A MITSUBISHI Waar koopt u een Mitsubishi "^MITSUBISHI Technologie op z'n nuttigst SSIrwÏarden toonzaal de zaterdag gans de dag open Problemen genoeg in Lebbeke Philippe Toussaint achter het stuur van de Mitsubishi Cordia CONCESSIEHOUDER BERLARE - ZELE en OMLIGGENDE GARAGE E. MORIAENS Gaver 27 B BERLARE - Tel. 052/42.22.99 Carrosserie en depannage dag en nacht STARION SAPPORO GALANT BREAK GALANT 4 deurs: 1600, 2000, 2000 Turbo, 2300 Turbo Diesel LANCER COLT NU DE NIEUWE TREDIA EN CORDIA ZIJN BINNEN „0STVW1S .nieuwstraat GALANT Van de bovenste plank... De verschijning van de Cordia betekent een krachtige nieuwe impuls voor de kategorie van coupés met middelgrote cilinderinhoud. Het is in derdaad de allereerste keer dat een Coupé 2 2 beschikt over een turbo motor, een dubbele ver snellingsbak, voorwiel aandrijving en vier onaf hankelijke wielen - een geheel van technische kwaliteiten dat daarenbo ven wordt aangeboden voor een aantrekkelijke prijs. Toegegeven: verschillen de soortgelijke coupés zijn ook uitgerust met brandstofinjectie en ont wikkelen eveneens een opmerkelijk vermogen. Maar de turbo la Mit subishi» zorgt voor een dosis rijplezier dat geen enkele andere wagen in deze kategorie kan bie den. De turbo werkt krachtig, maar geleide lijk; het lijkt alsof een reuzenhand de Cordia vooruitstuwt, en dat schenkt een gevoel van enorme kracht en veilig heid. Zelfs in de «lange» vierde versnelling, bij ho ge snelheden, blijkt de motor nog over een pittig reservevermogen te be schikken. De topsnelheid van 190 km per uur, op gegeven door de con structeur, is ook werke lijk haalbaar. Bij onze test stond er een vrij ster ke zijwind, maar toch chronometreerden wij verschillende malen een reële snelheid van 188 km per uur. Met de Supershift inge schakeld op de «korte» versnellingen, levert de Cordia verbazingwekken de acceleraties voor een auto van deze kategorie. Eén van zijn direkte con currenten met injectie- motor heeft maar liefst een volle seconde méér nodig om op te trekken van 0 tot 100 km per uur. Voor deze prestatie laat de Cordia immers een tijd afdrukken van nauwelijks 8,5 seconden. De 115 Din pk, aangegeven op de technische fiche, zijn overduidelijk en levendig aanwezig. Onze eerste kennisma king met de Cordia, over een totale afstand van driehonderd kilometer, volstond natuurlijk niet om precieze verbruikscij fers vast te stellen. Wij schatten echter dat het brandstofverbruik moet schommelen tussen 7 en 11 liter, naargelang van de rijstijl. De chauffeur die niet gehaast is of er geen sportieve manier van rijden op na houdt, hoeft daarom nog niet ge hinderd te worden door het karakter van de turbomotor. Deze laatste blijft niet alleen uitzon derlijk soepel, maar bo-. vendien kan de Supershift ingeschakeld worden op de «lange» versnellingen, wat de mogelijkheid biedt om zeer vloeiend en zui nig te rijden. Wij hebben nooit onder stoelen of banken gesto ken dat wij niet erg opge togen waren over het Su- pershift-principe van Mit subishi, met andere woor den de dubbele versnel lingsbak: één met lange zuinige verhoudingen, de andere met korte en meer nerveuze versnellingen. Wij hebben altijd be weerd dat een degelijke vijfde versnelling even goede resultaten oplever de. Maar na onze test met de Cordia beginnen we ons (voor-)oordeel gron dig te betwijfelen. Deze - dubbele persoonlijkheid» heeft namelijk iets bij zonder aantrekkelijks: nu eens is de auto een sportief snelheidsmon ster, dan weer blijkt hij een krachtige en be schaafde coupé te zijn... En wat die Supershift be treft: alle eigenaars van een Mitsubishi met dit systeem tonen zich ra zend enthousiast en zou den het in geen geval nog willen missen. De Cordia wordt aange dreven op de voorwielen, maar zijn rijgedrag is zo neutraal dat alleen een superbegaafde kenner werkelijk kan aanvoelen waar de aandrijving zit. Deze wagen is inderdaad een uitzonderlijk geslaag de voorwielaandrijver: hij heeft -alle voordelen van deze techniek, zon der de typische nadelen. De wegligging bereikt een hoog niveau, en is vooral in de bochten rond uit prachtig te noemen. De tandheugelbesturing ligt aangenaam in de hand bij elke snelheid, en het stuurwiel laat geen enkele reactie van de aan drijving voelen. Toch zou de besturing een tikje di- rekter mogen zijn boven de 160 km per uur, waar ze naar onze smaak iets te licht wordt. Maar dit is kritiek van een onverbe terlijke perfectionist, net als ons verlangen naar vier schijfremmen, voor een zeer sportieve rijstijl uiteraard. Want in het dagelijkse gebruik blijkt het gemengd remsysteem van de Cordia, met schij ven en trommels, echt wel totale voldoening te schenken. De geringste druk op het pedaal levert een krachtig en progres sief remvermogen. De ophanging geeft een vrij stevige indruk, maar dank zij de uitmuntende stoelen wordt de grens van het komfort nooit overschreden. Het geheel is wel niet zo mals en zacht als in een grote per sonenwagen, maar dat verwacht dan ook nie mand die met een Cordia gaat rijden. Vast staa in elk geval dat men met deze auto talloze kilome ters kan afleggen zonder het geringste teken van vermoeidheid. De uitrusting staat op het peil van de Mitsubishi- traditie: compleet en vi doordacht. De afwerki van het interieur is slaagd, en de gebrui materialen zijn van pril Tyi kwaliteit. De koffer bi< werkelijk ruimte, even de twee zitplaatsen ai 2,1 teraan. Wat de binn< ruimte betreft is de O n dia veel méér dan ep coupé 2 2. Of deze wagen ons koord heeft? Zeker. Allereerst weg< de 115 PK met turbo: efe, aangename verrassing een dergelijke auto. verder omdat hij veilig betrouwbaar is, en o 'eF worpen met grote zc voor het detail. De O dia is een wagen om h J°' over kop verliefd op 1 worden, met de prett 1 zekerheid dat men er ter geen spijt van krijgen. Philippe Toussa 11,0 ide :n I PROEFRITTEN MET ALLE WAGENS MOGELIJK 2 deurs coupe: 1600,2000. 2000 auto 2000 Turbo 5 deurs break 1600, 2000 4 deurs: 1200, 1400 1400 auto, 1600, 2000 Turbo. 3 deurs: 1200, 1200 auto, 1400, Black Fury, 1400 Turbo 5 deurs: 1200, 1400, 1400 auto. Black Fury 6- 19.11.1982 - De Voorpost De eerste postelektorale gemeenteraad te Lebbeke is onder meer dan matige belangstel ling van buitenstaanders, maar met de afwezigheid van 7 raadsleden gestart. Het is een vlotte en lange zitting geworden. Na de krotverklaring van enkele woningen en het ontslag van Van Biesen Francois uit het OCMW, kwamen besprekingen over de kerkfabrieken. Van drie werd een begro tingswijziging aanvaard: nl. O.L.V., J.M. Vianney en St. Martinus. Alle kerkfa brieken legden ook hun be groting 1983 voor. Terwijl het advies gevraagd werd voor schilderwerken aan O.L. Vrouwekerk en aan de kerk van Heizijde. Hier vroeg Vlassenroot (SP) of aan de kerkfabrieken ge vraagd was te bezuinigen? De hr. Abbeloos beant woordde zijn vraag en zei: we kunnen hierin alleen ad vies geven. Leningen Daarna werden een hele boel leningen goedge keurd, met verschillende aflossingstermi j nen Kapellekensbaan In de gemeenteraad van ju li'werd een speciaal regle ment nl.: de vermelding «uitgezonderd voor leve ranciers» onder het bord: «3,5 ton» in bovenvermel de straat goedgekeurd voor 2 md. op proef. Voorstel was nu om deze regeling nog een 6 maand te verlen gen. Intussen heeft het be trokken bedrijf belofte ge geven aan de gemeente om de inrijpoort achteruit te plaatsen en de container weg te doen. De gemeente heeft op zich genomen het voetpad te herstellen. Om beide partijen in de moge lijkheid te stellen hun be lofte te volbrengen is de proefperiode verlengd met 6 maand. Omleidingsweg Er is een ministerieel ak koord om de omleidings weg te verplichten voor het zwaar verkeer, komende van de richting Dender- monde. Zwaar vervoer van meer dan 3,5 ton moet ver plicht de omleidingsweg ge bruiken. Vanuit Brussel richting Dendermonde is deze regeling nog niet ver plicht, omdat de diensten in Brussel van mening zijn dat het kruisen van de rijksweg te gevaarlijk is. Wel is het gemeentebe stuur bezig daarover onder handelingen te voeren, ze ker als op deze weg de vereiste signalisatie aange bracht is. Hierbij een reak- tie van Johan De Mol, die het verkeer uit het centrum wou krijgen. Waarop de meerderheid reageerde, dat hij dat aan de hande laars moest voorstellen. De Mol pleitte ook voor een volstrekte voorrang voor het verkeer op de omlei dingsweg en om het ver keer in het centrum in hoe veelheid en snelheid te be perken. Schepen Moeyer- soons diende hem van ant woord. Ook schepen Hiel en Abbeloos gaven uitleg over de stappen van de ge meente om de omleidings weg te doen erkennen en te laten gebruiken waarvoor hij opgevat is. Punt 11 op de agenda was een humo ristische noot in het geheel. Burgemeester Mertens, die blijkbaar zijn bril vergeten was, wou lezen O.V. Lan- gestraat (wat stond voor openbare verlichting Lan- gestraat). Door het ontbre ken van zijn nuttig leesin strument, las hij: «Onze Lieve Vrouw Langestraat». Daarna heeft hij gewoon de bril van de sekretaris gebruikt en om beurten hebben ze zich bediend van de 'velo'. Voor de aanpas- singswerken van het water- bedelingsnet van de Lange straat werden toelagen ge vraagd evenals voor de groenaanleg. Brandweer Er werd voor 600 meter persslangen en 5 ademha- lingstoestellen aangekocht. Wat de opcentiemen op de provinciale belasting op honden, rijwielen en mo torrijwielen, huispersoneel en tabakslijterijen aangaat, werden de vroegere cijfers opnieuw voor een periode van vijf jaar goedgekeurd. Er is evenwel mogelijkheid deze belastingen te herzien binnen deze termijn. De beslissing hiervoor ligt bij de gemeente. Standplaatsrecht wekelijkse markt Op 30.02.1982 besliste de gemeenteraad de prijs per m: ingenomen oppervlakte op 20 fr. te brengen en de prijs voor een abonnement van 6 md. op 15 fr. per m: te bepalen. Op deze beslis sing kwam wel wat kritiek van marktkramers, zeker van deze die een relatief grote oppervlakte vandoen hebben en in verhouding niet zoveel verkopen; ter wijl sommige kleine kraampjes een produkt hebben dat vlot van de hand gaat. De gemeente besliste, met een terugwer kende kracht tot 1 jan. '82 en gaande tot 31 dec. '86, de prijs te bepalen op 10 fr./nr en 8 fr./nv' voor een abonnement. Dit is in ver gelijking met vroeger nog een verhoging x 4. dienst werd een begrotings wijziging goedgekeurd. Jo han De Mol bekloeg er zich over dat sommige dossiers onvindbaar waren, toen hij ze wou inzien. «Ge durft er toch naar vragen» schertste iemand. «Ze waren er ze ker.» bevestigde de sekre taris. De begroting van het OCMW sluit met een boni van 37.166 fr. Reden is o.a. het feit dat dit jaar geen aanvang zal gemaakt wor den met de bouw van het rustoord. De gemeente sluit in gewone dienst daar entegen met een verlies of beter een nadelig saldo van om en bij de 10 miljoen. Redenen hiervoor zijn de stijgende verwarmingskos- ten en een verhoging van de wedden van politie en personeel. Ook sneeuw- en ijzelbestrijdingvoorzienin- gen en vergoeding voor schoonmaakpersoneel ver hoogden dit mali. In bui tengewone dienst kwam er dan een boni van 17.309.962 fr. door een wij ziging aangebracht door de Bestendige Deputatie, in een poging om een even wicht in de balans te berei ken. De deputatie schrapte de uitgaven voorzien voor het Buurthuis te Belle, om dat duidelijk is dat daar in 1982 niet meer aan gewerkt wordt; ook de gelden voor zien voor grondaankoop in de Stationsstraat werden geschrapt op de begroting van dit jaar. Feit is wel dat de gemeenten een serieuze last hebben in betoelaging ook van kulturele zaken en het bijpassen van tekorten bij bv. OCMW, en in een loon- en werkingslast. Sporthal Aan de sporthal wordt de bouw van een bergplaats voorzien. Bloso komt voor 60% tussen, maar enkel en alleen bij de materialen. De gemeente keurde een subsidieaanvraag goed. Sekretaris Mevr. Mortier-De Smedt nam ontslag op de gemeen te als bestuurschef, gezien ze benoemd is in vast ver band als sekretaris van het OCMW te Lebbeke. Haar Hah plaats als bestuursi gf51 werd vakant verklaard, wijze van bevordering. Afschaffing J. De Mol vroeg de afsd b°vi fing van de belasting op «tei rijwielen. Hij deed een go« roep op de PW voor m *e'3 fietspaden en minder 6 platen. Hij haalde het n ot Punt 29: politiekorps! Volgens Johan De zouden er problemen j bij het politiekorps. Burn meester Mertens klaarde dat dit punt niet openbare zitting kon sproken worden, want personen en namen zoui worden vernoemd. De b gemeester besliste, en recht, dit punt in beslo vergadering te behandelt L len 0p« lach De belangstelling voor dee *?r me aan de Nationale Vera "P laarsjaarmarkt van 20 en november in het Jaarbeurs ie I trum te Utrecht is zo groot de organizatoren besloten I oer ben deze manifestatie me de vernieuwde Margriet maar in de ruimere Julianf" te doen plaatsvinden.

De Voorpost | 1982 | | pagina 6