Liefhebbers spi orten zo 7* Rustend FC Wazoo mede aan de leiding F.C. Niko Boys - F.C. Nieuw Marokko 0-6 Wolivo's wedstrijd van de week COMAR SPORT Bekerwedstrijden voor 20 en 21 november 1982 FC Nieuw Marokko met minder prettige bekerherineringen... 02 19.11.1982 - De Voorpost 1 LU 1 Bijzonder spannend verloopt ~^et kampioenschap in de B- reeks van Walivo's zater dagse derde afdeling. Daar hebben zich in verband met de titelstrijd, een drietal ploegen afgezonderd. Toe vallig ook een trio dat tot de groep van Walivo's new-co mers behoort. F.C. Wijn- veld, F.C. Wazoo en F.C. Nieuw Marokko zijn daar in die reeks trouwens de enige debutanten. Nochtans werd de laatstgenoemde ploeg al vroeger bij dit verbond aan getroffen. Meer bepaald over een drietal seizoenen terug en F.C. Nieuw Marok ko, heeft daar toen in eerder ongelukkige omstandighe den moeten afhaken. De ploeg werd trouwens ont bonden en de Marokkaanse voetbalaktiviteiten, werden daardoor van de Sint-Nikla- se speel kalender geschrapt. Nog slechts sporadisch werd er nadien door die Ma rokkaanse gastarbeiders, een match gespeeld. Noch tans zou het bescheiden pit je weer een sterk oplaaien de voetbalvlam worden. Meteen beleefde F.C. Nieuw Marokko een wedergeboorte en de spelerskern, werd nu meer streekgebonden ge houden. Zelfs twee Belgen werden daarin opgenomen Bernard Ronsmans en de Sint-Niklase doelman Dirk Boon. Volgens hun eigen verklaringen werden deze in de Marokkaanse voet- bglkring, fantastisch opge vangen. Voor F.C. Nieuw Marokko werden het eerst weer een reeks vrienden wedstrijden en dan volgde de heraansluiting bij Wali- vo. In kompetitieverband werd dat een sukses en zoals gezegd, behoort F.C. Nieuw Marokko tot het lei dende trio in de B-reeks van de zaterdagse derde afde ling. Over de bekerkampag- ne bij Walivo hebben de Ma rokkanen minder prettige herinneringen. In een apart stukje straks daarover méér. De ontwikkeling van het kampioenschap heeft bij het technisch zeer sterk aange schreven F.C. Nieuw Marok ko. ook logische titelambi- ties losgeweekt. Bij een be paalde groep worden die Walivo: FC Niko dw Scheidsrechter Willy Roo senboom (dw) nogal met overtuiging gefor muleerd. Klubvoorzitter Ben Fakih Abdeslam bekijkt dat allemaal een beetje gema tigd. Een plaats binnen de eerste drie wordt er dan vooropgesteld. Tot de ach tervolgers van het eerder voormelde drietal, behoort het Sint-Niklase F.C. Niko Boys. Deze ploeg speelde tij dens het vorige seizoen nog in de tweede afdeling. Blijk baar werd de degradatie daar onafwendbaar en het oorspronkelijk firmateam. werd daardoor een derde klasser. Een van de betere trouwens waarbij Benny Velders, Lieven Smet, Rudy De Vogel en de 45-jarige Ur- bain Steur, als de nieuwe spelers werden aangewor ven. Deze laatste tevens als de ouderdomsdeken van de ploeg. Klubcoach Roger Meuleman beschikt daar mee over een kem van 16 eenheden, niet altijd een waarborg voor een volledi ge samenstelling. Voor een thuisbeuit tegen F.C. Nieuw Marokko konden er slechts een tiental spelers op het scheidsrechtersblad inge schreven worden. Voor een belangrijke match waarbij F.C. Niko Boys eventueel te rug bij de koplopers zou kunnen aansluiten, beslist niet ideaal te noemen. Coach Meuleman zat daar trouwens duidelijk mee ver- GROOT-KLEINHANDEL Specia|isa(ie Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 FC Nieuw Marokko (dw) veeld omdat bij F.C. Niko Boys voor een match enkele dagen voordien, zich nog een 15-tal spelers aanbo den. Dan wordt de onvoltal ligheid van de Nikoploeg te gen F.C. Nieuw Marokko een beetje onbegrijpelijk. Ook al omdat de afwezigen op één na, niet eens veront schuldigd waren. Dan wordt er ook nogal gauw aan de klubtrouw getwijfeld en on danks de negatieve vast stelling van vorige zater dag. wordt deze bij F.C. Ni ko Boys als behoorlijk om schreven. Misschien dal daardoor het optimisme on gewijzigd gebleven is en eindigen binnen de eerste vijf, wordt bij F.C. Niko Boys als doelstelling opgegeven. Een gewezen tweede klas- ser zou dit alleszins moeten kunnen bereiken. Thans Walivo-overzicht De eerste echt winterse buien hadden sommige van onze velden zwaar bespeel baar gemaakt. Is dit ook de reden waarom sommige lei- dersploegen het ietsje min der deden? Zo krijgen we Bondgalm dat op Milano slechts een gelijkspel kon afdwingen. RMS kon zijn prima prestatie van vorigp week niet herhalen en knoopt terug aan met ver lies, op Habotim werd 3-2 verloren en meteen worden de vroegere leiders verwe zen nar een negende plaats in de algemene rangschik king. De uiteindelijke winnaar is Drie Linden. De laatste twee wedstrijden in mindere doen. behaalde het nu een prachtige overwinning te gen Avanti dat de laatste vijf wedstrijden zonder ne derlaag bleef maar nu op Drie Linden een 2-1 neder laag leed. Raap scoort moeilijk en dat brengt nederlagen teweeg. Slechts 18 tegengoals of evenveel als Siera, maar met dit verschil dat Siera op de derde plaats staat en Raap derde laatste. In onze tweede afdelingen blijven de leiders winnen, zij het iets minder overtui gend dan over enkèle we ken. Cup Baert dat slechts twee tegengoals te inkasse- ren kreeg krijgt er in één wedstrijd drie bij. Toch werd er tegen Cup 81 nog een 3-5 overwinning behaald, inter Service kwam tegen hekkensluiter Tivoli toch ook niet verder dan een por vere 3-1 overwinning. Na tuurlijk zijn we dan deze twee leiders veel gewoon of zouden hun laatste uitsla gen echt een teken aan de wand zijn? De Zwervers blij ven verder ongeslagen en schieten er maar lustig op los terwijl Motoreco tegen King Stone de hoogste cij fers van de* week haalde na melijk 0-14. In de B reeks was Wazoo vrij, dit belette hun niet me de aan de kop te komen. De enige koploper Wijnveld liet - een steekje vallen en verloor met 3-1 op Vercauteren. Op de voet worden ze gevolgd door N. Marokko, voor ons de grote konkunent van bei de teams. Verder zet VK 80 zijn opmars verder, ditmaal met een verdiende 0-1 over winning tegen Nantes. In de zondagsreeksen blij ven Sparta en Car Center de toonaangevende klubs, ter wijl hun achtervolgers ste ken laten vallen. Beenhou werken moesten tegen 1000 Appels tevreden zijn met een 1-1 gelijkspel, terwijl De Cock zijn tweede nederlaag van het seizoen opliep. Verder noteren we een knappe prestatie van Sani- central dat op United ging winnen met 2-13. In de tweede reeks is het hier ook Wijnveld dat een zware 8-2 nederlaag aange smeerd kreeg tegen Siera. Raap - VKW werd een vinni ge wedstrijd waarin de be zoekers vrij vlug op voor sprong kwamen door een doelpunt van Luk Temmer man. Hierop ging Raap re soluut het aanvalswapen hanteren maar een knappe VKW-keeper Herman Van Cauter wist met alles raad. Deze laatste verving de ge schorste I. Descamps en met sukses. Een tegenaanval van de bezoekers werd door Raap doelman Karei Van Poucke rustig opgevangen, doch een nutteloze duwfout van deze bracht scheids rechter Jef Vergouwen ertoe terecht een strafschop te fluiten. Voor R. De Cauwer een gelegenheid om de stand op 0-2 te brengen. Am per 1 min. later gaat M. Feu- sels in de fout door Gunther Van Huffel neer te leggen in de strafschopzone Penalty omgezet door Alex Daman, wat meteen de 1-2 eindstand was. Avanti dat de laatste vijf weken ongeslagen was speelde op Drie Linden de topper van de week. Het werd een spannende wed strijd waarin Avanti driek wart van de wedstrijd be heerste, maar uiteindelijk overdiend een nederlaag opliep. De wedstrijd startte slecht voor Avanti want in de 4* min. werd een misver stand tussen doelman Nas ser en Van Raemdonck be nut door Francois Verschel den om zijn ploeg op 1-0 te brengen. Dit zou ook de rust stand worden, hetgeen voor Avanti niet het verdiende loon was. De tweede helft kregen we hetzelfde spel- beeld met weer de bezoe kers als beter elftal. De ge lijkmaker werd nagestreefd en bekomen. In de 66* min. werd een vrijschop van op 25 meter rechtstreeks binnengeknald door Alain Baluwé. Het middenveld van Avanti had zijn beste pijlen verschoten en 3 Lin den kreeg meer vat op het spel. De kansen bleven dan ook niet uit. Op een 20 meter kanonbal van Eddy Dierickx was doelman Nasser kans loos wat een te zwaar ver dikt voor Avanti was. Geel viel er voor Carlos Temmer man en Michel Van Der Henst (3L). Voor Avanti Alain Baluwé. Puyvelde speelde op PW He: melaer een bar slechte wed strijd, viseerde de scheids rechter wat Poelman en Pijl geel opbracht; Van Dorse- laere zelfs rood. De 2-0 rust stand werd kort na de pauze gemilderd tot 2-1 hetgeen nog wat animo in de wed strijd bracht. Het was uitein delijk Daelman die de 3-1 eindcijfers vastlegde. Vercauteren dat in de alge mene rangschikking in de onderste regionen te vinden is, heeft tegen leider Wijn veld een prima partij ge speeld. Vercauteren kwam met 3-0 voor het sein voor Wijnveld om het over een andere boeg te gooien. Overhaastig en pech rem den Wijnveld in de opmars om het laken naar zich te doen keren. Er werd verlo ren madr toch bleven ze sportief waarvoor Wijnveld zeker een pluim verdient. Uitslag 3-1. Nantes is wat uit goede doen in zoverre dat de nu geleden nederlaag tegen VK 80 hen uit de kop van de rangschikking heeft ge haald. Het was vrij vlug te merken dat wie een doel punt maakte de overwin naar zou worden. Het was uiteindelijk Roland D'Hondt die met een knappe kopstoot het enige doelpunt van de wedstrijd lukte, genoeg om zijn ploeg twee puntjes rij ker te maken. Te vermelden is zeker de stijgende vorm van VK doelman De King wat ook de laatste ningen van VK wettigt. In de zondagreeksen had ei- der Sparta het niet onder de markt tegen Volksunie. Het werd uiteindelijk een ver diende overwinning voor de leiders die toch onrecht streeks profiteerden van een onzekere scheidsrechter die in sommige van zijn beslis singen weinig kordaat bleek te zijn. De eerste helft kende een vrij evenwichtig ve 'oop met doelkansen aan beide zijden. Op één hiervan, en dit in de 20* min. kende nieuweling Andre Van Duy- se sukses. Op aangeven van broer Willy trof hij raak 0-1, wat ook de ruststand was. Deze gevleide voorsprong was mede te danken door de goede keeping van Roland Van Wiele. toch in de twee de helft was hij tegen een ontketenend Sparta niet meer opgewassen. De Spar tanen moesten wel tot in de 80* min. wachten om de ge lijkmaker te zien skoren door Willy Marin De Vu- ploeg geloofde nog in het gelijke spel spel maar een door de scheidsrechter ver keerde beoordeelde outbal bracht voor Sparta een hoekschop op. Uit deze fase zou de thuisploeg op voor sprong komen via Mon Smet. Begrijpelijk versla genheid bij de VU-jongens die uiteindelijk langs Erik Van Der Leur nog een derde doelpunt moesten toestaan. FC United kreeg een pan doering, volgens ons weten de zwaarste sinds et be staan van de Reds. Sanicen- tral is nu toch niet de top- ploeg om United zo zwaar af te straffen. Wat schort er met de eens zo glorierijke ploeg van de Dendermond- sesteenweg. Aan de rust was het reeds 4-0, de overi ge treffers kwamen in de tweede helft en uiteindelijk werd het een 2-13 neder laag. Moet er nog zand zijnl SK Slachthuis naar Geywa zonder doelman, zoiets als een soldaat naar 't front zon der geweer. Het was Willy Meul die de zware taak op zijn schouders nam om het doel te verdedigen. Uitslag 6-1. nog niet zo slecht. Wijnveld in 't verlies op za terdag. Wijnveld in 't verlies op zondag. Nul op vier tij dens een weekend. Voor de ploeg van Belsele nog niet gebeurd, wat zeker tot na denken stemt. Voor de zwa re 8-2 nederlaag van zondag is er enig excuus namelijk dat slechts tien spelers kwa men opdagen. Ruststand was 4-0, zodat de wedstrijd in zijn plooien lag. Na de pauze kwamen de be zoekers slechts met negen op het veld, voor Siera werd het nu nog wat gemakkelij ker en uiteindelijk werd een 8-2 score bereikt. Guido G. stond die nogal gehandi- kapt tegen F.C. Nieuw Ma rokko en van in het begin werd het al duidelijk, dat F.C. Niko Boys het niet ge makkelijk zou krijgen. Te meer omdat de Marokkaan se gasten na een korte aan passingsperiode op een drassige grasmat, het goede ritme te pakken kregen. Technisch verliep daarbii alles uitstekend en opval lend weinig balverlies, werd daar voor de bezoe kende rood-witten geno teerd. De gastheren liepen dan ook meestal achter een ongrijpbare bal en we kre gen de indruk dat dit niet lang zonder kleerscheuren zou gebeuren. Reeds na vijf minuten was het zover. Een schot van Bernard Ronsman werd door de lokale goalie nog geweerd, maar bij de herneming doelde Ahmed Bouchti onhoudbaar (0-1, 5* min.). Meteen waren de Ma rokkanen gelanceerd en F.C. Niko Boys zou lijdzaam moeten toezien, hoe F.C. Nieuw Marokko het spel- beeld verder domineerde. De lokale gelegenheidsver dediging kreeg het dan ook behoorlijk druk. Enkele spannende momenten voor het plaatselijke doel, waren daar trouwens het gevolg van. Vooral Ahmed Rhiourhi werd daarbij meermaals op gemerkt. Na een persoonlijk nummertje faalde deze al leen bij de afwerking. De weinig nauwkeurige lobbal werd toen door doelman Thomas gepakt. Nochtans raakte de gewezen speler van de Sint-Niklase Sportkring even later ook de dwarsligger. Tegenover dit alles kon F.C. Niko Boys echter maar weinig stellen. Alleen een wanhopige af weer en aanvallend, kwa men de plaatselijken er niet aan te pas. Dat beterde om streeks het kwartuur en de moedige uitbraakpogingen van F.C. Niko Boys. lieten dan een goede aktie note ren. De eerste trouwens waarin enig doelgevaar ge weven werd. Een kombina- tie tussen Wilfried Willockx en Rudy De Vogel werd toen door laatstgenoemde met een goed schot besloten. Dat werd echter afgeweerd en bij het hernemen door Benny V«|ders. stond Dirk Boon wwral op de goede plaats. Het werd zelfs vol doende om de lokalen thans iets meer te zien aandrin gen. Daardoor kregen de be- zookende spitsen ook de no dige ruimte en voor F.C. Ni ko Boys werd dat fataal. Eerst kon doelman Thomaes het schot van een totaal af gezonderde Mohamed A- chaoui nog keren, maar bij deze fase verdubbelde Aoufi Rachid toch de bezoekende voorsprong (0-2, 20* min.). Volgens het spelpatroon kon dit slechts als logisch be schouwd worden. Van in het begin was F.C. Nieuw Ma rokko inderdaad de gevaar lijkste ploeg. Dat werd trou wens meermaals door een paar scherpe akties onder lijnd. Bij één hiervan skoor- de Ahmed Rhiourhi voor de gasten bijna een nieuw doelpunt. Toch konden de plaatselijke groen-witten bij momenten het evenwicht herstellen. Veel doelgevaar stak daar allemaal niet in. maar toch knalde Rudy Fou- bert een vrijschop rakelings naast. Een van die spora disch betere ogenblikken van F.C. Niko Boys en voor de rest keken we naar het bloeiende samenspel der Marokkaanse gasten. De aanvallers daarvan waren dikwijls ongrijpbaar voor de lokale verdedigers en vooral Lieven Smet had het niet gemakkelijk met een telkens goed geïnspireerde Ahmed Bouchti. Normaliter vloei den daaruit ook de nodige doelkansen en Bernard Ronsman, Ahmed Rhiourhi en Aoufi Rachid. konden de ze wenkende skoremogelijk- heden niet verzilveren. Nochtans verdedigde het tiental van F.C. Niko Boys zich meer dan behoorlijk Wilfried Thomaes de d< man. voorkwam toen mi maals dat F.C. Nieuw rokko de stand verder dreef. Ook F.C. Niko hengelde naar een met een goed afstand: van Luk Dhooghe. sukses evenwel en Boon redde toen ook het nemen van Rudy De Vc De stand zou voor de trouwens niet meer vera deren want even voor pauze, hield de lokale 1 dediger Lieven Smet i een balletje van de lijn. D zelfde matchbal die dien geschonken werd do Freddy Van den Broeck, e sympathisant van F.C. Ni Boys. Na de kampwisselii trok F.C. Nieuw Marok weer in het offensief en A med Bouchti. stuurde kans naast. Nochtans pi beerde een wilskracht F.C. Niko Boys om de b Shei kens te verzetten en bij algemene aanval, skoori Rudy Foubert bijna. Die fensieve bevlieging der kalen werd door F.C. Niei Marokko nogal bruusk afg straft, omdat Bernard Ros man toen de ruimte koos doelman Thomaes was aan voor de moeite (0-3, min.). Bij de volgende val der gasten was het w« raak. Daar zorgde Ao Rachid voor en F.C. Ni Boys kreeg het plotseli veel moeilijker (0-4, min.). Daarbij wenkte nog een afgetekende ned laag tegen die technii Pro We. ZAT 1: VK 1 Laa: vaardige gastploeg. Marokkaas KWE Omstreeks inkasseerde onschul Woo ge Wilfried Thomaes een scheidsrechterlijke brander. Een der weini All K Zaterdag telkens aftrap te 14.30 uur Wijnveld I - Eendracht Hubo - 1000 Appels I 3 Linden I - El Aiyoune Inter Service - Bondgalm I V.K.W. 70 - Jacky Boys Cup 81 - De Zwervers Temsica - S.V.S. Cup Baert - Milano Hemelaer I - Novelty Habotin - Sparta I Zw. Parels - Avanti te 14 u. Familia - R.M.S. Vercauteren - V.K 80 te 14 u. Motoreco - Kabul Zondag telkens aftrap te 10 1000 Appels I - Sanicentral Beenhouwerken - Car center Sparta II - Wijnveld II te 9.45 Geywa - United Dames: beker Zondag telkens aftrap te 15 u. Ankergirls - Plezantshop Bontegirls - Goalgetters Hofstade - De Loezers De strijders vrij Hardy dames - Verh. Meys J.M. Pfaff - Wazoo Girls Hamme Ladies - Zillebeek te 14 u. Raapse Girls - Vercauteren Het kaarsje van FC Nieuw Marokko werd in Walivo's bekerkompetitie al uitgeblazen. Dat gebeurde dan op het veld van FC Avanti en over de manier waarop, zijn de Marokkanen nog niet te spreken. De inciden ten bij het voortijdig einde van deze match, staan daarbij centraal. Daar draait eigenlijk alles om en bij Walivo's strafbepaling, werd de volledige schuld naar de Marokkaanse voetbalfamilie toegeschoven. Zonder enige inspraak werd die ploeg daar veroor deeld tot de betaling van 500 fr. boete en de onbe paalde uitsluiting van speler Bakkali Fedal. Dit streng verdikt werd waarschijnlijk gebaseerd op het verslag of de verklaringen van Etienne Steeman, de scheidsrechter van toen. Handtastelijkheden op een spelleider zijn trouwens nooit goed te praten. Dat weten de Marokkaanse voetballers ook en in verband met de gepleegde feiten op Etienne Steeman, pleitten Bakkali Fedal en zijn volgelingen onschuldig. Met een heilige overtuiging zelfs en volgens neutrale waarnemers op die match, klopt dat ook nog hele maal. Dan wordt de stormloop van de talrijke' Marok kaanse supporters aangehaald na een afgekeurde gelijkmaker Blijkbaar werd dat door Etienne Stee man niet in dank afgenomen en deze heeft die match toen veiligheidshalve voor bekeken beschouwd. De gevolgen voor FC Nieuw Marokko en Bakkali Fedal. kwamen echter nadien. Deze vormen thans bij die ploeg een bron van ergernis. Enigszins begrijpelijk als die verklaringen met de werkelijkheid stroken. Daarmee wordt dan de geloofwaardigheid van een scheidsrechterlijk verslag op de helling gezet. Niet helemaal ondenkbaar en bij Walivo, wordt dat alles zins niet de primeur. Daar staat trouwens nog zulk een zaak op de rol en straks misschien, niet meer alleen... (roger van laere) uitblinkers bij F.C. Ni Boys trouwens en die plo zocht krampachtig naar tegendoelpunt. Dat v overigens bijna bereikt dens een hachelijke situo voor het doel der bezoeke maar dat werd daar al maal nogal kansrijk opj klaard. Niet lang daar werd er bij de Marokkaan voetbalploeg gewisseld: nali Rachid in de plaats Ahmed Bouchti. Bij de sp lontwikkeling werd dat n eens opgemerkt en de lok< doelman, stopte poging van Rachid Aoufi en Abd rchman Uchan. Dat laat met enig geluk trouwens nadien liet F.C. Nieuw I rokko een beetje stoom Voldoende voor F.C. N Boys dat toch nog de krai vond om de offensieve ka te trekken Daarbij werd nogal wat risico's genon met het gevolg dat de vaarlijkste ogenblikken I voor de lokale muit weid genoteerd. Telkens werd de bezoekende aanval! daar afgezonderd en op 4 van die momenten, doe Aoufi Rachid nogmaals (0 77* min.). Vijf minuten dien was het dan de bfl aan Achaoui Mohamed met een uitstekende lob) ook skoorde (0-6, 82* mii Daarmee waren de doelp ten in deze match bekel en restte er alleen nog dubbel geel. Dat verwieri Eddy Van Huffel van Niko Boys en de bezoeken Bernard Ronsman nog dens een nogal hardnekl duel. Een slotnota trouwt van een anders sportil wedstrijd die uiterst kom en zonder enige moeilijk) den door Willy Roosenbo geleid werd... Roger Van U Sp. VK i Del Spoi 2: Alto Clul Sp. Gla: Alu Vliei Wen 3A: Luit: Ten Scot Tip' Verfc CR 3B Moei Akai Troir Bijlk Pain 't Ri> zon; 1: KWB Luite Komi Pomi KWB V. Hc 2: Sp. V Shell Sp. K Zillel Kalis 3A: Zeem Meta H. en Koek. Belse Metei 3B: R. W: Oud Neen Bijlke The C KWB ZONI 1: Uil-! Th. V KLIS Favo- Fina Herle 2; DeSt Den 1 Terloi 't Fori Hudir Do Zo Wijka

De Voorpost | 1982 | | pagina 20