Herenploegen geplaatst voor 1/16® finale Geschorst! Handbalkalender Uitgeschakeld Sr ee Knap E.V. Aalst speelt gelijk Avanti 2 blijft onverslagen Urf ck~" Beker van België 1/16' finale: E.V. Aalst-Avanti Lebbeke geïnspire iter aand Pottelber| zt Bayens Uyc irtine Matthijs liet uitstekende keeper HANDBAL 46 - 19.11.1982 - De Voorpost Beker van België - 1/32 finales het krijt stond. Gelukkig bleek Buggenhout in staat zich te reorganiseren en on der impuls van een raak werpende Van Nuffel werd aan de achterstand ge knaagd. Via 7-9 na 20" werd de rust bereikt met een 11-13 score. Het duurde nog tot de 43* minuut vooraleer Robuco langs M. De Proft kon gelijk stellen (16-16). Een in deze periode knap verdedigend Buggenhout. geruggesteund door een zelfzekere keeper Vermaesen. kende toen zijn beste periode en langs Brouillard en De Maer- schalck leidde Buggenhout met 18-16 met minder dan een kwartier te spelen. Haachtse begaf echter niet en via 18-19 werd het 20-19 7* voor het einde. Met nog 1' 15" te spelen (23-21) moest Vermaesen 2' straftijd uitzit ten maar gelukkig voor de thuisploeg hield de verdedi ging stand zodat Buggen hout zich plaatste met 25-24 cijfers. Buggenhout: Vermaesen en J. Vermeir, Brouillard 2, De Maerschalck 4, Van Domme 3, M. De Proft 4, Bas, Van Rompaye, Van Nuffel 7, P. Vermeir, De Vuyst 3, Van Damme 1. H.B.C. Denfcrwmie-Croet- Bqgurden: 22-19 H.B.C. Dendermonde, zon der het duo Van Cauwen- berghe-De Bock, heeft meer tegenstand ondervonden dan verwacht van een kol- lektief zwak Groot-Bijgaar den. De bezoekers teerden vooral op de trefkracht van Morgan, speelden welis waar gemotiveerd, maar bleken toch te rudimentair om de thuisploeg echt te kunnen bedreigen. Niette min werd bij de ploeg van een erg zenuwachtige trai ner-speler Trienpont, de af wezigheid van voornoemd duo sterk aangevoeld zodat Groot-Bijgaarden steeds kon blijven aanklampen. Na een gelijkopgaand eerste kwar tier wees het scorebord 5-4 aan en langs een opportune Van De Velde en de klasrijke Batselier werd de rust be reikt met een 11-8 score. Ver- leyen maakte er onmiddel lijk na de rust 12-8 van maar opnieuw konden de bezoe kers aanpikken (12-12). Langs Trienpont, De Swaef en Batselier werd het dan 18-15 minder dan een kwar tier voor het einde en vanaf dan bleef de thuisploeg de men leggen voor een sterke re tegenstander. E.V. Anlst-Honthalen: 13-19 E.V. Aalst speelde verdien stelijk tegen Houthalen. Gedurende de ganse eerste helft hield zij gelijke tred met het sterke Limburgse team. Via 3-1 en 4-5 werd het 8-10 aan de rust. Ook tijdens de tweede helft klampte Eendracht langs Wouters Maandag 15.11 werd de trekking gehouden voor de wedstrijden van de 1/16* finales. De wedstrijd die in onze streek het meest de aandacht trekt is wellicht E.V. Aalst-Avanti Lebbeke. De Een- drachters krijgen met Avanti een topploeg op bezoek en hoewel de Aalstenaars vrijwel kansloos vertrek ken is dit een enige gelegenheid om de handbalsport in het Aalsterse te propageren. Ook Buggenhout vertrekt vrijwel kansloos. Zij dienen Olse Merksem 1* Nationale te bekampen. Normaal moet Buggen hout op verplaatsing naar Merksem, maar het dyna misch Robuco bestuur kennende zou het ons niet verbazen moesten zij erin slagen het thuisvoordeel van Olse Merksem af te kopen. Een mooier geschenk kunnen zij de Buggenhoutse supporters inderdaad niet aanbieden. Ajax Lebbeke ontvangt 2* nationaler Kapek en een volledig Ajax moet in staat zijn het de Antwerpenaars moeilijk te maken. Ajax kan zich beslist plaatsen. H.B.C. Dendermonde met Zicho als tegenstander moet van deze enige gelegenheid ge bruik maken om zich te plaatsen. Bij de dames krijgt Avanti Femina Houthalen op bezoek. Dit mag geen E.V. Adst-Menen 5): 23-23 (m verlengingen 27-25) Menen, titelkandidaat in 2* Landelijke, heeft het tweede nationaler E.V. Aalst bijzon der moeilijk gemaakt. De Westvlamingen noopten de ploeg van trainer Wellekens zelfs tot verlengingen nadat zij op het einde van de regle mentaire speeltijd 23-23 ge lijk wisten te mcdcen. Eendracht begon nochtans njzonder sterk aan de wed- 'rijd en na 11' was de 0-5 ?ginscore wegens reeks- rschil reeds opgehaald (8- Wellicht nam Eendracht zaken dan wat te gemak- lijk want de bezoekers nnpten sterk aan tot de it (16-14). Menen, mentaal fysisch bijzonder sterk ?ef ook in de tweede helft n zich afbijten en er was •n bijzonder aktieve G. xn Malderen nodig om rist op voorsprong te hou- m. Tien minuten voor het nde ging het dan goed mis .j de thuisploeg die Menen tnieuw zag gelijkstellen 2-22). Langs Van Der orght raakt een plots zwak melend Aalst nog 23-22 voor taar enkele seconden later 'eet Menen gelijk te komen 'at tot verlengingen aanlei- .ing gaf. De eerste verlen- fing van 5' bracht Een- tracht, dat ondertussen iteeman was kwijtgeraakt net 3 x geel, 25-23 voor via wee treffers van Van Der Jorght en met treffers van 7an Malderen en R. Bayens ran Eendracht deze twee doelpunten voorsprong be houden tot het einde. E.V. Aalst: Van Pottelberghe en Mertens, D. Bayens 4, R. Bayens 3, M. Bayens 2, Steeman 1, Van Malderen 5, Vinck 2, Van Herreweghe 1, De Cock 2, Van Der Borght 7. De Doncker. 3): 25-24 Een mentaal voorbeeldig in gesteld Buggenhout is er, vooral dankzij een knappe tweede helft, in geslaagd zich te plaatsen voor de 1/16* finale. P. De Prefer werd bij zonder goed uit de wedstrijd gehouden door een attente De Maerschalck. Tijdens het weede wedstrijdgedeelte -as het enkel aan enige genslag in de afwerking te ijten dat Buggenhout, in et bijzijn van een weer tal- jk opgekomen publiek, een meer afgetekende zege oehaalde. De wedstrijd was nochtans bijzonder slecht gestart voor de thuisploeg, die na amper 9" reeds 1-8 in situatie meester. Meteen dringt Dendermonde door tot de 1/16* finale wat met een perspectieven biedt voor verdere successen die de Dendermondse klub in de nationale belangstelling kunnen brengen. H.B.C. Dendermonde: Quis- quater en Mannaert, Van De Velde 8, Trienpont 4. Gijs- sels 2, De Swaef 3, De Smedt, Van Damme, Batse lier 3, Hoorelbeke, Verleyen 2. 5)-Ajax Lebbe ke: 15-29 In het Westvlaamse Kortes- sem is Ajax nooit echt in moeilijkheden geweest. Hoewel Ajax niet kon be schikken over het duo M. Huyck-Eddy Van Geel kon het enthousiast spelende Kortessem het meer ervaren Lebbeke niet echt bedrei gen. De Westvlamingen teerden vooral op de presta tie van een uitstekende doelman en ondanks zij in de eerste helft alles in het werk stelden om de 5 doel punten voorsprong wegens reeksverschil veilig te stel len werden zij tijdens het tweede wedstrijdgedeelte weggespeeld door de ploeg van trainer J. De Proft. Ajax bleek tijdens de eerste helft weliswaar niet in staat de 5 doelpunten op te halen maar via 8-4 na 10' en 9-7 10" voor de rust werd het toch 11-9 na de eerste helft. Er waren 6' gespeeld in de tweede helft als Ajax Langs Dirk Huyck kon gelijkstellen (11-11). Nu brak de woer stand van de thuisploeg fa taal en langs een opportune D. Van Medegaal de laat ste weken nochtans niet in de gratie van Dame Fortuna werd het 11-15 na 44'. Meteen was de wedstrijd ge speeld en Ajax stevende verder naar een rustige 16- 20 zege. Toch nog te vermel den dat keeper De Bruyn zich aan de hand kwetste en wellicht dient plaats te ne men in de reeds vrij goed bezette ziekenboeg van Ajax. Positief hierover. Mare Huyck zou vroeger dan ver wacht zijn aktiviteiten kun nen hernemen. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierick. Quidé. Vermeiren, Van Medegael 6, Holbrecht 2, Jacobs, Van Biesen, De Wit, Hendrickx 4, D. Huyck 8, J. De Proft. EVA E. V. Aalst-Houthalen 13-19. Carine Simal scoorde het eerste Aalsterse doelpunt na een persoonlijk nummertje, (per) Dameshandbal In tegenstelling met de he ren wist geen enkele da meski ub de 1/32* finales te overleven. Olympia Aalst verloor met 9-21 van Haacht se en ook Buggenhout kon het met waarmaken tegen Antwerp en verloor met 14- 11. E.V. Aalst verdedigde zich flink tegen Houthalen maar ook de ploeg van trainer Van Eyghem moest de dui- nog een tijdje aan (12-16) maar moest toen afhaken. C. Simal kwam toen onge lukkig ten val en diende met een lichte hersenschudding tot maandagmiddag in de kliniek opgenomen. E.V. Aalst: Van Wezemael, C. Simal 1. De Schrijver 1, Wouters 5, Cl. Simal, Lie- vens 1, Buyl, Vinck, Mathijs 5, Moens. EVA Heren 1* Nationale Zat. 20.11 te 17.15 u. 1* Landelijke Zat. 20.11 te 17.30 u. Zond. 21.11 te 16.45 Zond. 21.22 te 15.45 CE* Landelijke Zond. 21.11 te 17.15 Zat. 20.11 te 18.15 u. Zat. 20.11 te 20.15 u. 1* Provinciale Zat. 20.11 te 15.15 u. Zat. 20.11 te 16.30 u. Zat. 20.11 te 19.45 u. Charleroi-Avanti Lebbeke Maasmechelen-Rosis Aalst u.: Beerse-Robuco Buggenhout u.: Antwerp-Ajax Lebbeke u.: Jochewoa Aalst-Zandvliet S.K. Grembergse-Sparta Aalst Dendermonde-Denderbelle D.B. Zwijnaarde2-WaasmunsterL D.B. Zwijnaarde-Temse S.K. Grembergse2-Lokeren Dames 1* Nationale Zat. 20.11 te 17.45 u.: Avanti Lebbeke-Sp. Evere 1* Landelijke Zond. 21.11 te 19.30 u.: Opglabbeek-Aalst NSportief Zond. 21.11 te 19.45 u.: Stelmar-E.V. Aalst 2* Landelijke Zond. 21.11 te 19.30 u.: Olympia Aalst-Avanti Lebbei Zat. 20.11 te 16.30 u.: R.B. Dendermonde-Ap. Kortrijk Zond. 21.11 te 10 uur: Menen-G.S.K. Hamme Jeugd Nationale junioren Zond. 21.11 te 14.30 u.: Avanti Lebbeke-Kapek Oost-Vlaanderen: Miniemen Zat. 20.11 te 13 uur: Avanti-Ajax Lebbeke Zat. 20.11 te 14 uur: Scaldia Dendermonde-Buggen-P hout g jy Kadetten no, Training provinciale selectie. n V6 EW.13 Uilensrie9eI-E.V. Arist: 19-19 gen (14-15). Hoewel de sterse verdediging Na de zwakke kompetitie- goed akteerde kon de start lijkt bij Eendracht de pi,^ opnieuw 18-16 laatste weken alles in de raken en het was goede plooi te vallen. Inder- 17 5- voor het einde. Een daad, na de zege tegen Vil- wilskrachtig speler Iers plaatste Eendracht zich soms goed voor de 1/16 finale in de Aalst bleef beker van België en zondag gen en nadat Dan. werd tegen promotiekandi- milderde tot 19-18 daat Uilenspiegel een zeer Doncker vanop de 7 r verdienstelijk gelijkspel af- 19.19 van maken en gedwongen. Eendracht kostbaar en speelde te Antwerpen zeer lD de wacht moedig en op geen enkel voor Aalst. De ogenblik liet het de armen wedstrijd gaat het zakken. De thuisploeg start- Kraainem, de te nochtans sterk (2-0) maar keeper Moens en met doelpunten van Van Der Janssens, en de Borght, Dan. Bayens en de supporters mogen feilloze strafworpen van De Doncker werd het 2-3 na 6'. Daarna moest Aalst toch E.V. Aalst: een tijdje buigen voor de en Mertens, R. thuisploeg die een Bayens 5, M. zijn. aan motivatie niet ontbreken. Damesbeker van België, E.V. Aalst-Houthalen 13-19. Marline counter alle Houthalense dames achter zich maar vond een weg. (per) nn deze maximum voorsprong van Der Borght 1, Van 10-6 bijeenwierp 4' voor de ghe, G. Van Malde op naar«_i_» 1-1«-•2 - - 1* Landelijke Mecbebe-Ajax LeU leke: 21-23 Malderer rust. Aalst klampte echter Doncker 9, De Cock 1. aan met treffers van Rudy Steemans Bayens en De Doncker zodat met een 11-8 ruststand de 1*enreni. wedstrijd nog alle kanten Uilensp.-E.V. Aalst uitkon. Onmiddellijk na de Na een 9-6 ruststand rust werd het nog 14-10 maar E.V. Aalst definitief toen kende Aalst een pro- ken. Scoorden: duktieve bui en na 40* kon Bosch 2, Cooreman Mare Bayens Eendracht op- Arijs 2, Simal 2. Provinciale Er bleven nog iets minder paep-M. Bayens het welle- ters hun toch wel verras- dan 4' te spelen toen het tjes vond en naar de kleed- sende beslissing de wed- nieuw op voorsprong bren- scheidsrechtersduo De Boel- kamer trok! Wij weten niet strijd te stoppen en Ajax fy- het officiële waarom van de- sisch veel sterker, in nume- -nu- r» ze beslissing maar naar zou rieke meerderheid en met *7 TA D. blijken voelden beide een 21-23 voorsprong deed Huyck 12. Holbrecht^ l, P. scheidsrechters zich be al het mogelijke om de wed Avmti 1 -At. Tease: 20-11 Na de overwinning tegen Temse ziet het er nu wel naar uit dat Avanti 2 defini tief op weg is naar de titel. De ploeg van trainer De Nil blijft inderdaad steeds on verslagen en hoewel de Avantitrainer niet helemaal tevreden was over de pres tatie kwam de thuisploeg nooit in moeilijkheden tegen Temse. Nadat D. Buytaert de score opende voor Temse liep Avanti uit tot 8-1 vooral eer de bezoekers met een nochtans knappe keeper M. Van Buyten langs B. Bruy- ninclnr nog eens kon tegen- scoren. Lebbeke viel toen wel even stil zodat de rust aanbrak met een 10-5 score. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte trachtte Erwin Buytaert weliswaar Temse op toerental te krijgen maar via 17-7 na 45' doofde de wedstrijd als een kaars en de uiteindelijke 20-11 eind- score weerspiegelt de waar deverhouding tussen beide Vermeiren, J. Van Biesen. dreigd en vonden zij het niet strijd te laten uitspelen. Te- Wit. mogelijk de wedstrijd verder vergeefs. Reserven: ploegen. te laten doorgaan. Na lang Ajax Lebbeke: De Bruyn en Mechelse-Aj. Lebbeke 12-17 Avanti Lebbeke: R. Cop- aandringen van Ajax Leb- Dirick, Quidé. Van Mede- Het jonge Ajax. gerugge- pens, M. Moeyersoon 1. Ag- beke leidde met 21-23 wil- qael 2, Hendrickx 8, J. De steund door veteraan P. Ver- neessens 4, Van Ransbeeck den beide heren ondanks de 4, Van Den Broeck 2, Van ruwe wedstrijd toch herbe- Langenhove 4. Waumans 4, ginnen maar nu bleek het Hertsens 1, De Feyter. Van balorige home-team niet Lierop. Verbeeck. Temse: M. meer bereid verder te spie- Van Buyten, D. Buytaert 2. E. len. Met een een zaak voor Buytaert 2. Metz 2, Ba eek, het sportkomitee en alles zal Noens, B. Bruyninckx 5. W. afhangen van het verslag Van Buyten. J. Bruyninckx, van de scheidsrechters meiren speelde een lelijke eerste helft. 11. Ajax: Keppens e: rick, Wesemael 1, D Jacobs, J. Jacobs 3, D deleer 3. Van Biesen Vermeiren 1, Bosteels 1. Vooren 4. W Lyssens. Vercauteren. H.B.C. Dendenmmde 2-S.K. Grembenpe 2: 21-11 H.B.C. Dendermonde bleek al na een kwartier te sterk i.v.m. het al dan niet her- spelen van de wedstrijd. Ajax kon weliswaar de wed strijd niet meer verliezen maar de Ajaxieden zonder het duo M. Huyck-Van Geel S.K. Grembergen 2 dat T - had - den het lange tijd moeilijk het zonder de gekwetste P. t - Heuman moest doen. Via 3-2 gehad Mechelen, ^brrnk na 10- werd het 5-2 na een ™kend van een eerder fa- kwartier en met een 10-5 '«mde Ajax.tofen.te. leidde na 11 met 5-3 maar via 10-10 ruststand was de wedstrijd feite reeds beslecht. raakte Ajax toch 11-12 voor Langs de snelle Gyssels aan de rust. Ook na de rust 2 11--1 Klaaf aan ertme ruw «nelenri werd het uiteindelijk nog 21-11. H.B.C. Dendermonde: F. HBC Lokeren, waarin we enkele Dendermondse veteranen herkennen. Waar is de glorietijd van KAVD. (dm) Een mooie sprong in de cirkel. Handbal is soms heel spektakulair. (dm) Lekena-DJ. 39-11 Nadat Lokeren via De Brou wer en Weyens tot 2-0 uit liep sloegen de bezoekers onverwacht hevig terug zo dat na 11' het scorebord 2-5 aanwees. Langs Van Der Stappen en Tombaut werd er dan achtervolgd tot 10" voor de rust (8-8) vooraleer de thuisploeg langs Sonck de rust bereikte met een mi nieme 12-9 voorsprong. Na de rust liet Lokeren niets meer aan het toeval over en langs Lenaerts en A. DHa- nis werd het 24-24 10" voor het einde. De uiteindelijke 30-18 score sprak daarna voor zichzelf. Scoorden: Sonck 4, Lenaerts 3, A. D'Hanis 3, Weyers 5, Van Der Stappen 7, Rom- baut 6. De Brauwer 2. EVA bleef een soms ruw spielend Mechelse aanklampten en dit resulteerde o.a. in drie 2" Van De Velde en I Ouisaua- straffen 4' voor het einde, ter. Timmerman 2. R. Van Toen namen de scheidsrech- Zaalvoetbalklub FC Aalst ging tegen een sterk spelend Tuf Tuf de boot in. (per) Der Veken 5, Y. De Smedt I, Hoorelbeke 2, Gyssels 6. De probleem zijn voor onze Europrese vertegenwoordig* maar toch mag men met deze tegenstander ni» overmoedig worden. De «schok» in deze 1/16* finales is nochtans wedstrijd Neerp>elt-Hasselt, een finale waardig. Wd kan het lot toch hard zijn! 1/16* finales H.B.C. Dendermonde-Zicho n".'/ E.V. Aalst-Avanti Lebbeke P"lt! Neerptelt-Hasselt *~e: Olse Merksem-Buggenhout Mechelen-Hechtel I?.? Uilenspiegel-Houthalen Ajax Lebbeke-Kaptek Sasja: vrij Dames: Avanti Lebbeke-Houthalen De wedstrijden worden gespeeld op 14, 15 december (midweek).

De Voorpost | 1982 | | pagina 14