rS-r r b°-2'p -N-5 Si«%r p Okapi Aalst op het slappe koord Beker van Oost-Vlaanderen Beloning voor een kollektieve inzet Nerveus zoals in betere tijden Corthi uniek Zij bleven gans 1 koelbloedig do ,j >ze faktoren sara pmerkelijke pres De Wolf. Ma reet H ein >lfïiet 1' 3.30 Puymbr 1 80-15 Marcoe t.-Ni De Wc 3.3o :*u»voo« Kitvrta A SAST ASMT1 WEGA BASKET 42 -19.11.1982 - De Voorpost Okapi Aalst Fleams 80-79 Dat engelbewaarders zeker adem in want het zag er ten om de zegetrofee mee te geen larie en apekool zijn naar uit dat Aalst geen nemen. Wat de groenhem- dat kon het Okapiteam ten weerstand kon blijven bie- den lukte. Eindstand: 80-79. volle bewijzen tijdens de den. Vooral vervanger Van Trainer Troch zat er ondanks konfrontatie tegen Fleurus. den Broeck was een zwakke de overwinning wat bedrukt Want hier hing de overwin- schakel in het geheel. Dit, bij. ning werkelijk aan een zij- samen met enkele wankele «Ik heb zo de idee dat ieder- den draadje. beslissingen van de een tegen Okapi is. Dat is Toch bezat de wedstrijd de scheidsrechters brachten de niet louter een vermoeden nodige dosis spanning en zaal op kooktemperatuur. maar werkelijkheid. Ik kan kijkplezier. Het initiatief Maar Famaey, meester in dit immers bewijzen. Waar- kwam in de eerste helft voor afstandshots en Elias. pri- om moesten wij hier spelen het grootste deel van de mus in fastbreaks konden met 2 Walen als scheids- Ajuinen, Elias, Minnebo en de gemoederen toch wat rechters? Famaey, de grote boeman- temperen. Het was enkel Ik heb daar niks op tegen nen, presteerden boven- nog een kwestie van minu- maar als ze beginnen met maats. Zij speelden de bal voortreffelijk rond, scoorden regelmatig voltreffers. Het elektrische scorebord wees dan ook vlug het Aalsterse overwicht aan: 16-8, 22-12, 30-20. Zeker vemoemenswaardig zijn de prachtige verdedi gende akties van de nieuw- komer Jim Granziano. Hij pakte heel wat rebounds voor zijn rekening en had een shotgemiddelde van 20 op 36. Dit viel ongetwijfeld in goede aarde bij het pu bliek. Fleurus daarentegen kon enkel beroep doen op Deforte en Suttle. De rest liep te slaapwandelen. Ruststand: 47-34. Na de her neming speelden de bezoe kers evenwichtiger. Zij pro beerden het laken naar zich toe te trekken door tempo versnellingen en een betere medewerking van de spe lers onderling. Dit resulteer de in rake shots. Suttle, Yanga en Deporte, nu de sterkere opponenten, werk ten se kuur af. Hierdoor werd de achterstand steeds krapper. Onder dit impuls stortten de gastheren zich weer in full- speed bewegingen. Minne bo, Elias en Granziano ga ven staaltjes van hun kun nen ten beste. Toen de Aal sterse Amerikaan met Okapi Aalst-Fleuris 80-79. De nieuwe Aalsterse Amerikaan Jimmy Graziano. baant zich tussen twee landgenoten een weg naar de korf. (per) Fouten fluiten OK maar doe bij het einde van de match het voor beide teams op een- er nog één luttel puntje van zelfde basis. Daarbij komt overhoudt? Magie zeker? nog dat de pers Okapi niet spaart. Wij worden gewoon Okapi Aalst: 33 op 65, 14 VW doodgeverfd met de nega- op 19, 19 fouten tieve kritieken. Hoe kunnen Famaey 12-8, Granziano 8- wij zo voor onze ploeg nog 10, Elias 14-8, Schorreel 4-6, een bestaansmogelijkheid Minnebo 8-2, scheppen?» aldus de heer Fleurus: 33 op 72, 13 VW op Troch. 15, 22 fouten De kommentaar van de trai- Dantinne 4-0, Defort 8-13, ner bewijst veel maar toch Yanga 2-6, Smit 2-0, Marion niet alles. Want wat is dan 1-4, Suttle 17-14, Schots- de verklaring voor het feit mans 2-6, Robert 0-2. de ene ploeg op de andere voor te trekken door verkeer de arbitrage dan zou je er toch de muren van opkrui pen. Hetzelfde is gebeurd vorige match tegen Stan dard (87-78) daar regende het ook verkeerde beslissin gen en hier was het juist hetzelfde. Wij werden weer onmondig gemaakt toen on ze Amerikaan met een 5* fout (technische fout) naar de bank vloog. Waar gaat dat naar toe? Gelukkig heb ben onze jongens dat goed opgevangen. dat de ploeg met 13 punten t op zijn tegenstander Coach Van Miegroet: «Dit was geen match tussen Janneke en Mieke» Tower Were Di 49-65 Op 11.11.1982 werden heel wat interessante wedstrij den gespeeld in het kader van de Beker van Oost- Vlaanderen. St. Niklase - Erembodegem 5) 103-66 De Klaaskens maakten er een oefengalop van met Willaert als koninginnestuk. Na 57-32 rustcijfers gin gen de Waaslanders door naar een vlotte century- score. I Punten: Willaert 33 p., Sauviller 10 p.. Van der Linden 14 p.. De Cauwer 14 p.. De Poortere 12 p. Erembodegem: Van der Burght 17 p.. De Wolf 13 p.. De Mangeleer 10 p. Leiedal - Sportief Temse 72-68 Met de nederlaag in de benen tegen Melle bleek de verstandhouding van de scheepsbouwers nog steeds zoek. Weerom werd Gorrebeeck slecht aangespeeld en in een woelig einde wonnen de Gentenaars ver diend. Scheldejeugd Temse - Cars St. Michel 5) 91-84 Een propagandamatch met meer dan 100 toeschou wers bracht een spektakel om duimen en vingers af te likken. Kris De Pauw hield zijn ploeg bestendig op voorsprong tot 53-42 maar onder impuls van Caste- lain-Becel kwamen de bezoekers met veel trompetge schal tot op 79-77.- De thuisploeg beefde wel maar begaf niet. Punten: Temse: Waltens 5-6, Gosselin 7-0, De Pauw Kris 19-12, Van Wou we 12-4, Steur 4-2, De Pauw Guy 1-0, Verspecht 2-6, Verbeke 0-3, Burghgraef 0-3. Cars St. Michel: Becel 11-13, Castelain 10-17, L'Hom- melet 2-4, Malfrère 6-6, Delfosse 8-2. Gentson - Melsele 99-70 Tegen het uitgekookt Gentson kon Melsele nooit konkurreren. Verhoest bleek in een zeer goede dag en de thuisploeg overklaste de moedige Melsele ploeg waar in de afwerking op sommige momenten deerlijk gefaald werd. Melsele: Stout 18 p., Laureys 12 p., Polfliet 15 p., Willems 15 p.. Van Goethel 8 p. Gentson: Verhoest 31 p., Blondeel 12 p., Comhaire p., Defraigne 12 p., Bontinck 23 p. Lokeren - Assenede 10) 77-62 De thuisploeg was het vlugst aangepast aan gladde vloer en wanneer De Meerleer de juiste richting vond was het vlug bekeken. Assenede heel vlug bijgebeend en met kollektief spel was Lokeren een ronde verder. Hansbeke - Eenhoorn Bazel 92-82 Bazel dat nochtans een knappe wedstrijd vertolkte moest zijn meerdere erkennen in Hansbeke. de co ming ploeg uit tweede provinciaal. In gestalte werd Van Renterghem gemist maar toch kon Meire voor een eervol verlies zorgen. Al van in de beginminuten ken alsmaar verbouwereer- «Ik wist het maar al te goed namen de bezoekers de bo- der toe. Dit zorgde voor ver- dat wij vanavond harde no- venhand. De Tower, duide- warring in het Aalsterse ten moesten kraken. Je mag lijk verrast door Were Di's kamp. Het bleef alleen bij niet vergeten dat Were Di tot agressieve verdediging (4- doelpogingen want rake de kandidaten voor de top 13) had last van zenuwen en shots waren gerantsoe- behoort. De ploeg zit vol ta- balverlies. Het drietal neerd. De wedstrijd was be- lent. Wij hebben alles ge- D'Hordt, De Schaepdrijver, slist: Were Di veroverde de probeerd, man-, zoneverde- 65fot Okapi Aalst-Fleuris 80-79. Op tien minuten voor he, einde Niemand bleek opgewassen Tower: De Smedt 4, De alles stuk. Op de duur wist tegen Van Hassel, Berbae- Schaepdrijver 7, D'Herdt 16, ik zelf niet meer wat te be- BBC Erembodegem deed Melsele de das om ten uit de wedstrijd viel hiel- stond Okapi nog zestien punten voor en toch werd er nog den de supporters even de bibbergeld betaald.(per) - BBC Erembodegem 89-94 Aalst 57-64 Niettegenstaande de ver- hielden de Aalsterse dames cion 4. zwakte samenstelling van goed stand. Toen Martens, De heer De Swaef was er Leonidas Aalst (Mitsi Stockx tot dan toe een lust om zien, steevast van overtuigd dat voortdurend. De Ajuinen ke- uitgeschakeld door een her- uitviel met 5 fouten heerste Leonidas prima werk le- senschudding opgelopen in er wat paniek bij de bezoek- verde. de match tegen Amical sters. Dit was eigenlijk niet «Deze wedstrijd was zeer Gent) gaf het toch de indruk nodig want haar invalster goed, misschien zelfs de gans de wedstrijd in handen De Swaef. nam haar taak beste. Alle speelsters heb- te hebben. Het Aalsters sa- prima over. oen zich uitgesloofd. We menspel was stukken beter Zowel de Waalse agressieve waren wat gehandikapt dan cmders. minder balver- verdediging als de pressing door het niet kunnen opstel- studieronde dat het verlies van Gerlo- hes en betere afwerking konden niets m^r helpen. |en van Mits, Stock*, Maar Srders dodeli,k blijk, in Naast de vaste waarde De De kloof werd alsmaar gro- iedereen wist wat dit in- -7.1 Wandeleer, rDat BBC Erembodegem heel sen van de gastheren w wyw ken en De Brant. Zij waren Heyvaert 2, Van Den Borght ginnen, ik mankeerde echt waj jn zijn mars heeft toon- boter aan de galg Gevo p sluw als een vos en snel als 6, De Troyer 12, Van Langen- een toverdoos om aan de de de strijd, die het leverde Erembodegem kaapte v een hazewind. Alleen De hove 2. wedstrijd een andere wen- Qp verplaatsing tegen Mei- diend de overwinning Troyer durfde iets te onder- Were Di: De Brant 7, Aerts ding te geven. Toch ben ik sele, voldoende aan. Hier BBC Erembodegem: nemen. Zijn knappe akties Luc 12, Aerts Wilfried 10, tevreden met het resultaat, kozen de Erembodegem- Mangeleer 20, Triest konden het verlies wat indij- Verbaeken 11, De Pauw 11, De druk die ons voortdurend naars resoluut voor kwali- Sterck 15, De Wolf 34, ken. Stand bij de rust: 26-28. Van Hassel 12. achtervolgde om ook bij die teit. Vooral hun zoneverde- coen 21. Na de pauze waren de top te behoren valt geleide- diging deed wonderen. Met Melsele: Van Goethem Klaasjes werkelijk niet meer De verlies-prognose van lijk van ons af. Wij mikken behulp van Marcoen en De Laureys 3, Willems te houden. Luc Aerts korfde trainer Van Miegroet werd tenslotte maar op de sub- Wolf konden de bezoekers fliet 14, Stout 33, Van realiteit. top», aldus Van Miegroet. NR zelfs gemakkelijk uitlopen broek 2, Smedt 20. tot 16-34. Volgens trainer Wasocab - Cabrita Zele 83-88 waarde De De kloof werd alsmaar gro- iedereen wist war an in- een duel met gebuur Zele. presteerden ter en de eindoverwinning hield, haar taak werd op de thuisoloea Wa- Punten: WEGA lichting van thuisploeg Wa- Punten: socub viel volle 7 minuten Wasocub: Van Damme 6-2, uit en wanneer orde op za- Windey 5-9, Vercruysse 2-4, ken was gesteld nam Cabri- Colman 4-2, Steeman 8-0, ta resoluut de leiding. 6-14 Hofman 2-4, Van den Bos- (5* min.). Wasocub ging er sche 4-17. met de grove borstel door. Cabrita: Delocht 9-16, Hen- kreeg heel wat fouten, en dit drickx 16-12, De Brouwer 2-0, zou in de eindafrekening be- Blanquaert 0-4. Can Hoey- slissend zijn. Zele bleef van weghen 3-2, Moens 4-0, Du- zijn kant bestendig op voor- jardin 10-10. sprong met Hendrickx als beste afwerker. De thuis- schutter Van den Bossche zat gevangen in een knappe box-and-one en wanneer coach De Koninck zijn jonge vleugelspeler Steeman op- stelde bracht dit nieuw le- De thuisploeg kon met tak- nen aan een festival. Via 53- De Meerleer 16 p.. Van Goe- Ven in zijn ploeg. Steeman tisch basket en 30-seconden- 52 (7* min) werd het 120 se- them 6 p.. Van Lent 6 p., lukte 3 op 6 en zorgde dat de regel de eerste helft naar conden later 55-68. Alles Vion 4 p., Gerlo 14 p.. De Nul match na 36-44 rustcijfers haar hand zetten. De Klaas- werd gelukt en Lokeren 6 p.. Van de Vijver 4 p. nog alle kanten opkon, kens lieten zich inderdaad stond er als versteend bij. SNBC: Vanderlinden 20 p Het derby van de streek in slaap wiegen en moesten De bezoekers zorgden ervoor Van Uytfange 6 p., Sauviller werd dan in eenzelfde stijl halfweg naar een 36-26 ach- om in de laatste 20 minuten 10 p.. Willaert 25 p.. De verdergezet. Cabrita bleef terstand opkijken. Wanneer zo maar eventjes 72 punten Poortere 8 p., Govaert 4 p., leiden tot 46-58 en dan coach Van Hoeyweghen op te scoren en hiertegen wa- De Cauwer 16 p.. Dhondt 9 kwam eindelijk Van den de proppen kwam was het ren de Lokerse oudjes niet p. Bossche uit zijn schelp. Wa- gauw bekeken. Na 5 min bij meer bestand. WEGA socub kon de foutenlast 49-40 brak de veer bij Loke- Punten: ren en de Klaaskens begon- Lokeren: Verdurmen 11 Martens en Vanden Bossche kwam steeds meer binnen juiste manier verdeeld on eveneens opmerkelijk. De het bereik van de Ajuinen. der de andere speelsters, enige tegenstand kwam van Eindstand: 57-64. Iedereen wist wat haar te de Waalse Metivier, die er Leonidas Aalst: De Wande- doen stond. Deze gezamelij- wel in slaagde rake shots te leer 22, Van den Bossche 15, ke inzet werd beloond met debiteren. Van Doren 9, Mariens 10, De een overwinning. Is dat niet Stand bij de rust: 31-32. Swaef 4, Heireman 4. prachtig?» aldus de heei De In de tweede helft konden Aarlen: Metivier 24, Cloos 8, Swaef. de gastvrouwen nog alle Sluysmans 7, Naviaux 5, NR richtingen uit. Nochtans Welch 4, Strepenne 4. An- Sublieme tweede helft van Klaaskens Ubm - St. Itikku 74-3® Van de andere zijde kwam was dez? wedstrijd weinig of geen reaktie. Al- zijn soort, leen Stout en Van Goethem «De Erembodegemse antwoordden sporadisch, gens waren allemaal in maar in ieder geval niet vol- konditie. Zii bleven doende want de stand bij de wedstrijd rust bleef in hun nadeel: 43- gaan. Deze faktoren 52. met de Na de hervatting bleef ties van «.m Erembodegem even strijd- en De Mangeleer bezorgdag lustig doorgaan. Weer wa- ons ongetwijfeld de ren het De Wolf, Marcoen en verwinning», aldus de De Mangeleer die het spel- ner. beeld bepaalden. Het pres- v,. wri int-N: »eld ik i Ronny Hendrickx lag met zijn 28 punten aan de basis van de Zeelse overwinning op Waasmunster (bvw) Nieuwe zege Bertino - Witte Sterren 91-63 Ondanks de afgetekende cijfers kon de thuisploeg niet bogen op een goede wedstrijd. In de eerste helft taaro op achterstand plaat- Punten: ste. Halfweg 42-25 bracht Beriino: Vonck 20 p., Thiron Bertino Pauwels op het ter- 8 p., DTIooghe 8 p.. De Be- rein en na 54-33 verhoogde leyr 24 p.. De Sauter 4 p.. kwam na 12-8 (5* mi") een Bertino stelselmatig de Van Steelant 12 p., Janssens reeks balverliezen de match voorsprong. Iedereen werd 2 p.. Pauwels 2 p. ontsieren. Van Steelant ingeschakeld en na 79-57 Witte Sterren: Murrens 29 p., kon iedereen reeds lang Van de Kouter 4 p.. Smet 14 huiswaarts keren want Wit- p.. Wijffels 9 p., Bosmans 2 te Sterren is wel degelijk de p., Robeyst 3 p. zwakste ploeg uit de reeks. WEGA zorgde wel voor punten maar het was slechts na 10 min (18-14) dat de thuis ploeg definitief de rode lan- Cabrita uitbaten om na 10 minuten tot 61-68 terug te komen. De Zeelse ploeg werd inderdaad geremd door de 8-foutenregel en Wasocub voelde de moge lijkheden. Dom balverlies verhinderde echter de aan sluiting. Delocht was heer en meester met 6 op 8 en ook Hendrickx toonde zich zeker van zijn taak. Na 75-81 bleef Wasocub in het verweer en de te late opstelling van Steeman verhinderde mis schien een nog spannender duel. Verdiende zege van de bezoekers met Delocht als beste afwerker in de tweede helft en Hendrickx als kom- pleetste speler. Wasocub liet teveel vrijworpen onbe nut en kon ook vaststellen Waasmunster-Zele 83-88 (dm) Waasmunster-Zele 83-> kranig tegen leider Zele. (dm) Twee verlengingen nodig s»rM - Crtmber,™ 107-iu Op een ongeloofelijke ma- worden gedacht. Seghers kwijtgeraakt voor fouten zo- nier zijn de thuisjongens had zijn ploeg op het nip- dat Grambergen nog ge- erin geslaagd weerom de perije op 98-98 gebracht en makkelijk aan walk-over KOII6K1I6VC ZGyG punten weg te geven. Grem- wanneer dan na de eerste kon doen. bergen dat niet de eerstede verlenging 103-103 op het k De Bazelse ploeg zond„ broedeIS Van Driessche beste ploeg is moest reeds bord stond 9in9 Nf® Brüyssel 31 p Degroep Van Renterghem heeft reeds Ook tijdens de tweede helft co naar de kroon te steken, na 49-51 ondervinden dat leen door en werd foutief van eruyssei ji p.: wegroep j4_ Att .h.tianltwi h«t h«s- uu •»«-«» j*-"v"" "„j0 91 n vóel 14 d Anné 4 d de eerste helft getoond dat bleef de thuisploeg het bes- Punten: rfirfJS -rde op zaken ge- staan/maar de schejdsrech- ^remtergen:had.^aXeg bonden"de Boïggraerweet^at^nT Lede:"VanTJuveTlYp. zodoende moest ters lieten geen fluitsignaal 24 Eenhoorn jongens kollektief bound is. Lede. te stereotiep Ion 14 p., H. Van Driesscne ie«« •- n De Clerck 14 p. Cuypers voor 57-46 zorgen omdat bij in de aanval, moest de wet 30 p., G. Van Driessche 28 ren Lede alleen geconcentreerd van de sterkste ondergaan, p., Schandevijl 2 p., De Bor- centratie bijliepen. Het werd WEGA gespeeld werd op de ge- Bazel van zijn kant wacht op ger, 4 p.WEGA. dus een. nieuwe nederlaag steld snik vechten om te kt men Sportief en een tweede ver- winnen. Na de regiem: atai- lenging. Daarin was de 5 p. re tijd kon aan verlengen thuisploeg alle kemspelers Thuisploeg zakt verder weg Melsele - Erembodegem 89-94 Waasmunster verdedigde zich De laatste weken is er bij die eigenlijk maar Melsele de fut uit want de gen inzet te wijten is nederlagen worden één na le moet op een één met klein verschil opge- wil het niet in Eenhoorn Bazel Lede 102-92 tekend. Nu ook tegen een vaar komen. nochtans geen oppermach tig Erembodegem werd de Van Renterghem om Hema- wedstrijd al in de eerste helft weggegeven. Na 43-52 werd eindelijk aan verdedi- Meire 33 gen gedacht maar De Wolf De Smet 19 p., Verschoo- kon toch voor een dertiger 2 p. 14 n. Boraaraef 14 d. zorgen. In het thuiskamp Erembodegem: Marcoeft-Ni Sterck 15 p.. De pen teiwiji ae anae- p., De Mangeleer zonder weinig con- Triest 4 p. Punten: Melsele: Stout 33 p., 3 p., Willems 6 p., Van them 21 p., Polfliet Smet 10 p.. Van Bel- bleek enkel Stout aanval-

De Voorpost | 1982 | | pagina 10