vierde uitzege Lalsterse verdediging op »sse schroeven... {e Vogel-Willems en Damian >rgen voor Dendertiercé Leon Noliet «Net deze ploeg moeten we zeker de eindronde kunnen halen» Winterserie wandeltochten van de Waasmunsterse Roosenbergwandelklub Uit de Eendrachtkatakomben.. GEORGES HEYLENS «We inknsseerden domme goals»... VOETBAL Voiló' Sint-Niklaas Staat weer op het goede spoor' EINDRONDE 2e Nationale ni-Trniden - S.K. Sint-Niklaas 1-4 je Klaaskens hebben met opvallend veel gemak en voorzet afleverde naar Jan borlopend domineren zaterdagavond nu ook de Simoen die met het hoofd taat genomen van de Trudojongens. In het verleden omzette, tas een verplaatsing naar het Staaien nochtans een tl1 Pauze w°s er van [overkomelijk zware dobber waar Sportkring zei- te tn- gevaar meer te noteren en b oi nooit sukses kende. Dit seizoen gaat ei echtet ware„ het daare„tegen de n hen op verplaatsing een echte zegedrang uit die Klaaskens zelf die de mees- g wordt aangewakkerd door de opstelling welke te kansen afdwongen. Zo ior de trainees) wordt uitgekiend. kwam een schot van Van nieutetdTaan^eT'midden' ongehi!^erd ko" bln' de"p^Sïde de^ü""; r^-rze'S dafr ZSSZ* gSTw^n kan, van de paat «eiecht, en Womsdeken S»a, lans- middel om h" ™"dJr5r nlZ° ns weer in de basis stond weer in eigen voordeel te ^!f k- j neerge- ook Mark Noë van in het doen kantelen maar raakten ^hefdsl^hre^GÜlït6 S gin mocht aanzetten. Vol- integendeel bijna op gi=,ere omj4ige nieuwkomer hii achterstand omdat aan hot .DCU °?o®gn)Pe™i)Kerwijs bied. Dat was echter geen zaak voor de geel-b'auwen die zaterdagavond op alle terreinen de haas waren hun tegenstander. hii achterstand omdat aan het v,.:,™ clm(re(,„^D dit seizoen nog niet aan halfuur Van den Hende al- - - strafschopge bak gekomen was Yvo weer een onnauwkeurig- iters die zijn degelijke heid in de plaatselijke af- ijen bij de reserven nu weer benutte maar hierop ind zag met een plaats- kon keeper Nisen in laatste de middenste vier. Yvo instantie redding brengen, meteen de plaats van Even later hingen de bordjes Georges Leekens gaf een Bevers over die zelf naar gelijk omdat een vrijschop pas in de breedte naar Jan Ibank verhuisde. In tegen- van Sint-Truiden niet goed Simoen, die zelf staalhard lung met de voorspellin- werd weggewerkt en Vande- maar zuiver in doel knalde, stelde Leon Noliet wel caetsbeek hard inknalde, Jantje kende weer een van beruchte spitsenduo Si- keeper Van Eenennaam kon zijn onvergelijkbare goal- n °P en d® bal slechts gedeeltelijk gettersdagen want naar het •hadden de Limburgers onschadelijk maken en daar einde toe werd ook door zijn kennelijk niet aan ver- stond dan niet toevallig onafgebroken aandringen Cleuren om in te tippen. In een vierde doelpunt aange- :oeg in de wedstrijd luk- de onmiddellijke reaktie tekend omdat Vandecaets- de Waaslanders een sloegen de Sportkringers beek zich zo sterk bedreigd Ipunt en wel na lange evenwel opnieuw een kloof voelde dat hij niet anders i van rechtsachter Leroy omdat Yvo Wouters behen- dan naast zijn keeper in ei- dan nog een goeie een- dig aan de haal ging, zijn gen doel kon terugspelen, naar de tweede paal direkte tegenstander pas- M.N. i waar Danny Van den seerde en dan nog een goeie tweede treffer waarbij hij op fraaie wijze Simoen aan speelde. Het is immers alom bekend dat in de tijd dat ik nog oefenmeester was bij A.A. Gent steeds banger was voor Wouters dan voor Zidane of Veyt. Het was daarom ook dat ik de Strop pen aanraadde die man te volgen voor een mogelijke inlijving.» «De door mij ge geven opdrachten werden alle naar behoren uitge voerd. Ik heb heel wat licht punten gezien maar tevens ook enkele zaken waar zeer zeker nog kan aan gewerkt worden. Zo bijvoorbeeld het makkelijk toestaan van doelpunten en daartoe was op Sint-Truiden al een aan zet ten goede omdat nu niet lukraak door een verdediger werd opgekomen maar dat pas gebeurde wanneer deze zekerheid had dat zijn plaats werd ingenomen door een ploegmakker.» «Uit de winst op Sint-Trui den blijkt ten overvloede dat S.K. heel wat mogelijkhe den heeft en zeker een gooi mag doen naar een eindron deplaats. Hoe we dat gaan klaarspelen? Ik hou het voorlopig nog op het verove ren van de vierde of vijfde Dlaats in het eindklasse- Na zijn eerste daadwerkelijk wapenfeit had de nieuwe S.K.-trainer natuurlijk alle reden om tevreden te zijn. «We hebben hier toch wel een goeie indruk gegeven, dacht ik. Als je ziet dat we het zelfs redden zonder drie basispionnen als Verhoosel, Van Abbeny en Truyens en rond het kwartier zelfs Erik Lacroix naar de kant moes ten halen met een verrek king, moet deze 1-4 overwin ning toch wel een hart onder de riem zijn voor elke recht geaarde Sportkring-fan. Daar komt nog bij dat de zogenaamd uitgerangeerde Swat Janssens hier geduren de gans de match aantoon de dat hij nog heel wat goeie diensten aan onze klub kan bewijzen. En dat zelfde geldt voor Georges Leekens die met zijn jaren ervaring en onbetwistbare klasse een heel belangrijke basis vormt voor de verdedi ging.» «Over de inbreng van Wouters was de Wilrijke naar immers ook meer dan voldaan «ik wist dat Yvo een speler was die misschien niet een volledige match op valt maar steevast van die klasseflitsen kan tonen. Dat werd ook nu weer bewaar heid bij die schitterende Is Leon Noliet de Superman die de Sportkring hogerop brengt7 ment, wat ik nog beter zou vinden dan het winnen van een periode.» Uit al deze bedenkingen van de nieuwe sterke man bij geel-blauw blijkt dat de ploeg meer dan ooit ambi tieus is. Daarvoor zou men evenwel op eigen terrein wel eens wat puntjes moe ten behalen en ook daarover is Noliet uiterst kategoriek. «We moeten nu zondag ze ker met een weliswaar aan gepast elftal goed kunnen optomen tegen medeleider Racing Mechelen. In de loop van deze week zullen de oh afwezigheid van De- ighere en Steyaert, bei- yg i gele strafpunten en van an Dierickx (enkelkwet- ir) is Eendracht Aalst lur uitgevallen. Nadat een nte 2-0 voorsprong was jebouwd en nadien de inen op zes minuten van ©inde nog leidden met 3- ging tenslotte Eendracht boot in met 3-4. Een r verdikt en zeker on- d, want alles bij me- was Aalst de betere i het terrein, maar achteraan blunderde de er- satz-verdediging keer op keer, zodat zelfs een roetine- rijke doelman als Horvat on zeker ging akteren tussen lat en staken. Het was noch tans allemaal uitstekend begonnen voor de thuis ploeg die na een halfuur de wedstrijd volledig in han den had vooral dan omwille van het feit dat op het mid denveld De Bolle en Glazer mekaar goed aanvoelden. Dat overwicht werd ge- konkretizeerd in twee fraaie -FC Diest 3-4. Yangara speelde een geweldige past zich steeds beter aan. Hier zal hij toch de bal ir moeten laten, (per) alst Rener VELDLOPEN LOOP TE ZELE treffers. De eerste nam Van Roy voor zijn rekening die na een halve draai om de as de bal haarfijn in de verste hoek deponeerde. De twee de Aalsterse goal bracht het publiek in vervoering. Gla zer schoot met zijn linker de bal onhoudbaar in de linker bovenhoek. Een klassedoel- punt van honderd karaat. Aalst scheen op weg om een daverende verrichting weg te geven, maar naarmate de tijd vorderde kwam duide lijk tot uiting dat het achter aan op losse schroeven draaide. De flankverdedi gers Stallaert en Comelis speelden onder de maat. Sergeant viel te traag uit als laatste man en Limpens wist niet goed wie aan te pakken. Vooral op hoek- en vrijschoppen kregen de be zoekende aanvallers alle gelegenheid om gevaarlijk uit te pakken en te scoren. Met nog zes minuten vóór de boeg en nadat Glazer een tweede keer Aalst op voor sprong had gebracht, ging de thuisploeg in de defen siezone nog harder blunde ren. Dat foutief ingrijpen deed Eendracht tenslotte de das om. Er ontbrak in die beslissende minuten in de Aalsterse verdediging een organizator om orde op za ken te stellen. De winning goal van Diest, diep in de blessuretijd, was trouwens een voorbeeld hoe onhandig de zaken werden aange pakt. De bezoekende libero Geys, een uitgekookt speler weliswaar, kreeg de volle gelegenheid om moederziel alleen de ganse lengte van het terrein af te rennen en uit een voorzet in het nie mandsland (ook al niemand van Aalst ter plekke), hoog in het dak te knallen. Dit was de klap op de vuurpijl. (abl.) Mrste wedstrijd voor de «Cross Cup» ligt echt niet meer rsr af en de topatleten bereiden zich intensief voor op nieuwe initiatief. Roeselare (21 november), Hannuit (28 ember), Denderhoutem (5 december). Wingene (16 ja- Bi), en Bierbeek (23 januari) brengen dan immers de i top van ons veldlopersvolk in de wei. »®ldloop van Zele, volgend jaar ook al aan zijn tiende toe. bleek voor enkele atleten dan ook de ideale lenheid om de konditie eens te testen. Vogel en Willems |n verwachtte in Zele Ro- De Vogel, vorig jaar win- t van deze veldloop en de Denderstreek nog Is bijzonder geliefd, en ;ois Willems van Leb- die de week voordien tuigend had gepres- 'd op dó jongerencross te tegem. Me lopers namen hun W van bij de start ernstig f en het tweetal plaatste De» onmiddellijk op kop van 118 man sterke groep. Ier De Vogel bewees in tweede ronde evenwel -rjtlj op dit ogenblik al wat :n ider staat dan bijvoor beeld Willems. Hij nam toen enkele meters voorsprong en Frangois Willems bleek niet meer in staat de achter stand nog goed te maken. Toch mag ook Willems niet klagen van de konditie. Nie mand was bekwaam hem voor de tweede plaats te be dreigen. De Vogel leek erg tevreden. «Ik sta zelf een beetje verstomd van het ge mak waarmee ik hier win. Mijn trainingsschema is zo opgebouwd dat de konditie pas eind van de maand, wanneer Hannuit en Den derhoutem op het program ma staan, volledig moet zijn. Ik ben trouwens pas sinds 20 oktober voluit aan het trainen en deze wed strijd was een eerste test. Geslaagd, ik kijk vol ver trouwen uit naar de toe komst». Ian Damian Een andere verrassing in Ze le kwam van de Baasrode- naar Ian Damian. Vorig sei zoen toonde de jonge atleet wel enkele malen zijn grote waarde maar we hadden hem nu toch nog niet op het voorplan verwacht. Ian leg de vrij vlot beslag op de derde plaats. Hij eindigde al bij al niet zo ver achter De Vogel en Willems. Voor de vierde plaats werd het een duel tussen vijf atleten maar die strijd kreeg men een he le tijd nadat de eerste drie over de lijn waren gelopen. Met De Vogel, Willems en Damian deden de Denderat- leten het in Zele dus bijzon der goed. Het spoort ons aan het veldloopgebeuren nu van dichterbij te volgen. Na de wandelmee-dag in de Durmegemeente worden er door de WaasmunsterSe Roosenbergwandelklub een serie wintertochten georga niseerd. Op zondag 28 no vember staat een eerste winterwandeling op het pro gramma, ingericht door R.W.K. in Belsele. De start daarvan heeft plaats in de jongensschool in de Kouter- molenstraat te Belsele vanaf 9.30 u. tot 13.30 u. De afstan den zijn 10 en 15 km. Het is de eerste herfstwandeling uitgestippeld langs prachti ge wandelwegen doorheen het Waasland. Op zondag 19 december organiseert R.W.K. een kerstwandeling. Er komt een kerstman en er zal ook een echte kerstboom staan. De kinderen krijgen een kerstpakket in plaats van het traditionele klaas pakket. Dit voor kinderen tot en met 12 jaar. De start plaats van deze tweede win- terserietocht is de gemeen telijke jongensschool in de Kerkstraat te Waasmunster. Het inschrijvingsrecht be draagt 30 F voor de wande ling alleen en 60 F voor de wandeling plus twee panne koeken en een tas koffie. De afstanden zijn 5, 10 en 15 km. Men kan hieraan deel nemen tussen 9.30 u. en 13.30 u. De sneeuwwandeling is voorzien op zondag 16 ja nuari 1983 die zal starten aan de gemeentelijke jon gensschool, Veldstraat in de wijk Sombeke. Start tussen 9.30 u. en 13.30 u. voor af standen naar keuze 10 of 15 km. Inschrijving per deelne mer 30 F met sticker of 120 F met aandenken. De licht miswandeling staat op zon dag 20 februari 1983 op het programma. De start zal dan gegeven worden aan de ge meentelijke jongensschool. Kerkstraat. Waasmunster tussen 9.30 u. en 13.30 u. voor afstanden van 6, 11 en 16 km. Inschrijving 30 F waarvoor men een sticker krijgt of 120 F voor wie een aandenken wil bekomen. Zoals voorgaande jaren wordt ook nu veel belang stelling verwacht voor het initiatief van de Roosen bergwandelklub in de herfst- en winterperiode. Behaalden dit jaar een bad ge: Willy Hofman 17.500 km. Petrus Merckx 5.000 km, Pa trick Lauwers, Hendrik Thuy en Yilande Van Acker voor de 3.000 km, Alfons Hofman, Franky Van Hoyweghen en Geert Marien voor de 2.000 km en Marcel De Munck voor de 1.000 km. Wie lid wenst te worden kan steeds terecht bij voorzitter Alfons Lambrechts, Marktstraat 141 te 9180 Belsele of bij onder voorzitster Vera Lievens, sekretaresse Claire Bouché, Etienne Thijsman. Freddy Walschaerts, Lieve Lam brechts en Alain Dutré. Het lidgeld werd niet ver hoogd voor het komende wandelseizoen. Tevens krij gen alle leden alsook nieu we leden elke maand een uitvoerig informatieblad toegestuurd. (P.V.G.) drie gekwetsten Truyens, Verhoosel en Van Abbeny de gewone trainingen her nemen en ook de blessure van Lacroix lijkt vlug te ge nezen, zodat ik uit het be schikbare spelerspotentieel de meest geschikte ploeg zal kunnen puren.» Het lijkt er alleszins op dat Sportkring voor zondag een verrassing in petto heeft en daarmee de vloek niet te kunnen winnen die tot nog toe op de thuiswedstrij den rustte, zal breken. Tot groot jolijt van de talrijke supporters. M.N. E. Aalst-FC Diest 3-4. Keeper Coomans die een paar minuten later van het veld moest gedragen worden, kan niet bij de bal die door Yangara wordt afgeschermd. Vandenbergh zal echter kunnen ontzetten, (per) E. Aalst-FC. Diest 3-4. Geert Van Roy, steeds door een tegenstander op de hielen gezeten, zet een Diestse verdediger op één been en trekt voor. (per) Zwaar op de maag De 3-4 nederlaag tegen Diest is in de loop van de week moeilijk verteerd geworden door de Eendracht- aanhang. Men jammert nog altijd over de onnodige foutieve tussenkomsten van Comelis en Sergeant en niemand begrijpt hoe het mogelijk was dat de bezoe kende libero aan het einde van de wedstrijd moeder ziel alleen kon en mocht oprukken om Eendracht de doodsteek te geven. Een wedstrijd die reeds in de eerste helft bij voorbaat gewonnen was en toch verloren werd. Maar ja, drie titularissen vervangen in een verdediging is geen alledaags klusje. Horvat kan ervan meespreken... die stond te beven als een riet telkens die Diestse jongens rondom het zestienmeter gebied opdoken. De pessimisten in de Eendrachtclan beweren dat in de zwart-witte formatie (die van Diest natuurlijk niet) toch wel enkele elementen rondschar relen die over te weinig voetbalintellekt beschikken om aan de top te kunnen meedraaien in tweede nationale. We laten die filosofie voorlopig in het midden. Zonder Groenendijk Als ons rekeninkje klopt zal Georges Heylens het zondag a.s. op Hasselt moeten stellen zonder Hansje Groenendijk. De Hollander totalizeerde genoeg «gele strafpunten» voor een voetballoze zondag. Gerard Desanghere en Mare Steyaert mogen weer in de arena aantreden tot laatstgenoemde dan weer vóór de vierschaar te Brussel moet verschijnen om zich te verantwoorden over zijn robbertje met de Mechelse Den Boer. In ieder geval, na het koud stortbad tegen Diest, zal Heylens wel gelukkig zijn deze twee roeti- niers weer te kunnen rekupereren. Voor Johan Die rickx zit het nog niet snor. Zijn enkelblessure geneest traag en Johan is niet zinnens als een «halve-gerepa- reerde» weer te gaan stormlopen. Ook Ferrera sukkelt met een kwetsuur in de liesstreek en liet zich in de loop van de week extra onder handen nemen door een paar wonderhanden. RTBF: genadige jongens Zondagavond verscheen even vóór het slapen gaan de uitslag van de match «Alost-Diest» op het R.T.B.F.- scherm. 3-3 stond er netjes afgedrukt en in het algemeen klassement werd «Alost» zelfs gekrediteerd met 11 punten. De nieuwsmolen van de franstalige t.v. draait traag, in ieder geval trager dan de fntere Geys. Die had minder tijd nodig om de juiste 3-4 uitslag op het skorebord te prikken. Heylens, de wiskundige Heylens vertelde aan de persjongens tijdens het traditioneel onderonsje na de wedstrijd dat zijn pun- tenschema overhoop ligt. Hij had erop gerekend 12 op 20 te kunnen boeken bij het afsluiten van het eerste periodekampioenschap. Dat zou nog «vrucht» beteke nen op het eerste tussenrapport. Met 10 op 20 zit het Eendrachtteam net niet tussen de gebuisden. Geor ges is nu volop bezig nieuwe logaritmen in te schake len om de tweede beurt aan een hoger rendement te kunnen afsluiten. Maar tussen rekenen in voetbaltaal en de werkelijkheid liggen toch nog altijd de presta ties van de spelers. (abl). Georges Heylens inkasseerde de verrassende 3-4 nederlaag tegen Diest met zijn klassieke gelatenheid. «Het is alsof ik nog niet helemaal hersteld ben van een uppercut. Toen de stand 2-0 luidde, was de wedstrijd in feite al gespeeld. We flaterden achter aan echter doorlopend omdat de vaste waarden faalden. Wie niet blind is zal hebben kunnen vast stellen dat het vervangen van een waardevol element als Gerard Desanghere geen sinekuur is. Zijn substi tuut, Sergeant, ondanks alles een klubspeler van formaat, viel te traag uit, .terwijl een talentvolle akteur als Limpens het doorlopend vertikte om de «tweede paal» te verdedigen. Neem er dan nog bij dat én Comelis én Sergeant twee onnodige fouten maak ten in de slotminuten van de wedstrijd. Positief was het duo De Bolle-Glazer op het middenveld. De Hongaar maakte bovendien twee klassedoelpunten. Ik ben de mening toegedaan dat de Magyaar uitein delijk zijn plaats in het Eendracht-team heeft gevon den. Maar dat ik achteraan met problemen gekon- fronteerd ben, kan ik niet wegmoffelen. In dat kom- partiment werd paniekvoetbal geproduceerd van het zuiverste gehalte. Hopelijk leidt die tweede thuisne derlaag tot geen vertrouwenskrisis. Het zal er in de loop van deze week op aankomen het moreel front te versterken om op Hasselt geen nieuwe ontgoocheling op te lopen.» (abl) De Voorpost - 19.11.1982 - 35

De Voorpost | 1982 | | pagina 3