en deelde driftig mee in de mindere prestatie van zijn makkers. Even later kwam ook Flor Van Hoye in voor Van der Haegen en toeval of niet in de enkele minuten dat Flor op het veld stond kreeg hij de beste kans tot scoren. Een korner van Motyka kwam op de goeie plek uit waar Van Hoye van dichtbij kon inkoppen maar een Gentse verdediger kreeg onwe tend het leder op het hoofd en redde zodoende het puntje voor zijn klub. Het moet wel gezegd dat Billy Barnaart, verleden jaar nog aanvaller bij de Vosse- dreefmannen, bij Ganda een stevige wedstrijd afle verde in het middenveld en onder andere Motyka het spelen meer dan moeilijk maakte. Dit schamel puntje kon door trainer Samson natuur lijk moeilijk voldoende worden genoemd maar sportief stipt hij ook aan dat zijn jongens ook niet meer verdienden. «In de komende drie weken worden we wel met derby's tegen Vrasene. Melsele en Sint- Gillis gekonfronteerd en is het absoluut noodzakelijk dat we hieruit drie punten behalen. Zondag tegen Herleving Vrasene. dat zeer zeker zijn weg naar hogere plaatsen zal voortzetten, mogen we zeker niet verliezen. Indien we hun sterke middenveld in toom kunnen houden lijkt puntenwinst zeker mogelijk, maar hiervoor zou ik minstens Ronny Herremans moeten kunnen rekupereren terwijl Motyka terug naar het midden schuift omdat Flor (Van Hoye) na afwezigheid in de basis weerkeert. Herleving Vrasene - Ertvelde 2-0 Hel langverwachte exploot Wat we jongstleden week nog als stoute verwachting lanceerden, werd door de Herlevingspelers op eigen veld met alle mogelijke verdiensten ook tot stand gebracht, met name winnen tegen de ongeslagen leiders uit Ertvelde. De thuisploeg zag wel in dat men de lijstaanvoerders in het begin van de wedstrijd moest laten komen en ving dat ook zo autoritair op dat keeper D'Hondt slechts een keertje attent moest zijn op onverwachte terugspeelbal vanwege Luk Van de Vijver. Nadat Ludo Lardenoit rakelings overkopte na een knappe center van Van Puymbroek was Ludo zelf wel bij de pinken wanneer Janssens gepast naar hem doorspeelde, hij speelde makkelijk twee opponenten op een hoopje en schoof dan nog in de loop van Luk Van de Vijvere. Door dit eerste doelpunt kwam Vrase ne meer en meer in de wedstrijd met nog een prima skorekans voor Janssens welke rakelings naast be landde. Even voor rusten gebeurde dan een spijtige reaktie van de geprikkelde bezoekende spits Soens die zijn direkte sterke tegenstander Van der Linden een elleboogstoot toediende en onverbiddellijk naar de douches werd verwezen. Dit hielp de Ertvelde- naars met numerieke minderheid nu in de tweede helft natuurlijk nog wat verder op het verliezerspad en speele anderzijds knap in het voordeel van Vrase ne dat na de pauze ook nog wind in de rug meekreeg. In de aanvangsminuut van de tweede periode loste Mark Van de Vijver een goeie schuiver welke tegen de staander terechtkwam. Verder beging de thuisploeg niet de fout overlanatiek in het offensief te gaan maar speelde daarentegen op rustig balbezit met een zeer sterk middenveld waarin vooral Marcel Onghena een vermelding opeiste. Bij het ingaan van het laatste kwartuur volgde dan een snelle uitbraak van Luk Janssens die goed op links zond tot bij Luk Van de Vijver. Luk zette twee mensen opzij en trok zeer goed voor tot bij alweer Janssens die vanop de rand van de backlijn onder de bezoekende doelman door inschoof. Ertvelde kwam hierdoor wel in een bijzonder lastig parket en vond geen afdoend middel meer om enig gevaar voor het Vrasene-doel te stichten. Na afloop van deze wedstrijd was het een optimisti sche trainer Rudy Goemaere die we aan de telefoon kregen. «Het is nu de vraag of we de goede weg kunnen voortzetten en na deze euforie niet snel met de harde realiteit worden gekonfronteerd.» Hieruit blijkt voldoende dat de Herlevingoefenmeester meer dan ooit de vluchtigheid van winst heeft ervaren en dat niet in het minst omdat het in de beginfase van dit seizoen allemaal stroef draaide bij wit-zwart. «Het was vooral zo dat we het jaar startten met teveel de nadruk op goed spel bréngen en daartoe hadden we ook een systeem waarin mandekking werd toegepast en steeds drie voorspelers werden gehandhaafd. Sinds de match tegen Waarschoot hebben we echter ingezien dat we het wapen van schouder moesten veranderen en speelden we heel wat voorzichtiger met slechts twee spitsen. Dat legde ons tot nu toe met vijf punten uit drie wedstrijden zeker geen windeie ren en toont toch wel aan dat we niet zomaar de rol van veroordeelde ploeg moesten accepteren. Dat we zondag zelfs de leidersploeg eronder kregen is voor velen dan wel een verrassing maar voor mij niet zozeer, omdat ik zeker wist dat we met het huidige spelerspotentieel technisch zeker op punt staan maar wat de onmisbare inzet betreft wel eens een paar hechte schakels mankeren.» Op onze vraag of de typeploeg nu reeds in mekaar zit, antwoordt de Vrasenetrainer dat er zeker nog enkele mensen zijn die momenteel in de reserven bivakkeren en vroeg of laat hun plaats in het eerste elftal kunnen ver- of heroveren. Zo bijvoorbeeld en vooral Dirk Cool die na een zware kwetsuur wekenlang uit de ploeg moest, maar nu sinds een tweetal weken weer op volle toerental raakt hij de reserven. Verder Dirk Kindt die zijn verwijdering uit de eerste ploeg ver keerd heeft opgenomen maar mits de juiste instelling zeker een eersteploegelement is. en dan Luk Daele- man een kerel die van S.K. Beveren komt en zich na een geslaagde oefenperiode niet zo best kan inleven in tweede provinciale. Over het opnieuw inbrengen van Luk Janssens is trainer Goemaere echter wel tevreden en beklem toont hij dat aan het gedrag van Luk op het terrein zeker wordt gewerkt, wat enkele boekingen voor reklameren op de leiding niet kon beletten. Voor de eerstvolgende weken staan de wit-zwarten voor nogal wat streekduels: zondag reeds op ver plaatsing bij Sint-Pauwels, vervolgens aan eigen huis met Temse als tegenstander en het derby drie luik wordt volgemaakt met een bezoek aan Klau waerts Kemzeke. Daarover wil trainer Goemaere niet zo maar een stoutmoedige pronostiek wagen, hoewel hij wel denkt dat de opgang van de jongste weken niet zo maar tot staan zal worden gebracht. Manll Svelta Melsele - Temse: 0-1 Doelman Heyvaert laat een steekje vallen En dat was dubbel jammer voor Bert Heyvaert omdat hij gedurende de eerste veertig minuten onberispelijk zijn doel stond te verdedigen. Gedurende de ganse eerste helft waren de bezoekers immers het best geïnspireerd en kwamen er mooie kansen voor Van Buynder en Vande Velde maar de Sveltadoelman was steeds goed gevolgd. In de 42ste minuut viel dan het doelpunt dat naderhand besliste over de volle inzet: Sciacca schudde twee opponenten van zich af en schoot vanop ruime afstand verrassend naar doel: doelman Heyvaert had zich daar denkelijk niet aan verwacht en kon het leder niet volledig onder kontrole krijgen, liet het ven botsen en daar stond Walter Van Havere geposteerd om makkelijk in te schieten. Na rusten waren de Sveltenaren wel genoodzaakt om risiko's te nemen en domineerden vandan af aan het spel met een op kounter loerend Temse dat nog voor de aardigste momenten voor doel zorgde. Vooral Verstappen liet zich sterk in het offensief opmerken en had ook enkele goeie doelpogingen voor de voet. welke alle werden weggewerkt door plaatselijke reservedoelman Schroyens. De Melseelse spitsen hadden daarentegen een duidelijk minder begena digde middag met PierTe Neels en Patrick Waem als quasi onzichtbaar en onbereikbaar. Toch past het hierbij wel nog eens te herhalen dat het steunvlak van de aardbeienklub al geruime tijd is onthoofd door de afwezigheid van spelbepalende figuren als Ro giers. Bosman en Van Roeyen. Nittemin meenden de thuissupporters even voor inrukken wel recht te heb ben op een strafschop wanneer Pierre Neels neerging in de gevarenzone, maar dat werd door de scheids rechter onbestraft gelaten omdat hij even tevoren ook de ogen had gesloten wanneer een doorbraak van Van Buynder op bedenkelijke wijze werd afgebroken. Alles wel beschouwd is deze overwinning van de scheepsbouwers verdiend omdat z-e van bij het begin agressief en steevast hun kans gingen. Melsele liep integendeel tegen zijn tweede thuisnederlaag op van het seizoen en moet waarschijnlijk zijn uitstekende seizoenstart wat bekopen hoewel dat pas voor zeker mag gezegd worden als de gekwetsten heropgevist zijn. Temse gaat de jongste weken wel bijzonder sterk te werk en wil zeer zeker zijn rol vooraan meespelen. Of ze dit objektief ook met sukses kunnen bekronen moet onder andere zondag duidelijk worden als ze thuis moeten optornen tegen het eveneens ambitieuze Sporting Sint-Gillis. Svelta moet het van zijn kant voor de zoveelste keer zegge en schrijve de zeven de uitwedstrijd op een totaal van elf buitenshuis zien waar te maken tegen de Klauwaerts uit Kemze ke. Voor hen is het zeker te hopen dat deze wedstrijd gepaard gaat met puntenwinst, zoniet worden ze naar de onderste helft van het klassement toegezogen en dat had men voor de kompetitie geenszins in gedachten. Volgende speeldag en pronostiek In de rangschikking staan twee Wase vertegenw digers bovenaan, staan er drie in de middengroep staat er eentje voorlopig nog onderaan. Alle streekformaties zijn zondag in een onderling geve gewikkeld. De twee lijntrekkers, Temse en Sint-Gil mogen het zondag aanstaande onder mekaar uitn ken wie vooralsnog het dichtst in het spoor blijft het leidersduo, terwijl Kemzeke het thuis moet z bol te werken tegen het lichtjes teruggevallen Svt Melsele. Ook de derde wedstrijd is een derby tus Sint-Pauwels en Vrasene en moet zo de thuisploeg l| kan halen ongelegen komen voor de gasten. C pronostiek: Temse - Sint-Gillis 1 Sint-Pauwels - Vrasene x Kemzeke - Melsele 2 le nationale SC Lokeren-KV Kortrijk 4-0 Standard Luik-SK Beveren 2-0 2e nationale VK Mechelen-E. Aalst 1-0 SK St. Niklaas-W Overpelt 2-3 3e nationale Dottignies- E. Zele 0-0 VK Jong Lede-FC Izegem 2-3 Bevordering Lauwe-Hamme 2-0 le provinciale RC Gent-Lokerse Dendermonde-Lebbeke Haaltert-St. Wetteren 2e provinciale A Melsele-Temse H. Vrasene-Ertvelde St. Gillis-Waas-Waarsch. FC Oostakker-Robur Ol. Gent-Kemzeke Gandas part a-S t. Pauwels 2e provinciale B Nevele-Oudegem Wieze-Zultse Olsene-Buggenhout St. Gillis-S.-SP Petegem St-Lievens-Houtem-E. dert 4-1 3-3 3-0 1-1 Mel- 3-0 3e provinciale D Heikant-Excelsior TK Meldert-Boonwijk Sombeke-Grembergen Haasdonk-W. Moorsel Herdersem-Stekene Sp. Bazel-Berlare SK Aalst-Baasrode Kallo-Schellebelle 4e provinciale C Edeboys-SK Lokeren Heusden-SK Overmere Val. Overmere-Azalea 4e provinciale G Erondegem-Serskamp Mere-Aaigem Erpe-Massemen 4e provinciale H Baardegem-Wichelen Opstal-Schoonaarde Opdorp-Lutterzele R. Lebbeke-Iddergem Gijzegem-Welle Hofstade-Appels 4e provinciale I K.L. Vrasene-Gerda Kruibeke-Rupelm Kieldrecht-Moerbeke Tielrode-Verrebr. Klinge-Hoogeinde Meerdonk-Waasm Str. Stekene-WB St. Nikla igst€ roni .eed. :et eke, ske iger voe B in ie d Fra Frar teep gep D min blijt Na een paar geslaagde optredens van de keurgro van Rust Roest uit Sint-Niklaas werd het daar ev i% windstil. Onder bevoegde leiding werd nochtc door de jonge turnsters verder getraind. Kwestie v leit de konditie op peil te houden. Misschien vormde eigen klubnaam daarvoor een aanwijzing. 1 In deze novembermaand komt de selektiegroep vfo L Rust Roest echter weer rijkelijk aan de bak. Gistertuite: 11 november behoorden deze jonge turnsters tot ^n. j deelneemsters van het gala in de sporthal DriepikJ hie te Gent. Daar stonden enkele opgelegde oefening Dg van de V.T.L. op het programma en die werdjooj voorbehouden aan de Oostvlaamse tumklubs. (pos: zondag 14 november reist de keurgroep van Ri hac Roest naar Ratingen in Duitsland. Daar wordt deeli t da nomen aan een internationaal turngala. Samen r%n. j drie Duitse ploegen worden daar vertegenwoordig gen aangekondigd van Portugal. Griekenland, En< doel land. Nederland en België. Deze laatste samenst OIt ling wordt gevormd door de keurgroep van Rust Ra eig€ uit Sint-Niklaas en enkele meisjes van Corpus Sant fcokl Herentals. Belangrijk wordt dat optreden in dit inUvan nationaal gezelschap alleszins... Roger Van Lat Baai xille Op 26 november om 20.00 u. organizeert de BGJG V Wichelen een voetbalmatch tussen de leden van b sportploeg en een ploeg van wielrenners. De aftrap wordt gegeven door de h. Sergeant, kaj tein van Eendracht Aalst. De opbrengst komt f goede van de Wichelse minder-validen. De toegai prijs bedraagt 50 fr. per persoon. Volgende renners hebben reeds hun toezegging geg ven: Lucien Van Impe, Frank Van Impe, Patrick Lera Frans Melckenbeeck, Johnny De Nul, Hans DHaei Eric Van de Wiele, Etienne De Beule, Roman I Meyer, Johan De Munck, Marc Sergant, Patrick Pet nage, Patrick Vermeulen, Luc De Grave, Etienne V der Snickt, Etienne Van der Helst. William Tackai Eric De Wilde en Rudy Rogiers. longenncro» te Waregem \ascf tmai De krisis blijkt ook xijn sporen nagelaten te hebbt roemrijke atletiekgebeurtenissen. De Jongerencross ti reyem. jarenlang de meest prestlgieuse veldlooporg tie in ons land moest het dit jaar plots met veel i doen. Minder toeschouwers, minder interesse vanw media en vooral veel minder deelnemers. Het is 1 duidelijk dat de KAJ-organlzatle in Westerlo voor Wal een stevige konkurrent geworden is. Meteen werd h opnieuw bewezen dat het de atletleksport niet voor d gaat. Bij de senioren werd het wel der lopen en kwgm een aangenaam spektakel, wacht aan kop. Het begon met een kop- men wil hem volgent groepje van vier. Johan Van echt op het voorplan I Leirsberghe, Jef Misplon, gen. maakte moeilijke Geert Deruddere en Lebbe- blikken door en werdf kenaar Frangois Willems. de jonge Deruddere 1 Het was Willems die aan de haald en voorbijgei Misplon bleef echter 1 schot. Frangois "*J kop sleurde. De leerling van Luc Verha- vert werd zelden afgelost en ging weer aardiger I dat gebeurde dan steeds maar verder dan eenl door Misplon. Van Leirs- meters van Deruddere berghe en Deruddere kregen te hij niet meer. Verdi het dan telkens heel moei- lijk derde dus voor Frd lijk. Willems, in 1976 nog Willems die dit jaar o winnaar van de junioren nationaal veldl jongerencross, kwam met pioenschap wil lop< Misplon alleen voorop maar de belofte eindelijk toen bleek dat Frangois ook voorplan? Binnen zijn beste pijlen verschoten weken weten we meer.r had. Misplon ging plots har-

De Voorpost | 1982 | | pagina 4