wnationale veldloop fior vrouwen te Sinaai ^Galafeest van St.-Joris Turngilde voor het eerst in sporthal te Appels AKTUEEL Om de heerschappij in het Waasland J re Or de negende maal... - Peter Creve over topper op Daknam: «Tegen Lokeren wordt het een leuke match» 27 "n Badminton en tafeltennis video- en filmvoorstelling De Voorpost SPORT ATLETIEK ie 'sc regende internationale veldloop voor vrouwen die bij de atletiekiiefnebbers ?0l er de naam «Trofee van het Waasland» best gekend is, heeft dit jaar plaats aa ondag 28 november te Sinaai. Zoals steeds zijn de inrichters erin geslaagd be top van onze nationale atietieksport aan de start te krijgen en bovendien pcht men nog talrijke buitenlandse atletes met naam en faam. sters van dit moment in een enkele wedstrijd te gen elkaar uit te spelen: Betty Van Steenbroek van Looise AV, die in 1981 Europees kampioen werd en vijf jaar achter eenvolgens te Sinaai een ge: - it men de voorbije en 1978), Mary Purcell uit qui steeds een atlete Ierland (1979) en Ruth Wereldformaat op de Smeeth (1980 en 1981) iteist inschrijven we uit Engeland, dan is nu nerfen maar aan Corry alle hoop gevestigd op ngs uit Nederland een nieuwe Belgische °yr n 1974 won, aan Vi- zege. Van Emelen (1975), Organisator André Roets Castelein (1976), is er in geslaagd de beste wedstrijd won (kadettën, »t, Van Stiphout (1977 zes Belgische veldloop- scholieren en juniores) moet het nu waarmaken bij de seniores. Zij zal af te rekenen krijgen met Anne-Marie Van Nuffel, van AVT. Zij is Belgisch kampioene en rekord- houdster van 800 meter en ook rekordhoudster op de 1.500 meter. In Si naai heeft zij reeds aardi ge resultaten geboekt: in 1978 werd zij tweede na Annie van Stipthout, in 1979 werd ze verslagen door Maiy Purcell en vo rig jaar eindigde ze derde na een ongenaakbare Smeeth en Fudge. Dan is er nog Marie-Christine Deurbroeck van A.C.G. die in 1981 nationaal crosskampioene werd. In 1980 werd zij te Sinaai vierde en vorig jaar wist zij nog een puike vijfde plaats te behalen. Marie- Christine miste een po diumplaats omdat zij tij dens de wedstrijd zelf ten Een groep van 450 lopers nam deel aan de Eerste jogging van het Waaslandin 1981 te Sinaai. Komen er in 1982 duizend deelnemers die nadien gratis de Interlandentrofee van het Waasland kunnen volgen? (dm) val kwam. Verder is er de rage is. Overgewaaid aanwezigheid van Rosine vanuit Amerika, vindt de- Wallez (A.V.T.) die tijdens ze gezinsontspanning bij de Europese kampioen- uitstek ook bij ons een schappen toch een fraaie uitzonderlijke belangstel- tijd van 2 minuten 023 07/ ling. Vorig jaar mocht 100 neerzette. Onder de men reeds een massa Belgische kanshebbers deelnemers verwelko- op de zege is ook Mar- rnen. Men rekent er nu leen Beirnaert van AC sterk op dat dit aantal Hamme. Zij won brons nog flink zal toenemen, op de nationale kam pioenschappen 3.000 meter en nam deel aan heel wat internationale wedstrijden. De zesde in De start van deze tweede jogging wordt gegeven om 13.30 uur. Men heeft de keuze over twee af standen: 4 kilometer of 8 finalisten der Eruopese kampioenschappen op het um van de Waasland-trofee. 1' werd Europees kam- A^ie Betty Van Steenbroeck, de Nederlandse Maike ion werd tweede en Christel Jenn'is derde, (dm) lukte met een schitte rende tijd van 2 u. 47 min. 18 sec. Tweede jogging van het Waasland Er is niet alleen de inter nationale veldloop voor vrouwen. Op 28 novem ber heeft ook de tweede Kan Annemarie Van Nuffel na zes jaar voor een Belgische ogging «Trofee Hel zege zorgen? Zij werd al 7', 2', 2', 13' en 3'. (dm) Waasland» plaats, leder- een weet ondertussen dat joggen de nieuwste de rij is Ria Van Lande- kilometer (een kleine of ghem van Olse Merksem een grote ronde). Deze die de tweede beste ma- tweede jogging wordt rathonprestatie in België ook de ereprijs «Le Coq Sportif» genoemd en zo wel De Voorpost, Het Reklaamblad als De Cir kel, uitgaven van de Groep De Cuyper, verle nen graag hun medewer king aan dit gebeuren. Ook de Vlaamse Atletiek- liga, het stadsbestuur van Sint-Niklaas en Bloso steunen deze organizatie. De deelnemers aan deze tweede jogging kunnen prachtige prijzen winnen: een medaille of muurter- mometer naargelang de eigen keuze, een gratis tombolabiljet (aan deze tombola zijn prachtige prijzen verbonden) en verder gratis toegang tot de Internationale Trofee van het Waasland. Voor de clubs zijn er 5 bekers ter beschikking: een wis selbeker geschonken door ex-minister Freddy Wiflockx die momenteel in het bezit is van Heilige Familie Sint-Niklaas; een wisselbeker ex-minister Rika De Backer in het be zit van de Gemeen teschool van Aartselaar, een wisselbeker ge schonken door het pro vinciaal bestuur van Oost-Vlaanderen, mo menteel in het bezit van A.V. 't Zwin Zwijndrecht, een beker voor de verst- komende club (met min stens 10 deelnemers) vo rig jaar gewonnen door Schoten-Deuzeld en een beker voor de club met de meeste deelnemers uit groot-Sint-Nilas. Vo rig jaar ging deze trofee naar Heilige Familie. Men kan voor deze twee de jogging nog inschrij ven tot 25 november op het adres Simoen Gilbert, Meserstraat 5 te 9190 Si naai (03-772.49.62). Het inschrijvingsgeld be draagt voor clubs, scho len en groeperingen 60 fr., voor indivivuelen 80 fr en op de dag van de wed strijd kan men in het Dorpspaleis nog inschrij ven tot 13 uur. Prijs: 100 fr. Vorig jaar mocht men om en bij de 500 deelnemers verwelkomen, maar voor de tweede editie worden er meer dan 1000 ver wacht. Over deze «negende tro fee van het Waasland» en de Tweede Jogging van het Waasland leest u ook volgende week in «De Voorpost» het informa tieblad dat zijn daadwer kelijke steun verleent aan deze twee organisaties. het eerst in de geschiedenis wordt het jaarlijks rfeest van de oudste stedelijke turnkring van dennonde (gesticht in 1898) buiten de stadsmu- georganizeerd. Maar de traditie blijft: het gala- t wordt ook extra-muros gevolgd door «het bal het jaar». Het verlaten van het stadscentrum sc .nmige oudere leden wat pijn aan het hart. is normaal. Al meer dan dertig jaar hebben deze ïle miers». jaar na jaar, zich intensief ingezet om jaarlijks tumfestijn in het centrum van de stad te oen houden. lebben trouwens in het van de stad steeds de suksessen behaald, was het niet moge- De turnvereniging St.- iciscus uit de zusterstad Irop zou het galafeest in opluisteren, maar in He instantie, buiten de St.-Joris dienden de rlandse turnvrienden it te geven. bet turnfeest in optima- tandigheden te kun- laten verlopen moest oude vertrouwde Ko ningshof voor een heuse sporthal geruild worden, en aangezien alleen het cen trum over geen sporthal be schikt, dient uitgeweken te worden naar Appels. De trouwe kijkers weten echter dat St.-Joris alleen zeker be kwaam is om zijn toeschou wers een fijn avondvullend programma aan te bieden. Een blik op het programma venaadt het optreden van de federale kampioenen in sportieve ritmische gymnas tiek. Samen met nummers gebracht door alle afdelin gen van de St.-Jorisgilde, zal ze er voor zorgen dat de bewoners van Dendermon- de-Centrum en alle randge meenten zich de verplaat sing over de nieuwe Dender niet zullen beklagen. Zoals gezegd worden ook dit jaar de dansliefhebbers niet ver geten. Steeds was «het bal van de turners» een samen gaan van turnsport, lach en dans en waarom zou men het dit jaar anders gaan doen? Discobar Albatros staat er borg voor dat jong en oud tot in de vroege uur tjes de benen zal kunnen uitslaan. De Koninklijk Turn- en Wapengild St.-Joris nodigt dus alle liefhebbers van de turnsport en van het dansgebeuren van harte uit op zaterdag 20 november om 19.30 u. stipt in de sporthal te Appels. Bij dezelfde gele genheid worden alle men- VOETBAL sen, van welke leeftijd ook, uitgenodigd even een kijkje te komen nemen in de oefen zaal van de St.-Jorisgilde, Oude Vismijn, aan de Vlas- markt te Dendermonde. Ie dere dag hebben hier één of meer afdelingen van de gil de hun wekelijkse oefen- stonde. Drempelvrees hoeft echt niet. Iedereen is er van harte welkom. Wat ons be treft kunnen we verder aan stippen dat, ondanks het ge brek aan een moderne akko- modatie. de turngilde St.- Joris de toonaangevende turnvereniging blijft in het Dendermondse. (abl) Het Waasland maakt zich op om opnieuw de voetbalschok van het jaar te beleven. Zondag spelen Lokeren en Beveren hun zoveelste derby en zowel het team van Waseige als dat van Braems kunnen het zich nu niet veroorloven tegen de gebuur te verliezen. Er zijn redenen genoeg om de konfrontatie erg spannend en hopelijk ook zeer aantrekkelijk te maken. Bij Beveren is men alvast erg gemotiveerd. Preben Larsen te vervan- dard krijgt inderdaad met gen. Alles speelt precies in de komst van Antwerp ook ons voordeel. Indien we geen makkelijke klus). En winnen heeft Beveren 19 Europees voetbal zit er dan punten en komen we mis- voor Sportkring volgend sei- schien weer op kop (Stan- zoen zeker weer in. H.A. De wedstrijd op eigen veld tegen Beerschot heeft alle ellende na de partij op Sclessin definitief doen ver geten en het moreel van de geel-blauwe spelers, en hun supporters, staat weer in het zenith. Uitblinker Peter Cre ve, door vriend en tegen stander na de partij tegen Beerschot als de beste spe ler aangeduid: «Beveren zal op Daknam anders spelen ,dan in Luik. Op Sclessin moesten we niet winnen. Tegen Lokeren is dat an ders. Het kan best een open wedstrijd worden want we zijn van plan te spelen als op Freethiel. Beveren heeft geen schrik van gebuur Lo keren. Waarom zouden we ook? In de rangschikking staan we vóór de buren en als we Lokeren het scoren kunnen beletten vroeg in de wedstrijd dan wordt het een leuke match. Iedereen heeft het volste vertrouwen. Ook Kusto. Onze Pool kent de situatie natuurlijk niet, maar begrijpt zeer goed dat Daknam voor ons iets spe ciaals betekent. Marek draait trouwens opnieuw zeer goed. Fysiek moet Be veren het toch wel vermoei de Lokeren de baas kunnen. Daarbij heeft de tegenstan der toch ook De Schrijver en Dat je nog nooit van badminton of tafeltennis hebt gehoord is bijna onmogelijk. Iedereen heeft reeds een keer in zijn leven een pluimpje in de tuin of op de straat geslagen. En wie heeft er bij een jeugdbewe ging, op school of ergens op vakantie nog niet ping pong gespeeld? Toen of zelfs twintig jaar geleden waren er slechts enkele honderden beoefenaars van deze sporten, maar de laatste jaren stijgt het aantal bondsleden Zienderogen. De Koninklijke Belgische Tafeltennis- bond (KBTTB) telt nu reeds meer dan 30.000 leden en de Belgische Badminton Bond (BBB) zeker een 10.000 tal. Vooral het badminton is lange tijd het zorgenkind geweest omdat het echte badminton met de grote B uitsluitend in een sporthal met minstens vier terrei nen kan worden beoefend. Gelukkiglijk heeft BLOSO en het Ministerie -van Vlaamse Cultuur afgelopen tien jaar een politiek in de goede richting gevoerd. Toch is het onvergeeflijk dat er gemeenten als Oude- gem en Berlare zijn, om er twee te noemen, die een magnifieke sporthal bezitten of in aanbouw is en het gemeentebestuur geen badmintonterreinen voorziet. Daarom moeten geïnteresseerden in badminton op 27 november e.k. in zaal 't Peird, Kasteelstraat 1 te Dendermonde aanwezig zijn en aan de badminton- stand om inlichtingen vragen. Zaterdag 27 november 1982 organiseren enkele bad- mintonspelers samen met leden van de plaatselijke tafeltennisclubs Teneramonda een video- en filmna middag. De vertoning begint om 14 uur met video beelden van de Europese Kampioenschappen bad minton 1982. Na één uur komt er film met de jongerenontmoeting tussen China en Canada, en interessante uitleg over techniek en topspin. Dan rond 15.30 uur het All England Tournament 1982 Dit jaarlijks fantastisch badmintonfestijn slaagt er steeds in de wereldtop naar de Wembley-kuip in Londen te brengen. Daarom wordt dit aroots tornooi reeds geruime tijd als de officieuse wereldcoup aan gezien. Dit jaar zorgde het All England voor enkele uitzonder lijke kampen. Denken we vooral aan de Maleisiérs (Sidek-Sidek wiens beruchte service later door het I.B.F. zou worden verboden. Ook nam dit jaar voor 't eerst China deel, wat feitelijk reeds borg staat voor een berg sensatie. Het ping-pong vervolgt om 16.30 uur met onvergetelij ke beelden van de interland tussen Hongarije en Japan. En als laatste een uitstekende film over de beginselen, taktiek en vervolmaking. Tijdens deze enige sportnamiddag kunnen badmm- tonliefhebbers vrij alle materiaal bekijken dat op een stand te koop wordt aangeboden. Zaal «'t Peird» ligt naast de Dender, rechtover de Bogaertsbrug op de hoek van de Frans Courtens- straat, de Veerstraat en de Kasteelstraat te Dender monde. (LC.) Lokeren-Beveren Zondag is er weer een voetbalhoogdag in het Waas land. Plaats van het gebeuren: Daknam. Daar vech ten Sporting Lokeren en Sk Beveren hun zoveelste duel uit. Vooral Beveren deed het leuk in de seizoen aanhef. Geel-blauw verscheen niet op het Europees toneel en het team van Urbain Braems kon zich volledig op het nationaal voetbalgebeuren koncentreren. De gevol gen bleven niet uit en na dertien speeldagen staat Beveren op de tweede plaats van onze voetbalkompe titie. Die eer haalde Beveren vooral op eigen Freet hiel waar man met verschiUende tegenstanders al eens aardig de vloer veegde. Lokeren speelde wel mee op de Europese voetbalvel den maar erg suksesrijk werd het toch allemaal niet. Robert Waseige weet inmiddels dat alle heil voor zijn ploeg nu ook weer in de vaderlandse kompetitie ligt. Het team deed het de laatste jveken, al zijn er dan een ganse rij gekwetsten, trouwens ook zeer goed. Thuis verloor Lokeren in zes wedstrijden voorlopig slechts een punt. Dat alles maakt dat Lokeren vandaag op slechts een puntje van rivaal Beveren volgt en dat de winnaar van de grote schok de heerschappij in het Waasland grijpt. Winst is voor de twee ploegen om nog meer redenen belangrijk. Zowel Beveren als Lokeren heb ben de ambitie volgend jaar weer Europees te spelen en dat betekent dat er niet te veel punten mogen verloren worden. De Europese konkurrentie is met ploegen als Waterschei, Club Brugge. Antwerp, Gent en natuurlijk ook Standard en Anderlecht immers verschrikkelijk groot. Op Daknam kunnen óf Lokeren óf Beveren een ernstige stap plaatsen naar hun Europese dromen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 1