wekblad van Deader» 6 Darme-es iddenstanders van Moorselbaan erstellen eigen straat «Survival Expedition» in maart van start Wase ingenieur-architekt Mare De Nil laat diepe leemte na in CVP r VAN LIMBERGEN^ VAN LIMBERGEN Dendermonde zendt zijn zonen uit Ook Heidi en Jan verongelukten in Zwitserland Wase busgebruikers: «Oranjebusplan wijzigen» 'k Zal zélf doen!... Da 'k het zélf zal doen!» E POLAROID SOPERCOLOR AAN FEESTPRIJZEN 995 1.795 FOTO ROLAND I De Voorpost BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat, 28 Kattestraat, 73 AALSTTel. 21.23.22 Tel. 21.56.00 AALST jchtover de parkeerplaats aan de Moorselbaan zijn drie mannen druk bezig een aantal I hoppen en een kruiwagen op een kamion te laden. Op het eerste gezicht natuurlijk s ongewoons, een alledaags tafereeltje... aar het is pas negen uur en zondag en een vroege voorbijganger vraagt zich verbaasd wat er gaat gebeuren. Als één van de mannen breedlachend verklaart dat ze de gaten het wegdek gaan opvullen, stapt hij ongelovig het hoofd schuddend verder. «Zeker r een of ander grapje van Kamiel Sergant» zal hij wel gedacht hebben, maar het is m wel degelijk bittere ernst. 't Geld is op! Een paar weken geleden belde dekenijvoorzitter Karei Van Heddegem het Aalsters stadsbestuur op om te wijzen op de erbar melijke toestand van de as- faltbedekking van de Moorselbaan en meteen ook te vragen of het moge lijk was die te komen her stellen. Als antwoord kreeg hij te horen dat er geen geld meer is voor dat soort wer ken en dat ze maar enkele maanden geduld moesten oefenen... Het geld is overal op. zowel op gemeentelijk, provin ciaal, nationaals als inter nationaal vlak. Het falen van het sisteem zal weldra op een volledig bankroet van onze westerse maat schappij uitlopen. Het is een bittere realiteit die men jammer genoeg niet onder ogen durft zien. maar die steeds meer keihard aan de oppervlakte komt. Het klinkt hier misschien hoog dravend. doch het is ge woon zo. In het gouden tijdperk van de zestiger ja- Uitgerust met het beste materieel. De putten van de stad vullen een bezigheid van ren heeft men het geld met dtkenij van de Moorselbaan (per) Lees door blz. 4 Dendermonde. De ploeg die de Survival Expedition 83 met raad en daad steunt (vh) Wolf en Piet De Decker. Mare De Wachter, de man die het initiatief nam. is een Dendermonderiaar die op 25 april 1953 werd geboren. Hij volgde middelbaar on- taai Precies een half jaar na het overladen van voormalig ",m René Nielandt verliest de Christelü- Volkspartij van de Wase Scheldekant weer één haar meest vooraanstaande vertegenwoordigers. t 43-jarige ingenieur-architekt Mare De Nil kwam *se tijdens het weekend op tragische wijze om het leven pas by Kn ongeval met een privévliegtuig in de Zwitser- Alpen. De rouw is diep,.én in de zakenwereld én in Wase politieke middens; Mare De Nil was immers ert 1973 voorzitter van heel de Wase CVP en rd in die hoedanigheid in februari jl. trouwens t ruime meerderheid herkozen. Onnoemelijk •d wordt het gezin De Nil geteisterd. Mevrouw De kunstenares Lil Verspreet, verloor niet alleen ir man, ook haar kinderen Heidi (17) en Jan (15) amen om tijdens de Alpenvlucht, samen met incis Van den Berg uit Hove die het sportvlieg- (je bestuurde. kranten hebben uitvoerig bericht hoe de vakan- litstap in Zwitserland strandde. De vier Vlamin- i zijn vrijdagnamiddag om het leven gekomen n het privévliegtuigje in de Alpen te pletter rtte op een gletsjer in Lenk, nabij Gstaad. Mare Nil en zijn twee kinderen waren samen met Van den Berg opgestegen in Gruyère; me- De Nil was achtergebleven in het vakantie- 'erblijf in Cresuz (Freiburg). Omdat de vier niet op iet voorziene tijdstip opdaagden werd alarm gesla- ;en. Zaterdag pas vonden reddingsploegen het verongelukte vliegtuig. Vanwege het barre weer konden de stoffelijke resten niet geborgen worden. Die slechte weersomstandigheden moeten trouwens het ongeval in de hand hebben gewerkt, dat kon toch vernomen worden bij de politie van Bern. Verslagenheid Begin februari, n.a.v. Het Wase CVP-kongres over igens. drukte De Voorpost een uitgebreid vraagge sprek af met Mare De Nil, de man die een sukses- volle beroepskarrièrre opbouwde en als CVP-voor- zitter een decennium lang betrokken was, veeleer als scheidsrechter en man achter de schermen dan als politicus binnen de arena, bij het reilen en zeilen van het Land van Waas en bij de vele ups (en ook wel downs) van de Christelijke Volkspartij in de regio. Een terugblik op een veel te abrupt afgebro ken leven, waarbij dient gesteld dat het medeleven van ontelbare Wazenaren (daarbij hoort de redak- tie van ons blad natuurlijk) zéér gaat naar Lil Verspreet die in heel diepe rouw gedompeld is; wat hierna volgt is een summier overzicht van wat Mare De Nil op zakelijk en politiek vlak verwezenlijkt heeft, maar daarbij mag allerminst worden voorbij gegaan aan het feit dat twee naar volwassenheid toegroeiende kinderen óók de dood vonden. Een onbeschrijflijk drama. Mare De Nil was Temsenaar van origine, h^ werd in Lees doaaxiblz. 8 Mare De Nil tijdens een CVP-kongres. in geselschap van (v.l.n.r.) B. Croux. P. Thijs en ie huidige Kruibeekse burgemeester Georges Verberckmoes. Rouw, verslagenheid in zowel nationale als gewestelijke CVP-kringen Onder de naam «Survival Expedition '83» starten begin van volgend jaar drie jonge Dendermondenaars een expeditie dwars door de woestijn, de verovering van een flink deel van Afrika tegemoet. Ze zullen dat doen met een doodgewone Landrover die u en ik in de handel kunnen kopen. Al is men wel zo verstandig geweest die voor deze helse tocht van enkele allernoodzakelijke dingen te voorzien, zaken die wij in het normale leven helemaal niet nodig hebben. In café De Spuier op de Sint-Giliislaan te Dendermonde vinden op geregelde tijdstippen derwijs. maar ging onmid- bijeenkomsten plaats met het doel deze expeditie te financieren. Want een dergelijke dellïjk na zijn studies aan tocht kost veel geld. Mare De Wachter. Robert De Wolf en Piet De Decker zijn er zich de slag als vloerder. Eerst van bewust dat deze hele onderneming alleen maar mogelijk is, wanneer er zich met een leerkontrakt, maar voldoende sponsors melden. En dat is in deze toch wel moeilijke tijd een opgave apart, al spoedig als zelfstandig Men heeft met dat doel trouwens Henk Pasman onder de arm genomen, die instaat voor vloerder. Later werd hij de publiciteit en de sponsoring van «Survival Expedition '83» en er sterk op rekent dat zaakvoerder van een pvba zijn telefoonnummer (052/22.07.15) meer dan eens zal rinkelen. die zijn naam draagt. Hij is gehuwd en zijn hobby's zijn Vier werden er drie honderd procent geloven. zondheidsredenen, verstek avonturen, muziek zeezei- Je vraagt je af hoe men op Was het °Pzet om met vier geven. Nochtans had hij len, lezen' en reizen. Een de idee komt een dergelij- de reis aan te vangen, doen zich sterk verheugd op de gedroomd expeditielid dus. ke onderneming op het ge- za' men uiteindelijk maar trip. En bovendien zou zijn Hij wenst de tocht te on- touw te zetten. Zoals met z'n drieën de grote stap kennis van verpleegkunde dernemen omdat hij zich- steeds gaat het om een uit- naar het onbekende wagen. zÜn maats goed van pas zelf aan een ernstige test lating, een verklaring zon- Inderdaad, Dennis Van kunnen komen. Wat ook wil onderwerpen; hoever der meer, zonder dat men Bosbeke uit Oudegem, een 20 's voor zijn talenknob- kan een mens zichzelf op er veel mee bedoelde. Tot 32-jarige zelfstandige schil- bel. Blijven dus nog Mare iemand die uitspraken ern- der-bchanger, moet om ge- Wachter, Robert De Lees aoor blz. stig neemt en dan gaat de boel aan het rollen. Mare De Wachter ligt aan de ba sis van het avontuur dat in maart van volgend jaar van start gaat. In de late uurtjes liet hij zich ten overstaan van een collega ontvallen dat hij stilletjes droomde van een niet alledaagse tocht doorheen Afrika. Maar zijn gesprekspartner had er weinig horen naar. Mare zag zijn droom weg zinken, tot hij toevallig in een herberg te Sint-Gillis- Dendermonde zijn plannen kon ontvouwen aan twee vrachtwagenchauffeurs: Piet De Decker en Robert De Wolf en die hapten de gelijk en wel toe. Boven dien was ook Denis Van Bosbeke een en al belang stelling. En omdat men met vier nog altijd meer dan alleen of met drie. werd al spoedig een verbond geslo ten. Men zou het erop wa gen. men zou Afrika vero veren, de woestijn bedwin gen. de strijd aangaan met helse natuurverschijnselen, zich wagen aan de konfron- tatie met nomaden en an dere volksstammen. De eerste informatie rond het geheimzinnige Afrika kreeg men toegespeeld van Henk Pasman, die ruim een half jaar in Afrika heeft rondgedoold en ook De kinderen moeten veilig huistoe kunnen, sneller ook, ze hoeven niet uren opstraat te slenteren. De scholen, maar ook de ziekenhuizen dienen beter bereikbaar te zijn. En de verbinding tussen stad en omliggende dorpen moet verbeterd worden. Ziedaar een greep uit het eisenpakket van een onlangs opgerichte aktiegroep Ontevreden Reizigers. Geen hèndelsafgevaardigden, gewoon benutters van bussen. Ze zijn allerminst opgetogen over de nieuwe busregeling in het Land van Waas die per 1 september jl. in voege werd gebracht. Dat Oranjebusplan mag dan al met de beste bedoelingen gerealiseerd zijn (door de NMVB, in samenspraak met de CVP-werkgroep verkeer van het Waasland en onder impuls van Lieven De Coninck. van senator Ferdinand De Bondt en Roel De Jong), voor de aktiegroep hoeft het Maar heel veel voorberei- 'n de huidige vorm niet: het Oranjebusplan moet herzien worden zeggen de f busreizigers. Maandagavond 22 november wordt om halfacht in café Hemelrijk aan de Grote Markt in Sint-Niklaas vergaderd door busbenutters. Men zal dan de belangrijkste ■a grieven naar voren brengen en alternatieven vooropstellen. Het aktiekomité, dat zegt te spreken in naam van gebruikers van de Nationale Maatschappij voor Buurtspoorwegen in heel het Waasland, stelde een petitie op waaronder vierhonderd reizigers hun handtekening hebben geplaatst. Maandaga vond verwacht men behalve busgebruikers ook buschauffeurs. W.V. ding heeft men getroffen, of wenst men gewoon niet te maken. Het moet en zal een avontuur worden en blijven, waarvan men al leen maar kan hopen dat het goed afloopt. Al moet gezegd dat de expeditiele den in deze goede afloop VRIJDAG 18 NOVEMBER 1982 35' JAARGANG NR. 45 - 30 F Model 1000 Model 1000 flits FOTO-CINE-VIDEO Prins Albortstraat. MB KOOPCENTRUM WAASLAND ST.-HIKLAAS

De Voorpost | 1982 | | pagina 1