*-■ Y Dirk Heymans stopt strafschop en eerste zege voor Opdorp 4° Provinciale pSi te-mé mÊÊÊKKÊÊBÊÊKÊÊÊÊBSÊÊÊÊÊÊÊBÊÊmÊ^^^^^^M Vierde opeenvolgende nederlaag voor Appels Langs Mare De Hauwere en Hans Van Damme Puntendeling ware juister gewee Thuisploeg doorlopend in overwicht «lagei tot ego nneuU kens-1 VOETBAL 32 - 12.11.1982 De Voorpost KRU1BEKE - RUPELMONDE: 0-0 Zesde drawn von hel seizoen long Vlaanderen had zondag eens te meer alle moeite om op eigen veld zijn wil op dringen tegenover een sterk spelende tegenstander, waarbij het in de eerste helft nog duidelijk goed ging voor de groen-witten, hoewel De Heyn en Hamerlinck dan uitgespeelde kansen naast zonden, en na rusten druk werd voor het doel van Kris Bolssens. Het was immers maar best ook dat de Kruibekekeeper de jongste weken kan terugblikken op een stijgende formecur- ve want de jonge Rupelmondse voorspelers stelden hem talrijke keren voor knap moeilijke opdrachten. Bij deze wedstrijd moet nogmaals worden aangestipt dat de ploeg van voorzitter Foubert eens te meer werd gedwarsboomd door haar zware terrein en daardoor heel wat van haar technische en kollektieve mogelijkheden verloor. Door deze zoveelste puntendeling blijft de ophefmakende zege in De Klinge nu wel zonder enig gevolg, hoewel Jong Vlaanderen aan de naaste achtervolgers toch geen punt moet toegeven omdat Kieldrecht. Moerbeke en Gerda ook maar aan een puntje raakten. KIELDRECHT - MOERBEKE: 2-2 luist resultaat Moerbeke heeft bij zijn bezoek aan de Poldergemeente een meer dan degelijke indruk gelaten met een goed uitgeba lanceerd team, waartegen Kieldrecht aanvankelijk wel opkon door een sterk aantal aanvallende akties. Dit werd ook afgerond met een eerste treffer via Van de Perre die van buiten de backarea keeper De Brabandere geen enkele kans liet met een fantastische knal. De paatselijken gingen nu wel door op hun elan, maar beten hun tanden stuk op een goed georganiseerde gastdefensie en moesten zelfs de gelijkmaker toestaan nadat Mark De Roos een hoekschop in de netten devieerde. De thuisspelers waren nu volledig uit hun spel en hiervan maakten de Moerbekenaars op een diefje gebruik om zelfs op voorsprong te klimmen. Alweer De Roos drong gepast aan en kon de bal op pas van een Sportkringer ook in doel verwerken. Met deze stand moesten de suikerjongens natuurlijk niet veel meer forceren en werd het duidelijk dat hun op tegenaanval gericht spel in de tweede helft nog de nodige emoties kon teweegbrengen, omdat Guido Dullaert nu eenmaal niet van een kleintje vervaard is. De mannen van trainer Ivens hielden de gelederen echter kruidig gesloten en konden het wedstrijdlaken naar zich toehalen, evenwel zonder veel uitgesproken kansen. Tot in de tachtigste minuut kon de Moerbekekeeper en -verdediging alles nog wegkaatsen maar dan kwamen Van de Perre en Goossens op de proppen en was het tenslotte Conny zelf die verdiend gelijkmaakte. KLINGE - HOOGEINDE: 4-2 Opstal - Schoonaarde: 1-1 Eendracht Opstal is er na twee opeenvolgende nederlagen niet in geslaagd om op eigen veld terug met de zege aan te knopen. Het had daarop nochtans aanspraak kunnen maken. Het domineerde tijdens het ganse verloop van de wedstrijd. Klubleider Alois Van den Berghe hierover: «We heb ben in ieder geval een goe de wedstrijd gespeeld. Na een kwartier kwamen we al op voorsprong. Een inzen den van Goossens en een doelschot van Peter Mol waartegen de Schoonaardse doelman niets vermocht. Nadien speelde die man zich echter in de kijker. We hebben trouwens doorlo pend de bezoekers op hun doel geplakt. Meermaals hing er een doelpunt in de lucht. In het laatste kwartier zijn we enigszins gaan riziko's i. We hebben gepoogd om een tweede doelpunt te skoren en zogezegd de zege veilig te stellen, et nog vier minuten te spelen kregen we bij een tegenaanval de kous over de kop: een koud stortbad! Gelukkig voor ons valt het nog best mee voor wat betreft de andere koplo pers. Lutterzele verloor bij Opdorp en dat was wel de verrassing van de dag. Hoe dan ook, we blijven de reeks aanvoeren. Voor de komen de ontmoeting op Appels kunnen we beroep doen op onze volledige kern. Dirk Van Muylders en Pierre Van Handenhove zijn hersteld. Dat is in ieder geval hoopvol.» In Schoonaarde gaf men toe dat de puntendeling gevleid was: «Zelden kregen we de kans om uit de omknelling te komen. Maar toch lukte dat een keer. Dat was in de laatste vijf minuten. Freddy Van Huyck nam die kans te baat en meteen konden we beslag leggen op een punt. Je kan het misschien wel onverdiend noemen, maar in voètbal telt de realiteit en zijn het alleen de doelpun ten die van belang zijn.» Het gaat Juventus Schoon aarde blijkbaar voor de wind. Normaal gezien zou het nu zondag op eigen veld de baas moeten kunnen blij ven over het toch zo sterke Rapide Lebbeke. (edm) Opstal-Schoonaarde 1-1. De Buggenhoutenaar Van der Vreken Driemaal Cocquyt Hoewel de Klingenaars gedurende de ganse eerste helft de baas waren moesten ze toch met lede ogen aanzien dat Hoogeinde op voorsprong kwam en bleef tot de rust. In de achtste minuut glipte Verlackt op goeie lancée van Beek doorheen de thuisverdediging en schoot mooi binnen. Deze voorsprong liep Hoogeinde met hand en tand te verdedi gen en dat gebeurde zo nauwkeurig dat de oranjehemden geen enkele doorgevoerde mogelijkheid konden opeisen. Na de pauze ging de wijkploeg echter door de knieën en werd het verschil in klasse en fysiek meer dan duidelijk. In een tijdspanne van nauwelijks een tiental minuten maakte Sportkring vier doelpunten vooral omdat ze de raadgevingen van trainer Beylkens, hen verstrekt tijdens de pauze, niet in de wind sloegen en meer de flanken aanspeelden Eerst werd een inzenden van Van Hauwermeiren door Thuy goed verlengd tot bij Danny Cocquyt, eventjes later werd een center van alweer Van Hauwermeiren grandioos in de vlucht ingeschoten door De Boey en op het uur toverde Luk Vaerewijck op links en zond voor tot bij Cocquyt die rechtstreeks in doel besloot. Hoogeinde was door deze drie kouwe douches gedurende vijf minuten natuurlijk sterk aangeslagen, en zag geen enkele kans meer om terug te slaan. Het was daarentegen een waar slagveld dat Danny Cocquyt in zijn rush naar zijn derde doelpunt naliet: hij dribbelde niet minder dan vier opponenten voorbij en schoof dan nog naast doelman Drumont binnen. Vervolgens liet Klinge ook wat stoom af en kon Hoogeinde naar het einde toe nog uit de omknelling losraken zodat Rudy Noens van een vergissing in de lokale verdediging kon profiteren om de einduitslag op het bord te brengen. Na verloop van de partij sprak woordvoerder Schellekens vooral zijn waardering uit over het reuzesterk wederoptreden van Roland Thuy, die zondag meer vooraan te vinden was als op zijn vertrouwde achterstrook dit omdat hij geen direkte tegen stander had. Ook kon hij bij de gasten enkele namen meegeven die zeker in De Klinge niet onbekend zijn als oud-SK'ers zo onder andere Erik Verlackt die werkelijk totaal alleen staat als Hoogeindespits en zich deze rol natuurlijk ferm beklaagt en dan nog Mark Drumont die een uitstekende keeper blijkt te zijn en enkele jaartjes terug nog de jeugdrangen bij oranje-blauw doorliep. Volgende week moet trainer Patrick Beylkens zijn manschappen noodgedwongen aan de kant houden omdat het een zondagje rust is, en zit de kans er dik in dat er vooraan een hergroepering plaatsvindt. Die wedstrijdloze periode zal echter nuttig worden gevuld met drie trainingen en bosloop om dan alweer op eigen veld op 21 november uit te komen tegen Herleving Sinaai. Overzicht en pronostiek ▼oor ie hmtnjt speeldag Leider De Klinge heeft dus weer een tweepuntenvoorsprong veroverd en mag zondag rustig toekijken hoe de naaste achtervolgers het beredderen in niet gemakkelijke wedstrijden. Moerbeke mag weliswaar thuis opereren tegenover Verrebroek maar weet dat deze formatie soms verbazend kan uithalen en Kieldrecht reist naar Gerda Sint-Niklaas dat zelf naar de top-drie lonkt en ook zondag knap overeind werd gehouden door haar jeugdige doelman De Pelsmaecker. Groen-wit veroverde een puntje bij Klein-Laar Vrasene. Jong Vlaanderen gaat zondag in de clinch met de White Boys en weet dat deze verplaatsing steeds een zware dobber was in het verleden. Toch kan niet ontkend worden dat de Boys onder leiding van Lucien Behiels in een diep en donker dal zitten en meer dan ooit nood hebben aan een spelbepalende figuur in het middenveld: Als de nood het hoogst is, is een overwinning misschien wel het meest nabij op de Puitvoet Sparta Waasmunster kon zondag ook nog eens de zegevlag aan de mast bevestigen na een uitoverwin- ning bij het veel te wispelturige Meerdonk, en kan nu zondag een goeie zaak doen als aan eigen huis wordt gewonnen tegen Klein Laar Vrasene. De ploeg van trainer Verhaert (Klein Laar dus) doet het duidelijk minder goed dan in voorgaande jaren en zal de in het vooruitzicht gestelde promotie denkelijk mogen vergeten. Resteren dan nog middenmoters als Tielrode en Verrebroek die hun rol tijdens dit seizoen beperkt zien tot enkele puntjes ontfutselen aan titelkandidaten. Onderaan kan Straatje Stekene zich waarschijnlijk optrekken aan de eerste winst met 2-1 tegen White Boys en mag misschien de rode lantaarn in Sint -Gillis laten als daar gewonnen wordt van Hoogeinde. En tenslotte Herleving Sinaai dat dit seizoen maar zelden in de aktualiteit raakt en zondag tegen Meerdonk niet zo goeie vooruitzichten heeft. y Koen Putteman, ons ontlui- kend talent. Lutterzele bleek .-■ M f nadien maar moeilijk in I staat om te replikeren. Ik vermoed dat ze hun slecht- I ste wedstrijd speelden. j/f*Even zag het er naar uit dat yjgf we de zege uit handen zou- SF j> Ètê- d®n moeten geven. Dat was ^B^ jfyl v toen de bezoekers een straf - j 1 jf schop kregen toegewezen. ^^B| Dré Temmerman voerde die opdracht uit, maar onze ^^B§||| keeper. Dirk Heymans kon |B^^^B|i|| tijdig pareren. Dat was een - - "y i^Bjj^^BMR stimulans voor onze ploeg. Halfweg de tweede helft slaagde Denis Annaert erin jB OplP|BpP '•yJIBBBË4 om een tweede keer te sko- Iflkren' was na ^er~ Hr vatting ingevallen. Nadien V' .tBPB zijn we aandacht gaan ^Bk 2|P schenken aan het verdedi- 9en van deze komfortabele ik ~*f. *y voorsprong. Daarin zijn we I ^9B|: Jr gelukt. Iedereen heeft zich s-dP deze keer honderd procent f r «Ir ingezet. ■Br J|^HB[^BBBB|BBkH^^B^^^B Uitblinkers voor ^^B mij geen aangename taak, maar toch mogen Koen Put- V \^J1| teman en Wilfried Tilburg - eens extra worden vermeld. Het nu te hopen dat de overwinning geen eendags- bevlieging de B komende weken zullen we B trachten punten te winnen. ■B We willen immers zo vlug BBS mogelijk de laatste plaats in het algemeen klassement verlaten.» Of Opdorp zondag in Wiche len beslag zal kunnen leg gen op winstpunten blijft in ieder geval een vraagteken. Voor Lutterzele is de neder laag in ieder geval een streep door de rekening. Het krijgt nu Iddergem op be zoek en dat wordt zeker geen makkelijke karwei. (edm) MsBHHBnK'f pert on komt iets te laa licitei doels Opdorp -Lutterzele 2-0. De Lutterzeelse doelman Hey mans heeft de bal klemvast. (vh) Oriort - Latterzele: 2-0 lit Daelemans hierover: «Tij- Na tien speeldagen in de dens de eerste helft waren kompetitie is Red Star Op- beide ploegen aan mekaar dorp er uiteindelijk in gelukt gewaagd. Toch werden er om een eerste keer te zege- niet zo heel veel kansen af vieren. Dat stemde ui ter- gedwongen. Na de hervat- aard tot tevredenheid in het ting zijn we op voorsprong lokale kamp. De zege was gekomen. Een doelpunt van Opstal-Schoonaarde 1-1. De Waegeneer schiet op doel maar het leder keilt r Hobtade - Appels: 4-1 Ontgoocheling te over bij Sparta Appels, dat in Hof- stade een vierde opeenvol gende nederlaag leed. «On gelooflijk!», zegde men ons zondagavond in het Appelse voetballokaal. We hadden aan de rust makkelijk met een paar goals verschil op voorsprong kunnen staan. Maar we laten de kansen onbenut. Bovendien werden we op een bepaald moment gecounterd, waardoor we zelfs op achterstand geraak ten. Toen na de rust de thuisploeg een tweede keer tot skoren kwam, moesten we haar het initiatief laten. Voor ons was het kalf al verdronken. Via een straf schop, omgezet door Den Roover kweynen we nog even terug, maar toen de lokalen een derde keer raak troffen, waren we er op nieuw aan voor de moeite. Bij Hofstade gaf men grif toe dat Appels tijdens de eerste helft de betere ploeg was. Rudy Van den Brempt heeft echter de enige kans die hij kreeg rond het halfuur waargenomen. Dat beteken de voor ons een stimulans in het vooruitzicht van de tweede helft. Toen waren we de betere ploeg. Na de hervatting zijn we een tweede keer tot skoren geko men. Een doelpunt dat Ro nald Vergeylen uit een vrije trap tot stand bracht. Ver geylen werd later in de match nog auteur van een derde doelpunt. Voor het vierde doelpunt konden we Voor «Het zijn droeve tijdenzegt speler-trainer René De van Appels (v) Hofman, die de bal in eigen eigen veld niet ondi netten deed belanden. markt. Eendracht Globaal genomen wonnen komt op bezoek we toch verdiend, gezien on- ploeg viseert de titel, ze betere prestatie in de daar al dat het voor de tweede helft. Hopelijk kun- tanen in geen geval va nen we zondag in Welle de- leien dakje zal lopen. rekenen op de medewerking ze prestatie herhalen, van de Appelse speler Theo Appels krijgt het thans op Opdorp - Lutterzele 2-0. Moyson van Lutterzele glipt door de Opdorpse verdediging, (vh) Rp. Lebbeke - Iddergem: 2-1 Etuaarde - Dynamo Beervelde: 0-1 Beide ploegen deelden de vijfde plaats en vertoefden in de kopgroep. Wie verloor was onvermijdelijk voeling kwijt met de teno ren. Zulke wedstrijden worden meestal puzzels, zeker in de aanvangsperiode. De trainers spieden meestal meer naar het spelstramien van de tegenstrever en wachten om hun zet te plaatsen. Rapide Lebbeke heeft tegen Iddergem een tweede seizoen zege behaald. De wedstrijd op zichzelf was zeker niet aantrekkelijk. Ook de thuisploeg kon zich in dat opzicht niet manifesteren. Uiteindelijk was het rezultaat de enige faktor die tot tevredenheid stemde. Pronostiek: Gerda - Kieldrecht White Boys - Kruibeke Waasmunster - Vrasene Hoogeinde - Straatje Stekene Sinaai - Meerdonk Moerbeke - Verrebroek Rupelmonde - Tielrode 2 2 1 1 Manil «We hebben een uur lang gedomineerd, vertelde ons klubsekretaris Eddy Van Overstraeten. Het is in die periode geweest dat we twee keer tot skoren zijn ge komen. Een eerste doelpunt bracht Mare De Hauwere na een kwartier tot stand. Hij had zichzelf vrijgespeeld en kon de kans benutten. On middellijk na de hervatting verhoogde Hans Van Dam me de voorsprong. Hij schoot onhoudbaar in doel. Nadien zijn we geleidelijk gaan wegdeemsteren. Dat liet na een kwartier in de tweede helft aan de bezoe kers toe om volledig hun wil op te dringen. Een misver stand van onzentwege le verde hen een doelpunt op. Dat was toen Francis Van der Straeten te kort terug speelde op de doelman en een bezoekende speler de bal wist te onderscheppen. Bij het winnen van deze twee punten hebben we wel geluk gehad, maar in het verleden hadden we ook recht op punten die we toen door tegenslag verloren. Laat het nu ook eens anders om zijn.» Voor Rapide staat er nu een verplaatsing naar Juventus Schoonaarde op het pro gramma. Daarna komt Lut terzele op bezoek. Een match die nu al het onder werp van de gesprekken vormt in do Rapidemiddens. (edm) Zo is het ook gebeurd op Eksaarde. Iedereen voelde aan, wie een doelpunt kon skoren had alle troeven ir handen. Beide ploegen be gonnen heel voorzichtig. Ba) rondspelen en de verdedi ging van de tegenstrever af tasten op zoek naar een ope ning. En die opening kwam er voor de thuisploeg .één min. voor rust. Michael Van Boxclaer glipte door de ma zen van het Beerveldenet. Maar zijn schot had te wei nig kracht om de Dynamo portier te verrassen. In de aanvangsfase van de twee de helft hetzelfde scenario. De schrik zat erin en men kwam nooit tot vloeiend sa menspel. Aan de 65* min. gebeurde het toch. De be zoekende linksbuiten nam de Eksaardedefensie in snelheid. Een prachtvoorzet en de Beerveldespits nam in één tijd over: 0-1. De thuis ploeg moest nu wel de for cing voeren. Twee verse krachten werden ingehaald maar Dirk Verschueren en Eric Van Damme konden ook de tij niet doen keren. On danks labeurwerk van Alex Van Boxclaer en Jules Kint konden de plaatselijke aan vallers geen gat vinden in het Beerveldebolwerk. Vijf minuten voor tijd veerde de lokale aanhang recht verkeerd berekende speelbal bij Beerveldi chael Van Boxclaer zich tussen wringen besloot op de doelmi liet de bal glippen w< Dirk Verschueren kon leggen. Maar weer bezoekende portier om onheil te voorkomt laatste lokale kans puntendeling was vervlogen. Zeer g< ding van scheii Moons. Eksaarde speelde m< gend elftal: Luc SU Ivan Smet, Patrick Dl Peter De Fré, Hedwig Dirk Crève, Alex Boxclaer, Jules Kint, Dieleman, Jo Van Dril Michael Van Boxclaer. Wisselspelers: Dirk schueren en Eric Damme.

De Voorpost | 1982 | | pagina 8