De Post wint toptreffen Van Durme - Moervaart naar F.C. Prior of liever De ploeg van de Peër> w Toptreffen tussen Tivoli en Standaard onbeslist maar The Cup zorgt voor verrassing Ui Van Impe-vrienden tegen gemeentepersoneel Het Land van Beveren Tïnneboys met zwaar geschut -54 - 19.11.1982 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Een ploeg uit het liefliebberstornooi der stad Lokeren Vraag in Lokeren naar de voetbalploeg FC Prior en men zal tweemaal goed moeten nadenken. Noem maar doodeenvoudig de klub «van de Peer» en men loodst u direkt naar de Markt. De uitbaters van café Prior, Maria en Peer kunnen uren vertellen over het ontstaan van de ploeg, de groei en de bloei in het Liefhebberstomooi, de hoogtepunten maar ook de ontgoochelingen. De ploeg is vergroeid met betere spelers daar zelf op het liefhebbersvoetbal in af. Het seizoen 80-81 vormde Lokeren. In 1972 staken een wel het hoogtepunt voor FC paar mannen van de «vuil- Prior. In de competitie ein- kar» de hoofden bijeen met digde men op de tweede de gedachte niet alleen de plaats en men won er de stad proper en rein te hou- Fairplaybeker bovenop. Kapitein Luc Blancquaert den maar ook om eens tegen Maar zo'n club in leven hou- yan pQ Prior al jaren op de een bal te shotten. Het was den kost ook geld, heel veel - meteen de start van de zelfs. In een minimum van ploeg Durme-MoervaartNa tijd hadden Maria en Peer een aantal vriendenwed- een lijst klaar van ongeveer strijden voelde de klub zich 60 steunende leden die gere- sterk genoeg om het in kom- geld him financieel steuntje petitieverband te wagen, geven om de kas gezond te Men ging van start in de houden. Maar de hoofd tweede klasse van het Lo- steun komt toch van Ilwa, kers Liefhebberstomooi. Het Wase Keukenstudio in de eerste jaar was meteen een persoon van André Scham- Liefhebberstomooi der stad Lokeren bres. staan al op de bres van bij het ontstaan van FC Prior. De andere kemspelers zijn daarom niet minder ver dienstelijk: doelman André Van Kerschaever - Luc Van den Berghe - Gilbert Verbe ken (voorbeeldig clubspeler) - Alex Pieters - Eddy D'Hae- sukses want met een derde phelaere. Ook Caféspelen se Frankie Heirman - Alain hnrdiesman _iJ J„ -7Romhaut - Alain Van Anker - »°rajesinan De jongens van De Post blijven het schitterend doen. Op fakteurs. Zij stonden aldra Guido Roels al gelijk. De eigen terrein tegen Bonte Os sleepten ze een mooie 3-2 op 0-2. Maar toen Mettepen- lokalen lieten zich niet inti- score uit de brand. Ondertussen bleef ook konkurrent ningen even voor de rust mideren en lukten 2-1, maar Moerheide overeind want Okapi verliet er het veld voora- kon milderen klaarde de si- ook D'Hollander zou deze leer het eindsignaal was gegeven. tuatie op. Na de rust zou keer gelijkstellen. Met 2-2 dezelfde Mettepenningen aan de rust kon de wedstrijd Juliette - Hardy 3-1 Post - Bonte Os 3-2 voor de gelijkmaker zorgen, nog alle kanten uit. Hanse- De thuisploeg schijnt er door De Postjongens schijnen het Van Ranst zorgde dan nog velde zou dan echter de bo te komen. De laatste weken dit seizoen ernstig te me- voor de einduitslag. venhand halen en doelpun- is ze werkelijk onklopbaar. nen. Deze keer werd de ten van Heirwegh en Chris- Ook Hardy heeft dat mogen maat genomen van een top- tiaens bevestigden dat over- ondervinden. Reeds in de ploeg. Van Ranst, de nieu- Stille Vrienden - Hansevelde wicht, eerste helft nam Juliette een we goalgetter, knalde zijn 2-4 optie op de zege. Het stond dertiende doelpunt tegen de De thuisploeg begon goed toen al 2-1. Na de rust hield netten. Toch zag er in het en scoorde al na tien minu- Plaza - Siera 5-2 Juliette de teugels strak en begin maar droef uit voor de ten. Eén minuut later stelde Op het eerste gezicht lijkt trakteerde Hardy op een der de treffer. Coulier - VK Hamme 2-0 Leider Coulier heeft het niet zo gemakkelijk gehad om VK Hamme van de wijs te brengen. Wel kreeg VK in de eerste helft enkele kansen, maar niemand kon de thuis- doelman uit zijn evenwicht brengen. Coulier-speler De Sommer kan dat aan de overkant wel en meteen leidde Coulier aan de rust met 1-0. Na de koffie kregen we hetzelfde spelbeeld. Peelman zou er dra 2-0 van maken en daarna sloot de thuisploeg alles af, zodat de stand bleef. Spiegelken - Dubbelspel 4-1 Een mooie wedstrijd waarin Spiegelken kon bewijzen hoe goed het wel is. Van Keer zette als eerste de het een gemakkelijke van Plaza. Toch keek eert tegen een 0-2 a stand op, twee goals staan uit flaters van plaatselijke verdedig Via Buggenhout en Cl put kwam Plaza langszij en in de t helft was het al Plaza w klok sloeg. Buggenhout door drie doelpunten team een mooie uitslag zorgen. plaats werd de promotie Roger Zaman schieten naar eerste klasse afge- hun beurs door een match- Rombaut - Alain Van Acker - Eric Veldeman - Marc Steve- bal te schenken of materiaal linck - Patrick Eeckelaert - Paul Van Hecke - Reginald Een speciaal woordje ook voor coach Rudi De Kegel. Steeds paraat voor alle ta ken, zowel administratief als materieel. Er kan werke- dwongen. Om sensationele transfers aan te kopen. Club en spe- af te sluiten was er geen Iers. zijn daarom André Andries - Dirk De Sutter geld in kas maar met kame- Schamphelaere en Roger Patrick^ Floorisoone. raadschap als hoofd troef en Zaman enorm dankbaar. De met vereende krachten werd leden krijgen ook jacrlijks dat seizoen besloten op een een gratis daguitstap aan- mooie zevende plaats. In geboden, terug met de steun 1976 werd de naam van de van keukens Ilwa. Er zijn ge- ploegen die het met minde, hjk mets gebeuren „ga, hij Set die S^, ploeg veranderd lang het lokaal en men trad moeten stellen, aan onder de naam FB Prior. de 5. laat! Ondertussen werd ook naar versterking uitgekeken. In de huidige competitie blijft Prior in de kopgroep. Hoogtepunt in seizoen 1980- zodat nog alles mogelijk is. 1981 Spelers met grote staat van Goede wijn behoeft geen verdienste zijn: kapitein Luc krans. Wanneer de geest in Vlanckaert - Eli Krijgelmans een ploeg goed is komen de en Hugo Bruggeman. Zij aan het werk, waarna Hermans zijn taak overnam. Het was 2-0 aan de rust. Na vijf minuten in de tweede helft kon Dubbel spel verdiend milderen en meende reeds dat het vat zou krijgen op de match. Van Keer drukte die hoop de kop in en maakte er 3-1 van. Moens legde dan in de slot minuten de eindcijfers vast. niet bij betrokken is. Tenslotte mogen we zeker Maria en Peer niet vergeten: de moeder en vader van de club. Al jarenlang op de bres voor het voetbal en voor de club. Dat verdient zeker een dikke pluim. André FC Prior bezet een mooie vijfde plaats in het Lokers Liefhebbersvoetbal. zege lijkt de thuisploeg definitief uit de startblokken te schieten. Leeuwkens - Klein Zand 5-1 De lokalen, die aan Klein Zand geen moeilijke tegen stander hadden, legden een rustig meesterschap aan de dag. Toch konden de Leeuw kens moeilijk hun overwicht in doelpunten omzetten. Voor de rust vonden ze am per één keer de weg naar de netten en nog maar pas was de tweede helft ingezet of Klein Zand kwam langszij. Voor Leeuwkens was dat het sein om op de gaspedaal te drukken. Marcel Maes scoorde nummer twee en Scholliers verhoogde on middellijk nadien het saldo tot 3-1. Hij zou er trouwens 4- 1 van maken en later kwam er nog een vijfde goal. Moerheide - Okapi (ge schorst) Deze wedstrijd duurde maar 43 minuten. In die periode had de thuisploeg al vier keer gescoord via De Keu- ninck en Van Der Stockt. De Okapi-Boys hadden dan al eens geapelleerd voor straf schop, maar de scheidsrech ter ging daarop niet in. Daardoor ontstonden er en kele wrijvingen die stlaan bitsiger werden. Om uit die impasse te geraken schorste de ref vroegtijdig de wed strijd. Voetbaliestijn Ie Otlergem (Erpe-Mere) Dat de streekrenners uit Me- het gemeentepersoneel baltornooien. Ondanks dat man. re nog wat anders kunnen doch de Van Impes versterkt alles hebben ze zich toch De opgekomen supporters dan op de fiets zitten, dat met twee plaatselijke vedet- moeten weren om deze ster- en sympatisanten kregen bewezen ze op het voetbal- ten van FC Mere (4* provin- ke ploeg renners en gewe- waar voor hun geld en af en ciale) weerden zich hard- zen renners achter zich te toe werden de spelregels nekkig. houden. eens met handen en voeten getreden. Vermelden wij nog dat wij broeders" Lucien en Frank Anciens Doelpunten na afioop uitgenodigd wei- Wan Impe hun familieleden Het gemeentepersoneel be- De doelpunten voor de Van den op het eerste «Suppor- en sympatisanten opgeroe- staande uit werklieden en Impe-vrienden kwamen van ters T-Dansant» dat zal ge pen tot een wedstrijd tegen enkele leerkrachten hebben Lucien (1) van Frank (1) en geven worden te Mere en dit het gemeentepersoneel. deze soort wedstrijden on- ook 1 van Roger Van Impe op zaterdag 27 november te Weliswaar was de eind- der de knie, daar ze regel- en ten laatste 2 doelpunten 19 uur in de zaal Albineli. stand 5-6 in het voordeel van matig deelnemen aan voet- van voetballer André Lank- veld te Ottergem. Tergelegenheid van een vriendschappelijke voetbal wedstrijd hadden de Uitslagen Donderdag 11 november, 10.00 uur. FC Drive In-FC StElisabeth 1 -7 ■tj'SK De Rycke Beton-KWB O.L.Vrouw B 1-0 FC Poenj.-FC Poldervr. 7-2 FC Mustangs-Baert Keukens 1-11 FC Alum Spray-FC St. Michael 5-0 M.M.C. 82-S.V.S. Beveren 7-3 Kamer Edelweiss-SK Smoutpot 3-2 Eldoradovr.-FC Union T.B. 1-0 SK Rode Arend is vrij. Donderdag 11 november, 15.00 uur. VSK Jonge Leeuwen-FC Valencia 0-6 FC Soulfinger-FC Baanvr. 0-3 SK Rode Arend-V.K. 78 3-1 Zaterdag 13 november De Poldervrtend-WV Lindenhof FC Valencia-SV De Snyrs FC Reinaart-FC Soulfinger FC Bacmvr.-FC Bridge V.K. 78-VSK Jonge Leeuwen VC Weyn's Tuning-Jong K.W.B. OLV Jong Edelw.-De Nieuwe Stad FC Poenjaard-'t Smiske Zondag 14 november KWB O.L.Vrouw B-FC St. Michael 3-2 FC Poldervr-SK Rode Arend 0-0 FC St. Elisabeth-Baert Keukens FC Union T.B.-FC Mustangs S.V.S. Beveren-FC Alum Spray M.M.C. 82-FC Poenjaard Kamer Edelweiss-FC Drive In Eldoradovr.-SK De Rycke Beton Programma Zaterdag 20 november: WV Lindenhof-FC Soulfinger SV De Snyrs-FC Bridge FC Valencia-FC Baanvrienden De Poldervriend-FC Reinaart Jong K.W.B. OLV-De Nieuwe Stad VC Weyn's Tuning-FC Poenjaard VSK Jonge Leeuwen-'t Smiske Jong Edelweiss-V.K. 78 Zondag 21 november Baert Keukens-KWB O.L.Vrouw B FC St. Michael-FC Poldervrienden SK Rode Arend-FC St. Elisabeth FC Alum Spray-SK Smoutpot FC Mustangs-S.V.S. Beveren SK De Rycke Beton-M.M.C. 82 FC Poenjaard-Kamer Edelweiss FC Drive In-Eldoradovrienden FC Union T.B. is vrij. 2-3 Frank Van Impe opent ten dans. In een gezellige sfeer werd er nog menig pintje gedronken en iedereen ging tevreden huiswaarts. De ploeg van de Van Impes: staande van links naar rechts: Rombeur, Guns Ray mond, Van Impe Lucien, 1-2 Van Impe Philemon, Van Im- 1-3 pe Frank, reserve-doelman 2-5 De Naeyer Jonny. Zittend: De 4-3 Vos Rudy, De Willy, Van Im- 0-4 pe Roger, Lankman André, Van Impe Marcel (beter ge kend als de krantenman) en de ipnge doelman (schoon broer van Frank) Coppens Mark. (foto p. cl.) (g.e.m.) Tivoli - Standaard 1-1 Spannende topwedstrijd met denderend aanvangs- kwartier van Standaard waarbij de lokale verdedi ging onder zware druk stond maar overeind bleef. Tivoli wkam daarna uit de omknelling los en begon nu op zijn beurt het bezoekende doel te bestoken. Standaard kwam echter op voorsprong. Een slecht uittrappen van keeper De Bruyne lag aan de basis. Eddy De Pauw kon de bal onderscheppen en doorste ken naar Eddy Laureys die zich niet liet pramen. Na de rust terug mooie aanvallen langs weerszijden. Toch was Tivoli nu gevaarlijker en dwong geregeld hoekschoppen af. Een daarvan had de gelijkmaker als gevolg. De Standaardverdediging kon met moeite ontzetten. De bal kwam voor de zware voet van voorstopper Albert Dauwe en tegen diens rak i had de bezoekende doelman geen verhaal: 1-1. Tivoli voelde nu dat er meer in zat, trok nog verschil lende malen in het offensief maar de zege bleef uit. Sportief toptreffen met uitstekende leiding. Smet 3 The Cap 4 De verrassing van de dag. Een 3-1 voorsprong prijsge ven dat is toch niet normaal voor de thuisploeg. Aan de 8e min. had Julien van Zele de stand geopend door de lokalen maar The Cup gaf betaald antwoord langs Dirk Smet aan de 18e min. In twee min. tijds wezen de bordjes 3-1 langs Ives van Osserlaer en Piet Keppens. Iedereen dacht Smet op weg naar een vlotte overwin ning maar de bezoekers replikeerden gevat en kwa men gelijk via dezelfde Dirk Smet. Aan de 54e min. zorgde Tony Smet voor de komplete verrassing door de bezoekers op 3-4 te brengen. Etna Wiel 4 Witte Steen 4 Uitstekende wedstrijd met een aanvallend spelende thuisploeg en een counterend Witte Steen. Grote figuur van de wedstrijd was ongetwijfeld André Van Durpel. De bezoekers openden het doelpuntenfestival via Freddy Vertonghen maar nog voor rusten stond Etna Wiel comfortabel aan de leiding langs Francois Van Hecke, Van Steendam en Robert Verniers. Nadat Marc Dietens gemilderd had kwam André Van Durpel op de proppen. In een mum van tijd counterde hij de illusies van de thuisploeg aan diggelen: 3-4. Deze kwamen juist voor affluiten toch aan hun trekken langs De Wolf die nog kon gelijkstellen. Puike leiding van Jacques De Beule. Reinaert 0 Everslaar 4 Bij Everslaar val je altijd van het ene uiterste in het andere. Verleden week op hun donder met acht treffers nu op verplaatsing gaan winnen met vier doelpunten. Leg het maar eens uit. Reinaert begon wel onvolledig maar slaagde er toch in aan de rust de stand tot 0-1 te beperken. Daar had Danny Rogiers voor gezorgd. Everslaar hield het bij srtelle tegenaan vallen en kende nog driemaal succes via Rudi De Plus, Danny Rogiers en Eddy Vervaet. Prior 3 Bospark 1 Spannende wedstrijd waarbij de beste afwerkers bij Prior stonden. Hun aanvallen hielden meer gevaar in maar ze moesten toch wachten tot de 40e min. om Alex Pieters te zien scoren: 1-0. Na de rust trok Bospark resoluut de aanvalskaart en kende succes aan de 55e min.: 1-1 langs De Wilde. Prior voelde het gevaar en ging nu nog meer het gaspedaal indrukken. Met een schitterende vrijschop maakte Gilbert Verbeken er 2-1 van. Bospark wilde kost wat kost de gelijkmaker en deed daar lofwaardi ge aanvallende pogingen voor echter zonder resul taat. Het was integendeel Prior dat zijn voorsprong verhoogde langs Alain Rombaut. Witte Pen 2 Daknam 1 De eerste helft was aangenaam om volgen. Beide ploegen hielden het hoegenaamd niet bij verdedigen en gingen telkens de doelmannen belagen. Aan de 25e min. bekwam de thuisploeg een onrechtstreekse vrije trap en via Danny Verschelden werd het 1-0. Aan de 60e min. kwam Daknam aan de verdiende gelijk maker langs Freddy Van Acker die zomaar drie tegenstrevers uitschakelde en scoorde. De wedstrijd werd wel harder maar bleef binnen de sportieve perken. Aan de 77e min. kon een goedgevolgde Franky Herreman binnenkoppen voor de thuisploeg: 2-1. Daknam drong nog verwoed aan maar deze keer was doelman Van Kerkhoven niet te vermurwen en hield de zege veilig. Bosbie 1 Bonaparte 5 Zoals gewoonlijk ging de thuisploeg van start met aantrekkelijk voetbal, maar afwerken dat staat niet in hun woordenboek. Dat deed Bonaparte dan maar tweemaal langs Van Vaerenbergh. Rust 0-2. Direkt na de pauze maakte Van Vaerenbergh dan zijn derde doelpunt en daarmee was het lokale liedje totaal uitgezongen. Windels en Staes deden nog hun duit in het bezoekend zakje en ja... bij de lokalen kon er toch nog iemand scoren: Van de Velde. De Jos 5 Koven 2 Fel betwiste wedstrijd met de thuisploeg meest aan vallend, Reeds aan de 13e min. opende De Smet de stand 1-0. Koven probeerde het wind voordeel uit te buiten maar een attente Josdoelman was steeds bij de zaak. In twee min. tijds werd het 3-0 via Verniers en De Rijcke. Iedereen dacht de wedstrijd gespeeld maar Rogiers oordeelde daar anders over en zo kwamen de bezoekers nog terug tot 3-2. Bauwens stelde echter de lokale supporters gerust door kort op elkaar twee maal te scoren. Verdiende zege voor de Jos dat zich nu meer en meer als titelkandidaat opdringt. Jeagdhnis T74 0 Blauwen Duiver -4 Zeer sportieve wedstrijd waarbij de 0-1 ruststand nog niet de zware eindcijfers liet vermoeden. Armand Tollenaere had de stand geopend aan de 30e min. Na de rust braken de bezoekers voorgoed los en stelden de thuisdefensie voor hopeloze problemen. Dit konkretiseerde zich nog in treffers van Heirman en een owngoal. Titanic Koplopers Ondanks enkele moedige lokale aanvallen werd het feitelijk éénrichtingsvoetbal. Aan de rust bleven de cijfers nog beperkt tot 0-2. Treffers van De Nul en Bocklandt. Na de rust brak het geschut los met doelpunten van Alain Bocklandt (3) - De Nul en Willy Van Hecke. De lokale eer werd verdiend gered door Kaja. Turk Cncu 1 Ruilare 2 Sportief treffen dat tot aan de rust gelijk opging. De bezoekers hadden de stand geopend aan de 25e min. langs Filip De Wilde maar vijf min. later was alles te herdoen door een treffer van Ilmaz. Tien min. voor tijd kon Ruilare toch profiteren van een lokale flater. Dat liet Rudi Snoeck toe de stand op 1-2 te brengen, Herspeelde bekerwedstrijd van 11.11.1982. Turk Gucu - Bosbie 1-1, penalties 3-4 Uitslagen Eerste klasse ,V.T )e tw netee et e tw erckl Gu oorsj eslo LOD et w inne: d weed üodd Üodd e sic klo e Sr etvel Witte Pen-Daknam Tivoli-Standaard Alternaief-Atlanta Prior-Bospark Reinaert-Everslaar Etna Wiel-Witte Steen Smet-The Cup Stand 1. Standaard 2. Tivoli 3. Witte Pen 4. Everslaar 5. Prior 6. Alternaif 7. Smet 8. Etna Wiel 9. Reinaert 10. The Cup 11. Daknam 12. Bospark 13. Atlanta 14. WitteSteen Tweede klasse Jeugdh. T74-Blauwen Duiver De Jos-Koven Bosbie-Bonaparte Turk Gucu-Ruilare Oude Schuur-Kings Erotica Titanic-Koplopers 10 14 11 14 tan. Stand 1. De Jos 10 1 2. Juvenes 10 1 3. Oude Schuur 10 1 4. KWB BI. Duiver 10 1 5. Koven 9 1 6. Robijn 9 7. Ruilare 9 8. Jeugdhuis T74 8 9. Kings Eritoca 9 10. Bonaparte 9 11. Bosbie 9 12. Koplopers 9 13. Turk Gucu 10 14. Titanic 9 SLC Bnp: xie 1 et v ombi erde naar liet. leule Bkeni ANC het rijd Dgisc ij de eriC'- Ike loeg irk 1 omb eide VZ. Ml t oenc erke erdf et o eenl: aal oeln hris l(en v IVZ. lWeei turn ling erste erd «VZ. "utei 11 l^iog n Willo. W oJlas MTSfl ivl In het minitornooi der Stad met een doelpunt af te ron- blijven! Aalst stonden zaterdagna- den. 0«1. Een beetje onrust In de 14' verlengde Darry ®P®10*°v° erzadiad CFde middag de twee kopploegen bij bestuur en spelers na Schouppe met het hoofd H tegenover elkaar: Tinneboys deze opdoffer. Onder impuls naar De Pauw L. die van 3 en Rayo Espanol. De eerste van een goed draaiende De kortbij besloot 1-1. Los Espa- De ploeg Espanol liet] waar de handen zakker in een korte tijdspanne' de ploeg overspeeld. stand 4-- Na de koffiepauze war« twintig minuten waren Pauw L., Schouppe Darry e veld wandelde de KOrtDll oesiooi i-x. iaj» r noles hodden „.1 enkel. ird solo van Perreman spannend en kenden een ei- Perreboom Dirk kwamen de goede technische maneu- eun,mne| De Tinneboys lerug ,o, rus. en vers ,n elkaa, gevoetbald den in doelpunten omfli Tenslotte legde Ronnyr genaardige wending. Spanjaarden kenden een na combinatie tussen De maar werden secuur opge- droomstart! De Tinneboys- Pauw L. en Perreman D. vangen door Van Londerzee- v< verdediging stond nog niet knalde laatstgenoemde in le. De Pauw R. en Van Den J®"1 P .1 in stelling en de bal had nog de vlucht nipt over Perre- Berghe. Kort na de aanslui- J de cj maar enkele meters afge- man onderscheidde zich op ting brachten de gebroeders k legd of Spanjaard Navarro een kopbal doch de bal Perreman het op een ak- 1 Mortens maakte er dankbaar ge- vloog rakelings naast. De koordje. Dirk gaf naar Peter voorz bruikt van om misverstand gelijkmaker kon niet uit- die de keeper kansloos liet.

De Voorpost | 1982 | | pagina 22