x* Ca Lebbeke Lede Lokeren De Voorpost - 19.11.1982 - 21 K.W.B. Moerzeke: «Thuis energie besparen», met iktische wenken hieromtrent. ;k klokhuis: instuif. Ijartclub Inder den Toren» gevestigd bij Monique en Julien Verhof- dt-De Bock, Dorp 3. Uitslag eindfinale: 1. Baziel Smekens 56 2. Hugo Van der Hoeven 54 p., 3. Albert Coen 52 p. De rode itaarn was voor Alois Van Buynder met 9 punten. De uitbaters nsen de kampioen een hartelijk proficiat en danken leden en Teifstuur voor dit eerste zeer geslaagd biljartseizoen. n9 oerzeke onostiekersclubs kbe De Molenvrienden bij Pros Verschelden. Deze week was er jntichts een winnaar met 6 punten: Prosper Verschelden. Frans fcbberecht heeft de leiding in het algemeen klassement met 51 t. iten. orsi «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Het waren Maria n Peteghem en Roger Huylebroeck die met 9 punten de jrwinning haalden. Aan de top van de rangschikking: 1Maria rhe n Peteghem 70 p., 2. Maria Vercauteren 66 p. Hamme. De mannen van de nachtclub werden gehuldigd. Het zijn de harde werkers Lokeren. Burgemeester Liebaut bij de opening van de tentoonstelling van de Distelvink achter de schermen die instaan voor het dekor (vh) te Lokeren (md) uita Teit.-CeciNafeest van de Kon. Harmonie van Lebbeke» Harè zaterdag 20 november 1982 viert de Kon. Harmonie St. (cilia haar traditioneel Ceciliafeest. de [wordt in feite gestart daags voordien op vrijdag 19 november met een wandelkoncert dat vertrekt vanuit Ons Huis te 19.30 Het hoogtepunt ligt wel op zaterdag 20 november 1982. (t programma zou er als volgt moeten uitzien: j Er wordt verzameld in Ons Huis te 13.30 u. Te 14 u. H. Mis in de O.L. Vrouwkerk voor de overledenen levende leden van de Harmonie. Nadien wordt er een bezoek gebracht aan enkele leden bergiers. Te 17.00 u. Feestmaal in de Grote Zaal van Ons Huis. slaiarvoor kan worden ingeschreven bij de bestuursleden. Gedurende het Feestmaal krijgen we o.a. het wel- nswoord van de voorzitter, het jaarverslag van de secretaris, I», i Ktiandiging van nieuwe instrumenten en een kort optreden de Harmonie. :e 21 u. Ceöliabal met het orkest Darline and the Outlines, rtom een gevuld programma, een waardig slot vein het leinde lopende werkjaar 1982 en een weerzien van vele widen en sympathisanten van de Kon. Harmonie Ste.- cilia. Den elk; lottersclub Madeion van de belotwedstrijd van 13 november. 1. Maurice son 4.276 p., 2. Etienne Van Weyenberg 4.224 p., 3. lonne Van den Abbeele 4.195 p., 4. Johart Lambers 4.169 p. Bi}5. Leon Matthijs 4.098 p. zaterdag 27 november a.s. wordt om 20.00 uur de kampioe- idag 1982 gehouden. Alle belotters worden dan verwacht op bri viering van de kampioen en prins 1982. Prijsuitreiking olgd door een gezellig samenzijn. wdag 11 december om 20.00 uur vindt de eerste wedstrijd sen het nieuwe seizoen plaats. Alle belotters kunnen eraan (nemen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Er wordt elke ede zaterdag van iedere maand gespeeld en de bfste zeven (strijden komen in aanmerking voor het kampioenschap. or omeente Lebbeke - Burgerlijke stand loorten ivinck Pieter, zoon van Willem en van Saeys Marleen, igstraat 37 molen Marie, dochter van Julbert en van D'Hooghe Marie- lontegem 35 lavert Christoph, zoon van André en van V. Den Vreken itta, Beukenstraat 9 dies Nele, dochter van Stefaan en van Moyersoons Gerda, tijdestraat 39 den Steen Dorien, dochter van Benoni en van Cooreman i, Hoogstraat 48 iters David, zoon van Louis en van Uyttendaele Pauline, ionsstraat 72 De Velde Dimitn, zoon van Hendrik en van Simon Anita, delstraat 25 Rybel Sandra, dochter van André en van Heremans Yvette, sterstraat 15 pers Tom, zoon van Jean Marie en van Fheilde Yolande, lenlaan 28 taert Linda, dochter van Albert en van Vandemeersche KI. Antw. 26 p de gemeente komen bewonen gens Alfons en Van Gucht Leona, Bakkerstraat 25, kom Dendermonde Smedt Eddy, Opwijksestraat 109, kom. van Boom iderstraeten Maria, Opwijksestraat 151, kom. van Opwijk laels Diana en kinderen, Rossevaalstraat 117, kom. van idermonde iden Bossche Karin, Dendermondse steenweg 117, kom. Grimbergen gezin Costers-Van Cleempoel Dirk, Hogeweg 31, kom. van idermonde gezin Hermans-Lissewski Roger, Brusselsesteenweg 142, i. van Berlare gezin V. Cakenbergh-V. Hauwermeiren Kamiel, Aalsterse- 160, kom. van Aalst Marcel en dochter, Astridplein 2, kom. van Duffel loonjans Eddy, Brusselsesteenweg 133, kom. van Wichelen november van 20u af in het Sportpaleis zijn 5de sportkwis, met gelegenheid tot deelname door alle verenigingen van Wieze, die elk twee leden op de meeting mogen afvaardigen. De winnende organisatie zal de prachtige wisselbeker «Marcel Moortgat» naar haar lokaal kunnen meenemen. Voor de sup porters is er als vroeger weer de zaalkwis, goed voor enkele mooie prijzen. De inrichters hebben op de koop toe nog gezorgd voor passende animatie met de Leedse groep «Wanted», die voor de eerste keer in de streek optreedt en borg staat voor de revelatie in Western-Rock muziek, naast melodieuze Pop. Deze interessante sport-avond is toegankelijk voor 70 BF. V.T.B.-DIAVOORDRACHT Op vrijdag 19 november te 20u richt de plaatselijke V.T.B.- afdeling weer een dia-avond in, die doorgaat in het «Brouwers huis» te Wieze. De h. A. Menschaert brengt er «Leven lijk God in Frankrijk», of het relaas van een tocht, dwars door Midden- Frankrijk. Langs schilderachtige dorpjes, en mooie kunststeden bereiken we het Centraal Massief en bezoeken er de Gorges du Tarn, de Aven Amand, de Cirque de Mourèze, de Cirque de Navacelles en St.-Gulhem Ie désert. We eindigen in de veelbe- zongen Provence met het pittoreske Les Beaux, de hoofdstad Aix, en de bezienswaardigheid bij uitstek, de Gorges du Verdon. Het wordt weer een boeiende avond! Toegang: leden 40 fr - niet-leden: 60 F. FANFAREKLANKEN UIT WIEZE Op zaterdag 20 november viert de Koninklijke Fanfare St.- Cecilia feest met volgend programma: om 16u samenkomst van muzikanten, bestuur en leden in het Gildenhuis; om 17u eucharistieviering door de eigen fanfare opgeluisterd voor de afgestorven medeleden; om 18u bezoek aan een erelid in café «Centrum»; te 19u eetmaal in het Wiezehof met uitgelezen menu. Daar heeft nadien op het thema: «Waar kunnen we nog beter zijn dan bij ons beste vrienden» een lang en gezellig samenzijn plaats FILMVOETBAL De juniores van F.C. Wieze nodigen alle sportliefhebbers op zaterdag 20 november om 20u uit op een voetbal-filmavond in de zaal Voermansrust aan de Schroverstraat. Toegang: 20 fr. CHIROJEUGD VAN WIEZE VIERT KRISTUS-KONING-FEEST Op 21 november vieren de Chiro-groepen Tip-Top en Sablid hun jaarlijks Kristus-Koningfeest, waarbij elke jongen of meisje tussen 6 en 18 jaar een hele dag kan meespelen rond het jaarthema: «De vrede staat op het spel». Programma- 9 30 u.; bijeenkomst in de gemeentelijke turnzaal; 10 u.: Eucharistievie ring; 11 u. Spelentocht rond de Vrede; 13u gezamenlijk eten in de turnzaal; 14u. start van het groepsspel: «Maak Wieze kern- vrij!». Ouders en sympathisanten kunnen het feest nog grootser maken door de eucharistieviering bij te wonen. Tot zondag! BLOEDINZAMELING Maandag 22 november van 19 tot 21 u heeft in de lokalen van de jongensschool door toedoen van het Rode Kruis de driemaan delijkse bloedafname plaats. Onthoud dat een bloedgifte een mensenleven kan redden! BORDUREN Op dinsdag 23 november van 13 tot 16u in het Gildenhuis wordt de derde les in de reeks «Wit Borduren» gègeven. TONEEL Op zaterdag 27 november te 20u brengt de Sint-Jorisvereniging in het Gildenhuis de eerste van de vijf opvoeringen van het blijspel Blaise (Claude Magnier) voor het voetlicht. Onder regie van Erik De Corte treden op: Paul Moens, Julienne Van Hove, Mieke Van Driessche, Veronique De Coninck, Ann Machans, Vera Bosman, Marina Wauters, Paula De Ridder en Frans Bosman. De kaarten kunnen nu reeds gratis genummerd worden in het Gildenhuis, Aalstersestraat 115 te Wieze (tel. 053/21.31.49). mogelijkheden en beperktheden van een gezin, waarin voorna melijk het aksent wordt gelegd op de inzet en het angagement van de gezinsleden. Dinsdag 23 november spreekt mevrouw Marleen Laureys-Staess ons over «Het gezin en de secualiteit». Mevrouw Laureys is psychologe en werkt als zodanig in het Centrum voor Levens- en Gezinsvragen te Lokeren. Op dinsdag 3.0 november 1982 komt de heer René De Wandel spreken over het onderwerp «Wonen en Woonomgeving». Wonen is een opdracht, het scheppen van een thuis, etc... Deze info-avonden hebben plaats in de lokalen van het kulturele centrum, Torenstraat 1 en vangen telkens aan om 20 uur. Deze realisatie is een samenwerking met de bond van grote en jonge gezinnen. De deelname is totaal kosteloos. J.V.L. JEUGD EN MUZIEK TE LOKEREN Het koncert dat moest doorgaan op zondag 14 november te 19 uur in de Torenstraat met het Lokers Kamerorkest diende uitgesteld tot zondag 12 december om 15 uur, wegens ziekte van mevr. Laurette Pas-Cleyman (concertmeester) en van Marcel Ponseele. LUST NAAR KUNST Opvoering van «De Spaanse Brabander» van Bredero. Regie Achiel Van Malderen. In de polyvalente zaal van het kultureel centrum om 20 uur, op zaterdag 20 en zondag 21 november. Kaartenverkoop bij de Kulturele Dienst, Torenstraat 1 HERMAN GORTERGEZELSCHAP Opvoering van «Boerderij der dieren» van G. Orwell. Regie: Mark Peeters. In de torenzaal, Torenstraat 1 te Lokeren op zaterdag 20 en zondag 21 november, telkens om 20u15. Toegangsprijs 120 fr. (100 fr CJP en 3). ATB DE NATUURVRIENDEN Wandeling naar Moisbroek op zaterdag 20 november. Vertrek om 20 uur aan het Volkshuis op de Markt. CMBV LOKEREN Koken - Gebruik van Hollandse kaas in verschillende gerechten door het Nederlands zuivelbureau, in samenwerking met me vrouw Coene, op maandag 22 november, om 14 u en om 19u30. KAV ST.-ANNA Creatieve namiddag op dinsdag 23 november: Speculoos bakken. Parochiaal centrum, Gentse steenweg 1 om 13u30. KVLV HEIENDE Breicursus op woensdag 24 november in het KLJ-lokaal «De Mutten» om 19 uur. KONINKLIJK ATHENEUM LOKEREN Op vrijdag 27 november: optreden van Aalsterse Big Band, met Glenn Miller repertoire. In de feestzaal van het Atheneum Azalealaan 2 om 20u30. J.V.L. Sint-Niklaas Toneel Op vrijdag 19 november reknt de Nederlandse teatergroep Caroussel te Sint-Niklaas op één dag af met twee grote klassiekers uit de wereldliteratuur, 's Namiddags wordt te 14 uur een verhaal uit de Griekse mythologie grondig onder handen genomen: de tocht der Argonauten. Met «Jazon én zijn helden» brengt Caroussel jeugdteater van de allerbovenste plank, 's Avonds te 20.3O u wordt voor de volwassenen «Sneeuwwitje» opgevoerd, een bewerking wel te verstaan, in een totaal vrije stijl. Een knotsgekke parodie, waar de kijker het even moeilijk zal krijgen om begrippen als goed en kwaad nog duidelijk te scheiden. 108ste Sint-Ceciliafeest Op 19, 20 en 21 november wordt voor de 108ste keer het Sint- Ceciliafeest gevierd, 's Vrijdags wordt te 19 uur de jaarlijkse dankmis opgedragen in de Kollegekerk. Te 21.30 u worden verschillende jubilarissen gehuldigd tijdens een akademische zitting en daarna volgt een gezellig samenzijn in het klublokaaL 's Zaterdags staat te 14 u een eerste muzikale optocht op het programma en te 21 u wordt in de feestzaal Serwir het Groot Sint-Cecilia Bal opgeluisterd door het orkest Freddy Saget. 's Zondags wordt te 10.45 u de tweede muzikale optocht gehou den, te 11.45 u volgt een bloemenhulde aan het monument der gesneuvelden en te 14 u wordt het feest besloten met een banket. Mounties met «Drie in de pan» Op zaterdag 20 november voeren Piet Bamberger en René Van Vooren, gekend als De Mounties, samen met Joke Bruijs te 20 uur in de stadsschouwburg een kluchtig blijspel van André Roussin op, in een nieuwe en zeer vrije bewerking van Walter van de Kamp: «Drie in de pan». Ragnild De Bock Op zondag 21 november is op het gemeentehuis van Belsele een tentoonstelling te bezichtigen, met werken van Ragnild De Bock. Toneel Op dinsdag 23 november wordt te 20 uur in de stadsschouw burg «Happy Birthday» van Mare Camoletti opgevoerd door Teater Antigone. Met «Happy Birthday» zijn we te gast bij een echtpaar dat om een slippertje niet verlegen zit. Aperitiefkoncert Op zondag 21 november wordt te 11 uur in het audirotium van de stedelijke muziekakademie een koncert gegeven door de Poolse klaveciniste Gizbert-Studnicka. Gezondheidsekonomie Op woensdag 24 november organizeert het Centrum voor Man, Vrouw en Gezin te 20.30 u. in de stedelijke openbare biblio theek (H. Heymanplein) een voordracht door de h. Y. Nuyens (auteur van de boeken «De eerste lijn is krom» en «Grenzen aan de medische m£®ht») over «De verzorgingsstaat in krisis». De toegangsprijs bedraagt 100 fr. Houders van een CJP betalen slechts 60 fr. Alternatief onderwijs De Federatie der Vlaamse Vrouwengroepen organizeert op donderdag 25 november te 20 uur in de stedelijke openbare bibliotheek een gespreksavond over «Emancipatie door alterna tief onderwijs» met medewerking van de Wase Freinetschool. Uit deze gespreksavond zal moeten blijken in hoever het huidig kleuter- en lager onderwijs de emancipatie van kinderen bevor dert of tegengaat. Filmavond over Nieuwkerken Op vrijdag 26 november organizeert de Culturele Centrale Nieuwkerken te 19.30 u in zaal De Klok, Dorpsplein te Nieuw kerken een filmavond over de plaatselijke fanfare, de kleuter school, de klompentochten en een filmpje over de 99-jarige Dolf Van Buynder. Tevens zal een tentoonstelling van oude prent kaarten te bezichtigen zijn. Dia-avond over Ierland Op vrijdag 26 november toont WJL-lid Dany De Rudder te 19 iben de gemeente verlaten Brandt Maria, Fochelstraat 74, naar Buggenhout, Molen- al 168 e ^lerde Carina en zoon, Korte Varentstraat 14, naar Erpe- 8, Duinaartweg 24 gezin De Hauwere-Mancq, Langestraat 95, naar Dender- ide, Boonwijkstraat Wman Wim en Vissers Lisette, Denderm. stwg. 224, naar Q idermonde, Theo Verm. str. aalsH Naeyer Patrick, De Naeyerstraat 10, naar Erpe-Mere, «estraat 82 Busschere Marie-J. en dochter, Mandekenstr. 14, naar (idermonde, Processiestr. Hemelryck André, Kapellestraat 33 naar Dendermonde, idestraat 17 thai straeten Marleen, Begonialaan 56 naar Dendermonde, Me- Isesteenweg 8 iderstraeten Cornelius, Baasrodestraat 23, naar Gent, Jan linlaan 36 Hartog Dirk en Verbesselt Annitta, Denderm. stwg. 115 Geraardsbergen, Grote Weg 145 •rfljdens nake i Zeebroeck Franciscus, echtgen. Meert Joanna, Brussel- leenweg 43 itmis specht Stephanie, wed. Pieters Joseph, Rossevaalstraat /rijhi Wui laeys Irm wed. Van Langenhove Benedictus, Aalsterse- at 160 eertbrugghen Carolina, wed. De Ridder Franciscus, Rosse- Istraat 28 af b card Leonia, wed. Van Herrewegen Achille, Kerkstraat 32 cammen Henricus, ongeh., Bellestraat 56 Smedt Andreas, wednr. Hendrickx Odile, Rooien 52 •elfhout Leopold, wednr. Steppe Magdalena, Bertstraat 1 goot Frans, wednr. Hofman Rosalia, Kapellestraat 44 koelen Marcella, echtgen. Keppens Paul, Potaardestraat 22. Uitreiking Trofee Mare Galle voor Nieuwelingen BWB Op vrijdag 19 november om 20 uur gaat in de Feestzaal van de RMS, Vijverstraat, Lede de uitreiking door van de Trofee Mare Galle voor Nieuwelingen BWB. Presentatie René van der Speeten, Rik de Saedeleer en Mark van Lombeek. Met als gasten talrijke plaatselijke en nationale sportvedetten, zoals Eddy Merckx, Lucien Van Impe e.a. Filmvoorstelling «Escape to Victory» De Oudleerlingenbond van de RMS organiseert in de Nieuw bouw van de RMS, Meirveld op vrijdag 19 november om 19 u. een filmvoorstelling van de films «Escape to victory» waarin o.a. optreden: Pele en Pol Van Himst. Jaarlijks Bioemenbal in «Volkskring», Lede De Studiekring van de Snijbloemschool, Aalst richt haar jaarlijks Bioemenbal in te Lede in de zaal «Volkskring» op zaterdag 20 november. Toegang: 100 fr. Met Orkest Jo Rocking. Rond middernacht wordt een tombola georganiseerd naar prachtige bloemstukken. Jaarlijks kippen- en mosselfestijn van VAB/VTB Erondegem Naar jaarlijkse gewoonte organiseert de VAB/VTB-afde- ling Erondegem, Ottergem, Vlekkem op zaterdag 27 november en zondag 28 november haar Kippen- en mosselfestijn in de kantine van F.C. Olympia, Gentses teenweg. Herman van der Sijpe in «Dido», Erpe De Ledenaar Herman van der Sijpe houdt op vrijdag 19 november om 20 uur in opdracht van de VAB/VTB-afd. Erpe in zaal «Dido», Oude Oudenaardsesteenweg een dia-voordracht over zijn reis door Kenia onder de titel «5000 km door Kenia». felljksafkondlglngen >ckman Lucien, elektrieker, Zeelsebaan 31, Dendermonde Wenninger Marleen, stikster, Dendermondsesteenweg 174 •ahieu Jan, bediende, Visstraat 29 en Van Driessche Hilde, Ie, Nieuwstraat «loos Johan, computer technicus, Hogeweg 40 en Van Mol te, Logopediste, Lange Molenstraat 37 il BfWendt 9 DRTKWISSEN met k.s.r.-wieze Kuituur- en Sportraad van Wieze organiseert op vrijdag 19 STEDELIJKE GEZINSRAAD VAN LOKEREN De Stedelijke Gezinsraad van Lokeren organiseert voor verloof den en jonggehuwden een reeks informatieavonden omtrent volgende thema's: op dinsdag 16 november 1982: «Wij willen wel veel, maar kan dit allemaal nog wel» Deze avond wordt verzorgd door de heer Koppen en handelt over de financiële Sint-Niklaas. Prijsuitreiking aan de laureaten van de jaarlijkse wedstrijd Werk van den Akker. René Christiaens werd algemeen kampioen, Walter Lauwers werd tweede, (dw) Sint-Niklaas. Aan de Cardijnlaan werd een borstbeeld van kardinaal Cardijn onthuld. (Iv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 21