fa bikkelharde ivanti aan de r ïddy De Vlieger: ihiekwetsuur Regen en wind Over Avanti - G. Neerpelt Bffl'ifOJ vrB»e?«» QDÜlEdöff YOB»!*» QOUlBtfOP ffBn» HANDBAL De Voorpost - 19.11.1982 - 45 Nationale inti Lebbeke-Heerpelt: 17-14 ,.-i afgeladen Lebbeekse den en alles wijst erop dat twist maar het is nu een- van de gebroeders Verhof- orthal wist Avanti nu ook de Lebbeekse klub terecht maal een feit dat de Limbur- stadt en voor een niets ont- lerpelt te verslaan. Met- titelambities mag koeste- gers niet de geschikte ploeg ziend verdedigingspatroon n is Avanti alleen leider ren. De wedstrijd werd bik- zijn om een wedstrijd te la- dat zich onmiddellijk agres- iet 13 punten uit 7 wedstrij- keihard, wellicht te hard be- ten uitgroeien tot een de- sief opstelde. Tevens werd er regelmatig overgescha keld naar een mannetje op Dirk Verhofstadt en beide ploegen wisselden spelers in verband met de aanvals- of verdedigende situatie. Lebbeke nestelde zich on middellijk voor de Limburg se verdediging die er bijzon der hard tegenaan ging en dat resulteerde in straftijden voor Kenis en Philippe tij dens de eerste 5'. Na 6' open de Dirk Verhofstadt een wilskrachtige wedstrijd de score maar hoewel Avan ti in deze periode beslist de betere ploeg was kon Wila- nowski via 2-1 en 3-2 Neer- pelt even op voorsprong brengen na 13' (3-4). Avanti blijft echter de beste aan- valsbewegingen opzetten en via een strafworp van Dirk Verhofstadt en een prachtige treffer van De Vlieger wordt het 5-4 na 17'. Bij een 7-4 score wordt een k Verhofstadt duikt de eerste Avantitreffer voorbij Neerpeltkeeper Paesen. Het lijkt rmeer een spelletje «Wat groeit er in mijnen hof» (v) Ook Schurman kon Eddy De Vlieger moeilijk stuiten. In deze fase zie je nu eens hoe fors er bij handballen getrokken en geduwd wordt, (v) drift van de thuisploeg aan- ren, D. Verhofstadt 10, K. zienlijk. Eddy De Smedt Verhofstadt 1, De Vlieger 2, vindt nu veel moeilijker een A. Maes 1, H. Maes 1, De aflossingspunt en in een Smedt, De Bruyn 1, Vermoe- stilaan uitdovende wed- sen, Schaers 1. strijd nadert Neerpelt nog Reserven: tot 15-12 11' voor het einde. Een knap spelende Mertens Avanb Ufc "l,eerT»- 18-13 verhindert echter een moge- Een gehandikapte Lebbeek- lijke verdere terugkeer van se reserveploeg won na een de Belgische kampoenen bikkelharde wedstrijd ver te wedstrijdgedeelte atge- sloten. Ondanks de nume rieke meerderheid slaagt Avanti er niet meer in vóór de rust te scoren maar met een 9-4 eindstand lijkt Avan ti op weg naar een afgete kende overwinning. Het tweede wedstrijdgedeelte wordt gekenmerkt door be sluiteloosheid van het aan- d< ir waren 13' gespeeld in de 2* helft toen Eddy De e flieger een doelpoging ondernam vanaf «zijn» linker- loek. Een Limburgse verdediger trachtte nog in een gei iltieme refleks het bijna zekere doelpunt van Eddy te Ie 'erijdelen, kwam hierdoor in botsing met De Vlieger itrfiie ongelukkig ten val kwam en met een kniekwet- ir#uur moest weggedrage n worden. De diagnose van npitein-dokter Koen V< rf ofstadt wees op een kwet- luur van de gewrichts r<ui Jen aan de binnenkant van ode linkerknie. Later zou blijken dat het geen scheu- ij ing betrof zodat De Vl.eger er al bij al nog goed ij litkomt. Niettemin betekent deze kwetsuur van De Qieger een enorme tegenvaller voor Avanti dat 27 I lovember naar Sasja moet. Het is inderdaad zo dat de ebbeekse vluegelspeler de laatste weken blijk gaf an een meer dan voortreffelijke vorm, na het uitval- am en van V'®9er bleek ten andere dat de opbouw Sm de Lebbeekse aanval helemaal niet vlot verliep, 'oor Eddy hopen wij natuurlijk op een vlug herstel en oor de Lebbeekse leidersploeg een vlug wederoptre- en van De Vlieger. Ondanks de grote en uitgebalan- eerde spelerskern kan een De Vlieger, naar ons evoel. niet zomaar vervangen worden. monstratie van technisch handbal met enige spekta- kelwaarde. Het toptreffen is dus verlopen zoals kon voor speld worden: een zeer man nelijk gedoe dat moeilijk in goede banen kon gehouden worden door een minder goed geïnspireerd scheids- rechtersduo. Een taktisch steekspel tussen twee top- trainers uiteindelijk gewon nen door Eddy De Smedt die duidelijk over een kollektief sterkere kern beschikte, een kern die tevens blijk gaf van maturiteit door zich niet te laten beinvloeden door het agressieve en provocerende Limburgse spel. De wed strijd was pas gestart en de Avantivoorzitter Moonen en jeugdverantwoordelijke Vlas- taktische bedoelingen wer- senroot danken de h. Nick De Wulf van de brouwerij De Brabander voor het sponsorship. v) humeurige Wilanowski voor geslagen scheidsrechters- het eerst met 2' bestraft en duo en wij kunnen ons niet aangezien de stevige Leb beekse verdediging op een voortreffelijke keeper Mer tens kan rekenen wordt het 9-4 langs het Lebbeekse ko ninginnen-duo De Vlieger- D. Verhofstadt. Kort daarna wordt Wilanowski ons al leen opgevallen door enkele brutale ingrepen gedis kwalificeerd wegens een duw aan scheidsrechter De Thaye en meteen is het diend en blijft ongeslagen leider. Na een 8-6 ruststand bouwde de wederoptreden- de E. Moonen en C° de voor sprong verder uit. Avanti Lebbeke: Vermeiren en Mertens, Parijs 2. De Bat- selier 4, Schaers 2, Van On- sem 2, De Ridder 3, Vermoe- sen 1, Moonen 3, Van Mol 2. EVA den van de franjes ontdaan. Avanti plakte Schaers op Wilanowski en De Vlieger stoorde de Limburgse aan val in de omgeving van J. Schuermans. Neerpelt op teerde voor een stoorder van Herck in de omgeving van de indruk ontdoen dat paesen slopt een 7-meterworp van Dirk Verhofstadt. (v) hierdoor Neerpelt een Ook tijdens de eerste helft kreeg Eddy De Vlieger het hard te verduren (v) een zwaardere nederlaag be spaard werd. Schaers maakt er via een spektaku- laire treffer wel 10-4 van maar dan verschijnt Jaak en langs Dirk Verhofstadt loopt een van maturiteit ge tuigend Avanti opnieuw uit tot 17-13. Een kollektief ster- Schuermans voorgoed op ker Avanti wint dan ook ter- het toneel. Op zijn eentje echt met 17-14 cijfers en ob- weet hij Neerpelt in de wed- jektief bekeken komt Neer- strijd te houden en als na 13' Pe't er met deze eindscore De Vlieger gejcwetst uitvalt n°9 voordelig uit. (13-9) tempert de aanvals- Avanti: Mertens en Vermei- André Maes. hier prachtig vrij gespeeld, laat keeper Paesen kansloos, (v) Onze weersverwachting Het blijft de komende dagen, vermoedelijk zelfs tot midden komende week, zacht, regenachtig en winderig weer. Vandaag vrijdag wordt het tijdelijk wel iets frisser met een middagtempe- ratuur van ongeveer 9°. Naast enkele buien worden er ook opklaringen verwacht. Daarbij waait er een krachtige tot stormachtige westen wind. Boven zee zal er trouwens enige tijd een zware westerstroom staan met windkracht 10°. Zaterdag wordt het tijdelijk wat rustiger maar naar zondag toe neemt de wind opnieuw toe uit het zuidwesten bij de nadering van een nieuwe depressie. Die voert zachte lucht aan, waarin het zondagnamiddag een graad of 12 zal wor den. Het wordt dan allicht een ganse dag regenachtig, waarbij de wind aan de kust tot storm kan toenemen. Tijdens de eerste drie dagen van volgende week blijven we van dit zachte weer genieten. Winterweer staat er im mers nog niet in het vooruitzicht. (edm) i Lebbeke staat nu op de leidersplaats na de mooie zege tegen Neerpelt, behaald voor een enthousiast ftndkoppjg publiek, (v) laak Schuermans: Het was voor ons een moeilijke wedstrijd. De scheids rechters maakten de wedstrijd kapot maar ik ben er zeker van dat Avanti bij ons in Neerpelt verslagen wordt. Dirk Verhofstadt: De scheidsrechters waren niet partijdig, zij leidden wel zwak ten nadele van beide ploegen. Avanti is voor mij het homogeenste geheel. Een week geleden tegen Mechelen scoorde ik slechts drie doelpunten, maar door de persoonlijke bewaking op mij kregen mijn medespelers de ruimte en scoorden op hun beurt. Dat is nu juist het verschil met mijn periode bij Neerpelt. Marc Huybrechts (B.R.T. Televisie): Neerpelt bestaat eigenlijk alleen uit twee spelers, de anderen lijken er zo maar bij te lopen. Mare Stassijns (B.R.T. radio): Als ik de wedstrijden van Avanti tegen Mechelen en Neerpelt vergelijk, was deze te Mechelen beslist aangenaam om volgen. Neerpelt lijkt mij niet de ploeg die aantrekkelijk handbal toelaat. Verplaats de sfeer in de Lebbeekse sporthal naar Mechelen en alle ingrediënten voor een grote spektakelwaarde zouden dan aanwezig zijn geweest. Eddy De Smedt: Met deze overwinning zetten wij een stap dichter naar ons eerste doel. een ticket voor Europees handbal bemachtigen. Hiervoor moeten wij in de eerste drie eindigen, een derde plaats is echter nogal gevaarlijk zodat wij minstens naar een 2* plaats moeten mikken. De titel kan dus evengoed geviseerd worden. E. Moonen: Vanavond zagen wij wellicht niet het meest aantrek kelijke aspekt van de handbalsport maar in zulke wedstrijd blijft winnen het belangrijkste. Ik hoop dat de kwetsuur van Eddy De Vlieger niet te erg is. Nadat Eddy was uitgevallen bleek de opbouw van de Avan- ti-aanval toch niet zo vlot meer te lopen. W. De Thay (scheidsrechter): De rode kaart aan Wilanowski was het gevolg van het feit dat de Pool mij opzettelijk in de rug aanliep. Na de wedstrijd is hij zich hiervoor komen verontschuldi gen. Niettemin voel ik mij echt niet gelukkig met het totaalresultaat van onze leiding. Als de spelers niet meewillen is het voor de scheidsrechters niettemin bijna onmogelijk er iets van te maken. Eddy De Vlieger: Het was een te harde wedstrijd. Hoe ik eigenlijk gekwetst ben geraakt hoop ik te zien op de T.V. Ik wierp op doel, werd wellicht onderuit gehaald want toen ik met een «verdraaide» knie op de grond lag bleek er gefloten voor penalty maar eigenlijk echt beseffen hoe het er aan toe gegaan is weet ik niet. Jammer, wij waren nochtans goed aan het spelen. Nu ben ik toch voor minstens een paar weken uitgescha keld. B.R.T. 2: «Avanti een droom ploeg?» Eddy De Smedt: «nog lang geen droomploeg maar als de spelers met dezelfde mentaliteit blijven werken toch op weg om een heel goede ploeg te worden». B.R.T. 1: «Het verschil tussen U en uw broer Dirk?» Koen Verhofstadt: «Dirk kan scoren!» B.R.T.-T.V.: «Maakt Dirk Verhofstadt het verschil?» Dirk Verhof stadt: «Avanti is al langer klaar om opnieuw een topploeg te worden. Mijn terugkeer heeft het proces uitsluitend geaktiveerd». EVA

De Voorpost | 1982 | | pagina 13