Stekene haalt het op het nippertje... Sr zijn nog slechtere earns dan Nivoh Welgekomen overwinning Belvoc voelt zich benadeeld De onmogelijke opdracht van VK Erembodegem lapid Sint-Niklaas loet zich herpakken Kavoc heeft geen goede herinneringen aan de Dulpop Ronse - VK Kangoeroes Belangrijke matchen volgend weekend ^zoekers trokken aan het langste eind 't Blijft knokken in vierde D "Steeds verder op het zegepad VOLLEYBAL Beveren: 3-0 ,jk dat vorige week ATB ©n 14-7 en 15-10. it-Niklaas had uitgescha- Dat de bezoekers zich niet ld met zeer verdiende 3-0 verloren gaven lieten ze al het tomooi voor de vlug zien met een setbegin :er van Oost-Vlaanderen, van 0-5, 2-7 en 5-9. Door en kele goede bloks uit te voe- ren wist Nivok de situatie Dit had het gevolg een recht te trekken en 10-9. De jrste time-out aan de zijde bezoekers bewezen ander- enm de bezoekers en 5-5 en maal evenwaardig te zijn 8. Met wisselende kansen aan de thuisploeg en 11-14 1 nooit meer dan twee pun- ©n dus setbal voor Beveren, n verschil 13-11 voor Nivok doch set winst was er niet bij 13-13, 14-14, 16-16 en ten- ©n het was Nivok dat uit- otte won Nivok met 18-16 maakte met 16-14. Niette- "jfers. genstaande de thuisploeg Hde tweede herneming bar slecht speelde en niet g het bij Nivok wel iets minder dan 27 opslagen zag Iter, er werden heelwat verloren gaan, of dus een Dttere kombinaties uitge- gemiddelde van 9 per set, »rd en werd ook wel ge- dat tegen gelijk welke ande lpen door de tegenstan- re ploeg onoverbrugbaar (9-0). Een spelerswissel zou zijn, wisten ze toch de 3-0 cijfers te (guido g) "j Beveren bracht sukses Doch Nivok liet de be- s de kloof niet dichten match met winnen. rovinciale heren Sint-Pauwels - Belvoc BeLsele 3-2 Belvoc Belsele is helemaal niet te spreken over de arbitrage in de derde provinciale. Naar verluidt zou er nogal met de scheidsrechtersaanduidingen gema nipuleerd worden zodat de rechtstreekse Wase kon- kurrenten bevoordeeld worden. In de wedstrijd Sint-Gillis - Belvoc, met als setstan den 16-14, 15-13 en 15-13. Stond Belvoc geregeld aan de leiding, maar telkens op de gepaste momenten werden er fouten geblazen. De scheidsrechter is aangesloten bij Sint-Pauwels en aan de tafel zit de scheidsrechter van Sint-Gillis. Zij dierven het zelfs aan om in een periode van vijf minuten drie ballen (die een meter binnen waren) buiten te blazen. Zelfs de spelers van Sint-Gillis konden hun oren en ogen niet geloven. In de wedstrijd Sint-Pauwels - Belvoc, gespeeld op 13 november, was de scheidsrechter van Sint-Gillis! Naast de ladder de arbiter van Sint-Pauwels. Deze laatste moest zelfs aangemaand worden om zich van kommentaar en aanwijzingen aan de spelleider te onthouden. Ondertussen was de scheidsrechter tijdens de reser vewedstrijd ongewoon streng geweest. Teveel men sen op de bank, een streepje op de trui van de kapitein... Hoewel deze scheidsrechter de wedstrijd goed heeft gefloten vragen vele spelers zich toch af of het nu echt niet mogelijk is om arbiters uit andere ploegen en andere reeksen te sturen. Ondertussen is de ontgoocheling bij Belvoc groot. Enige sportiviteit en wat gezond verstand kan aan deze ongezonde toe stand een einde maken... (job) VC Temse-VC Bergen (Noorw.) 3-2. De Temsedames speelden weer supergekoncentreerd en kunnen nu een stapje verder, (dw) VC Temse - VC Bergen (Noorw.) 3-2. Bewonder deze prachtige inspanning van Godel Melis die met deze smash de score van haar ploeg opdrijft, (dw) [en rode lantaarndrager Lenssens werd de set afge- st heeft Adec opnieuw sloten met 2-15. de zege kunnen aankno- Wie dacht dat de derde set i. In het vooruitzicht van een formaliteit zou worden, match tegen Michelbeke, kwam bedrogen uit. Een Het was voor VKE een bijna gelijkopgaande set met zaterdag, was deze sti- zwakke Kuklosploeg kon onmogelijke taak: winnen boeiende fasen en spannen- lans er zeker nodig. Het door Adec niet uitgebuit van Zottegem dat eigenlijk de momenten. Het was pas 7on ©chter niet zo schitte- worden. Foutenlast in de de afgescheurde reserve- na twintig minuten dat VK voor Adec. Herhaalde- aanval was legio en een té ploeg is uit 2de Nat. Deze Erembodegem de duiven Jv^erd er in de fout ge- statische Adecverdediging laatsten staan natuurlijk on- moest leggen in een voor 9 %n: onzuiver set-upwerk had meer last met de noch- geslagen aan de leiding in hen verdienstelijke eindset. 'talloze smashes buiten, tans niet zo moeilijke aan- het klassement. Opmerkelijk was dat de re- *en er de oorzaak van dat vallen en doorzichtige Het thuisvoordeel kon niet serveploeg het haalde van i zeer zwak Kuklos kon plaatsballen van Aalst. Een opwegen tegen de ervaring een verward Zottegem, dat flklampen. (4-4, 11-11, 13- wissel Moens-De Meersman en het talent zoals men dat in een verbeten strijd (18-16, rreiDe 14~16 setzege wos er drong zich op. Kuklos was van een tweedeklasser kon 18-16, 10-15) de thuisploeg van hoogstaand vol- ondertussen uitgelopen tot verwachten. de zege moest laten. In de tweede set liep 6-0 en haalde zelfs 8-2. Maar Hoewel in eerste instantie De damesploeg had geen vlotter. Een gewijzigde de kentering kwam. Adec scheen dat het spel van kor- problemen met de meisjes ~>loeg kwam goed op begon veel beweeglijker te te duur zou zijn. kon een uit Eksaarde die niet verder en Aalst kon stand- spelen. De receptie kwam reorganisatie in de 2de set dan een 14 punten totaal- len tot 2-2. Nadien ging op de juiste plaats en de set- de Erembodegemse ploeg skore raakten. Hierdoor ko rnet Johan Aerts aan de uppers Rogiers en Nobels doen uitlopen tot 11-8. men zij op een 4de plaats en lag direkt tot 2-13. Prima konden hun aanvallers in Maar de zelfbeheersing ver- behouden alle promotie van Kris Meert - Kris ideale omstandigheden dween en de tegenstander kansen, lens en Leo Rogiers - aanspelen. Van 9-6 ging het kon ook deze, zij het moeilij- Zaterdag 20 november spe- Lenssens moeten zeker naar 11-10 en 12-14. Met Ed- ke, periode winnen. len de heren tegen Dender- leld worden. Een dy De Meersman aan de op- In een ultieme poging van houtem in sporthal Dender- :htkombinatie Leo Ro- slag en een blok Johan Aerts spelers en supporters het dal, de dames zijn vrij! s-Dirk Nobels bracht de - Kris Meert werd het 12-15 onmogelijk te realiseren (top) ld op 2-14 en met Kris en de zege was binnen kregen we een spannende, Tt aan de opslag en een schot. En nu zondag verder- Igevormd blok Nobels- op tegen leider Michelbeke! (mds) Kapelle op den Bos heeft een paar slechte weken ach ter de rug. Vorige week werd er verloren van Mort- sel met ex-intemationaal Boghemans in de ploeg en dat was de eerste nederlaag van deze ploeg in kompeti- tieverband. Als er dan op Allerheiligen een bekerwed strijd tegen Vitesse Kruibe- ke en het weekend daarop een kompetitiewedstrijd te gen Pardaf op het program ma staat mag men gaan bibberen. De bekerwedstrijd tegen Vitesse werd duidelijk opgeofferd door Kavoc. In feite speelde de ploeg een heel beetje met de voeten van de betalende toeschou wer door niet met zijn beste opstelling te spelen uit tak- tische overwegingen. Mis schien omdat er Pardaf- spionnen in de zaal zaten? Men kan moeilijk zeggen dat dit zeer sportief is van een ploeg die toch tot de top behoort in vierde nationale. Vitesse zal er zich weinig zorgen over maken want het bekert verder en ontmoet nu Sferos Deinze. een eerste klasser die onder de ver wachtingen blijft. Niet met een de grote naam die men in Vitessemiddens verhoopt had maar meteen is het mis schien nog een mogelijk heid om nog een ronde ver der te bekeren. Fardat prijkt Vitesse nu al leen aan de leiding van het klassement in vierde C en dat is op zijn minst een mooie zaak te noemen want het zou wel eens kunnen dat het titeldebat tussen vier (Vitesse, Pardaf, Kavoc en Lasne) uiteindelijk een Wa se aangelegenheid wordt. Het werd een weinig inte ressante match, deels om dat Kangoeroes maar wei nig kon inbrengen tegen het technisch sterke Ronse, maar ook vanwege de wei nig sportieve sfeer waarin men speelde. Het zat de Aalstenaars bo vendien niet erg mee en na een matige eerste set (15-10) werd het stilaan duidelijk dat de thuisploeg met de 3-0 cijfers zou winnen. De time-outs, vele vervan gingen, aanmoedigingen. het mocht allemaal niet ba ten tegen een snelle en goed georganiseerde ploeg. Voor al de harde smashes, ge volgd door slechte Aalsterse recepties resulteerden in een lage totaalskore voor de bezoekers (45-18). De reserven van hun kant slaagden erin alle sets te winnen (9-15, 8-15. 16-18). Zaterdag 20 november geeft VK Kangoeroes Idegem par tij in sportzaal HRITO te Aalst. (top) zeven kompetitiewed- len heeft er één ploeg geen enkele wedstrijd onnen in eerste nationa- Rapid Sint-Niklaas wist het dit jaar knokken worden voor het be- I, maar dat het zo moei- ging worden werd niet tcht. Enkele weken ge stapte coach Willy ins, na een taktisch ingsverschil met de »rs dan nog in alle idschap op, zodat Rapid r een nieuwe coach it zoeken. Deze werd nu snden in de persoon van er De Braeckeleer een igjarige licenciaat L.O. jever aan de VUB. Ro- De Braeckeleer trainde nog White Star Sint- pndsberg en eerste pro filer Boom maar trainde Jlaatste jaren niemand U november trok men coachloos naar Meteors legem en dit in het kader I de Beker van België. Er td met 1-3 gewonnen (10- J15-8, 10-15 en 8-15) en er p zelfs sprake van goede vorderingen in de ploeg die vooral op verdedigend vlak vooruitging. Er werd dan ook hoopvol uitgekeken naar de eerste kompetitie- konfrontatie die tegen Red Star Leuven diende plaats te vinden. Er werd echter met 0-3 cijfers verloren maar weerom sprak men van een knap verweer. Op beslis sende ogenblikken kon men echter niet uitmaken zodat de 14-12 voorsprong in de eerste en een 13-11 voor sprong in de tweede set niet in setwinst resulteerde. Uit eindelijk werd met 14-16, 13- 15 en 10-15 verloren zodat de cijfers zeer zwaar lijken. De wedstrijd duurde echter meer dan anderhalfuur en dat is zeer lang voor een wedstrijd van drie sets. Het talrijk opgekomen publiek toonde zich al bij al zeer tevreden over het new-look Rapid dat volgende week naar Rem bert Torhout moet en ook daar niet aan zijn eerste overwinning zal ra ken. Maar daarna komen er nog 14 wedstrijden om het behoud te verzekeren... Logika is er in de uitslagen van de derde nationale da mesreeks allang niet meer te vinden. Wedders zouden zich allang arm gegokt heb ben want week na week tui melt er een ploeg die de week voordien nog even voor een exploot zorgde. Stekene is ook zo'n «op-en- af-ploeg». Vorig weekend diende men medeleider De Haan te bekampen en dat leek allesbehalve een mak kelijke klus te worden. In de eerste set liep De Haan uit tot 0-9. Stekene faalde in receptie en volgde ook te weinig achter het blok zodat de talrijke tips van De Haan effekt sorteerden. Tegen het einde van de set kwam Ste kene meer en meer in de wedstrijd maar bij 8-14 was de zaak bekeken. Set twee bracht geen verbetering. De Haan liep onder impuls van een zeer goede Katrien Cor- nelle uit tot 3-9. Stekene vocht terug tot 8-11 en 10-14. Op het ogenblik dat ieder een al aan de derde en de laatste set dacht kwam Ste kene echt op gang. Bij 14-14 werd er zelfs gelijkgesteld maar Katrien Cornelle besliste er uiteindelijk an ders over. In de derde set liep De Haan weerom uit tot 1-4 en 4-8. Heyman en De Cauwer brachten de thuis ploeg echter bij en Stekene begon echt goed te draaien. Luut Buysse scoorde nog eens met een opslag en De Haan klopte alles buiten zo dat het 15-10 werd. De vier de set ging gelijkopgaand. Er werd voor elk puntje ge vochten maar bij een 11-11 stand maakte Stekene de kloof die uiteindelijk naar een vijfde set zou leiden (15- 11). Het werd duidelijk dat uitblinkster Cornelle moe, zeer moe was alhoewel er tot de laatste snik gevochten werd. Zo bleef het minuten lang 5-5 in die laatste set maar Stekene mocht toch gaan draaien met een 8-7 voorsprong. Een netfout van De Haan, een opslag van Jenny De Puysseleir. een tip van De Cauwer. een drop van Buysse. een toetsfout van een bezoekster en een foutje van Cornelle maakten de wedstrijd echter uit (15-7). Stekene zit meteen weer in de lift. Pardaf diende zaterdag avond een veel sterker Ka voc te bekampen want nu stond er een zekere Claes op het veld en die imponeerde niet alleen omwille van zijn grote gestalte. Kavoc won dan ook de eerste set met 7- 15 maar moest in de tweede set een 7-14 voorsprong la ten gaan zodat Pardaf in een rush terugkwam en via 16-14 kon uitmaken. Pardaf ging dan verder op zijn élan en De dames van VC Temse Europese beker, (dw) wipten de Noorse kampioenen en gaan verder voor de won met 15-9 maar kon niet beletten dat Kavoc de vierde set met 5-15 won. In de vijfde en beslissende set liepen de bezoekers uit tot 5-8 maar De Leenheer, Van Gucht en an dere Geertsen zorgden er voor dat de zege in De Dul pop bleef (15-9), een sporthal die waarschijnlijk niet de voorkeur van Kavoc zal weg dragen. Door de winst van Aktivileiten bij FC Wille Steen op 26 november in het lokaal café biljart Gratis Mosselsouper voor leden, spelers en bestuur; op 27 november per autocar naar Leuven voor een vriendenwedstrijd tegen Heverlee. Na de wedstrijd krijgen de deelnemers een gratis etentje. Op zaterdag 20 november krijgt Adec Baasrode de leiders van 2* provinciale Michelbeke op bezoek. De reserven spelen om 18.45 uur en de hoofdwedstrijd begint om 20 u. in de sporthoeve van Baasrode. Op zondag 21 november kent de 2* provinciale dames een bijzondere derby die tevens een topmatch is met de leidersplaats als inzet! De reserven starten om 16.15 u., de hoofdwedstrijd begint om 17.30 uur in de sporthal van Lebbeke tussen VDB Moderne Lebbeke en Oudegem. Resultaten Aalsterse volleybalploegen Heren: 4* Nat. D: Aalst-Ooigem 2- Prov. B: KVKLOS-Baasrode Ronse-Kangoeroes 3* Prov. C: Lede-Hofstade 4* Prov. B: Erembodegem-Zottegem 0-3 Dames: 3* Prov. B: 0-3 Watervliet-Kangoeroes 3-1 M 4- Prov. B: Erembodeg.-V. Kruibeke 3-0 2-3 Sint-Niklaas-Hofstade 2-3 (top) i Sneeuwwitje Red Star Lenven 0-3 wijden zullen van aeze Ijuitslag'wel niet vreemd ujken. Omdat Red Star lenmaal een zeer sterke de top draaiende ploeg I Wanneer men echter [Nper de setstanden be- 1 valt op dat de score P heel wat milder kon Nlen. De thuisblijvers |!®n zaterdag een zeer ge- pire volleytreffer. Ook moet men er rekening mee houden dat de Sneeuwwit jes met een bijna gloednieu we samenstelling aantre den. En dit in een reeks met uitmuntende ploegen, het geen zware eisen stelt op velerlei gebied. Deze week nog met De Braeckleer Ro ger als nieuwe trainer- coach langs de lijn. Volgend weekend staat als klap op de vuurpijl nog een bezoek aan leider Rembert op het programma. In de dan nog 3 resterende ontmoetingen in de heenronde, hoopt Rapid toch de eerste punten naar zich toe te halen. Terug naar zaterdag zien we de Sneeuwwitjes in de be- ginset direkt doorstoten. Een dode strijd bij de tegen partij breekt het tempo en laat een gelijke 6-6 stand toe. Rapid op zijn beurt aan een dode tijd toe, komt terug in de strijd. Voortreffelijk aanval- en blokwerk van de plaatselijke Van Acker en Van der Veecken brengt de cijfers van 8-7 naar 12-9. Bij 13-9 valt de Rapidmotor te rug stil. Langs nog hoopge vende 14-14 beslist Leuven overtuigend met 14-16. Ge bruik makend van eikaars zwakke punten klimmen beide teams in de tweede set naar 7-7. Poppe komt dan in het veld voor Hoff mann. Door evenwichtige aanval en verdediging komt 10-9 op het bord. Bij 10-12 brengt De Braeckleer terug Hoffmann in het strijdperk. De Geyndt geeft enkele ge smaakte staaltjes van aan val op steekpas weg. Van Acker vult aan met listige dropballetjes. Dit dwingt een Leuvense dode tijd af 13-12. Verbeten vechten bei de ploegen voor elke bal. Maar weer is het Rapid dat op het beslissende ogenblik aan het kortste eind trekt: 13-15. De thuisverdediging blijft in gebreke bij de Leu vense listige dropballen. En kijkt daarmee tegen een 0-3 beginstand aan. Het lijkt erop dat de Sneeuwwitjes er zelf niet erg meer in gelo ven. Een dode tijd en ver vanging langs thuiszijde breken de Leuvense koncen- tratie 9-12. Enkele opslag wisselingen houden de sco re in evenwicht. De bezoe kers vinden het dan blijk baar welletjes. Onstuitbaar rushen ze door naar 10-15. Aalst en Zele wonnen dit weekend hun wedstrijden in vierde nationale D, een reeks waarvan iedere ploeg wel de beste gevonden wordt door een andere; zo evenwichtig en evenwaardig lijkt het dozijn. Aalst won heel makkelijk van Ooigem. Romuald Paskie- wickz begon met zijn opslagen en op een ik en een gij was het 8-0. Ooigem kwam nog wel even terug maar Aalst, waarbij Lieven De Schrijver opnieuw deelnam, won de eerste set met 15-13 en de volgende met 15-9 en 15-8. Het grote probleem van Aalst in de toekomst zal dan ook worden hoe de spelers tevreden te houden want nu alle gekwetsten aan het terugkeren zijn worden de plaatsen duur in het Aalsterse team. Meteen kan de weelde niet .pp in de ploeg van voorzitter Boeykens, vermits men heel ontspannen kan spelen en dat is altijd mooi meegenomen. Zele heeft bibbergeld moeten betalen om te winnen van White Star Sint-Amandsberg. Het won wel de eerste set met duidelijke 15-4 cijfers dankzij een goed blok maar moest in de volgende toezien hoe de bezoekers met 9-15 en 13-15 op voorsprong kwamen via subliem spel waarbij het thuisblok meesterlijk omzeild werd. In de vierde set liepen de bezoekers uit tot 0-8. Zele kwam terug in de wedstrijd bij 9-11 maar moest de bezoekers laten gaan die bij 10-14 op rozen zaten. Zes matchballen waren echter niet genoeg om uit te maken en de thuisploeg vocht zich naar een vijfde set-met 16-14. In de vijfde en beslissende set ging het gelijk op tot 10-10 maar toen kon Zele uiteindelijk toch uitmaken met 15-10. De gedeelde tweede plaats in het klassement is dus een plaats waarvoor Juvenus moeten vechten heeft. De Voorpost - 19.11.1982 - 47 jamesvolley - 2* provinciale Idle - VDB Moderns Lebbeke verplaatsing naar Melle goed: 2-4. Maar receptiefou- Linda De Cock aan de op- Baum aan de zijlijn, een jeft voor de Lebbeekse ten stapelden zich op en zei- slag werd het 2-7 en Diane eenmansblok en een keihar- eisjes geen noemenswaar- den kon een degelijke aan- Baum haalde twee keer tere- de smash van Connie ge moeilijkheden meege- VQ1 opgezet worden. Melle ke vernietigend uit: 2-9. Een Borms, een «ace» van :acht. Alleen de tweede set begon zeer goed te spelen onhoudbare smash van Regine). 5-13) kende een spannend ei} de Lebbeekse meisjes Connie Borms en een zuive- Dan was er geen houden irloop. De eerste set werd wisten amper raad met hun re plaatsbal van Diane meer aan. Een ace van Dia probleemloos gespeeld, opslagen en geplaatste Baum brachten de stand op ne Baum (0-7), een pracht- „i prima receptie, goed smashes. Wel werd het een 2-11. De thuisploeg kwam kombinatie Lieve-Regine op t-upwerk en keiharde spannende zij-aan-zij (10-10, nog even terug, maar twee kort (0-8), twee aanvallen mvallen stelden de thuis- 12-12 en 13-13) maar slag op mooie passen van Lieve De van Conny en Romy (0-10), eelsters voor onoverkome- slag werd er gefaald bij de Man werden door Romy een ace van Linda (0-11), Ice feiten. Een 6-15 set- service en Melle won de set. Borms perfekt afgewerkt (8- kombinaties Lieve-Regine- snd was het resultaat. de derde set stond de 15). Diane (0-13), een blok van in gewijzigde Lebbeekse basisopstelling gereed en Met Regine Hofman aan de Regine (0-14) en een plaats- oeg die een ander spelpa- onmiddellijk werd er af- opslag werd het direkt 0-6 bal van Diane (0-15). Profi- x>n uittestte begon vrij stand genomen: 2-4. Met (een aanval van Diane ciat! (mds)

De Voorpost | 1982 | | pagina 15