Robur mee op kop Eendracht miste kans om koploper te worden Overdreven m Matlhijs en Merckx in de kijker Sparta kon •en uur standhouden Voor de vijfde keer sportkwis te Wieze ï- 4. Sint-Gillis- trachten hi muit Vilt 30 - 12.11.1982 - De Voorpost VOETBAL 2e Provinciale Oostftkker - Robur: 1-2 Robur Moerzeke heeft naar de mening van klubleider Freddy De Maere een ver diende zege behaald bij Ooetakker. «Al van bij de start hebben we het offensief ontketend. Nochtans waren we gehan dicapt van stapel gelopen. We konden geen beroep doen op Luc Vercauteren en Eric Raemdonck, toch twee titularissen. Hun substitu ten hebben het in ieder ge val waargemaakt. Vooral Benny Huylebroeck liet zich in gunstige zin opmerken. Na twintig minuten in de eerste helft werd hij auteur van het eerste doelpunt dat hij vanop twintig meter tot stand bracht. Na dat doel punt zijn we verder het of fensief blijven voeren. On middellijk na de hervatting werd Saerens binnen de grote rechthoek neergelegd. Dat resulteerde in een pe nalty die Walter Coen oor deelkundig wist op te St.-Gillis - Petegem 1-1 In de wedstrijd Eendracht St.-Gillis-Petegem waren er nog vier minuten te spelen toen Luc Van Nuffel voor de bezoekende kooi verscheen. Iedereen verwachtte zich aan een doelpunt en de overwinning. Maar Luc besloot net iets te zwak. Hierdoor had de Petegemse doelman nog de gelegenheid om de bal met de vingertoppen in hoekschop te verwerken. Had dit een doelpunt geweest, dan beteken de dit niet alleen een zege, maar dan had Eendracht de leiding van de rangschikking in handen genomen. Leider Meldert verloor immers. Erg om treuren doet men daarover nu niet in St.-Gillis. Voorzitter Leonard Baetens hierover: «Eigenlijk zou het in het huidig stadium van de kompetitie nog wat te vroeg geweest zijn om reeds de leiding in handen te ne men. Wie aan kop staat wordt immers geviseerd. Dat wil nu niet zeggen dat we niet de kans zouden te baat nemen, mocht die zich voordoen. Deze keer scheel de het trouwens geen haar. Al met al ben ik tevreden met dit resultaat. Petegem is een ploeg met ambities Eric Saerens, vaste pion van Robur. (vh) Kort daarna kregen we m enkele minuten tijd nog een ploegen zijn we mee komen toekomst ziet er voor ons in tweetal kansen om de koof postvatten aan de top van ieder geval hoopgevend uit. ^B nog te verbreden. In het de algemene rangschik- J laatste wedstrijdgedeelte is king. We hebben tien wed- Hopelijk winnen we zondag JÊ$È de thuisploeg wat meer in strijden achter de rug en be- in Waarschoot. Wanneer we 4F- de wedstrijd gekomen. Via haalden vijftien punten, spelen zoals in Oostakker een hoekschop is ze aan een Niet minder dan negen pun- behoort dat zeker tot de mo- eerreddend doelpunt geko- ten werden op verplaatsing gelijkheid.» Sportief huwelijk te Moerzeke. Mare Vercauteren, voet- men. Door deze zege en het gewonnen. (edm) baller bij Robur, trad in het huwelijk met Hilde Van Riet. verlies van enkele andere Thuis wonnen we er zes. De (vh) die absollut haar verloren plaats in eerste provinciale opnieuw wenst in te nemen. Tijdens de eerste helft van de wedstrijd werd er langs beide zijden nogal defensief van stapel gelopen. Noch wij, noch de bezoekers na men risiko's. In de tweede helft genoten we van een stevige wind in de rug. We zijn toen de forcing gaan voeren. Tegen alle verwach tingen in kwamen de bezoe kers op voorsprong. We heb ben ons daardoor niet laten ontmoedigen. Integem1061 We zijn nog sterker bf°j nen drukken. Tien mil "J; later resulteerde dat gelijkmaker die Eric De ,nB ter na knap voorberei werk van Frankie Van H iker tot stand bracht. We toen blijven dominere rerd kregen, zoals eerder a srst zegd, vier minuten voc -0 g de kans om te scoren zege te behalen. Al l kende de wedstrijd een zonder fair verloop. Zo I moeten we naar Vf a Daar wordt het beslist iets makkelijke opdracht. Ite ploeg heeft immers pustor nodig om zich veilig te len. Toch hopen we e slag te kunnen leggen o ilvo halve inzet. Wanneer ichi spelen zoals tegen Petruba moet dat mogelijk zijn. E. Br Ne vele - Ondegem 4-1 De nederlaag die S.K. Oude- WEjJê^B| gem opliep in Nevele werd met overdreven cijfers uitge- ^^^*'•"'•■11) drukt. Trainer Walter Bau- f H wens zei ons zondagavond B zelfs dat het een onverdien- UPP*»*** IB^I' 35 I de nederlaag is geworden. «De wedstrijd nam voor ons nochtans een gunstige start. Vroeg in de match kopte 4, '-K 1 Willy Van Zande een corner. ^Bk ié: in doel omgezet door Van Hauwermeiren. In de loop van de eerste helft werd een ongelukkig misverstand H onze verdediging afgestraft. Ook in het tweede helft lie- B pen we behoorlijk van sta- B pel. Ik bracht daarbij Eddy Vermeir in de ploeg voor Willy Van Zande van SK Oudegem is een werklustig Hans Hofman. Dat bleek voetballer (c) mee te vallen. Tegen de gang van het spel in, viel even, wel aan de overzijde een doelpunt, dat na een hoekschop was tot stand gekomen. Op die faze werd Aldo De Smedt gekwetst. Ik bracht Marc Rombaut in de ploeg. We hebben toen een offen sief ontketend. Op een be paald moment werd Rom baut binnen de grote rech thoek onderuit gelopen. Nor maal gezien had dat een penalty moeten zijn. Maar daar wou de spelleider blijkbaar niet van weten. Onmiddellijk na die faze viel er op een tegenstoot een thuisdoelpunt. Metéén was de wedstrijd gespeeld. Enerzijds hebben we toch met tegenslagen te kampen. Langs de andere moet er toch één en ander verande ren in de ploeg. Hoe en wat, weet ik momenteel eigenlijk nog niet. Ik moet trouwens ook roeien met de riemen waarover ik beschik», aldus de Oudegemse oefen- meester. In elk geval wordt het hoog tijd dat Oudegem punten gaat winnen. De situatie op de rangtabel wordt alsmaar minder rooskleurig. Of men tegen Wetteren aan die toe stand zal kunnen sleutelen is wel een groot vraagteken. E.D.M. -Petegem: 1-1. Leo Dierickx en doelman De Bruyne van Sint- 1 doel te beschermen tegen de aanstormende bezoekers, (c) Wieze - Zulte 3-3 Na twintig minuten in de match Wieze-Zulte stond de thuisploeg al met 0-3 in het krijt. «Op dat ogenblik dacht ik dat het kalf verdronken was», zegde ons sekretaris Staf Moens. «Ik had de indruk dat het zelfs een afstraffing zou ge worden zijn. Maar nog voor de rust kon Merckx met een doelpunt enigszins het tij keren. Dat gaf ons enige hoop. In de tweede helft zijn we de forcing gaan voeren. Toen hadden we wel geluk dat doelman Danny Matthijs bij de zaak was. De bezoe kers hanteerden immers het wapen van de counter. Dan ny verhinderde wel een paar doelpunten in die pe riode. Met nog vijfentwintig minuten voor de boeg kon Francis Merckx een tweede keer scoren. Vijf minyten la ter lukte hij zelfs de gelijk maker. Dat was zowat tegen alle verwachtingen in. Nie mand bij ons koesterde nog hoop op een puntendeling. Het punt dat we in extremis wonnen werd na afloop be schouwd als een overwin ning. Een extra vermelding verdiend Danny Matthijs. Al verschillende weken speelt hij zich in de kijker. Ook in de volgende wedstrijden stellen we onze hoop op hem. Punten winnen is thans het belangrijkste. Ons streefdoel is het behoud ver zekeren. Daarvoor zullen we alles in het werk stellen». Wieze krijgt nu de buren uit St.-Gillis-Dendermonde op bezoek. Op papier is St.- Gillis sterker, maar toch ge ven we Wieze een reële winstkans. In dat opzicht hebben we blijkbaar een aardig voorgevoel. E.D.M. it3-0 Andermaal een nederlaag de provincialer. Hij hield in ▼oor de Buggenhoutse twee- Olsene nochtans een uur lang stand. «In de eerste helft hadden wij, zowel als de thuisploeg een paar kansen om tot sco ren te komen, vertelde ons klubsekretaris Freddy De Danny Matthijs van SK Wieze (vh) Bisschop. De rust werd evenwel met een blanke score bereikt. Tien minuten na de hervat ting was een tekortkoming in onze defensie er de oor zaak van dat we op achter stand werden geplaatst. Toen later Walter Heyvaert, die nochtans een flinke par tij vertolkte, de bal in eigen doel deed belanden was voor ons de kous af. Bij de spelers was de motivatie zoek, zeker nadat de thuis ploeg aan een derde doel punt was gekomen. In de laatste minuten kreeg Ver- eecken nog een kans. maar dat was boter aan de galg. Door de opéénvolgende ne derlagen zijn we in een wei nig benijdenswaardige si tuatie verzeild geraakt.'We moeten nu wel dringend punten winnen, willen we weldra niet bestendig tegen het degradatiespook moeten knokken. St.-Lievens-houtem is thans bij ons te gast. Ik reken in ieder geval op een totale inzet over minstens een punt te behalen. Anders wordt het langzaam maar zeker dramatisch». Sint-Gilhs-D Petegem: 1-1. Frans Peleman kan de bal tijdig ontzetten, (c) VJ Baardegem-Wichelen 0-1. Baardegem kon niet profiteren van het puntenverlie lacn de vijf koplopers en ging tegen Wichelen onverwacht de boot in. (per) Walter Heyvaert van Sparta Buggenhout (v) E.D.M. Het bestuur van de Kuituur- en Sportraad van Wieze no digt op vrijdag 19 november om 20 uur alle verenigingen van Wieze in het Sportpaleis uit voor deelname aan zijn 5e sportkwis (1982). Iedere organisatie kan zich bij deze ludieke lustrumwedstrijd onderscheiden en dat zon der al te veel moeite. Im mers. de vragen bij deze sportmeeting omvdtten en kel in het oogspringende en markante sportfeiten uit de jaren 1981 en 1982. Dus het dagelijks gewoon doorne men van de sportpagaina's in de krant is ruim voldoen de om een mooi resultaat te behalen in deze sportkwis 1982. Gewoon meedoen is al even gemakkelijk! De voorzitter meldt aan het bestuur van de KSR. (voor 15 november a.s.) de naam van twee le den uit zijn vereniging en dit niet een bijgevoegd inschrij vingsformulier... en dat is alles. Iedereen heett dus eenzelfde kans om bij de eersten te eindigen. De prachtige wisselbeker, sedert 1981 genaamd naar de betreurde sportvriend Marcel Moortgat, kan dus eender welk lokaal sieren. En daarbij komt nog dat de «supporters» andermaal verwend worden via een po pulaire zaalkwis. Elke vereniging wordt in de gelegenheid gesteld om een extraatje van 20 G «per kop» voor de klubkas te verdie nen. De toegangsprijs voor deze grandiose kwisavond werd op 70 F vastgesteld. Maar... bij de afrekening van de voorverkochte kaar ten zal slechts 50 F verre kend worden. Dus een dub belslag voor de organisa ties: hoe meer voorverkochte kaarten, hoe meer kans op een 20 F stukje voor de kas en hoe meer kans op aan moedigingen voor de eigen kandidaten en op de wissel- De knapen van Wilskracht Moorsel (per) kfkerl ©en stel jongens uit Lede, de groep Wanted, sync Maar er is nog meer! die samen borg staan voor voor amusement voor De kwis wordt dit jaar opge- een revelatie in Western- en oudl Sportliefhs q luisterd met een eerste op- Rock muziek en melodieuze houdt die avond vrijl treden in de streek van de Pop. Beslist een datum om muzikale groep «Wanted», nu al te noteren: 19.11.1982 - eel- uk>\

De Voorpost | 1982 | | pagina 6