De vredesbeweging: politieke manipulatie? Jet en Mieke De Loof En niemand hoort huilen^ Irote belangstelling voor opendeurdagen an Radio Motief te Hamme Beverenaar Guy De Paep (VU) versus Robert De Gendt Meldert positief voor 11.11.11 Aalst leent aan lopende band De Voorpost -19.11.1982 - 9 We publiceren hierna, als lezersbrief, een standpunt van de Beverse arts Guy De Paep over de vredespro- blematiek. De Paep trekt fel van leer tegen hen die hy «sloganroepers» noemt. Een stellingname die dus vast niet door alleman zal bijgetreden worden, maar boeiend is de visie van De Paep alleszins. Op 5, 6 en 7 november jl. hielden de Volksuniejongeren hun jaarlijks, nationaal weekend. Het geheel stond in het kader van de vredesproblematiek in de brede zin van het woord. Anders dan men van de Vujo vroeger kon verwach ten, zijn deze dagen verlopen in een sfeer van gezond verstand, eerder dan dat alle energie verspild werd aan ideologische koffiedikkijkerij. Een voor de nationale Vujo gezonde evolutie, omdat vroeger alle inspanningen gewijd werden aan de tegenstelling links-rechts. Deze problemen blijken dus ver opgelost te zijn. Het weekend werd afgesloten op zondagnamiddag met een groot debat. De deelnemers waren: V.U.-senator Bob Maes. kolonel Schalbroeck (defensiecentrum), Mark Boey (IJzerbedevaartkomitee) en Robert De Gendt (voorzitter Overlegcentrum voor de Vrede - O.C.V.). Het is naar aanleiding van uitspraken en vooral stilzwijgen van deze laatste dat men bij Vujo bepaalde konklusies zal moeten trekken in de nabije toekomst. 'Het ging namelijk om een uiteenzetting die werd gegeven omtrent de vredesorganisaties door één van de aanwezigen, waarbij dan tot slot aan dhr De Gendt de overigens onbeantwoorde vraag werd gesteld of men de vredesorgani saties en specifiek V.A.K.A. en O.C.V., het eerlijk idealis me kan toeschrijven' dat een echte .vredesorganisatie moet sieren. De redenering was de volgende. Wanneer men de samen stelling van de overkoepelende organisatie Vaka bekijkt (de deelnemers zetelen ook allen in het OCV), komt men tot een rare vaststelling. De meerderheid van deze 15 organisa ties behoort tot wat men moet noemen de extreem-linkerzij- de. Wanneer men deze organisaties afzonderlijk bekijkt, stelt men vast dat zij op zichzelf geen groot aantal leden groeperen. Bovendien is het zo dat er een grote interferentie van aangeslotenen is: vooral bij de kommunistische organi saties treft men veelal dezelfde (en nogmaals: numeriek erg beperktaangeslotenen aan. Subsidies? Ik stel mezelf hierbij de volgende voorlopige vragen: weet 10% van de mensen die verleden jaar in Brussel mee betoogden welke identiteit de initiatiefnemers werkelijk hebben? Moet men bij anti-westerse en pro-kommunistische initiatieven niet zeer voorzichtig zijn bij het deelnemen aan akiies die wel eens zouden kunnen worden misbruikt? Waarom wordt nooit gesproken omtrent het ware gelaat van de deelnemende organisaties (b.v. in onze officieel voor lichtende nieuwsdienst varCde BRT)? Is men bang met de vinger te worden gewezen? De redenering ging verder als volgt. In het begin stelde de vredesorganisatie de eenzijdige ontwapening voor. Indien men hun samenstelling bekijkt, stel ik de volgende parallel: een vakbond kent de financiële sterkte van een bedrijf, over de financiële sterkte van de vakbond is niets geweten en mag dal ook niet prima sas voor belastingsontduiking). Wel, laat ons eerlijk zijn: de vakbond ontmantelt zich om van het patronaat te verwachten als tegenzet dat zij nooit meer zullen denken om aan de «verworven rechten» te tornen. Het probleem is vergelijkbaar: een konflikt tussen twee groepen met een verschillende visie op de ekonomische en politieke struktuur. Men zal tussen dit en vijfhonderd jaar nooit een vakbond zichzelf weten te ontbinden, zoals het even idioot en absurd zou zijn om als inwoner van een demokratisch en gerust leefbaar land, het strot te tonen aan een diktatoriaal geïnspireerd politiek roofdier. Eenzijdige ontwapening is dus een grapje, neem ik aanDe vredesor ganisaties hebben dat schijnbaar óók zo gezien (wat dat grapje betreft althans), want na gegronde en onweerlegbare kritiek hebben zij als echte idealisten hun publieke stellin gen snel aangepast aan de omstandigheden. Men zag al snel in dat met deze stellingname geen grote massa te mobilise ren was en er teveel kritiek zou loskomen. En dat is wat zij beogen: een massa volk op de been brengen. Opvallend bij de talrijke akiies is verder dat men als het ware onder de toonbank door een anti-Amerikaanse inge steldheid doorgeschoven krijgt. Carter was indertijd een goede, want zwakke president. Reagan is een oorlogsmis dadiger of zoiets (hoewel Carter in Brussel op 26.10 de militaire politiek van zijn opvolger ondersteunde), terwijl over kameraad Leonid, die elke veertien dagen een SS-20 bijplaatst en half Azië, half Europa, belangrijke delen van Afrika en Amerika met bebloede legerbotten doortrapt, met moeite en duidelijk pro forma vernoemd wordt. Men leze daaromtrent de uitgave van het IKoVE van september- oktober n.a.v. de nacht tegen de kernraketten te Vorst: het gevaar komt niet van buiten, het is er al; niet de Russen zijn onze vijanden, maar wel de Amerikanen... Jaja... (te bestellen bij I.Ko.V.E., De Merodestraat 175, 1060 Brus sel). Ik neem aan dat wanneer men de samenstelling van Vaka en aanverwanten kent, men des te beter zal begrijpen hoe zulks volksbedrog mogelijk is. Het spreekt dus voor zich dat men hier te doen heeft met een mantelorganisatie die haar ware gelaat zorgvuldig verbor gen houdt. Een merkwaardige houding voor een vredesor ganisatie, niet? De werking van de vredesorganisaties blijkt dus een twijfel achtige zaak. Die eventuele twijfel is echter volledig weg te nemen, wanneer men tot het antwoord komt op de vraag: welk belang en welk doel zouden deze organisaties voor ogen hebben? De analyse is helder. Na een gegronde kritiek komen deze verdoken organisaties tot bepaalde slogans die op het eerste gezicht door iedereen kunnen worden bijgetreden: niemand is immers tegen de vrede. Ik moet de eerste althans nog tegenkomen. Via een uitgedokterde en kostelijke propaganda (de vorige grote betoging heeft aan propaganda enkel al netto een klein miljoen gekost!) die geleidelijk op gang gebracht wordt, brengt men een massa volk op de been. Men mag er daarbij zeker van uitgaan dat 90% van deze mensen, die echt bezorgd zijn en vanuit een eerlijke overtuiging spreken, niet grondig op de hoogte zijn van de fundamentele problema tiek omtrent de politieke en militaire situatie en intenties in de internationale politieke verhoudingen. Dit neemt niet weg dat zij op straal 'komen uit een echte en overtuigde bezorgdheid omtrent ons eigen voortbestaan. Nooit meer oorlog is een leuze die aan de Uzer geboren werd; de idee bestaat al sinds mensenheugenis. Het probleem is echter dat zij niet weten achter wiens vaandel zij eigenlijk opstappen en door welke organisaties hun indrukwekkende opkomst misbruikt wordt. Want dat is het: men blijft vaag en tegelijkertijd misbruikt men de eerlijkheid van een ander. De bedoeling van dit optreden is duidelijk: politieke manipulatie en massaindoktrinatie. Steeds meer verenigin gen buiten de vredesorganisaties zijn openlijk met de v redes idee beginnen spelen (alsof zij er vroeger legen waren). Door massale opkomst bij de anti-kernbetoging verleden jaar heeft men indruk gemaakt en een soort mode geschapen: wil men vandaag nog een waardige vissersklub zijn, dan moet men openlijk vredesaktivist spelen, want anders zou men wel eens kunnen worden afgeschilderd als een konservatieve oorlogszuchtige'(voor sommigen is dit immers hetzelfde). Het spreekt voor zich dal wanneer organisaties als b.v. Bond zonder Naam of Bond van Grote en Jonge Gezinnen ertoe gedwongen worden met de sloganroepers mee te doen. dat dit onvermijdelijk ook politieke gevolgen heeft. Dit is alsdusdanig niet het probleem, doch de moeilijkheid ligt dan weer waar wij begonnen zijn: de gehele aktie is in gang gestoken door groeperingen die men niet kan verdenken van vriendelijkheid tegenover de algemene en praktisch haalbare demokratie. Het gaat hier m.a.w. om een prachtig staaltje van massamanipulatie: men misbruikt het idealisme van een ander om vanuit een bepaalde uitgekiende strategie een niet, vermeld doel te bereiken. Het gaat hier immers niet om vrede: het gaat hier om extreem linkse overheersing. En om dit te bereiken, gebruikt men de eerlijkheid van de gewone mens. Bestaat er dus een idealistische instelling bij deze vredesorganisaties? Deze vraag werd gericht aan de heer De Gendt. Zijn eerste antwoord was naast de kwestie en de vraag werd nogmaals, doch duidelijker herhaald. Er kwam geen antwoord meer. Een zalige stilte, maar ze werd steeds dreigender. Guy DE PAEP. Beveren n, lalst wil kernwapen-vrij zijn '0|| oorlog, op het eerste ge zicht toch militaire en poli tieke problemen: een arts tracht niet alleen het be- 'oensdagavond had te Aalst de traditioneel geworden Fakkeltocht voor de vrede plaats. 1 pnieuw wik een groot aantal mensen van de partij. Een lange sliert met fakkels, diverse andoeken, affiches, badges en vredesliederen trok door het stadscentrum en maakte jn protest tegen de miljardendans die naar de bewapening gaat, duidelijk, tdien werd er in zaal Madeion het boek «En niemand hoort je huilen» van Dr. Jef De oof en Mieke De Loof van de Medische werkgroep tegen atoomwapens aan het talrijke nbliek voorgesteld. Ni !t dp1 niemand hoort Een volgende oorlog bete huilen» kent immers de vernieti- ieui dit boek proberen de ging van de menselijke be- line iteurs de ontwikkeling schaving op aarde. Ti |in de kernwapens en de Hoe dicht we ook bij de staande lijden te verzach- n w ivolgen van hun gebruik afgrond staan, we kunnen ten. maar ook het te voor- het kader van de wapen- nog terug. Met al onze komen. Tevens willen de cdloop en de vredespro- krachten moeten we zoe- artsen waarschuwen tegen :et ematiek te plaatsen. On- ken naar andere wegen geestesafwijkingen (een es iddellijk voegen zij hier- voor het oplossen van onze aantal beleidsmensen zijn in toe dat absolute objek- conflicten. Slavernij, kin- immers zó 'bezeten' door insleten bij de behandeling derarbeid en kolonisatie de oorlogsgedachte dat we in deze komplekse mate- werden afgeschaft, ziekten hun houding niet meer als le wel nooit iemand zal als pest en pokken werden normaal kunnen ervaren, unnen bereiken. In de in- uitgeroeid, hoewel de Ook tegen de duidelijk ge lding stellen zij het duide- meesten destijds dachten kleurde beïnvloeding wil- jk: «Oorlogen zijn er al- dat ze tot het normale len de artsen objectieve in- jd geweest... en toch zijn maatschappijbeeld behoor- formatie brengen, enkel in- altijd mensen geweest den en onuitroeibaar wa- gegeven door hun zorg zich niet wilden neer- ren. Ook de oorlog en de voor het welzijn van de jen bij de onontkoom- bewapening moeten de we- bevolking. Verder wordt iarheid van oorlogen, reld uit. Hoe moeilijk ook, de huidige situatie ge- eel invloed hebben zij er is geen keus. Een oorlog schetst via een beschrijving mj wit gehad en oorlogen kan echt niet meer. van de verschillende kern- >ndi :^en zij niet kunnen In het eerste hoofdstuk 'Hi- wapens en hun lanceermid- ict i genhouden. De laatste rosjima en Nagasaki, een delen. Hierbij staat één ren is er echter veel ver- beschaving geschandvlekt', zaak vast; het initiatief tot iderd. De Hirosjima- en wordt een beeld van de de produktie van nieuwe lunJ agasaki-bommen zijn verschrikkingen na de wapens is praktisch altijd echts kinderspel, vergele- atoombommen opgehan- van de Verenigde Staten en met de huidige moge- gen. In het tweede hoofd- uitgegaan. Amerika ligt im5 jkheden. Van enige be- stuk wordt duidelijk ge- voortdurend voorop wat de ing iherming tegen de bom is maakt waarom de artsen ontwikkeling van nieuwe, een sen sprake. De enige kans zich plots gaan bezighou- hoog verfijnde wapens be- irde gt in de preventie, het den met de problemen van treft. Willen de Amerika nen lorkomen van oorlog, kernbewapening en kern- nen n'et alleen op tech- nisch, maar ook op mense lijk gebied de koplopers zijn, dan zullen ze heel wat meer energie moeten be steden aan echte ontwape ningsonderhandelingen en wordt het hoog tijd dat ze tenminste een gedeelte van hun wapenbudget vrijma ken voor vredesonderzoek, en voor hulp aan de derde en vierde wereld. Vervolgens wordt op een suggestieve wijze de ver schrikkingen van een a- toomoorlog getoond. Eveneens wordt duidelijk gesteld dat een rampenplan bij een atoomoorlog onzin en volksmisleiding is; ze kreëeren een vals gevoel van veiligheid want beveili ging tegen atoomwapens is onmogelijk. Hulp na een aanval moet je niet ver wachten. Het enige wat je tegen een kernoorlog kan doen is hem voorkomen. Prima is de vraag «Hoe is het zover kunnen komen?» Waarom dient zes percent van de wereldproduktie voor militaire doeleinden (dit betekent 48 miljoen frank per minuut voor mili taire projecten!) te worden gebruikt. Tien percent van alle grondstoffen wordt ge bruikt voor militaire verwe zenlijkingen. Hongers nood, ondervoeding, anal fabetisme, ziekten en wo ningnood zouden uit de we reld kunnen worden geban nen als men hiervoor 823 miljard per jaar zou kun nen bijeenbrengen. Dit is een enorme som... onge veer evenveel als de wereld in twee weken aan wapens spendeert! Verder vraagt men zich af vanwaar de woekering van geweld in onze maatschap pij komt en formuleert men hiervoor ook een duidelijk antwoord Op het einde van het vijfde hoofdstuk zoekt men een nieuwe mo raal. Het enige wat die nieuwe moraal van ons eist is onze weg te gaan en onze verantwoordelijkheid op te nemen, ervan uitgaande dat, ook al is het altijd zo geweest, wij er nu anders over beslissen. We moeten groeien naar een rede. die gebaseerd is op diep res- pekt voor verscheidenheid. In het laatste hoofdstuk wordt uiteengezet wat wij aan deze situatie kunnen en moeten doen. 1. Verhinderen dat er kernwapens op Belgisch grondgebied worden opge slagen. Omdat het de Bel gische regering is die hier over beslist, moet er druk op haar worden uitgeoe fend. 2. Aan alle politici vragen welk standpunt zij innemen inzake bewapening. Hun politiek gedrag blijven vol gen en weigeren op hen te stemmen als ze zich niet duidelijk tegen kernwapens verzetten. 3. Meewerken aan akties rond atoomvrije gemeen ten en kernvrije zones in Europa. 4. Ervoor ijveren dat de Hamme. Protestbetoging van HAKS tegen de kernwapens doorheen groot-Hamme (vh) Verenigde Staten zoals on langs de Sovjet-unie open lijk verklaren nooit als eer ste kernwapens te ge bruiken. 5. Politici steunen die ijve ren voor een vredesbeleid en eenzijdige stappen van ontwapening voorstaan binnen de grenzen van stra tegische veiligheid! 6. Zich zo volledig moge lijk informeren om geen weerloze prooi van propa ganda te worden. 7. In volle vrijheid een standpunt innemen, zelfs al is de partijtucht groot. Uit komen voor je overtuiging: meestappen in een beto ging, stickers plakken, af fiches uithangen. 8. Aansluiten bij vredesbe wegingen om op die manier georganiseerd te proteste ren tegen een fundamen teel onrechtvaardige maat schappij. De weg terug Meer en meer mensen wor den gelukkig wakker, zoah blijkt uit het sukses van de vredesbewegingen. Van daag moet de keuze ge maakt worden tussen ver dwijnen en voortbestaan op een hoger bewustzijns niveau. Willen we voort bestaan, dan moeten we werken aan een nieuwe e- thiek, waarin het recht van de sterkste vervangen wordt door het recht op een menswaardige ont plooiing van de zwakste. Zoniet gaan ook de sterk- sten ten onder. Respect voor elkaar is de sleutel tot de vrede, vrede de sleutel tot de toekomst. «En niemand hoort je hui len» is een uitgave van de uitgeverij KRITAK. Het kan onder meer verkregen worden bij Willy Van Box- tael, Ledebaan 19 te Aalst en bij Wereldwinkel, Hop markt 11 te Aalst. Kost prijs: 290 fr. Het werk, fraai uitgegeven en verduidelijkt en geïllus treerd met vele foto's, cita ten, tabellen, tekeningen... verschaft op een efficiënte manier informatie aan ie der die zich voor deze zaak interesseert. Als je het ons vraagt: dit is een boek dat een onder scheiding verdient en iedereen die dit werk leest, valt zo in de prijzen... (jdb) Hl er gelegenheid van de openstelling van de nieuwe stu- 's van Radio Motief in de Moerzekestraat te Hamme adden er in het voorbije weekend opendeurdagen plaats, iervoor was er gedurende drie dagen een grote bclang- 3p ir elling. Nadat zij maandenlang van de ene verblijfplaats weekiar de andere hadden dienen te verhuizen, hebben de tweeiensen van deze vrye radio een vaste verblijfplaats Iseletvonden. Dankzij de heer Windey hebben de motiefmen- rpos: n een huisje op de kop kunnen tikken, dat gelegen is Ellei >b(j het Hamse industrieterrein. 16 kan trouwens niet naast aandacht te besteden aan het 31 meter hoge zendantenne plaatselijke nieuws. Voorzitter ken. Mede door de materie- Marcel Aernout is van mening 'ersds'eun van tientallen partiku- dat alles nu moet groeien, ge in fen en firma's is dit nieuwe zien de vroegere problemen adio-Motiefhuisjc uitge- definitief opgedoekt kunnen oeid tot iets zeer praktisch worden. Het blijft nu echter gezelligs. Deze oude wo- een motiefhuisje voor degenen J, is door de hulp van vele die erbij betrokken zijn. Het jwilligers omgebouwd tot wordt 24 u. op 24 u. bewaakt n werkelijk prachtige reali- en er is een alarminstallatie ie ten dienste van Radio aangebracht. Er zijn heel wat ïtief, mensen die veel verdiensten hebben bij Radio Motief. n de k"'e berichten Voorzitter Aernout mocht te- repelin woordvoerder van Radio recht dan ook heel wat gcluk- astoc stelde dat het de bedoe- wensen in ontvangst nemen bij is van de lokale radio, alle de openstelling van het nieuwe ^atselijke berichten uit te radiostation in de Moerzeke- u"e nden. zowel op sociaal als op straat. Burgemeester Baert. He®|lturecl vlak, wachtdiensten senator Peeters en schepenen We proberen vooral de Vincart en Paula Van Cauwen- rote op te vullen die er bij berghe. meester Heyaert en tal B.R.T, is en zodoende veel van andere personaliteiten. aat :rtuifF inge' lg°- iihui |v, wezen op hun beurt op de prachtige verwezenlijking van de mensen van Radio Motief. Zij zijn tevens aangesloten bij V.E.B.E. (vereniging tot be vrijding van de ether). Alle medewerkers zijn vrijwilligers van 17 tot 45 jaar, waarbij er zelfs afkomstig zijn uit Waas munster en Bornem. Deze dra gen allen een andere naam. Er zijn een 25-tal disjokees uitge breid met promotiemensen. Daarnaast zijn er nog een 20- tal losse medewerkers. Lidkaart Een lidkaart op naam kunnen belangstellenden verkrijgen te gen 100 fr. Tevens kan men Radio Motief steunen door storting op bankrekening nr. 443-2603781-19 Kredietbank Hamme. Verzoekplaten kun nen per briefkaart worden aan gevraagd op het adres postbus 10 van Radio Motief 9160 Hamme. Tevens kunnen meer inlichtin gen worden bekomen op het adres V.Z.W Hather voorzit ter Marcel Aernout. Neer straat 103 te 9160 Hamme. Telefonisch kan men terecht op het nummer 052/47.33.44. Motief-Hathar is eigenlijk de betekenis van Egyptische Go din van ontspanning, dans en muziek, kwam als naam uit de bus na een quiz-locomotief waaraan een medewerker van Motief als treinbestuurder van beroep had deelgeno men. Duivel-doet-al Frits Ver- bruggen. Nico en Mare en alle Motiefmedewerkers zorgden er in de voorbije dagen voor dat Hamme en Moerzeke in een echte feeststemming ver keerden. Hierbij de beheer raad op een njtje: voorzitter Marcel Aernout, ondervoor zitter Luc Buyle. Luc Jacob die instaat voor de publiciteit en tevens het embleem ont wierp Johan Colman en Luc Cornu. Willy Rottier, Etienne De Schrijver en Frank Aernout. Hopelijk worden er nu ook sponsors gevonden, voegde voorzitter Aernout eraan toe. Verder is er ook een dagelijks bestuur, die de prak tische zaken, de muziekkeuze, de promotiedienst en de Dri- ve-in-Shows onder hun be voegdheid hebben. Motief heeft ook een voetbalploeg die wekelijks aan zaalvoetbal doet. P.V.G. De Meldertse gemeenschap die nog onlangs liefst 301.000 samengaarde ten voordele van een geampu teerde na epn erg verkeersongeval gaf gisteren in Groot-Aalst andermaal de toon aan. Nadat een voorstel komend uit de op één na kleinste deelgemeente zo goed werd bevonden dat het veralgemeend werd ingevoerd in de andere deelgemeenten behaalde Meldert reeds zondaga vond een fantastische uitslag. Volgens de gegevens verleden zondag in de late avond maandag kon men voor nadere informatie niet terecht wegens de dag van de dynastie... haalde Meldert met een bevolking van zowat 1/28 van heel Groot-Aalst een totale som die, althans op dat ogenblik, zowat 1/5 bedroeg. Merkwaardig alleszins. Van de op dat moment 485.000 fr. voor heel Groot- Aalst kwam niet minder binnen dan ruim 90.000 fr. uit Meldert, 70 duizend uit omslagen en 20 duizend van kaartenverkoop door politici, waarbij moest worden vastgesteld dat de resultaten van de ver koop per partijkandidaat zowat omgekeerd evenre dig waren met de sterkte van de diverse partijen. Als men daarbij weet dat een aantal kandidaten- verkopers nog dienden af te rekenen op dat mo ment kan men geredelijk aannemen dat de Meldert se bijdrage rond de honderdduizend zal schom melen. Van harte proficiat voor initiatiefnemers Roger Callebaut en Luc D'Hooghe en hun staf enthousia ste medewerkers. LH Op de laatste gemeenteraadsvergadering werden door de meerderheid op een drafje een 14-tal leningen goedge keurd, samen voor ruim 12 miljoen. De beslissing i.v.m. een lening van anderhalf miljoen voor gerechtelijke ontei gening in de Osbroek voor verwezenlijking van B.P.A Stadspark werd evenwel verdaagd. De oppositie keurde de leningen niet goed wegens het nog steeds ontbreken van prioriteiten op dit stuk. Op een rijtje bedroegen de goedgekeurde leningen: 170.000 fr. voor grondaankoop nodig voor. aanleg van de verbindingsweg tussen Raffelgemstraat en Park Terlinden. 820.000 fr. voor verbeteringswerken aan Zijpbeek straat en Politieke gevangenenstraat. 165.000 fr. voor erelonen voor de stabiliteitsstudie van het nieuw stedelijk zwembad aan de Albrechtlaan 312.000 fr. voor aankoop van materieel voor de stedelijke werkhuizen. 487.000 fr. voor bibliotheekmateriaal Gijzegem en Baardegcm. 447.000 fr. voor meubilair stadsontvangerij 540.000 fr. voor perceel grond uitbreiding te Nieuwer- kerken, Bredeweg. 1.130.000 fr. voor schrijnwerk in nieuwe burelen «Rijksregister». 324.000 fr. voor deuren in veiligheidsglas «Bevolking» 5.287.000 fr. voor aanleg verbindingsweg Albrecht- laan-Bergekouter, toegangsweg tot het nieuw zwembad. 917.000 fr. voor openbare verlichting Albrechtlaan en Grote Baan Herdersem. 472.000 fr. voor centrale verwarming en ventilatie nieuw zwembad. 1.035.000 fr. voor materialen sanitair gebouw aan sporthal Rozendreef. 110.000 fr. voor archiefrekken Daensmuseum. 226.000 fr. voor kerkfabriek H. Hart, voor voorschot erelonen voor schilderwerken, elektriciteitswerken en werk aan centrale verwarming.

De Voorpost | 1982 | | pagina 9