I.K. Lebbeke eest verdienstelijke loeg in pover derby ommentaren na afloop Drie logische uitsluitingen VOETBAL e v»leider Eric Buytaert: trakteer straks met P Lebbeekse kamp was ster uiteraard het meest te- tot in. Klubleider Eric Buy- pikl hierover: «Na de uit- ingteg van Leo Verhulst, erd door we in een minder- 5- positie terechtkwa- R' had ik nooit meer ver- 9®^ t dat we zouden gelijk- n n in. Integendeel. Ik had dig een paar Dendermond- En< doelpunten verwacht, nst onze spelers hebben. Ro< eigenaardig ook, zich an' trokken aan de uitslui- int van hun ploegmaat. Ze oen met een bewonde- Lai waardige inzet gaan tallen. Hun werklust voorbeeldig. Zonder de re spelers in de scha- te stellen, moet ik toch Zo er één ploeg de punten verdiende, was het SK Lebbeke (c) ie» wijzen op de prestatie van Frank Van den Broeck, Ar nold Mariën en Jean-Pierre Lippens. Zij hebben het bes te van zichzelf gegeven. Dat heeft geresulteerd in een winstpunt, waarop we zeker niet ten onrechte hebben be slag gelegd. De twee uit sluitingen waarvan onze sp>elers het slachtoffer wer den vind ik terecht. Allicht zullen we in het bestuur be slissen om Leo Verhulst nog een paar weken langer van deelname aan de wedstrijd uit te sluiten. Het is niet de eerste keer dat hij zich in negatieve zin laat opmer ken. Zijn houding heeft ertoe geleid dat onze faam een flink stuk naar beneden is gehaald en dat we bij de scheidsrechters op een slecht blaadje staan. Boven dien speelt Leo met het geld van zijn collega's. Dat kun nen we niet langer meer dulden. Wij willen een waardige ploeg zijn, die sportief strijdt voor de pun ten. Tegen wie met deze principes niet akkoord gaat, zullen we maatregelen tref fen», aldus de h. Buytaert. Frank De Grauwe: «Ik begrijp K.A.V.D. niet» In tegenstelling met eerdere berichten is Frank De Grau we toch wederopgetreden met S.K. Lebbeke. Tot een uur voor de wedstrijd was Frank nog onzeker. Op het veld in Grembergen proef- stoomde hij even. Tot op- luchting van trainer Dree- sen ondervond hij niet de minste hinder meer van een eerder opgelopen kwetsuur, waardoor hij zonder proble men aan de start kon ver schijnen. «Trainer Dreesen had mij de opdracht gege ven tot het uiterste te gaan. Ik had een ganse week niet getraind. Ik heb getracht om die opdracht zo goed moge lijk te vervullen. Halfweg de tweede helft ondervond ik dat ik mijn beste pijlen had verschoten. Ik werd toen vervangen. Over het verloop van de wedstrijd op zichzelf ben ik tevreden. Hij heeft voor ons nog een gunstige wending genomen. Wij heb ben een formidabele inzet aan de dag gelegd. Dat heeft zijn vruchten afgewor pen. K.A.V.D. heeft me ech ter ontgoocheld. Het kwam mij onbegrijpelijk voor met hoeveel schrik de meeste spelers op het veld evo lueerden. Zelfs toen ze met 1-0 op voorsprong waren ge komen. Ik kan dat moeilijk begrijpen. Waren wij dan zulke boemannen?» Dirk Van der Putten: «Ik had gerekend op een boeking» De Dendermondse verdedi ger Dirk Van der Putten zag er ongelukkig uit na afloop van de ontmoeting. Voor hem werd het de eerste uit sluiting in zijn voetballoop baan. «Ik beging een overtreding, zegde Dirk. Dat verdiende een sanktie. Maar een boe king had ik toch meer dan voldoende gevonden. Er werden in de wedstrijd an dere fouten begaan. Aan een uitsluiting had ik mij niet verwacht. Die beslis sing betekende voor mij een koud stortbad. Wat de wed strijd op zichzelf betreft, vond ik het merkwaardig dat Lebbeke, eens in een minderheidspositie, sterker is gaan spelen. Misschien waren wij in een mindere dag, maar toch is het weer- tot uiting gekomen dat we moeilijk tegen Lebbeke kunnen winnen. Dat wil niet zeggen dat er in die ploeg meer talent schuilt. Lebbeke ligt ons nu eenmaal niet. Het resultaat op zichzelf vind ik een logische weer gave. Geen van beide ploe gen had meer dan een punt verdiend. Noch Lebbeke. noch wij», aldus Dirk Van der Putten. endermondse doelman Danny Verstrepen heeft wel een goaltje toegestaan, maar Bruno Van Bladel: n heeft hij na afloop niet minder sukses bij het vrouwelijk schoon, (c) «De zenuwen speelden De drie uitsluitingen (Verhulst, Van der Putten, Lip pens) waren na afloop van de wedstrijd Dendermon- de - S.K. Lebbeke het onderwerp van vele gesprek ken. Met sommige uitsluitingen ging men akkoord. Met anderen dan weer niet. Laat ons echter de drie gevallen even ontleden. Eerste slachtoffer werd Leo Verhulst. Hij had reeds een boeking gekregen, na een overtreding op Jacques Joris. Kort daarna beging langs de overzijde Eddy Belldh een fout op Lippens. Ons inziens had spellei der Verniers ook aan de Dendermondenaar een boe king moeten geven. Hij beperkte zich evenwel tot een verwittiging. Dat is de zaak van de scheidsrechter. Hierop heeft speler Leo Verhulst een verplaatsing van zeker veertig meter ondernomen. Hij heeft toen de spelleider enkele verwijten naar het hoofd geslin gerd. Dat kostte hem de uitsluiting: een terechte beslissing. In de tweede helft kreeg Arnold Mariën een boeking voor spelbederf. Een logische beslissing waarover men moeilijk kón redetwisten. Een kwatier voor tijd beging Dirk Van der Putten een zwaar vergrijp op Frank Van den Broeck. Onmiddellijk werd de Dender mondse verdediger uitgesloten. In het plaatselijke kamp vond men de sanktie te zwaar en oordeelde men dat een boeking voldoende had geweest. Ref Verniers heeft echter een beslissing genomen in de geest van de wedstrijd. Hij stuurde Dirk naar de kleedkamer, een sanktie die we eveneens als logisch kunnen bestempelen. De grofste overtreding met uitsluiting voor gevolg beging Jean-Pierre Lippens. Hij lag op loer tot de spelleider de rug had gekeerd. Toen trapte hij naar Patrick Poppe. De lijnrechter had evenwel de overtreding bemerkt. Na ruggespraak trof ook hier, en terecht trouwens, scheidsrechter Verniers de zwaarste sanktie. Na afloop van de wedstrijd hadden we een kort ge sprek met de gewezen eerste klasse-scheidsrechter Alfons De Blieck. Hij kon onze zienswijze volledig beamen. Hij noemde scheidsrechter Verniers een konsekwent man die, op enkele minder belangrijke details na, mocht terugblikken op een goede leiding. E.D.M. scheidsrechter De Blieck, gewezen bondslid Paul Goossens en scheidsrechter tman hadden het nog uitvoerig over KAVD-Lebbeke (c) weer een rol» Na de uitsluiting van Leo Verhulst ging Bruno Van Bladel in het Lebbeekse kamp postvatten als laatste man. Hij speelde op die voor hem ongewone plaats, een prima partij. «Het is mij in ieder geval beter meegevallen dan in Wetteren. Ook toen had ik post gevat als opruimer. Wat mij tijdens de wedstrijd is opgevallen was het feit dat vele van onze spelers last hadden van de zenu wen. Toch was de inzet bij éénieder biezonder groot. Dat heeft ertoe geleid dat we opnieuw met Dender- monde konden aansluiten. K.A.V.D. heeft me echter ontgoocheld. Ik had er meer van verwacht. Wat het re sultaat in zijn globaliteit be treft vind ik het een logische weergave. Spijtig is het inci dent met Leo Verhulst. Hij hoefde dat niet te doen. fout. Maar het feit dat de spelleider de andere speler niet sanktioneerde kwam bij iedereen over als een partij dige houding. Zowat een po litiek van twee maten en twee gewichten. Zijn hou ding heeft tot een desorga nisatie onder de spelers ge leid. Gelukkiglijk zijn mijn spelers konsekwent geble ven en is men beginnen voetbal produceren zoals het moest. Hierdoor werd de wedstrijd enigszins gered. Ik wil toch nog de bemer king kwijt dat scheidsrech ters als de h. Verniers, wiens partijdigheid alle per ken te buiten ging, oorzaak zijn van het feit dat het pu bliek achterwege blijft. Wat de tegenstander betreft moet ik stellen dat Dender- monde mij ontgoocheld heeft. Hen met Denderhou- tem vergelijken is onmoge lijk. Ze zijn er gewoon maar schooljongens tegen.» gereageerd als een ge kwetst dier. Dat reageert in die omstandigheden ook ge vaarlijk. Lebbeke is toen het volle pond beginnen geven. Het had niets te winnen of te verliezen en was bovendien sterker op het middenveld. Bij ons zijn enkele spelers gaan wegdeemsteren. Leb beke was gemotiveerd en heeft al voetballend zijn slag thuisgehaald. We heb ben nu tien wedstrijden ach ter de rug. Daarin hebben we vijftien punten behaald. Dat resultaat stemt me be slist tevreden. Tenslotte mag je niet vergeten dat we een ploeg in opbouw zijn. Het komt er voor ons opa an om zolang mogelijk te kun nen aanklampen.» Danny Verstrepen: «Ik dacht dat de bal zoa overgaan» Het gelijkstellend doelpunt in de tweede helft kon de Dendermondse doelman Danny Verstrepen onmoge lijk verhinderen: Het was een komplete verrassing voor mij. Eerst kwam de bal terecht op het hoofd van Jac ques Joris. Vervolgens bot ste hij op het hoofd van Frank Van Den Broeck om tenslotte in het doel terecht te komen. Daar had ik en allicht ook niemand anders zich aan verwacht. Ook Van den Broeck niet. Die leek verwonderd over de gang van zaken. Ik had verwacht dat de bal over de dwarslig ger zou gaan. Overigens heb ik niet zoveel werk ge had in deze match. Opval lend in dit treffen waren de vele slechte voorzetten die blijkbaar schering en inslag waren.» E.D.M. Trainer Fons Dreesen: Trainer Etienne Borré: «De scheidsrechter was partijdig» Weinigen hadden na afloop van de wedstrijd K.A.V.D.- S.K. Lebbeke kritiek op het adres van de scheidsrech ter. Trainer Fons Dreesen van S.K. Lebbeke blijkbaar wel: «Die man was eenvou digweg partijdig. De boe king die Verhulst kreeg was er niet eens nodig. Een Den dermondse speler liep ge woon tegen hem aan. Maar Verniers viseerde hem. Toen later een K.A.V.D.-speler twintig meter achter Lip pens is gaan aanlopen en hem toen zwaar heeft aan gevallen, kwam er niet eens een sanktie. Dat moest op zijn minst een boeking ge weest zijn. Wat Leo Verhulst nadien gedaan heeft, is «Geen kritiek op de spelleider» De kommentaar, die de Den dermondse trainer Etienne Borré gaf na afloop van de ontmoeting, stond in schril kontrast met hetgeen zijn Lebbeekse kollega had ge zegd: «Eerst en vooral heb ik de spelleider niets te verwij ten. Wat de uitsluiting van Dirk Van der Putten betrof, kon je misschien stellen dat een boeking voldoende had geweest. Leo Verhulst van zijn kant heeft de sanktie zelf gezocht. Lippens ander zijds heeft zich bezondigd aan natrappen. Wat de wed strijd zelf betreft, ware het misschien beter geweest dat Lebbeke met elf man verder bleef spelen. Na de uitslui ting van Verhulst heeft het Frank Schepers moet eerst nog eens op de massagetafel (c) De Voorpost - 12.11.1982 - 29 - Provinciale spelers de loon uil TJ>. S.K. LeMwke 1-1 ierby tussen K.A.V. Dendermonde en S.K. Lebbeke is op een klassieke puntendeling geëindigd, tegenstaande er drie spelers van het veld werden verwezen, kon men toch niet over een brutale partij ken. Toch werden er enkele overtredingen begaan die terecht tot uitsluitingen hebben geleid. Eerst Verhulst op een boeking getrakteerd. Halfweg de eerste helft kwam de Lebbekenaar een tweede maal Dnfrontatie met de spelleider. Wellicht heeft hij toen enkele rake uitlatingen gericht aan het adres van cheidsrechter. in zoverre dat dit zijn uitsluiting heeft gekost. In de tweede helft er was toen nog zowat kwartier te spelen mocht Dirk Van der Putten zijn burgerplunje gaan aantrekken. Hij had een zwaar rijp gepleegd op Frank Van den Broeck. In de slotminuten werd nummer drie. Jean-Pierre Lippens delen gestuurd. Oorzaak: een geniepig natrappen op Patrick Poppe, iets wat de scheidsrechter niet tr de grensrechter wél had bemerkt. De wedstrijd zelf nam nochtans een hoopvolle start. Vooral tijdens •rste^ vijfentwintig minuten liet K.A.V.D. een uitstekende indruk. Het pakte toen uit met zwierige binaries en overklaste zijn opponent in alle kompartimenten. Al na negen minuten leidde dat tot een Supportersklub «De Kroon» uit Grembergen was met een minifanfare present om de derby enige sfeer te geven (c) punt. Frank Schepens had de bal onderschept op het middenveld. Hij bediende Stefaan De Wolf die op de linkerflank moederziel alleen bevond. Die plaatste een hoge voorzet voor doel, waar Eddy Van Driessche een schijnbeweging uitvoerde, en Dirk Catrysse de gelegenheid te baat nam om met het d de beslissende stoot te geven. Dendermonde bleef toen de baas en in korte tijd moest doelman Rudy egers op al zijn kunde een beroep doen om Luc Segers en Eddy Van den Driessche het scoren te tten. roti® is gekomen. Jean-Pierre Lip- uitgestuurd. Tijdens de laat- den doorgevoerd. Op de 68- zich rond de vijfen- pens had de bal voor doel ste tien minuten kwam s,e minuut werd bij Lebbeke gste minuut het inci- geplaatst. Die kwam via het K.A.V.D. opnieuw in de frank De Grauwe vervan- rondom Leo Verhulst hoofd van Jacques Joris bij wedstrijd, zonder evenwel 9en door Gino Van den leed, is de thuisploeg Frank Van den Broeck te- potten te breken. In die pe- Berghe. Vijf minuten voor iet ware stilgevallen, recht en verdween, allicht riode deed zich toen het inci- tijd ruimde Frank Van den eke, ondanks een num- zonder dat de auteur zelf er dent met Jean-Pierre Lip- Broeck de plaats voor Chris ike handicap is toen enig idee van had, in doel. pens voor. Al met al werd Ferket. Bij K.A.V.D. werd iger en gemotiveerder Onverdiend was dat in geen het een biezonder mager Eddy Bellon na zestig minu- voetballen. Dat resul- geval. Met Jean-Pierre Lip- derby, waarbij vooral de ten vervangen door Waege- j in het derde kwartier P©ls als spelbepalende fi- thuisploeg faalde. Het resul- man. De opstelling van de ee doelpogingen. Eerst guur bleef Lebbeke het bete- taat kim je misschien als beide ploegen zag eruit als Frank Braeckmans en r© voetbal produceren. Den- een logische weergave be- volgt: Frank Van den Broeck, dermonde viel te zwak uit. schouwen. Als er een win- K.A.V.D.: Verstrepen - Ver reeper Verstrepen tot Vooral op het middenveld, naar uit het strijdperk moest straeten - Bellon - Van der gepaste tussenkomst waar een paar akteurs er komen, zou het zonder twij- Putten - Poppe - Segers - :e. De tweede helft was maar voor spek en bonen fel S.K. Lebbeke geweest Joris - De Wolf - Schepens - minder aantrekkelijk, bijliepen. Nadat eerst Ma- zijn. Ondanks een numme- Van den Driessche - Ca- »ke is toen wel biezon- riën bij Lebbeke, wegens rieke minderheid heeft het trysse. ilskrachtig en overtui- spelbederf op een boeking dankzij een algehele inzet Lebbeke: Jansegers, Hals, blijven voetballen. Na werd getrakteerd, werd en volle overgave een punt Verhuist, Hendrickx, Ma- een kwartier leverde zoals eerder al gemeld rond in de wacht gesleept. riën. Lippens, Van Bladel, Ie gelijkmaker op die de vijfenzeventigste minuut Vermelden we nog dat er De Grauwe, Vermeir, Van sns kansrijk tot stand Dirk Van der Putten de laan enkole vervangingen wer- den Broeck, Braeckmans. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 5