V.W. Hamme pechploeg In het teken van een voetballoze namiddag... Trainer Jacobs geeft er de brui aan bij Sparta Buggenhout w^ÊÊÊtm S.K. Lebbeke flink na de rust Lebbeke - Heirnis 1-0 Ronny De Beule doet weder- optreden bij V.W. Hamme EDJ 5 36 - 19.11.1982 - De Voorpost VOETBAL Eendracht Zeie - Bornem 0-0 Dit gewestelijk treffen is een maat voor niets gewor den vermits de bezoekers vrij vlug him bedoelingen kenbaar maakten. Een woud van verdedigers schermde de kooi van doelman Van Trimpont af en wie het waagde zich doorheen het bos een weg te banen liep de kans meedogenloos neer te gaan. Het scenario was meteen gekend, een zielloos spektakel met na de rust een lakse ref Salembier, die van weinig konsekwentie getuigde. De thuisploeg liep er bij de ze agressieve aanpak ideeènloos bij en verwon derlijk gaf dit partijtje sta pelvoetbal toch een aantal kansen vrij die zich vooral situeerden voor de pauze. De doelrijpste kans was voor Bornem toen het pu bliek even tot aandacht E. Zele - Bornem 0-0. Jean Janssens (11) organiseert de Bornemse muur om de vrijschop van Zeienaar De Brabander te onderscheppen (bvw) werd gedwongen wanneer Glorieux de linkerpaal trof. Zele reageerde met een knappe vrijschop van De Brabander en een verre knal van Bordui waarop Van Trimpont zich weinig klem- vast toonde. Bliksemaflei der Lofombo toonde zich een vaardige spits maar kreeg Filip Plaetinck op de huid. Intussen had Salembier bij na de helft van de Bomemse defensie in het boekje geno teerd. Vooral Jantje Pieters moest het in dit spelletje houthakken ontgelden. Rond het halfuur glipte Blomme uiteindelijk toch door de muur maar zijn schot zeilde naast de linker staander buiten. Met een boeking voor Freddy Jacobs en een boogschot van Jean Janssens, in twee tijden ge stopt door Van Puyvelde, be leefden de talrijk opgeko men toeschouwers een zout loze eerste helft. De rust bracht de bezoekers niet tot een andere aanpak hoewel zij met counters meermaals voor paniek zorgden in de thuisdefensie. In deze perio de hield Van Puyvelde een hard uithalende Lofombo van een treffer. Rond de 65ste minuut kon Cooreman Deze ploeg van Zele kqn tegen Bornem een puntje thuishouden (vh) ongehinderd aanleggen maar zijn schot was te zwak om Van Trimpont te veront rusten. Tijdens de slotfaze drong de thuisploeg tever geefs aan maar Bornem bleef onvermurwbaar in dit onderdemaats duel. Geluk kig ontaardde de wedsirijd niet toen Salembier het boekje gesloten hield bij het slopingswerk van Peper mans en Put op Jan Pieters. Wie wel in het boekje kwam was Blomme via een onge paste mimiek. Na het verlos send eindsignaal was er konstematie bij het Een- drachtgezelschap wanneer de spelers meededeelden dat Salembier in de wed strijd Blomme voor «lelijke vent» had uitgescholden. Een incident dat zijn zwakke leiding onderschn A en waarvoor trainer Hervé Van Lerberghe gegriefd was «Hetgeen wij over Bornem wisten is uitgekomen. Een zeer harde atletische ploeg die onder geen enkel beding voetbal toeliet. Professio neel opgepept door Jean Janssens heeft de scheids rechter zich duidelijk laten beïnvloeden door dit soort improvisatievoetbal. Ergens kan ik met het resultaat in stemmen omdat het een match was met weinig o doelkansen. Voor ons is opnieuw gebleken dat moeilijk een doelpunt i ken wanneer Jan Pieters i voor de openingen kan i gen. Positief in dit tref was de prestatie van Fi Plaetinck die Lofombo gi aan banden heeft gelei i negatief was Salembi ,j.r leiding.» j F™ (Joost Aren^ V.W. Hamme - Moeskroen 0-1 Bevordering V.W. Hamme heeft in deze kompetitie met verschrikkelijk veel tegenslag af te rekenen. Al waarmaken. Het noodlot deel keert.» van bij de start had het te kampen met gekwetste spelers. Daarna kwam er de schorsing speelt ons nu wel duidelijk van Ronny De Beule die in topkonditie verkeerde. Tijdens de laatste drie wedstrijden ging parten. Ik hoop dat het tij zo het in de wedstrijden zelf alsmaar tegen. Vorige zondag tegen Moeskroen werd in dat vjUg mogelijk in ons voor opzicht een hoogtepunt bereikt. E. Zele - SV Bornem 0-0. De Zeelse midvoor Eugeen Blomme is wel door de bezoekende defensie geraakt maar hoewel doelman Van Trimpont te vroeg anticipeert wordt dit geen doelpunt, (bvw) Sparta Buggenhout zit in zak en as. Financieel is de situatie ver van rooskleurig en sportief moet het knokken om de degradatie te ontlopen. Er zijn hier allicht twee oorzaken. Enerzijds een gebrek aan materiaal en anderzijds een vertrouwenskrisis bij de spelers. Jan Jacobs heeft hieruit zijn besluiten ge trokken. We laten hem zelf aan het woord: «Ik had de laatste tijd niet de minste inbreng meer in de ploeg. De heb hieruit mijn besluit getrokken en vond het beter om maar direkt op te stappen. De heb daar eerst lange tijd over nagedacht. Uiteindelijk nam ik de be slissing. Het vlotte de laat ste weken niet meer met Sparta. De kern was te be perkt. Bovendien heerste er een gebrek aan discipline. Een speler naast de ploeg zetten was allemaal goed en wel, maar ik beschikte niet eens over een waardige substituut. De kon alleen nog beroep doen op de zelfdisci pline van de spelers. Dat was niet altijd gemakkelijk. Op de trainingen was er on voldoende inzet. De oefenin gen werden niet meer ern stig genomen. Toen ik twee jaar geleden het bewind overnam van trainer Mertens. kwam ik in een ploeg waarin elke krea- tiviteit ontbrak. Mijn voor ganger had, weliswaar met ijzeren hand. de spelers als het ware in een keurslijf ge drongen. Op het einde van vorig seizoen stopte ik mijn aktiviteiten. Tussendoor werden de transfers gere geld. De werd daarna terug gekontakteerd. Mij werd voorgesteld om samen met Hugo Tilley terug de oefe ningen te leiden bij Sparta Buggenhout, maar het mate riaal van weleer ontbrak. Vele spelers waren de pijp uit. Ik citeer voor de vuist: Stany Van Mol, Eddy Van Den Steen, Marcel Leemans, Ronny Schaeck, Dirk Van Muylders, Gino Van Den Berghe, Frangois Verstap pen, Rudy Crets, enz... Op uitzondering van Mare Ver- eecken werd niemand aan gekocht. Het was dus roeien met de riemen die voorhan den waren. Nieuweling Ver- eecken had bovendien twee seizoenen niet aan kompeti tie gedaan in Lebbeke. Over zijn prestaties achteraf was ik toch biezonder tevreden. In zekere mate beschikt Sparta Buggenhout over ta lent maar de spelers in de fanionploeg maken een ver trouwenskrisis door. Som migen twijfelen aan hun mogelijkheden. Anderzijds werd de jeugd, waarop ik noodgedwongen een beroep moest doen, te bruusk naar het fanionelftal getranspor teerd. Dat had eigenlijk langzamer moeten gebeu ren. Maar wegens een ge brek aan spelers was daar geen andere mogelijkheid. Ik hoop dat Hugo TiUey die nu alleen voor de opdracht staat, er zal in slagen om het behoud te verzekeren. Het zal moeilijk zijn. Maar naar mijn oordeel zijn er nog zwakkere ploegen in de reeks. Ik citeer Appelterre, S.K. Oudegem en Zulte. Ho peloos is het niet», besluit een ontgoochelde Jan Jacobs. Voor hem is de carrière «voetbal» afgesloten. Met bijna dezelfde woorden waarmee Dries Van Agt in Nederland de aktieve poli tiek heeft vaarwel gezegd, oordeelt Jan Jacobs de tijd gekomen om zich meer met zijn gezin bezig te houden. «Dc ben 38 jaar. heb een vrouw en vier kinderen, dus...» Doelman Jan Jacobs, begon zijn voet balloopbaan als doelverde- diger bij F.C. Baasrode. La ter verhuisde hij naar Ra cing Wetteren. Met deze ploeg promoveerde hij naar vierde klasse. Vier seizoe nen lang verdedigde hij er ij»?3*- Hamme vertolkte nochtans een prima partij. Met wat geluk had het aan de rust gemakkelijk op voorsprong kunnen staan. Die mening vertolkten ook de bezoeken de klubdirigenten. Maar vooraan bleek er een duide lijk gebrek aan vertrouwen. Dat was zeker het geval voor Jean-Marie Engels en Eddy De Malsche. Dé uitblinker in die eerste periode, en ook na de hervatting was Omer Van Praet. Geregeld schoot hij uit zijn startblokken en schakelde enkele tegenstre vers uit. Maar een Hams doelpunt kwam nu eenmaal niet tot stand in die eerste periode. Integendeel. Net voor inrukken lostte doel man Jo De Wilde de bal. Een bij de zaak zijnd Waaltje onderschepte het leder en tikte binnen. Dat was toch wel pech voor de Hamse doelman. Hij was na de min dere verrichtingen van Eric Amelinckx geselekteerd ge worden, en liet voor zijn eer ste optreden in het fanion elftal nochtans een betrouw bare indruk. Dat ene slip pertje zou V.W. Hamme evenwel fataal worden. Na de hervatting voerde V.W. Hamme de forcing. Het dwong een ganse waslijst hoekschoppen af. Vooral toen Luc Schuddinck in de ploeg werd gebracht, waren de nochtans individueel sterke bezoekers alleen nog aangewezen op het lukraak wegtrappen van de bal. Ze konden daarbij rekenen op de hulp van een uitstekende doelman Demeyere, die in Hamme een biezonder knap pe prestatie weggaf. Toen Luc Schuddinck, minder dan een minuut op het veld, bin nen de grote rechthoek, fou tief werd onderuit gelopen, sanktioneerde de spelleider terecht met een elfmeter- trap. Iedereen verwachtte de verdiende gelijkmaker. Maar ongelukkiglijk trapte Frankie Vanhaecke de bal tegen de staander. Toen kort daarna Eddy De Malsche andermaal tegen de dwars ligger trapte, was het of Hamme, de wedstrijd moest verliezen. Nogmaals streelde de bal in de laatste minuten het doel- hout en werd een overtre ding binnen het strafschop gebied op Luc Schuddinck niet eens gefloten. Willy Meersman was na de ont moeting net als alle Hamse spelers, een diepontgoo- cheld man. «Ongelooflijk wat ons van- Hamme-Moeskroen 0-1. Al kwam Hamme gevaarlijk dreigen, scoren daag is overkomen. Nooit heb ik zoveel tegenslag meegemaakt als vandaag. Ik heb de jongens deze keer evenwel niets te verwijten. Ze zijn allen tot het uiterste gegaan. Mijn taak bestaat er thans in om hen moreel op te peppen. Maar dat zal ik eerst bij mezelf moeten Jan Jacobs van Sparta Bug genhout stopt ermee (v) het doelvlak. Na een korte periode van inaktiviteit. kwam Jan Jacobs op 35-jari- ge leeftijd over naar Sparta Buggenhout. Tijdens het eerste seizoen verving hij acht weken de gekwetste doelman Hedwig Tilley. Na het vertrek van Georges Mertens, kwam hij in Bug genhout, samen met Hugo Tilley aan het bewind. Een kollektief leiderschap dus. Daaraan is nu een einde gekomen. Hugo Tilley moét nu de verantwoordelijkheid alleen opnemen. Wil hij sla gen in zijn vooropgesteld doel, namelijk het behoud realiseren, dan zal hij op de volledige medewerking moeten kunnen rekenen van alle spelers. Hugo zelf is een voorbeeld inzake algehele inzet. Daarvoor werd hij reeds meerdere keren ge prezen. Iedereen die het goed meent met Sparta Bug genhout moet hem nu zijn loyaliteit betonen. E.D.M. Ondanks het slechte weer waren de trouwe supporters van VW Hamme alweer op post (vh) S.K. Lebbeke had aan het Gentse Heirnis geen gemak kelijke tegenstander. De be zoekers pakten ruim een halfuur uit met pressievoet bal en tijdens hun periode was er een prima doelman Jansegers nodig om vroegtij dig onheil te voorkomen. Na de treffer van Frank De Grauwe een fraai kopbal- doelpunt na uitstekend voorbereidend werk van Chris Ferket en Frank Van Den Broeck kwam Lebbe ke sterker in de wedstrijd. S.K. was na de kampwisse ling duidelijk de betere ploeg, mede door het feit dat Heirnis stoom moest afla ten. Vanuit het middenveld werd gemakkelijker overge schakeld naar de aanval en het is vooral dankzij de uit stekende tussenkomsten van de bezoekende doelman dat de score niet hoger op liep. Leo Verhulst ontbrak op het appel Het S.K. be stuur schorste de Lebbeekse libero omwille van de moei lijkheden die hij doorlopend veroorzaakt door de diskus- sies uit te lokken met de scheidsrechter en waardoor hij o.a. werd uitgesloten in de wedstrijd op Dender- monde. Dat Leo Verhulst die klub- schorsing negatief ervaart vernamen we van S.K.-inge wijden. De kloeke Lebbeek se libero neemt het niet dat hij voor onbepaalde tijd werd geschorst alvorens hij voor de vierschaar van de Bond moet verschijnen. On dertussen werd hij in de wedstrijd Lebbeke - Heirnis vervangen door Danny Ver- meir. S.K. Lebbeke boekte ondertussen vijf op acht w.o. een ontmoeting met twee kopploegen en heeft hiermee weer aansluiting gekregen met de ploegen die het vooraan waarma ken. Nu zondag moeten de Konkelgoedjongens op ver plaatsing naar Haaltert. Te Lebbeke is men ervan over tuigd dat het een moeilijke wedstrijd wordt omdat Haal tert in eigen vesting altijd wat meer kan. E.D.M. kon het niet. 'IZE - ris e< t ma Moer rdienc wicht. Indien Luc Schuddinck paraat is, want daaromtre bestonden nog twijfels, dan treedt V.W. Hamme Zottegem met zijn basiselftal aan. Op Ronny De Bei kan men opnieuw een beroep doen. Hij heeft vi weken schorsing achter de rug, maar volgde nauwj zet de trainingen. Voor zijn schorsing was hij centrale figuur bij V.W. Hamme. Hij maakte to allicht de beste periode in zijn voetbalkarrière do Zijn afwezigheid was een handikap voor de viei klasser. Dat kun je trouwens afleiden uit de jon) resultaten. Hamme verloor immers drie keer na kaar. Luc Schuddinck, deed als wisselspeler zi wederoptreden tegen Excelsior Moeskroen. Hij we halfweg de tweede helft ingebracht. In de laati minuten van de konfrontatie werd hij opnieuw g raakt aan de knie. Toevallig die zere plek die hem weken parten heeft gespeeld en er de oorzaak vc was dat hij van deelname aan de wedstrijden mo« afzien. Doelman Jo De Wilde geniet opnieuw b vertrouwen. Hij liet tegen Moeskroen een betrouwb re indruk, maar maakte een slippertje. Dat biet nadien ook een van de oorzaken van de nederlaa a Willy Meersman is enigszins bekomen van de jongs opdoffer: «Ik heb deze week met de spelers uitvoer van gedachten gewisseld. We hebben als het wa|n mekaar opgepept. Ik had, ondanks de nederlai niemand iets te verwijten. Iedereen gaf het beste v zichzelf. We staan nu voor de verplaatsing na( Zottegem. Deze ploeg bevindt zich op de laats plaats in de rangschikking. Maar dat betekent ni dat we er de punten voor het rapen krijgen. Winst echter een noodzaak. Willen we niet volledig koers worden geslagen.» De opstelling: Johan De Wilde, Ronny De Beule, Oi Van Praet, Guido Joos, Dirk Verbustel, Dirk V< Buyten, Paul Vermeir, Robbie Smet, Frankie V<l haecke, Eddy De Malsche, Luc Schuddinck. (Brui Marin, Jean-Marie Engels en Eric Amelincluc). ten ie g het r tweec ik dc 'as. M erin ien tc hoeks ic De Van I de ne wee Dat k< voor i sle; ik be de b laa e va fste lemac bet Ie pun niet ua<,k' den St. len I de liter L n?' werd e lij, i 'ers r

De Voorpost | 1982 | | pagina 4