Toestand van Aaisterse stadsfinanciën gewoon dramatisch Hak Aalst wil glazen O.C.M.W. - eedse gemeenteraadbestuursmeerderheid zag alle kleuren ?rj an de (CVP) regenboog Wie wordt dertiende man (of vrouw) in O.C.M.W.-Raad Aalst? Aanduiding van schepenen bij PVV-Aalst Buggenhout sluit 1982 af met rode cijfers Het fietsende parlementslid "T ?Hak, het Hulp- Advies- Kontakt en Informatiecentrum van Aalst heeft een open brief [rs geschreven naar de gemeenteraad van de stad Aalst waarin de goede werking van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Werk op de korrel wordt genomen. Rond de werking van het OCMW, zo zeggen de Hak verantwoordelijken heerst een stilzwijgen en dat wil men doelbewust doorbreken. Het moet volgens Hak ook mogelijk zijn een sereen en eerlijk, een openhartig debat omtrent het OCMW te voeren, een gesprek dat [sc| bovendien noodzakelijk is. In de tweede plaats klaagt de open brief van Hak de zeer 0p sterke politizering van het OCMW beleid aan. Dat maakt de realizatie van een aantal n goede bedoelingen totaal onmogelijk. Hak stelt dan ook voor dat niet-politici, aktief in de m welzynssektor, door de gemeenteraad zouden worden opgenomen in de OCMW-raad. lak verklaart zich bereid komt eerst de depolitize- Aalsters Sociaal Overleg 1 n ot een gesprek met de vier ring aan bod. Hier heeft dat omwille van'zijn neut- lartijen in de gemeente- Hak twee voorstellen te raliteit daar zeer goed is aad en hoopt dat er ge- doen: de gemeenteraad voor geplaatst, hchtenwisseling kan ko- legt voor de verkiezing van In de tweede plaats komen 1 jen over de voorstellen en de OCMW raadsleden het de beleidsvoorstellen aan UI uggesties die het daarom- kumulatieverbod vast van bod. Vijf in totaal. Ze heb- rent in de open brief doet. een gemeenteraadslid met ben betrekking op de per- n de open brief zegt Hak een mandaat in de OCMW- soneelsaanwerving (een a- lat «het aanduiden van de raad en twee: de OCMW- politieke aanwerving van iden •van de OCMW raad raad bestaat niet uitslui- het OCMW personeel dat °jen van de allereerste ta- tend uit partij afgevaardig- weliswaar zaijn eigen over- van de vernieuwde ge- den. Wat dit tweede voor- tuiging mag hebben, maar teenteraad is». Hak heeft stel betreft suggereert Hak die mag niet bepalend zijn it eigen praktijk kunnen dat een derde van de man- bij de.aanwerving; er moe rvaren dat steeds meer daten zou moeten toever- ten daarom vergelijkende iensen worden aangewe- trouwd worden aan niet po- eksamens komen). Er is en op het OCMW dat litici met ervaring in het ook de openbaarheid. Bin- wr die mensen een laatste hulpverleningswerk. Dit nen de wettelijke beperkin- ,m edplank is. Het is precies met de bedoeling de raads- gen dient zoveel mogelijk en eze ervaring die Hak er- besprekingen positief te een open beleid gevoerd. urs< De heeft aangezet konkre- verrijken. Die kandidaten De bevolking moet op de oot beleidsvoorstellen te zouden kunnen worden hoogte worden gebracht =nloen. In de open brief voorgedragen door het van de raadsbesluiten, de De Voorpost - 19.11.1982 - 7 beleidsopties en -uitvoerin gen (via de media). Ge heimhouding is enkel en alleen verantwoord wan neer het om persoonlijke dossiers gaat. Bovendien moet inspraak in de OCMW-werking op de meest funktionele en effi ciënte wijze worden voor zien. Aanzuiveren van het begrotingstekort komt op de derde plaats. In deze krisistijd, zo zegt Hak kan het verantwoord zijn dat de OCMW rekening niet slui tend is. Toch moeten be sparingen mogelijk zijn en is het nodig kansen op rui mere inkomsten niet te la ten ontglippen. Op de vier de plaats wordt er gespro ken over de uitbouw van de sociale hulpverlening. Die moet naar de mening van Hak op een meer efficiënte en kreatieve manier wor den uitgebouwd. In het bie- zonder worden bestaansmi nimum en steunverlening vaak geweigerd, zonder naar een geschiktere vorm van hulpverlening te zoe ken. De eerstelijnsopvang- centra zijn op zich een goed initiatief, doch de begelei ding is er te beperkt. Een samenwerking met andere centra dringt zich dus op. Ook zou de juridische bij stand voor iedereen toe gankelijk moeten worden gemaakt. Tenslotte is er nog het tewerkstellingsbe leid. Het OCMW zou hier preventief werk kunnen le veren, dank zij een ge- struktureerd overleg met de RVA en het regionaal tewerkstellingskomitee. Als vertegenwoordiger van de ekonomisch-sociaal zwakkeren kan het OCMW aldus een kreatieve bijdra ge leveren voor tewerkstel ling van kansarmen. Hak voegt er nog aantoe dat deze voorstellen ook zijn terug te vinden in de partijprogramma's. Dat laat Hak toe te hopen dat ze zullen leiden tot reële beleidsstappen. «Het Aal sters OCMW zou op die wijze een model-OCMW kunnen worden in de ko mende zes jaar, al durft geen mens dat nu amper geloven», zo besluit de open brief van Hak. het verleden was, gezien de 13-12 verhouding van de ad, het aantal opgekomen raadsleden reeds een barome- Pj? r voor het te verwachten spektakel. voorbije gemeentever- zingen hebben deze bro- n( .meerderheid echter in 'q n minderheid herscha- e n. Zo hebben de raadsle- n Everaert en De Dijc- r, niet akkoord met een nengaan van de liberale ggipep met een socialisti- e ie partner op de lijst der edse Demokraten, zich de meest kruciale pun- onthouden. Erger, q, iepen Gravez, door zijn u erstappen naar de CVP, q nieuwjaar in een opposi- n h rol gedwongen, was zijn 0p i vooruit en nam duide rs afstand van de koalitie. >eg daarbij de afwezig- id van mevrouw Siau en rgemeester Grepdon ;sa md voor niet te nemen pdernissen. bedoeling om met een rschikken van de huidige Dgelijkheden de financië- eindjes aan elkaar te open is een slag in het ter geworden zal nog nieuwjaar die- g n af te wachten om met f n versterkte Leedse De- >kraten-VU meerderheid slissingen te treffen. :t begon nochtans kalm. gewijzigde begroting 1 van de plaatselijke >enbare Biblioteek. het snazicht van het vierde 'artaal en de nodige gel- n voor de herstellingen m de Impse kerk, begin li getroffen door water- erlast, zijn met eenparig- id van stemmen, goedge- urd. ft de begrotingswijziging n het OCMW kwam de puit de mouw. Geduren de voorbije 6 jaar is lor de CVP oppositie zel- n één zo met brio opge bracht zoals schepen Gra vez, lid van de meerder heid, het thans deed. De dagprijs in het rusthuis bedraagt 479 fr; het natio naal gemiddelde 731 fr. Het kost de Leedse ge meenschap 7,5 miljoen. Aan de warme maaltijden wordt 700.000 Fr. toege dragen en sommige poets en karweidiensten worden geleverd aan 40 fr. per uur. Onaanvaardbare verhou dingen zodat het niet te verwonderen is dat er een lijst is van 60 wachtenden om opname in het rusthuis «Villa Letha». Gravez stel de voor de dagprijs op te trekken tot 600 Fr., een redelijke prijs in vergelij king met de rusthuizen van het omliggende. De CVP stemde tegen; Gravez, De Dijcker en Everaert ont hielden zich. Ook de uitbreiding van het rust- en verzorgingstehuis met een vleugel met 31 bedden, zodat er in het to taal 115 bedden zouden ter beschikking zijn, kende het zelfde lot. CVP fraktieleider Ruys- sinck verwees naar de on volledigheid van het dos sier. Daar de nodige plan nen slechts in de namiddag op het gemeentehuis over handigd waren stelde de burgemeester voor de plan nen ter plaatse in te zien. De raming van 60 miljoen, wat een tussenkomst van 36 miljoen door de gemeente veronderstelt, cijfers van schepen Gravez, zette de aanwezigen met open mon den. Raadslid Galle stelde de verdaging voor en pleit te voor verdere afhandeling door het nieuwe gemeente bestuur na nieuwjaar. Het unanieme goedkeuren betoog naar voor ge- van de verkaveling «Ver- moesen» langs de Bam- bochtweg, met de nodige wegenaanleg, openbare verlichting en drinkwater net evenals de overname van de wegenis in de verka veling Rode Kruislaan be tekenden een korte adem pauze. CVP protest was er bij het voorstel het taksreglement op het ophalen van het huisvuil voor 1982 nog te herzien en deze te brengen op 1.000 Fr. Een tussenop lossing, voorstel van sche pen Noël, om de belasting op 800 Fr. te brengen werd afgewezen. Een schorsing van de zit ting kwam ook het laatste punt op de agenda, een begrotingswijziging vervat in 5 bladzijden, niet ten goede. Burgemeester Grepdon had goed te wijzen op de verhoogde hospitalisatie- bijdragen ter grote van 2 miljoen, het in gedrang ko men van de uitbetaling van de wedden van het ge- meentepersoneel, het mocht niet baten. Raadslid Galle keerde zich een laat ste maal tegen het in extre mis belasting invoeren met terugwerkende kracht als nieuwjaarscadeau aan de bevolking. Gravez steunde de meerderheid; resultaat 11 ja, 12 neen (CVP) en 1 onthouding van De Dijcker zodat ook dit punt verwor pen werd. A.M. De overgang van de ene koalitie naar de volgende stelt vanzelfsprekend problemen. Men komt tot nieuwe ideeën, visies en besluiten. Nadat SP-ers zich reeds onthouden hadden bij de stem ming over de begroting van kerkfabrieken onthield de SP, normaliter nog steeds deel uitmakende van de koalitie, bij de stemming over een paar belangrijke begrotingswijzi gingen. De CVP sprong echter, om technische moeilijkhe den te vermijden, de PVV by. Voorafbeelding van de komende koalitie. De derde maandag na de installatie van de nieuwe gemeenteraad dat zou dus kunnen zijn op 24 januari e.k. heeft de stemming plaats voor het aanduiden van de 13 OCMW-raadsleden. Als we schrijven dat het 24.01 zou kunnen zijn is zulks omdat de datum van de installatievergadering nog niet vaststaat. Het samenroepen ervan zou immers nog een prerogatief zijn van het scheidend bestuur en om diverse redenen twijfelt men tussen 1 en 4 januari. Een zeer speciale stemming wantom de koek zo evenredig mogelijk te verdelen, krijgt elk raadslid acht stemmen. Oordeelkundig te gebruiken. In de situatie die zich na Nieuwjaar zal voordoen worden dat dan voor de CVP: acht x 14 112 stemmen SP: acht x 11 88 stemmen PW: acht x 9 72 stemmen VU: acht x 7 56 stemmen Samen 328 stemmen dus voor dertien mandaten. Alhoewel de OCMW-raadsleden dus pas in januari worden gekozen door de 41 gemeenteraadsleden worden toch reeds heel wat namen genoemd. Toch steunend op meer dan geruchten of gewoon maar gissingen. Aangenomen wordt dat de kandidaat die 24 stemmen op zijn naam verzamelt zeker is verkozen te zijn. Dergelijke stemmingen lopen echter nogal eens verrassend uit en een coup de théatre is dan verre van uitgesloten. Het is soms een partijtje bridge. Om niet te zeggen poker. Nemen we 24 als aantal aan dan zouden de partijen kunnen beschikken over CVP: 112 24 4 mandaten en 16 overschot SP: 88 24 4 mandaten en eveneens 16 overschot PVV: 72 24 3 mandaten zonder overschot VU: 56 24 2 mandaten en 8 overschot Twee partijen met 18 rest en één met vier overschot. De VU zit dus duidelijk op de wip en kan haar stemmen leggen bij die van de CVP waarmee een dertiende zetel kan worden behaald of bij die van de SP om deze ultieme zetel uit de wacht te slepen. Een politieke keuze tussen beide mogelijkheden. Vermoedelijk worden volgende 12 personen OCMW-raadslid. Daarbij is wel in acht te nemen dat Burgemeester D'haeseleer wegens het bestuursakkoord de voorzitter mag aanwijzen die dan één van de drie PW-mandatarissen moet zijn waarbij namen in het gedrang kunnen worden gebracht. Alfabetisch per partij zou het om volgende personen gaan: CVP Elisa Blanckaert-Bourgeois, soc. verpleegster, Dirk Martensstr. 48, Aalst Jozef De Smet, technisch leraar, lmmerzeeldreef 261, Aalst Amand De Veylder, bediende. Dirk Martensstraat 48, Aalst Henri Van der Veken, ekonoom. Landbouwersstraat 14, Aalst PW Jan De Boeck, ambtenaar, St.-Apoloniastraat 3, Aalst Richard Goossens, beambte, Schoolstraat 32, Nieuwerkerken Wilfried Van Herreweghe, bloemist, Denderlandstraat 8, Gijzegem SP Eddy Dierickx, onderwijzer, Hof ten Wachenenstraat 2, Hofstade Albert De Winter, architekt, Gentsesteenweg 496, Aalst Mathieu Saeys, ambtenaar, Hoogstraat 70, Meldert VU Arseen Carlier, bediende, Dirk Martensstraat 76, Aalst Frans Jansegers, lie. ekon., Pontweg 57, Herdersem Wie wordt de dertiende? En dan zijn er nog de opvolgers. Schepen van financiën Gas ton Van den Eede stelde twee begrotingswijzigingen voor. Een op de buitenge wone en een op de gewone dienst. Qua ontvangsten op de bui tengewone dienst konden worden genoteerd ruim 17 miljoen voor toneeltechni sche uitrusting van het Kul- tureel Centrum en ruim 11 miljoen voor sanitaire in stallaties. Twee staatstoela- gen toegekend door de mi nister van Nederlandse Kuituur. Qua uitgaven waren er en kele korrekties ten belope van ruim 33 miljoen. De begrotingswijziging in de gewone dienst houdt talrij- Raadslid Oscai Redanl uit Moorsel kan zich niet akkoord verklaren met de manier waarop de drie schepenambten in zijn partij werden toegekend Hij verspreidt dan ook in de raluintjesgemeentcn. - in heel Groot-Aalst zou zulks nogal duur uitvallen -. een medede ling daaromtrent. Niet het uithangen van vuile was. Gewoon een aantal feiten op een riitie jplaatsen. 1 We geven hierbij dan ook de tekst in extenso. Raadslid Redant verklaarde echter nadrukkelijk op een geïmproviseerde perskonferentie dat men van hem niets spektakulair dij de officiële stemming moet verwachten. Hij blijft loyaal ten opzichte van zijn partij «In haar koalitievorming met de CVP kreeg de PVV drie schepenzetels toegewezen. Deze werden als volgt toegekend: De Maght (2294 naamstemmen). Bourlon (2.274 naamstem men) en Doorns (976 naamstemmen). Er wordt met weinig eerlijke bedoelingen rondgestrooid dat ik geen kandidaat-schepen zou geweest zijn, of dat ik mijn kandidatuur zou ingetrokken hebben of onvoldoende verdedigd Het tegendeel is waar! Vermits ik na De Maght en Bourlon de meeste naamstemmen kreeg (285 meer dan Doorns) en ik bovendien reeds 12 jaar gemeenteraadslid ben. geloofde ieder logisch denkend inwoner in GANS Aalst dat het derde schepenambt aan mij zou toegewezen worden. Logika en respekt voor de stem van de kiezer hebben het evenwel met gehaald. Zou het dan toch zo zijn dat in de Aaisterse PW de universitairen systematisch geweerd worden? Herhaaldelijk heb ik geweigerd aan burgemeester D'haeseleer om mijn kandidatuur in te •rekken. Drogredenen als verdeling van de PVV-mandaten over Klein-Aalst en de randgemeenten kan geen enkel redelijk mens aanvaarden. Zijn wij door de fusie dan gemaal geen Aalstenaars geworden? Betalen wij niet allemaal evenveel Aaisterse Belastingen? Waarom hebben zo veel honderden mensen van Klein-Aalst dan voor mij gestemd? Hebben verkiezingen met lijsten van kandidaten dan nog zin? Uiteindelijk is het tot een stemming gekomen onder de PVV-gekozenen. Daar waar ik zes ,9ar terug haar kandidatuur met kracht verdedigd heb tegenover een verkozencn die toen >k honderden stemmen minder had, heeft De Maght nu tegen mij gestemd. Nog erger was tegenstem van Jean Van Laethem die samen met mij zo vele jaren zijn naam verleende aan het PVV-bal te Moorsel en die mij tot vlak vóór de stemming zijn steun beloofde, wat •eaereen ook normaal zou gevonden hebben. Welke drukking heeft hier gespeeld om deze ™an al zijn vrienden in Moorsel de rug toe te keren en te doen verliezen? Beiden stemden voor Doorns, evenals de «Klein-Aalstenaars.» D'haeseleer en Van den "de, Adriaenssens stemde voor zichzelf. dank Gilbert Bourlon en Frans De Meersman die ten minste de stem van de kiezer lerespekteerd hebben Mijn dank ook aan de kiezers voor mijn 1.261 naamstemmen (Ih) ke wijzigingen in. Ontvang sten vooral waarvoor in de begroting geen kredieten waren voorzien. Ruim 2,5 miljoen toelage voor de bi bliotheek, ruim 8 miljoen indeksering van het ge meentefonds 1981, 116 mil joen van het hulpfonds, bij na 2 miljoen achterstallige weddetoelagen, winst van het waterbedrijf (10 mil joen e.a., samen goed voor 136.278.961 fr. Met de boe king van het voorschot op de saneringslening wordt dat dan 194.913.961 fr. Ook bij de uitgaven zijn er wel enkele belangrijke kre dietaanpassingen met o.m. een krediet voor onder houd van buurtwegen van 548.000 fr., 872.000 fr. voor ijzelbestrijding in de cember 1981, 863:000 fr. voor openbare verlichting en toezichtskosten decem ber 1981, 881.000 fr. aan deel in verlies «Dender- oord» 1981 en vooral 40 miljoen als tussenkomst in ziekenhuistekorten in 1981. In de personeelssektor zijn er kredietaanpassingen, verminderingen van 4 mil joen bij de politie, 3,5 mil joen bij de brandweer en een kwart miljoen bij het Centrum 900 wegens be sparingen voor bezoldiging van overuren. Verhoging echter van 1,145 miljoen voor aanwerving van tech nische bedienden. In de sektor werkingskos ten gaan de verhogingen van de kosten vooral naar aankoop van brandstoffen, verwarming en verlichting van gebouwen en onder houd van het wagenpark. Wat betreft schulden was er 20 miljoen nodig voor beta ling van intresten op de rekening-courant. Tevens een krediet van bijna 2 mil joen voor betaling van in tresten op het voorschot van 58 miljoen van de sane ringslening. De aflossing van het kapitaal valt ten laste van de hogere over heid. Na deze wijzigingen stijgt het tekort voor het eigen dienstjaar van 193 naar 222 miljoen of een verhoging van zowat 28 miljoen en het mali van vorige dienstjaren vermin dert van 319 naar 173 mil joen. Het globaal tekort 1982 na deze begrotingswij ziging vermindert dan van 513 naar 395 miljoen of een kleiner tekort van 118 miljoen. «Realistische cijfers» vol gens de schepen. Etienne Bogaert oppert als woordvoerder van de op positie dat het abnormaal hoog aantal wijzigingen ge brek aan realiteitszin ver toont en dat er gewoon «met de klak» naar gesme ten werd. De gegevens van de finan ciële toestand met een struktureel onevenwicht tussen ontvangsten en uit gaven en aanslepende the saurieproblemen noemt hij gewoon dramatisch. Hem vallen vooral op in de uitgaven 41 miljoen voor zieken huistekorten ruim 6 miljoen bijko mend aandeel T.W.W. 20 miljoen bijkomende intresten ruim anderhalf miljoen meer energie dan voorzien ruim 1 miljoen meer voor algemene admini stratie een half miljoen meer voor de brandweer anderhalf miljoen meer voor L.O.-gebouwen 195.000 fr. meer voor museum 103.000 fr. meer voor historische gebouwen. «De démissionerende meerderheid heeft haar kansen verkeken door de nota's van de schepen van financiën roekeloos op kant te leggen en de op merkingen van de oppositie in de wind te slaan». De moeilijkheden zullen daarenboven nog vergroten wegens de nog niet voltooi de werken en de exploitatie van het nieuw zwembad de exploitatie van het nieuw Kultureel Centrum de weerslag van de ex ploitatie van het nieuw zie kenhuis. Bogaert besluit dat het hoog tijd is dat een nieuwe meerderheid het roer omgooit. Toen dan SP-fraktieleider Freddy Pijck verklaarde dat zijn fraktie zich zou onthouden omdat hij geen spoor van échte sanering kon ontdekken was er dan ook geen meerderheid meer binnen de toch nog voortdurende bestuurskoa- litie om deze begrotingswij zigingen goed te keuren. Raadslid Louis Saerens maakte ten andere met schepen Van den Eede in enige bekvechterij verzeild die wel werd bijgesprongen door kollega-schepen Mar cel De Bisschop, die Van den Eede loofde voor zijn totale inzet. De VU bleef echter solidair met de be stuursmeerderheid en keurde de begrotingswijzi gingen goed samen met de PW en CVP. Deze laatste naar woordvoerder Bogaert verklaarde om technische moeilijkheden te voorko men. Toen Louis Saerens dan nog de kosten voor ijzelbestrijding die 18 mil joen bedroegen, hij deed navraag in een met Aalst vergelijkbare ge meente waar deze amper 900.000 fr beliepen «aan de hoge kant vond» liet raadslid Chris Lievens- Borms schalks opmerken dat ze «na vier jaar wach ten dan toch nog gelijk zou krijgen»... Niettegenstaande de begroting, zoals opgelegd wordt door de overheid, sluitend werd ingediend, kijkt de ontvanger van de gemeente Buggenhout stilaan op tegen een deficiet van om en bij de 8 miljoen. Door enige financieel- zigde begroting, al goedge keurd tijdens de laatste ge meenteraad. verhoogd met 100.000 fr. Het degelijke on derhoud van de buurtwegen en beken brengt ook een verho ging van 600.000 fr met zich mee. De patronale bijdragen belasten de lopende begroting met ettelijke tienduizenden w franken meer dan voorzien, technische ingrepen heeft de Bestendige Deputatie de En ook de aanstelling van een sluitende boekhouding omgezet in een geheel waarvan de balans een negatief cijfer vertoont. Bij het opstellen van de reke- enkel rekening te gaan houden ningen van de vorige jaren met de gestorte sommen die werd rekening gehouden met reeds overgemaakt werden, vastgestelde rechten die als De rekeningen zullen er met- dusdanig ingeschreven werden een een eerlijker beeld tonen fa„ktie was twee jaar onbezet in de begroling en gemeld wer- van de financiële situatie en wat wd eni moeilijkhcden den als te vooracne ontvan- men vermijdt de begroting van Iot gevojg |,ad j,at de huis gsten. Deze procedure werd bet volgend jaar te belasten vuilverwerking en de dittwtn- uitgevoerd, zoals voorgeschre- met geldsommen die vadertje hali„g duurder kosI darn ven in de geldende onderrich- staat slechts met mondjesmaat verwacht is ondermeer te wij tingen. Maar de ontvangsten en laatttijdig overmaakt. ten aan het feit dat men pas in bedroegen duidelijk minder Het ware wel wat simplistisch aprij van het ]opend :aar is dan verwacht. Het saldo van om het bekomen deficiet enkel gestart met de ophaline vol de nog niet geïnde, maar voor- toe te schrijven aan de moei- gens het minder.dure *DDS_ ziene bedragen werd in de be- lijkheden die de staat als wan- SySteem groting van het volgend jaar betaler de gemeente aandoet. Buggenhout ziet intussen het ingeschreven. De gemeentere- De verwarming- en verheh- jaarei„de naderen met een ne- kening vertoont op deze wijze tingposten werdenm de gewij- gatjef cijfer van g g9g 735 fr politiecommissaris brengt nieuwe kosten met zich mee (weddeaanpassing en kledij- vergoeding) maar het feit dat men die post moet verhogen mag dan eigenlijk een gelukki ge betaling heten, want die een financieel gat van 7,3 mil joen. De bestendige deputatie heeft dit saldo niet weerhou den bij de goedkeuring van de begroting van 1980, zodat dit bindend advies ook zijn weer slag heeft op de voorgelegde begroting voor 1982. Mogelijks heeft de staat intus sen het bedoelde bedrag reeds aangezuiverd en laten nu nieu we stortingen op zich wachten, maar het administratief sys teem is wel slim genoeg om bij de gedane stortingen niet te vermelden op welk aanslagjaar -het gestorte bedrag betrekking heeft. Het is dus niet te contro leren in welke mate vadertje staat gemeenten laattijdig be taalt. Alleen kan men konsta teren dat bepaalde bedragen nog moeten overgemaakt wor den en de gemeentelijke ont- vangerij mag al blij zijn als er af en toe van overheidswege wat geld op de rekening wordt gezet. In Buggenhout ziet men met lede ogen tegen deze manoeu vres aan en heeft men beslist om in de toekomst de verschil len tussen de vastgëstelde rechten en de werkelijk ont vangen bedragen te vermijden door bij het opstellen van de komende begrotingen en bij het opstellen van de rekenin gen van het afgesloten jaar (Ivd) Zondag 14 november 1982 zou dus een 'auto-arme zondag' worden. Zo was gepropageerd door de Bond van de Grote en Jonge Gezinnen. Er kwam steun vanwege de Vlaam se deelregering en vanwege de BRT. Zondagvoormiddag had ik sociaal dienstbetoon in Steenstraete' te Sint-Niklaas. Dan maar de fiets op: een gelegenheid om niet te laten liggen. Groot was dan ook mijn verwondering, en eigenlijk vooral mijn teleurstelling, dat zowel in de dorpskom van Ham- me, als op weg van Hamme naar Sint-Niklaas en ook in het centrum van Smt-Niklaas zelf van 'auto- armoede' nagenoeg niets te merken viel. Zijn onze mensen dan toch zo moeilijk te motiveren telkens het er op aankomt de spreekwoordelijke 'woorden in daden' om te zetten? Eén groot pluspunt voor het fietsende parlementslid: naast de fikse dosis fietsgezondheid viel mij de voorheen onvoldoende gerealiseerde ervaring te beurt in welk een rampzalige toestand onze fietspa den tussen Hamme en Sint-Niklaas verkeren. Dat daarvoor een auto-arme zondag nodig was heb ik voor mezelf deemoedig geakteerd. Een uitdaging alleszins voor de Wase kollega's in het parlement! Hopelijk niet tot een volgende 'auto-arme zondag'... Walter Peetere

De Voorpost | 1982 | | pagina 7